Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tarot tanfolyam itt

Kendra1
Létrehozva: 2010. szeptember 1. 17:16

Akik szívesen olvasnának,beszélgetnének a tarot kártyákról és jelentésükről,de nincs lehetőségük elmenni egy tarot tanfolyamra,és akit érdekel ez a téma,azt várom szeretettel ebbe a topicba.

 

 

 

 

  1. 2010. szeptember 23. 15:42126.

    Szia Eni!

    Biztos vagyok benne,hogy van jelentése.

    Mindkét lapról írtam már,így nem ismételném meg,de keresd vissza a jelentésüket,és meg fogod benne találni magadnak a válaszokat.

     

    előzmény:
    eni@ (125)
    2010-09-23  14:30
  2. 2010. szeptember 23. 14:30125.

    Szia Kendra!

     

    Egyik nap a Kazanlár tarot 8-as és 3-as lapjával álmodtam, ezek voltak előttem kiterítve. Volt egy harmadik lap is, de erre csak homályosan emlékszem, talán a 2-es volt. Szerinted ez jelenthet valamit?

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Kendra1 (1)
    2010-09-01  17:16
  3. 2010. szeptember 23. 14:25124.

    Sziasztok!

    Mielőtt a következő lapra rátérnénk,előtte olvassatok utána Heraklész(vagy római nevén Herkules) egyik munkájára,melyet el kellett végeznie a gonosz nagybátyja utasítására.Ez a munka a nemeai oroszlán megölése volt.

    Tehát ezt a történetet olvassátok át,és utána vesszük az Erő lapját.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. szeptember 22. 08:24123.

    A 10.lap a Szerencsekerék figurája,rajta a héber abc 10.betűje a jod betű,melynek jelentése:KÉZ.

    A Sorskerék kártyáján egy kereket látunk, ami egy rendkívül ingatag, dinnyeszelet formájú bárka, amely a Níluson úszik. A kerék két oldalán egy-egy állat, az egyik lefelé, a másik felfelé igyekszik.

    A felfelé igyekvő a szerencsét, a lefelé igyekvő, vagy csúszó a szerencsétlenséget szimbolizálja.

    A kerék fölött a szfinx szárnyakkal, és szablyával a kezében, amivel azon őrködik, hogy a gonosz ne tudjon felfelé menni.

    A dinnyeszelet labilitást, bizonytalanságot, a könnyű kibillenést szimbolizálja.

    A dinnyeszeletből a hatalom és a bölcsesség két kígyója látszik, amint felfelé igyekeznek. Az oszlop a két kígyóval a három alapvető erőt szimbolizálja: pozitív, semleges, negatív, illetve férfias, androgün, nőies.

    Keréken a kereszt éppúgy, mint az X alakban lévő küllők, egyértelmű visszautalás a nyolcas Igazság kártyára (4+4 szintézisére) éppúgy, mint a szfinx, aki kardot tart a kezében.

    A két állat a fényt és a sötétséget, a jót és a rosszat jelképezi.

    8+2 szintéziséből a kettes lap dualitására utal, az egyik felfelé, a Szellem felé, a másik lefelé, az anyag felé halad, utalva az ember labilitására, anyagiakhoz való ragaszkodására, amely az 5+5 szintéziséből eredeztethető.

    A kígyók közül a jó, Hermanubisz, kezében hermész bot, felfelé törekszik, a rossz Typhon, kezében neptun villa, lefele tart.

    A kerék tetején tökéletes egyensúlyban a szfinx, a misztikus erők megtestesítője.

    Szfinx, mely Egyiptom földjét jelképezi, és mind azt a hatalmas titokzatosságot, ami ehhez kapcsolódik.

    A szfinx isteni eredetű lény. Időtlen idők óta figyeli és szemléli a nemzedékek vándorlását. Ez a különös, titokzatos teremtmény, amely egy testbe foglalja az oroszlán erejét, az ember értelmességét, és az Isten szellemi harmóniáját, a legszembetűnőbben példázza az igazságot, azt, hogy az önuralom útján az emberi lény levetkőzheti állatiasságát, és megszelidítheti az önmagában rejlő állatot. Ő nem mások felett uralkodik, hanem saját maga, vágyai és indulatai felett.

    A szfinx mind a négy elem képviselője, feje Tűz, szárnyai a Levegő, teste oroszlántest, melynek felső része a Víz elemhez, az alsó része pedig a Föld elemhez tartozik.

    Az éberség, hatalom, bölcsesség, méltóság megtestesítője.

    Fején kereszt, csúcsával felfelé álló háromszög, és mögötte már a csillagok.

    Minden kereszt a szelleminek az anyagiban való kifejeződésére utal.

    Amíg a lélek a kard szimbólumától az egyenlő szárú keresztig, majd a szenvedés keresztjéig, a keresztre feszítésig, és végül a tökéletesség Taojáig ér, tapasztalatból megtanulja a spirituális fejlődés útjában álló akadályokat legyőzni.

    A négy ellenkező irányba mutató szár kínokat, konfliktust, fájdalmat, szenvedést szimbolizál, de aki ezen túljutott, eléri a tökéletességet.

    A háromszög az ember három fő összetevőjét szimbolizálja: a testet, szellemet és a lelket. A tudat és a szeretet a testiségen keresztül nyilvánul meg. A felfelé mutatása jelzi, hogy az emberi természet az isteni felé igyekszik.

    A csillagok a vágyakozásokat, reményeket és minden elem harmóniáját jelképezik.

    Ezen a fokon álló ember kezd minden dolgot, az egész életét felülről nézni, akárcsak a szfinx, nézi az áramlást, de hagyja, nem erőlködik, nem úszik, hanem csónakkal viteti magát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. szeptember 20. 19:38122.

    Sziasztok!

    A 9.lap a Remete figurája.A 9.betű a héber abc.ben a thet,melynek jelentése kígyó.Ha megnézitek a Remete lapját,a jobb kezében levő botra egy kígyó(Urobor a neve)van feltekeredve.Ez egy mérges kígyó,és úgy tartják,hogy csak a Remete képes átalakítani a kígyómérget gyógyszerré.Érdekességképp megemlítem nektek,hogy a patikákon látható kígyó,amelyik az életfára van felcsavarodva,ugyan ez a szimbólum.Ezért is ezt választották maguknak a gyógyszerészek.

    A Remete kártyáján egy őszes, szakállas férfit látunk, aki csak egy lámpát visz magával, de ez a lámpa a bölcsesség Fényét árasztja magából, az Isteninek és az Igazságnak, illetve a közvetlen tudásnak a manifesztációját.

    A bot a kezében a vándorlását, továbbfejlődését segíti.  A kígyó itt nem az Édenbeli kísértő.

    A botra tekeredése arra utal, hogy a Remete már kibékítette egymással személyiségének ellentétes részeit, olyan energiákat tud felszabadítani, amelyek gyógyulást, újjászületést és megújulást hoznak.

    A kígyó fehér színe is utalás arra, hogy az ártatlanság, a lelki tisztaság és a bölcsesség dominál.

    A ruhája színe szürke, ami jelzi, hogy ezen a szinten is el lehet még bukni.

    Ahhoz, hogy a szürkéből fehérré váljon, alá kell buknia a tisztító tűzbe, azaz át kell esnie a  spirituális halálon, a beavatáson. 

    Tudja, hogy Istent nem a kolostorokban és az egyházakban kell keresnie, hanem a saját szívében.

    Ezen az öntudati fokon az ember magában a káoszból rendet teremtett.

    A Remete belső lényében minden értéket és hamis dolgot a megfelelő helyre tett, visszavonult a világ káprázatától a magányba. A magány az egyetlen életforma, amellyel az élet összes problémáját meg lehet oldani.

    A Remete eljutott arra a szintre, hogy felismerje, hogy amit akar, annak nem a külső világban kell megtörténnie, hanem a saját belsejében.

    A Remete olyan valaki, aki megvilágítja az utat a sötétségben, a kétségbeesésben. Megmutatja a valódi igazságot, segít megmérkőzni félelmeinkkel Ő az, aki lemondott a töredék világról, hogy a teljes világnak örülhessen megszakítás nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. szeptember 17. 22:41121.

    Sziasztok Tarotozók!

    Most az Igazság lapját mutatom be nektek.Ez a 8.lapja a tarot nagy arkánumainak,rajta látható a héber abc kaf elnevezésű betűje,mejnek jelentése tenyér.

    Az Igazság kártyáján egy nőalakot látunk, nagyon masszív trónon ülve, az egyik kezében a kardot, a másikban mérleget tart.

    Juszticia mérlege a belső kiegyensúlyozottság, az összhang, az önuralom szimbóluma. 

    Ezek nélkül az egyensúlyi állapotok nélkül nem lehet ésszerű, igazságos döntéseket hozni. Az igazság megköveteli a tárgyilagos mérlegelést, önelemzést kíván.

    A további fejlődés csak így lehetséges.

    Minden lehetőséget mérlegelni kell önmagunkban.

    Vannak szabályok, kozmikus törvények, amelyek betartását elvárják az emberektől.

    Ha mérlegelésnél kiderül, hogy hamisnak találtattunk, mindjárt ott a kétélű kard, amely büntet és jutalmaz.

    Az Igazságot soha nem lehet becsapni, nem lehet elhazudni. Még senkinek sem sikerült, és nem is fog sikerülni. Vajon igazzá lehet-e tenni azt, ami nem igaz? Igazság-e az, amit erőszakkal kötelezővé lehet tenni?

    Hérakleitosz erre azt mondja:

    „Ha a Nap a neki kiszabott pályáról csak ujjnyival is eltérne, az Igazság Istennője tüstént kivégezné. Így jár mindenki, aki az igazságot elhagyja.”

    A Kard a tekintély, a hatalom, az erő, a törvényesség, a jog, a felsőbb hatalmak védelme és végül a kereszt szimbóluma, amely a hitet is jelképezi.

    Juszticia a kardot védelmezően emeli fel az Igazságért. A kard felfelé mutat, ez a győzelmet jelenti, két éle pedig azt, hogy a cselekedet nemcsak rombol, hanem épít is, hogy az igazat a hamistól el kell választani.

    A mérleg a kiegyensúlyozott ítéletre utal. A mérleg egyik oldalán a kocka, amely a bölcsek köve, a tökéletes Ember szimbóluma, amely a földi, az anyagi szférát jeleníti meg.

    A gömb a hatalmat, méltóságot, teljességet, tökéletességet, Kozmoszt, azaz Istent személyesíti meg, tehát a szellemi szférát.

    Az egyensúly titka nem az, hogy a két serpenyőben mi van, hanem, hogy mi van középen. A mérleg a mérték; a mérték a közép. A közép a szabad személy.

    Az igazság hatalma ezen a középszerűségen nyugszik.

    Mit üzen számunka Juszticia?

    A sorsunk nálunk nagyobb hatalmak kezében van, de a jellemünk a magunkéban. Ne a talmi csillogást válaszd, próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni. Ha megtaláljuk az igazságot önmagunkban, akkor mindent megtaláltunk az életben és a világban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. szeptember 16. 18:50120.

    Kedves Kendra1!

     

    Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Örömmel olvasom a topicot.Nagyon jó dolgokat írsz le, jó tanácsokkal látsz el bennünket. Mégegyszer köszönet mindenért. Szép estét kívánok. Lullaby

    előzmény:
    Kendra1 (119)
    2010-09-15  22:02
  8. 2010. szeptember 15. 22:02119.

    Szia Lullaby!

    Nagyon aranyosak a lapjai a Spirit of flowersnek.Ha jól emlékszem,gyerekek vagy manók vannak rájuk festve a virágok között,vagy virágokkal.Meseszerűen kedvesek a képek,ám bevallom,mint tarot kártya- számomra abszurd és idegen a valódi tarot misztériumától.

    Ám a legfontosabb mindig az,hogy aki a kártyát használja,annak jelentse azt,amit a tarot képvisel.

    előzmény:
    Lullaby810 (118)
    2010-09-15  16:16
  9. 2010. szeptember 15. 16:16118.

    Szia Kendra1!

     

    Nekem tarotból a Spirit of Flowers van. Nagyon megtetszettek a gyönyörű színek és képek. Évek óta használom.  Neked mi a véleményed erről a kártyáról?

    Köszönöm.  További szép napot!

    előzmény:
    Kendra1 (1)
    2010-09-01  17:16
  10. 2010. szeptember 15. 14:30117.

    Köszönjük kedves Kendra! A botok apródját, külön is... :) Ma is "találkoztam" vele... :)

     

    Szép napot mindenkinek! :)

    előzmény:
    Kendra1 (116)
    2010-09-15  13:29
  11. 2010. szeptember 15. 13:29116.

    Igértem,hogy a botok apródról írok valaki privát kérésére.

    Ez a lap a jó hírek és üzenetek hordozója.A hírt kaphatjuk személytől ill.személyről,akihez reményeket fűzünk.Akár érzelmi reményeket is,hiszen az apród kezében tartja Salamon király Had-had madarát,aki a király és szerelme,Sába királynő között a szerelmes üzenetváltásokat közvetítette.Akinek ez a lap gyakran előfordul a kirakás során,megnyogodhat,hogy a reményei be fognak teljesülni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. szeptember 15. 12:05115.

    Sziasztok!

    A kártyákat az asztalon is ki lehet teríteni legyező alakban,és úgy húzni belőle.A Kazanlár valóban beszédesebb,mint a többi kártya.De mindenkinek van egy érzése,hogy milyet válasszon.A kártya fog megszólítani.Ezt szoktuk mondani.

    És akkor most jöjjön a Diadalszekér lapja.=.lap.a héber abc 7 betűjének neve zain,jelentése fegyver.

    A Diadalszekér lapon egy nyílegyenesen álló férfialakot látunk, akinek tartása erőt és tudást sugároz.

    Zohár szerint: „ A természet a kocsi, az égi ember a kocsi hajtó.”

    (Zohárról infot a neten begyűjthettek!)

    Égi ember, isteni értelemben, kezében tartja az örök körforgás jelképét, és a diadalszekéren áll.

    A szekér elé két szfinx van befogva. Az egyik világos, a másik sötét, ami vonatkozik a tudatos és tudattalan kettősségére.

    Jelenti férfit és a nőt, a gonoszt és jót, az anyagi és szellemi világot, amelyek nem jelentenek többé sem titkot, sem problémát a számára, mert indulatait, érzelmeit, értelmét egyensúlyban képes tartani.

    Az előző fokozaton, a Szerelmes képen élete fordulópontja előtt állt.

    Ő ott megtalálta a helyes utat, győzelmet aratott, és elindult a megfelelő irányba. Az alak ugyan azt az álarcot viseli, mint az előző képen, a szarvak a lélek hatalmát és az isteniséget jelenítik meg.

    A kocsin a négy oszlop és a baldachin visszautalás a Császár lapjára, az oszlopok az első jeruzsálemi szentélyt szimbolizálják, a baldachin pedig a védelem, támogatás jelképe.

    A baldachinon hét csillag látható, amely ötágú.

    A pentagrammok az elemek harmóniáját, a szellemi törekvést, az isteni képességek birtoklását testesítik meg.

    Feje fölött a Nap jele, amely a tudatosságot, a megvilágosodást, az életerőt, az ihletettséget jelzi.

    Háta mögött a mennyei Jeruzsálem, szimbolizálja, hogy kapcsolatot tart Istennel.

    Látunk egy kinyílt rózsát, amely az öntudatot jelképezi, a lepkék pedig a felszabadult lelket, és a halhatatlanságot testesítik meg.

    Mit üzen számunka a Hetes lap?

    Az utazás, mozgás kifejezője és az ellentétes hatások, ellentétek kiegyensúlyozásának szükségessége, a tudatos és a tudatalatti kettőssége. Alkalmazkodás a társadalomhoz, a társadalmi értékekhez, és a győzelem lapja.A 7.szám miatt egy korszak végét és egyben egy új korszak kezdetét is jelzi.
    előzmény:
    kacseg (114)
    2010-09-15  09:30
  13. 2010. szeptember 15. 09:30114.

    Sziasztok!Nekem cigány kártyám,és Müller rózsi féle,és tarot kártyám van.Én szoktam használni és általába be is jönnek.Mindegy melyikkel csinálom ugyan azok jönnek ki össszeségébe.Még a magyar kártyát,ás a francia kártyát nem próbáltam,mert azokat nem igazán tudom melyik lap mit jelent.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. szeptember 15. 08:43113.

    Én legyező alakban tartottam úgy megoldható!!! :)

     

    Nekem is többféle tarot kártyám van, de mivel sok az eltérés a kártyák között (pl. a bolond rendszeresen a 0. lap, a Kazanlárban meg a 22.) illetve a kisarkánum lapjaihoz a Kazanlárban történetek kapcsolódnak, amit ha egyszer elolvasol utána mindig beugrik ha meglátod azt a lapot, nekem így sokkal könyebb megtanulni a lapok jelentését.

     

    De amúgy azt is szokták mondani, hogy mindenki azt a kártyát válassza ki magának, ami számára a legszimpatikusabb és legbeszédesebb.... Nekem az első kártyám Arcus Arcanum volt, na az aztán minden volt, csak beszédes nem... :D  

     

     

    előzmény:
    Whippy (112)
    2010-09-15  08:06
  15. 2010. szeptember 15. 08:06112.

    Jó reggelt! Én még csak tervezgetem a tisztitást, de el sem tudom képzelni, hogy tudom kiterítve tartani a 78 lapot. Esetleg két kézzel, de úgysem lesz könnyű...

     

    A másik gondom, hogy most két kártyám van. A Ludwig, és a Látnok. Mindkettőt beavassam, vagy vegyek egy kazanlárt és majd azt? Korábban vagy sosem olvastam rről a fajtáról, vagy csak nem tűnt fel. A könyvesboltban láttam ugyan, de mivel nem ismertem, éppen csak átsuhant rajta a tekintetem.

    A bőség zavara :-))

     

    előzmény:
    TündérPanna (110)
    2010-09-14  08:39
  16. 2010. szeptember 14. 16:11111.

    Szia Tündérke!

    De szupi,hogy már neked is van kártyád.Holnap a Diadalszekér lapját fogjuk venni.És vkinek itt priveb ígértem,hogy írni fogok a Botok apród lapjáról is.Szóval arról is lesz szó.

    Addig is szép napot nektek.

    előzmény:
    TündérPanna (110)
    2010-09-14  08:39
  17. 2010. szeptember 14. 08:39110.

    Jó reggelt Lányok!!!

     

    Úgy örülök, múlt héten sikerült megvennem a Kazanlár tarot kártyát... (az Anima könyvesboltokban lehet kapni, ott mindig van, megkérdeztem) 

     

    Végig néztem a kártyákat, tegnap este el is jutottam odáig, hogy megtisztítsam a kártyámat, uh bepótoltam a lemaradásom, mostantól én is aktív leszek

     

     

    Szép napot Mindenkinek!!!!!

    előzmény:
    Kendra1 (109)
    2010-09-13  11:46
  18. 2010. szeptember 13. 11:46109.

    Folyt. a Szerelmes lapjáról:

    Amit mi szerelemnek nevezünk, valójában az emberi kapcsolatok teljes spektruma a Földtől az Égig. A legalsó, vagyis a fizikai szinten nemi vonzerő, sokak itt ragadnak meg, de a szexuális szerelem soha nem tartós.

    Az igaz szerelem a szabadságon alapul, nem pedig a szükségen és az elváráson.

    A szerelem legmagasabb szintű megnyilvánulása az együttérzés, amely szárnyakat ad, mely egyre magasabbra emel bennünket, a mindent egyként megélő egyetemes szerelem felé.

    Ha éberré, tudatossá és meditatívvá válunk, akkor a szexualitást szerelemmé tudjuk változtatni.

    Amikor a szerelem nem csupán vágy a másik nem iránt, nemcsak egy szükség, amikor szeretetünk az adáson alapul és nem egy koldus, hanem egy Császár szerelme (4+2), akkor szerelmünk nem követel semmit cserébe, hanem az adás öröméért ad, ez a tiszta, önzetlen, őszinte és magasztos szerele.

    A kapcsolatban ne legyen kényszer, sürgetés, egymásra utaltság, ne akarja az egyik fél átformálni a másikat, ne függjön egyik a másiktól, akkor igaz barátság lesz belőle, és nem a magánytól való félelem cselekszik bennünk, mint napjaink legtöbb emberi kapcsolatában.

    A kapcsolódás addig felemelő, amíg van mit megosztani a másikkal.

    Ha ez már nem működik, akkor békésen el kell hagyni ezt a kapcsolatot, mert ha a magánytól való félelem tart valakit a partner mellett,az kőkemény boldogtalansághoz fog vezetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. szeptember 13. 11:40108.

    Sziasztok!

    Ahogy ígértem,most a 6.lapot vesszük,mely a Szerelmes elnevezésű lapja a nagy arkánumoknak.A héber abc 6.betűje a vav elnevezésű vetű,mely egyébként azt jelenti:és.Vagyis ez egy kötőszó,amit összeköt valemivel.Pld. Ádám és Éva,stb.

    A képen egy fiatalember látható az utak szétválásánál. Kezeit a mellén keresztbe téve figyel befelé, hogy olyan lépést válasszon, ami az ő fejlettségi szintjének leginkább megfelel. A homlokán lévő maszkon szarvak vannak, melyek szellemi és természetfölötti hatalmat, a lélek hatalmát és az Isteniséget jelenítik meg.

    A keresztbe rakott kezek a védekezést, az önvédést szimbolizálják, védi önmagát a befolyásolásoktól. Az útkereszteződésnél áll, ami azt jelenti, hogy két ellentétes erő találkozott a két nő személyében.

    A kék és piros ruhában lévő nőalak a szellemi utat mutatja, a másik virágkoszorúval a fején, a fizikai világ káprázata felé csábítja.

    Kétoldalt két oszlop látható, mely utal arra, hogy döntéseinkért felelősséget kell vállalnunk.

    A szellemi utat mutató nőalak mögötti oszlop ép, a tetején egy lóval, amely azt jelképezi, hogy a földi dolgok legyőzhetőek.

    Ő szellemileg magasabb fokozaton áll, mint a törött oszlop előtt álló nőalak.

    A törött oszlop fölött Paradicsomi epizódot látunk, amikor az Úr kiűzi Ádámot és Évát a Paradicsomból, itt intő jel a döntéshozatalhoz, hisz a 6=1+5=15-el, az Ördög kártyájával, amely a szextus hazug felfogására és a megkísértésre utal.

    A fejlődés útján minden embernek egyedül kell haladnia. A válaszútnál egyedül kell döntenie, de döntenie kell. Két útból csak egy irányt választhat, a másik lemondást követel, ami magába rejti a veszteséget is. Mindenki saját fejlődési szintjének megfelelő döntéseket hoz, amellyel megteszi, megteheti az előtte álló próbatételeket.

    A képen egy fiatalember látható az utak szétválásánál. Kezeit a mellén keresztbe téve figyel befelé, hogy olyan lépést válasszon, ami az ő fejlettségi szintjének leginkább megfelel. A homlokán lévő maszkon szarvak vannak, melyek szellemi és természetfölötti hatalmat, a lélek hatalmát és az Isteniséget jelenítik meg.

    A keresztbe rakott kezek a védekezést, az önvédést szimbolizálják, védi önmagát a befolyásolásoktól. Az útkereszteződésnél áll, ami azt jelenti, hogy két ellentétes erő találkozott a két nő személyében.

    A kék és piros ruhában lévő nőalak a szellemi utat mutatja, a másik virágkoszorúval a fején, a fizikai világ káprázata felé csábítja.

    Kétoldalt két oszlop látható, mely utal arra, hogy döntéseinkért felelősséget kell vállalnunk.

    A szellemi utat mutató nőalak mögötti oszlop ép, a tetején egy lóval, amely azt jelképezi, hogy a földi dolgok legyőzhetőek.

    Ő szellemileg magasabb fokozaton áll, mint a törött oszlop előtt álló nőalak.

    A törött oszlop fölött Paradicsomi epizódot látunk, amikor az Úr kiűzi Ádámot és Évát a Paradicsomból, itt intő jel a döntéshozatalhoz, hisz a 6=1+5=15-el, az Ördög kártyájával, amely a szextus hazug felfogására és a megkísértésre utal.

    A fejlődés útján minden embernek egyedül kell haladnia. A válaszútnál egyedül kell döntenie, de döntenie kell. Két útból csak egy irányt választhat, a másik lemondást követel, ami magába rejti a veszteséget is. Mindenki saját fejlődési szintjének megfelelő döntéseket hoz, amellyel megteszi, megteheti az előtte álló próbatételeket.

    Mit üzen számunka a VI. lap?

    Ha válaszúthoz érsz, mindig arra gondolj, hogy ezt a döntést egyedül neked kell meghoznod, hisz a következményeit, akár jó, akár rossz, egyedül neked kell viselned.

    Döntéseidnél mérlegelj! Kérdezd meg saját Főpapnődet, aki birtokában van a bölcsességnek. Minden döntésednél a szeretet és elfogadás vezéreljen, tartsd emlékezetedben, hogyha eljön az aratás ideje, azt aratod le, amit elvetettél. Légy mindig ura, de ne zsarnoka a helyzetnek. Az igazság vezessen a döntéseidben. Bölcsességedet, tapasztalatodat, tudásodat oszd meg azokkal, akik igényt tartanak rá. Soha ne a kényelem szempontjából dönts, mert nem biztos, hogy a könnyű út a legrövidebb. Ne engedj a káprázatnak és a talmi csillogásnak, hisz mind illúzió csupán, Izisz fátyla, vagy Maya takarója. Ne engedj a vágyaidnak, mert a túlzott tobzódás, bármi legyen is az, Lucifer eszköze.Tarts mindig mindenben mértéket!Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. szeptember 12. 22:45107.

    Holnap egy igazán izgalmas- a szerelmes lapja- fog következni.

    Igyekszem majd minél több érdekességet írni róla.

    Addig is jóéjt neketek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. szeptember 12. 20:13106.

    Sziasztok!

    A Próféta lapja következik,mely a tarot 5. lapja.Rajta a héber abc he elnevezésű betűje,melynek jelentése ablak.

    A kártyán látható egy személytelen- személy, egy félig ember, félig állat hátán, a Nap fölött, a csillagok között, ahol Angyalok kísérik.

    A kentaur jelképezi, hogy két ellentétes dolgot elfogadható módon egyesít, ami a kettes lapra jellemző, de jelenti még a bölcsességet is, amely szintén a kettes lap fő mondanivalója. A kentaur fején a korona a halhatatlanság szimbóluma.

    A Próféta arcának eltakarása jelzi, hogy neki nincs szüksége arra, hogy ismerjék, hisz a tudás és a bölcsesség láthatatlan, épp úgy mint a Szellem, és Isten.

    A zöld színű ruha az egyensúlyt, harmóniát, reményt, jó szándékot, barátságot, együttérzést, kiegyensúlyozottságot, természet közeliséget, öntudatot jelképez, de a középpont, a szívcsakra, és a gyógyítók színe is ez.

    Ő az eddig összegyűjtött tudását adja át a két tanítványnak, akiknek a felfelé csúcsosodó fejfedője jelzi, hogy szellemileg fejlett lelkek.

    A fehér álarca arra utal, hogy Ő szellemi lény, aki soha sem akar földivé válni. Mindig szellemi lény marad. Alakja hitet, tekintélyt, szóbeli oktatást, elsuttogott közléseket jelent.

    A Prófétát ketten hallgatják, belőlük kerül ki a Próféta utódja, azaz a Fény hordozója, vagy tovább vivője. Hogy melyik lesz az igazi utódja, azt még nem tudni, azt a bennük lévő kozmikus törvények irányítják és alakítják ki.

    Bennük még feldereng a szellemi szabadság napfelkeltéje, győzedelmeskednek csillagaik felett, de el is bukhatnak a hatalmas morális és szellemi próbák között.

    Mit üzen számunkra a Próféta?

    Legyen szilárd az Istenbe vetett hitünk.Bölcsességünket fordítsuk magunk és mások hasznára.Tudásunkat önzetlenül adjuk át másoknak, mert az önmagunknak megtartott tudás nem ér semmit. Tanuljunk meg mindenkitől tanulni.Legyen meg a hitünk saját képességeinkben.Figyeljünk a belső Főpapnőnkre, aki minden titok tudója, és figyeljünk a belső Prófétánkra, aki minden kérdésünkre bölcs választ ad.

    A Próféta nem azért fogadja a tanítványokat, hogy vezesse őket, hanem azért, mert neki olyan sok tudás van már a birtokában, hogy megoszthatja másokkal;

    Ő rátalált a belső Fényre, s ennek titkát fogja felfedni, az arra érdemes tanítvány számára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. szeptember 11. 20:18105.

    sziasztok nem tud valaki megjósolni nekem hogy lesz e barátomés ha igen akkor mikor és hogy ismerem -e

    előre is köszön 

    enikő

    1995.01.25.-én születtem budapest 12.10 kor

     

    előzmény:
    mihi3 (104)
    2010-09-10  14:24
  23. 2010. szeptember 10. 14:24104.

    Köszönöm Kendra!!

     

    Szép hétvégét mindenkinek!!!

    előzmény:
    Kendra1 (103)
    2010-09-10  11:37
  24. 2010. szeptember 10. 11:37103.

    Szia Mihi!

    Húúú de jóóó,hogy itt vagy!Isten hozott a csapatban.

    Ugye a k ász az új szerelmet jelent-ez volt a támogató lapod.

    A k2-es mint ellenző:vagyis ne váktozz meg

    A k7-es pedig az érzelmi korszak vége

    Nos:ez drágám azt üzeni,hogy inkább új kapcsolatba menj bele,mert ebben annyi komromisszumot kelle hoznod,hogy jobban teszed,ha ettől a fickótól elköszönsz.

     

    Ebben persze a magam megérzései is közrejátszanal,és ezt olvastam ki a lapokból.De!!!A cél,hogy te értelmezd,és érezd meg,hogy neked mit jelent mind ez.

    Hiszen nem az a jó tanár,aki a diák helyett megírja a házifeladatot,hanem az,aki minden információt megad a diáknak,hogy ő megírhassa jól a házifeladatot,és felkelti a diák érdeklődését arra,hogy kiegészítse a tanár által kapott tudást más és mégtöbb információval.

    előzmény:
    mihi3 (102)
    2010-09-10  09:44
  25. 2010. szeptember 10. 09:44102.

    Sziasztok!

     

    Üdv Kendre az új topicodban!. :):))

     

    Én is figyelemmel kísérem a tarot tanfolyamot. :):):)

     

    Tegnap kipróbáltam a három lapos kitevést.

     

    Feltettem a köv. kérdést:

     "Mit kell ahhoz tennem, hogy egy bizonyos férfit jobban megismerhessek?"- remélem jó így a kérdés.

     

    Mivel érzelmekre kérdeztem ezért a kelyhek lapokat használtam.

     

    Mellette: kelyhek 1

    Ellene: kelyhek 2

    Összegzés: kelyhek 7

     

    Ahogy olvasgattam pont az ellenkezőjét jelentik a lapok tehát ami mellette lenne az rosszabbat jelent, ami ellene az jót. Hm ezt hogyan kell értelmezni ebben az esetben???

     

    Tudom, hogy még messze vannak a kis arkánum lapjai, próbálkozom és kíváncsi lennék rá, mit jelentenek ebben az összefüggésben, hiszen azt hiszem abból tanulunk a legtöbbet ha próbálkozunk. :):):):)

     

    Köszönettel:

     

    Mihi

    előzmény:
    Kendra1 (1)
    2010-09-01  17:16

Címlap

top