Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Öngyilkos lettem felnőttek

patricia71
Létrehozva: 2010. augusztus 17. 07:18

Sziasztok! Idén elértem életem delét, a negatív csúcspontot, öngyilkos lettem.

 

a végéről kezdem, tegnap bevettem 20 altatót, írtam 4 közeli hozzámtartozómnak búcsúlevelet, de senki egy szót sem reagált.

 

Az okok. Család-pénz-munkahely-barátok  --- na mindezek hiánya.

A férrjen éli mindennapi életét a nőjével, este hazajön,vacsorázik ( de már 2 hónapja nncs mit ), aztán megint elmegy a nőjével. A gyerekeivel nem beszél, egy fillér pénzt nem ad, sem kajára, sem a köoltségeekre, sem a gyerekekre. 

A gyerekekekt a sok veszekedés nagyon megvisellte,n magukbaúzódnak, ha beszélnék velük rámvágják az ajtót.

Volt egy munkahelyi balesetem, megműtöttek, aztán szépen ki is rúgtak. A kedves kollegáim azt sem kérdik mi van velem.

A barátok hirtelen eltűntek, tudják , állást keresek.

Az álláskeresők átverések, egyszer jutottam be kettő közé, de Sz.***-ez az iwiwes  neve, mint HR vezető, nem engem választott.

 

Most az a kérdés , hogyan tovább? Érdemes-e folytatni az eddig elküldött 305 önéletrajzomat? Barátok ninccsenek, lakást pucolni már utálok, a csekkeket még épp fel tudom adni, de kajánk már nincs, a legolcsóbb ásványvizet isszuk a gyerekekkel.

Ma vegyek be 30 altatót? annyi még van, de még le sem szar senki sem.

Hát ennyi, röviden.

  1. 2010. augusztus 17. 08:5851.

    Persze, rengeteg ilyen ember van - sajnos. Hazánk tele van pánikbetegekkel, szorongókkal, gyógyszer és alkohol-függőkkel, depressziósokkal.

     

    Óriási gondok vannak, nemcsak a pszichiátriai ellátás hiányossága ez, hanem az emberek fejében is rendet kellene tenni. Alapvető egészségügyi oktatás kellene pl. már általános iskolában, ahol tanulhatnának a gyerekek saját testük működéséről és annak karbantartásáról. Tanulhatnának stresszkezelő, megküzdési stratégiákat, ill. megtanulhatnák hogy ha minden kapacitás kimerül akkor hova fordulhatnak.

     

    Valamiért ciki segítséget keresni nálnuk és a legtöbb embernek eszébe se jut, hogy neki valójában mekkora szüksége van szakember segítségére. Ha pedig mégis eljutnak odáig sokan azt várják, hogy majd mindenféle erősfeszítés nélkül kívülről meggyógyítják őket, pedig ez nem így megy, kőkemény munka és rengeteg kitartás kell a gyógyuláshoz.

    előzmény:
    szilbogi (47)
    2010-08-17  08:48
  2. 2010. augusztus 17. 08:5550.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110828 (46)
    2010-08-17  08:47
  3. 2010. augusztus 17. 08:5449.

    Rajta tedd meg, neked biztosan könyebb lesz, meg annak a patkány férjednek is mert nyugodtan kurvázhat.Csak a gyerekeket sajnálom.

    Felnőttek? Akkor túlélik. Hamar elfogják felejteni az egészet.

    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  4. Torolt_felhasznalo_193264
    Torolt_felhasznalo_193264
    2010. augusztus 17. 08:5348.

    1, Az első ami eszembe jutott Nekem is az, hogy mit keres itt 20 altató bevétele után??? Kórház, gyomormosás, pszichiátria????

     

    2. Most van vacsora vagy nincs?? Ha nem ad haza a férjed pénzt, te munkanélküli vagy, miből van kajára pénz? VAgy  te munkanélküli

     segélyedet arra költöd, hogy őt etesd???

     

    3. A gyerekeket, akikről még mindig nem derült ki, hány évesek,  nem csodálom, hogy megviseli a családi légkör. Gondolom únják már hallgatni a nyavalygásodat. Akárcsak a (volt) barátaid.

     

    4. Az álláskeresés másnál is így működik.

     

    5. Itt most egy csomóan válaszoltak Neked, segíteni próbáltak. Te  meg le sem sz.rod Őket.

     

     

    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  5. 2010. augusztus 17. 08:4847.
    Én azt is simán elhiszem, hogy nem kamu. Léteznek ilyen emberek. Segítségért kiált, aztán amikor kap, azt nem fogadja el, mert nem tetszik. Lehet ezért szarják le már a barátok is. A búcsúlevél (még ha az első búcsúlevél is volt), lehet nem az első ilyen húzás. A hugom dettó ilyen. "Ments meg, de nem akárhogy, hanem úgy, ahogy én azt elképzelem a magam beszűkült, önmagábafordult, elferült világnézetével."
    előzmény:
    Phoboszka (45)
    2010-08-17  08:44
  6. Torolt_felhasznalo_110828
    Torolt_felhasznalo_110828
    2010. augusztus 17. 08:4746.
    Kedves Hozzászólók!
    Nagyon sok értelmes ember van itt,a hozzászólásokból következtetve és becsülendő,hogy ilyen sokan vannak,akik felfigyelnek egy segélykiáltásra és szeretnének segítséget nyújtani...de szerintem nagyon ne éljük bele magunkat a helyzetbe,mert igen csak valami kis tréfáról van szó.Unaloműzésből indult a topic,vagy nem tudom.
    Nem vagyunk egyformák,de én biztos,hogy ha ennyire kilátástalan helyzetben lennék,ennyire ki lennék borulva,hogy az öngyilkosságon járna a fejem,akkor nem egy topictól várnám a segítséget,hanem valóban szakembertől.
    A gép előtt töltött időt mondjuk arra fordítanám,hogy munkák után néznék,vagy lehetőségek után,mit lehetne tenni,hogy jobb legyen.Vagy a gyerekeimre fordítanám az időt.
    Jut eszembe....enni nincs mit,de net van?
    Jó,ma már nem egy nagy összeg,de az élelem fontosabb lenne nem????
    Én nem vagyok egy kötekedős típus,nem szeretem azokat a fórumokat,ahol a hozzászólok feszt vitatkoznak,de nekem kicsit átlátszó ez az egész.
    Pszichológusnak tanulok,ebből adódóan nem tudom elhinni,hogy 20altató után másnap gép elé tud ülni az illető....vagy,ha igen,akkor az az altató feltehetőleg valami gyógynövényes készítmény volt.
    Meg,ha van altató(amit csak orvos tud kiírni,vény nélkül nem kapható)akkor nyílván kezelteti magát....akkor meg a kezelés mellett csak idáig jutott,hogy öngyilkos legyen?
    Akkor meg ne vegye el a lehetőséget azoktól az emberektől,akik azért fordulnak segítségért,mert valóban szeretnének kiutat találni,meggyógyulni....
    Nagyon zavaros ez az egész...
    De,ha valóban valós esetről van szó,akkor elnézést a topic indítótól....de akkor meg az a véleményem,hogy ne legyen büszke arra,hogy öngyilkos lett,ez nem büszkeség,ezzel csak a gyengeségét bizonyítja.Ha a topic azért indult,hogy felhívja magára a figyelmet,nos akkor naponta 1000ilyen topic nyílhatna,mert minden embert lehetne valamiért sajnálni!És akkor szívből sajnálom a gyerekeit,mert ha lenne szíve csak így elmenekülni,itthagyni őket,akkor valószínűleg az illető egy elutasító,nem törődöm Anya,akinek saját maga sokkal,de sokkal fontosabb,mint a gyerekei.Így feltehetnék egy kérdést....de inkább nem teszem...zárom soraim!
    előzmény:
    drágamama (40)
    2010-08-17  08:36
  7. 2010. augusztus 17. 08:4445.
    Lehet, hogy kamu, cikk lesz belőle?:)
    előzmény:
    szilbogi (43)
    2010-08-17  08:42
  8. 2010. augusztus 17. 08:4244.
    Igen, de az így kierőszakolt szeretet és figyelem nem old meg semmit hosszú távon, csak még több ellenérzést szül a hozzátartozókban, barátokban és még inkább eltávolodnak. A gyerekek viszont ezt nem tudják megtenni, így rengeteget sérülnek egy ilyen feszültséggel telt légkörben. Aztán vagy lelkibetegek lesznek ők is, vagy deviánsok és lelépnek idejekorán - de mindkettőnek ugyanaz a sérülés a mozgatórugója.
    előzmény:
    Banya44 (41)
    2010-08-17  08:36
  9. 2010. augusztus 17. 08:4243.
    Csajok, szerintem nincs is itt. A legelső hozzászólásra reagált, azóta semmire.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. augusztus 17. 08:3842.

    Szia! Figyelj, neked feladatod van, nem szabad feladnod, tudom gyenge vígasz, amiket itt írkálunk neked, de tedd fel önmagadnak a kérdést? - ha megtennéd, akkor minden megoldódna? Ki fog a gyermekeiddel törődni? Tudom, most nehéz, szerintem sokunkkal megtörtént már, hogy fel akartuk adni! De, nem ez a megoldás! Én sem tudom mi lesz velem holnap-holnapután , de van egy gyermekem, akinek szüksége van rám!

     

    És, lehet, most a Te feszültségedet érzik a gyerekek, ezért robban a bomba! Nyugtasd meg őket, akkár sírjátok ki magatokat együtt, és gondolkodjatok, hogy mit lehetne tenni! nekem 8 éves a fiam, de tudok vele beszélgetni, remélem a tied nagyobbak?! 

     

    És elküldted a búcsú levelet? Gondolod komolyan vesznek? Hidd el ilyenkor egy barát sem tudja, hogy mit kéne tennie veled, és ez a Te életed, ebben ők nem tudnak segíteni. Neked kell erősnek lenned. Nyomom itt a "rízsát" de akkor is arra kérlek, hogy ha már tényleg az akarsz lenni, akkor miért csak 20-30 szemet? lehet fel sem készültél arra, amit tenni akarsz magaddal?! Mind a kettő döntés nehéz a gyógyszer is, és az élni akarás ösztöne is! Kérj inkább segítséget, idegentől - talán aki külső szemlélő az jobban látja, hogy mit kéne tenned! 

     

    Én csak drukkolni tudok neked, vigyáz magadra és ne értelmetlen dolgokon gondolkozz, hanem értelmeseken! - az jobban megéri! 

     

    Minden jót kívánok Neked! 

    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  11. 2010. augusztus 17. 08:3641.

    Neked teljesen igazad van, ezzel csak felakarja hívni magára hívni  a figyelmet. HÉ ÉN IS ITTVAGYOK VELEM IS TÖRÖDJÖN VALAKI.

    Ez nem megoldás.

    előzmény:
    Phoboszka (37)
    2010-08-17  08:29
  12. 2010. augusztus 17. 08:3640.
    Vessenek a mókusok elé (Woody Allen után szabadon), ha értem, hogy tud valaki a tegnapi 20 altató után ma reggel már a gépnél ülni???
    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  13. 2010. augusztus 17. 08:3039.
    Ez az elméleti sík....az élet és a gyakorlat más.
    előzmény:
    bogárka1 (35)
    2010-08-17  08:25
  14. 2010. augusztus 17. 08:2938.

    Szia Patrícia,

     

    Amit írtál az alapján a körülötted levők nem vesznek semmibe. Ezt a helyzetet magad alakítottad így és te tudsz rajta változtatni.

     

    Átfutottam a hozzászólásokat, sokan írtak neked jogi tanácsot. De nem gondoltál arra, hogy lehet egy pszichiáterrel kellene megbeszélned a dolgot. Szerintem az önbecsülésedet kellene először helyre tenned és ebben a segítő beszélgetés sokat számít. (Ezt azért tudom, mert én is járok havonta 1-szer munkahelyi, otthoni probléma miatt).

     

    Tudom, h most nehéz a jövőre gondolni, de ha most nem kezded el megoldani, mi lesz 5 vagy 10 év múlva?

     

    Tudom azt is, h pénzbe kerül a jó doki, és most nincs sok, de hidd el, szerintem ez megéri. Segít távolabbról nézni a problémát. És ha egyszer megoldottad, szerintem olyan boldog leszel, mint még soha korábban.

     

    És amíg nem tudsz magánrendelést megfizetni, vannak ingyen helyek is pl. sztk-k, lelki segély vonalak. 

     

    Ne add fel!

    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  15. 2010. augusztus 17. 08:2937.
    Sajnos egy állandó önsajnálatba burkolózó embert nem szeret senki, épp ezért marad egyedül. Mindenkinek megvan a maga keresztje, így nem szívesen vállalják fel, hogy egy panaszkodó, szenvedő ember gondját-baját hallgassák nap, mint nap, ami őket is lehúzza. Sajnos vagy nem - ez így működik. Azt ajánlom keress fel egy pszichiátert, a holtponton segít túljutni, aztán hogy összeszeded magad vagy sem, csak rajtad múlik. Az öngyilkossággal való fenyegetőzés és búcsúlevelek írogatása mit old meg? Csak még jobban elfordulnak tőled a barátaid és fájdalmat okozol a szeretteidnek. Keress szaksegítséget!
    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  16. Torolt_felhasznalo_117030
    Torolt_felhasznalo_117030
    2010. augusztus 17. 08:2536.

    Ebben csak részben értek egyet! Bár, ebben a helyzetben gyorsan kellene meghozni bizonyos döntéseket!

    Én a hugit egyszerre a pszihiátriára vitettem - annak ellenére volt benne nagy ellenállás, mert a csoportos terápiákra sem volt hajlandó eljárni!!!

    Szörnyű helyzet volt, pedig minden pillanatban mellette voltam!!!, csak mindig attól féltem, óvtam, hogy ezt majd megteszi, ahelyett, hogy jól felpofoztam volna, és most már így utólag tudom, igen is meg kellett tennem, mert ő is hibás volt, hogy így alakult az élete!!!!

     

    Aztán gyorsan beírattam egy suliba - könyvelőnek! Úgy, hogy délelött hoztam ki a kórházból, du. már ült a sulipadban!!! Aztán kedvenc drnőjéhez hortam elbeszélgetésre. Hát .... Így én is eltudtam volna vele beszélgetni!

    Sőt!!!! Azt mondom, hogy igen is, nem minden esetben hasznos a pátyolgatás!!!!!

    Sokszor a nagy fenékberúgás hasznosabb!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110828 (27)
    2010-08-17  08:17
  17. 2010. augusztus 17. 08:2535.

    Szerinted, ha a Földhivatalban 50-50% a tulajdonrész, akkor ezt a bíróság megváltoztathatja a megcsalás miatt?? Hülyeség. 

    A tulajdonjog gyakorlásából sem zárhatja ki a bíróság egyik felet sem, még megcsaláskor sem. Majd jól megállapítja a bíróság, hogy a tulajdonjogot meg kell szüntetni, oszt kész. Szarnak egy pofon, ugyanis jön a vevő (ha jön) aztán majd az egyik azt mondja, hogy márpedig ő 50 millióért adja csak el. És máris nincs eladva. 

    előzmény:
    kislinda (26)
    2010-08-17  08:17
  18. 2010. augusztus 17. 08:2434.
    Simán lehetnek 50 éves nőnek tinédzser, még iskolás gyerekei. A "rámcsapják az ajtót" szöveg illik is a tinédzserkorra...
    előzmény:
    funnylady (29)
    2010-08-17  08:18
  19. 2010. augusztus 17. 08:2233.

    Ergo valakit mégis csak érdekelnie kellett a bánata ha megtalálta igaz ?

     

    Nekem is kamunak tűnik a topik. S nem azért mert ez a helyzet nem fordulhat elő, sőt! De ha komolyan venném a topikot az alábbiakat jegyezném meg:

    hapsit kitenni, válást elindítani - eredmény tiszta helyezet és még lehet hogy vissza is jön mert a szeretők nem szeretnek nadrágot mostni.

     

    munkát keresni nem csak a szakmádban - eredmény lehet hogy alantasabb munka de pénz!

     

    gyerekeket rendbe szedni - eredmény tisztelni fognak és nem csak az apjuk bocs! de levetett ruhájának néznek.

     

    nyiss itt egy topikot hogy barátokat keresel kiránduláshoz - eredmény sok egyedül lévő, akár hasonló gondokkal küzdő vagy legyőző emberre akadsz és lelkileg támogathatjátok egymást.

     

     

    De szerintem kamu az egész topik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117030 (24)
    2010-08-17  08:16
  20. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2010. augusztus 17. 08:2132.

    Szerintem te nem meghalni akarsz, hanem segítségért kiáltani. Sajnos ez nem egy olyan téma amit az nlc fóruma meg tudna oldani. Ha van még társadalombiztosításod, menj pszichológushoz. Nagyon nagy a nyomás rajtad, nyilván nagyon sok az életedben a feszültség, a stressz, ezt a legtöbb ember huzamosabb ideig nem bírja. Kérj szakértő segítséget!

     

     

    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  21. 2010. augusztus 17. 08:2031.
    Ez jó kérdés. Én éltemben egyszer vettem be 2 szem altatót egy 12 órás repülőút alkalmával...alig bírtak felébreszteni, és utána óráig kómás voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117030 (24)
    2010-08-17  08:16
  22. 2010. augusztus 17. 08:2030.

    Lehet kihányta?

     

    Én azt nem értem, hogy ha reagál a segélykiáltására egy tucat ember, ő mért nincs itt, és mért nem válaszol, és mért nem fogadja el a segítőkezet, és sorolhatnám. Minek akkor topicot indítani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117030 (24)
    2010-08-17  08:16
  23. 2010. augusztus 17. 08:1829.

    Még egyszer elolvastam az indítót, és nagyon nem stimmel valaki.

    Élete dele, az ugye olyan 45-50 évet jelent.

    Akkor a gyerekek (hacsak nem igen kései gyerekek) már keményen 25-30 között vannak.

    Mit kellene az apjuknek fizetni rájuk?!

    Miért ülnek az anyjuk nyakán, és nem intézik a saját életüket?!

     

    Valami nem stimmel.

     

    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  24. Torolt_felhasznalo_117030
    Torolt_felhasznalo_117030
    2010. augusztus 17. 08:1728.
    Megírnád végre mekkorák a gyermekek????
    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  25. Torolt_felhasznalo_110828
    Torolt_felhasznalo_110828
    2010. augusztus 17. 08:1727.
    Jó reggelt Mindenkinek!

    Kedves topic indító!
    Elmondása szerint valóban nagyon nehéz helyzetben van,de én azt gondolom,hogy az öngyilkosság nem lenne a legjobb megoldás erre.Ezzel semmit nem oldana meg,csupán elmenekülne.
    Miután vállalta az Anyaságot,lehet,hogy nem lenne szép dolog elmenekülni,és a gyerekeket itt hagyni ebben a kilátástalan helyzetben.Azért gondoljon rájuk is!
    És itt nem csak arról lenne szó,hogy a gyerekek itt maradnának Anya nélkül,elhagyatottan,egyedül,hanem azt erősítené meg bennük,hogy ,ha bármi nehézségük adódik az életben nyúljanak gyógyszerhez és vessenek véget az életünknek.Szerintem egy emberi élet ettől sokkal nagyobb ajándék,mint hogysem így eldobjuk magunktól.
    Most nehéz,de lehet évek múlva túl lesznek ezen,és nem fogja megbánni,hogy életben maradt!

    Szerintem érdemes lenne felkeresni egy szakembert,hogyha ennyire egyedül és ennyire gyengének érzi magát!
    Tb-s szakrendeléseken is vannak nagyon jó orvosok,szakemberek....persze nem fogják megoldani Ön helyet a dolgot,de segítenek elindulni ,erőt adni!

    Ha segítségre van szüksége priviben írjon,és amiben tudok segítek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117030 (18)
    2010-08-17  08:08

Címlap

top