Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Légszomj vagy mi

Veréna
Létrehozva: 2010. augusztus 7. 11:44

Sziasztok!

 

Kb. 4 napja azt érzem, hogy veszem a levegőt, sőt, nagy levegőket kell vennem, de mintha mégsem jutnék oxigénhez. Már majd' szétfeszüknek a hörgőim, de mintha még tovább kellene szívnom a levegőt.

 

Nagyon fura, sőt, most már ijesztő érzés, néha szabályosan bepánikolok tőle.:(((

Folyton le kell pihennem.

Fekve jobb, sőt, reggelre "kialszom",de felkelés után nem sokkal újra kezdődik. Estére már teljesen kimerít az egész.:(

 

Akinek volt ilyen: mitől lehet?

 

Megjegyzem, hónapok óta sokat mozgok itthon, elég sok kardioedzést végzek DVD-kre, a napokabn alaposan meghajtottam magam.

 

El fogok menni orvoshoz, de addig is jó lenne tájékozódni, mert ez szörnyű, és már a napi dolgaimat is lehetetlenné teszi!:(((

Rettentően félek.:(

  1. 2016. július 4. 03:0566.

    Nekem ugyan ez van ejszakankent neha arra kelek hogy olyan mintha nem vennek levegot aludni sem birok tole 

    előzmény:
    görbetörpe (11)
    2010-08-07  12:33
  2. 2014. március 11. 09:2165.
    Nálam ez már régóta fennáll, de ritkán jelentkezik és nem hosszú ideig: hiába veszek akár nagy levegőt is, úgy érzem, hogy nem ér le, nem megy le a tüdőmig. Mi lehet ennek az oka. 
    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  3. 2011. március 16. 19:0764.
    Köszönöm, akkor elmegyek orvoshoz. Kb 3 napja tart, nem is javult, de úgy érzem nem is lett rosszabb.
    előzmény:
    semiramis (63)
    2011-03-16  17:41
  4. 2011. március 16. 17:4163.

    pajzsmirigy-vizsgalat

    belgyogyasz

    tüdögyogyasz 

    neurolog us

    pszichologus.

     

    ne varj sokaig, a tünetek rosszabbodni fognak. 

    előzmény:
    -juliette- (62)
    2011-03-16  17:24
  5. 2011. március 16. 17:2462.
    Tudom hogy már elég régi a kérdésed, de remélem még visszalátogatsz ide. Szeretném megkérdezni, hogy kiderült-e mi okozta ezt a légszomj szerűséget, mert 2-3 napja én is ugyanígy érzek. Mintha szóról szóra leírtad volna.
    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  6. 2010. augusztus 17. 00:2561.
    Az a hall valamit bent, az lehet egy szív zörej is!  Nem értek egyet azzal, hogy tüdőszürő eredményt kér csakkkkk!     Kellene egy átvilágitás is, de én szóltam Neked már azt hiszem a multkor is!   A TÜDŐSZÜRŐVEL KITÖRÜLHETED, MERT AMIT KELLENE NEM MUTATJA KI!   Sajnos!
    előzmény:
    Veréna (56)
    2010-08-13  20:45
  7. 2010. augusztus 17. 00:2060.
    A cipelés , és a stressz !  Nálam tuti, mert megfigyeltem!   De az esős idő is, elő hozza!   De , PTX-ES vagyok , ráadásul ki is kellett nyitni! Nem volt elég a szivó kezelés.  Szerintem figyeld meg magadon , előbb -utóbb rá jösz mi okozza !   Azt, hogy kicikizett!   Hááááát jó ,hogy nem én voltam ott!  Mindenki a maga baját érzi! 
    előzmény:
    szivárvány50 (53)
    2010-08-13  10:55
  8. 2010. augusztus 13. 23:2459.

    KÖSZI, LÁNYOK!! 

     

    Igen, a tudat megnyugtat.:)

     

    Bár még nem mertem befújni, mert mellékhatásként azt írja, hogy 10.000 emberből 1-nek súlyosbodik tőle a nehézlégzése. :D

     

     

    Meg a Férjem jófej volt, annyit nevettetett este, hogy teljesen abbamaradt a gondom. :)))

    Csak most meg cseng a fülem. mindig van valami :D

     

     

    Megyek aludni...Holnap megyünk, de csak du., reggel még bevásárlás, pakolás...Drukkoljatok, hogy mire hazajövünk, kigyógyuljak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. augusztus 13. 21:0758.

    Nagyon jó, hogy időben elmentél orvoshoz.

    Az én asztmám szó szerint így kezdődött: egy influenza után, csak én húztam-halasztottam, mindenféle vackot beszedtem, aztán elkezdtem köhögni is, de nagyon, egyre jobban fulladtam, mire tüdőgyógyászhoz mentem - már nagyon rossz volt a légzésfunkcióm. (kb 1 évig szenvedtem).

     

    A befújóst használd nyugodtan, nagyon sokat segít!  

    előzmény:
    Veréna (56)
    2010-08-13  20:45
  10. 2010. augusztus 13. 20:5757.

    "Felírt vmi V betűs befújós cuccot, hogy ha nagyon rossz, fújjak be."ez jó, én is használom. Legyen a táskádban akár merre jársz, engem megnyugtat/maga a tudat, hogy van segítség/, szerencsére ritkán kell használni. Összecsomagoltál? Ha jól emlékszem, holnap utazol. Jó utat és fő a nyugalom

     

    előzmény:
    Veréna (56)
    2010-08-13  20:45
  11. 2010. augusztus 13. 20:4556.

    Fejlemény!

     

    Ma elmentem a vizsgálatra.

    Allergiám nincs.

    Asztma: határesetet fújtam.:( És valamit hall is a doktornő. Visszahívott 2 hét múlvára, addig ki kell kérnem a tüdőröntge eredményét, és elvinnem Neki.

     

    Arra jutottunk, hogy vagy vmi kezdődő asztma (legrosszabb esetben!!!), de esélyes, hogy a decemberi influenzámból maradt valami, és a sok kardio kihozta.

    Mindenesetre meg szeretné nézni a röntgenemet.

     

    Felírt vmi V betűs befújós cuccot, hogy ha nagyon rossz, fújjak be.

     

    Ja!

    És ő elküldött kardiológiára!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. augusztus 13. 19:4155.

    Nem értem, hogy a háziorvosod miért nem kért egy légzésvizsgálatot is, ha már tüdőröntgenre elküldött? 

    Az asztmát a röntgen nem mutatja, csak a légzésvizsgálat! 

     

    előzmény:
    Veréna (54)
    2010-08-13  14:03
  13. 2010. augusztus 13. 14:0354.

    Fejlemény:

     

    Kerestem az előbb a neten asztma- és allergiavizsgálatot, mára kaptam is időpontot egy fizetős helyre, le se írom, mennyibe fog kerülni!:(

     

    De meg szeretnék nyugodni, hogy tényleg semmi más baj nincs.

    Nekem megér ennyit a nyugalmam.

    Bár azért szívom a fogam.:D

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  14. 2010. augusztus 13. 10:5553.

    Szia!

    Most vettem észre ezt a topikot.

    Elmondanád, hogy ha ásítási roham is társul a nehéz légzéshez azt mi okozhatja? Jártam légzés tornára, gyakorlatok közben rámjött az ásítás, az okató szinte kicikizett , ha itthon gyakorlom a tanultakat, szintén ásítozok. Ez most jó vagy valaminek a jele? Nem vagyok fáradt, alszom eleget.

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (33)
    2010-08-07  14:23
  15. 2010. augusztus 13. 10:4052.

    Köszi a hsz.-eket!

     

     

    Azt vettem észre, hogy az utóbbi időben már olyasmin is idegeskedek pl., hogy reggel felébredek, és "mennyi dolgom van", szinte ott a lista a fejemben, úgy érzem, nem végzek semmivel aznap (és ez csak a házimunka!!) és máris szó szerint lever a víz!

     

    Eddig ennyi volt, talán ebből fejlődött ki ez a nehézlégzés?...

     

     

     

    Ma össze kéne pakolnom a holnap kezdődő nyaralásra, be kéne vásárolni, főzni...na, gondolhatjátok, máris milyen ideges lettem, megint keményen előjött a probléma. Itt pihegek.:(

     

     

     

    Ez egyszerűen borzasztó, azt hittem, velem ilyen soha nem lesz...:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top