Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gimnáziumok vélemény

maszi
Létrehozva: 2010. június 23. 13:01

Tudom, hogy elkezdődött a nyári szünet. A lányom most fejezte be a 7. osztályt, nyáron szeretnénk infokat gyűjteni a középsulikról, és szeptemberben pedig elkezdeni a komoly keresgélést.  Hogy ősszel már csak azokat a sulikat nézzük meg a nyilt napon, amik valóban érdekelnek.

 

Kíváncsi lennék a 9. osztályt végzetteknek, vagy érettségizőknek milyen benyomásaik, illetve tapasztalataik vannak a gimnáziumokkal kapcsolatban.

 

Mennyire nehéz bekerülni, érdemes ott előkészítőzni, ahova menni akar, milyen nehéz a nyelvi felvételi. Gyakorlatilag hány iskolát érdemes megjelölni, ami nem túl kevés, de nem is sok.

 

Érdekelne a budapesti:

 

Veres Pálné gimnázium

Kölcsey Ferenc gimnázium

Weöres Sándor gimnázium

Ady Endre gimnázium 

II. Rákóczi Ferenc gimnázium 

Karinthy gimnázium

 

illetve kéttannyelvű gimnáziumokkal kapcsolatos tapasztalatok.

 

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait!!

 

 

  1. 2011. február 8. 16:39226.

    Igen, nálunk is így van.

     

    Az iskola majd csak 15-én küldi el Győrbe a jelentkezési lapokat. Azt már tudjuk, hogy mikor lesz szóbeli a kiszemelt iskolákban, de időpontról majd a honlapon lehet tájékozódni, nem küldenek senkinek értesítést. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (225)
    2011-02-08  15:58
  2. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2011. február 8. 15:58225.

    A behívót én sem értem, elvileg 18-án zárul a jelentkezés.

    Van, ahol nem az általános iskola intézi, hanem a szülő postára adja a jelentkezést? Érdekes.

    Amiket mi választottunk, ott nincs is behívó, nézni kell a honlapot, faliújságot, ott írják ki a névsor, nem küldenek értesítést.

    Bízom benne, hogy nem lesz torlódás, mert egyelőre nem tudom, mi a menete, ha egy időpontra hívnák be 2 vagy 3 helyre is. (Gondolom, van megoldás, de akkor ezt is szervezni kéne, aztat meg nem szeretem., :))))

    előzmény:
    Anda39 (224)
    2011-02-08  15:32
  3. 2011. február 8. 15:32224.
    Hát ti nagyon előre jártok! Mi még csak ma tudtuk meg a központi felv. pontjait, és ha jól tudom, 10-én fogja a suli továbbítani a középiskolákba a jelentkezési lapokat. Úgyhogy még bőven nem várok "behívókat"a sulikba.
    előzmény:
    Anyacuka (223)
    2011-02-08  15:10
  4. 2011. február 8. 15:10223.

    a lányom is gimibe készül

    jó volt a 7.évvégije, a félévije is, de a matek írásbeli....az katasztrofa

     

    mindegy,megyünk majd szóbelire, egyik suli már küldött is "behívót",tény,hogy nem matematikus a lány, de látszik,hogy az idegesség miatt rontott sokat, de csak a pontszám számít

     

     

    és ha nem lesz jó, ahová felveszik, lehet sztem is váltani 

    előzmény:
    bababetű (222)
    2011-02-08  14:50
  5. 2011. február 8. 14:50222.

    Na persze, én a mindig renitens naná, hogy a Bokros csomag alatt szültem !

     

    Az Illyég igazgatója is azt mondta a szülőin, hogy nagyon lecsappant a gyereklétszám. Egy barátom is - aki tanít ( épp a Budaiban óraadó ) és évekig iskolaigazgató volt középiskolában - azt mondja, hogy kevés a gyerek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (219)
    2011-02-08  13:44
  6. 2011. február 8. 14:10221.

    Sajnos a pontokról, szóbeliről nem tudok írni.

    Mi voltunk a Kölcseyben nyílt napon. Kérdeztem diákokat, hogy érzik magukat, ajánlják-e az iskolát (mindenki csak ajánlotta, szeretnek odajárni), de az sajna nem jutott az eszembe, hogy megkérdezzem őket, hány ponttal jutottak be. Nekünk nagyon tetszett a Kölcsey. Az angol óra szuper volt, szerintem a legjobb, amit láttam. Egy nem magyar nevű, színes bőrű tanárnő tartotta, aki gyönyörűen beszélt, az óra jól szerkesztett, végig pörgős volt, mi is kaptunk feladatlapokat. A médián dolgozatra készültek, filmet néztek utána megbeszélték a kérdéseket (itt is kaptunk a lapokból). A kémián a tanárnő kis videókat is mutatott a reakciókról, és bennünket is bevont (válaszolhattunk mi is). A végén interaktív iskolabemutatót tartottak a színjátszósok, akik hangulatokat, érzéseket jelenítettek meg, a közönséget is bevonva. A lányom  kérte, hogy maradjunk ott végig, annyira tetszett neki. A nyílt napi tapasztalataink nagyon kedvezőek, de nem ismerünk senkit, aki oda jár.

    Nálunk volt szülői, ami abból állt, hogy egy műszaki szakközépből, két alapítványi gimiből jött egy-egy tanár, hoztak szórólapokat, és néhány régi diák beszélt a mostani iskolájáról. Én utána nagyon sajnáltam azt a néhány órát, mert semmit sem ért szerintem.

     

     

    előzmény:
    maszi (215)
    2011-02-08  12:47
  7. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2011. február 8. 14:07220.

    Érdekes adatokat találtam a KSH oldalán, akit érdekel, nézze meg.

    Nekem az volt az érzésem, ezek szerint hibásan, hogy a 2000-es években némileg nagyobb lett a gyerekvállalási kedv, mint a 90-es évek végén. De ez nem így van. Ezek szerint az intézményi hálózat lebontása adta azt az érzést, hogy "teltház" van mindenhol. Így utólag belegondolva, logikus, hogyha 1000 gyerekre 300 bölcsis hely jut, akkor abban lötyögnek, míg ha csak 3, akkor máris 100% felett lesz a kihasználtság.

    Szóval a későbbi évekhez képest nincsenek is olyan kevesen a '96-os gyerekek. Na, basszus, kár volt kiművelődnöm magam. :)))

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2011. február 8. 13:44219.

    Abban reménykedem, hogy még '97-ben is tartott a sokk, mert akkor a következő gyerekemnek is vannak esélyei :)))) Mindjárt utánanézek a statisztikáknak, hátha fent van valahol az akkori adat.

    előzmény:
    maszi (218)
    2011-02-08  13:31
  9. 2011. február 8. 13:31218.
    Akkor a Bokrosnak is van végre valami előnye!! Pedig eddig csak a hátrányát élveztük!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (217)
    2011-02-08  12:55
  10. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2011. február 8. 12:55217.

    A pontszámítás mindig az adott évben dől el.

    Ha van, mondjuk, 80 hely és jelentkeznek 800-an, akkor megnézik,hogy hány pontja van a 80.-nak és annyi a ponthatár. A többi leeseik. :( (Persze ennél picit összetettebb, de ez a lényeg.)

    Hogy szóbelire hány ponttól hívnak be, sztem az is a jelentkezők számától és pontjaitól függ.

    Jó hír, hogy ez a korosztály sokkal kisebb létszámú, mint a korábbi és a pár évvel későbbi.A "Bokros-gyerekek" kb. 10%-kal kevesebben vannak, és ez növeli az esélyeket. :)

    előzmény:
    maszi (215)
    2011-02-08  12:47
  11. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2011. február 8. 12:50216.

    Az egész családi ezüstöt odaadnám, csak hogy a kisebbik fiam is bejusson a Jóskába... (Nyúzom, nyúzom, de szívós és ellenálló, mint a marhabőr :))))

     

    Ezek szerint tényleg nagyon esélyes, hogy egy suliba járnak majd a gyerekeink. :)))

    előzmény:
    bababetű (205)
    2011-02-07  20:02
  12. 2011. február 8. 12:47215.

    Sziasztok!

     

    Tegnap írtam két hsz-t is, egyet reggel egyet meg délután, de mindkettő elszállt valahova a nagyvilágba. Úgyhogy már nem is tudom összeszedni a gondolataimat úgy, mint tegnap.

     

    Nekem az lenne a kérdésem, hogy tudja valaki, hogy a Veres Pálnéba, és a Kölcseybe hány pont kellett a bejutásra? És a Veres Pálné Gimiben mik voltak a szóbelin a kérdések, feladatok?  Tudom, hogy a VPG-be nagyon nehéz bejutni, de azon drukkolok, hogy hátha valami csoda folytán behívják a szóbelire.

    És van valakinek még véleménye a Kölcseyről?? 

     

    Tudom azt mondtam, hogy nem parázok, de mégis. Egyszerűen ki vagyok ettől az egész dologtól. Kicsit az általános iskolára is haragszom, mert egyrészt nem tartanak április közepéig szülőit, még a 8. osztályosoknak sem. És úgy várná az ember, hogy kicsit kapjon valamiféle infókat akár az igazgatótól akár az ofőtől, szóval valami kis törődés jó lenne. Pedig amúgy nagyon jó a mi iskolánk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. február 8. 12:39214.

    A Budairól lebeszélnélek. Van nem egy ismerősöm, akinek oda jár a gyereke, meg is bánták. 

     

    A túl nagy létszámú iskolák véleményem szerint nem jók.  Ha belegondolsz, szinte képtelenség, hogy a tanár ismerje a diákjait, nincs igazi közösség, iskolai program, mert annyian vannak, mint egy kis faluban összesen.  

     Az én nagyfiam a Városmajori Gimnáziumba jár, a lányom is oda akar menni, remélem, sikerül is neki. Ennél jobb sulit nem is tudok elképzelni. Erős, de mégis szeretnek a gyerekek oda járni, nincs hajtás, megszakadás, a tanárok jó fejek, összességében nagyon jó a légkör.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638770 (213)
    2011-02-08  12:07
  14. 2011. február 8. 12:07213.

    Köszönöm a listát, sokat segített.

    A Budairól, vagy az ELTE Gyakorlóról-XII. kerület Kiss J. altábornagy u.  , II. Rákóczi Ferenc-II. Keleti K. u. van valakinek tapasztalata, véleménye, pontok?  A Budaiba járt egy lány, aki eljött onnan, mert szerinte túl nagy és személytelen, ő nem szeretett ott, most az Óbudaiba jár.

     

    előzmény:
    bababetű (205)
    2011-02-07  20:02
  15. 2011. február 8. 11:59212.

    Igazán jó tanácsot nehéz adni, de szerintem azt próbáld szem előtt tartani, hogy ez nem végleges döntés.

    Írjátok be elsőnek a leginkább vágyott iskolát, utána meg sorrendben a megfelelőket. És a legvégére egy olyat, ami még belefér az igényeitekbe. Valamelyikbe biztosan felveszik, rengeteg az iskola és nagyon kevés a gyerek.

    És ha nem jön be, majd akkor kerestek másikat. Év közben is, és első (v. 0. év) végén is lehet iskolát váltani.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638770 (211)
    2011-02-08  11:42
  16. 2011. február 8. 11:42211.

    Azért vagyok bizonytalan, mert nem sikerült jól a központi (pl. jól kiszámolta, de nem írta át kérdés után lévő üres részre, így nem kapott rá pontot, meg hasonló figyelmetlenségek)és nem viszünk túl sok pontot az általánosból.

    Vizsgálták a gyerekeimet 2 különböző helyen, 146 és 150 IQ-t mértek felnőtt teszttel, nagyon okosnak találtattak, de a szakember szerint nem jó iskolába járnak, mert ilyen gyerekek nem ilyen eredményre képesek (én is tudom, de ez ott van mellettünk). Emiatt nem tudom, hova lesz elég a pontunk.

    előzmény:
    Ischia (199)
    2011-02-07  14:02
  17. 2011. február 7. 22:30210.

    A fiamnak annak idején nem sikerült valami jól a központi felvételi, rosszabb lett, mint amit vártunk tőle. Na erre én úgy beparáztam, hogy elvittem az Apáczaiba saját felvételit iratni vele.

    A több száz jelentkező közül két tagozaton is bekerült a legjobb 30 közé, és biztos bekerült volna. 

    De az iskola légköre annyira nem tetszett neki, hogy láttam rajta nagyon nem szeretne odamenni. Ezért a József Attila gimit írtuk előbbre, és oda fel is vették.  

     

    Jövőre egy iskolába járnak majd a gyerekeink, csak a lányod elsős lesz, a fiam pedig végzős.

    (Nálunk a következő cél: BME Vegyészmérnök)

     

     

    előzmény:
    bababetű (205)
    2011-02-07  20:02
  18. 2011. február 7. 22:25209.

    Köszi!

     

    Ezt a lsitát tényleg mindne suli ki tudná adni a tanulóinak, abból már lehetne könnyebben iskolát választani.

     

    II. kerületi iskolák nem szerepeltek esetleg benne?

    előzmény:
    bababetű (205)
    2011-02-07  20:02
  19. 2011. február 7. 22:25208.

    Akkor lehet, hogy most indul :) De szerintem most sem egyértelmű, hogy a szakközepes kódok melyik szakra is vonatkoznak?

    4 éve úgy hirdették, hogy majd 0. után lehet választani, hogy az osztály szakközépiskolai vagy  gimnáziumi osztályként folytatja, de nem emlékszem, hogy valaha valaki megkérdezte volna.

     

    A lányom jól érzi magát, de utólag talán nem ide menne. Az angoltanárt nagyon szereti, és az osztálytársakkal is jól kijön, de létezik ennél jobb iskola.

    előzmény:
    bababetű (207)
    2011-02-07  21:37
  20. 2011. február 7. 21:37207.

    Szóval akkor nem is úgy van, ahogy meghirdették ?

     

    Mert külön kódja van a gimis 0.-nak és külön kódja a szakközepes 0. évfolyamnak. Ha egyben van mégis, az marhaság, hisz aki eleve gimibe jelentkezik, az nem akar szakközepes lenni. A tájékoztatón is külön kiemelték, meg a bemutató órák is külön voltak. 

     

    A lányos a Budaiba jár, és szereti ? Jól érzi magát ? Több ismerősöm gyereke, osztálytársak bejelőlték a Budait is, általában a kéttannyelvi részét. 

    előzmény:
    Ischia (206)
    2011-02-07  21:29
  21. 2011. február 7. 21:29206.

    Pedig igaz a Budai, szerintem.

    A legnépszerűbb szak az angol kéttannyelvű, utána az angol nyelvi előkészítő osztályok. Csak azután következik a spanyol és a német nyelvi előkészítő. Oda már jó közepes átlaggal be lehet jutni. A lányom 12-es, és nem tud szakközepes 0.-os osztályról. Általában úgy hirdetik meg, hogy majd 9. után lehet dönteni a szakosodásról, de valahogy mindig marad a gimnázium.

    előzmény:
    bababetű (205)
    2011-02-07  20:02
  22. 2011. február 7. 20:02205.

    Íme a "lista":

     

    Illyés: 4,4-4,9 ( átlag 4,7 )

    Petőfi: 3,8-4,6 (átlag 4,4 )

    Mechatronika szki: 3,2-4,4 ( átlag 3,7 )

    Széchneiy: 3,0-3,8 ( átlag 3,5 )

    Arany: évismétlő-4,5 (átlag 3,6 )

    ELTE Apáczai : 4,5-5,0 (átlag 4,8 )

    Madách: 4,6-4,8 (átlag 4,7 )

     

    Kitűnő eredménnyel: Eötvös, Fazekas, Lónyai Református ( szerintem ez túlzás, gyengébb átlaggal is vesznek fel gyereket ide ), Szabó Lőrinc, Veres Pálné, 

     

    Jó eredménnyel: József Attila , Semmelweis gyakorló, Szent Margit, Képző és Iparművészeti, Nemes Nagy Ágnes

     

    Közepes eredménnyel: Erzsébet Királyné szki, Budai Középiskola ( ez nem igaz, a gimnáziumba 4-es átlag felett vesznek fel !!! az szki és szakmunkás részbe lehet, hogy elég a 3-as, de nem hiszem, hogy pl. a 0. spanyol közgász szakon elég a 3-as....szóval ez nem igaz, hogy 3-assal be lehet jutni a húzósabb szakokra ), Garabonciás szki, Csepeli Vendéglátó szki

     

    3,0-nál gyengébb eredménnyel lehet bejutni: Európa 2000 Közgáz, Üveges

     

    Szóval, ez a lista. Kíváncsi vagyok a véleményetekre róla. Igaz, mi már döntöttünk, jobban mondva a lányom. és nagyon jól !

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 7. 16:40204.
    Köszönjük, valahogy már kibírjuk! Nektek is sok pontot holnapra! Én még időben szóltam a fiamnak, hogy ne itt írja, de ragaszkodott ehhez a sulihoz, nem értem, miért. A házunkkal szemben van egy középiskola, ha ott írta volna, már rég tudnánk az eredményt...
    előzmény:
    Danita (203)
    2011-02-07  15:40
  24. 2011. február 7. 15:40203.
    Ó szegények!- és még én panaszkodom! Nektek még 3 nap. Ha ezt tudom előre , akkor mi sem itt írtuk volna, hanem Pesten .De sajnos ezzel csak a felvételi napján szembesültünk.Hiába kérdeztem őket erről már korábban semmit sem tudtak mondani. Nagy-nagy kitartást nektek, és sok pontot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (198)
    2011-02-07  14:02
  25. 2011. február 7. 14:34202.

    Köszönöm ! Gratulálok a fiadnak én is !

     

    Ha már ilyen nagy az érdeklődés, előkeresem azt a lapot.

     

    JAG-ba akar menni a lányom is, 0. spanyol az első helyen áll, utána a  biosz. 

     

    Állítólag a JAG bioszra nagyon kevesen jelentkeznek, úgyhogy van esély bejutni. Gondolom az előző évek alapján mondta az igazgatónő.  A fiad ilyen pontszámokkal szerintem simán bejut.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (201)
    2011-02-07  14:16

Címlap

top