Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tarot tanfolyam itt

Kendra1
Létrehozva: 2010. szeptember 1. 17:16

Akik szívesen olvasnának,beszélgetnének a tarot kártyákról és jelentésükről,de nincs lehetőségük elmenni egy tarot tanfolyamra,és akit érdekel ez a téma,azt várom szeretettel ebbe a topicba.

 

 

 

 

  1. 2010. szeptember 2. 14:0226.

    Ismét remek a kérdésed Pankám!

    Abban az estben a legkisebb és a legnagyobb időintervallum közé teszi az eseményt a tarot.

    Pld. kelyhek 7 és botok 6

    Ez azt jelenti,hogy 7 nap és 6 hét között.

    Több,mint hét nap,de kevesebb,mint másfél hónap.

    Igen.Tudom.Most azt fogod kérdezni,hogy mi van,ha három különböző időt jelző lap jön ki:)

    Nos,akkor is marad a legkisebb és a legnagyobb,mint tól-ig határ:)

    előzmény:
    PPanka (25)
    2010-09-02  13:27
  2. 2010. szeptember 2. 13:2725.
    Köszönöm, így mostmár értem :) mi van abban az esetben, ha két számot jelölő kártya is kijön a kirakásban?
    előzmény:
    Kendra1 (23)
    2010-09-02  13:24
  3. 2010. szeptember 2. 13:2724.

    Kedves Gyöngyöske!

    Nagyon örülök neked!

    Ha van rá lehetőséged,igyekezz a Kazanlár tarot beszerezni,mert a jelenleg kaphatóak közül ezt a legjobbnak lehet tartani.

    Elenyésző mennyiségű hibákat tartalmaz csak,ellentétben sok-sok más tarot-tal.

    előzmény:
    gyongyoske (22)
    2010-09-02  13:06
  4. 2010. szeptember 2. 13:2423.

    Pankám édesem!

    Ez itt már több pasit is mutat akkor.Egyet,akit az üzleti élet vonz,és egy másikat,aki érzelem dús.Az érmék ötös,nos... anyagi bizonytalanságot jelöl.

    Időben az érmék ötös ad iránymutatást: 5 hónapot jelent,ill.öt hónapon belüliséget.

    előzmény:
    PPanka (21)
    2010-09-02  12:40
  5. 2010. szeptember 2. 13:0622.

    Kedves Kendra!

     

    Nagyon jó ötlet ez a topic! Szóval azt mondod az a Tarot is jó, amit az Alexandrában kapható? Ha igen, gyorsan beszerzem, mert nagyon érdekel a téma.

     

    előzmény:
    Kendra1 (1)
    2010-09-01  17:16
  6. 2010. szeptember 2. 12:4021.

    :)

     

    A másik két lap, érmék5 kelyhek apród :) Egyébként ez a két apród nálam nagyon gyakran felbukkan :)

    előzmény:
    Kendra1 (20)
    2010-09-02  12:26
  7. 2010. szeptember 2. 12:2620.

    Drága Pankám!

    Nagyon jó a kérdés!!!

    Alap szabály,hogy minimum három lapot húzunk egy kérdésre.Ez a legegyszerűbb fajta "kirakási technika".Szóval húzzál még két lapot a botok szolga (apród)mellé,és azt kellene értelmezned.

    Önmagában ez a lap-most tényleg nagyon előreszaladunk és nem tanácsos eltérni a metodikától-ám mivel tudom,hogy ez neked fontos,így az a válaszom,hogy önmagában ez a lap egy számodra fontos fiatalembert jelöl,aki akár külföldön is tartózkodhat.

    Vajon ki is lehet Ő?

    előzmény:
    PPanka (19)
    2010-09-02  12:08
  8. 2010. szeptember 2. 12:0819.

    Kedves Kendra!

     

    Örülök, hogy megemlítetted az időjelölést. Engem ez pláne érdkel most ;):)

    Ha teszem azt, felteszek a kártyának egy kérdést, mosnjuk, hogy mikor jelentkezik x.y. erre válaszul kapom mondjuk a botok apródját (azért épp ezt emlegetem, mert ez az egyik kedvencem) akkor az hány hetet jelent?

    Ahányas a kártya száma annyi nap, hét, hónap és mi van akkor, ha személyjelölő kártya jön ki egy ilyen kérdésre?

    Elnézést, ha nagyon előre szaladtam :)

     

     

    előzmény:
    Kendra1 (18)
    2010-09-02  11:23
  9. 2010. szeptember 2. 11:2318.

    Sziasztok!

    Először is köszönöm a sok privát levelet,amelyből kitűnik,hogy milyen sokan kiváncsiak vagytok a lapokra.

    Így most folytatjuk is a tanfolyamot a kis arkánumok 1x1-ével,amit bizony be kell biflázni,mint egy szorzótáblát.

    A kis arkánumok 56 lapból állnak,az ász lapjától a királyig bezáródóan.Ezeken a lapokon különböző-4 féle-szimbólumot láthattok.

    Kardokat,botot,pénzérméket és kelyheket.Mindegyik fajta lapból összesen 14 db van.14 kardok lap,14 kelyhek,stb.

    És most jön a tarot kisarkánumok "szorzótáblája",amit érdemes megtanulni.Asszociatív módszerrel tanítok,így könnyebb lesz megjegyezni:

    1.-(ász)egyedüliség,önállóság,függetlenség,ke zde t,kiindulás

    2.-pár(mint pár cipő,pár kesztyű,pár zokni,ember pár)

    3.gyarapodás,termékenység

    4.korlátok(mint egy négyszög,amibe bezértak)

    5.bizonytalanság

    6.család

    7.korszak vége,új korszak kezdete

    8.üzlet,hatalom,igazságosság

    9,testvéri,baráti szeretet,elvonultság

    10 -tökéletesség,beteljesülés.

    szolga-segítő,szolgáló,beoszto tt,távoli rokon

    lovag- vezető,közeli rokon,segítő személy,protektor

    király-a kérdező férfi,egyéb férfi,uralkodó természetű férfi,magas beosztás

    királynő-a kérdező nő maga, előkelő nő,más nő

     

    Kelyhek:mindig ÉRZELMI oldalt szimbolizál.

    A víz jegyek kapcsolódnak hozzá.

    Megtudod jegyezni,mert gondolj a vizes pohárra!(asszociáció)

    A víz jegyek:halak,rák,skorpió

    Időben a napok köthetők hozzá.

    -----------------------------------

    Botok:mindig ÜZLET,UTAZÁS.

    A tűz jegyek kapcsolódnak hozzá.

    Asszociáció:meggyújtható és tűz rakható belőle

    Tűz jegyek:kos,oroszlán,nyilsa

    Időben a hetek köthetők hozzá.

    ------------------------------------

    Érmék:mindíg a PÉNZ,ANYAGI JAVAK 

    Föld jegyek kapcsolódnak hozzá.

    asszociácó:a pénz a földön hever.

    Föld jegyek:bak,szűz,bika

    Időben a hónapok köthetők hozzá.

    ---------------------------------------

    Kardok:min dig NEHÉZSÉG,HARC,GONDOK,NEHÉZ GONDOLATOK

    levegő jegyek kapcsolódnak hozzá.

    asszociáció:a kardok a levegőben csapnak össze

    levegő jegyek:vízöntő,ikrek,mérleg.

    Időben az évek köthetők hozzá.

    ------------------------------------

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. szeptember 1. 23:4217.

    Ez érdekes, nem gondoltam volna, hogy az is a tarot kártyából alakult ki.

     

    Mikor megkaptam azt a kártyát, eleinte "játszotatm" vele, jósolgattam...már csak úgy poénkodásból, mert messez vagyok én attól, hoyg valóban jósoljak. A férjemnek is kipakoltam, és olyan dolgok jöttek ki a lapok értelmezése szerint, hoyg meg fog ismerkedni egy nővel, és elutazik messzire, és gyereke is születni fog. Én azért ezt úyg szépen elmeséltem neki.:))) Végülis, mi van abban, sosem lehet tudni..:))

    Később egy alkalommal reklamált, hoyg valamit rosszul csináltam, mert nem jött be neki a jóslat..:)))))))))))))

     

    Mondtam is, hoyg akkor jó, megnyugodtam..:))))))))))))))

    előzmény:
    Kendra1 (15)
    2010-09-01  23:27
  11. Torolt_felhasznalo_620041
    Torolt_felhasznalo_620041
    2010. szeptember 1. 23:3316.

    Köszönöm:) Kalliopé neked is.

     

    Jó éjt

     

    előzmény:
    Kendra1 (13)
    2010-09-01  23:13
  12. 2010. szeptember 1. 23:2715.

    Ismerem

    Nem offolod evvel a topicot:)

    Lenormand kisasszony is a tarotból alkotta meg a maga kártyáját.Mitológiai ismeretek szükségesek hozzá,egyébként egyáltalán nem nehéz annak a használata.

    Egyébként a tarot minden kártya őse.Meglepő talán,hogy még a mi magyar kártyánk is a tarotból "nőtte ki magát",valamint a cigánykártya,de még a francia kártya is.

    előzmény:
    Kalliopé (14)
    2010-09-01  23:19
  13. 2010. szeptember 1. 23:1914.

    A Lenormand féle kártyát ismered? Az nem tarot..Nekem az van . Úgy kaptam ajándékba. Egyszer -kétszer elkezdtem kipakolgatni, de aztán nem kötött annyira le, így félreraktam. Pihen a szekrényben.:))

     

    Na jó, nem offolok, ez a topic nem arról a kártyáról szól.:))

    előzmény:
    Kendra1 (13)
    2010-09-01  23:13
  14. 2010. szeptember 1. 23:1313.

    Megrendelni is lehet.Könyvesboltokból-pld.az Édesvíz is árul-,de van a Libriben és az Alexandrában is.Kazanlár tarot azonban inkább csak ezoterikus üzletekben van.

    Szóval a kártyák beszerzése nem bonyolult feladat:)

    Holnap tovább haladunk.

    Addig is jó éjszakát és szép álmokat.

    előzmény:
    Kalliopé (12)
    2010-09-01  21:23
  15. 2010. szeptember 1. 21:2312.
    Én láttam már egyszerű sima könyvesboltban is...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620041 (9)
    2010-09-01  20:05
  16. 2010. szeptember 1. 21:1011.

    A tarot hetvennyolc gazdagon illusztrált képből áll. E kártyák eredetét már sokan kutatták.Vannak feltevések,mely szerint a lapokon található képek és rejtett misztikus szimbólumok eredete az ókori Egyiptom  múltjában keresendő. Vannak olyan feltételezések is, melyek a lapokon található számok és a héber abc betűinek kapcsolata miatt az ókori zsidóság történelméhez, valamint magához a kabbalához fűzi ennek a rejtélyes kártyának a származását. De kapcsolatba hozták vándorló cigány törzsekkel épp úgy, mint az alkímiával. Voltak, akik úgy vélték, hogy a tarot arra volt hivatott, hogy üldözött vallási szekták a szimbólumok közé rejtsék el saját ezoterikus bölcsességüket. Az a tény, hogy olyan sokféle hagyománnyal hozható rokonságba azt bizonyítja, hogy sokféle hit és kulturális háttér mellett használható volt. Hiszen a tarotban minden benne van. Az isteni teremtés kezdetétől a családon, szeretőn, remetén,igazságon,erőn keresztül a befejezetlen világ misztériumáig mind azt magába foglalja, mely magáról a sorsról,az életről,az univerzummal való egységes létünkről szól.

    A tarot kártya magyar országon való használatára és elterjedésére olyan középkorból fennmaradt bizonyítékok szolgálnak, melyeket megtalálhatunk az esztergomi várban Vitéz János dolgozószobájának a falán. Vitéz János –Mátyás király egykori tanítója- reneszánsz festőkkel festette fel dolgozószobája falára a tarot négy kardinális erényének lapjait. Mai napig láthatóak e freskók ,melyek az erő,az igazság,a főpápanő és a mértékletesség lapjait ábrázolják.

    Sajnos pillanatnyilag e freskók nem megtekinthetők,mert restaurálás alatt állnak.Érdekességként elmesélem nektek,hogy a mértékletesség elnevezésű lapot maga a fiatal Botticelli készítette el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. szeptember 1. 21:0210.

    Kártyát az ezoterikus üzletekben lehet vásárolni.

    A magam részéről Dr.Kazanlár Ámin Emil kártyáit használom,és ennek alapján fogunk haladni a tanulással is.

    Kazanlár kártyái a neten is megtalálhatóak,kis leírás is van a lapokról mellékelve melléjük,ám mi nem a google-n keresztül mentett és másolt magyarázatokat fogjuk elsajátítani.

    Teljesen az alapoktól fogjuk kezdeni a "távoktatást",és nyugodtan kérdezzetek ha valami esetleg eszetekbe jut.

    Sokan megkerestek evvel a tarot tanfolyammal kapcsolatban itt az nlc-n,és remélem,sikerülni fog.

    Kezdetben a nagy arkánumokat fogjuk venni-a mágus lapjától a bolondig,majd a kis arkánumokat.

    A kis arkánumoknak csodálatos történetei vannak,melyek a lapok jelentésében is benne vannak.

    Még írok néhány gondolatot a tarotról.Hogy mi is ez?Hogy működik?Kinek és mire érdemes használni?

    Az ezoterikus gondolkodású emberek úgy vélik, hogy cselekedeteinket, látszólag tetszőleges választásainkat egy felettünk álló spirituális erő irányítja. A tarot nem más, mint egy eszköz, melyen keresztül a kártyát használó személy -jós- a megérzésein keresztül a színes, képes kártyalapok által kapcsolatot bír teremteni tudatalattija segítségével evvel a felettünk álló erővel. A jós e tevékenysége közben olyan lelki szinten áll, mellyel képes bepillantani a múltba, jelenbe és a jövőbe. Egy olyan jövőképet képes meglátni, melyben nem az eleve elrendelt található, hanem a választások lehetősége és annak kimenetele, eredménye.

    Sokféle kirakási rendszer létezik. A mindennapok problémáin kívül a lelki belső utak feltérképezésén keresztül az önmagunk megismeréséig képes választ adni a kártya a kérdezőnek. Ehhez vannak, akik csak a 22 lapból álló sorskártyákat, az úgynevezett nagy arkánumokat (nagy titkot,sorskártyák) használják, és vannak, akik összevegyítik a kis titkok,a kis arkánumok lapjaival.

    A tarot mindazoknak ajánlom, akik valami ok miatt elakadtak az életükben, elvesztették azt a vezérlő fonalat, mely eddig segített abban, hogy a sorsuk útját járják. Akiknek szükségük van egy elfogulatlan és kíméletlenül őszinte felismertetésre, hogy mi az a lehetőség, amivel a kérdező megismeri, megtanulja az életét, amivel jobbá és teljesebbé teheti a saját sorsát. Akik felteszik a kérdést maguknak, hogy mit kell tegyenek annak érdekében, hogy megvalósíthassák a terveiket. Akiket érdekel, hogy mi a sorsfeladatunk.

    Akiknek szükségük van tanácsra,útmutatásra, akiket érdekel,hogy a sorsuk egy eseményláncolatának mi lesz a kimenetele.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_689897 (8)
    2010-09-01  19:38
  18. Torolt_felhasznalo_620041
    Torolt_felhasznalo_620041
    2010. szeptember 1. 20:059.

    Sziasztok!

     

    Én is jönnék, nagyon érdekel a dolog. Kicsit gyakorlati az első kérdésem: hol lehet Tarot kártyát venni?

    előzmény:
    Kendra1 (1)
    2010-09-01  17:16
  19. Torolt_felhasznalo_689897
    Torolt_felhasznalo_689897
    2010. szeptember 1. 19:388.

    Sziasztok!!

    No ez atopic emgem is érdelni fog..

    kérdésem... nagy arkánum kártyáival.. vagy a bővitett kis arkánum kártyáival kell??

    szóval én nem igazán ismerem a vetési módokat...

    előzmény:
    Kendra1 (5)
    2010-09-01  18:33
  20. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2010. szeptember 1. 19:077.

    Nagyon érdekelne, de itt ahol élek, itt nem tudok vásárolni tarot kártyát. Két hét múlva felutazom Pestre, akkor mindenképpen vásárolok. S, egy vagy két paklit kell? Kanasztázni francia kártyával tudok, de a magyar kártyával ultizni is. Ronggyá verek bárkit, még gyerekkoromban Nagymamám tanított meg. Sokszor 9-10 éves koromban egyenlő játékosként lyukas kétfillérekért játszottunk családi körben.

    Mindig nagyon érdekelt a tarot. Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan folyna ez a távoktatás? ,,Vevő" lennék rá.... Addig is köszönöm a többiek nevében is! - Bojana * 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. szeptember 1. 18:356.

    Kedves Daisy és Andrea!

    Szeretettel várom a kérdéseiteket is,ha valami eszetekbe jut a témával kapcsolatban.

    előzmény:
    Daisy48 (3)
    2010-09-01  18:05
  22. 2010. szeptember 1. 18:335.

    Nagyon köszönöm:)

     

     

    Kezdetben érdemes beavatni a kártyákat.

     

    Hogy is történik ez?A 4 elem szükséges hozzá.

    Egy égő gyertya -ez a tűz elem

    Egy kis vizet tegyél egy szép kis edénybe,ez lesz a víz elem.

    Gyújts meg egy füstölőt-ez a levegő elem,

    És tégy egy pici kis edénykébe sót-ez lesz a föld elem.Fogd a kezedbe a kártyákat legyező alakban,és mind a 4 elem fölött húzd át háromszor-

     Majd tedd egy kendőbe-ezentúl ebben fogod tartani,vagy vannak kártyatartó kis zsákocskák,az is jó,-és tedd le egy éjszakára,hogy aznap már nem használod.

    Aztán másnap már használd kedvedre

    előzmény:
    ANDREA * (4)
    2010-09-01  18:09
  23. 2010. szeptember 1. 18:094.
    Nagyon orulok ennek a topiknak. Kesobb jovok meg. Kivancsian varom a folytatast. :)))
    előzmény:
    Kendra1 (2)
    2010-09-01  17:26
  24. 2010. szeptember 1. 18:053.

    Ez nagyon jó ötlet. Gondolom sokan jönnek majd, mert sok embert érdekel a tarot.

    Én nagyobb döntések előtt szoktam tanácsot útmutatást kérni, idáig még mindig bejött. De valószínű hogy soha nem fogom tudni úgy kivetni a kártyát mint egy igazi hozzáértő. Még idáig azért nem bántam meg hogy hallgattam a kártyákra.

    előzmény:
    Kendra1 (2)
    2010-09-01  17:26
  25. 2010. szeptember 1. 17:262.

    A tarot eredete:

     

    A tarot történetének eredete Ábrahám idejére nyúlik vissza.Jelenleg megtalálhatók ennek a bizonyítékai a Jeruzsálemi Izraeli múzeumban,Ábrahám szent könyvében.A zsidók úgy tartották,hogy minden istentől származik,és ha mindennek ő a gyökere,a világ eseményeinek alakítója,akkor az égitestek az isteni jelek legfontosabb közvetítői Teremtő és teremtmények között.Isteni adománynak tekintették a beszédet,az írást,az érzékelést.Az isteni szándékok kifürkészéséhez alkották meg azt az eszközt,melyet ma tarot néven ismerünk.

    A zodiákusok 12 állatövi jegye és a 12 izralei törzs között vannak rokonítható szimbulok.Pld.Naftali törzse-szimbóluma bak

    Juda(az egyetlen fennmaradt törzs)jelképe az oroszlán

    Stb.

    Régen-az ősi héberek egy sorsvető asztalt használtak,melyre fel volt festve a 12 törzs szimbóluma és az addig ismert bolygók,s érme alakú-többnyire ezüstből vagy elefántcsontból készült-kis gomb alakú korongra vésték fel a héber abc(alef,betht,gimel,stbegészen tav-ig)betűit.

    22 betűből áll a héber ábc s ezért 22 lapból áll a tarot kártya nagy arkánum elnevezésű lapjai,mely a sors útját tartalm,azza. A nagy arkánumokat nagy titkoknak is nevezzük. Így a kis arkánumok,melyek  azonban 56 lapból állnak,kis titkoknak hívjuk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top