Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem bírom a kutyákat

Torolt_felhasznalo_618319
Torolt_felhasznalo_618319
Létrehozva: 2010. augusztus 16. 12:24

Tudom, hogy most sok kutyatartó nekem fog esni, de nem érdekel, ha akarja.

 

Őszintén kimondom:

 

Elegem van a kutyákból a városban!!!!!

 

 

Mi a francnak kell boldog-boldogtalannak közepes meg nagyobb testű büdös dögöket lakásban tartani????A kisebbeket megértem, de attól felfelé fúj!

Miért kell nekem elviselni, hogy póráz meg szájkosár nélküli kuyták rohangálnak velem szemben az utcán???!! Mint mikor kéretlenül belefújják a képembe a füstöt, a szabadon rohangáló, hülyére tenyésztett eb is veszélyes az egészségemre!

Miért kell eltűrnöm, hogy teleszaratják velük a szép zuglói parkokat?

Miért van lassan több joguk a kutyukásoknak, mint nekem, humanoid élőlénynek???

Minek tartanak ennyien kutyát, emberi barátságok kialakítására képtelenek??

És nekem miért nincs jogom szó nélkül pofánvágni azt, aki hanyagaul köti meg a nagy fekete loncsos buta biorobot kutyáját, aki elszabadulva habzó szájjal ok nékül majdnem megharapja a gyanútlanul sétáló édesanyámat és a 2 éves kislányomat?

Eddig se szerettem ezt a kutyaliberalizmust, de most már komolyan zavar. 

 

Szájkosarat és pórázt a dögöknek, és  a gazdival megetetni ebédre az otthagyott szarjukat!!!

Az állatvédőknek meg rongyosra haraptatni a valagát velük!

 

Én legalább kimondom, amit más nem mer, mert "ciki"!

 

 

 

 

 

  1. 2016. június 30. 10:061476.

    Csúsztatás.


    Az a gáz, amikor valaki VÁSÁROL magának egy vizslát vagy egy németjuhászt egy panelba. Ha tenyésztő lennék, el sem adnék ilyen környezetbe kutyát.


    A menhelynél minden jobb, ám a szabadban ugrándozás a panelnál is jobb.

    előzmény:
    saschamora (1462)
    2016-06-29  14:54
  2. 2016. június 30. 10:041475.

    Az en nagyatyam aki 75 eves az 5. emeleten tart egy edes kozepes testu keverek kutyat akit a lanya talalt kidobva kiskutyakent. naponta ketszer setalnak egy egy orat, a nagybatyam osszeszedi a kutya utan a piszkot, es 11 eve mind a ketten nagyon boldogok egymassal. A kutya egeszseges jolnevelt, nem zavar senkit mert a nagybatyam mint nyugdijas allandoan otthon van  es ha elutazik nagy ritkan 2 napra akkor viszi a kutyat magaval.


    Es nem o az egyeduli akik boldogan es kiegyensulyozottan elnek egy panelban a kutyaval.


    Viszont lattam nem egyszer foleg falun ott volt a barom nagy kert es a kutyat egesz eleten egy 3 meteres lancon tartottak es egy rozsdas hordo volt az otthona. szoval nekem mindenki mondhat amit akar barmilyen kutyat (nehany egesz rendkivuli kivetellel) lehet lakasban is tartani ha megfeleloen torodnek vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (1467)
    2016-06-29  19:02
  3. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. június 30. 09:491474.

    Az érzékenységeddel nem tudok mit kezdeni és nem is akarok, de én pont ugyanúgy leírom a véleményem korrekt módon, ahogy más is. Például te. Ha nem tetszik, majd te átlépsz. És azt is meghatározhatom, hogy kinek a kommentjére válaszolok, nem szükséges a tanácsod ehhez.


    A városi zöld övezetek és kutyafuttatók elegendők a városi kutyák számára, ha van annyi esze a gazdának, hogy odaviszi mozogni a kutyát. Az embereknek meg főleg elég, a legtöbb úgysem oda megy, hanem a városban tengeti az idejét.


    Neked is volt két kutyád, azok is hozzájárultak a környezetszennyezéshez, azt tudod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (1473)
    2016-06-30  07:40
  4. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. június 30. 07:401473.

    En azt hiszem, hogy sokkal tartalmasabb dolgokat mondtam itt , mint amirol a szomagyarazatod szol.

    Nem futok meg egy kört : beszeltem pisilesrol, okolabnyomrol, kutyak kinzasarol, betettem statisztikakat , felvazoltam az osszes problemat, amit okoz a varosokat ellepo kutyamania...
    A lenyeg az, hogy a varos nem valo kutyanak.
    A 400 000 magyar kutyanak hiaba irsz elo keruletenkent harom futtatot...
    Probalj meg  500 000 embert szorakoztatni 10 varosi parkban es simogassad es szeressed oket. Elkuldenenek a bus francba a 10 parkoddal... es akkor utana beszelj nekem "futtatorol"
    Szoval az, hogy Neked az en szotaram nem felel meg es gyerekes  : sajnalom, de nem ertekelem az ilyesfele trollkodo nyelvtannaci tema-felbeszakitast .
    Latom, hogy a mondandomat nem erted.
    Ha nem erted , az csak azt jelenti, hogy nem hozzad szolt.
    Lepjel at.



    Olvashatod pl a kekelefant ertelmes szosszeneteit , vagy ribancozo nickeket. 
    Nem vagyok kotelezo , de akar tetszik, akar nem , amikor velemenyt akarok kifejezni, akkor ki fogom fejezni.
    Korrekt modon.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (1471)
    2016-06-29  21:57
  5. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. június 30. 07:011472.

    Egy tipikus eset, az egyik kutyamenhely keres gazdit védencének:


     


    Lulu tegnap került a gondozásunk alŕ.
    4 hónapos kora lčtčre most mŕr a negyedik helyen van.Reméljük az ötödik lesz a végleges a befutó.
    Lulut eredeti gazdája felelőtlenül vŕsŕrolta,majd meg akart tőle válni.Egy gyerekkori kedves ismerősöm magŕhoz vette,csak hogy biztos ne kerüljön rossz kezekbe.Nála egy hónapig volt čs mindent megadott neki čs imŕdta.De mivel neki is van egy sajŕt vizslája,lakásban lakik čs nincs elegendő szabadideje így végleg megtartani nem tudta.
    Így most gazdikeresčbe kezdtünk.
    Van is egy komoly črdeklődő,így bízunk benne,hogy Lulu 1-2 hčten belül včgre včgleges,megčrdemelt,hercegi helyén člhet člete végčig!
    Drukkoljatok!
    Annyira szép čs cuki vizslagyerek,hogy elolvadunk 

  6. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. június 29. 21:571471.

    Vigyázat, a tenyésztő és a szaporító nem keverendő! Gyereknyelven kutyaárus.. fogjuk rá.


    A szaporítók is nagy mértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy a menhelyek tele legyenek.


    A városban tartást gondolom arra érted, hogy társas házban való tartás számít állatkínzásnak. Mert azért a városokban elég sok zöld terület van, sőt kifejezett kutyafuttatók is szép számmal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (1469)
    2016-06-29  19:32
  7. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. június 29. 19:381470.

    Azt állítottam, hogy a kutyának nem csak mozgásra van szüksége (a közhiedelemmel ellentétben) Ebből kerekitetted ki, hogy a panel jobb, mint a menhely. 


    Azt a tényt viszont nem lehet figyelmen kivül hagyni, hogy jóval nagyobb feladat lakásban tartani kutyát, mint kertes házban. (Lehet, hogy ugyanaz a lakásban tartott kutya, akit a gazdája lead a menhelyre, kertes házban minden probléma nélkül ellenne...)

    előzmény:
    saschamora (1464)
    2016-06-29  16:54
  8. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. június 29. 19:321469.

    Minden orszagban van kutyaarus.
    En is arusnal vettem a kutyamatMiert ?
    Magyarorszagon a golya hozza ? Vagy a menhelyen csinaljak oket ?


    Jol nezzed meg a kepeket : ezek nem menhelyek , ezek ebtenyesztok. Sok sok fajtat tenyesztenek s elore meg lehet rendelni... es pl Parizsban , a szajnaparti nagy allatkereskedesekben  mindig van kiskutya a kirakatokban.
    Ketrecben, szalman henteregve , nehany honapos... nagy az sosincs... Es akarmelyik evszakban setalsz arra, mindig van...


    de nem errol van szo : arrol van szo, hogy varosban kutyat tartani allatkinzas.


    Hozzaszolasaim itt lathatoak . katt : de! Volt kutyam! Ketto! Es szerettem Oket! Es boldogok voltak! Bogtem, amikor kimultak . Elso hsz-em-ben bevallottam!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (1468)
    2016-06-29  19:10
  9. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. június 29. 19:101468.

    Kutyaárus? Kutyabolt? Hol? Látni akarom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (1467)
    2016-06-29  19:02
  10. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. június 29. 19:021467.

    Ha tudatos lenne a joemberek agyaban , hogy lakasban , panelban, varosban szenved a kutya, es nem vennenek az emberek, akkor nem lenne annyi kutyaszuletes.
    Mert a kutyaarus az kereskedo : nem egy, ket , harom tipust kinal a boltjaban, hanem nagy valasztekot: kicsit, nagyot , feheret , tarkat , ilyen fulut/orrut/farkut , ilyen olyan amolyan termeszetut...
    E miatt vannak tele a menhelyek... mert meg a szerencsetlen kutya fazonja se mindegy a varosi kutyakinzo gazdinak...
    S amikor a varosi kutyatarto radobben, hogy kicsinek cukika volt, nagynak meg nem...zsupsz
    Vagy rajon, hogy kutyat tartani munka ...zsupsz

    Nem a falusi, udvaron alvo kutya talalja magat menhelyen , hanem a meggondolatlan varosi kutyatulaj altal kidobottak , es a kutyaval kereskedok eladatlan feleslege ...
    Es akkor jon a hulye kutyamento es kutyanak koldul , a hulye szovegevel a menhelyrol , a masik lelkiismeretere hatva, forgo szemekkel, megrugdosassal fenyegetve a kutyat utalo nyugdijast...
    Nem barat kell igazandibol a varosi kutyat kinzo gazdiknak ...

    előzmény:
    saschamora (1464)
    2016-06-29  16:54
  11. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. június 29. 19:011466.

    Mi ez a menhelyezes ?
    Miert van annyi kutya ?

    Nem kellene megszuletnie annyinak, hogy mar senkinek sem kell beloluk.
    Mar nehogy kutyamenhely miatt legyen rossz a lelkiismereted.
    Nezzel korul, hany ember elol eszik el az eletet...a varosi kutyaszar okozta problemakrol mar hallottal ?


    ...belesüpped a földbe, nagy tömegben elsavasítva maga alatt a talajt, gyérítve a gyepet (a húsevő állatok ürüléke nem alkalmas trágyázásra), ha pedig aszfaltra került, széttapossák a járókelők, az autók, porlik és szennyez az anyag, amíg a csapadékvíz bele nem mossa a csatornába és meg nem kezdi utazását a tenger felé.


    Kutyakakit szamolgatok : elkepeszto, mennyire elszaporodtak a kutyak....
    Magyarorszagon  tobb mint 2 millio kutya kakil naponta...600 tonna kutyaszart szednek ossze
    Pesten 400 000 ezer kutya 40 tonnat termel naponta
    Az angol kutyak is kakilnak : 1000 tonnat naponta
    Europaban 41 millio varosi kutya van
    Parizsban 200 000 kutyika kakil 16 tonnat naponta

    Az osztalyelso hazieb/gazdi proporcio Ujzelandban : 1,4 millio hazicica es 700 000 oleb negy es felmillio gazdinak orvend
    Ausztralia : 4,2 millio kutyika es  6,3 millio tonna kutyaszart produkal kutyeletuk folyaman: egy hatalmas szarhegyet kepzelj el , amit a tengerbe ontenek..
    Amerika: 83 millio kutya kakil 10 millio tonnat es ehhez hozzateve  90 millio hazicica szaros/pisis alommal teli vödrikéjét , akkora halom varosi haziallatszart  kepzelj el , ami 5000 , 3 meter mély ,  focipalyaba fér bele...
    Es okosok kiszamoltak azt is , mennyibe kerul pl az etetesuk : 800 euro evente kutyusnak es 600 macsikaknak.


    Ha szaraz tapon el a kis kedvenc , mert ha nem , akkor a duplaja..
    Es az eltakaritasnak is van ara : pl Angliaban a szamla: 37 millio dollar evente
    1000 tonna naponta =365000 tonna evente ...
    37 millio dollar kutyaszartisztitas osztva az evi tonnaszammal = 101 dollar a tonna kutyaszar eltakaritasa a varosok jardairol...Angliaban


     

    előzmény:
    saschamora (1461)
    2016-06-29  14:34
  12. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. június 29. 18:551465.

    A menhelyen is sétáltatnak.

    előzmény:
    saschamora (1464)
    2016-06-29  16:54
  13. 2016. június 29. 16:541464.

    "A kutyának nemcsak mozgásra van szüksége, hanem információkra is. Képben kell lennie a környezetében történt változásokról. Ennek a hiányában olyan élete van, mintha egy börtönben lenne és kialakul a szeparációs szorongás.  Gondolj bele, egy üres szobában lennél, ahol nincs semmi, legfeljebb egy fekhely, étel és ital. Nem tudnál a világról semmit, mi van a szeretteiddel, mi történik velük, veled mi lesz, jön-e valaki, ad-e enni és inni, lesz-e másnap is hol aludnod stb. Egy időn túl az idegrendszere felmondja a szolgálatot."


    nincs bizonyossag a holnapra. sem embernek, sem allatnak. a mai napbol lehet csak kihozni a legjobbat, a legtobbet. ezert ma jobb a kutyanak a panelban, mint a ma a menhelyen, meg akkor is, ha egesz nap egyedul van, es csak este van tarsasaga, csak hetvegen (vagy meg akkor sem) szaladgalja ki magat. roviden: vagy alkalmazkodas, vagy menhely, vagy halal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (1463)
    2016-06-29  15:24
  14. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. június 29. 15:241463.

    A napközben békésen héderelő kutya általában nem köt ki menhelyen, szóval nem értem a párhuzamot.

    előzmény:
    saschamora (1462)
    2016-06-29  14:54
  15. 2016. június 29. 14:541462.

    aha, tehat jobb neki a menhelyen, mint egy dolgozo par (vagy csalad) napkozben uresen allo lakasaban? ott legalabb a szerencsetlen arvatarsaival egyutt szoronghat, felhet, a vasracsok mogott, ahelyett hogy napkozben bekesen hedrelne a panelban levo fotelban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (1457)
    2016-06-29  12:58
  16. 2016. június 29. 14:341461.

    az a baj, hogy egyszeruen nem elunk olyan vilagban, melyben optimalis modon ki tudjuk elegiteni a szuksegeinket. visszakanyarodok a panellakashoz, ha lehetne, a kutya sem lakna ott. de sok millio ember, es kutya/macska stb. el a panelekben. de ebbol a helyzetbol is ki lehet hozni a legjobbat, hogy az kb. jo legyen embernek, es a vele elo allatnak egyarant. es ismetlem, a kutyanak sokkal jobb a panelban, mint a menhelyen, vagy mintha koborolna.


    (amugy hulyet kapok ettol szovegtol: azert nincs kutyam, mert nem akarom hogy szenvedjen lakasban! baccmeg'! mondd, hogy nem szereted, vagy alapbol szereted, de nem akarsz vele bajlodni, penzt kolteni a tartasara, stb., mert a kutyanak ezerszer jobb a szonyegen egesz nap hevereszni, mint a menhelyen tulelni. csak ne add mar elo ezt a szar otvaros dumat, hogy te tulajdonkeppen kristalytiszta kutyak iranti szeretetbol nem veszel magadhoz kutyat! mert az rendben van, hogy nem kell, de hogy meg mero josagbol is csinalod, hat' elhanyom magam, ggr! :-D)

    előzmény:
    cabron (1458)
    2016-06-29  12:58
  17. 2016. június 29. 14:221460.

    "-alkalmazkodnia kell?
    -Nem. Miert?"


    mert meg mindig jobban jar egy panelban, mint egy menhelyen.


    "-mert egoista fasz vagyok es nekem kell. mert van. mert masnak is van, veheto, akko nekem mertnekellene"


    a gyerekkerdes pont ugyanilyen. erdekes modon, a gyerekkel kapcsolatosan nem szabad ilyet mondani, pedig mi sem nagyobb ego, es orbitalis faxsag', mint bevallalni ket-harom gyereket hitelert, a kovetkezo harminc evre.


    "Mert en erzem magamat elveszettnek ebben a tarsadalomban"


    elozo valasz


    "Szarok a mas fulere, betegsegere, idegrendszerere: ha este hazajovok, akkor nem ugat."


    az egesz nap utago kutya tenyleg problema, es a gazdaknak meg kene oldani. ha meg valaki elmegy az ajto elott, es ugat az eb, azt el kell viselni, mint ahogy el kell viselni a tobbi ember letevel jaro zajokat is.


    "a rohadt varosi kutyatulaj idomittatja a kutyat a paneljahoz.
    idomitas tortenik."


    ez igy van. te is idomitva vagy, es en is. meglatod az oreg szomszednenit, es csokolommal koszonsz neki, es en is. lehet ezt udvariassagnak is nevezni, de tartalom nem valtozik. minden civilizacios torekves idomitas.


    "a kutya nem ember"


    nem bizony, szerencsere! :-D


     


    "szuksegletei es erzelmei kutyaszuksegletek es kutyaerzelmek."


    folytatom; melyek tokeletes harmoniaban tudnak letezni a az emberi szuksegletekkel, es erzelmmekkel.


    "aki tenyleg szereti a kutyat, az nem kinozza gyufasdobozban.."


    most mondhatnam (irhatnam), hogy aki szereti a gyereket, nem szuli gyufasdobozba.... de ez persze ronda tulzas lenne, es nem is gondolom igy... ellenben azt gondolom, hogy aki szereti a kutyajat, es kenytelen panelban tartani, az megoldja hetvegen, vagy amikor raer, hogy elvigye valahova, ahol kirohangalhatja magat... es persze, aki a panelba szuli a gyereket, vele is hasonloan cselekszik...


    "Ja: ezek a faszok rakjak ki a terre, ha a gyerek allergias lesz...(...)"


     


    mert az ember undorito vadbarom... de nem mindegyik... tudod, ahogy van jo szulo, ugy van jo gazda is.


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980663 (1456)
    2016-06-29  12:26
  18. 2016. június 29. 13:011459.

    Így van.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (1457)
    2016-06-29  12:58
  19. 2016. június 29. 12:581458.

    Szerintem nem így van.


    Biztos vagyok benne, hogy jobb egy állatnak, ha akkor elégíti ki a szükségleteit, amikor valóban kell. Pisi, kaki, napra kifekvés, rohangálás.


    Az a legjobb, ha egy kutyával elsősorban KUTYAKÉNT bánsz és másodsorban tekinted a társadnak vagy családtagodnak.

    előzmény:
    saschamora (1454)
    2016-06-29  12:19
  20. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. június 29. 12:581457.

    Nem mindenkinek való kutya. Bármennyire is szeretne. Ezért vannak tele a menhelyek.


    A kutyának nemcsak mozgásra van szüksége, hanem információkra is. Képben kell lennie a környezetében történt változásokról. Ennek a hiányában olyan élete van, mintha egy börtönben lenne és kialakul a szeparációs szorongás.  Gondolj bele, egy üres szobában lennél, ahol nincs semmi, legfeljebb egy fekhely, étel és ital. Nem tudnál a világról semmit, mi van a szeretteiddel, mi történik velük, veled mi lesz, jön-e valaki, ad-e enni és inni, lesz-e másnap is hol aludnod stb. Egy időn túl az idegrendszere felmondja a szolgálatot.


    Szükséges lenne továbbá, hogy kölyökkorában szocializálják. Legyen sokat emberek és más kutyák között, hogy megtanulja az együttélés szabályait.

    előzmény:
    saschamora (1455)
    2016-06-29  12:21
  21. 2016. június 29. 12:261456.

    -alkalmazkodnia kell?
    -Nem. Miert?
    -mert egoista fasz vagyok es nekem kell. mert van. mert masnak is van, veheto, akko nekem mertnekellene.
    Mert en erzem magamat elveszettnek ebben a tarsadalomban. Kell.
    Akkor is ha szetbassza az egesz rakas , 16 emeletnyi gyufasdobozt.
    Szarok a mas fulere, betegsegere, idegrendszerere: ha este hazajovok, akkor nem ugat.
    a tobbi lako meg kapja be. igy legalabb nem mondhatjak, hogy ingerszegeny a kornyezetuk.
    a rohadt varosi kutyatulaj idomittatja a kutyat a paneljahoz.
    idomitas tortenik.
    a kutya nem ember.
    szuksegletei es erzelmei kutyaszuksegletek es kutyaerzelmek.
    aki tenyleg szereti a kutyat, az nem kinozza gyufasdobozban..
    Ja: ezek a faszok rakjak ki a terre, ha a gyerek allergias lesz , ha a nagyit hazhozveszik, vagy ha a rohadt kolykuk/s apa megunja a setaltatast.
    Ezek a szaros varosi tulajok telitik a menhelyeket.
    A sajat farkaval etetik a kutyat, ha ehes.

    előzmény:
    saschamora (1452)
    2016-06-29  12:11
  22. 2016. június 29. 12:211455.

    a menhelyen pedig sok mas kutyaval van bezarva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980663 (1453)
    2016-06-29  12:14
  23. 2016. június 29. 12:191454.

    mert a kutyanak tenyleg mindegy. legyen valaki, aki gondoskodik rola. es nem csak a napi etkezeserol, uriteserol, hanem a szukseges mozgasigenyerol is.


     

    előzmény:
    cabron (1446)
    2016-06-29  10:32
  24. 2016. június 29. 12:141453.

    B+



    Szeparacios szorongas ? 
    Kutyaiskola, ahol beidomitjak pofabefogasra ?
    A gyerek fenyevo s nevelje az iskola , a kutya pszihez jar , apa vizet programoz es bevonz es anya onmegvalosit , nincs ideje s kulonben is a karmaja.... A kutya ugat , a karavan halad

    Ma'mér'nem a vasarnapi mise hianyzik neki , annak az emberre valtoztatott kutyanak?
    Hany emberi tulajdonsaggal lehet feloltoztetni egy hobbykutyat ?


    Egyedul van , s bezarva ! Ennyi

    előzmény:
    makosbobajka (1448)
    2016-06-29  10:37
  25. 2016. június 29. 12:111452.

    sajnos a kutyanak is alkalmazkodnia kell. milliok kenytelenek egymasra rakott gyufasdobozokban elni, es alkalmazkodtak, pedig a lakotelepi let nem embernek valo. a kutya is, ember is alkalmazkodik. jobb a lakotelepi lyuk, mint a menhely, vagy az utca, mindketto szamara.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (1443)
    2016-06-29  08:27

Címlap

top