Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tarot tanfolyam itt

Kendra1
Létrehozva: 2010. szeptember 1. 17:16

Akik szívesen olvasnának,beszélgetnének a tarot kártyákról és jelentésükről,de nincs lehetőségük elmenni egy tarot tanfolyamra,és akit érdekel ez a téma,azt várom szeretettel ebbe a topicba.

 

 

 

 

  1. 2010. november 4. 09:01501.
    Írtam pár sort én is, de ez sokkal jobb.
    előzmény:
    Kendra1 (500)
    2010-11-04  08:51
  2. 2010. november 4. 08:51500.

    12.

    A mágus kivételével mindenki haragudott Ördög Luciferusra.

    -Engem csak a jószándék vezérelt.-szabadkozott.

    -Most mit tegyünk?-kérdezték szinte egybehangzó felkiálltással a palota lakói.

    -Kénytelenek leszünk ismét varázsolni.-mondta nyugodt hangon Mágus Magneticus.

    -De mit?Megállíthatjuk valamivel ezt a sorskereket,melyet az emberekre szabadított Luciferus?

    -Semmit sem vonhatunk vissza,amit már egyszer létrehoztuink.-mondta a bölcs Mágus.-De alkothatunk valamit,ami majd ellensúlyozza ezt a katasztrófát.Létre kell hoznunk a végzetet,amely majd beavatkozik,s amely mindig mindennek véget lesz képes vetni,mert ezentúl már semmi sem tarthat örökké.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  3. 2010. november 3. 20:53499.

    11.

    A torony gerendái recsegni-ropogni kezdtek.Mindenki hirtelen felriadt a zajra,és Ördög Luciferushos futottak,aki kétségbeesetten meredt a folyosó düledező falaira.A fáklya helyet egy szélvész szerű kerék keletkezett,mely kirepült a palota ablakán,és szélsebes iramban gurulni kezdett tarott föld lankás lejtőin.Akik csak látták,kétségbeesetten menekültek el előle.

    előzmény:
    dinnyehéj (496)
    2010-11-03  20:40
  4. 2010. november 3. 20:49498.

    Szupi Dinnyécském!

    Lehetne egy javaslatom?Hogy megkülönböztessük az egymással való levelezést és a mesét,írjunk rá oldal számot.Dinnyécskéé akkor már a 10.oldal,és innen folytatjuk.Oké?

    előzmény:
    dinnyehéj (496)
    2010-11-03  20:40
  5. 2010. november 3. 20:44497.

    Szia Sverka!

    Pontosan.A mesét csak elkezdtem,és jó lenne,ha folytatnánk.

    Minden a képzelet szüleménye,de azért a szereplők maguk a lapuk.

    Gondoltam,ha már varázslásról van szó,mi lenne,ha Ördög Luciferus az ellopott pálcával ügyetlenül varázsolva megteremtené a sorskereket,mely mint egy lavina,rázúdul tarot földre és rengteeg bajt okoz.Mondjuk Lamed,a Lógós pedig bánatában kiugrana a palota tornyából,de persze nem hal meg,mert hallhatatlan.

    Ez is egy verzió,és tovább szőhető.Ebben a lényeg az lenne,hogy megtanuljatok a tarot lapok "fejével"gondolkodni,azonosulni velük.

    Írd tovább a történetet Sverkám,ahogy te megálmodod.Aztán remélhetőleg mások is becsatlakoznak,és írjuk,amíg csak kedvünk van.Egyre mélyebb összefüggéseket leszünk képesek feltárni közben.

    Ahogy pld.az ólom palota arannyá válik a varázslat hatására,hiszen a bölcsek kövének is ez a szimbóluma.Vagy azért érkeztettem meg Magus Magnetikust egy kos hátán a palotához,mert a Mágus a zodiákusok első jegyének képviselője,amely a kos jegye,stb.Vagy ahogy nem emlékezünk az előző életünkre,a lapok szereplői is csak az nap eseményeire emlékeznek,míg Magnus Magnetikus közbe nem avatkozik a mindennapjaikba.

    És ahogy megnézzük az eddigi mesét,még vannak lapok,amelyek hiányoznak.Meg kellene teremteni őket.Az ítéletet,a Végzetet,a sorskereket, a tornyot magát-bár ez lehet a palota is-.

    De folytasd úgy,ahogy kedved van!

     

    előzmény:
    SVerka13 (495)
    2010-11-03  19:02
  6. 2010. november 3. 20:40496.

    Kezdjünk hozzá- javasolta Luciferus türelmetlenül. Egyre csak azon járt az esze, mit fognak holnap gondolni a többiek, mennyire fogják csodálni a fáklyát és vágyni fognak a fényére.

    Rendben – mondta a Lógós, ő már megtette a magáét, de azért persze kíváncsi volt a folytatásra, Luciferus nagyon magával ragadó tudott lenni. Lelkesedéséből a lusta Lógósra is ragadt valamennyi, bár látszatra unottan figyelte az eseményeket.

     

    Luciferus a kezébe vett egy kis varázsport majd hozzátett még egy keveset.

    Nehogy kevés legyen.

    -          Te Luci, nem lesz ez egy hangyányit sok? – vetette oda látszat flegmán a Lógós.

    -          Hova gondolsz, valami olyat kell alkotnunk, ami elég vonzó, és a jó varázslathoz sok varázspor kell.

     

    Legyen ez a fáklya a legfényesebb, legcsábítóbb, legvonzóbb dolog Tarot földön és szerte a világon. Legyen enyém a tudat, hogy fényt és ambíciót hozok az emberek életébe, felébresztem vágyaikat.

     

    Miután Luciferus kimondta a varázsigét, szétfújta tenyeréből a prt a világ négy égtája felé. Az utolsó fújáskor azonban furcsa dolog történt, a torony tartógerendái recsegni-ropogni kezdtek...

    előzmény:
    Kendra1 (493)
    2010-11-03  13:49
  7. 2010. november 3. 19:02495.
    Kendra nagyon jó amit eddig írtál. A folytatást, hogy képzeled? Akit megihlet az eddigi történet az folytatja?
    előzmény:
    Kendra1 (494)
    2010-11-03  13:51
  8. 2010. november 3. 13:51494.

    Innen folytassuk,jó?

    De ha nem tetszik,nyugodtan találjunkki másmilyet.Ezt gondoltam ki,ennyi tellet tőlem az elmúlt két napban.

    Milyen legyen a folytatás?Számítok rátok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  9. 2010. november 3. 13:49493.

    9.

    - Sikerült ? - kérdezte suttogva.

    - Ühüm!

    - És most?

    - Sssss! - tette Luciferus mutatóujját a szája elé. - Gyere utánam.

    A két tolvaj fellopakodott a toronyba, ahol zavartalanul nekikezdhettek az előkészületeknek.

    - Az asztal nem kellene hozzá?

    - Minek vagy így besózva? Minden fontos kelléket megszereztem. Inkább koncentráljunk a varázslatra.

    - Szóval fáklya?

    - Fáklya!

    - És most mit kell csinálnunk?

    - Várjál csak. Hogy is volt? Kivettünk a varázsporból, kívántunk valamit, vagyis hogy mit is akarunk, aztán szétfújtuk a varázsport a világ négy égtája felé.

    - És a pálca? Nem kell varami csári-márit csinálni vele? Mondjuk körözni a kalap fölött vagy valami hasonló?

    - Erre nem emlékszem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  10. 2010. november 3. 13:48492.

    8.

    - Bújj be ! - hangzott a felhívás.

    - Lamed! El sem hiszed, micsoda nagyszerű gondolatom támadt! - kezdte lelkes hadonászással ördög Luciferus.

    - Mit ötlöttél ki már megint? Remélem, nem valami munkán járatod az eszed. Tudod, hogy én nem szeretek dolgozni. A pénz sem hoz lázba, és szeretném békésen tölteni a napjaimat.

    - Hát... munkáról szó sincsen, csak egy kis segítségről. Tudod, hogy milyen jószándékú fickó vagyok és arra gondoltam, hogy nagy kedvem lenne egy gyönyörű fáklyát varázsolni, amivel az emberek bármikor világíthatnának az otthonukban.

    Lamed lefelé görbítette a száját, majd a mellkasán összefonta az ujjait és komoly képpel meredt Luciferusra.

    - És mit akarsz tenni ? Csak nem arra gondolsz, amire én?

    - Pedig biztos. El kell lopnom Magneticustól a varázsport és a kalapját, hogy megtehessem ezt a csodás varázslatot.

    - Te megőrültél. Azt hiszed, hogy sikerülhet?

    - Miért ne? Aki mer, az nyer.

    - Hát nagyon értesz a megkísértéshez, az egyszer biztos. De mi lenne az én feladatom?

    - Neked csak őrködnöd kellene egy kicsit. Amíg belopódzom Magneticus szobájába, nincs más dolgod, mint figyelni, és ha valaki a folyosóra téved, egy halk füttyel jelezd, hogy jön, és én máris abbahagyom a kellékek keresését.

    - Ez nem túl szép ötlet. Lopni az éjszaka kellős közepén és pont attól, akinek a létünket köszönhetjük?!

    - Ugyan! Ne légy már olyan problémázó. Magneticus csak magának akarja a sikert. Tudom, hogy mindenki nagyot fog nézni holnap, ha meglátják, hogy micsoda mesés fáklyát varázsoltunk.

    - Végül is mondasz valamit. Megpróbálhatjuk. - egyezett bele a vakmerő ötletbe Lamed. És ha már ilyen szépen kiötlötték a tervet, neki is álltak a megvalósításának. A Hold sápadt fénnyel világította meg a palotát, s benne a termeket, melyben Lamed és Luciferus útnak indult, hogy önálló varázslatba fogjanak. A folyosón néma csend honolt, miközben a két barát nesztelen léptekkel közeledett Magneticus szobájához. Lamed a falhoz lapult, és fejét jobbra-balra forgatva figyelte a termekből kiszűrődő zajokat. Kezével intett Luciferusnak, mintegy jelezve, hogy - Most mehetsz. - És Ördög Luciferus lábujjhegyen lépkedve közeledett a Mágus hálószobájához. Óvatosan lenyomta a kilincset, amely hangtalanul engedelmeskedett a betolakodó kezének és kinyílt az ajtó. Csöndben belopakodott Magneticus ágyához és keresgélni kezdte a számára szükséges eszközöket. A szíve közben majd kiugrott a helyéről, olyan izgatottá vált és nagy verejtékcseppek csordultak végig szőrös ábrázatán. Egy székre dobva megtalálta a varázsköpenyt, s alatta turkálva kezébe akadt a kalap és a pálca is. Kezével megtapogatta a kalap csúcsát és megkönnyebbült, amikor megérezte, hogy a sapka csücskében finom varázspor lapul. Kioldalgott a szobából és hangtalanul becsukta maga mögött az ajtót. Lamed ideges nyugtalansággal figyelte, ahogy Luciferus megmutatta neki a kezében tartott zsákmányt, és karjával intett a lógosnak, hogy kövesse.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  11. 2010. november 3. 13:47491.

    7.

    Mindenki félrevonult az addig megszokott helyére, és nem győztek gyönyörködni önmagukban és otthonukban. Ízisz Intuicia megcsodálta szobájában a két oszlopot,  mely trónjának háta mögött állt, s elgondolkodott hogy vajjon az egyik miért tűzvörös s  a másik miért égszínkék színben pompázik. Megbámulta ruházatát, mely lágyan omlott testére, s koronáját, mely holdsarló és napkorong alakzatban egyesült.

    Cesaria és Cesarus tróntermük szépségén ámuldozott. Thotus Hierophantus az élet értelmén töprengett, Hava Va éd Adam Dam pedig egymásban lelték örömüket.

    VII. Viktor ékkövekkel kirakott diadalszekerét és kormánypálcáját mustrálgatta, Oroszlános Wilhelmina pedig sárga kalapját forgatta összes kezeiben, melyen szintén egy fektetett nyolcas volt látható, éppen úgy, mint Magneticus varázskalapján, s ennek értelmén tanakodott.

    Justicia még mindíg a varázslat bűvöletében élt és miután kardját és mérlegét maga mellé fektette , úgy érezte, jó döntést hozott, hogy a továbbiakban sem akar látni, s ennek boldog tudatában álomba szenderült.

    Lamed, a lógós , keresztbe rakott lábakkal ücsörgött az ágya szélén és a " végre valami értelmeset hoztam létre " - gondolattal a fejében az örökkévalóságon elmélkedett, hasonlóan Öreg Remetéhez, aki meglepetve vette észre, hogy a kezében lévő sétapálcájára egy kígyó van feltekeredve , melyet még Magneticus varázsolt . Közelebbről is megvizsgálva rádöbbent, hogy váratlan vendége ráadásul  teljesen " mérges". El is határozta, hogy a kígyó mérgét  már másnap megprópálja átalakítani gyógyszerré. Esmeralda Temperanca földöntúli boldogságot érzett, mikor meglátta a szobájában csordogáló élet vizének forrását, melyből minden nap két korsóját - egy ezüst és egy arany színűt - csordultig töltött, s amelyet Tarot palota lakói italként a reggelijük mellé fogyasztottak az egészséges étrend megtartásának eleget téve. Nem is beszélve Világ Vénuszról, aki  kis lakosztálya ablakából kukucskálva gyönyörködött Tarot föld szépségében, s a virágágyásból, mely teraszán virított, gyorsan koszorút font a hajába, s a tükör előtt illegette magát, mint egy kis primadonna. Sinkó boldogságtól átitatva örömkönnyeket  hullajtott, s a könnycseppjei a padlóra pottyanva vidám margarétafejekké változtak.

    Csak Ördög Luciferus nem tudott önfeledten örvendezni. Úgy érezte, valami még hiányzik a teremtésből, melyet közösen hajtottak végre. Sokáig töprengett azon, hogy még mivel lehetne kiegészíteni a nagy művet, amikor Isteni szikra pattant ki a fejéből.

    - Hát mit akartunk mi nap mint nap ? Fényt akartunk csiholni, hogy láthassunk. Bár van nap az égen, Hold és csillagok is világítanak, de a tüzet nem sikerült elhoznunk az embereknek. Igen! Már tudom, mit kell tennem. Én leszek a fényhozó! Ugyan nem Napot fogok varázsolni, hanem egy fáklyát, mellyel az emberek akkor is világíthatnak, ha éppen borongós vagy esős az idő. Hiszen akkor éppen úgy nem fognak látni, ha a felhők eltakarják a napot, a Holdat és a csillagokat. Valami maradandót kell alkotnom. Ennél jobb ötlet eszembe sem juthatott volna. - kezdett felvidulni. - Csak Magneticus azt mondta, hogy nélküle nem varázsolhatunk. Biztos, magának akarja learatni az összes dicsőséget. De talán pont azért vagyok más külsejű, mint a többiek, mert én is képes vagyok a varázslatra. Sőt... egészen biztos, hogy képes vagyok rá. De hogy tudnám megszerezni a varázsport és a kalapot? - tanakodott egyre izgatottabban.

    Le s föl járkált szobájában, és meghallotta a szomszédból Lamed a lógós neszezését. Nem tétovázott, bezörgetett az ajtaján.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  12. 2010. november 3. 13:45490.

    6.

    És emberek születtek Tarot földön és olyanok lettek, amilyennek a Palota lakói kívánták tenni őket.

    A varázslás után mindannyian felmentek a legmagasabb toronyba és onnan néztek szét a bolygón. Megcsodálták teremtésük eredményét és boldog táncba kezdtek. Mágus Magneticus varázslatokkal szórakoztatta a társaságot. Például egy kis dobozba zárta Sinkót és kettéfűrészelte azt. Mindenki lélegzetvisszafojtva figyelte a mutatványt. Esmeralda Temperanca már készült, hogy Sinkót az élet vizével majd magához térítse, mikor a mutatvány végén a dobozból kipattant Oroszlános Wilhelmina, Sinkó pedig sértetlenül lépett elő a torony egyik félreeső zugából. Általános tapsvihar jutalmazta a varázslatot. Később Magneticus virágcsokrokat bűvészkedett elő köpönyegéből a hölgyeknek és Cesarus jogarát kötéllé változtatta, melyre Ördög Luciferus még fel is mászott. Öreg Remete botját pld. kígyóvá varázsolta és az Izisz Intuicia kezében lévő könyvet kővé alakította át. Persze később mindent visszavarázsolt az eredeti állapotába. Mindenesetre mindenki remekül érezte magát. A Hold lassan felkúszott az égre és a ragyogó nappali világosságot sápadt fényével vonta be. A társaság fáradni kezdett és mindannyian visszatértek a nagyterembe.

    - Kedves barátaim ! Teljesítettük a feladatunkat és nyugovóra térhetünk. Ezt a napot soha sem fogjátok elfelejteni, és mind azt, ami majd ez után fog következni. - tartott egy rövid beszédet a Mágus. - Több napot még közöttetek töltök, amíg el nem jön az időm, hogy új helyekre vándoroljak. Kérlek azonban benneteket, hogy ne próbáljatok magatoktól varázsolni . Ez az Én mesterségem, ezt nélkülem ne próbáljátok tenni  soha.

    Azzal jó éjszakát kívánt és elvonult a nagyteremből nyíló kicsiny szobájába, mely öröktől fogva arra várt, hogy egyszer ott megpihenhessen.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  13. 2010. november 3. 13:43489.

    5.

    - Gyűjtsétek össze az emlékeiteket és kívánjatok belőle az embernek, hogy a létetek értelmet nyerjen. Merítsetek kalapomból a  varázsporból és fujjátok szét a világ négy égtája felé. Tegyetek úgy, ahogyan most Én teszek.

    Azzal a Mágus benyúlt a varázskalapjába, és varázsport vett elő belőle. 

    - Kívánom, hogy az emberek alkotó erejűek legyenek, felismerjék a tehetségüket és új célokat tűzzenek maguk elé. - azzal szétfújta a varázsport a világ négy égtája felé.

    - Kívánom, hogy az emberek Tisztánlátóak legyenek, hallgassanak a belső hangra, mely csillagként vezérli őket, akkor is, ha nem látnak. - mondta Izisz Intuicia és szétfújta a varázsport a világ négy égtája felé.

    - Kívánom, hogy az emberek között szülessenek nők, akik jóságukkal vigaszt nyújtanak férjüknek és gyermekeiknek. Gyógyítsanak, tanítsanak, tiszteljék az élet végtelen szépségét.- mondta Cesaria császárnő és szétfújta a varázsport a világ négy égtája felé.

    - Kívánom, hogy az emberek között szülessenek férfiak, akik uralkodnak a saját lényükön és szolgálják családjuk érdekeit. Legyenek apák és fiúk, legyen akaratuk uralkodni e bolygón. - szólt Cesarus császár és szétfújta a varázsport a világ négy égtája felé.

    - Kívánom, hogy az emberek legyenek könyörületesek egymáshoz. Ne kergessenek elavult eszméket, ismerjék föl az életük  fontosságát. - kívánta Thotus Hierophantus és szétfújta a varázsport a világ négy égtája felé.

    - Kívánjuk, hogy az emberek szeressék egymást . Éljenek egymás kötelékében és találják meg a szerelmükben a boldogságot.Nincs szebb érzés mint a szerelem! - mondta egymás kezét fogva Adam Dam és Hava Va és szétfújták a varázsport  a világ négy égtája felé.

    - Kívánom, hogy sikeres legyen az életük és meghódítsák a legmagasabb hegycsúcsokat. - mondta a Hadvezér és szétfújta a varázsport a világ négy égtája felé.

    - Kívánom, hogy az ember legyen bátor és mérhetetlenül erős. Legyen elszánt és energikus. - kívánta Oroszlános Wilhelmina és szétfújta a varázsport a világ négy égtája felé.

    - Kívánom, hogy az ember legyen bölcs és segítőkész. Legyen őszinte és legyen benne tudásszomj. - kérte Öreg Remete és szétfújta a varázsport a világ négy égtája felé.

    - Kívánom, hogy az ember legyen igazságos, pártatlan és törvénytisztelő. Legyen erényes és becsületes. - mondta Justicia Jupiterovna és szétfújta a varázsport a világ négy égtája felé.

    - Kívánom, hogy az ember pihenjen és ne erőlködjön. Ne kelljen soha áldozatot hoznia senkiért és semmiért. - szólt Lamed, a lógós és szétfújta tenyeréből a varázsport a világ négy égtája felé.

    - Kívánom, hogy az emberek harmóniában éljenek és legyenek mértékletesek. Semmit ne vigyenek túlzásba és alkalmazkodjanak a természet rendjéhez.- kívánta Esmeralda Temperanca.

     Ezután Ördög Luciferus járult a háromlábú asztalkához, miközben végignézett önmagán és társain. Észrevette, hogy lábfej helyett patákban végződnek végtagjai, és haj helyett  kemény, szarv szerű képződmény ágaskodik a feje búbján. Keserűséget érzett a szájában, mert úgy  látta, különbözik a többi lakótól. Lelke fellázadt a megkülönböztetés ellen, és csalódottan vette kezébe a varázsport.

    - Kívánom, hogy az embereknek legyen ösztönük, mely vágyakat ébreszt bennük. Testük érzékeket kapjon, mely örökké a másik erejéből akarjon táplálkozni. - azzal szétfújta a varázsport a világ négy égtája felé.

     Világ Vénusz karcsú kezével merített a porból és markába szoritva az alábbiakat mondta:

    - Kívánom, hogy az emberek legyenek tökéletesek.  Akarják megismerni egymást, akarják megismerni az őket körülvevő világot. Éljenek védettségben ezen a bolygón és vigyázzanak egymásra és e földre. - Vénusz szétnyitotta kezét és szétfújta a varázsport a világ négy égtája felé.

    Végezetül Sinkó lépett az asztalkához.

    - Kívánom, hogy az emberek legyenek vidámak. Szabadítsák föl a lelküket és derűsen tekintsenek a jövőjük elé.  Ne keressék mindíg az ésszerűséget, kacagtassák meg egymást és találják meg a hozzánk vezető utat, ha szükségük van ránk.- és szétfújta a varázsport a világ négy égtája felé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  14. 2010. november 3. 13:42488.

    4.

    - Hiszen ennek csak három lába van ! Hol van a negyedik? - értetlenkedett Adam Dam.

    - Nekem a háromlábú asztalkám az egész világot jelenti. Ha négy lába lenne, nem kellene tovább dolgoznom rajta, hogy egyszer befejezhessem az elkészítését. Nem sürgős, így is remekül tudom használni. Készen álltok ?

    - Igen ! - hangzott az egyértelmű válasz.

    - Oroszlán! Ide hozzám ! - parancsolta a Mágus, miközben varázskalapjából előhúzta a Napot. - Indulj ! Vidd föl a Napot az égre, hogy világosság támadhasson e Földön.

     Az oroszlán szájába fogta a Napot és elindult a levegőben.

    - Mire fölér az ég legmagasabb pontjára, mindannyian látni fogtok. Kívánjatok valamit, és teljesülni fog.

    - Mindannyian csak azt kívánjuk, hogy láthassunk! - zengte kórusban egy hangként az összes teremtmény.

    - Nem ! Én nem akarok látni ! - kiáltotta Justicia Jupiterovna . - Úgy akarok ezentúl is ítéletet hozni, hogy ne a szemem, hanem a pártatlanság vezérelje a szívemet.

    - Úgy legyen! - egyezett bele a varázsló.

    - Most előhúzom varázskalapomból a Holdat és kedvenc állatkámat, a Tengeri Rákot.   Tengeri Rák ! Indulj! Vidd föl a Holdat az ég közepére, hogy otthont teremtsen a csillagoknak.

    A Tengeri Rák ollói közé fogta a Holdat és elindult vele  az ég közepe felé.

    A Mágus újra benyúlt varázskalapjába, és csillagport vett ki belőle.

    - Jó Tündérem! - szólt valakihez. - Vidd a csillagport a Nap és a Hold után, szórd széjjel az égen, hogy fényességükkel utat mutassanak az eltévedt vándoroknak.

    Langy fuvallat szállott keresztül a nagyteremben és a varázsló Jó Tündére fölröppent a csillagporral a kezében.

    Áhítatos csönd borult a palotára. A várakozás áhítatos csöndje.

    Néhány perccel később szédítő sebességgel egy arany színű fénnyaláb közeledett Tarot föld felé, mely sugarait egyre jobban széttárta és ragyogó fényével megsimogatta az ólompalotát, mely ettől az érintéstől arannyá változott. Abban a pillanatban visszaérkezett Wilhelmina  oroszlánja  a földre, és rőtvörös szőrén végigtáncoltak a napsugarak.

     

    Aranyfény borította el Tarot földet. A színek vad táncot lejtettek az egész égitesten. Smaragd színű folyók és azúr kék tengerek hullámoztak a felszínén. A szél felkapta az aranyló homokszemeket és a hófödte hegycsúcsokra repítette, szétszórva őket, hogy a vakító fehérséget átitassák billiónyi csillogásukkal. A fák koronáikkal engedelmesen meghajoltak a szellők fuvallata alatt, a madarak éneklő csivitelése megtöltötte a leget  és az állatok vidám nyargalással vágtattak a dús mezőkön.

    A Palota lakói kitódultak a szabad ég alá és boldog ámulattal figyelték a csodát, mely végbement körülöttük. A Mágus, aki vörös varázskalapjában , -melynek közepén egy fektetett nyolcas ékeskedett,- fehér ruhájában, piros palástjában , kezében fekete -fehér varázspálcával állt mozdulatlanul a háromlábú asztala mögött, miközben  lába mellett virágok nyíltak, titokzatosan elmosolyodott.

    - Amit itt láttok, nem a képzeletetek játéka. Én vagyok a teremtő erő, aki létrehoztam a sötétségből a világosságot. Visszahoztam a feledésetekből az emlékezést. Ettől a pillanattól kezdve már tudjátok, hogy miért vagytok e bolygón és milyen feladatot szántam nektek. Gyűljetek körém és teremtsük meg  együtt az embert, akit szolgálni fogunk.

    Tarot palota minden lakója a Mágus varázsasztalkája köré csoportosult.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  15. 2010. november 3. 13:40487.

    3.

    A többiek lélekzetvisszafolytva várakoztak, amig Izisz Intuicia tapogatózva kereste meg a zárat, és beleillesztette a kulcsot.

    - Na...?

    - Ne sürgessetek! Rögtön sikerülni fog. Illik bele... és most ... most elfordítom...

    A zár kattogva-nyikorogva engedelmeskedett és feltárult a palota kapuja.

    - Na végre! Már azt hittem, az egész örökkévalóságot itt fogom tölteni. - mondta zsémbes hangon a kapuban álló alak.

    Az egész társaság hátrébb húzódott, csak a császárt taszigálták előbbre a lakók. Cesarus megérezve, hogy Ő a  szószóló, izgatottan fordult a jövevény felé.

    - Kit tisztelhetünk benned, vándor?

    - Kit? Kit? Hát Én vagyok ! Mágus Magneticus, a varázsló !

    - Ő az! Ő az ! - hullámzott a háttérben meghúzódók lelkes moraja.

    - Lépj be a palotánkba, Mágus !

    Mindannyian áhítatos csendben sétáltak vissza a nagyterembe.

    - Hogy jutottál el hozzánk ?

    - Egy aranyfényű kos léptetett előttem az úton, és őt követve találtam végre rátok.

    - És mikor kezded a varázslatot? Már ki tudja, mióta várunk rád, hogy elhozd nekünk a fényességet és az emlékezést.

    - Ne vesztegessük az időt. Kezd most, azonnal. - hangzott a hadvezér paroncsoló hangja.

    - Tudom, hogy türelmetlenek vagytok, hiszen évezredek óta vártok rám.

    - Mindíg tudtuk, hogy eljössz majd hozzánk, hiszen mi a Te teremtményeid vagyunk, de magunkra hagytál bennünket a sötétségben az emlékezés képessége nélkül.

    - Minden a sötétségből születik meg, barátaim. Egyetlen élet sem a fényben és az emlékezésben fogan. Feladatot adtam nektek, hogy készen álljatok a varázslatra.  Most eljött a ti időtök.

    - Milyen feladatot adtál nekünk ? Nem emlékezünk ilyesmire !

    - A feladatotok az volt, hogy rengeteg tudásra és tapasztalatra tegyetek szert egymás között azért, hogy bölccsé válhassatok, és együtt teremthessünk embert erre a bolygóra. Tudom, hogy fölkészültetek. Most ezért jöttem újra közétek.

    - Embert fogunk varázsolni veled ?

    - A világegyetem mit ér , ha nincs senki, aki csodálja végtelenségét és szépségét?

      Az embereket a ti tulajdonságaitokkal fogjuk felruházni. Olyanok lesznek, mint ti, amilyenné ti majd teszitek őket. Az összes tapasztalásotok visszatér  hamarosan, ezért ne féljetek, hogy nem lesz elég fantáziátok a nagy mű végrehajtásához.

    - De hogy csináljuk? Hiszen nem is látunk ? Hogy tudunk így segíteni neked?

    A mágus elmosolyodott, de ezt persze senki sem vehette észre.

    - Először is fényt hozok az életetekbe. Persze ehhez elő kell keresnem a kellékeimet. Elsősorban felállítom a bűvész asztalomat. 

    - Majd mi segítünk. - ajánlkoztak a szerelmesek és tapogatódzva kinyitották a Mágus varázslóasztalkáját.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  16. 2010. november 3. 13:39486.

    2.

    A rend és fegyelem fenntarását a palota hadvezére, VII. Viktor biztosította, - bár diadalszekerével a palota lépcsőin vágtázva, melyet egyébként két fura fejű szfinx  húzott, gyakran olyan robajt keltett, hogy Izisz Intuicia többször javasolta  Cesarusnak a hadvezér letartóztatását, de a jó szándékú császár erről hallani sem akart.

    Történetünkben ez a nap is ugyan úgy indult, mint a többi... Sinkó tréfáin kacagtak, aki Világ Vénuszt szemelte ki aznapi élcelődései áldozatául, s aki nem vette jó néven, hogy a bolond megcibálgatja hosszú hajfürtjeit. Már éppen Justicia Jupiterovna közbelépésére volt szükség, hogy valahogy véget vessenek Vénusz jajveszékelésének, amikor hirtelen doboló-dörgő zaj hatolt be a palota nagytermébe. A zajos kopogtatásra még Lamed, a lógós is felriadt, - aki egyébként előszeretettel szundikálta át napjait, és ásítozva botorkált le az összegyűlt társaság közé.

    Általános izgalom és tanácstalanság hangja hullámzott keresztül a palota lakói között.

    - Cesarus! Mit tegyünk ? - kiabálták többen is a sötétben.

    A császár hosszasan tűnődve vakargatta meg még hosszabb szakállát.

    - Valahogy kikellene nyitnunk a kaput...- jutott némi mérlegelés után az elhatározásra.

    - Ki tudja, mióta élünk ebben a palotában, de még soha sem próbáltuk megkeresni a bejáratát. - adott egy kis zsörtölődéssel hangot magának  Oroszlános Wilhelmina.

    - Nnna! Tessék ! Ha lenne egy lámpásunk, könnyűszerrel megtalálhatnánk. - jelentette ki Öreg Remete.

    Justicia Jupiterovna javasolta, hogy induljanak el a hang irányába, amit a többiek egyhangúlag el is fogadtak.

    - Fogódzzunk egymásba !  - mondták a szerelmesek, és tüntetőleg meg is ragadták egymás kezét.

    - Így ni ! Kapaszkodjatok belénk. Együtt eljutunk a bejárathoz. - bíztatta Hava Va a többieket, akik engedelmeskedve,egymásba kapaszkodva-támaszkodva libasorban megindultak a hang irányába, ahol valaki egyre türelmetlenebbül verte az ólompalota ajtaját.

    - Itt volnánk ! - sikkantotta a császárnő . - Innen jön a zaj !

    - És nem mondanád meg, hogy mivel nyissuk ki a kaput? - kérdezte egy dörmögő hang. Valószínüleg Ördög Luciferus volt.

    - Én... Én úgy érzem... - kezdte Izisz Intuicia , - hogy a kulcs, ami  a kezemben van, a palota  kapujának a kulcsa lehet. Nem vagyok benne biztos, de így érzem...

    - Hát akkor kinyitni ! - vezényelte a hadvezér.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  17. 2010. november 3. 13:38485.

    Sziasztok!

    Akkor itt a nagy nap,hogy elkezdjünk közösen egy mesét írni.

    Remélem,lesz hozzá kedvetek.Megírtam az alapot,és folytassuk közösen.Van hozzá kedvetek?A címe pld.legyen:Tarot palota.

    Egyszer régen, a nagyon távoli múltban , egy messzi-messzi galaxisban, mely a Tejúttól még sok gondolatsebességgel odébb fekszik, volt egy kicsiny bolygó, melyet Tarot földnek hívtak.

    Persze senki sem tudta, hogy honnét is kapta a nevét, de aki csak hallott róla, mindenki ezen a néven emlegette.

    Tarot föld kopár vidéke fölött soha nem sütött a Nap, nem adott éjjeli lámpásként világosságot a Hold, és nem ragyogtak égboltján a csillagok sem, mert a bolygót a sötétség és az elhagyatottság ölelte át.

    Ezen a sivár vidéken állt egy hatszögletű gyémánt gúlán egy mese szép ólom palota, melyről senki sem tudta,hogyan került erre a kietlen égitestre. És mégis... Tarot palotát - hívjuk mi így történetünk színterét - valami furcsa véletlen folytán, különös teremtmények népesítették be  . Nem láttak és nem emlékeztek szinte semmire, csupán mindig az aznap eseményeire. A palota uralkodója, Cesarus császár, amikor álmos szemekkel fölébredt, hiába dörgölgette kézfejével a szemét, akkor sem pillanthatta meg hitvesét, Cesariát, a császárnét, aki  szintén soha sem  nyugtathatta tekintetét tiszteletre méltó párján. Az udvari bolond mókáin azonban a lakók mindíg kitűnően szórakoztak. Sőt... Sinkó, a Bolond - aki a sors kegyelméből egyáltalán nem nevezhető félkegyelműnek, mindannyiójuk közül egyedül Ő volt képes a legjobban visszaemlékezni az előző nap történéseire.

    Tarot föld lakói valami megmagyarázhatatlan gondolat miatt csaknem minden nap ugyan azt az elfoglaltságot választották maguknak, mint tegnap. Például Öreg Remete minden áldott nap félrevonult a palota egy kis eldugott zugába, és megpróbált tűzet csiholni a rendelkezésére álló eszközökkel, de ez végül soha sem sikerült neki. Lelkes segédje, Ördög Luciferus pedig nagy-nagy igyekezettel próbálta a mester kezébe adogatni a szerszámokat, hogy a tűzgyújtás sikerrel járhasson, de vaktában tapogatózva általában ügyetlenül elejtette azokat.

    Esmeralda Temperanca örökké két korsóval a kezében sétálgatott méltóságteljes léptekkel a palota folyosóin, és az élet vizét, - melyeket kancsói tartalmaztak - próbálta a

    lakókra locsolgatni, hogy mindenki örökké ifjú maradhasson .

    A próféta - Thotus Hierophantus bizonytalan léptekkel közlekedett a lépcsőkön, boldog akkor volt csupán, ha szó szerint belebotlott a palota főpapnőjébe, Ízisz Intuiciába, aki egy óriási kulccsal a baljában s jobbjában egy hatalmas könyvvel járkált, s aki látatlanul is mindíg nagyon jól megérezte, hogy éppen hol és merre csetlenek - botlanak a hatalmas termekben. Ha összetalálkoztak, Hierophantus azonnal belekarolt a főpapnőbe, és el sem nagyon engedte, amig nem kellett újra nyugovóra térnie.

    Justicia Jupiterovna a palota lakói között időnként meglévő vitákat segített elsimítani, és a mérleggel a kezében, melyet örökké magával hordott, időnként jó nagyokat sózott Lamed, a lógós hátára, aki általában minden munka alól igyekezett kihúzni magát, mint például a tűz csiholása, amelyben egyébként Öreg Remetén és Luciferuson kívül mindannyian nagyon szolgálatkészen közreműködtek. Még a szerelmes pár , Adam Dam és Hava Va is , valamint Világ Vénusz és Oroszlános Wilhelmina szintén. Utóbbi - mármint Wilhelmina - akit egyébként három kézzel áldott meg teremtője, vezetéknevét a társaságában kóborló hatalmas oroszlánról kapta, aki félelmében - ugyanis Wilhelmina a Palota legerősebb amazonja volt, - lelkes odaadással nyaldosta gazdája összes kacsóit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  18. 2010. november 1. 16:29484.

    Koszonom Kendra az idobeliseget ,

    beleolvastam, megneztem le mentettem magamnak a linket,meglegyen a jovore is.

    Sok sikert Neked !

    előzmény:
    Kendra1 (480)
    2010-10-31  16:19
  19. 2010. november 1. 13:32483.

    Köszönöm szépen Kendra!

    Szép napot!

    előzmény:
    Kendra1 (482)
    2010-10-31  20:52
  20. 2010. október 31. 20:52482.

    Szia Pankám!

    Az apród persze személyt jelent.De időben ő is a heteket jelképezi,de nincs megadva,hogy kb.hány hét.Épp úgy,ahogy Eastike botok királynője is a heteket jelenti.

    Ezek az időbeli eseményekre való húzások mindig időintervalumot jelölnek,és azt is körülbelülre lehet csak tenni.Pld.hogy több mint x hét,de kevesebb,mint 3 éven belül.(ez pld.Eastike időbeliségének a jelentése)Ahogy a tiéd a néhány héten belült jelenti.

    előzmény:
    PPanka (481)
    2010-10-31  18:27
  21. 2010. október 31. 18:27481.

    Szia kedves Kendra!

     

    Kíváncsiságból én is húztam két időjelölő lapot. Az egyik a Botok Apródja a másik pedig a Botok 7. Ez akkor most mit jelent? A botok 7 azt már tudom, hogy 7 hetet jelöl. De az Apród?

     

    További szép hétvégét mindenkinek!

     

    előzmény:
    Kendra1 (480)
    2010-10-31  16:19
  22. 2010. október 31. 16:19480.

    http://www.blikk.hu/blikk_sztarvilag/megmondjak-a-josok-k ik-lesznek-a-nyertesek-2032826/

    Szia Eastikém!

    Küldök egy kis hazai olvasnivalót a tengeren túlra.

    A lapjaid egyébként a néhány és 3 éven belüliséget jelentik.

    Puszillak.

    előzmény:
    Eastriver17 (479)
    2010-10-31  00:28
  23. 2010. október 31. 00:28479.

    Szia Sziriusz !

     

    Hosszú i betűm nincs amikor nyelvmenűt váltok....

    Elemezd az én kártyáim,ha akarod,gyakorlás végett...

    Irhatod ahova megfelel,privibe vagy a topikba...én már védett korban vagyok!

    Köszönöm !

    előzmény:
    Szíriusz (474)
    2010-10-30  13:35
  24. 2010. október 31. 00:22478.

    Szép estét kivánok Neked is,csöndes lelkipihenést,békességet Mindszentek napjára,

     

    Mindenkit szeretettel üdvözlök!

    előzmény:
    Kendra1 (476)
    2010-10-30  22:09
  25. 2010. október 31. 00:07477.

    Köszönöm Kendra!

     

    A két időt megállapiitó kártya pedig : Nut és  A kedvenc feleség...

    előzmény:
    Kendra1 (473)
    2010-10-30  09:22

Címlap

top