Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítási tanácsot kérek!

stefi0203
Létrehozva: 2010. augusztus 9. 13:47

Sziasztok!

 

Bár már elég sok éve kell takarítanom, mégis vannak olyan dolgok, amik gondot okoznak.

Néhány takarítási praktikát, ötletet, és tanácsot szeretnék kapni.

 

Légyszi ne nézzetek hülye libának, tényleg kíváncsi vagyok más véleményére, és praktikáira.

 

1, Milyen felmosóval, és milyen tisztítószerrel mossak fel, hogy ne legyen csíkos, foltos a laminált padló, és a járólap?

 

2, Mivel tüntessem el a wc lefolyó részéből a barna elszíneződést? 

( 3 éves csupán a wc csésze, úgy 1,5 évig ecettel tisztára tudtam súrolni, de már nem sikerül. Vettem "Bref Tornádót", de nem tett semmit.)

 

3, Mivel illatosítsam a wc-t?

(A "belelógatós" dolgokat nem szeretem, mert egyszerűen soha nem fogynak el. Pedig éri a vízsugár, de nincs semmi hatása az ilyen illatosítóknak, csak az első pár napban. Egy idő után, amikor már nincs semmi illata, mérgemben kidobom. Próbáltam azt a fajtát, amelyiket rá kell "nyomni" a wc csésze falára, de dettó. Pár napig nagyon jó, majd amikor a wc-t takarítom, akkor a súrolástól lejön, egyébként addig ott díszeleg, de 5-6 nap után nincs semmi hatása. Legutóbb olyan illatosítót vettem, amit csak a helyiségbe kell tenni, golyócskák voltak benne isteni illattal. Ezt 2 hétig éreztem, amikor bementem, majd többé már nem.)

 

4, A koncentrátum feliratú öblítőt ti szoktátok hígítani? Mennyit szoktatok ilyenből a mosógépbe önteni?

 

5, A por alapú mosóport, vagy a folyékonyat szereted jobban? Miért, és mit szoktál venni, ami mondjuk jó áron is van, és jó is?

 

6, Somat mosogatógép tablettát szoktam használni. Ebben van só is. Ettől függetlenül kell még ehhez+sót tennem?

(eleinte tettem, de akkor foltosak voltak az edényeim, poharaim, ha nem teszek, akkor viszont nem foltosak)

 

7, Mi a legjobb a zuhanyfülke tisztítására szerinted? (ha az ecet, azt milyen módon használod?)

 

8, A konyhai mosogatótálcát mivel varázsolod fényesre, foltmentesre?

 

9, A konyhai munkapultot mivel mosod le? (Mosogatószivacs mosogatószer oké, de utána mivel törlöd át, hogy fényes legyen? )

 

Köszönöm előre is!


 

 

 

 

 

  1. 2010. augusztus 9. 14:5226.

    A laminált padlót, mint tudjuk, nem szabad bő vízzel felmosni, mert ha alámegy a víz, felhólyagosodik egy idő után. Nekem soha nem csíkos, már 10 éves, sőt szép fénye van. A felmosóvödörbe Frosch folyékony tisztítószert löttyintek, és egy viléda törlőkendővel törlöm át pórszívózás után, négykézláb  lehetőleg másodszorra jó szárazra. Utálom a ide-oda toszogatós szöszös felmosószerszámokat. A járólapokat szitén ugyanígy.

    A wc illatosításra még én sem találtam meg a megfelelő szert, pedig már az elemes falra szerelt automata spricnit is kipróbáltam, nem ér semmit. Ha két hétig tart, az már csúcs. Gondolod nem az a céljuk, hogy hetente vegyük ezeket a vackokat? Vannak a szekrény illatosító párnácskák, van, hogy amikor már elment az eredeti illata, ráöntök egy kis aromax illatosítót, az is tart egy ideig....

    Viszont a perem alatt az ecet a legjobb megoldás, mégpedig úgy csinálom, hogy egy csík wcpapírt tömök körbe alá, és arra locsolom az ecetet, 1-2 óráig áll rajta, minden lejön.(kb.2hetente)és persze domesztosz.

    A krómozott mosogatótálcát utálom a legjobban, azt szinte naponta kell(lene) ecettel , mert amint  rászárad a lecsöpögött víz, már foltos (túl kemény a vizünk.)

    Én mostanában a persil tablettás mosószert használom, ami szerintem egyben önlítő is, kis hálós zacsival kell a gépbe tenni, így nem lesz tele trutyival a tartály.

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  2. 2010. augusztus 9. 14:4725.

    Bár nem nekem tetted fel a kérdést, de azért mondanék valamit. :)

     

    Szerintem nem szükséges ahhoz, hogy szépen felmosni tudd, drágább kategóriájút felmosót vegyél. Bár, tényleg a viledák nagyon jók. Nekünk is viledás szerelésünk van, mégis előfordul, csíkos lesz a parketta, még akkor is, ha szálirányban mosom fel. Majd rájöttem, hol a baj: kicsavarás ellenére is még nagyon nedves a felmosó, ez okozza a csíkot. Az a trükköm, hogy kézzel még jobban kicsavarom, hogy kicsit "szárazabb" legyen és majd újra végig megyek a még meg nem száradt parkettán.

     

    Remélem, segítettem. :)

    előzmény:
    stefi0203 (18)
    2010-08-09  14:30
  3. 2010. augusztus 9. 14:4024.

    szia!

     

    1. lamináltam nincs régi metlakit "járólap van az ebédlőben, vagy zsíroldós vizzel vagy bármilyen felmosóval (régebben mr.proper azt hiszem... ) néha szoktam hypoval, mikor miylen kedvem van. felmosóvízbe kb fél-1 decit öntök.

     

    2. sajna nekem is szokott lenni ...  este ha már nem megy senki wc-re a wc kefével "kitúrom" a vizet a nyílásból és belöntök egy liter sósavat, lecsukom a tetőt és reggelig leszedi. Ha reggelig mégsem jönne le az első lehúzás után látható akkor kb. egy hét múlva leesik egybe, csak ugye akkor azt valakinek ki kell venni ... (egyszer előfordult)

    nem túl környezet barát meg kisgyerekem is van ezért éjszaka, meg akkor senki nem húzza le egy óra múlva és tud hatni.  a sósavhoz tilós bármi mást önteni!!!!! ez sajna tapasztalat egyszer ráfáztam fel akartam tuningolni hypóval hát volt meglepi...

     

    3. Tescoban lehet kapni WC tartályba rakható tablettát, kb 450 forint 4 darabos és 1 hétig bírja / tabi, 2 kék és 2 zöld "kocka van benne. színesre festi a vizet és illatosít

     

    láttam már Cba-ban is de ott csak 1 vagy  2 db-os kiszerelésben van mondjuk az drágább de két hétig bírja.

    Ja és tisztít a perem alatt is ahogy leömlik az öblítővíz.

     

    4. nem használok öblítőt... 400 g-os bonuxot szoktam venni kék dobozosat (így kevesebb súlyt kell hazacipelnem) 4-5 mosásra elég..

     

    5. sztem a mosópor hatásosabb... lehet eddig rosszal próbálkoztam gél-ből

     

     

    6. lidl-be vagy aldi-ba vettem eddig, amikor nem esett szét a tabi akkor öntöttem rá vizet a tartóba a max jelzésig és akkor már jó volt.

    Mosogatógépen nem rég óta van, kb fél éve vettük 5000 ft-ért használtan. nincs viszonyítási alapon de így is szépen mosogat! a poharakkal 100%-ig meg vagyok elégedve. (imádom ha zsír és ujjlenyomat mentesen csillognak)

     

    7. "cillit bang felület és penész" vagy spriccelős vízkőoldót fújok rá és utána mosogató szivacs dörzsis felével át dörgölöm majd sima vizzel lezuhanyzom.  rajta kell hagyni 5-10 percre de nagyon szép lesz minden.

    szerintem az ecet iszonyat büdös mikor vizet ér így azzal csak akkor takarítok ha kifogytam másból.

     

    8. cillit bang felület és penész, és papírtörlővel vagy egy "jó" konyharuhával ami szívja a vizet töröld ki, itt is figyelembe kell venni h hasson 5-10 perc

     

    9. ha márvány sztem, megint cillitbang+papírtörlő, vagy ablaktisztító+papír törlő, vagy ecet+papírtölrő

     

     

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  4. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. augusztus 9. 14:3923.

    1, 2, 7, 8, 9 kerdesedre: Frosch univerzalis ecetes tisztitoszer. Az OSSZES felsorolt feluletet csillogora varazsolja, amiket felsoroltal itt, ez volt az egyetlen, ami tokeletesen bevalt, 1 liter kb. 450 Ft-ba kerul a DM-ben, Rossmannban, egy probat meger, mielott tobb ezres kiadasba vagod magad.

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  5. 2010. augusztus 9. 14:3622.

    "Amúgy azt mondják, nem jó ennyi tisztítószert használni, mert környezetszennyező..."

     

    Igen, tudom. Épp ezért akarom átgondolni, hogy mit mivel, mert volt egy "időszakom", amikor minden reklámnak bedőltem, és megvettem egy csomó tisztítószert, amik nagy része még mindig itt áll a szekrényben, mert nem váltak be. Össze akarom szedni, hogy mire mit, aztán ragaszkodnék a bevált módszerekhez.

    előzmény:
    Pimpa26 (14)
    2010-08-09  14:27
  6. 2010. augusztus 9. 14:3521.

    1. Ezt én is szeretném tudni! :-)

    2. Sósav, vízkőoldó

    3. nem használok, így passz

    4. nem szoktam higítani, és kb. fél decit használok egy mosáshoz

    5. por, mert olcsóbb. Nagyker áron veszem ismerőstől, Ariel-t

    6. passz, nincs mosogatógépem

    7. én cif-et használok

    8. cif

    9. épített, matt kővel burkolt a pult, ezért nem kell hogy fényes legyen. :-)

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  7. 2010. augusztus 9. 14:3520.

    1. fogalmam sincs, erre még én se jöttem rá

     

    2. A Bauhausban vettem Mellerud márkanevű WC tisztítót, húgy- és vízkő ellen. Ugyanennek van lefolyótisztító pora is. Drágábbak jóval, mint az átlagos, de tényleg hatásosak. Amikor a lakást megvettük, vagy 2 centis dzsuva volt a klotyóban vastagon - szépen leszedte.

     

    3. én nem illatosítom semmivel... ha tisztaság van, szerintem felesleges.

     

    4. igen, én higítom. Igaz, nem annyira, mint írják, mert a 2=8 literből én "csak" 6 litert szoktam csinálni, de az úgy tökéletes. Maximumig töltöm mindig. Ja, és azért kell higítani, mert nagyon sűrű egyébként és akár el is dugíthatja az öblítős rekeszt.

     

    5. mindig por alakút veszek, mikor milyet... Nagy különbséget még nem fedeztem fel.

     

    6. én teszek sót a mosogatógépbe - Finish mosogatótablettát használok egyébként, abban is van minden -, biztos, ami biztos. Viszont a foltosodásnál én azt vettem észre, hogy az öblítővel függ össze. Elvileg az is van a tablettában, de ha nem teszek bele pluszban, akkor foltosak maradnak az edények, ha igen, akkor meg szép lesz minden

     

    7. nincs zuhanyfülkém....

     

    8. CIF rozsdamentes tisztító sprayt használok, teljesen kiváló és csillogó lesz tőle minden.

     

    9. munkapultot csak simán Domestosos törlőkendővel szoktam áttörölni, azt pedig ilyen pamut törlőkendővel. Én nem mosogatószivacsozok és macerázok ott, ez jóval egyszerűbb.

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  8. Torolt_felhasznalo_664144
    Torolt_felhasznalo_664144
    2010. augusztus 9. 14:3119.

    WC: ecetsavat keverj el liszttel és kend rá a wc-re pár órára. Ez fellazítja a lerakódást, aztán sarokreszelő habkővel dörzsöld le a lerakódást. A habkő elkopik, de nem bántja a porcelánt, mosdókagylót, fürdőkádat, csak a lerakódást szedi le. Nagyon régi fürdőszobával csodát lehet így művelni. Arra vigyázz, hogy ne száradjon rá teljesen az ecetes liszt, mert akkor levakarhatatlan lesz :)

    Illatosító: Bref duo activ pine fresh. Ez olyan wc frissítő gél, egy kék és egy zöld tégelyke egymás mellett és bele kell szúrni a tartójába. Nekem ez vált be, nincs émelyítő szaga és hatásos.

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  9. 2010. augusztus 9. 14:3018.
    Még annyi, hogy arra a baromi drága felmosóra gondolsz? Úgy 10 körül van a vödörrel együtt. Megéri az árát ezek szerint?
    előzmény:
    szineskarika (10)
    2010-08-09  14:12
  10. 2010. augusztus 9. 14:2917.

    azt hallatottam (lehet urbán legenda:), hogy veszít az illatából.

     

    Nem gondoltad végig...? :-)))))))))

     

    Azt az egy kupakot - öblítéskor - kb. 20 liter vízben oldja fel a gép. Nem mindegy, hogy ugyanazt a mennyiséget előtte kicsit felhígítod, mondjuk féldeciben? :-D

    előzmény:
    szineskarika (10)
    2010-08-09  14:12
  11. 2010. augusztus 9. 14:2916.

    8, A konyhai mosogatótálcát mivel varázsolod fényesre, foltmentesre?

     

    Tömény ecetet. A fémlábasokhoz is használjuk, meg kutyusunk fémtálkái is gyönyörűek lesznek tőle. :)

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  12. 2010. augusztus 9. 14:2915.

    Köszönöm!

    Amikor ecetet teszel a csempére, ilyesmire, akkor nem is szoktad áttörölni, csak öblíted, és ettől is lejön a vízkő?

    előzmény:
    szineskarika (10)
    2010-08-09  14:12
  13. 2010. augusztus 9. 14:2714.

    Szia!

     

    Én a WC lefolyó részében a barna elszíneződést a zöld Domestos Zeroval tudtam csak eltüntetni, drága, de szerintem hatásos cucc. Kb. fél-egy órát szoktam benne hagyni. 

     

    WC illatosításra a dm saját márkájú géljét használom, a citromosat. Le kell "törni" a flakon kupakjáról a kosarat, beakasztani a WC-be, aztán időnként újratölteni. Nem túrkálok a WC-ben miatta, csak a flakonból nyomok a kosárba a gélből, ha már kifogyóban van. És minden WC lehúzásnál jó illata van!

     

    Konyhai mosogatótálcám nekem fém volt a régi konyhámban, a narancssárga Cillit Bang csodákat művelt vele.

     

    Amúgy azt mondják, nem jó ennyi tisztítószert használni, mert környezetszennyező...

     

    Pimpa 

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  14. 2010. augusztus 9. 14:2713.

    Néhány válasz:

     

    2.) valami kisebb edénnyel merd ki a vizet a wc-ből, amennyire csak lehet, és önts bele tömény ecetet. Hagyd benne több órát. Csodákat fog művelni.

     

    4. Érdemes higítani, mert a mosási folyamat alatt (hőhatás) a koncentrátum még tovább sűrűsödik, és jól eldugaszolódik az öblítőtartály. Hígitottból kb. félig töltöm.

     

    De ide is jó az ecet.

     

    5. Mostanában Auchan sajátmárkás (francia) gélt veszek. Nagyon finom az illata, és tök jó. 3 liter 1200 ft. A fekete meg 1,5 liter 600 körül.

     

    6. a só a gépben lévő vízlágyító gyanta regenerálásához kell. A tabliban lévő sókomponens egy másikfajta só, az nem is kerül be a gyantatartályba. Tehát szerintem kell!

     

    7. Az Aldi zuhanytisztító spray-e nagyon jó! Meg a dm-es is (Badreiniger)

     

     

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  15. 2010. augusztus 9. 14:2512.

    "A laminált padlónál arra jöttem rá, hogy szálirányba kell felmosni, akkor nem lesz csíkos a padló." - Egyetértek. Egyébként én is ezt szerettem volna megírni az előbb, szóval megelőztél.

     

     

    előzmény:
    szineskarika (10)
    2010-08-09  14:12
  16. 2010. augusztus 9. 14:1311.
    előzmény:
    csofi (7)
    2010-08-09  14:10
  17. 2010. augusztus 9. 14:1210.

    1, Milyen felmosóval, és milyen tisztítószerrel mossak fel, hogy ne legyen csíkos, foltos a laminált padló, és a járólap?

     

    A felmosáshoz nekem a Vileda lapos felmosóm van. Állítom, hogy ég és föld a különbség a mopposhoz képest. Én egyszerűen vagy csak domestost  teszek a felmosó vízbe, vagy valami illatosnak tűnő kencét pl.a CIF-et. A laminált padlónál arra jöttem rá, hogy szálirányba kell felmosni, akkor nem lesz csíkos a padló.

     

    2, Mivel tüntessem el a wc lefolyó részéből a barna elszíneződést? 

     

    Én a WC-re is domestost használok. Körbelöttyintem a perem alatt, hagyom benne állni. Ezt akár 2-3 naponta is megteszem (súrolás nélkül, csak löttyintek:)

     

     

    3, Mivel illatosítsam a wc-t?

     

    Sajna nem tudom, én is próbálkozom. Azt vettem észre, hogy igazából nem vált be semmi, illetve azzal szoktam néha csalni, hogy fejmagasságba helyezek el illatosítókat, ugyanis akkor lehet érezni az illatot,de ha a földön áll, vagy magasabban akkor nincs semmilyen érezhető illat a WC-ben.

    4, A koncentrátum feliratú öblítőt ti szoktátok hígítani? Mennyit szoktatok ilyenből a mosógépbe önteni?

     

    Soha nemhigyítom felelőre az öblítőt, mert azt hallatottam (lehet urbán legenda:), hogy veszít az illatából. Én cca. 1 kupak ublítőt és 1 kupak vizet öntök az öblítőtartályba mosás előtt.

     

    5, A por alapú mosóport, vagy a folyékonyat szereted jobban? Miért, és mit szoktál venni, ami mondjuk jó áron is van, és jó is?

     

    Folyékonyat veszek, mert a por alakú a rövidprogamoknál nem mindig oldódott fel. Nem látok különbséget a drága Ariel, Persil és az olcsóbb Tomi, Biopon között, így én ezeket veszem.

     

    7, Mi a legjobb a zuhanyfülke tisztítására szerinted? (ha az ecet, azt milyen módon használod?)

     

    Bármiylen fürdőszobai tisztíásra használim az ecetet. Kiöntöm spriccelős flakonba, végig spriccelek vele bármit (csemep, zuhanfülke ajtaja-rései, majd adok neki egy vizsugarat a zuhanyrótzsából és kész is a takarítás:) 

     

    8, A konyhai mosogatótálcát mivel varázsolod fényesre, foltmentesre?

     

    Bármiylen furcsa de itt is ecetet használok:)

     

    9, A konyhai munkapultot mivel mosod le? (Mosogatószivacs mosogatószer oké, de utána mivel törlöd át, hogy fényes legyen? )

     

    nem tudom, az enyémúgy jó ahogy van, nem kell féynesebbnek lennie:)

    remélem tudtam segíteni.

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  18. 2010. augusztus 9. 14:119.

    Szia,

     

    Szerintem mindegy, hogy mivel mosol fel, attól függ, hogy csíkos lesz e a padló, hogy eleget vagy sokat teszel bele. :-) Ha sokat, akkor csíkos a végeredmény. Mivel még nincs gőztisztítóm, azért kb negyed évente a térdelve kefével átnyalok minden fugás felületet, általában bref vagy frosh, vízkőoldó, de simán leszedi a zsíros felületet és nem lesz semmi sem csíkos+sárga.

     

    4., koncentrátum, és szemét disznó módon teletöltöm a tartályt, mert imádom, hogy annnyira illatosak a ruhák :-)

     

    5., folyékony mosószer, általában tomi kristály vagy biopon, árban alacsony középkategória, tiszta lesz a ruha és nem lesz foltos a portól. Az ariel, persil nekem annyira habzik, hogy kifolyik az öblítőtartálynál a habocska.

     

    6., most vettem dreft mosogató tablettát, mert nagyon jó áron volt, egyébként a most finish néven futót veszem. A somattól büdös vegyszerszagúak voltak az edények.

     

    7., minden vízköves felületre bref-et használok, mert ez is megfizethető és tényleg leszedi a vízkövet.

     

    9., szintén nedves törlőkendő, vannak már olyan változatok is, amik direkt konyhai bacikra szakosodtak :-) egyébként sima puha pamut konyharuhával törlöm át.

     

     

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  19. 2010. augusztus 9. 14:118.
  20. 2010. augusztus 9. 14:107.

    A konyhapultot most már egy ideje dörzsis szivaccsal és mosogatóval törlöm át, a zsírt is leszedi, utána letörlöm vizes ronggyal, hogy ne maradjon habos, utána pedig szárazra törlöm. Nagyon szép lesz tőle.

    Nézd meg a neten fly lady program:    

    http://charmed.animehq.hu/blog/flylady-program/

    Nagyon sok jó dolgot lehet találni rajta.

    (Nem tudok linkelni)

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  21. 2010. augusztus 9. 14:056.
    A sofix tényleg jó :)
    előzmény:
    Papagena79 (4)
    2010-08-09  14:00
  22. 2010. augusztus 9. 14:035.
    Igen,mondjuk értelemszerűen amikor már kevesebb van akkor már nem olyan erősen de még mindig érződik:)
    előzmény:
    stefi0203 (3)
    2010-08-09  13:58
  23. 2010. augusztus 9. 14:004.

    Mindenre nem tudok válaszolni, de vannak tippjeim :-)

     

    1. Sima Vileda mopom van, sárga, és Sofixet használok. A lamináltra és a kőre két különböző kell, rá van írva a flakonra.

     

    2. Nem tudom, engem is nagyon érdekel!!!  Sósav sem hozta le, onnantól nem tudom mivel próbálkozzak...

     

    3. Belógatós zselés van, enyhe illatot csinál, nekem elég, nem szeretem a fenyőerdőbekakáltam feelinget 

     

    4. Nem higítom, egy kupakkal teszek a gépbe

     

    5. Folyékony, nem maradványos a sötét ruhán, takarékosabb, egyszerűbb kezelni. Arielt szoktam venni.

     

    6. Ez a gépedtől függ, hogy van-e rajta 3az1ben funkció. Nem minden gép tudja a tablettát kezelni.

     

    7. passz

     

    8. gránitot választottam

     

    9. mattot választottam

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47
  24. 2010. augusztus 9. 13:583.
    És neked ez a wc illatosító addig illatozik, amíg le nem "kopik"?
    előzmény:
    pipacsvirag82 (2)
    2010-08-09  13:56
  25. 2010. augusztus 9. 13:562.

    Szia! :)

     

    Wc illatosító -nak nekünk totál be vált ,az amit mondasz h csak oda kell nyomni a csésze oldalára.Nálunk tök sokáig van illatta ,én heti 1x takaritom a wc - t és akkor is a 'korong' ( vagy mi a nyavaja..) -nál ovatosabb vagyok és akkor nem jön le..meg semmi. Mindenképpen érdemes takaritás után 'felnyomni'..

     

    * Mi amugy 'fröccsöntőnek' hivjuk:D

     

    munkapult- mi nedves törlőkendővel szoktuk áttörölni ,Schlekerbe,Aldiba,Müllerbe stb..lehet kapni.Totál leviszi a 'koszt',zsir,olaj,kávé,mindent és nagyon jó illata van!

     

    só - Mi nem szoktunk a tablettához rakni.

    előzmény:
    stefi0203 (1)
    2010-08-09  13:47

Címlap

top