Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veletlenul terhes? Hogyan?

Torolt_felhasznalo_568162
Torolt_felhasznalo_568162
Létrehozva: 2010. augusztus 6. 21:08

Sokszor hallja az ember hogy "nem vartuk a babat de jott". Kerdem en hogyan?

Ha valaki nem vedekezik akkor ugyebar nem meglepetes a teherbeesik. Foleg amikor valaki parkapcsolatban el es esetleg mar van(nak) gyereke(i), akkor mi a nagy meglepetes azon ha vedekezes nelkul becsuszik megegy baba?

Ha  nem akarnak babat akkor miert nem vedekeznek olyan modszerrel ami tuti vedelmet nyukt?

Ha pedig rendesen vedekeznek(tehat tabletta vagy spiral) akkor hogyan eshet teherbe olyan sok no mint akitol latom-hallom-olvasom hogy "veletlenul" lett csak terhes?

 

Eorebocsatom nem kotekedni szeretnem, csak tenyleg nem ertem. 

  1. 2010. augusztus 7. 10:2976.

    Ha az ember parkapcsolatban el es nem "rendesen" vedekezik, csak mondjuk "vigyazassal" es szamolgatassal (termekeny es nem termekeny napok), akkor könnyen megesik a veletlen teherbeeses.

    Nalunk is igy keszült a 2. gyerek, aki idöközben mar 9 eves. Szerettünk volna masodikat, de nem ilyen gyorsan az elsö utan es ugy vedekeztünk, hogy aZuram "vigyazott" es csak akkor voltunk együtt, amikor nem-termekeny napjaim voltak. Megis terhes maradtam mar az 1. honapban ;-) Azota rendesebben "vigyazunk" ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  2. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. augusztus 7. 10:2775.

    Off:

    Vajon milyen lelki sérüléseket hordoz majd az a gyerek, aki nem kellett, de ő mégis megszületett...?

    idézet:
    pszichothriller (12)
    2010-08-06 21:31:01

    Feleslegesseg erzes, ertektelenseg erzese, harag, bizonyitasi akaras.

    Egy ideig. Aztan ezek kiegnek elobb vagy utobb es fellep a totalis kozony.

     

    Ez turhetobb mint az elobb felsorolt allapotok szerintem. 

    előzmény:
    pszichothriller (12)
    2010-08-06  21:31
  3. 2010. augusztus 7. 10:2674.

    Ezt én sem értettem soha.

    Sztem az lesz csak terhes, aki akar.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  4. 2010. augusztus 7. 10:1573.

    Csak egy 100%-os módszer van: egy pohár víz... helyette!

     

    Anyukám is véletlenül lett terhes velem, vagyis a doki hibájából, gyógyszerváltásnál 5 napra kellett volna bevenni a tabit, de a doki azt mondta, hogy 7 napra. Ennek a két napnak köszönhetem, hogy itt vagyok. (Elméletileg a tabi szedése után 2-3 hónapig szinte lehetetlen teherbe esni!)

    Akinek erős a szervezete, az védekezhet bárhogy, becsúszhat a baba. Én szerencsére nem örököltem anyukám jó teherbeesési képességet. Különben lenne jópár gyerekem, a legidősebb 10 éves lenne! Pedig én aztán az összes elképzelhető felelőtlenséget elkövettem, mégsem lettem soha terhes. 

    Szervezetfüggő kinél mennyire hatásosak a védekezőeszközök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  5. Torolt_felhasznalo_750339
    Torolt_felhasznalo_750339
    2010. augusztus 7. 10:1172.

    Van lehetőség véletlen teherbeesésre.

    De aki nem akar gyereket, az védekezzen rendesen. Tökéletesen alkalmas a dupla holland módszer a terhesség elkerülésére.

    De a legtöbben a nem időben bevett gyógyszer/felhúzott gumi, illetve a hazugság kategóriájába esnek sajnos. Erre a legjobb példa az MTV-n a Várandós tinik, akiktől a kis reality keretében vagy 20-szor megkérdezik, védekeztek-e, és a válasz mindig igen, aztán végül kiderül arról a 10-12 lányról, hogy közülük csak egyikük használt óvszert, de elszakadt. A többiek rendesen kammeroltak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  6. 2010. augusztus 7. 10:1071.

    Van ilyen, is olyan is. En ismerek olyat ahol a ferfi lett atverve, mert a csajo ''elfelejtette'' szedni a tablettat.  Mashol csak egyszeru nemtorodomsegbol nem vedekeztek rendesen, de bizony olyan is van jopar aki ''tuti'' vedekezes mellett esik teherbe.  Epp tegnap talalkoztam egy kismamaval, most mar 5 honapos terhes, spiral mellett lett terhes , nagyon meg volt o is , partnere is, orvosa is lepodve, de megtartjak.  Ez van.

     

    Szoval a ''nem vartuk a babat , de jon'' is egy kicsit arnyaltabb.  Ki nem varta, mennyire tettek ellene..... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  7. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2010. augusztus 7. 09:5470.
    Egyetértek. A női szervezet olyan csodálatosan lett kitalálva, hogy a mai napig elámulok, ha (pedagógusként van ebben néha részem) fiataloknak szóló felvilágosító előadásokat hallgatok a témában (van pl. most egy ún. "ciklus-show", ahol az ő nyelvükön, illusztrációkkal, képszerűen és mégis tudományos alapossággal mutatják be a női ciklust, a peteérést, a megtermékenyítést vagy annak hiányát...) Ebből is az látszik, hogy a női szervezet mintha száz módon keresné a foganás lehetőségét érett nemi időszakában. Ezer apró kis részlet biztosítja azt, hogy a hímivarsejt eljusson a helyére, és még a leglehetetlenebbnek tűnő időpontban is megtermékenyíthesse a petesejtet. Pl. egy intenzívebb orgazmus is kiválthat peteérést akkor is, amikor esetleg nem középidő van. Vagy pl. a petesejt egy ún. "vonatsínt" alakít ki az ondósejtek számára, amelyek szinte odaszállítják őket a célállomáshoz, ahol aztán a petesejt "választ" közülük (nem a leggyorsabb nyer, hanem a legéletképesebb). Szóval ha mindezt figyelembe vesszük, és még mennyi mindent, amit nem is tudunk még, mert a tudomány sem tart még ott, akkor láthatjuk, hogy a teremtés egy hatalmas és borzasztóan összetett csodafolyamat, amit nagyon nehéz "megakadályozni". Márpedig a mai világban azért nagyon sokan nem engedhetjük meg magunknak, hogy annyiszor várandósak legyünk, ahányszor csak a szervezetünk készen állna rá. Száz százalékos fogamzásgátló módszer mégsem létezik, mert a hormonkészítmények (belgyógyász és természetgyógyász ismerőseim szerint is) modern korunk mérgei a nők számára, van, akit egy életre megnyomorítanak (persze, erre nem igazán szeretik figyelmeztetni a nőgyógyászok a gyógyszert felírató fialatokat), igazán sok esetben libidócsökkenést vagy teljes lenullázást okoznak, de mi az pl. a máj- vagy vesekárosító hatáshoz képest. Az óvszer valóban elszakadhat, ha kicsit vehemensebb a párocska. Utána meg megint jöhet a lórúgás hormon, de van, hogy az sem használ, mert ha egy gyerek jönni akar, akkor az jönni fog. Szerintem a legbiztonságosabb a módszerek kombinálása (ha esetleg valaki nagyon nem szeretne éppen gyereket, akkor  jobb, ha a termékeny időszakában tényleg kerüli az együttlétet, a többiben meg mechanikusan is védekezik). De -sajnos éppen a fiatalok számára, akik pl. helyi hormonos spirált még nem használhatnak, mert az legalább nem károsít közben belső szerveket - eléggé leszűkül a védekezés köre, és 100%-osnak éppen nem nevezhető... Persze én is azt szoktam mondani a tini tanítványaimnak is, hogy a semminél azért minden módszer jobb.
    előzmény:
    Stella73 (65)
    2010-08-07  07:39
  8. Torolt_felhasznalo_772920
    Torolt_felhasznalo_772920
    2010. augusztus 7. 09:4069.

    Kb olyan 10 éves lehettem,amikor az osztálytársam nénikéje terhes lett és pasija nem volt ( vagyis hivatalosan nem ). Az osztálytársamnak pedig otthon azt mondta a nagymamája,gondolom teljesen jószándékúan,hogy a strandon a medencében lett terhes véletlenül.Biztos hárított a jó nagyanyó,aki nem akarta magának sem bevallani,hogy legkisebb leánya,milyen könnyelmű volt.Mindenestre miránk a frászt hozta.

    Évekig meg voltunk győződve,hogy ez lehetséges......

     

    Ja,egyébként amióta olvasgatom az nlc,hogyan szexeljünk fórumait,azóta látom,hogy mennyien teszik egymást+magukat boldogabbá a különböző gyógyvizes medencékbe,úgy,hogy,megint felébredt bennem a gyanú....Csak óvatosan a tempózással lányok!!!!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  9. 2010. augusztus 7. 09:1468.

    Véletlenül is  lehet bizony!

    A negyedik gyermekünk  véletlenül  fogant, azaz  nyilván  neki  szándékában  volt a világra jönni mert Gold Lillyt félretolta és aláköltözött - és nem én  vagyok az egyetlen, mert sok sok nővel beszéltem már, aki  spirál mellett fogant  gyermeket , sajnos kevesebbel aki meg is tartotta....

    Mi persze nem  bánjuk, imádjuk és el sem  tudjuk képzelni milyen lenne nélküle.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. augusztus 7. 08:4167.
    Ha nem élek nemi életet se mindig tölem függ..Mi van ha megeröszakolnak?? Akkor is nemi életet éltem? Hát persze hogy azt éltem..Véletlenül megeröszakoltak..Lehet mindent sarkítani..
    előzmény:
    Stella73 (64)
    2010-08-07  07:36
  11. 2010. augusztus 7. 08:3866.

    Annak idején amikor az abortusz bizottság elött megkérdeztem az egyik engem "kínvallató" férfit, hogy mondja meg mit tehettem volna mást, mintsem bevettem a lórugás erejü tablettát? Azt mondta sportoljak helyette..Kár hogy nem mertem visszakérdezni, hogy ö azt teszi otthon helyette és a felesége akkor kivel szexel?

    Na, hagyom is ezt a topikot. A fogamzásgátlás nehézségeiröl úgyis nyílt már számtalan topik, csak néha el kellene olvasni és talán mindenki jobban megértené a "véletlenül becsúszott"  gyereket...

    előzmény:
    Stella73 (65)
    2010-08-07  07:39
  12. 2010. augusztus 7. 07:3965.

    "Tuti" módszer? Miről beszélsz? Max. az, ha nincs aktus! Ugye nem sok szakirodalmat olvastál ebben a témában? Szerintem pótold, mielőtt Téged is meglepetés ér.

     

    Csak annyit teszek hozzá saját tapasztalatból, hogy szakadt már ki gumink. Nem lett ugyan belőle gyerek, csak hát ennyit a "tuti" biztonságosságáról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  13. 2010. augusztus 7. 07:3664.

    100 %-os védelmet a teherbeesés ellen csak az jelenti, ha az ember nem él nemi életet. Házasságban, párkapcsolatban élőknél azért ugye ezt már ne várjuk el. Sokan esnek teherbe tabletta, spirál, pesszárium, sőt, még óvszer mellett is. Ezek a véletlenül becsúszott babák. Nem akarták, de mégis jött. Szóval igen, lehet véletlenül is teherbe esni.

     

     

    Véletlen az is, ha nem védekeznek valamiért. Nem is tudom, azért sokszor van az úgy, hogy a hangulat hevében az ember nem is az, hogy elfelejti, csak nem akarja a dolgokat megszakítani azzal, hogy felhúz egy gumit, vagy bedug egy kúpot. Gyógyszert meg nem mindenki hajlandó szedni. Pl. én sem. Anélkül is pont elég zavarosak a hormonjaim meg az anyagcserém. Egyébként is szerintem a legártalmasabb dolgok egyike, csak ilyenkor mindenki becsukja a fülét meg a szemét, mert nem is akar hallani róla.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  14. 2010. augusztus 7. 06:5063.
    Nincs idöm visszaolvasni..Annyit tudok hozzáfüzni hogy tabletta mellett lettem terhes egykor, úgy hogy rendesen bevettem. Két esetet is tudok most, amikor pl. méhen kívüli terhesek lettek védekezés mellett. A spirál ellenére is teherbe lehet esni. Mivel nem tud minden ember a legbiztosabb módon védekezni, emiatt a védekezésnek mindig van rizikója. Amikor abban bízik az ember, hogy hatásos védekezési mód lesz számára az amit választott és mégis terhes lesz, egy másik ember pedig ugyanazon védekezési mód mellett nem, akkor azt mondják sokan, hogy véletlenül lett terhes, pedig nem akart gyereket. Azért mert valaki nemi életet él nem kell gyereket akarni, mégha a legtöbben tudják is, hogy rizikója van. Elég sok rizikó van az életben és minden rizikót nem lehet kiküszöbölni , csak esetleg a rizikót csökkenteni .Azért nem csinálni valamit, mert veszélyes, vagy következményei lesznek nem mindig lehetséges. A szex is egy ilyen dolog. Már rég rájöttem, hogy nem kell egyébként sem mindent megérteni az életben, hanem vannak olyan dolgok, amelyeket egyszerüen el kell fogadni. Az hogy most véletlen szót használnak a terhességre, vagy azt, hogy egy nem tervezett terhesség,- az csak a szavakon lovaglás. Érteni kell miröl van szó, vagy egyszerüen elfogadni, hogy más másként látja a dolgokat mint mi, vagy másként fejezi ki magát, vagy másként müködik a szervezete. A fogamzásgátlás pedig olyan, hogy még mindig nincs mindenki számára tökéletes módszer. Ebböl az utolsó mondatból kellene kiindulnod. Amíg nincs tökéletes módszer, addig jönnek a nem kívánt terhességek is. Nem tervezett babyk, vagy elöre nem tervezett abortuszok. Én így látom ezt a dolgot. A tapasztalatom ezt igazolja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  15. 2010. augusztus 7. 06:1762.

    1.  Mikor a szülés után elkezdtünk védekezni egy olyan termékcsaládot használtunk, amiben van krém, kúp stb. Mondtam a nőgyógyászomnak, a reakció: "Hát ha tényleg nem akar gyereket, akkor kéne valami megbízhatóbb!" És mivel tényleg nem akartam, hát lett megbízhatóbb, de ha csak annak a termékleírásnak stb. hittem volna, akár lehetett is volna baba. Véletlenül, az én jószándékom mellett.

     

    2. Amikor hosszú évekig nem sikerül teherbe esni bármilyen módon, akár még papírja is van róla a nőnek/férfinek, hogy nem lehet gyereke, aztán mégiscsak lesz. Van, akinek ezért igen nagy meglepetés, hogy várandós!

     

    3. Nőgyógyászom: "Nézze, én nem tudom garantálni Magának, hogy bármit írok fel, amellett nem marad terhes. A világon mindenben van hibaszázalék, így a fogamzásgátlásban is. Megértem én Magát, de Maga is értse meg, hogy nincs százszázalékos védelem! Van, aki elkezd szedni/használni valamit és élete végéig jó, más pedig "belefut" rendeltetésszerű használat mellett is. Sajnálom."

     

    4. Anyósom, aki számtalan vetélés, majd a második szülés után spirál mellett lett terhes 40 évesen a legkisebb gyerekével, na, ha bárki ismerné, senki sem feltételezné, hogy akkor és olyan körülmények között trükkökkel akart volna bármit is elérni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  16. 2010. augusztus 7. 03:4061.

    ősi férjfogó taktika,általában akkor lesz egy kapcsolatban "váratlanul" terhes a nő,amikor már jó ideje együtt élnek,a nő már szeretné  aházasságot,a pasi még nem és akkor anyuka rákapcsol.

    Utána jön visítani az nlc-re,hogy az apuka nem megfelelően áll a gyerekhez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  17. 2010. augusztus 7. 03:3060.

    engem ezért kiröhögött az akkori pasim. amikor járni kezdtünk nem szedtem még bogyót (nem sokkal azelőtt volt egy nőgyógyászati műtétem, nem akartam hormont szedni), úgyhogy gumiztunk. nem hagytam h hozzám érjen, közöltem h marhára nem akarok 20 évesen gyereket. kiröhögött h attól h hozzámér még nem lesz. úgyhogy ennyit a pasik tájékozottságáról is (hozzá kell tennem hogy én meg mindennek mániákusan utánaolvasok. a tabival kapcsolatban mindent elolvastam amit csak lehet. 3 napig ütem egyhuzamban a gépnél.).

    mondjuk terhes nem lettem de beteg az igen :S most miatta járhatok félévente rákszűrésre, úgyhogy minimum félévente eszembejut...

    előzmény:
    Fülemüle (59)
    2010-08-06  23:30
  18. 2010. augusztus 6. 23:3059.
    Ja, az óvszerről meg annyit, hogy katasztrofális az a tudatlanság, ahogy az emberek használják. Az óvszer akkor véd bármi ellen, ha az ELEJÉN felveszik, és UTÁNA már nem történik semmi. Ha van óvszer nélküli előjátékocska, utójátékocska, meg mindenféle entyempentyem,  ami alatt egymáshoz érnek a dolgok, akkor nem tudom, min csodálkoznak...
    előzmény:
    Fülemüle (57)
    2010-08-06  23:26
  19. 2010. augusztus 6. 23:2758.

    Bizony-bizony...

     

    Igen, ott a módszertől függő 1-10 hibaszázalék, de ennél sokkal többen állítják ezt.

     

    És igen, én is azt tapasztaltam, legtöbbször azok (nem mindig!), akiknek épp lelépett a pasijuk, vagy nincs nősülhetnékje a delikvensnek, vagy a férj nem akar gyereket.

    előzmény:
    Csokicsibe (55)
    2010-08-06  23:21
  20. 2010. augusztus 6. 23:2657.

    Én is sokszor hallottam-olvastam olyat, hoyg "igazából nem akarunk babát, de ha becsúszik, hát megtartjuk". Ez meg miféle élethelyzet??? Jó, biztos én vagyok a betegesen kontrollmániás, de ezt azért nem árt tervezni...

    Tapasztalataim egyedül a tablettával vannak, mert szedem, mióta védekeznem kell. Nem is volt soha gondom, ugyanis betartottam azt, ami a tájékoztatóba van írva. Sőt, külön utánaolvastam, hogy mivel nem szabad együtt szedni, és hasmenés-hányáskor mindig vettem be újat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  21. 2010. augusztus 6. 23:2556.
    Ti tényleg az 1 millióból az az 1 véletlen vagytok, akik nagyon boldogok lehetnek! :)
    előzmény:
    KiaMár (46)
    2010-08-06  22:24
  22. 2010. augusztus 6. 23:2155.

    A számból vetted ki a szót :)

    Én elhiszem, hogy minden védekezési módszernek van egy bizonyos rizikófaktora, de:

     

    Ahányan az én környezetemben terhesek lettek már "védekezés" mellett, arra már inkább azt tudnám mondani, hogy ezek a módszerek csak 50%-ban védenek.  Ezt azét gondolom senki nem hiszi el :)

     Ezek az ismerősök egyébként mind-mind gyógyszert szedtek. Érdekes módon mind olyan volt, ahol a pasi nem akart gyereket csak a nő.

    Hangsúlyozom: Nem ítélkezek, csak tényket mondok.

     

    Volt olyan is, aki azt mondta, hogy nem szakadt ki az óvszer és mégis terhes lett. Nem tudom...  naív nő vagyok, nehezen értem meg ezeket a dolgokat :D

     

     

    Félreértés ne essék, TUDOM, hogy vannak tényleg véletlen esetek is, de bár olyanokkal történnének meg, akik már régóta várnak rá.... furcsa a sors.

     

     

    előzmény:
    kutyuka (53)
    2010-08-06  22:53
  23. 2010. augusztus 6. 23:2154.

    Szia!

     

    A Canesten hüvelygomba ellen van. Tehát pont hogy nem antibiotikum.

    előzmény:
    380cc (47)
    2010-08-06  22:25
  24. 2010. augusztus 6. 22:5353.

    Szia !

     

    Igenis lehet véleltlenül terhesnek lenni.

     

     

    1. nekem a titkárnőm mind a két férjét így "fogta meg"

     

    2. a női trükköket leszámítva is van valamekkora hibaszázalékuk a fogamzásgátló eszközöknek.

    Bár a valóságban sokkal kisebb, mint ahány nő előadja a véletlenülterheslettemvegyélfeleségül vagy a véletlenülterhesletteméselkellettvetetni szövegeket....

     

     

     

    Ami viszont szerintem inkább közelebb áll a valósághoz:

    Lassan 40 éves leszek. Életemben 3-szor voltam terhes, először a 2. hónapban sikerült, a másik kettőnél rögtön. Ráadásul a harmadik esetnél olyankor, amikor az orvosok szerint nem is lehetne (két héttel a peteérés után). Mind a 3 esetben akartuk, hogy terhes legyek.

     

    A többi sokszáz alkalommal pedig, amikor nem akartuk, sose lettem terhes. Pedig, mint a mellékelt ábra mutatja, a termékenységemmel nem lehet baj.....

    Szóval 20 év alatt 100%-os védekezést produkáltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08
  25. 2010. augusztus 6. 22:5052.

    Vannak olyanok, akik nagyon termékenyek... ilyen volt pl. anyukám.

    Fogamzásgátló mellett lett velem terhes, majd utána mégegyszer. majd spirált tetetett fel, ami mellett szinte kizárt hogy valaki terhes maradjon, neki 5ször sikerült, persze ezeket a babákat nem tarthatta meg.

     

    Tehát van olyan aki tényleg véletlenül esik teherbe úgy, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy ez ne történjen meg.

     

    Vannak ilyen véletlenek és persze van olyan is, mint amin legutóbb nagyon kiakadtam, hogy egyik intézetes ismerősömet, mivel nem dolgozik és nem is tanul ki akarták rakni. És annyira érdekes, hogy hirtelen terhes lett.

    Persze apa nincs, de így 24 éves koráig az állam eltartja....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (1)
    2010-08-06  21:08

Címlap

top