Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítási tanácsot kérek!

stefi0203
Létrehozva: 2010. augusztus 9. 13:47

Sziasztok!

 

Bár már elég sok éve kell takarítanom, mégis vannak olyan dolgok, amik gondot okoznak.

Néhány takarítási praktikát, ötletet, és tanácsot szeretnék kapni.

 

Légyszi ne nézzetek hülye libának, tényleg kíváncsi vagyok más véleményére, és praktikáira.

 

1, Milyen felmosóval, és milyen tisztítószerrel mossak fel, hogy ne legyen csíkos, foltos a laminált padló, és a járólap?

 

2, Mivel tüntessem el a wc lefolyó részéből a barna elszíneződést? 

( 3 éves csupán a wc csésze, úgy 1,5 évig ecettel tisztára tudtam súrolni, de már nem sikerül. Vettem "Bref Tornádót", de nem tett semmit.)

 

3, Mivel illatosítsam a wc-t?

(A "belelógatós" dolgokat nem szeretem, mert egyszerűen soha nem fogynak el. Pedig éri a vízsugár, de nincs semmi hatása az ilyen illatosítóknak, csak az első pár napban. Egy idő után, amikor már nincs semmi illata, mérgemben kidobom. Próbáltam azt a fajtát, amelyiket rá kell "nyomni" a wc csésze falára, de dettó. Pár napig nagyon jó, majd amikor a wc-t takarítom, akkor a súrolástól lejön, egyébként addig ott díszeleg, de 5-6 nap után nincs semmi hatása. Legutóbb olyan illatosítót vettem, amit csak a helyiségbe kell tenni, golyócskák voltak benne isteni illattal. Ezt 2 hétig éreztem, amikor bementem, majd többé már nem.)

 

4, A koncentrátum feliratú öblítőt ti szoktátok hígítani? Mennyit szoktatok ilyenből a mosógépbe önteni?

 

5, A por alapú mosóport, vagy a folyékonyat szereted jobban? Miért, és mit szoktál venni, ami mondjuk jó áron is van, és jó is?

 

6, Somat mosogatógép tablettát szoktam használni. Ebben van só is. Ettől függetlenül kell még ehhez+sót tennem?

(eleinte tettem, de akkor foltosak voltak az edényeim, poharaim, ha nem teszek, akkor viszont nem foltosak)

 

7, Mi a legjobb a zuhanyfülke tisztítására szerinted? (ha az ecet, azt milyen módon használod?)

 

8, A konyhai mosogatótálcát mivel varázsolod fényesre, foltmentesre?

 

9, A konyhai munkapultot mivel mosod le? (Mosogatószivacs mosogatószer oké, de utána mivel törlöd át, hogy fényes legyen? )

 

Köszönöm előre is!


 

 

 

 

 

  1. 2010. augusztus 9. 16:2751.

    IGen, arra gondoltam:)

    És igen, szvsz. megéri az árát. Arról nem is beszélve, hogy alaposabban fel lehet vele mosni.

    előzmény:
    stefi0203 (18)
    2010-08-09  14:30
  2. 2010. augusztus 9. 16:2550.

    Bocs, rosszukl fogalmaztam, nem voltam érthető:(

    Szóval van, aki az öblítő koncentrátumot egy falkonban előre felhígitja, és amikor kell, akkor használ belőle.

    szóval erre értettem, hogy veszít az ilaltából.

    Én higítom, de közvetlenül az adagolóba töltés előtt.

    előzmény:
    ativeclod (17)
    2010-08-09  14:29
  3. 2010. augusztus 9. 16:0849.
    huha...mondjuk ez nem a beng családba tartozik,simán a vizkő oldókhoz ami eleinte volt,csak erre rá van írva hogy 5x töményebb
    előzmény:
    ardian (47)
    2010-08-09  15:46
  4. 2010. augusztus 9. 15:5348.

    Szia

     

    2, Mivel tüntessem el a wc lefolyó részéből a barna elszíneződést?  

    Ezzel én is küzdöttem egy időben, gyengébb esetben a Mr.Muscle lefolyó tisztító is jó, de ami tényleg leviszi az a sósav. Hogy ne nagyon találkozzunk vele, úgy szoktam, hogy este lefekvés előtt fél flakonnal beleöntök (nem kell a vizet kivarázsolni előtte), aztán reggel csak lehúzom a wc-t. Ha nem visz le mindent, akkor esetleg újra lehet próbálkozni, de nekem eddig bevált. Ja és tescos, olcsót vettem.

     

    Wc illatosítás nálunk nem igazán működik, többnyire nyitva az ablak, így nem érződik az illat sem és szag sem. Vagy van légfrissítő sürgős esetekre.

     

    A koncentrátum öblítőt nem szoktam hígítani, egy adag ruhához egy kupakkal öntök. 

     

    Folyékony ariel mosószert használok, mindig akciósan veszem nagyobb tételben, így nem olyan drága. Régebben ariel port használtam, aztán egyszer egy sötét adag ruhán szépen ottmaradtak a fehér pöttyöcskék. Ekkor váltottam folyékonyra. 

     

    Mosogató tálcához nekem legjobban a  ferrolux vízkőoldó vált be. A fürdőszobai esetleges vízkövekhez is ezt használom. Igaz, hogy wc tiszító néven fut, hát ahhoz is jó. :)

     

    Laminált padlónk, mosogatógépünk és zuhanyfülkénk nincs, a konyhapultunk pedig matt. :)

     

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  5. 2010. augusztus 9. 15:4647.

    Biztosan azonnal letörlöd stb, de nekem a férjem egyszer nagy lelkesedésében kifehérítette a fúgákat. (Magának kereste a bajt, neki kellett újrafúgázni.)

     

    Nekem a mosógépszerelés után a mosókonyhábban sikerült kifehérítenem a cillit bang-gel a bézs fúgát, de ott nem olyan zavaró. :-)

    előzmény:
    görbetörpe (43)
    2010-08-09  15:34
  6. 2010. augusztus 9. 15:3946.
    Elfelejtettem még írni a poralakú mosószerről,hogy az is befolyásolt a használatánál,hogy a por az nem tiszta mosópor,hanem valamit "adagolnak"hozzá.Ez is közrejátszott abban , hogy áttértem a folyékonyra,de lehet,hogy már ezt is manipulálják,amit nálunk lehet kapni az nem az a mosószer,amit külföldön ugyanezen márkával árulnak.......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. augusztus 9. 15:3845.
    erre én nem is gondoltam, bár nekünk nem is színes a fuga.
    előzmény:
    ardian (42)
    2010-08-09  15:30
  8. 2010. augusztus 9. 15:3644.

    Szia!

    1. Én a Sofix ápolót használom vízzel hígítva,Dm-ben vett puha ruhával,amit jól kicsavarok és figyelni,hogy milyen irányból törlöd át.

     

    2.Hipokloritos tiszítót használok ami E.Colli ,Salmonella,és Listeria baktériumokra is jó,csak beleöntöm,várok és ennyi.

     

    3.A Lidl-ben lehet kapni W5 márkajelű termékeket,amiknél érdemes szétnézni.....Kék -rózsaszín vízkőoldó amit a tartályba lehet tenni és illatos.Van nem tablettás,hanem olyasmi formájú amilyen az új Ariel mosószer-kapszula és ezt is a tartályba kell tenni .

     

    4.Hígítani szoktam,de nem olyan arányban ahogy rá van írva,kevesebb vízzel ,viszont előtte a tartályba ecetet öntök,mert az öblítő után lerakódás képződött az adagolóban amit nehéz kitisztítani,mosógépe válogatja,az enyémet nehéz kitisztítani és ezért is választottam és még azért,mert az ecet puhítja a ruhát,főleg a törölközőknél vettem észre.

     

    5.Sokáig port használtam,de a színes ruháknál volt,hogy mosópor folt maradt és úgy gondoltam,hogy e por tovább tart......Váltottám már pár éve a folyékonyra,most a kapszulással mosok,nekem bevállt.Többféle mosóporral kisérleteztem,de vagy a mosógép lett ocsmány szürke utána,vagy a ruhát nem éreztem elég "tisztának".

     

    6.Mosogatógépem nincs,nem is lesz,megmaradok a kézi mosogatásnál.Ketten vagyunk már,a lányok családot alapítottak,amikor mind együtt vagyunk akkor kicsit több az edény.Azt tapasztaltam az elmondásokból,hogy kevésbé szennyezett edénynél praktikus,de fazekak stb.-nél már kézzel kell suvickolni.Én a fazekakat úgy szeretem,ha a külső-belső oldala "hasonló"és nem úgy,hogy sokakat a külső nem érdekel.Bocs.....

     

    7.Zuhanyfükénk van,15 %-os ecet-víz keverékét használom,amit ráspriccelek,állni hagyom és meleg vízzel leöblítem.Állítólag a meleg víz taszít.Volt egy pár kísérletem,Ajax márka,illatos volt és jó is,legközelebb már nem volt kapható,új készült,ami már nem volt olyan.Jó még a Frosch márka is ecetes,de ha van ecet amit lehet hígítani,akkor minek adjak ki ezért ennyi pénzt,mikor a felébe kerül az ecet.Sokan nem szeretik a "szaga"miatt,pedig kitünő baktérium ölő,nem kell a 20%-ost használni,hanem a gyengébbet.A 20%-ost a vizes porszívónál használjuk és nem tapad a por a tartály falához.

    Amikor főzéskor nagyobb az olajszag,akkor is ecet-víz keveréket használok kis tálkában a tűzhelyre helyezve.Télen pedig a párásítóba is használunk ecet-víz keveréket,baktériumölő.....

     

    8.Krómozott mosogató tálcám volt,a vízkő miatt nem győztem suvickolni,visszatértem az emeletes műanyagra,amit a Hipokloritossal tisztítok,nehezen hozzáférhető helyeknél fogkefével segítve....

     

    Mosásnál még annyit,hogy a mosási praktikáknál olvastam,hogy kevesebb mosópor kell,ha mosószóda-mosószappan keveréssel használom a folyékony-vagy por mosóport és környezetkímélő is.Nem rendszeresen,de alkalmazom,attól függően,hogy kapok-e mosószódát,mert elég nehezen jutok hozzá,nem mindenki forgalmazza.

     

    Remélem,hogy valamelyik praktika beválik Neked is és sikeresen alkalmazod majd,de ami nekem jó-az nem biztos,hogy Neked vagy másnak "szimpatikus".

    9.Nekem nem fényes hatású,így nem okoz gondot,ezt is szoktam a Hipokloritossal ,hiszen a konyhát is szeretik a baktériumok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. augusztus 9. 15:3443.
    semmi ilyet nem tapasztaltam,kék fuga kék maradt
    előzmény:
    ardian (42)
    2010-08-09  15:30
  10. 2010. augusztus 9. 15:3042.
    Zuhanyfülke, amennyiben csempés a "háta", és színes a fúga, vigyázni a cillittel, ecettel, mert a színét eltünteti!!!!!!!
    előzmény:
    görbetörpe (37)
    2010-08-09  15:22
  11. 2010. augusztus 9. 15:2941.
    Nekem ami bevált: ecet és szódabikarbóna gyakorlatilag mindenre. A szódabikarbónát kis vízzel pépesítem és ezt használom "súrolószerként".
    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  12. 2010. augusztus 9. 15:2740.
    Egy tapasztalat a wc-hez:perem alatt hiába kotáljátok a wc kefével,gumikesztyű szivacs domesztosz és sika,akinek az illatosítók ellenére büdi is van,sosem gondoltam volna mi van ott....egyszer vettem egy nevenincs német márkájú habot amit a perem alá kell fújni szépen oda tapad le szedve a trutyit,meg döbbentem mit hzott le.mivel azóta olyat nem tudtam be szerezni,a bref hab meg a nyomába sem érhet,gumikesztyűzök....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_908654
    Torolt_felhasznalo_908654
    2010. augusztus 9. 15:2539.

    1, Nincs laminált padlóm, a konyhai járólap ecetes tisztítószerrel nem szokott foltos lenni, Vileda felmosóval.

     

    2. Ilyenhez még nem volt "szerencsém", de ha vészes a dolog, a sósav mindent lehoz, bár nem vagyok a híve.

     

    3. A wc csészébe semmit nem lógatok bele, nincs semmilyen szaga, csak a tisztaságé. A helyiségben időkapcsolós illatosítót használok.

     

    4, Öblítót nem használok, amitt itthon mosok, azt ecettel öblítem, mert nem szeretem a műszagokat. Kivétel ez alól az ágynemű, azok mosásánál Ecovert használok és nem higítom.

     

    5, Mosóport vásárolok, jelenleg Tide nevűt használok, a fehér ruhákhoz plusz mosószódával. Most vettem 1800-ért 4 kg-ot.

     

    6, Feltételezem, nem kell hozzá külön sót tenni, ha egyszer tartalmazza. Én nem szeretem a tablettákat, ugyanazt a hatást érem el Metrós mosogatóporral, dm-es sóval és öblítővel, fillérekért.

     

    7. Ecetes vagy citromsavas tisztítót használok a fürdőszobában is. Flakonból spriccelem, kicsit állni hagyom, letörlöm és kész. A szódabikarbóna is jó, főleg dugulásra.

     

    8, Gránit mosogatóm van.

     

    9, Fa munkalapom van, azt nem kell fényesíteni. 

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  14. 2010. augusztus 9. 15:2438.

    ja, hogy erre gondolsz.....

    domesztosz, állni hagyni egy ideig, tuti lejön

    előzmény:
    stefi0203 (31)
    2010-08-09  15:12
  15. 2010. augusztus 9. 15:2237.

     felmosó:ami arra való szer,kőre kőre valót.

     

    ez a sok sósav meg egyéb,brrrr.csak olvasom és rosszul vagyok tőle,nem egy kellemes ezeket használni.

     

    Nos évekig kinlódtam én is,aztán a rossmanban egyszer fel figyeltem egy tablettás wc tisztítóra,ezt a vizes részbe kell bele dobni és az fel oldja.első nekifutásra kellett 3-4 tabletta de utána már elég volt ha a heti egyszeri takarítás mellett havonta 1szer dobtam egy tablettát.nevét már nem tudom,egy wc csésze volt a dobozon amin látszott hogy pezseg a vizes részen a tabletta .bref tornadó ló kakát sem ért.

     

    nekem is bevált az odanyomós,igyekszem nem le törölni,és még lehet kapni olyan tablettát amit a tartályba kell tenni és kb 1 hónap alatt oldódik fel,minden öblítésnél tisztít szagtalanít.

     

    öblítő töményen,

     

    mosószer mikor mi,

     

    zuhanyfülke::van a cillitnek egy 5x tömény változata csak azzal tudtam ott ahova jártam takarítani,szivaccsal töményen át dörzsöltem,aztán öblít,szárazra töröl.

     

     

    konyhapult:cif.

     

     

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  16. 2010. augusztus 9. 15:2236.
    az vízkő lesz. Mondom, próbáld ki ezt a Mellerudot, tényleg jó. Én beleöntöm - vizet se kell kimeregetni, simán megy bele -, hagyom állni és utána WC kefével lesikálom. Gyönyörűen leszedte még az évek óta otthagyott, minimum 2 centis cuccot is.
    előzmény:
    stefi0203 (31)
    2010-08-09  15:12
  17. 2010. augusztus 9. 15:1735.
    A világ összes mosószergyártója pedig egy (azaz 1) cégtől veszi a hatóanyagot. Nagy különbségek ebből köv. nincsenek, csak pszichológia kérdése az egész. :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664144 (34)
    2010-08-09  15:15
  18. Torolt_felhasznalo_664144
    Torolt_felhasznalo_664144
    2010. augusztus 9. 15:1534.

    Mosószer: a nagy mosószergyártók: Henkel (Persil, Tomi, Biopon),  Procter+Gamble (Ariel) lefedik a piacot és van nyugat-európai és kelet-európai gépsoruk. A nyugatra gyártott mosószerek sokkal jobb minőségűek. Pl. a Gusta boltban vásárolt Ariel ég és föld a magyar hipermarketben vásárolt Arielhez képest, de érdemes Ausztriában, Németo.-ban beszerezni nagy kiszerelést, az tényleg sokkal olcsóbb, mint idehaza.

    Színes ruhákhoz DM-ben veszek Frosch Fein+Woll Waschbalsamot.

    A Frosch tisztítót én is szeretem és kézi mosogatószert is Froscht veszek.

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  19. 2010. augusztus 9. 15:1533.
    Az valószínú vízkő, arra nem jó, de a belsejét nagyon szépen megtisztítja. Ecettel nem  sokra mész, nekem sem vitte ott le.
    előzmény:
    stefi0203 (31)
    2010-08-09  15:12
  20. 2010. augusztus 9. 15:1232.

    1, van kimondottan a laminált padlóra felmosószer, nem is olyan drága

     

    2, a barna lerakódás szerintem valamilyen szinten vízkő, az ellen szoktam bele tenni, de hálisten nem volt egy ideje hozzá szerencsém

     

    3, mi a rossmannban vesszük a saját márkás wc tartály kapszulát, kékre színezi a vizet és cirka 1 hónapig elég, fertőtlenít, és ha illata nincs is, de a wc-nek sincs szaga, ezt csak úgy tudod megoldani, ha tartályos wc-d van illetve a fal bontása nélkül is hozzáférsz

     

    4, mindig rá van írva, hogy 1l=4l, szemre egy háromliteres mosószeres flakonba beleöntöm a háromnegyedét és a maradék negyedet pedig az öblítő flakonjában, az átöntöttet pedig a mosószeres flakonban higítom fel és addig töltöm, ameddig kiírja a mosógép öblítős része, hogy max.

     

     5, a folyékonyat az illatáért veszem, de be a dobba mindig kerül mosószóda, színeshez és fehér ruhához is jó, annak idején, mikor elkezdtem használni, visszahozta a ruháim eredeti színét, amit a mosószer elnyomott, meglepve láttam, hogy a szódás mosásnál olyan dolgok jönnek ki a tiszta ruhákból, mint a porcicák a szekrény alatt

     

    6,  erre nem tudok érdemben válaszolni, egy ilyen masinérira nekem csak álom:D

     

    7,  kádunk van, de azt florasept-tel szoktam mosni, a vízkövet is leszedi, nem mai darab a kád, de egy ilyen átmosás után világít a sötétben, egyébként a WCbe is jó

     

    8, én csak át szoktam mosni, nekem nem feltétel, hogy csillogjon, hanem, hogy tiszta legyen

     

    9, hát ez is egy régi darab,  törölgethetem, de fényes már sosem lesz

     

    Sok sikert!:)

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  21. 2010. augusztus 9. 15:1231.

    De nekem a barna folt egészen lent van a wc-ben. Ott, ahol a víz megáll. Oda nem nyúlok le, és nem is tudok.

     

    Az előbb kimertem belőle a vizet, (de ezt sem tudtam teljesen) és beleöntöttem majd fél üveg ecetet. Kíváncsi leszek.

    előzmény:
    Évanyó (30)
    2010-08-09  15:05
  22. 2010. augusztus 9. 15:0530.

    3. Csavarj a WC-be 1 citrom levét, hagyd állni kb 1 óra hosszat, majd a kifacsart citrommal dörzsöld át alaposan a WC-t, minden barna foltot eltüntet, rozsda és vízkő foltját is.

     

     

    4, WC illatosítónak én illattasakot használok, 150 Ft,  100 forintos- vagy kínai boltban kapható,  óceán illatot vettem, nagyon kellemes, pár hétig nagyon jó illat van a WC-ben.

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  23. 2010. augusztus 9. 15:0329.

    1: Nekem az Ajax felmosók jöttek be (főleg a gyöngyvirágos), de a takarítónéni javaslatára kipróbáltam a WU2 sampont, még jobb, mint az Ajax.

    2: Rozsdaoldós Cillit WC tisztító.

    3:Ez engem is érdekelne, nálunk van minden: belelógatós, spray, illatósító, nyitott ablak, és mégse árad a friss rózsaillat. :(

    4: Én nem higítom, a max. jelzésig töltöm. (Lenor Sensitivet használok most) Illatosak sokáig a ruháink.

    5: Mosóport használok, nekem afolyékony nem tűnt elég hatékonynak, drágánka annál inkább. Most az ALDIs mosóport használom, nagyon meg vagyok elégedve vele.

    6: TESCO sajátmárkás mosogatógéptabletta 5:1 citromos. Olcsó, nem kell mellé semmi, és hibátlanul mosogat.

    7: Frosch ecetes tisztító. Ennél jobbb fürdőszobi szert még nem találtam.

    8: Nekem bézs színű mosogatóm van, azon csak a Domestos segít.

    9: Szintén Domestos. majd után papírtörülközővel áttörlöm. (Matt a munkapult szándékosan. :)

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  24. 2010. augusztus 9. 15:0128.

    1, Lamináltat én csak ritkán törlöm fel, mert nem szereti a vizet, olyankor lamináltra való sofixet használok, jól kicsvarom a rongyot és körkörös mozdulatokkal dolgozom. (Guggolós módszer, én csak így tudok felmosni. A botos megoldások szerintem csak a piszok szétkenésére alkalmasak.)

    2, Én gyakran, naponta körbelocsolom a wc-t domestossal, ahogy mások is írták, nincs barna lerakódás.

    3, Ha termés van, fújunk egy kis illatosítót, egyébként nincs semmilyen zavaró szag, ezért nem használunk "állandó" illatosítót.

    4, Én higítom.

    5, Folyékony nem hagy nyomot, azt használom.

    6, Passz, a mosogatógépem puszival működik (a férjem mosogat.)

    7, A Tesco-nak van ergy sajátmárkás zuhanytisztító spay-e, azt használom, kiváló.

    8, Nálunk az a módszer, hogy tisztára suvickoljuk, leöblítjük, szárazra töröljük használat után.

    9, Ez is passz, mert fa a pultom.

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  25. 2010. augusztus 9. 14:5427.

    Szóval lehet, hogy száraz ruhával át kéne törölnöm a még nedves padlót? Ez eddig eszembe sem jutott.

    előzmény:
    Mrs.Kut (25)
    2010-08-09  14:47

Címlap

top