Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te szoptatnál étteremben?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. július 5. 10:59
Különvéleményében a szülőknek család- és bababarát helyek felkeresését ajánlja Karafiáth Orsolya, aki azt is elárulja, helyesnek tartja-e, ha egy kismama vendéglátóhelyen szoptatja csecsemőjét...

Tovább a cikkre...

. . .



Kitettünk egy szavazást erről, hogy számszakilag is látható legyen az eredmény.
  1. 2010. július 27. 08:082051.

    "ha valaki nagyképűen saját magát állítja példának és elvárja, hogy az ő standardjaihoz igazodjam. Mert különben milyen anya vagyok már...hát nem. Ennek megítélésére csakis a gyerekem hivatott. Nem egy rakás önigazoló anya az NLC-ről."

     

    Ez nem csak ránk vonatkozik, hanem a másik táborra is! Igen, egy rakás önigazoló anya az NLC-ről! Mindenki a saját elképzeléseit, elveit próbálja meg a jónak és elfogadhatónak beállítani!

     

    Azért ezekre a beszélgetésekre majd emlékezz 20-30 év múlva, amikor majd másfajta gyermeknevelési trend lesz az elfogadott. És majd az akkori kisgyerekes anyukákkal fogsz beszélgetni.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2010. július 27. 07:542050.

    "Azaz fogalma sincs, mi az, csecsemő, tehát nem lehet véleménye, max, dumál a vakvilágba."

     

    Nem is a csecsemőgondozásról mond véleményt!  Arról, hogy valakit  személyesen mi zavar és mi nem, csak megengeded, hogy ő döntse el, nem? 

    előzmény:
    fonalka (2047)
    2010-07-27  00:30
  3. 2010. július 27. 07:372049.

    MOST UTOLJÁRA MONDOM EL, HÁTHA VÉGRE FELFOGOD ÉS MEGÉRTED, ÉS NEM FOGOD KIFORGATNI A SZAVAIMAT ÚJRA ÉS ÚJRA!!!

     

     

    NEM ÉREZTEM MEGTERHELŐNEK SEM A SÉTÁT, SEM A PINCÉRTŐL KÉRNI!!!

     

    Mivel Budapest kellős közepén laktam ezért hogy a pékbe vittem volna a gyerekemet bármilyen erdőbe, rétre ahélkül, hogy ne kellett volna sétát is tenni a városban.

     

    NAGYON SZÉPEN MEGKÉRLEK EZEKET A DOLGOKAT, A VELEM KAPCSOLATOS TÖRTÉNTEKET NE HOZD FEL MINT ELRETTENTŐ PÉLDÁT. MERT NEM AZ VOLT. ÉLETEM CSODÁLATOS ÉVEI VOLTAK!!!!!

     

    Kértél gyakorlati példát, mert nem hitted el amiről beszéltem, én írtam gyakorlati példákat, erre te elrettentésnek hozod fel. 

     

    Jó lenne, ha végre felfognátok, hogy rajtatok kívül is éltek még anyák akik gyereket neveltek, szoptattak. 

    előzmény:
    -Tiffin- (2040)
    2010-07-26  23:37
  4. 2010. július 27. 00:382048.

    nem akartam ellentétbe kerülni Veled.

    Tudod a kor, nem dicsőség, csupán állapot, és tudjuk mi aza tucc-tucc és eldöntjük elviseljük, vagy nem

    előzmény:
    elsi1 (2044)
    2010-07-26  23:46
  5. 2010. július 27. 00:302047.
    Karafiát véleménye nem mérvadó, kedvelem, de több a parókája, mint a gyermeke. Azaz fogalma sincs, mi az, csecsemő, tehát nem lehet véleménye, max, dumál a vakvilágba.
    előzmény:
    elsi1 (2046)
    2010-07-27  00:10
  6. 2010. július 27. 00:102046.
    Van egy mondás: ha rómában élsz,élj úgy mint a rómaiak,azaz viselkedj a helynek megfelelőn, elitétteremben nem szokás ciciket előkapni,mint ahogy vidám kerthelyiségbe sem megyünk kisestélyiben
    előzmény:
    elsi1 (2045)
    2010-07-26  23:55
  7. 2010. július 26. 23:552045.

    Az a baj,hogy az ősmamik,azt hiszik,hogy aki gyerek nélkül lép be az étterembe(nem cűgöli a gyereket,mitna véres kardot világokon át,mutogatni,hogy nekem ilyenem is van),az mind nemzetellenes vérszingli.

    Nem biztos:

    a. lehet,hogy még nincs gyereke,de 2 év múlva anya lesz 

    b. lehet,hogy  2 gyerek várja otthon,de most úgy gondolta a férjével,vagy a szintén gyerekes  barátnőjével együtt,hogy csapnak egy gyerekmentes-züllött estét, a saját gyerekei sírásából is elege van,nemhogy Kíííírácskát hallgassa 

    c. lehet,hogy már felnevelt 2 gyereket,akik most már huszonévesek

    d. lehet, hogy hétközben ő vigyáz a 3 kisunokára, és hétvégén baaátnővel kicsit tracsizna

    Szóval,nem kell egyből nemzetellenes árulónak kikiáltani,aki nem gyerekkel  az oldalán lép be valahova. 

    előzmény:
    elsi1 (2044)
    2010-07-26  23:46
  8. 2010. július 26. 23:462044.

    nemrég néztem át egy Ibusz-katalógust, ott is fel vannak tünteve: hogy

    elsősorban fiataloknak ajánljok,szórakozóhelyek a környéken

    vagy elsősorban idősebbeknek,nyugalomra vágyóknak ajánlok

    elsősorban családoknak ajánljuk,mert van játszótér

    elsősorban személygépkocsival közlekedőknek ajánljuk,mert külterületen van és  a több

    Ami nyilván nem azt jelenti,hogy a nyugdíjas pár nem mehet a fiataloknak ajánlott  hotelbe,csak aztán ne lepődjenek meg,,ha még éjjel kettőkör is szól a tuc-tuc. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. július 26. 23:412043.

    Azok,akik a baba érdekeire hivatkoznak: a baba érdeke a nyugalom,de ekkor ,hogy megdőlt a baba érdeke,jön a mama érdeke.

    Á,két ütőkártya van,aztán azt veszik elő a Té mamák,amelyik épp köll,hol a mama,hol a baba érdeke.

     De azért irigylem a kismamákat,nmem tudtam,hogy ez a legnagyobb problémájuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. július 26. 23:372042.
    az az édesanya,aki este 10-kor a babáját zajos,füstös helyen nyüszteti,ahelyett,hogy otthon nyugiban pihenne már este 10-kor a gyerek,ne mondja már,hogy a gyerek érdekeit nézi..
    előzmény:
    kemencecica (2039)
    2010-07-26  23:21
  11. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. július 26. 23:372041.

    " ( ami nagyobb neveletlenség, mint nyílvános helyen szoptatni ) "

     

     

    miért nagyobb? 

    előzmény:
    kemencecica (2039)
    2010-07-26  23:21
  12. 2010. július 26. 23:372040.

    Véletlenül elnyomtam az előzőt, de még Mayamayának és maszinak is szól a válaszom:

     

    Tehát, lemondtam én rengeteg dologról. Nem alkoholizáltam terhesen, nem akartam a téli H1N1 járvány közepén mindenhova elmenni a gyerekem érdekében, nem néztem végig számtalan filmet, mert közben felsírt...és ezt nem panaszkodásképp mondom, de a tél hosszú, sötét hónapokat hozott, szinte bezárva éreztem magam. És a gyerekem is, ő akkor aludt jól már kicsinek is, ha kivittem levegőzni.

     

    Én nem úgy akarok anya lenni, hogy aztán állandóan sóhajtozok, hogy miről nem mondtam le, hogy milyen szuperül megoldottam, de közben egy zajos, büdös városon áttoltam a babakocsit és izomlázam lett, mantrát mondogattam hogy a pincér legyen kedves hozzánk és melegítse meg a kaját...

     

    Biztos vagyok abban, hogy egy gyerek sem kívánja az önfeláldozást. Inkább egy olyan anyát, aki nem húzta ki az összes eseményt a naptárból, csak mert szoptat.

    És kedves Mayamaya, nemcsak az apró babák szopnak, hanem 1-2 évesek is, azokkal meg már simán lehet menni állatkertbe, strandra, játszóra, mert ők is élvezik.

     

    Persze van, mikor én is nézek, pl. plázában este 1o-kor üvöltő csecsemő, vagy tömegben, tüzijátékon. Na, oda én sem vinném. De csak azért, mert nincs elég bababarát hely, meg néhányan összevonják szemöldöküket, nem maradok otthon és nem hagyom szomjan a gyerekem.

     

    Én amúgy teljesen elfogadom, ha valaki óraműre etet, annak ellenére, hogy a tudomány állása szerint az igény szerinti szoptatás a legjobb. Azt is elfogadom, ha valaki szégyenlős és intimnek tartja, még diszkréten is, a szoptatást.

     

    Amit viszont nem fogadok el, az az, hogy meg akarja nekem mondani, hogy én mit csináljak, hogyan oldjam meg, régen is ez volt meg az volt és túlélte, magyarán, ha valaki nagyképűen saját magát állítja példának és elvárja, hogy az ő standardjaihoz igazodjam. Mert különben milyen anya vagyok már...hát nem. Ennek megítélésére csakis a gyerekem hivatott. Nem egy rakás önigazoló anya az NLC-ről.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. július 26. 23:212039.

    Ilyen és ehhez hasonló véleményen - mint Karafiáth -, a legtöbben azok vannak, akiknek fogalmuk sincs milyen az, ha éhes a saját csecsemőjük és nem akkor, amikor tervezik vagy gondolják, hanem ténylegesen akkor, amikor éhes! 

     

    Mégha már ki is alakult valamiféle napirend a csecsemő életében, amit leginkább az evések, alvások határoznak meg, akkor sem biztos, hogy jól és elegendő mennyiséget evett az étterem előtti etetéskor, ahogy az sem, hogy sikerült megetetni az étterem előtti egy órában... és nem biztos, hogy rendelkezésre áll lefejt anyatej vagy épp a baba egyáltalán nem is eszik cumisüvegből...

     

    Egyetértek nagyon azzal a hozzászólóval, aki azt írja, hogy ez az egész csak "hiszti".

     

    A szoptatás nem a mell kitételéről szól( bármennyire is szeretnék sokan és bele is magyarázzák, h emiatt milyen gusztustalan )...

     

    Mégha árgus szemekkel figyeli valaki az egész folyamatot ( ami nagyobb neveletlenség, mint nyílvános helyen szoptatni ) akkor sem fog túl sok mindent elkapni a női mell látványából, mert a legtöbb anya olyan diszkréten szoptat, hogy a baba fején kívül semmi nem látszik az egészből, ez pedig nem tudom kinek veszi el az étvágyát ténylegesen és nem csak nyavajog.

     

    Sok felnőtt eszik viszont mérhetetlenül gusztustalanul akár a legelegánsabb étteremben is vagy épp beszél és telefonál fülsértően hangosan, mégsem mondják neki, hogy távozzon a mosdóba!!! 

     

    Érdekes világ az, ahol a szoptatás helyét korlátozni kell, de a gyermekeink félmeztelenül kéjelgő nőket látnak óriásplakátokon, az újságárusok standjain ocsmányabbnál ocsmányabb újságok lógnak mindenki szemeláttára és a tinédzsereknek szóló magazinok nyomják, hogy szexszelj ezerrel!

     

    Mi ez, ha nem állságos prüdéria?

     

    Ja, és Karafiáth legalább nem ferdít nagyot az önértékelésén, csak max. a mértéket finomítja, miszerint "nem túl empatikus"..., no, de miért is lenne az???

     

    Szánalmas, h azt hiszi, bárkit is érdekel, hogy távozik a desszert előtt. Ha távozik, hát távozik és percek múlva más ül a helyére... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-07-05  10:59
  14. 2010. július 26. 22:492038.
    nem akarok okoskodni, és nem is olvastam végig mind a sokezer hozzászólást, de én eben a kérdésen azt tartom inkább a kérdésnek, hogy milrt zavar ez ilyen nagyon embereket. oké, értem, akinek nincs gyereke, vagy pasi,, az megbámulja és magában ellátja neveltetésétől és tapasztalataitól függően pozitív vagy negatív jelzővel a dolgot. aki nem így cinálta, az elítéli, azért, mert ő nem így csinálta. de komolyan, miért ilyen nagy ügy ez? a szoptató anyukát általában akkor eleht észrevenni, ha valaki figyeli. ilyen erővel a tolószékest, meg a vakot is ki lehetne tiltani az éttermekből, mert ők is odavonzzák a tekintetet, mert furcsát látunk. mert érdekes. én még soha nem láttam úgy szoptató anyát, aki kitette volna a melleit é "fennhangon" szoptatott volna. szükség esetén én is megzoptatom a másfél éves gyerekemet, akárhol is vagyunk, de a mellemből még soha nem látszott annyi, mint a legtöbb topot viselő hasonló korú lánykáól/asszonykából... vagy a feltételezé gusztustalan, hogy ott akár látszhatna is egy mellbimbó? vagy mi a baj? valaki homályosítson már fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-07-05  10:59
  15. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. július 26. 22:472037.

    " SZOPTATNI, SZOPTATNI és SZOPTATNI! Mert ez jó a babának és jó az anyának is!! IGEN!!!!"

     

    a férfinek is ez kell. Vaskalaposok ide,vagy oda

    előzmény:
    beátaanya (1972)
    2010-07-26  15:03
  16. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. július 26. 22:442036.
    Szerintem egy temetésen szigorúbb,vonalasabb erkölcsi és illemszabályok érvényesek,mint mondjuk egy étteremben. Nyilván étteremből is van, kockásabroszos lazább hely,meg olyan atmoszféra,ahol emeltorral illik viselkedni. Mindenkinek a saját jóizlésének ,és a lehetőségeinek megfelelően kell az ilyen helyeken viselkedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588727 (2033)
    2010-07-26  22:39
  17. rah
    rah
    2010. július 26. 22:412035.
    na mégegyszer: beátaanya...
    előzmény:
    rah (2034)
    2010-07-26  22:39
  18. rah
    rah
    2010. július 26. 22:392034.
    természetesen beátanya...
    előzmény:
    rah (2028)
    2010-07-26  21:52
  19. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. július 26. 22:392033.
    Teemtésen szabad szoptatni?
    idézet:
    elsi1 (2025)
    2010-07-26 21:48:06

    Ez azért elég morbid kérdés.

    Nem illik.

    előzmény:
    elsi1 (2025)
    2010-07-26  21:48
  20. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. július 26. 22:292032.

    kiírod,hogy zártkörű rendezvény, belépés cska klubbtagságival.

    A szinglik kapnak a nemszinglik nem. 

    előzmény:
    elsi1 (2031)
    2010-07-26  22:22
  21. 2010. július 26. 22:222031.

    Előfordulhat,hogy egy szoptatós anyának részt kötelező vennie  atemetésen,hiszen lehet,hogy az apja-anyja halt meg.

    De ,tegyük fel,vállalkozó vagyok, éttermemben szingli-társkereső partit akarok tartani,ki is írom és nem  engedem be a szoptatós anyát férjestül?

    Vagy családi-gyerekes napot tartok és nem engedem be a szinglihordát?

    megtehetem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818890 (2027)
    2010-07-26  21:52
  22. 2010. július 26. 22:022030.

    Hát a Te értékrendedet nagyon helyre kellene rakni. Először is én 3 gyerek mellett SEM szoktam mereszteni a seggem és mint már írtam, nem is dugom mások orra elé a mellem. A másik dolog, hogy rettentő morbid vagy. Szerintem egy KISSÉ Te vagy megzakkanva, azért írsz ilyeneket.

    A Te gyereke(i)d bizonyára mindent megkapnak az édesanyjuktól, szeretetben, odaadásban nőnek fel, mindig számíthatnak rád (ha Te mondjuk szórakozni vágysz, le tudsz mondani róla, ha kérik)...

    Szerintem kifejtheted a véleményed, de ez már egy kicsit túlzás, ahogy fikázod azokat, akik egy kicsit másképp gondolkodnak az anyaságról...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818890 (2027)
    2010-07-26  21:52
  23. rah
    rah
    2010. július 26. 21:592029.
    Csecsemőket nem szoktak temetésre vinni... de ha mégis, szerintem arra is áll a dolog... Bár ott kénytelen vagy olyan helyre menni, ahol le tudsz ülni, mert állva nem igazán lehet szoptatni, pláne nehezebb babát... Szóval, ha történik is ilyen, akkor sem a ravatalozóban, és nem a sírgödör szélén fog... max. a sírkertben egy padon... hiszen az élet megy tovább... Mindenesetre nekem egy temetésen nem lenne hozzá kedvem, valszeg szomorú lennék...
    előzmény:
    elsi1 (2025)
    2010-07-26  21:48
  24. rah
    rah
    2010. július 26. 21:522028.
    Látod, te oktattad ki bétaanyát, hogy nincs képben, mert nem olvasott vissza... Ha visszaolvastál volna, akkor te is tudnád, hogy ezt a csontot már lerágtuk, hogy ki mitől érzi minek magát, és vajon jogosan-é...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818890 (2023)
    2010-07-26  21:46
  25. Torolt_felhasznalo_818890
    Torolt_felhasznalo_818890
    2010. július 26. 21:522027.
    Hú, ezt még elolvastam és nagyon bizarr. Szerintem nem kéne, de az itteni ősanyukák majd biztos kiosztanak érte.. Szerintük nyilván az a legfrankóbb, a koporsón ülve, míg a zokogó család könnyes szemmel bámul.. Hú de gáz..
    előzmény:
    elsi1 (2025)
    2010-07-26  21:48

Címlap

top