Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A közrendet védi a romák kiutasítása?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. augusztus 24. 07:44
Nicolas Sarkozy francia elnök elhatározta, hogy felszámolja az illegálisan működő cigánytelepeket, mert ezeket tartja a bűnözés melegágyainak. Az első családok már el is hagyták az országot. A hírt Soma Mamagésa kommentálja.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2010. augusztus 24. 16:2651.

    Sokszor felmerült már a "Nem mindegy, milyen az illető etnikuma?" kérdés, bár nem sok nyoma marad, hála a

    Itt is látszik, miért nem mindegy. Azért nem, mert bizonyos esetekben jár a másféle bánásmód, és ezt mindenki tudja.

    Tegyük fel, hogy elmesélem, hogy ültem a buszon, odajön egy másik huszonéves csaj, hogy adjam át a helyem, és én nem adtam, mert nekem is jogom van ülni. Akkor nincs abban semmi.

    De ha hozzáteszem, hogy a csaj pl. előrehaladott terhes volt, vagy gipszben volt az egyik lába, ugye másképp ítéli meg mindenki, ha nem adom át a helyet?

     

    Ez van. Amíg sok esetben, sok helyzetben elvárt dolog a pozitív megkülönböztetés, addig a többség ezt negatív megkülönböztetésnek fogja megélni.

     

    Külön köszönet azoknak, akik ha kell, erőnek erejével magyarázzák bele mindenbe a rasszista szándékot, mert Hitler óta ez a legnagyobb ütőkártya. 

    Tehát még egyszer, hátha egy hsz megmarad véletlenül, figyelmetlenségből: a cikk címe hatásvadász és hazug, mert nem a romákat toloncolják ki, hanem az illegális bevándorlókat, akik nyomortelepeket hoznak létre, és ott bűncselekményekből tartják fenn magukat. A jogvédők pedig, bizonyítva maximális előítéletességüket, a két csoport közé egyenlőségjelet tettek.

     

    Csak felvetnék egy utolsó kérdést: akkor ki is a rasszista?

     

    idézet:
    Damil1 (49)
    2010-08-24 15:19:02

    A két csoport EGY és u. az sajnos!

     

    Nem logikus ilyen esetben rasszizmust kiáltanod. 

    előzmény:
    Damil1 (49)
    2010-08-24  15:19
  2. 2010. augusztus 24. 15:2050.
    Pedig olyan egyszerűen el tudnám képzelni: mindenkinek ugyanolyan elbánást, ugyanolyan lehetőségeket. Semmi pozitiv diszkrimináció. S akkor megnézném ki és mit lobogtatna.... Az a baj egyébként, hogy amit a társadalom torkán próbálnak letuszkolni, nevesül, hogy ilyen-olyan életforma miatt, meg megszűntek a bányákés az ipar és nincs munka etc. etc. És ezért van ez. Pedig nem csak cigányok voltak bányászok. Kétségtelen, hogy arányaiban több kétkezi munkás volt, de pont arról van szó, hogy semmi sem gátolná őket a tanulásban, fejlődésben, csak a saját hozzáállásuk. Az még megemlítem, hogy lövésem sincs, ki mutatna példát, ugyanis a "kimosakodott" tanult cigányokat kirekesztik maguk közül. Akik szintén nem szívesen vallják cigánynak magukat, pedig elég egyértelműen látszik. De ha ilyennel beszélek, el is felejtem: intelligens, választékosan beszél, halkszavú, tiszta. Csak nagyon-nagyon kevés van.
    előzmény:
    Damil1 (48)
    2010-08-24  15:10
  3. 2010. augusztus 24. 15:1949.

    Sokszor felmerült már a "Nem mindegy, milyen az illető etnikuma?" kérdés, bár nem sok nyoma marad, hála a

    Itt is látszik, miért nem mindegy. Azért nem, mert bizonyos esetekben jár a másféle bánásmód, és ezt mindenki tudja.

    Tegyük fel, hogy elmesélem, hogy ültem a buszon, odajön egy másik huszonéves csaj, hogy adjam át a helyem, és én nem adtam, mert nekem is jogom van ülni. Akkor nincs abban semmi.

    De ha hozzáteszem, hogy a csaj pl. előrehaladott terhes volt, vagy gipszben volt az egyik lába, ugye másképp ítéli meg mindenki, ha nem adom át a helyet?

     

    Ez van. Amíg sok esetben, sok helyzetben elvárt dolog a pozitív megkülönböztetés, addig a többség ezt negatív megkülönböztetésnek fogja megélni.

     

    Külön köszönet azoknak, akik ha kell, erőnek erejével magyarázzák bele mindenbe a rasszista szándékot, mert Hitler óta ez a legnagyobb ütőkártya. 

    Tehát még egyszer, hátha egy hsz megmarad véletlenül, figyelmetlenségből: a cikk címe hatásvadász és hazug, mert nem a romákat toloncolják ki, hanem az illegális bevándorlókat, akik nyomortelepeket hoznak létre, és ott bűncselekményekből tartják fenn magukat. A jogvédők pedig, bizonyítva maximális előítéletességüket, a két csoport közé egyenlőségjelet tettek.

     

    Csak felvetnék egy utolsó kérdést: akkor ki is a rasszista?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. augusztus 24. 15:1048.

    Nem ezért leszel moderálva.

    Hanem mert ez az a fele a gondoknak, amiket megemlíteni sem szabad, hisz felveti az önálló felelősség gondolatát.

    Márpedig abban semmi sátánista gondolat nincs, hogy minden ép felnőtt ember felelős a saját tetteiért. (Azt hiszem.)

     

    De ha ebbe belegondol valaki, akkor az lesz a vége, hogy adott ép elmélyű, felnőtt ember azért verte meg a mentőst, mert meg akarta verni, és nem a társadalom felelőssége, hanem az egyéné.

    Ez pedig máris a náci-rasszista-hitlerista gondolkodás mód, amiért kínpadra illik vonni az elvetelmültet, aki kimondja.

     

    Ergo: nem mondjuk ki. Ilyen nincs, nem volt, és nem is létezett.

    Tessék tudomásul venni, hogy átlagos magyar állampolgárok verekszenek.

     

    Akik rögtön halmozottan hátrányos helyzetű kisebbségiek lesznek, akiknek különleges bánásmód jár, ha valamit osztogatnak.

     

     

     

    előzmény:
    száncsez (47)
    2010-08-24  15:04
  5. 2010. augusztus 24. 15:0447.

    Szerencsétlenek. Hány, meg hány ilyen embert támadtak meg a rokonyok, s hiába próbálták eltussolni, mindig kiderült, hogy miféle népség. Hogy veszik ezek a bátorságot, hogy olyan embereket, akik mindenféle kivételezés nélkül a köznek szentelik az életüket éhbérért, egyszer csak fogják és jól megverik. Mert a mentős be akarja rakni a kocsiba, mert a rendelőben nem tolakodhat előre - biztos TB-t is fizet rendesen persze - mert a védőnő azt meri mondani, hogy nem éppen olyanok a körülmények, amik egy gyereknek megfelelnek, a tanár meg megpróbál fegyelmezni. Azért persze erről nem mernek statisztikát vezetni, hogy milyen arányú ezek között a cigány. Dehát nem tehetnek ők róla, csak a körülmények áldozatai...

    Ugyan nem adóznak, de nekik jár a jobb iskola, ahol kitúrják a fehéreket, mert beilleszkedésre, viselkedésre képtelenek. Nem tudnak tőlük tanítani - már amelyik bejár - lelakják az épületet, s a szülők átviszik másik faluba, messze a gyereket. Majd ha ezt tönkretették teljesen, akkor ismét hörögve követeleik, hogy márpedig nekik jár a jobban felszerelt iskola. Ezt sem légből kapom. És nem is a tévében láttam.  Na ezzel ki leszek moderálva megint, mert volt önálló gondolatom és véleményem.

    előzmény:
    Damil1 (44)
    2010-08-24  14:57
  6. 2010. augusztus 24. 15:0346.

    Artemis, drága, simán leírják a cikkekben, hogy a felszámolt nyomortelepeken élők nem dolgoznak, hanem kisebb-nagyobb bűncselekményeket követnek el, "a feketekereskedelem, az embertelen életkörülmények, a gyerekek koldulásra kényszerítése, a prostitúció és a bűnözés forrásai és melegágyai”, 

    és biztosan az én készülékemben van a hiba, de ezek egyikét sem tudom kemény munkának tekinteni, pedig biztos egyik sem könnyű. 

     

    A francia jogszabályok értelmében kitoloncolják azokat, akik több, mint 30 napja vannak ott, és nincs bejelentett munkájuk.

    Erre megy az ajvékolás, hogy kitoloncolják a romákat.

     

    Tessék összeszedni a jogsit, papírokat, és odamenni, és jól elmagyarázni nekik is, hogy a munkanélküli illegális bevándorlókat fogják kiutasítani, és az nem azonos egy az egyben a kelet-európai roma bevándorlókkal.

    Tehát a rasszista kártyát ezúttal is le lehet tenni.

     

    Vagy ha nem, akkor ragasszák a homlokukra, hisz ők tesznek egyenlőségjelet a két csoport közé.

     

     

    előzmény:
    artemis11 (38)
    2010-08-24  14:42
  7. 2010. augusztus 24. 15:0245.

    Nem vagyok se szőke nő, se jobbikos (bár tudom ezt nem nekem írtad, csak úgy tisztánláttás végett). Nem uszítani akartam, csak tényeket írtam le, tapasztalatot.

    Ha valaki nem akar dolgozni, mert úgyis kap segélyt, akkor az nem is fog dolgozni. Az én adómból meg ne élősködjenek

    Nem mindenkinek adatik meg, hogy izgis munkája legyen, mégis csinálja, mert...

    előzmény:
    artemis11 (38)
    2010-08-24  14:42
  8. 2010. augusztus 24. 14:5744.

    Megnéztem a videót, és azon töröm a fejem, hogy őket szívesen látták, készültek, hogy menni fognak, ha mennek, visznek valamit, stb.

    Ismert emberek, nagy felhajtással, akiket azért az utcán, villamoson is megismernek.

     

    Akkor mit tapasztalna, mi lenne a véleménye, ha egy nevenincs ember lenne, egy arc a tömegből, aki mondjuk ott robban le kocsival? 

    Vagy ha úgy menne végig egyszer egy ilyen telepen, hogy nem tudják, ki ő, miért ment oda, csak úgy odamegy?

     

    Mi lenne, ha úgy kéne odamennie, hogy ő a helyi védőnő, vagy szociális munkás, a helyi jegyző, akinek muszáj odamennie, és tennie a dolgát?

     

    Mert azért lássuk be, hogy sokkal több szociális munkás, védőnő, és hasonló ember van az országban, mint Soma mamagésa.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. augusztus 24. 14:5543.

    Teljesen egyetértek. S ott az első hozzászólásomban a link, hogy mélyszegénység nem egyenlő az igénytelenséggel. Meg lehet nézni azt a videot, ahol egy cigányfalu mutat példát. De ott is elhangzik, még ha burkoltan is, hogy a hozzáálláson múlik stb. De érdekes, ezek felett mindenki átsiklik. Ha ettől jobban érzi magát, akkor nyugodtan dugja csak homokba a fejét. De esetleg ha kimondanánk, és tudomásulvennénk, akkor lenne értelme min agyalni. Igy azonban nem lehet mit tenni. Gondolom ez a hozzászólásom maradhat, hiszen pozitív vonatkozásban említem a cigányokat. Ugye maradhat? léccilécci.

    Pf........

    előzmény:
    Damil1 (42)
    2010-08-24  14:49
  10. 2010. augusztus 24. 14:4942.

    Igen, jellemző.

    Vannak dolgok, amikről nem lehet beszélni.

     

    Így csak arra keresnek megoldást, amiről lehet beszélni.

    Amiről nem is lehet, arra ráfogják, hogy nem létezik.

     

    A politika is ezt műveli, csak nagyobb volumenben.

     

     

    Nagyon, nagyon rossz kislány voltál.

    Ilyen kijelentéseket nem lehet tenni.

     

     

    Olyat igen, hogy minden roma szeret és tud zenélni, énekelni, táncolni, mert a vérükben van.

    De azt, hogy úgy nőttek fel, hogy nem tekintik értéknek a munkát, olyat nem.

    (Gondolom, érezhető a két kiemelés közötti sarkalatos különbség.)

     

    Másrészt pedig szeretném tisztázni, hogy a romakérdés és a szegénység kérdése nem azonos egymással. Igen sok olyan kisebbségi él mindenfelé, akiknek nagyon is jól megy a szekerük. Kis palota, nagy terepjáró, 40 kilós fuxok, krokibőrcsuka.

    Tőlük soha senki nem várja el, hogy segítsenek a mélyszegénységben élő kisebbségieken. Miért nem?

     

    Legendásan sok ilyen fénykép, videó kering a közösségi oldalakon, viccportálokon, videómegosztókon, úgyhogy én nem is teszek be egyet se.

     

    Úgy is mindenki tudja, miről van szó.

    Csak beszélni nem illik róla.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-08-24  14:38
  11. 2010. augusztus 24. 14:4941.

    Szép magyar példa. Demokrácia, mi? Törölni egy olyan hozzászólást, ahol elmondom a véleményemet. Ennyi. Nyugodtan tutujgassátok csak őket, és söpörjétek a szőnyeg alá a problémát. Az mindent megold, eddig is láttuk.

    előzmény:
    artemis11 (38)
    2010-08-24  14:42
  12. 2010. augusztus 24. 14:4640.
    A paradicsomszedés nem olyan komoly fizikai munka, csináltam én is, tudom. Ha nem lenne más lehetőségem, akkor szedném. Diplomásként, felsőfokú nyelvvizsgával is - úgy érzem - alul vagyok fizetve, de csinálom, mert ez van. Lehet sírni-ríni, dolgozni kell és kész. Vagy el lehet menni másik országba, de ott is dolgozni kell...
    előzmény:
    artemis11 (35)
    2010-08-24  14:35
  13. 2010. augusztus 24. 14:4539.

    Ja, jobbikosoknak próbálok "eszet osztani"?

    Azoknak Isten sem tudott (legyintős smily).

    Csá.

    előzmény:
    ativeclod (28)
    2010-08-24  13:33
  14. 2010. augusztus 24. 14:4238.
    Igazuk van. Szerintem is csak uszítasz. Nem mondható ki senkről hogy nem akarnak. Mert a szőke nők mind hülyék, stb (egyébként szőke vagy?:D). A tapasztalat azt mutatja, hogy senki sem akar dolgozni (hacsak nem valami izgis munkája van. Pl.: eladó senki sem lesz szenvedélyből mondjuk napi 12 órában:D), a nagyobb baj, hogy hiába muszáj a munkanélküliség mindenkit elér, és egyre több embert. Hidd el, nem azért mert olyan erkölcsös mintapolgárok mint pl te. (na ez személyeskedés vol, úgy hogy kár is volt bepötyögni).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-08-24  14:38
  15. 2010. augusztus 24. 14:4237.

    Ez de kellemetlen...

    Mármint Somának.

    előzmény:
    ativeclod (28)
    2010-08-24  13:33
  16. 2010. augusztus 24. 14:3736.
    A 36-os hszre válaszoltam ez enyém pedig a 35ös.... Innen is lopnak!!!
    előzmény:
    artemis11 (35)
    2010-08-24  14:35
  17. 2010. augusztus 24. 14:3535.

    Miért? Olyan sok munkalehetőség van? Tudod te mennyi munkanélküli van????? Ezek egy sem akar dolgozni? Süket duma!!!!!

    A mezőgazdaság meg qva szép példa!

    A parasztok akik anno sírtak a kárpótlási jegyekért szépen leadogatták földjeiket mert igenis büdös a munka, mert "nagyon nehíz", aki pedig felvásárolta , bedolgoztatná ( ő maga nem akar dolgozni rajta "me nagyon nehíz" "nem íri meg" - érdekes külföldről importálunk egy mezőgazdasági országba, nekik megíri...-) persze egy ilyen tényleg nagyo n nehéz fizikai munkáért is netto 80-at adna, holott ezért már illene egy átlag eu-s fizetést (1000 eurot fizetni). Na ez megy itt. Munka lenne csak fizetni nem akar senki, ezért menekül annyi magyar innen, és aki a legjobban mutogat másra pont az szeretné kihasználni a másikat, persze munka nélkül.

    előzmény:
    száncsez (36)
    2010-08-24  14:29
  18. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. augusztus 24. 14:3534.

    Teljesen igazad van!

     

    Ha bárki itt kinyögné amit a videón mond az adóról és annak elköltéséről a helyszínen meglincselnék.

     

    Amúgy a videóval kapcsolatban egy nagy palacsintasütő jutott eszembe

    előzmény:
    ativeclod (28)
    2010-08-24  13:33
  19. 2010. augusztus 24. 14:2633.
    Soma Mamagésa baromira tudja, hogy Nicolas Sarkozynek mit kellene csinálnia... nem is tudom, miért nem ment politikusnak. Úgy hiteltelen az egész cikk, ahogy van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-08-24  14:24
  20. 2010. augusztus 24. 14:1032.

    És az a kevés kivétel, nem a többit okolja, hogy miattuk kerül ő is sz@r helyzetbe, hanem mindenki más, hogy még csak esélyt sem adnak nekik!"

     

    Tudod ilyen esetben tényleg azt kell hibásnak (bűnözőnek tekinteni) aki "más" miatt nem ad esélyt annak aki pedig élne vele. Gondolj bele, hogy magyarokkal szemben is mennyi megvetés és előítélet él külfölodön és bizony nem az a magyar a hibás aki miatt..hanem az aki téged pusztán a magyarságod miatt kiközösít, megvet. (pl.: többek között Franciaországban is necces elárulni, hogy magyar nő vagy mert azonnal kurvának hisznek, mert nagyon sok magyar nő azért megy ki, hogy ebből éljen).

    előzmény:
    naz (16)
    2010-08-24  09:14
  21. 2010. augusztus 24. 14:0731.
    Így igaz!!! Akkor nem lenne olyan felmérés sem, hogy menekülő magyarok %ban.... Innen menekül mindenki magyar, cigány, aki dolgozni kara, munkából akar megélni és nem akar 40 éves kora után hajléktalanszállóra kerülni mert öreg a munkához nyugdíja meg nem lesz!!!! Garantáltan többen maradnának és csökkenne a bűnözés. Itt már csak az ügyeskedők maradnak és azok akik ismerősök útján munkéhoz jutnak, mert úgy látom, már ahhoz is protekció kell.
    előzmény:
    inmélius (19)
    2010-08-24  09:54
  22. 2010. augusztus 24. 14:0430.

    Én megértem. Ha törtvénytisztelő emberekről lenne szó, akkor nem utasítaná ki őket, él ott elég sok cigány, normális körülmények között, rendes francia állampolgárként, egyébként mindig azt mondta, hogy aki a franciák közé nem tud beilleszkedni ott nála van gond.

    Itt is él már nagyon sok erdélyi és erdélyi cigány, más országokból érkező magyarokkal tényleg minden oké, de ezeket az embereket innen sem ártana visszaküldeni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-08-24  07:44
  23. 2010. augusztus 24. 13:4229.
    SOMA!!! Ha majd éltél 5 évet romák közt (mi miért is nem használhatjuk a másik szót? a kisváros, ahol élek büszkén hirdeti táblával hogy "Cigány Önkormányzat") és nem csak kis "táborozgatásra" mentél el az előkelő (romamentes) vityillódból, és ha a gyerekeid együtt járták az általános iskolát a város "keménymagjával", akkor írj különvéleményt. Ha nem, halgass inkább és figyelj, mert az írásod hiteltelen, hatásvadász és minden alapot nélkülöz. Ezzel az írással az eddig is megtépázptt hiteledet veszted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. augusztus 24. 13:3328.

    Illusztrációként ezt a Somát is meg kell nézni!

     

    http://hetes2010.blog.hu/2010/08/21/soma_renge teg_szeretet_kaptam_a_hetesi_ciganyoktol

     

     

    Tabudöntög ető dolgokat mond ki, ha ugyanezeket pl. egy jobbikos kv. mondaná, már rég zengene a rasszistázós kórus. :-(

     

    Pedig igaza van!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. 2010. augusztus 24. 13:1527.

    Képtelen vagyok elvonatkoztatni attól, hogy bezzegeltek a jogvédők, mikor a zámolyi romák kimentek a franciákhoz.

     

    Most is folyamatosan megy, aminek mindig az a vége, hogy a magyarok rasszisták, kirekesztőek, ellehtetlenítik a romákat, stb.

     

    Khm... lassan nem lesz olyan ország, amelyiket felhozhatnának ellenpéldaként.

     

    Részemről jókat röhögök, mert most a szélsőjobbosok mondják azt, amit a liberálisok 10 éve: bezzeg a franciák!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top