Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te szoptatnál étteremben?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. július 5. 10:59
Különvéleményében a szülőknek család- és bababarát helyek felkeresését ajánlja Karafiáth Orsolya, aki azt is elárulja, helyesnek tartja-e, ha egy kismama vendéglátóhelyen szoptatja csecsemőjét...

Tovább a cikkre...

. . .



Kitettünk egy szavazást erről, hogy számszakilag is látható legyen az eredmény.
  1. 2010. július 28. 00:352101.

    Látod, ez a bajom veled.

     

    Leírsz 3 hosszú bekezdést, hogy te milyen toleráns vagy, aztán megspékeled azzal, hogy "ne legyetek ilyen kényelmesek".

    És akkor a fene nagy megértés csak álarc.

    Ne haragudj, de te kézzel mosol? 8o-as évek beli számítógépről nyomod? Akkori divat szerint öltözködsz? Egy háztartási robotgépet sem vettél? Még tudnék kérdezni, de a lényeg tán átmegy: te is biztos kényelmesedtél a kornak megfelelően. És ehhez kinek van köze? Mi köze van hozzá Gipsz Jakabnénak, hogy te nem villával töröd a krumplit, hanem botmixerrel? Semmi. És neked sincs jogod megmondani, nit csináljon vagy bírjon ki a mai kismama.

     

    Azt meg nem hiszem el neked, hogy 2o éve olyan szuperül meg lehetett oldani mindent. Hogy mindenhol kézségesen fogadtak, gyereknek kaját melegítettek. ne haragudj, de ez még most, a 21. században is probléma, és olvass vissza, egyes ANYÁK szerint a kisbaba nem való sehova, max. ház körüli sétára.

    Ennek fényében azt gondolom, hogy neked max. szerencséd volt.

    Nem lenne ekkora húhó a téma közt, ha annyira természetes lenne a bababarát hozzáállás kis hazánkban. És nem fizetné ki sok ember a Kolpingot a sima szállodávan szemben, ha annyira nyilvánvaló lenne, hogy a gyerekkel bárhova lehet menni. Az élet és az itteni vita kicsit más tükröt tart elénk, mint te, maszi.

    előzmény:
    maszi (2094)
    2010-07-27  20:34
  2. 2010. július 27. 23:142100.

    Off:

     

    " maholnap 14 hónapos lányom életében egyetlen éjszakát sem aludt át."

     

    Reszvetem. Valamit nagyon elszurtal. Nem most. Meg a kezdet kezdeten.

     

    On:

     

    En NEM szoptatnek etteremben.

    De pld. vasarnap a templomban lattam egy csaladot. Az utolso sorban ultek.Mama, Papa , 3 gyerek. A pici baba kicsit nyoszorgott, Anyuka felrakta az a "kotenyt" ,amit valaki korabban belinkelt, es alatta megszoptatta a babat.Teljesen rendben volt. En is hatul ultem, ugy vettem csak eszre oket, amugy senki nem figyelt rajuk.

    Ja: kulfoldon elek.

    előzmény:
    -Tiffin- (1981)
    2010-07-26  20:18
  3. 2010. július 27. 21:552099.

    Igen, ez is nagyon általános példa

     

    előzmény:
    elsi1 (2096)
    2010-07-27  21:19
  4. 2010. július 27. 21:532098.

    node mennyi idősek kölkök? mert ugyi az sem mindegy:)

    Nem hinném, hogy általános példa, amikor szülők kisbabákkal fröccsözgetnek meg bandáznak.

    Jó..én könnyen pofázok, mert kertünk kábé akkora, mint Szent István Park és nem szorulunk parkokra, ha ki akarunk mozdulni, de nálunk is van nyáron jövés-menés, grillezés, miegyebek és gyerek akkor is 8-kor legkésőbb 1/2 9-kor ágyában van.

    előzmény:
    maszi (2095)
    2010-07-27  20:37
  5. 2010. július 27. 21:452097.

    Szerintem Ti nagyon elbeszéltek egymás mellett tiffinnel...gyakorlatilag ugyanarról beszéltek:)

    Azt viszont egyáltalán nem értem, hogy miért írsz folyton T/2 személyben ha az ő hsz-re reagálsz...

     

    előzmény:
    maszi (2094)
    2010-07-27  20:34
  6. 2010. július 27. 21:192096.

    Imádom a gyerekek érdekeire állandóan hivatkozó kismamikat,általában ők azok,akiknek  amaguk érdeke fontos csak,csak,hogy ezt leplezzék,jönnek mindig a gyerek érdekeivel.

    Pl,az a kismama,aki kihozza az intenzív koraszülőttröl a néggy hónapos gyerekeket(akik akkor érték el a 3 kg-t,tehát 4 hónaposan számítottak akkorának,mint egy normális újszülött) és egyből ronahhak hegyi kirnándulásra  Szlovákiába.Honnan tudom?Mert a k.mama még nekem dühöngött,hogy milyen tapló volt a dokinő,mert leteremtette,hogy miért mászik kvázi újszülött gyerekekkel a Tátrába.(Mondom,hiába voltak 4 hónaposak, akkor voltak akkorák,mint egy újszülött,mivel durván korababák voltak)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. július 27. 20:372095.

    Az unokatesóm és barátnői rendszeresen járnak főleg nyáron kisgyerekekkel kerthelyiségekbe este 9 után. Mivel a Szent István parkban vannak este nyolc-kilencig még utána mennek üdítőzni és szülők apukákkal kiegészülve egy-egy pohár borra beülni a gödörbe és egyéb környékbeli helyekre.

     

     

    előzmény:
    macskoszka (2079)
    2010-07-27  14:48
  8. 2010. július 27. 20:342094.

    Drága Tiffin!

     

    Nem tudom hányadszor mondom el. De most már az én türelmem is elfogyott.

     

    Egyáltalán nem zavar, ha valaki diszkréten szoptat.  Sőt tovább megyek, engem nem igazán zavar szinte semmi, legfeljebb elfordítom a fejem, ha olyat látok, vagy odébb megyek. Az más kérdés, hogy van véleményem mindenről.

     

    Amik számodra elrettentő példák, azokról az időkről nagyon szép és jó élményeim vannak, még akkor is, ha nem volt öles betűkkel kiírva az étteremre, és egyéb helyre, hogy bababarát. És ilyen vagy olyan kisebb problémával kellett megküzdeni, az nekünk nem jelentett problémát. Az csak egy helyzet volt, amiben éltünk. 

     

    Nagyon klassz dolog, és igazán boldog vagyok, hogy végre ennyi minden megadatik a kismamáknak és a babáknak. Tényleg jó, hogy kultúráltan lehet tisztába tenni, hogy vannak bababarát hotelek, stb. 

     

    De nem akarom magam ismételni. Abban az időben amikor a gyerekeim kicsik voltak 25-28 évvel és 10-13 évvel ezelőtt soha, egyetlen egyszer sem tapasztaltam, hogy bárki is bunkó lett volna velünk. Akár pincér, akárki. Mint ahogy írtam a lángosos néni baba barátként gyerek méretű lángosokat csinált a gyerekeinknek és kérni se kellett. 

     

    Igaz hozzá kell tenni, mi mindig szépen beszéltünk, soha nem követelőztünk, mindig kértünk. És mielőtt ezt megalázkodásnak venné bárki, nekünk ez volt természetes. Mert ha szépen beszélek valakivel és szépen kérek segítséget, akkor a válasz is olyan, és segítőkészek.

     

    Csodás dolog, hogy bababarát minden, és hogy kényelemhez szoknak anyukák és a gyerekek. De könyörgöm ne legyetek már ennyire kényelmesek. Vannak az életben olyan helyzetek amikor nincs valamire lehetőség. Hát akkor azt úgy kell megoldani. Ha nincs kiságy, hát nincs kiságy, akkor van más megoldás.

     

    Ahogy mondani szokták nincs lehetetlen, csak tehetetlen. 

     

    És újra elmondom most már ezredszer, hogy nem stresszeltem sem a pelenkázás, sem pedig a séta, és egyebek miatt. És most se stresszelnék. 

    Az hogy a velencei tónál nyaraltunk és rengeteg időt is töltöttünk ott minden nyáron nagyon jó volt és a gyerekem a mai napig emlegeti hogy ott milyen jó volt. Természetessé vált számunkra, hogy a nyaraló nem a partra épült, hanem a strandoláshoz sétálni kellett.  Ettől még senkinek sem származott semmilyen baja. Hisztériázhattam volna a barátnőmmel, hogy miért nem épült az üdülőjük a partra. 

     

    Tudom, nem ide tartozik. És off leszek. De a lányomékkal bárhova megyünk a táncversenyre, lehet kényelmetlen öltöző, vagy nincs büfé mi a barátnőimmel megoldjuk, ha kell beszerzünk  kisboltból zsömlét, felvágottat és csináljuk a szendvicseket, elmegyünk és szerzünk asztalt a rendezőktől, hogy kényelmesebbé tegyük a helyet. És nem stresszelünk, nem sipákolunk a rendezőknek.  Mert attól még nem lenne jobb senkinek, hogy követeljük, hogy ilyen-olyan szolgáltatás legyen, viszont attól nem oldódna meg a probléma.

     

    Ezzel is azt szerettem volna elmondani, hogyha mindenkinek minden a segge alá van téve, és elvárja, hogy minden probléma mentes legyen, akkor amikor problémával kerül szembe képtelen lesz megoldani, és jön a hiszti.

     

    De szerintem ezeket is most hiába mondtam el, sajnos nem értitek meg a lényeget. 

     

    előzmény:
    -Tiffin- (2077)
    2010-07-27  14:41
  9. Torolt_felhasznalo_818890
    Torolt_felhasznalo_818890
    2010. július 27. 20:162093.

    Aranyos ez a powermadame, de azért látom beijedt. Pedig én csak beszélgetni szerettem volna vele, ha már befenyegetett a párocskájával 

     De gondolom, értelmes hozzáfűznivalója továbbra sincs, különben újra írt volna nekem és nem pedig törli magát ilyen gyorsan!!! 

     

     

     

     

    Figyu, én is Újpesten lakom, ha meghívsz egy csevejre, pár perc alatt nálatok tudok lenni. Gondolom, az újszülöttel egyelőre csak a környéken maradsz, a lakótelepen és a játszón, nem nagyon ülsz be étterembe, csak azért, hogy provokálj másokat. Vagy igen? 

    Mindenesetre vicces, hogy van közös ismerősünk. Talán egymást is ismerjük!!!??? Hm hm ez legyen egyelőre az én titkom.

    Kicsi a világ, annyi szent..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. július 27. 18:452092.

    gggrrrrMég ilyet! Én nemis!

     

     

     

     

    :)) 

    előzmény:
    rah (2091)
    2010-07-27  18:30
  11. rah
    rah
    2010. július 27. 18:302091.
    genya vagy. így jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588727 (2090)
    2010-07-27  17:23
  12. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. július 27. 17:232090.
    naaa, semmi reakció? Még annyi se ,hogy "genya vagy!?" ? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588727 (2089)
    2010-07-27  17:14
  13. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. július 27. 17:142089.
    Én nem láttam még ilyet. Ha láttam volna,akko biztos szólok a mellettem álldigálóknak,hogy "figyeld má',ott a csöcse és csöpög!"
    előzmény:
    ♠ASPHEXy@♣ (2087)
    2010-07-27  16:55
  14. rah
    rah
    2010. július 27. 17:002088.
    Pont ezt és így értettem először is, és most sem értek veled egyet. Szerintem nem muszáj ideiglenesen sem lemondani, amíg megoldható, megszervezhető... És nem mindenkinek az a rendszer, hogy a gyerek 3-4 óránként eszik. Van, akinek más jelenti a rendszert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551656 (2069)
    2010-07-27  13:12
  15. 2010. július 27. 16:552087.

    Erről csak az jut eszembe, mikor a buszon ültem, és mellettem a t. anyuka előkapta a melleit a kétévese számára, aki nem is üvöltött csak éppen izgett-mozgott. Azt hiszem, kibírta volna azt az egy órácskát mellre cuppanás nélkül...

    Szoptatás közben meg frankón összerugdalta a ruhámat a helyzet változtatás révén. És még anyuci háborodott fel, amiért szólni merészeltem, hogy 'tán' nem itt kéne - én nem csak magamban puffogtam. Azonkívül oldalról mindent látni lehetett, még a tejtől csöpögő mellbimbót is. Nem hiszem, hogy ez a busz közönségére tartozott volna...

    Ennyit a toleranciáról vica-versa...

    előzmény:
    nadrika2 (2038)
    2010-07-26  22:49
  16. 2010. július 27. 15:112086.
    Te vagy a másik véglet, aki lehetőleg formába öntené, és megalkotná a szent anyaság szobrát. Ugyanolyan bigott vagy, mint akik ellen ágálsz - ha nem jobban, csupán az ellenkező oldalt képviseled...Tükörkép effektus azért bejátszik...
    előzmény:
    Arvrebb (112)
    2010-07-05  12:03
  17. 2010. július 27. 15:082085.
    Neked nem zavaró. De másnak attól még lehetséges, hogy nagyon is az. Étteremben engem is zavarna a bababüfi. Főleg, hogy én érzékeny vagyok a szagokra. Vagy az már nem is nő, aki nem hatódik meg könnyekig, nem párásodik el a tekintete a szoptatás látványától, vagy éppen a bababüfitől? Én is szeretnék gyereket, és a sajátomat nagyon szeretni fogom. Attól viszont nem lesznek automatice gusztusossabbak számomra más csecsemők egyéb testnedvei/váladékai, nyilvános helyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566894 (116)
    2010-07-05  12:04
  18. 2010. július 27. 14:592084.
    Van egy rossz hírem:) Nemcsak az első pár hónapban lesznek fennforgások és az élet nem áll meg, mert gyermeked születetik:) Kívánom, hogy olyan babád szülessen, aki anyuka kedve és órája szerint éhezik majd meg:) Ez nem elhatározás kérdése..
    előzmény:
    ♠ASPHEXy@♣ (2082)
    2010-07-27  14:54
  19. 2010. július 27. 14:572083.
    Tökéletesen egyetértek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190057 (74)
    2010-07-05  11:48
  20. 2010. július 27. 14:542082.

    Szerintem pedig nem azért zavarta az említett kamaszfiút, mint azt ti gondoljátok...Egy tininek egyszerűen inkább lelombozó lehetett a tudat, mégha nem is látott semmit. (Bár, kétlem...)

    Nem hiszem, hogy ha esetleg véletlenül sikerül megpillantania, annyira vonzónak talált volna egy tejtől csöpögő mellett. Náluk a mell elsősorban a szexualitás egyik eszköze, az anyaság gondolata nem indítja be őket...:))

    Nem kíváncsiak sem a kismama mellére, sem a szoptatás folyamatára...

    Persze, itt nem az a fő kérdés, hogy a kamaszfiú lelkében mekkora kárt okozott. Igazából nagyon kevés újdonsült anyu létezik, aki képes kultúráltan intézni a nyilvános szoptatást, és amíg a többséget, a publikumot ez zavarja, addig ezt nekik kellene tiszteletben tartaniuk. Sokan úgy gondolkoznak, hogy csak mert szültek, ezzel akkora hihetetlen dolgot adtak a világnak, amiért egyből piedesztálra kell emelni őket, és mostantól másképpen forog a Föld. Hát nem így van. Ezt csak a kis belső világukban élik meg így - ami természetes -, de a többi hat/hétmilliárd ember társuk azért még nem fog ugyanígy érezni...

    Ahány nyilvános szoptatást sikerült eddig elkapnom, az mindenféle diszkréciót mellőzött...Ettől függetlenül, támogatom, hogy legyenek sokkal baba-és gyerekbarátabbak a bevásárlóközpontok, vagy az éttermek. A baba nyugalmának érdekében, továbbá a kellemetlen helyzetek elkerülése végett is. Az viszont biztos, akinek gyereke van, kicsit másképpen kell szervezni az életét. Ezt a tudatos gyermekvállalók nyilván számításba veszik - merem így vélni, naívan.

    Személy szerint, nálam is éppen tervben van a gyerekvállalás. Tisztában vagyok vele, hogy az első pár hónap alatt lesznek fennforgások, teljesen felborul majd az eddigi életem. Emiatt viszont nem fogom úgy érezni, hogy Isten adta jogom, bárhol előkapnom a mellemet. Még diszkréten sem. A szoptatást annyira intim dolognak tartom, hogy nem kötöm az utca, vagy kávézó népének orrára...Ahogyan pisilni sem pisilek mások előtt - pedig az is természetes biológiai folyamat... 

    előzmény:
    Dúdoló (77)
    2010-07-05  11:49
  21. 2010. július 27. 14:542081.

    Egyébként maszi tényleg normális...legtöbb dologban egyet is értek vele és ő hangsúlyozta is, hogy diszkrét szopival semmi baja.

    Problémás, nehézkes, kényes anyák pedig mindig is voltak, nyilván ő korában is és nyilván mai anyák közt isNagyon magadra vetted ezt az egész topikotNyugii

    előzmény:
    -Tiffin- (2078)
    2010-07-27  14:46
  22. 2010. július 27. 14:482080.
    előzmény:
    fonalka (2047)
    2010-07-27  00:30
  23. 2010. július 27. 14:482079.

    Aha...nyilvánvalóan édesősanya este 10-kor fogja népes családját étterembe hurcolni...roppant életszerű:)

     

    Legtöbb étterembe pedig hadd menjenek már családos emberek is és ne kelljen laposkúszásban közlekedni csak azért, mert néhány nagyasszonyt zavar kisgyermek és velejárók

    Ha lesz childfree (ezt már vki említette korábban) étterem, akkor oda nyugodtan válthattok bérletet is többi ellenlábassal egyetemben vagy esetleg javasolnám méregdrága puccos helyeket, ugyanis nagy valószínűséggel ott sem láttok sok kisgyermekes családot:) Ott oszt nem köll tolerálni más kölkét meg csecsét:)

     

     

    előzmény:
    elsi1 (2042)
    2010-07-26  23:37
  24. 2010. július 27. 14:462078.

    Ja, és nem érzem magam ellentábornak, hiszen eltakarom magam szoptatáskor, nem várom el, hogy mindenki szeresse a gyerekemet, hogy mindenhová tárt karokkal fogadják.

    Csupán annyit, hogy legyen lehetőség babával, kisgyerekkel is az utcára merészkedni és ne a levegőben kelljen pelenkázni, meg a vécében szoptatni a gyereket.

    előzmény:
    maszi (2051)
    2010-07-27  08:08
  25. 2010. július 27. 14:412077.

    Igen, maszi, én elrettentésnek fogtam fel, hogy nem tudom, bababarát-e az étterem és a pincér jóindulatán múlik, hogy felmelegíti-e a gyerek pempőkéjét vagy mint az alapesetben, a vécébe küld-e szoptatni.

     

    És egy zajos, büdös városon áttolva sem akarok izomlázat szerezni. Ez van! Nem tudom, miért kell erre vastag nagybetűkkel reagálni.

     

    Amúgy meg 2o év múlva én örülni fogok annak, ha több bababarát hely van. Az én anyum kábé a te korosztályod, neki nagyon tetszik a szoptatóspárna, az elektromos mellpumpa, egyéb praktikus dolgok, amik megkönnyítik az életet és nem sóhajtozik, hogy ezek a mai kismamák, de sokat akarnak, bezzeg én hogy megoldottam 3 gyerekkel, autó nélkül. Megoldotta, ez igaz. De tudta volna jobban is, ha több a lehetősége. Kevesebb stresszel.

    előzmény:
    maszi (2049)
    2010-07-27  07:37

Címlap

top