Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Légszomj vagy mi

Veréna
Létrehozva: 2010. augusztus 7. 11:44

Sziasztok!

 

Kb. 4 napja azt érzem, hogy veszem a levegőt, sőt, nagy levegőket kell vennem, de mintha mégsem jutnék oxigénhez. Már majd' szétfeszüknek a hörgőim, de mintha még tovább kellene szívnom a levegőt.

 

Nagyon fura, sőt, most már ijesztő érzés, néha szabályosan bepánikolok tőle.:(((

Folyton le kell pihennem.

Fekve jobb, sőt, reggelre "kialszom",de felkelés után nem sokkal újra kezdődik. Estére már teljesen kimerít az egész.:(

 

Akinek volt ilyen: mitől lehet?

 

Megjegyzem, hónapok óta sokat mozgok itthon, elég sok kardioedzést végzek DVD-kre, a napokabn alaposan meghajtottam magam.

 

El fogok menni orvoshoz, de addig is jó lenne tájékozódni, mert ez szörnyű, és már a napi dolgaimat is lehetetlenné teszi!:(((

Rettentően félek.:(

  1. 2010. augusztus 13. 10:3151.

    Szia!

    örülök, hogy elmentél az orvoshoz.

    Itt sokan mondtuk, hogy ez idegi dolog, de igy a biztos.

    A Frontin hatásosabb, a Betaloc nevűt nem ismerem.

    A Valeriana nagyon gyenge. A leirásában is benne van, hogy nem biztos az egy-egy szemes adag.

    A Frontint is kell szedned egy ideig és nem csak akkor ha rosszul érzed magad. Akkor majd hatni fog, észre veszed majd magadon.

    előzmény:
    Veréna (49)
    2010-08-13  10:20
  2. 2010. augusztus 13. 10:3050.

    Szia

     

    nem vagyok benne biztos, csak ötletelek, vashiány? velem is volt ilyen, hogy alig kaptam levegőt, bár én még remegtem is mellé meg gyengeség jött rám stb. de a vas az fontos lehet oxigén-vér ügyben, probáld ki, nekem elmult

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  3. 2010. augusztus 13. 10:2049.

    Igen.

     

    Elmentem a dokihoz.

    Szerinte csupán pszichoszomatikus, mert stresszelek.

    Még nekem kellett kérnem a tüdőröntgent. Nem hívtak vissza, így nincs semmi súlyos. Mondjuk gondoltam is.:)

    Felírt Frontint és Betaloc-ot, hogy próbáljam ki, melyik jó...Hát ezen ledöbbentem...

    Vettem Valerianát, azt szedem pár napja, kicsit jobb, de ma megint szar.:(

     

    Lehet, hogy a Frontin jobb lenne?? Ezt így nem lehet bírni.:(((

    előzmény:
    Qattt (48)
    2010-08-12  14:14
  4. 2010. augusztus 12. 14:1448.
    van valami fejlemény?
    előzmény:
    Veréna (47)
    2010-08-08  08:54
  5. 2010. augusztus 8. 08:5447.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. augusztus 7. 23:1246.

    Sziasztok!

     

     

    Nos, mondanom sem kell, hogy a leánybúcsú alatt, amíg előkészülődtünk, izgultam, ott még volt légszomjam, de amint elkezdődött a laza csaj-traccsparti, SEMMI problémám nem volt.:)))

     

    Ahogy hazajöttem és ideültem, megint érzem.

    (De most nem annyira vészes.)

     

     

     

    Gondolom, ha fizikális bajom lenne, a leánybúcsú alatt is szenvednem kellett volna, nem??

     

     

    De hogy miért jött elő ez a gond, nem értem, ilyen tünetem még sose volt, pedig 30 éve stresszes, maximalista, izgulós, hajtós típus vagyok...

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  7. 2010. augusztus 7. 21:3845.
    Nekem ugyanilyen volt, szintén pánikroham féle. Erős szívdobogással párosult. Hiába vettem mély levegőt, légszomjam volt. A munkahelyemen van EKG egy ilyen után közvetlenül csináltak egyet, de minden rendben volt. Azért mindenképpen vizsgáltasd ki magad. Biztos, ami biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. augusztus 7. 19:3744.
    Nem olvastam végig a hsz-okat. Szerintem kissé túllélegzed magad. Amikor ezt érzed kapj elő egy papírzacskót és lélegezz abba néhányat, ilyenkor helyreáll az O2 és Co2 egyensúly és jobban leszel. Persze azért fontos, hogy elmenj orvoshoz és kizárják bármi bajod van. Remélhetőleg csak rossz légzéstechnikáról van szó, de ez tanulható, érdemes az edzések mellett relaxálni is. Ne aggódj, lehet kissé túlságosan is figyelsz most erre!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. augusztus 7. 18:4243.
    Menj csak el a szakorvosokhoz, és amikor kiderül, hogy semmi biológiai bajod sincs, keress fel egy pszichoterapeutát (olyan pszichológus, pszichiáter, stb., aki kiképzést kapott gyógyításra is), aki megtanít relaxálni. A leírt nehéz légzés többnyire a merev izmokból ered, amelyek csak kevésé engedik a tüdő táguló mozgását, ezt a megfelelő lazítás (pl.: autogén tréning) megoldja. Helyes megtalálni, és feldolgozni azt a pszichés okot is, amitől merevek az izmok.
    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  10. 2010. augusztus 7. 17:3642.

    Nekem pániktól volt pont ilyen, tipikusan amit leírsz, légszomj, úgy éreztem, hogy akármekkorát lélegzem, nem telik meg a tüdőm, ha elterelődött a figyelmem, akkor helyreállt stb.

     

    Az asztmánál, úgy tudom, pont fordítva, a KIlégzés nem megy, nem a belégzés. és az asztma sípolással, éjszakai köhögéssel járhat. 

     

    Próbáld meg tudatosan csinálni azt, hogy lassan lélegzel, és nagyon az utolsó "cseppig" mindent kilélegzel. És nagyon lassan, nyugodtan lélegezz befelé, ne sokat, akkor se, ha úgy gondolod, hogy még több levegő kéne.

    Mert ha tényleg pánik, akkor valójában túllégzésről van szó, pont a túl nagy lélegzetvételektől leszel rosszul.

      

    De persze nem vagyok orvos, nyilván más is okozhatja.  De ha megpróbálod a lassú, nyugodt légzést, attól szerintem nem lehet baj, akármi is ez.

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  11. 2010. augusztus 7. 17:3341.

    idöjarastol szarkoidozisig, asztmatol szorongasig minden okozhatja. Menj orvoshoz, nem MAJD, hanem HETFÖN!

     

    ADDIG MEG AKUT ESETBEN IGYAL MEG 1X 1000MG CALCIUM-SANDOZT.

     

    BOCS, NEM DIREKT LETT NAGYBETÜ...NEM OK A CAPS LOOKOM...

     

    A CALCIUM KIZAROLAG AKUT ESETEKRE JO, AM CSAK TÜNETI KEZELES (TAGITJA A HÖRGÖKET), SEMMIT NEM MULASZT EL!!!

     

    IRANY EGY

     

    1. GEGESZ

    2. TÜDÖ-SZAKORVOS

    3. BELGYOGYASZ

    4. PSZICHOLOGUS.

     

    EBBEN A SORRENDBEN.

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  12. 2010. augusztus 7. 16:5840.

    nem olvastam végig a hsz-kat. MENJ EKG-ra! hétfőn! nekem ugyanilyen tüneteim voltak, és kiderült, hogy van pár extrám, meg tawara szár blokkom. no para, egy kis kálium és magnézium megoldja, HA neked is ez a bajod.

    ha az EKG rendben, akkor lehet egy kis pánik.

    jobbulást!

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  13. 2010. augusztus 7. 16:5139.

    Nekem kétszer volt ilyen /16 évesen és 25 évesen - amikor várandós voltam/. Mindenféle vizsgálatot elvégeztek, de nem szervi eredetű volt a dolog, hanem pszichés. Szorongás, pánikroham.

     

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  14. 2010. augusztus 7. 15:1538.

    Hát igen, sok minden szóbajöhet. De 2-3 vizsgálattal kiszűrhető minden. EKG, vérnyomásmérés, mellkas rtg. megvan pár óra alatt, ha ezek negativak, akkor  irány a tüdőgyógyász (ez sajnos már időpontra megy, legalábbis nálunk).

    előzmény:
    Veréna (21)
    2010-08-07  14:00
  15. Torolt_felhasznalo_389202
    Torolt_felhasznalo_389202
    2010. augusztus 7. 15:0037.

    Ez nálam is van.Kb 3 éve jelentkezett először bringázás közben.Utána a munkahelyemen.Irány a doki,minden féle vizsgálat.A végére kiderült,hogy pánik betegségem van.Addig a napig mindenkit leszóltam aki ilyan betegséggel volt kezelve vagy rokkantosítva.Soha nem hittem,hogy van ilyen betegség.Azóta van nyugtatóm amit naponta kellene szednem de csak akkor szedem ha nagyon oda vagyok.Inkább elmegyek sétálni a srácaimmal,olvasok,vagy tv-zek.Eszembe sem jutott rokkantosítani magam,hiszen tudom kezelni.Jelenleg még.

    Ettől függetlenül menj orvoshoz.Mert lehet más is.

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  16. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2010. augusztus 7. 14:3936.

    Szia!

     

    Nekem is szokott ilyen lenni néha és tényleg ijesztő, de ha nem figyelek rá annyira, vagy elfoglalom magam mással, elmúlik, és minél jobban rákoncentrálok annál erősebben érzem hogy mintha nem kapnék levegőt.

    De nálam hogy tuti h idegi vagy lelki alapon van, már eddigi életemben volt egy rakat pszichoszomatikus nyavalyám.

     

    Viszont nálad lehet hogy az a gond, h túlzásba vitted a kardio-edzést, ill. simán lehet nálad is a sok stressztől.

     

    MIndenesetre majd menj el orvoshoz már csak megnyugtatásképpen is, majd ő megmondja mi a gond, mi itt legfeljebb csak találgatni tudunk.

     

     

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  17. 2010. augusztus 7. 14:3535.
    Igen bírhatja. Én abban az időben versenyszerűen sportoltam és persze húztam az időt, nem fordultam orvoshoz. Abban a néhány napban még úszni jártam. Persze rettentő hamar elfáradtam, de tudtam csinálni.
    előzmény:
    Ó LÉDY-N (34)
    2010-08-07  14:29
  18. 2010. augusztus 7. 14:2934.
    Jajjj miket mondol!  PTX-EL szerinted birná nyomni a DVD-T!?  Sajnos én is tapasztalatból mondom, nekem ki is nyitották a bordáknál!   Nekem is van nehezebb -könnyebb légzés!  De ezzel megkell tanulni élni!
    előzmény:
    signore (26)
    2010-08-07  14:05
  19. 2010. augusztus 7. 14:2333.

    Oké nincs ásítási ingered , az azt jelenti ki is nyitod a szád, mert nem levegőt akarsz venni , ha nem ásítani!  Ez oké! Direkt nem irok róla!

     

    Környezetemben vannak asztmások, most éppen egy 4 éves kislányról derült ki, de Te nem is köhögsz, legalább is nem emlited!   

     

     

    Arra már nem is akarok gondolni, hogy aki DVD-zik, remélem nem dohányzik!

     

    Egy valamit ne felejts el, a sporttal kapcsolatban!   Nem mindenki szervezete birja azt az iramot  amit ezelőtt 7-9 éve birt! Tudomásul kell venni mikor jönnek a figyelmeztetők , hogy lejjebb kell adni a tempóból, még ha sokszor olyan rohadt nehéz is! Tapasztalatból tudom.Egy terheléses EKG-ról sem beszélsz?!Ki tudja egy sima EKG-d is mikor volt.

     

    előzmény:
    Veréna (20)
    2010-08-07  13:59
  20. 2010. augusztus 7. 14:2232.

    Szia!

     

    Nekem is az asztma kezdődött igy Hasonlók voltak a tüneteim, vagyis hiába vettem nagy levegőt, úgy éreztem, hogy még sem tudok elég levegőhöz jutni, mintha a tüdőm nem tágult volna eléggé. Az éjszakákat én is simán végigaludtam, akkor nem volt gond. Ha meg most ilyet érzek, akkor én is elkezdek pánikolni, ami csak rosszabbá teszi a helyzetet. Ilyenkor gyorsan belégző por kell + egyenletesen próbálok nem túl mélyeket lélegezni, segíteni szokott.

    Persze neked nem biztos, hogy ez a problémád, valóban érdemes orvossal konzultálni.

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  21. 2010. augusztus 7. 14:2131.

    Szia,

    nekem is volt már ilyen borzalmas volt!!!! Elmeséltem a barátomnak, aki azonnal mondta, hogy öltözzek fel és elvitt a városba császkálni, vásárolni stb. sétáltunk a friss levegőn majd haza mentünk. Azóta sem volt ilyenem, de biztos, hogy a stressz hozta ki nálam.  Nem szabad befordulni, nem szabad figyelni a lélegzésed, kösd le magad, menj el otthonról, menj ki az erdőb, parkba stb. sétálj egy nagyot és lehetőleg vigyél magaddal valaki mást is, hogy lekösse a figyelmed!!!Hajrá! Remélem nem engeded, hogy elhatalmasodjon rajtad a pánik és félelem érzés!!!!

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  22. 2010. augusztus 7. 14:1430.
    Figyeld a mellkasod mély lélegzetvételkor, esetleg a kezedet is ráteheted. Ha úgy látod vagy érzed, hogy az egyik oldalon mintha kevésbé tágulna a tüdőd akkor nagy az esély rá.
    előzmény:
    Veréna (28)
    2010-08-07  14:07
  23. 2010. augusztus 7. 14:1029.

    Tuti pszihésen

    Ez szokott lenni nekem is, mivel lefoglalod magad,másra gondolsz,és elmúlik,mikor picit is eszedbe jut,elmúlik.Próbálj másra gondolni,bár tudom nem egyszerű,mert én is teljesen magam alatt vagyok,hogy tuti szívbeetg vagyok,stb.Nekem több év után is ilyesztő ha ez előjön,de nyugi,nem fogsz megfulladni se,előbb ájulnál el

    előzmény:
    Veréna (22)
    2010-08-07  14:02
  24. 2010. augusztus 7. 14:0728.

    Elmegyek mindenképp!

    Csak hétfőig valahogy húzzam ki.:(

    előzmény:
    signore (26)
    2010-08-07  14:05
  25. 2010. augusztus 7. 14:0627.

    Tegnap este jót tett az autogén téning.:)

     

     

    De azt nem csinálhatom egész nap!:(

    előzmény:
    karmatanc (23)
    2010-08-07  14:03

Címlap

top