Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tarot tanfolyam itt

Kendra1
Létrehozva: 2010. szeptember 1. 17:16

Akik szívesen olvasnának,beszélgetnének a tarot kártyákról és jelentésükről,de nincs lehetőségük elmenni egy tarot tanfolyamra,és akit érdekel ez a téma,azt várom szeretettel ebbe a topicba.

 

 

 

 

  1. 2010. szeptember 6. 15:5051.

    Szia Kendra:-)

     

    Köszönöm szépen a választ és tovább is fűzném a gondolatmentemet. Mi van olyankor, ha olyasmit próbálok elérni, olyanhoz kérek útmutatást ami nem fog menni? Mondjuk amikor az ember hibás célt tűz ki, egy már értelmetlen kapcsolathoz, emberekhez ragaszkodik vagy más reménytelen dolgot dédelget. Ami nem reális. Arra hogyan figyelmeztet a kártya?

     

    Vagy olyankor, ha érzelmi kérdésben mondjuk érmés lapokat kapunk, esetleg munka ügyben érzelmeset?:-)

     

    Ezek jutottak eszembe, talán nem jók a kérdések, de hát a nebuló próbálkozik:-)

     

    Szép napot mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Kendra1 (48)
    2010-09-05  19:44
  2. 2010. szeptember 6. 11:4750.
    Bocs.Lehagytam a lapot,mint képet.Most pótolom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. szeptember 6. 11:4549.

    A mágus a kezdet,a teremtés lapja.Valójában az Úr lapja.A héber abc első betűjével írják az Elohim,Adonáj,Eli szavakat,mely mind az Úr neve.A latinban az A betű tartozik hozzá.Ha meghnézitek a lapot kicsit messziről,láthatjátok,hogy a latin A betűt formálja a képen szereplő mágus alakja.Az egyes szám látható rajta,mint a kezdet száma.Ez magát a teremtést is szimbolizálja.Maga a lap akár a teremtéstörténet kezdetét is jelentheti,hiszen a Mágus maga az Úr,aki megteremtette a világot.Az asztalán megtalálható a tarot kis arkánumainak összes szimbóluma-kelyhek,botok,érmék,kardok-.(erről már írtam pár hozzászólással korábban)A kehelyről úgy tartják,hogy maga a Grál-kehely,mely Krisztus vérét tartalmazza.Fején turbán-a végtelenség matematikai jele a fektetett 8-as,kezében pálca,melynek két vége a mágnes színeit-pozitív-negatív pólusokat jelzi.E pálca a világ dualitásának szimbóluma.A kettősségé,ellentéteké,mint sötétség-világosság,fekete-fehér,jó-rossz,vidámság-bánat,st b.E lap jelentése,hogy bármit megtehetsz,de egyedül kell megtenned.Önállóan,függetlenül,magadtól,egyedül!Ezek az egyes szám jelentései.Inspirál,hogy vágj bele ÚJ dolgokba,melyek számodra is új kezedetet hoznak a sorsodban.Fő mondanivalója a KEZDET!Kindulás egy önállóan kitűzött célod felé.A lehetőségeidnek nincs határa,engedd szabadon a fantáziádat,találd ki,mit akarsz,és teremtsd meg,ha kell,alkoss.(ezen a lapon a festő egy nagyon apró hibát ejtett.a mágus asztala valójában 3 lábon kellene,hogy álljon,mert a 4 lábú asztal a kész,befejezett világot szimbolizálja.De a világ-mint tudjuk,még nincs kész!ezen okok miatt cserélődött fel a 22-es és 21-es lapja a tarotnak.Nem lehet a világ a tarot utolsó lapja,mert nem ért véget a világ-de erről majd jóval később)A mágustól tovább fogunk lépni a FŐPÁPANŐ lapjához,mely a 2-es számot hordozza.Érdekességképp leírom nektek,hogy a Főpápanő betűje a héber BETH betű,mely arámul házat jelent .Ez az ábc második betűje,ezért a 2-es szám.(jelenleg héberül a házat:bájt-nak mondják)Talán ismerős nektek a BETHLEHEM városnév:)A lehem:kenyérVagyis Betlehem:Kenyérháza

    (Olyan,mint nálunk Nyíregyháza például)

    Ám nem ez az érdekes és misztikus:)

    Hanem:A mágus ÉLI(az Úr) a Főpápanőa ház(Beth)

    Olvassátok csak össze!(kell belé egy kis arám kötőszó-za-,mely ma héberül ve lenne)Kis nyelvtani kitérő,bocsánat.

    Szóval ha összeolvassuk e két lapot,azt kapod,hogy ÉLIzaBeth.

    /Elizabet/Vagyis Istenháza...

    A titkokat folytatom legközelebb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. szeptember 5. 19:4448.

    Szia Dinnyécském!

    A legjobban megfogalmazott kérdés úgy kezdődik a tarot felé,hogy:

     

    -Mit érdemes tennem annak érdekében,hogy...(és itt már jöhet maga a kérdés).

    A tarot nagyszerűsége abban rejlik,hogy nem azt mondja:Eszed,nem eszed,nem kapsz mást és punk-tum.Hanem rávilágít arra,hogy mit érdemes tenned annak érdekében,hogy a kitűzött célodat elérd.

    Megőrzi a szabad akaratodat,és tanácsot ad.A tarot lelki társad és tanácsadód.Ám hogy merre indulsz a lehetséges utak közül,azt te döntöd el.

    előzmény:
    dinnyehéj (44)
    2010-09-05  19:15
  5. 2010. szeptember 5. 19:3947.

    Szia Pufinyuszi!

    Cuki ez a név választás.Nagyon aranyos lehetsz.

     

    A kérdéseidre:

    Az időbeliség a legnehezebben kezelhető.Nagyon nehéz megjósolni időben,hogy egy esemény mikor következik be.Ehhez szükség van arra is,hogy a jós-vagy a tarot használó személy-hagyatkozzon a saját megérzéseire.A megérzés is tanulható és fejleszthető.

    A lapok üzenetén kívül amikor lecsendesíted az elmédet(így szoktam magamban nevezni ezt az állapotot),érezd,hogy az esemény mikorra várható.

    Később majd fogok intuíció fejlesztő technikákról is szót ejteni,egyenlőre a nagy arkánum lapjairól fogunk tanulni,ha megfelel nektek ez így?

     

    előzmény:
    pufinyuszi (43)
    2010-09-05  14:55
  6. 2010. szeptember 5. 19:3146.

    Szia!

    Crowley a fekete mágiához is értő "mágus" volt.

    Hogy egy kártya fekete-vagy fehér,azt a készítője miatt kapja.

    Crowley tarotjáról mások azt tartják,hogy fekete tarot.

    Pld.sokan nem tudják,hogy Ridley Scott, a világhírű Nyolcadik utas a halál c.film rendezője is készített tarot kártyát.

    Olyanok a lapjai,mint maga a film:félelmetes.

    Nos:Crowley tarotjáról is hasonló a véleményem.

     

    előzmény:
    Lincifinci (42)
    2010-09-05  13:43
  7. 2010. szeptember 5. 19:2645.

    Szia Marrakesch!

    Csak szemlélődj.Az nagyon jó.Biztos vagyok benne,hogy eljön majd az idő a sorsodban,amikor készen fogsz állni arra,hogy feltedd magadnak a kérdést és eltöprengj a tarot válaszán.

    Nagyon jó a Rider tarot.Használd.

    Örülök neked és maradj velünk!

    előzmény:
    marrakesch65 (41)
    2010-09-05  13:40
  8. 2010. szeptember 5. 19:1544.

    Szia Kendra és többiek:-)

     

    Elolvastam az eddigieket és találtam sok érdekes infót. Azért még lenne kérdésem nekem is:-)

     

    A következő: ha jól tudom, akkor eldötendő kérdést nem jó feltenni.

    Mégis hogyan fogalmazzuk meg jól a kérdést, hogy az megfelelő legyen?

     

    Köszönöm szépen a választ:-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. szeptember 5. 14:5543.

    Kedves Kendra és Többiek.

     

    Szeretnék csatlakozni Hozzátok.  

     

    Az előzőekben már felvetődött az idő és a Tarot kapcsolata.

    Ez nagyon érdekelne engem is, mert sehol máshol nem olvastam erről.

    Amiket az eddigiek során találtam ezzel kapcsolatban az annyi volt, hogy amennyiben nem konkrét időtartamra vonatkozik a kérdés (pl. kéthetes nyaralás, következő hét vagy hónap), akkor az előrejelzés 3 - 6 hónap közötti időre szól.

    A "leghosszabb" távú előrejelzés az éves (akár a szülinaptól szülinapig, akár a január 01-től december 31-ig terjedő időről van szó).

    És itt jönne az én kérdésem:

    "Sikerült" olyan kártyákat kihúznom, amely szerint minimum 7 év (Kardok 7) és maximum 8 év (Kardok 8) időtartamot mondott a kártya arra a kérdésemre, hogy mire számíthatok párkapcsolat terén.

    Mivel éppen nincs is párkapcsolatom, akkor ez azt jelenti, hogy ez csak 7 év múlva válik valóra?!! Hát ez elég !!!

     

    Lehet ilyen messzire előre tudni az eseményeket?

    Addig még annyiszor változik meg az ember hozzállása, a körülményei.

    Kendra mi erről a véleményed, illetve a tapasztalod?

     

    A másik időtartammal kapcsolatos kérdésem  pedig az, hogy mit jelenthet az, amikor 2 nap (Kelyhek 2) és 10 év (Kardok 10) közötti időszakot mutatott a kártya. Ez egy kissé széles idősáv.

    Talán a kártya az adott pillanatban nem tudott pontosabb időpontot mondani, ezért később próbáljam meg újból ezt  kérdést feltenni?

     

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Kendra1 (1)
    2010-09-01  17:16
  10. 2010. szeptember 5. 13:4342.

    Szia Kendra1!

     

    A Crowley tarot kártyákról mi a véleményed? Nekem az van...

    előzmény:
    Kendra1 (1)
    2010-09-01  17:16
  11. 2010. szeptember 5. 13:4041.

    Szia Drága Kendra!

    Itt vagyokn én is de most csak csendes szemlélője leszek a dolgoknak.A mostani lelkivilágom kusza zavaros nem hiszeem,hogy a magamnak kirakott kártyákat objektíven tudnám értelmezni egyébként RIDER TAROTOM van. Nagyon érdekel a kártyakirakás és biztos megfelelő állapotban  meg is mutatja a helyes irányt. Remélem sikerü így is hasznossá tennem magm és sokat tanulok tőletek. De most nekem is csak a netes húzás marad. Szeretettel.marrakesch

    előzmény:
    Kendra1 (1)
    2010-09-01  17:16
  12. 2010. szeptember 5. 13:2740.

    Köszönöm!

    előzmény:
    Kendra1 (39)
    2010-09-05  13:14
  13. 2010. szeptember 5. 13:1439.

    Szia Eni!

    Erről jóval később szerettem volna,de ha már így megkérdezted:

    keversz,emelsz bal kézzel 3x magad felé,majd összeszeded a paklit úgy,hogy hogy a középsőt veszed fel először,aztán a legalsót,végül a legfelsőt.Kiteríted magad elé.

    Ezekből húzol 3 lapot.

    Jobb kézzel!Jobbról balra haladva és soha ne lépj vissza.

    A kivett lapokat úgy tedd le az asztalra,hogy kettő egymás mellé(jobbról balra)kerül és egy felülre.

    Az első jobb oldali lap a kérdésedben az,ami támogat.A bal oldali az,amely ellenzi a cselekvést,a legfelső lap pedig az összegzést tartalmazza.

    Ez pld.egy egyszerű 3 lapos kirakási rendszer.

     

    előzmény:
    eni@ (38)
    2010-09-05  12:57
  14. 2010. szeptember 5. 12:5738.

    Szia Kendra!

     

    A 3 lapos kirakási technikáról írnál egy picit bővebben? Melyik lap mit jelöl?Hogyan érdemes összeolvasni,vagy legalábbis próbálkozni vele?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. szeptember 4. 22:4637.

    Drága Kassym!

    Jobb lenne,ha egyformák lennének a lapok.A méretük egyébként egyezik?Mármint a kis és nagy arkánumoké.Mert általában különböző kártyák különböző méretben vannak gyártva.Így a keverés is macerásabb.Szóval jobb volna beruháznod egy teljesen új pakliba,amit persze először is beavatsz a lenti leírás szerint.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841329 (36)
    2010-09-03  23:47
  16. Torolt_felhasznalo_841329
    Torolt_felhasznalo_841329
    2010. szeptember 3. 23:4736.
    Én Rider Waite Tarot kártyát kaptam a kis arkánumoknak, a nagynak meg valami egyszerűbb fajtát. Az amúgy baj, ha a kicsi és a nagy arkánum kártyái különböznek?
    előzmény:
    Kendra1 (32)
    2010-09-03  11:02
  17. Torolt_felhasznalo_841329
    Torolt_felhasznalo_841329
    2010. szeptember 3. 23:4235.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakozom, már egy ideje tanulmányozom a kártyákat (csak jó sok van belőlük...). Nagyon jó, hogy Kendra összefoglalja a tudnivalókat a tarot-ról, így sokkal könnyebb lesz átlátni.

     

    Kendra, külön köszönjük, hogy egy párat értelmezel is a húzások közül, mert a gyakorlati példákkal jobban lehet szemléltetni az elméletet is.

     

    Én a jelenlegi helyzetemre a Kardok 1-est húztam, mellé pedig az érmék 7-est és az érmék 8-ast. Akkor az eddig leírtak meg a netes kártyaértelmezés alapján ez kb. azt jelentheti, hogy

     

    7-8 hónaptól 1 év terjed a megvalósulási idő:

    Kardok 1-es (Vízöntő),  kezdőlépés a megvilágosodáshoz.

     

    Érmék 7-es, türelem, pozitív fejlemény várható, de nem szabad az akaratunkkal siettetni a dolgokat.

     

    Érmék 8-as, ígéretes, de hosszadalmas terv kezdete.

     

    Nagyjából jól gondolkodtam?

     

    Persze ezeket csak úgy lehet értelmezni másnak, ha ismerjük a másik életét. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. szeptember 3. 20:5234.

    Pontosan!:)

    És mindegyik előtt van asztal,vagy magán a képen van asztal.

    Sőt!Ha messziről megnézed ennek a "varázslónak" a lapját,észre lehet venni azt is,hogy a teste és az asztallap egy "A" betűt formál.

    Az A betűt,mely az első betűje az abc-nek,és az egyes szám van minden lapon.

    A mágikus eszközöket is jól látod.Az asztalon van kehely,érme,kard,és a mágus kezében a varázspálca.

    Ezen a lapon minden szimbóluma rajta található a kis arkánumok lapjainak:

    érmék

    kardok

    botok(pálcák)

    kelyhek

     

    Magár ól a mágus lapjáról és a lapon található szimbólumokról hétfőn kezdünk el tanulni.

    Szép hétvégét,jóéjszakát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620041 (33)
    2010-09-03  17:38
  19. Torolt_felhasznalo_620041
    Torolt_felhasznalo_620041
    2010. szeptember 3. 17:3833.

    Valamennyi tarot-on rajta van a végtelen szimbóluma (∞), a kehely, a pálca (talán varázspálca), és valami vágószerszám (kés v. kard).

     

    A pálcát még tudom a mágushoz kötni, de a vágószerszámokat?! Lehet, hogy hülyeség, de nekem egy kicsit olyan ez a mágus lapja, mintha valami középkori orvos, vagy alkimista (tehát mindenképpen valami félig-meddig tilos-titkos dolgot művelő) lenne rajta.

    előzmény:
    Kendra1 (32)
    2010-09-03  11:02
  20. 2010. szeptember 3. 11:0232.

    Többen kérdeztétek priviben,hogy mi van akkor,ha nem sikerül Kazanlár kártyát vásárolni.

    Nos,akkor sincs semmi baj,mert a tarot kártyákon a szimbólumok akkor is szerepelnek,bármilyet is vásároltok.

    Példaként feltettem négy féle tarot kártyából a mágus lapját.

    Ha megnézitek alaposan,mindegyiken meg fogjátok találni a hasonlóságot és az azonosságokat.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. szeptember 2. 21:1831.

    Most kicsit részletesebben vesszük a számokat: Mi is a szám az ezoterikus felfogás szerint?

    A szám az az eszköz, amellyel az ember a teremtett világot és a világban lévő viszonyokat a maguk tisztaságában szemlélheti.Kezdjük az 1-es számmal.Ez egyébként a mágus lapjának a száma,de erről majd később.

     Az Egy egyenlő az Egyetlen Istennel, a Kozmikus Lét kezdetével.Az Egyes maga az Úr száma.

    Az Egy a kiindulási pont, mely megkapta az alkotóerőt, az Én-t, mint tudatot.

    A nyugodt erőt, amely lehetővé teszi a fejlődéshez szükséges feltételek létrehozását.

    Isten tehát olyan, mint számok közül az Egyes, mert az első szám, lévén valamennyi további szám forrása..Az Egyes szám Isteni természetű szám, amely már akkor is létezett, mielőtt más számok születtek volna. Ő az Atyja minden egyes számnak, oszthatatlan és örök. Érdemes

    megjegyezni,hogy az Egyiptomiaknál az 1-es szám a Napot jelképezi: a középpontot, ami körül minden forog.Magát a kezdetet jelenti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. szeptember 2. 18:1630.

    Szia Julcsi!

    Üdv. a tarot-os csapatban.Bár még nem vagyunk csapat,most kezdünk alakulni.

     

    Szerezz be kártyát,és nem fogsz lemaradni semmiről,mert az elejétől újra lehet olvasni a tanfolyam anyagát.

    Ha kérdésed adódik,nyugodtan tedd fel.

    Ez persze másoknak is szól.

     

    előzmény:
    Loopy (29)
    2010-09-02  17:33
  23. 2010. szeptember 2. 17:3329.

    Sziasztok :) 

    A tema nagyon erdekes, mindig is erdekelt a tarot. En hiszek benne. Teljesen kezdokent csatlakozhatom?  Nekem MEG nincs kartyam, de a baratnom jon hozzam egy het mulva es gyorsan beszerzem.

    Lanyok en szoktam online tarot kartyat huzni 3 laposat , tudom hogy az nem az igazi, de nagyon sokszor "bejonnek" a dolgok amiket jelez.

    Remelem nem banjatok ha csatlakozom.

    udv: julcsi

    előzmény:
    Kendra1 (1)
    2010-09-01  17:16
  24. 2010. szeptember 2. 17:0728.

    Sziasztok!

    A nagy arkánumok lapjaival a jövő héttől kezdünk el foglalkozni.

    Addig ha van kérdésetek a tarot-ról általában,nyugodtan tegyétek fel.

    Tudom,nagyon az alapoktól kezdünk,de a több megkeresés felém erre irányult,mert van,aki még soha sem fogott tarot kártyát a kezébe.

    Sok kérdés érkezik privát is,melyek hasonlóak,ezért ezúton válaszolok:

    A nagy arkánumok 22 lapból állnak.Számokat találtok a lap alsó közép részén.Pld.Mágus 1. Főpapnő 2, Császárnő 3.stb.A bolon a 22-es számmal az utolsó lapja a nagy arkánumoknak.

    Egyetlen lapon azonban - ez a 13 számú lap nincs felirat,-mivel ez az un. névtelen arkánum.De erről majd jóval később.

     

    A többi 56 lap a kis arkánumok családjába tartozik. Ezen jeleket találtok,mint kehely,érme,kard,bot,és számot.

     

    Kazanlár hozzátervezett a tarot kártyáihoz két lapot.Az egyiken egy nő,a másikon egy férfi látható derékig.

    Ezek a kártyák nem szerepelnek a tarot lapok között.Egyfajta hagyomány miatt készítette el őket Kazanlár,hogy ki lehet tenni az asztalra,függően,hogy férfinak vagy nőnek olvasol-e tarot.

     

    Nagyon-nagyon híbás az a tarot használó,aki ilyen esetre az asztalra helyezi a császár vagy a császárnő lapját,hogy ez jelezze,hogy ffinak vagy nőnek rak lapokat!!!

     

    Azokra a lapokra nagy-nagy szükség van,és egyet sem szabad kivenni a kártyacsomagból.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. 2010. szeptember 2. 14:2727.
    :) köszönöm szépen, mostmár világos... :)
    előzmény:
    Kendra1 (26)
    2010-09-02  14:02

Címlap

top