Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tarot tanfolyam itt

Kendra1
Létrehozva: 2010. szeptember 1. 17:16

Akik szívesen olvasnának,beszélgetnének a tarot kártyákról és jelentésükről,de nincs lehetőségük elmenni egy tarot tanfolyamra,és akit érdekel ez a téma,azt várom szeretettel ebbe a topicba.

 

 

 

 

  1. 2010. szeptember 7. 22:4876.

    Az ellenző lap az,mely olyan válaszokat adhat,hogy nem,ne,nem érdemes,stb.

    Pld.Ellenző oldalon a kelyhek ász jelenthet olyat,hogy

    -ne gondold,hogy másik nővel nem kezdene

    -nem érdemes arra gondolnod,hogy másik nő van,

    -nem szabadult még egy kapcsolatból,ami nem is régi a számára.

    stb.stb.

    Ezek azok,amire rá lehet érezni,-ahogy írtam a sok lehetséges variációból-hogy az adott pillanatban a kérdező sorsában melyik "ül".

    Ám!!!!Még a kis arkánumokon az 1x1-en kívül nem írtam semmit.És még jó darabig addig nem is jutunk el.

    Ám nézd meg jól a lapot.A kelyhek ászt.Mit is írt rá Dr.Kazanlár?Azt hogy a csárdáskirálynő.Mert ennek a lapnak az is a jelentése,hogy itt egy olyan új szerelemről van szó,melynek a kialakulásához nagyon sok szerencse is kell.És a párnak sok-sok megpróbáltatáson kell keresztülmennie,mire egymással végre boldogan élhetnek.

    Többek között ezt is jelenti ez a lap.És hogy miért adta ez a nevet Dr.Kazanlár neki?Mert Szilvia-a tingli-tangli énekesnő-ahogy a jövendőbeli anyósa hívja-olyan férfiba szeret bele,akit a szülei-pontosabban a mostohaanyja-másnak szán férjül.És a szerelmes párnak sok-sok akadályt kell leküzdenie,hogy egymáséi lehessenek.

     

    előzmény:
    dinnyehéj (75)
    2010-09-07  22:33
  2. 2010. szeptember 7. 22:3375.

    Szia Kendra!

     

    Köszönöm a választ:-)

     

    Igen, akadályként többféle elmélet is felmerül, de azt hiszem rajtam múlik a dolog:-) Ránézésre ez a kettő jutott eszembe, de másik nőre nem igazán gondolok, vagyis komolyan nem jutott eszembe, csak amikor bizonytalan vagyok.

     

    Egyébként jófelé kapizsgálok? vagy hibás az értelmezésem? csak annira vagyok kíváncsi, hogy ez lehet-e egy lehetséges jelentése a lapoknak, vagy nem, mit ahogy eninek is rá tudtál mutatni az értelmezési hibáira

     

    Jó, akkor a díszlapokat nem teszem a pakliba:-)

     

     Állítólag az intuíció is fejleszthető de azt hiszem ezzel születni kell. Mit gondoltok? :-)

     

     

    előzmény:
    Kendra1 (74)
    2010-09-07  22:12
  3. 2010. szeptember 7. 22:1274.

    Szia Dinnyécském!

    Ugye,milyen klassz is,amikor a barátnők már várják,hogy mi fog kijönni a lapokból?!

    Nos:Az értelmezést nektek magatoknak kell "megérezni",mert a tarot mint látod,többféle variációt is eléd tár,mint lehetséges választ.

    Hát bizony ez a "művészet",hogy a sok lehetséges közül melyiket "érzed",hogy az az igaz.No most gondold el,ez van 3 lapnál.

    Mi lesz,amikor az életfát(héberül:ec hachaim) rakod ki,ahol már 23 lap "játszik".

    Jómagam azt a rendszert használom.

    A második kérdésedre:A férfi és nő alak (plusz kártya) nem része a tarotnak.Nem azt mondom,hogy dobd ki őket természetesen,de a keveréshez se használd őket!!!Így persze nem is fog kijönni,hál'istennek:))

    Ahogy írtam:azt kirakhatod az asztalra,ha férfinak vagy ha nőnek vetsz kártyát,és slussz.Semmi más szerepe nincs,mint dísz.Ennyi.:))

    előzmény:
    dinnyehéj (71)
    2010-09-07  21:10
  4. 2010. szeptember 7. 22:0273.

    Kedves Loopy!

     

    A kérdést nem írtad le,hogy mire húztad ezeket a lapokat.

    Ám itt a tarot kisarkánumok 1x1-e,mely segít téged abban,hogy elkezd értelmezni az általad kihúzott lapok jelentését.

     

    1.-(ász)egyedüliség,önállóság,függetlenség, ke zde t,kiindulás

    2.-pár(mint pár cipő,pár kesztyű,pár zokni,ember pár)

    3.gyarapodás,termékenység

    4.korlátok(mint egy négyszög,amibe bezértak)

    5.bizonytalanság

    6.család

    7.korszak vége,új korszak kezdete

    8.üzlet,hatalom,igazságosság

    9,testvéri,baráti szeretet,elvonultság

    10 -tökéletesség,beteljesülés.

    szolga-segítő,szolgáló,beoszto tt,távoli rokon

    lovag- vezető,közeli rokon,segítő személy,protektor

    király-a kérdező férfi,egyéb férfi,uralkodó természetű férfi,magas beosztás

    királynő-a kérdező nő maga, előkelő nő,más nő

     

    Kelyhek:mindig ÉRZELMI oldalt szimbolizál.

    A víz jegyek kapcsolódnak hozzá.

    Megtudod jegyezni,mert gondolj a vizes pohárra!(asszociáció)

    A víz jegyek:halak,rák,skorpió

    Időben a napok köthetők hozzá.

    -----------------------------------

    Botok:mindig ÜZLET,UTAZÁS.

    A tűz jegyek kapcsolódnak hozzá.

    Asszociáció:meggyújtható és tűz rakható belőle

    Tűz jegyek:kos,oroszlán,nyilsa

    Időben a hetek köthetők hozzá.

    ------------------------------------

    Érmék:mindíg a PÉNZ,ANYAGI JAVAK 

    Föld jegyek kapcsolódnak hozzá.

    asszociácó:a pénz a földön hever.

    Föld jegyek:bak,szűz,bika

    Időben a hónapok köthetők hozzá.

    ---------------------------------------

    Kardok:min dig NEHÉZSÉG,HARC,GONDOK,NEHÉZ GONDOLATOK

    levegő jegyek kapcsolódnak hozzá.

    asszociáció:a kardok a levegőben csapnak össze

    levegő jegyek:vízöntő,ikrek,mérleg.

    Időben az évek köthetők hozzá.

    előzmény:
    Loopy (70)
    2010-09-07  20:06
  5. 2010. szeptember 7. 21:5672.

    Szia Tündérpanna!

    Isten hozott a csapatban.Még nagyon az elején állunk,és nem maradtál le semmiről.

    A kis arkánumokhoz érdemes megtanulni azt a részt,melyet úgy jellemeztem,hogy a tarot 1x1-e.A nagy arkánumokat pedig most kezdtük el venni.

    A cél az,hogy önállóan gondolkodjatok a lapok jelentésén,és tőlem függetlenül alkothassatok véleményt.

    Amihez segítséget adok,hogy követem a tematikát és leírom a lapok jelentését,olyan különlegességekkel is megtűzdelve,melyet mint beavatott magam is megtanulhattam.Ezt a tudást szeretném átadni mindazoknak,akik erre fogégonyak és érdeklődők.

    Maradj velünk!

     

    előzmény:
    TündérPanna (68)
    2010-09-07  17:50
  6. 2010. szeptember 7. 21:1071.

    Sziasztok:-)

     

    Látom mindenki elkezdett próbálkozni pakolgatni. Élvezetes elfoglaltság az biztos:-)

     

    Nekem két dolog okozott mindig pici nehézséget, az első talán fontosabb, ez volt a kérdésfeltevé. Erre kaptunk iránymutatást és most én is kipróbáltam, amit ti, lányok:-)

     

    Megismertem valakit:-) és gondoltam húzok rá, mert nem teljesen tiszta a kép.

    A következőket kaptam. A kérdést úgy tettem fel, hogy mit kell tennem, hogy nagyon belémszeressen:-) Csak a kelyhek lapokból húztam, ahogy tanácsoltad Kendra.

     

    Támogató lap - kelyhek 2

    Akadály - kelyhek ásza,  csárdáskirálynő

    Összegzé - kelyhek 10

     

    Amit én ebben látok, hogy elvileg nem rossz az alap, de van egy másik nő, vagy lehetek én magam is mivel most nem tudom elképzelni, hogy normális kapcsolatom legyen (bár vágyom rá). Ezt azért gondolom, mert az ász a kezdet, egyedüllét, idulás. Minden kezdet nehéz?Vagy a látszat csal?Vagy tényleg másik nő(k)?:-)

    A végkifejlet a 10es miatt elvileg jó.

     

    No mit gondoltok, nagyon mellé lőttem? Az értelmezés nagy tudomány olyan jó lene beletanulni. Igazából most ide elég sokmindent írtam, amik asszociációk a részemről, ezek jutotak eszembe, ahogy néztem a lapokat. Szeretnék magabiztosabb lenni az értelmezésben

     

    A múltkor egy csajos hétvégére magammal vittem a Kazanlárt és a barátnőm alig várta, hogy elővegyük este a ki vidéki házban. Mondtam neki, hogy nem vagyok profi közel sem, de szerencsére olyan jók jöttek ki. Feltettünk pár ellenőrző kérdést is és vinnyogva röhögtünk, mert annyira találó válaszokat kaptunk.

     

    Lenne még kérdésem is

     

    Éritőlegesn volt szó róla, de nem értem teljesen. A két "plusz" lap, a férfi és a nő alak, számozás nélkül. Nekem a múltkor egy kérdésre kijött a női alak támogató lapként. A császáról és a császárnőről (3-as 4-es lap) van némi fogalmam, ezek hasonlóak?

    Nem akarok előreszaladni, kivárom szívesen, míg odaérünk, de most ez foglalkoztat.

     

    Szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    Kendra1 (67)
    2010-09-07  16:42
  7. 2010. szeptember 7. 20:0670.

    Szia Kendra!

     

    Szeretnem ha segitenel ertelmezni a kartyakat amiket kihuztam: 

     

    Kilenc Kard kartya - Negy kard kartya - Kilenc erme kartyaja 

     

     

    Kivancsi lennek a velemenyedre.

    Koszi szepen

    Julcsi

    előzmény:
    Kendra1 (1)
    2010-09-01  17:16
  8. 2010. szeptember 7. 19:3869.

    Szia Kendra!

     

    Igazad van, utólag én is észbe kaptam és semmiképp nem akarom erőltetni,mert semmi értelme. 

    Őszinteségért pedig nem kell bocsit kérni!:) Köszönöm!

     

    Szép estét!

    előzmény:
    Kendra1 (67)
    2010-09-07  16:42
  9. 2010. szeptember 7. 17:5068.

    Kedves Kendra és Tarot rajongók! :)

     

    Nagyon megörültem, amikor megtaláltam a topicot!!!! Évek óta próbálkozom a tarot-tal, de rendszeresen belebonyolódom... Cigánykártyával tanultam jósolni, azzal boldogulok is általában, de szeretném megtanulni a Tarot kártyát is, úgyhogy én is csatlakoznék hozzátok!!!! :)

     

     

    Szép Napot Nektek!!!!

     

    előzmény:
    Kendra1 (1)
    2010-09-01  17:16
  10. 2010. szeptember 7. 16:4267.

    Szia Eni!

    Szóval addig akarod erőétetni a tarot,amíg majd a szájad ízének megfelelő választ fog adni?!

    Mert ha valaminek tisztán látod a hibáit és a tarot is erre utal,akkor miért is akarsz még rá húzni,ha nem a fenti okok miatt?

    Bocs!Kíméletlenül őszinte vagyok.Tudom...

    A véleményem az,hogy nincs érteéme újra és újra ugyan arra a kérdésre húzni.

    Várj pár hetet,aztán ismét tedd föl a kérdést.

    előzmény:
    eni@ (66)
    2010-09-07  10:48
  11. 2010. szeptember 7. 10:4866.
    Azt hiszem tisztán látom a hibáit, de mégsem nyugszom... Szerinted van értelme egy helyesen feltett kérdéssel megismételni este a jóslást?
    előzmény:
    Kendra1 (64)
    2010-09-07  10:10
  12. 2010. szeptember 7. 10:4165.

    A következő nagy arkánummal folytatjuk,a Főpápanő,vagy Főpapnő elnevezésű lappal.Rajta a kettes szám,valamint a héber abc 2.betűje,a beth,melynek jelentése ház.

    A képen egy nőalakot látunk félig lefátyolozva.

    Kezében a bölcsesség könyve, ami a spirituális bölcsességeket tartalmazza, rajta az egységben lévő két pólus, yin -yang.

    A másik kezében két kulcsot tart, a Hirám kulcsait, amelyek mélyebb értelemben a szellem halhatatlan és magasabb rendű életkörébe való beavatás jelképei. Élet és halál, múlt és jövendő, fény és sötétség, az itt - és túloldal nyitására és zárására valók.

    Trónusának oldalán látható a szfinx, mely Egyiptom földjét jelképezi, és mindazt a titokzatosságot, ami ehhez kapcsolódik. A szfinx az éberséget, a hatalmat, a bölcsességet jelképezi csakúgy, mint a méltóságot. Trónusa kocka alakú, amely ugyancsak a bölcsek kövének szimbóluma.

    A Főpapnő mögött Salamon király két oszlopa látható, melyek köré az első jeruzsálemi szentély épült. Boáz oszlopa a negatív pólust szimbolizálja, Jákhim oszlopa a pozitív pólus megszemélyesítője. Ezek a Világegyetem oszlopai.

    A Főpapnő a Hold szűz leánya, ezt szimbolizálja a fején lévő két aranykarika és egy felfelé nyitott Holdsarlóból álló fejdísz.

    Ő az örök nő, és megfelel az ókori világ minden szűz Istennőjének. Ő a kapocs a látható és láthatatlan világok között, ezt szimbolizálja, hogy csak az egyik lába van a földön.

    A ruhája színe vörös és kék, aranyszegéllyel. A vörös vagy bíbor szín köti össze az anyagit és a szellemit. Lemondást, önzetlenséget szimbolizál. Kék szín a belső nyugalom, biztonságérzet, felebaráti szeretet, mély türelem, elégedettség és a bölcsesség kifejezője.

    Az aranyszegély védelmet biztosít számára a maszkulin erőkkel szemben. Ruháján kereszt látható. Minden kereszt a szelleminek az anyagiba való kifejeződésére utal.

    Míg a lélek a kard szimbólumától a keresztig, majd a szenvedés keresztjéig, a keresztre feszítésig és végül a tökéletesség Taojáig ér, tapasztalatból megtanulja a spirituális fejlődés útjában álló akadályokat legyőzni.

    A négy ellenkező irányba mutató szár konfliktust, kínt, fájdalmat, szenvedést szimbolizál, de aki ezen túljut, eléri a tökéletességet, fellebbentheti Izisz fátylát.

    A kereszt szimbolizálja még a felfelé törekvést csakúgy, mint az evilági terjeszkedést.

    A kereszt, amely összekapcsolja a vízszintest a függőlegessel, a Földet az Éggel, az időt az örökkel, a természetet a természet fölöttivel.A 2-es alapvető problémája, hogy állandó visszaigazolást keres a világból, mivel álladóan kétségek gyötrik saját életével kapcsolatban. Társakra van szüksége, akik támaszt nyújtanak neki, de egyedül is meg kell állnia a lábán. A 2-es szám jelent még, erős intuíciós képességet, nagyfokú hajlamot, arra, hogy együttműködjünk az emberekkel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. szeptember 7. 10:1064.

    Drága Eni!

    A kérdést úgy érdemes feltenni,hogy mit kell tennem annak érdekében,hogy az a bizonyos férfi visszatérjen hozzám.

    Ha erre a kérdésre veszem azt,hogy kihúztad a k.királynőt,a k.5-öt és a k.királyt,akkor ez azt jelenti,hogy nem te,hanem a férfi uralja ezt a viszonyulást,és nem tőled függ az ő visszatérése,hanem tőle.

    Amin neked viszont érdemes elgondolkodnod,hogy mennyire látod tisztán magát ezt a bizonyos férfit,mert a tarot szerint nem látod a benne rejlő hibákat.

    előzmény:
    eni@ (62)
    2010-09-07  09:34
  14. 2010. szeptember 7. 10:0663.

    Szia Pankám!

    Ügyes kislány vagy.Csak így tovább!

    előzmény:
    PPanka (60)
    2010-09-07  07:21
  15. 2010. szeptember 7. 09:3462.

    Szia Kendra!

     

     

    Sajnos még mindig nem teljesen világos,hogy most akkor jó lapokat húztam-e, vagy sem és,hogy helyesen értelmeztem-e a lapokat? Nagyon izgulok...

     

     

    Szép napot Nektek!

    előzmény:
    Kendra1 (61)
    2010-09-07  09:06
  16. 2010. szeptember 7. 09:0661.

    Szia Eni!

     

    Ez nagyszerű,hogy már kezdtek is kirakni magatoknak lapokat.

    Keresd ki azt a részt,ahol leírtam a számok és szimbólumok 1x1-ét,hiszen a kis arkánumoknál azt csak össze kell olvasni.Ez egy alap csak persze,amit később még rengeteg információval kiegészítek.

    Pld.a kelyhek 5-ös éppen egy olyan lap,mely persze nem csak érzelmi bizonytalanságot jelent,hanem azt is,hogy túlságosan közel áll hozzád a probléma,vagy ahogy a lap jelenti,nagyon benne vagy a képben,és ezért nem látsz még tisztán.És mint egy festőművész,aki alkot egy képet,melytől csak 1-2 ecset távolságra helyezkedik el,így ahhoz,hogy meglássa a képben ejtett hibáit,hátrébb kell lépnie.stb.stb.Szóval még sokat fogunk tanulni,de ez szuper,hogy máris használjátok a kártyátokat.

    előzmény:
    eni@ (59)
    2010-09-06  23:55
  17. 2010. szeptember 7. 07:2160.

    Sziasztok!

     

    Én is fellelkesedtem, húztam a kelyhek sorozatból és nagyon elégedett vagyok :)

    Akadály:kelyhek4

    Támogatás:kelyhek királya

    Összegzés:kelyhek9

     

    Az az egy még nem teljesen tiszta, hogy amikor itt az akadályozó tényezőről beszélünk, azt magamban vagy a másik félben keressem? (bár perpillanat, én vagyok picit sértődött...) Viszont szerintem az kifejezetten jó jel, hogy éppen a kelyhek királya jelent meg a támogató lapként... Jól sejtem?

     

    Gondolom ilyen esetben mikor csak egy-egy témát emelünk ki, akkor nem érdemes időben gondolkozni... hisz ilyenformán bármilyen szerelmi probléma néhány nap alatt oldódna meg... :) Mondjuk számomra nagyon tetszetős lenne :)

     

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Kendra1 (52)
    2010-09-06  19:43
  18. 2010. szeptember 6. 23:5559.

    Köszönöm Kendra!

     

    Meg is csináltam,úgy,ahogy írtad. Illetve csak a kelyhek lapokat használtam. Számomra elég érdekesen jöttek ki.

     

    - Jobb oldali lap:kelyhek királynője

    - Bal oldali lap: kelyhek ötös

    - Felső lap: kelyhek királya.

     

    Hajo Banzhaf:Tarot kézikkönyv-ét használtam segítségül.

    Kérdésem az volt,hogy lesz-e még kapcsolatom azzal a bizonyos illetővel.

     

    Az én értelmezésem szerint valami olyasmi jött ki, hogy vágyom valamiféle támaszra (jelen esetben kapcsolatra). Egy szép új,rejtelmes időszak áll előttem,szeretetteljes kapcsolat (?). Ám mivel egyszer kudarcot vallot,ezért óvatosabb leszek és a kártya is óvatosságra int. Az összegzés pedig,megint csak egy szerelmes időszak kezdetét jelenti. 

    Az 5-ös szám pedig valamiféle 5 napon belüli dolgot jelent?

     

    Én ezt elég ügyetlennek és zavarosnak találom.

     

     

    Szerinted?

     

     

     

    Nem is olyan egyszerű ez a jósolgatás,viszont annál izgalmasabb.
    előzmény:
    Kendra1 (57)
    2010-09-06  22:37
  19. 2010. szeptember 6. 22:4058.

    Szia Cica!

     

    Persze.Íme a főpápanő lapja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620041 (56)
    2010-09-06  21:45
  20. 2010. szeptember 6. 22:3757.

    Szia Eni!

     

    Igen.Pontosan ebben a sorrendben kell tenni őket.

    Első lap jobbra.-támogató lap

    Második balra.-ellenző lap

    Harmadik felülre:-összegzés lapja

     

     

    előzmény:
    eni@ (55)
    2010-09-06  21:16
  21. Torolt_felhasznalo_620041
    Torolt_felhasznalo_620041
    2010. szeptember 6. 21:4556.

    Feltennéd a főpápanő (vagy főpapnő?!) lapját is? (Még nem vettem kártyát, de nemsokára pótolom)

     

    Köszi:-) 

    előzmény:
    Kendra1 (49)
    2010-09-06  11:45
  22. 2010. szeptember 6. 21:1655.

    Szia Kendra!

     

    Lehet butaságot kérdezek, de inkább biztosra megyek.:-) Szóval, ha kihúzom a 3 lapot,milyen sorrendben teszem le őket? Gondolom én: első lap jobb oldalra, második lap bal oldalra, utolsó felülre? Vagy rosszul gondolom?

     

    Szép estét!

    előzmény:
    Kendra1 (39)
    2010-09-05  13:14
  23. 2010. szeptember 6. 20:0054.

     Ezket a kedvező pozíciókat hagyjátok figyelmen kívül!A kedvező és kedvezőtlenpozíciókat jobban meghatározza a többi lap,valamint hogy hol helyezkedik el..Jobb vagy bal oldalon.A jobb a szerencsés,a jó oldal.A negatív szavaink mind bal szóval kezdődnek.Balszerencse,balsiker,két ballábbal felkelni,balfék,baleset,stb.

    Így könnyebb megjegyezni,mint pld.jobbra fordulnak a dolgok,jobban van,jól,jóság,stb.Ezek mind pozitív szavak,melyek a jó/jobb szóból származnak nyelvünken. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Lincifinci (53)
    2010-09-06  19:43
  24. 2010. szeptember 6. 19:4353.

    Szia Kendra!

    Köszönöm válaszodat és nagyon várom a továbbiakat!

     

     Egy kérdés: ha a lapok fejjel lefelé állnak hogyan értelmezed őket: az álló lap tagadásaként, vagy a jelentés "eltúlzásaként" ?

     

    Lin

    előzmény:
    Kendra1 (46)
    2010-09-05  19:31
  25. 2010. szeptember 6. 19:4352.

    Szia Dinnyém!

    Nagyon jó a kérdésed!!!

    Ebben a legegyszerűbb kirakási 3 lapos rendszerben azért nincs benne egy egész élet.

    Ha érzelmekre akarsz rákérdezni,vedd ki az összes kelyhet lapot,és azt keverd meg és csak abból húzz 3 lapot.

    Ha anyagiakra,akkor az érméket,

    Ha üzleti eredményekre,akkor a botokat

    és ha a gondok,gondolatok,nehézségekre,akkor a kardokat.

     

    előzmény:
    dinnyehéj (51)
    2010-09-06  15:50

Címlap

top