Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tarot tanfolyam itt

Kendra1
Létrehozva: 2010. szeptember 1. 17:16

Akik szívesen olvasnának,beszélgetnének a tarot kártyákról és jelentésükről,de nincs lehetőségük elmenni egy tarot tanfolyamra,és akit érdekel ez a téma,azt várom szeretettel ebbe a topicba.

 

 

 

 

  1. 2010. szeptember 29. 15:42151.

    Szia Kendra:-)

     

    Ezt a történetet ismerem. Árpádházi Szent Erzsébet kenyeret vitt a szegényekenek a kötényében, de a férjeura ellenezte. Egy nap, amikor megint ételt akart osztani, a férje megkérdezte, mit visz a kötényében. Erzsébet azt füllentette, hogy rózsákat. A pasas nem tágított és kérte, hogy mutassa meg. Erzsébet szétnyitotta a kötényét és láss csodát, a kenyerek helyén rózsák voltak valóban:-)

     

    Ezt hívjuk csodának:)

     

    Ha pontatlan, majd rákeresek, gugli biztos segít. Első blikkre ennyire emlékszem.

     

    Jó tévézést:-)

     

    Miért pont ezt a lapot választottad?:-D

    előzmény:
    Kendra1 (149)
    2010-09-29  15:08
  2. 2010. szeptember 29. 15:12150.
    A képet már megint lefelejtettem:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  3. 2010. szeptember 29. 15:08149.

    Szia Dinnyém!

    Most elszaladok egy Tv adásba,és ha megjövök,folytatjuk a nagy arkánumokat.Addig itt egy kis kutakodni való: kelyhek 3-as lapja,Árpádházi Szent Erzsébettel.

    A jelentése:Csodával határos események,melyekhez nincs más dolgod,mint erősen higyj abban,amit elakarsz érni.

    Puszi.

     

    előzmény:
    dinnyehéj (148)
    2010-09-29  10:36
  4. 2010. szeptember 29. 10:36148.

    Szia Kendra!

     

    No legalább a fele tippem jó volt, hogy maga Zeusz volt a tettes:-)

    Köszönöm, hogy megosztottad a többit. Meglepő volt számomra, hogy nem találtam róla bővebbet a neten. Házi könyvtár meg még nincs a munkahelyemen, ami óriási hiányosság:-D

     

    Tudom, hogy minimum 3 lap, de mivel korábban, úgy két héttel előtte húztam már ebben a kérdésben, nem húztam mellé lapokat. Akkor is ugyanez jött ki, mellé még két lappal, abszolút pozitív végkifejlettel, de sajna nem reális:-) Megmondom őszintén, a reakcióm egy mosoly meg egy legyintés volt:-D

     

    Egyébként ha húztam volna mellé, akkor ez lett volna a támogató, az ellenző vagy melyik lap?

     

    Nagy izgalommal várom a többi lapokat, és az esetleges kutatómunka lehetőségét:-) Én már csak ilyen vagyok, szeretek utánaolvasni a dolgoknak, már ami érdekel. Emlékszem, államvizsgán egy vérengzős tanárnőhöz kerültem, végig azt hittem, nem szeret. Na akkor rámnézett és annyit mondott (a fele tételnél): no menjen, most már olvasgathat arról amit szeret, tudom, hogy mindig ezt csinálja:-D Mindezt egy cinkos mosoly kíséretében. Jólesett:-) (meg az 5ös is amit adott)

    előzmény:
    Kendra1 (147)
    2010-09-28  17:36
  5. 2010. szeptember 28. 17:36147.

    Sziasztok!

    Köszi a kutakodást Dinnyécském.Ezek szerint a neten nincs több info róla.Akkor leírom a történetet dióhéjban:

    Volt egy nagy per a földön,melynek két résztvevője volt.Egy jóképű,sportos olimpikon fiatalember és egy beteg idős férfi.Bánatukban Zeuszhoz fordultak,hogy jöjjön és szolgáltasson köztük igazságot.Ám mint tudjuk,Zeusz soha nem ért rá - mindig a halandó asszonyok szerelmét hajkurászta- ezért megkérte a lányát-Dikét- hogy menjen,és helyettesítse őt ebben a perben.

    Ám nem akarta,hogy a lánya a "szemének higyjen",és ezért esetleg a szép fiatalember javára hozzon ítéletet,ezért mielőtt leküldte a lányát a földre,megvakította,hogy ne a szemének higyjen,hanem a szívére hallgasson.

    Hát röviden ez lenne Justitia vakságának az oka.

     

    A kelyhek 10 nem feltétlenül csak a beteljesülést és tökéletességet jelenti,mert ugye mellé még húztál 2 lapot,ami mindezt befolyásolja.?!

    Ugyanis ahogy mondtam:minimum 3 lapot kell húzni!

    Húztál mellé?

     

     

    előzmény:
    dinnyehéj (146)
    2010-09-28  15:38
  6. 2010. szeptember 28. 15:38146.

    Sziasztok!

     

    Csak így villámban kutakodtam a neten és csalódott vagyok, mert nagyon meg akartam tudni, hogy vakult meg Justicia-Diké.

    Ezeket találtam róla, dióhéjban:

     

    Diké: Zeusz és Themisz leánya, a Hórák egyike, a jog és az igazságosság istennője. Anyjával Themisszel együtt a jog betartására ügyeltek, és segítették Zeuszt hatalmának gyakorlásában. Ezenkívül nővéreivel együtt az Olümposz felhőkapuját őrizte.

     

    Halandónak született, az aranykorban még emberek között élt, próbált rendet tartani, és ha jogtiprást észlelt, jelentette Zeusznak. A bronzkor kezdetén elhagyta a Földet és csillagképpé (Szűz) lett.

    Most lehet, hogy butaságot mondok, de mintha valami olyat látott volna, ami nem oké és maga Zeusz vette volna el a szeme világát. Nem tuti:-) Ködös emlékeimben kutattam....a neten nem találtam erről semmit.

     

    Valaki okosabb esetleg?

     

    Kendra, a kelyhek 10 a Csibészemre esett ki, aki aztán fel is bukkant újra, de az alaphelyzetünk nem változott semmit igazából. Szóval nem tudom hogy lehetne ez a beteljesülés, bár vonzalom kétségtelenül létezik még köztünk:-)  

     

    előzmény:
    Kendra1 (145)
    2010-09-28  14:21
  7. 2010. szeptember 28. 14:21145.

    Szia Dinnyém!

    Igen.Mindenképpen szólok,ha egy laphoz történet is köthető.Pld.itt van rögtön egy házifeladat az Igazság lapjáról.

    Ezt már ugye vettük,de azt a történetet nem,hogy honnan ered az "Igazság vak" kifejezés.

    Justitia görög neve egyébként Diké,aki Zeusz lánya.

    (Római nevén Jupiteré)

    Derítsétek ki,hogy ki is miért vakította meg Justitiát!?

     

    Ha a keverés közben kiesik egy vagy több lap,akkor azokat érdemes értelmezni.Vedd úgy,hogy a sors maga volt az,aki eléd tette a lapot valamiért.

     

    Puszillak, és holnap rátérünk a Névtelen arkánumra, a 13-számú lapra.

     

    előzmény:
    dinnyehéj (144)
    2010-09-28  08:26
  8. 2010. szeptember 28. 08:26144.

    Jóreggelt Tanulók, szia Kendra:-)

     

    Eddig semmi időm nem volt, most olvastam vissza a hozzászólásokat, látom, hogy nagyon sokat haladtunk előre. Köszönjük szépen a leírásokat!

     

    Kendra, ha máskor is lesz hozzáolvasnivaló, felhívod rá a figyelmet? Így sokkal könnyebb megérteni, Pannának pedig köszönöm a kutatást:-) Ismertem ugyan a történetet, de korántsem ilyen részletesen.

     

    Ismét volna egy kérdésem. A jómúltkor épp kevertem a kártyát, a kérdésemre gondoltam erre kipottyant egy lap. Ilyenkor mi van?

    A magam részéről arra gondoltam, hogy na jó, akkor a többit ki se húzom és nem is tettem. Kellett volna? Kelyhek 10 volt egyébként:-)

    Tetszetős, de nem reális - hacsak a színfalak mögött nem zajlik valami olyan, amiről sejtésem sincs:-D

     

    Szép napot mindenkinek:-)

    előzmény:
    Kendra1 (142)
    2010-09-26  12:07
  9. 2010. szeptember 26. 12:08143.

    Kendra drága S.O.S szükségem lenne a tanácsodra puszim Marrakesch

    előzmény:
    Kendra1 (141)
    2010-09-26  12:03
  10. 2010. szeptember 26. 12:07142.
    Összehasonlításként feltettem azokat a lapokat,melyekről említés történt az Akasztott kapcsán. Nézzétek meg őket, és fedezzétek fel az azonos,vagy hasonló szimbólumokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. szeptember 26. 12:03141.
    A képet lehagytam,bocs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. szeptember 26. 12:02140.

    Sziasztok!

    Következik a tarot 12.lapja,melynek neve:Akasztott.Rajta a héber abc 12.betűje,a lamed betű,melynek jelentése:ösztöke.Egyébként a héber nyelvben minden főnévi igenév evvel a lamed elnevezésű betűvel kezdődik.Olyan,mint az angolban a to szócska.Ezért ez egy nagyon aktív,cselekvő lap.

    A felfüggesztett ember az adeptus, a Nagy Mű beteljesítője, megkötve kötelezettségei által, azaz lábai az ég felé állnak, ezért nevezték az egyiptomiak „az Ég kulcsának”.

    A lábtartás egy klasszikus háromszög formát képez, ami a pozitív alkotóerő és az égi igazság felé való törekvés szimbóluma.

    Az előző 11-es lap a mágikus erőt szimbolizálta, ezen a lapon folytatásként a „próba” képe áll.

    Az alak tehetetlenül, mindenkitől elhagyatva lebeg ég és föld között. Győz, ha a szenvedő testet kikapcsolja, és szellemében a nagy célokat tartja szem előtt.Az akasztott a szerénység és alázat jelét szimbolizálja, amit minden tanulónak el kell sajátítania, de ugyanakkor lehet a szégyenletes mohóság jele is, aminek egyenes következménye a fejjel lefelé lógatás, mert így szabadulhat fel.

    Ekkor tudja az anyagi világot egy szál kötélen függve ugyan, de mégis elhagyni.

    Lehet mártír és lehet áldozat, aki mások javáért feláldozza magát, de lehet, hogy szabad elhatározásából szemléli fejjel lefelé a világot.

    Ha jól megnézzük a lapot és felfordítjuk, máris fellelhető a bizonyítéka annak, hogy Ő választotta ezt a pozitúrát, hisz itt már tudja, hogy az élet egyfajta játék.

    Ha a lapot megfordítjuk, egy fütyörésző, vidám fiatalembert látunk rajta, akit beragyog a Nap fénye, és aranyeső hullik rá.

    Ugyanezt a pozitúrát láthatjuk (21, 12) a Világ kártyán, ahol a számok is fordulnak, így egy táncoló alak jelenik meg, aki nyilván tudatában van annak, hogy a bölcsesség gyakran fordított állapotban nyilatkozik meg.(De a Torony lapján is az egyik figura ebben a fejjel lefelé zuhanó pozícióban látható,de erről majd később,ha oda értünk.)

    Feje felett látjuk Jeruzsálem szimbólumát, ami egyértelmű utalás arra, hogy az Akasztott Isten kegyeit élvezi.

    Lába mellett a Dávid-csillag jelképe, a spirituális és fizikai harmónia kapcsolódása, egybeolvadása, és a bölcsesség jele.

    Jelzi a test, a lélek, a szellem egyensúlyát, és azt, hogy az emberi természet az isteni felé igyekszik, de ugyanakkor az anyagiban is keresi a kifejezést.

    Az oszlopokat, amelyek között függ, láthattuk már a 2-es, 4-es, 6-os, 8-as lapon, fő mondani valója, hogy tetteikért a felelősséget vállalni kell. Ez Salamon két oszlopát szimbolizálja. Ez a Jákhim és Boáz oszlopa, amely köré az első jeruzsálemi szentély épült.

    Mit jelent a lap?A múlt nincs többé. Elmúlt. Meg kell szabadulnunk a múlt ragaszkodásaitól, de a jelenhez se ragaszkodjunk, hisz holnap már múlt lesz belőle. Ne kapaszkodjunk, és ne bizakodjunk a jövőben sem, hisz a holnapból ma lesz, a mából tegnap, és minden kicsúszhat a kezünkből. Ha azért választunk társat magunknak, mert félünk a magánytól, igencsak fordított helyzetben látjuk a világot. Hisz egyedül vagyunk, mikor megszületünk, egyedül leszünk, mikor az általunk nevezett halálba megyünk, ha nem önmagunkban találjuk meg az igaz társat.

    A ragaszkodásunk a külvilághoz mindenképpen szenvedést okoz. El kell engednünk mindent. A valódi kincs mindig belül van, még fordított helyzetben is ott marad, míg minden, ami anyagi lehull.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. szeptember 24. 19:02139.

    Az Erő kártyája nagyon hasonlít a Mágus kártyájához jelezve, hogy a kártyán lévő nőalak egy magasabb szinten szintén Mágus.

    Hasonló a ruhájuk színe. A lemniszkáta szerű kalap a végtelenség szimbólumával a fektetett 8-sal.

    Az Erő kártyán, a nőalak fején korona, amely 5 ágú.

    Az 5 ág a LOGOSZ számát jelenti, - Krisztusi szám.

    A fektetett 8-as itt a végtelen erőt is jeleni, amivel az előtte lévő oroszlán száját játszi könnyedséggel tartja nyitva, miközben a harmadik kezével szilárdan tartja a templom éppen összedőlni készülő főoszlopát.

    Az oroszlán itt az ember szenvedélyét, és annak megszelídítését szimbolizálja, de jelképezi a méltóságot, az erőt, büszkeséget és bátorságot, de jelenthet hevességet vagy erőszakot, amelyet meg kell fékezni.

    Ruhájának színében a második domináns a sárga, amely a távolságtartást, a védelmet és az ítélő erőt jelenti. A kék, amely túlsúlyban van, ezen a síkon is az önkifejezést és a bölcsességet szimbolizálja.

    A háttérben egy szentélyt látunk, ami szent hely egy ember számára, olyan hely, ahol Isten székel.

    A szentély ajtajában egy égő gyertya, melynek fénye elűzi a sötétséget, de a tiszteletre méltó hatalom jelképe is.

    További jelentése: régiből az újba való átmenetet, olyan bölcsesség formáját, ami teljesen világos, az erőt, a szépséget és a megvilágosodást.

    A hajában lévő gyöngyök jelzik, hogy a gyöngyök ugyan kicsik, ezért könnyen észrevétlen maradó, ám mégis tökéletes élményeket és tapasztalatokat szerzett a viselőjük, amelyek annyira fontosak az emberi fejlődés útján.

    A harmadik kéz erőt, kreativitást, mágikus erőt, hatalmat, elfogadást jelképez.

    A Nap szimbóluma a háttérben jelzi, hogy a női Mágus a Nap beavatottja.

    Az Erő képe két irányt mutat nekünk. Az egyik a győztesé, aki felismerte belső erejét, másik a legyőzötté. Győztes a nőalak, aki a szeretet egyetemes erejét testesíti meg.

    A legyőzött az oroszlán, aki nem tudatos ösztönlény, itt az emberi vágyakat jeleníti meg. A vágyak nevezhetők borzalmas lényeknek, amelyekkel gyakran találkozunk, de a jóság és a szeretet, azaz a fény hatása által, amelyet mi sugárzunk ki, megfékezhetők.

    Mit is jelent ez,amikor ez a lap előbukkan?

    Az eltökélt felemelkedhet, a bölcs szabadon érvényesítheti erényeit.

    Az emberekért vállalt szolgálat eredményes lesz, a kényelmetlennek tetsző cselekedet végül jót hoz.

    A bölcs most nem halogat, hanem dönt. Ha cipelni kell, hát cipel, ha folyót lát, átkel, ha tüzet talál, oltani kezd.

    Valamint:Többet ésszel,mint erővel!

    És legfőképp:Ne öld meg az oroszlánt!Uralkodj rajta.

    (összehasonlításként a mágus lapját is ide teszem,hiszen a 11-es lap maga a női mágus)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. szeptember 24. 18:53138.

    Szia Gretchen!

    Nem maradtál le semmiről,nyugodtan olvasd végig az eddigieket,ha tudod,nyomtasd ki.

    Tündér Panna!

    Szupi lány vagy.Köszi,hogy leírtad a történetet.

    Ez annyiban fontos,hogy ugye mindannyiunknak van "oroszlán bőre".

    Mármint Herakrész lenyúzta az oroszlán bőrét és magára terítette,amely páncélként védte a testét.

    Ezért elég fontos,hogy amikor majd tarot rakunk magunknak,lényeges lesz,hogy mi helyezkedik el az Erő lapja mellett,mert az tartalmazza azt az információt,hogy mi jelenti számunkra a védelmet.

    Ezekről majd az tarot olvasás-és értelmezésénél,kirakásoknál még úgyis szó lesz.

    És akkor most jöjjön a 11-ea lap,az Erő lapja,melyen a héber abc kaph elnevezésű betűje szerepel,melynek jelentése sövény.

    (új lapon folytom)

     

    előzmény:
    Gretchen123 (136)
    2010-09-24  13:41
  15. 2010. szeptember 24. 15:07137.

    Akkor jöjjön Herkules története a nemeai oroszlánnal:

     

    Herkules Thébaiban látta meg a napvilágot Zeusz főisten és Alkméné királynő fiaként. Mikor Héra, Zeusz felesége tudomást szerzett férje kalandjáról, elhatározta, hogy bosszút áll Herkulesen. Mivel tudta, hogy erejétől nem foszthatja meg a fiút, ezért tébolyt bocsátott a nagy hősre. Herkules őrültségi rohamában végzett saját három gyermekével és testvérének, Iphiklésznek is megölte két gyermekét. Mikor kitisztult elméje, tudta, hogy el kell hagynia a várost, hiszen ez a büntetése a gyilkosoknak. Herkulest nagyon megviselte szörnyű tette, és Delphoiba indult, hogy magától Apollóntól kérjen tanácsot, hogyan szabadulhatna meg bűnétől. Az isten Püthia szavaival szólva a következőket mondta: „Menjen el mükéné királyához, Eurüsztheuszhoz és szegődjön a szolgálatába, s ha elvégzi azt a 12 munkát, amit Eurüsztheusz határoz meg, akkor megtisztul a gyalázattól és bűntől és elnyeri a halhatatlanságot.”  Herkules el is ment Eurüsztheuszhoz.  Az első feladata az volt, hogy ölje meg a nemeai oroszlánt, ami az egész vidéket rettegésben tartotta, mivel kétszer akkora volt, mint a többi oroszlán és bőrén nem hatoltak át a nyilak. Herkules kifigyelte az állat rejtekhelyét, hatalmas dorongjával rávetette magát, egy óriási ütéssel elkábította, majd megfojtotta. A tetemet a vállára vette és úgy ment vissza Mükénébe. Eurüsztheusz megrettent a hatalmas állat láttán, de az még jobban megijesztette, hogy szolgájában micsoda erő rejtőzik. Elismerés helyett kitiltotta Herkulest a mükénei várból, és közölte vele, hogy elegendő lesz, ha ezután a munkák elvégzésének bizonyítékait elhozza a várfalak alá, és ő majd fentről ellenőrzi azokat.

    előzmény:
    Kendra1 (135)
    2010-09-24  13:11
  16. 2010. szeptember 24. 13:41136.

    Sziasztok!

     

    De jó ez a topik Most találtam rá és talán még nincs túl nagy lemaradásom :)

    Igyekszem gyorsan tarot kártyát is beszerezni :)

     

    Nézegettem már őket (igaz eddig csak a tündérkártyákat), mert vonz és érdekel is nagyon.

     

     

    Köszi Neked :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. szeptember 24. 13:11135.

    Szivesen,Brigi.Igen.Ezt a kártyát használom.

    Tündér Panna!

    Ha be tudnád ide linkelni a sztorit,az jó lenne.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697656 (133)
    2010-09-24  09:59
  18. 2010. szeptember 24. 12:44134.
    Megvan a story!!!! Mármint Herkulesé.... leírjam, vagy megvárjuk, amíg mindenki utánanéz?
    előzmény:
    Kendra1 (131)
    2010-09-24  09:11
  19. 2010. szeptember 24. 09:59133.
    Ti használjátok ezt a fajta kártyát?
    előzmény:
    Kendra1 (131)
    2010-09-24  09:11
  20. 2010. szeptember 24. 09:58132.
    Köszönöm szépen az infót!
    előzmény:
    TündérPanna (130)
    2010-09-24  08:59
  21. 2010. szeptember 24. 09:11131.

    Köszi Tündér Panna.Megelőztél a válasszal.

    Brigi!

    Ott kaphatók,ahol T.P.leírta.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697656 (129)
    2010-09-24  07:59
  22. 2010. szeptember 24. 08:59130.

    Szia!

     

    Az Anima könyvesboltokban mindig van, de más ezo boltban is találsz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697656 (129)
    2010-09-24  07:59
  23. 2010. szeptember 24. 07:59129.

    Ilyen kártyát hol tudok beszerezni?

    előzmény:
    Kendra1 (128)
    2010-09-23  23:57
  24. 2010. szeptember 23. 23:57128.

    Szia Brigi!

    A Kazanlár tarot ajánlom,mert sokkal beszédesebbek a kis arkánumai,mint általában a többi tarot kártyának.

    A nagy arkánumai pedig mind azt a szimbólumot tartalmazzák,amivel egy jó tarot kártyának rendelkeznie kell.

    Ám természetesen azt válaszd,amelyiknél úgy érzed,hogy az a "fajta" a tied,neked szól,amibe első látásra képes vagy beleszeretni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697656 (127)
    2010-09-23  18:56
  25. 2010. szeptember 23. 18:56127.

    Sziasztok!

     

    Én érdeklődni szeretnék,hogy milyen fajta tarot kártyát érdemes vennem,ha szeretnék,gyakorolni,ismerkedni a kártyával?Kérlek segítsetek!Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top