Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fizessen különadót, akinek nincs gyermeke?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. szeptember 7. 20:56
A múlt héten nagy port kavart Erdélyi Mónika trágár megnyilatkozása. A műsorvezető egy politikusi nyilatkozat miatt háborodott fel, amely arról szólt, hogy a nők nem a munkahelyükön, hanem a szülőszobában pótolhatatlanok, és hogy a gyermeket nem nevelőknek is hozzá kellene járulniuk a nemzet közös jövőjéhez – különadó formájában.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. szeptember 8. 09:2026.

    Egyetértek, így legalább talán csökkenne a megélhetési gyerekcsinálási kedv.

    Elkeserít, hogy az általam és más becsületesen dolgozó állampolgár adójából, járulékaiból van eltartva nem kevés négy, vagy többgyerekes nemdolgozó szülős család.(legtöbb esetben roma családok). És ezzel újratermeljük a szegénységet, lassan többen lesznek a romák is, mint a magyarok, ha tovább folytatódik a segélyezésük....

    Én szegény háromgyerekes családból származom (szüleim dolgoztak!), de mára azt mondhatom, hogy kifejezetten jó anyagiak között élek. DE: ezért nem keveset tettem le az asztalra, rengeteg tanulás, iskola saját pénzből, saját időből, energiából, és megküzdöttem azért, hogy itt tartok( és gyanítom sokan vannak így)És felháborít, hogy majd nekem találják ki, hogy nem kaphatok családi pótlékot, vagy gyest, mert túl jól keresek, és hát ott vannak szegény nagycsaládok, akiknek nélkülözni kell. Mindenkinek megvan a lehetősége, hogy előre lépjen, csak tenni kell érte, ha meg nincs lehetősége, akkor durva leszek, de a bánatért kell akkor annyi gyereket bevállalni, ha tudom, hogy nem tudom őket tisztességesen felnevelni, csak segélyekből, és mindenféle alamizsnából???? Én egy gyereket vállaltam be, mert úgy gondolom, hogy így tisztességessen fel tudom nevelni. És hiába keresek jól, de ha annyi adót, járulékot befizetek, ugyan én is had kapjak már vissza a nagy állami kalapból pusztán alanyi jogon. Úgy gondolom megdolgoztam érte, és nem a fenekemet vakargattam a Mónika show előtt !!! Igenis kössék kötelező meghatározott időtartmú munkaviszonyhoz a családi pótlék folyósítását, és akkor talán elgondolkodnak a megélhetési gyerekek szülei, hogy vállalnak-e még több gyereket. Azt hiszem csökkenne a kedv...

     

    Visszatérve a gyerektelenségi adóra. Vérlázító, én nem is tudom, hogy valaki ilyet a 21. században felelősségteljesen hogy mer kijelenteni. Hány és hány család küzd azért, hogy lehessen gyermeke, és ez legyen a büntetése??? Sokan hihetetlen összegeket rááldoznak, hogy gyermekük lehessen, és ha nem lehet, még büntetőadót is fizessenek???? Nem is értem, katasztrófa ami ebben az országban folyik....

    előzmény:
    viharos (24)
    2010-09-08  08:07
  2. Torolt_felhasznalo_792261
    Torolt_felhasznalo_792261
    2010. szeptember 8. 08:3325.

    És mi legyen azokkal, akiknek nem lehet gyermekük?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-07  20:56
  3. 2010. szeptember 8. 08:0724.

    Ez egy nagyon hibás elképzelés.
    Így még rohamosabban csökkenne az ország lakosainak a száma.

    Viszont ha a családipótlékot, mondjuk két gyerek fölött, munkavégzéshez kötnék,
    akkor lehet hogy hatékonyabb lenne a rendszer.

    Annak a családnak folyósítanák , ahol legalább az egyik szülő dolgozik, meghatározva, hogy minimálisan a hónap hány napján 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (11)
    2010-09-07  21:54
  4. 2010. szeptember 8. 07:5923.

    Egyszer már frappánsan megoldották a kérdést, a Ratkó-korszakban.

    Most, hogy a KDNP is kormánypárt lett (a Fidesz-KDNP nyert), a keresztény értékrendre és a népességcsökkentés megállítására is szépen rímelne, ha betiltanák újra az abortuszt.

     

    Kíváncsi lennék, akkor hányan háborodnának fel. Még úgy is, hogy a legtöbb nőnek komoly lelki trauma, ha ilyen helyzetbe kerül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. szeptember 8. 07:5722.

    Nálunk eddig ennek pont az ellenkezője a bevett gyakorlat.

    Az a család részesül a legmagasabb támogatásban, ahol a szülők papíron nem élnek együtt, és munka nélkül, jövedelem nélkül és kötelezettségek nélkül (mint pl. hogy elvégeznek egy szakképzést) vállalnak gyerekeket, minél többet lehetőleg.

    Az pedig tény, hogy azok a családok járnak minden szempontból a legrosszabbul, akik a munka világából "kiszakadva" vállalnak 2 gyereket, és saját lakást vagy albérletet fizetnek.

     

    Márpedig ez látjuk, hogy hová vezet, és finoman szólva nem igazságos.

     

    előzmény:
    Mukkacs (18)
    2010-09-08  07:44
  6. 2010. szeptember 8. 07:5721.

    Szerintetek van olyan hely a szülőszobán kívűl ahol a nők pótólhatatlanok?

    Ez a mi felsőrendűségünk, örülni kell neki.

    A férfiak mindenhol pótolhatók, csak legtöbben nem akarjuk őket bizonyos helyeken pótolni

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-07  20:56
  7. 2010. szeptember 8. 07:5420.

    De az a helyzet, hogy most tényleg azok vannak a legrosszabb helyzetben, ahol a dolgozó nőnek kéne gyereket szülnie, és jó eséllyel évekre kiesik a fizetése, mert köztudott, hogy kisgyerekes anyára nincs szükség a munkaerőpiacon.

     

    Aki 0 jövedelemre szül, annak a gyerek utáni pénz plusz bevételt jelent, bőven megéri.

    De gondoljatok bele: ma a 3 év alatti gyereket nevelő nők 90%-a nem dolgozik, és kétlem, hogy azért, mert a férfiak 90%-a annyit keres, hogy egyedül is képes eltartani 3-4-5 embert, esetleg még többet.

     

    Ennek ellenére én ezt az intézkedést nem tartom jó ötletnek.

    Sem a munkavállalásra nem ösztönöz, sem a gyerekvállalásra, legfeljebb megint azok járnak rosszul, akik dolgoznak és adót fizetnek, és azoknak a legkényelmesebb, akik kamasz koruk óta abból élnek, hogy sorra szülik a gyerekeket. 

    Kár tagadni, hogy sok családban ez az egyetlen perspektíva létezik a fiataloknak, és ez egy valós jelenség.

     

     

    Sokkal hatékonyabb lenne, ha inkább azokat az okokat akarnák megszüntetni, ami miatt a nők nem vállalnak jelenleg gyereket: nincs számukra munkahely, kisgyerekkel állást találni szinte lehetetlen, a képzések költsége csillagászati összeg, és a fizetések olyan alacsonyak, hogy erre sem családalapítást nem lehet tervezni, sem félretenni nem lehet belőle azokra az évekre, amíg otthon van egy kisgyerekkel.

     

    Márpedig normális, ép eszű ember akkor nem vállal se két, se több gyereket, ha abban nem lehet biztos, hogy egyetlen egyet tisztességgel fel tudna nevelni, vagyis hogy a következő 20 évre a jövőjük nem kerül veszélybe.

     

    Ezekkel az intézkedésekkel megint nem azt fogják elérni, hogy a gyerektelenek vállalják a kockázatot. Mert igenis erről van szó: ma szülni óriási kockázat, a legtöbb család hazárdírozik. Lesz-e munka, lesz-e lakás, tudják-e fizetni, kapnak-e támogatást, lesz-e bölcsőde és óvoda, tudják-e fizetni a taníttatást, stb.

     

     

    előzmény:
    Damil1 (19)
    2010-09-08  07:47
  8. 2010. szeptember 8. 07:4719.

    Ez egy alapvető tévedés.

    A kormánynak az a dolga, hogy a társadalom, az egész népesség szintjén mérlegelje, hogy milyen hatása lesz egy-egy intézkedésnek.

    Nem arról hoz törvényt, hogy konkrétan te mit tegyél.

    A gyerekvállalás vagy nem vállalás egyéni döntés marad.

     


     

     

     

    előzmény:
    zoldtunder (13)
    2010-09-08  00:22
  9. 2010. szeptember 8. 07:4418.

    Apalvetöen nem értem a felháborodást...

     

    Egyrészt a cikk, amire a reakció íródott már legalább három hónapos - másrészt nagyjából nincs olyan ország M.o-n kívül, ahol ne így müködne. Csak nem különadónak nevezik, hanem a családi adózásnak...  A gyermekteleneket a magasabb adókkal "büntetik". Úgyhogy csak tessék,el lehet menni és lehet más országban gyerektelenként fizetni a magasabb adószázalékokat ;).

    Én pl. azért jöttem el mert máshol már így müködik (na jó ezért is).

    Itt Németországban például minden egyes gyerek csökkenti az adóalapot, plusz ha mindkét szülö dolgozik, akkor egy csomó költséget le lehet írni. A különbséget ki fizet? Az aki gyerektelen...

    Söt itt a házasság intézményét is támogatják az összevont adóalappal... A különbséget ki fizeti? Az aki egyedülálló...

    De akármerre indulsz ezzel fogsz találkozni, csak más megvalósulási formában.

     

    A megfogalmazása a dolognak a miniszter részéröl teljesen mellé sikerült, ezt nem is vitatom.

     

    Másrészt a kormánynak az a dolga, hogy arra találjon ki módszereket, hogyan lehet az országot hosszútávon fenntartani. Ezt pedig nem lehet másként csak egy gyerekbarát környezet megteremtésével és az oktatás fejlesztésével. 

    előzmény:
    zoldtunder (13)
    2010-09-08  00:22
  10. 2010. szeptember 8. 07:1417.

    Teljesen igazad van!!

    Én még annyit megkérdeznék halkan, hogy nem azért kapott bizalmat ez a jelenlegi kormány, mert valami ilyesmit ígérgettek?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (11)
    2010-09-07  21:54
  11. 2010. szeptember 8. 01:3116.

    ... es persze azon is el lehetne gondolkodni, hogy ki dolgozik a 10 even at szülö nö/hivatasos anya helyett... na ki?

     

    tenyleg nem erdemes összeugrani. komplett delirium. Boross csak  Mickey Mausnal szeretne bevagodni (kisse röhejes modot valasztott, de csak karikirozza M.M. ötletet).

    előzmény:
    etilany (8)
    2010-09-07  21:21
  12. 2010. szeptember 8. 01:2515.
    egy aggkori idiotizmusban szenvedö ember sületlensege. szora sem erdemes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. szeptember 8. 00:3715.
    És még valami... nem ismerek asszonyt aki azért szült volna, mert az az államnak jó. Mert kevesen vagyunk. Szerintem ez lenne az utolsó amiért megtennék. A nők az anyai érzések, és önmaguk, párjuk továbbvitele miatt vállalnak gyereket. Meg a család utáni vágyból adódóan. Ez nem lehet elvárás, ez annál több, puszta biológia, és ösztön. Minden felett áll.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. szeptember 8. 00:3013.
    Jajjj, de igazad van, csak most olvastam. Én is ezt mondom. :) Tartsunk össze mi nők, nehogy már elnyomjanak. Vezető pasik. :P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_231459 (2)
    2010-09-07  20:56
  15. 2010. szeptember 8. 00:2213.
    Igaza van drága Somának. Ez egy vicc! Hát hova süllyedünk? Lehet még ennél mélyebbre menni? Nehogy egy kormány, egy rendszer szabályozza ki mikor szül.... vagy szül e egyáltalán.... hadd maradjon meg egyéni választási szabadságnak! Ennyi jár. És szerintem nem kell mindenkinek szülnie. Ez benne a szép. Én sem tervezem. Lehet támadni érte, elítélni, de minimálbérre nem lehet vállalni. De ha emiatt még én járok pórul, akkor megyek jó messzire külföldre el. Hát mindennek van határa. Akik ezt kommentálta, egy férfi, többet nekem nem is kell mondania. Így könnyű kijelenteni bármit is, ha nem neki kell gyereket szülnie. Majd ha segít eltartani, akkor meggondolom. :) :P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2010. szeptember 7. 21:5411.

    Ma volt benne az egyik napilapban…

    2050-re csak 7 millió fő lesz Magyarország lakossága. S ebből nagyjából 35-40százaléka roma. Ma ez az arány 10 százalék. Napjainkban több roma gyermek születik, mint nem roma.

     Nem azok vállalják a gyerekek nagy százalékát, akik saját keresetük révén el tudják tartani azokat!

     

    Akkoriban már egy kereső állampolgárra előreláthatólag HÁROM eltartott jutna!

     

    Gondolkozzunk el!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Basszus, nem büntetni kéne azokat, akik nem szülnek gyereket, hanem kemény, akár 70-80 százalékos adókedvezménnyel rávenni, hogy megérje kettőnél több gyereket vállalni. Mert sokan vannak, akiknek ez jóval nagyobb bevétel és erősebb motivációs tényező lenne, mint a büntetés, vagy az alig valami családi pótlék.

    Mellesleg családi pótlékot csak egy, talán kettő gyerek után kéne fizetni, így nem érné meg családi pótlékért gyereket gyártania senkinek sem. Végre helyre állhatna egy egészséges egyensúly.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-07  20:56
  17. 2010. szeptember 7. 21:3910.
    Jó de sok mindent nem tehetsz az ellen, hogy minimálbérre vagy bejelentve. Sokan örülnek, hogy egyáltalán munkahelyük van, ha meg kap valamennyit kézbe a bérén kívül, nyilván nem fogja visszaadni. Úgyhogy nem magát lopja meg aki ilyen szituban van. Még mielőtt visszakérdeznél, nem vagyok érintett. De te pl ha ilyen helyzetben lennél, mit tennél?
    előzmény:
    fórumozok (9)
    2010-09-07  21:23
  18. 2010. szeptember 7. 21:239.

    aki nem szült gyereket, az szerintem ne is lamentáljon pl az alacsony nyugdíj miatt, mert ha kevés a fiatal és a munkavállaló, akkor mégis miből legyen?

     

    szerintem meg ne az nyekeregjen az alacsony nyugdíj miatt, aki minimálbérre volt bejelentve és a többit kézbe kapta  ... szépen meglopta magát, aztán sír, hogy de szar a rendszer

    előzmény:
    etilany (8)
    2010-09-07  21:21
  19. 2010. szeptember 7. 21:218.

    Hehe, itt nem a hír volt a lényeg, hogy mit mondott Boross, hanem, hogy hogyan kommentálja mindezt Soma anyánk:). Az egy dolog, hogy nem lenne igazságos ilyen adót bevezetni, de háborgás helyett azon is el lehetne gondolkodni, hogy aki szül gyereket, tulajdonképpen az gondoskodik "utánpótlásról", mert ugye a nyugdíjakat és egyéb szociális kiadásokat mindig az aktuális munkavállalók teremtik elő.

    Így aki nem szült gyereket, az szerintem ne is lamentáljon pl az alacsony nyugdíj miatt, mert ha kevés a fiatal és a munkavállaló, akkor mégis miből legyen?

    előzmény:
    bogárka1 (4)
    2010-09-07  21:05
  20. 2010. szeptember 7. 21:097.
    És akkor mivan? Lilu is bemutatott egy középső ujjat a nézőknek pár éve, és azt is felajánlotta hogy pippantsuk le. Azóta is ott virít mindenhol. Kár cifrázni Mónikát. Megmondta a tutit és igaza van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-07  20:56
  21. 2010. szeptember 7. 21:086.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. szeptember 7. 21:055.
    az kapcsol későn, aki későn szól hozzá először egy cikkhez
    előzmény:
    bogárka1 (4)
    2010-09-07  21:05
  23. 2010. szeptember 7. 21:054.

    Ugyanmár... lerágott csont.

    Mostanában mindig későn kapcsoltok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-07  20:56
  24. 2010. szeptember 7. 21:033.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_231459
    Torolt_felhasznalo_231459
    2010. szeptember 7. 20:562.
    Jaj, hallottam róla pár napja. Sose hittem volna, hogy ilyet fogok írni, de hajrá, Mónika, jól megmondtad nekik!
    Bevallom, rühellem, ha valaki "ez a sz@r ország" jellegű kijelentésekkel dobálózik, de most bennem is megállt az ütő, hogy milyen országban élek, ahol egy ilyen Boross-féle retardált soviniszta barom miniszterelnök lehetett. Orbánnak meg legalább annyi esze lehetett volna, hogy egy ilyen súlyos közölnivalóval egy női politikust állít ki, akinek már van gyereke, akinek a szájából hitelesebben hangzott volna a dolog (már ha ilyesmi lehet bármilyen szinten is hiteles, ez szimplán negatív diszkrimináció, nem több-nem kevesebb). És igen, itt jön elő, hogy hőn imádott kormánypártunkban alig van női politikus.
    Hiába alkotmányos eszközökkel, de ha engem szülésre akarnak kényszeríteni, élek a Gyurcsány bácsi tanácsolta lehetőséggel, és elmegyek. Nem azért, mert nem akarok majd egyszer gyereket, hanem azért, mert én, és csakis én döntöm el, hogy mikor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top