Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gimnáziumok vélemény

maszi
Létrehozva: 2010. június 23. 13:01

Tudom, hogy elkezdődött a nyári szünet. A lányom most fejezte be a 7. osztályt, nyáron szeretnénk infokat gyűjteni a középsulikról, és szeptemberben pedig elkezdeni a komoly keresgélést.  Hogy ősszel már csak azokat a sulikat nézzük meg a nyilt napon, amik valóban érdekelnek.

 

Kíváncsi lennék a 9. osztályt végzetteknek, vagy érettségizőknek milyen benyomásaik, illetve tapasztalataik vannak a gimnáziumokkal kapcsolatban.

 

Mennyire nehéz bekerülni, érdemes ott előkészítőzni, ahova menni akar, milyen nehéz a nyelvi felvételi. Gyakorlatilag hány iskolát érdemes megjelölni, ami nem túl kevés, de nem is sok.

 

Érdekelne a budapesti:

 

Veres Pálné gimnázium

Kölcsey Ferenc gimnázium

Weöres Sándor gimnázium

Ady Endre gimnázium 

II. Rákóczi Ferenc gimnázium 

Karinthy gimnázium

 

illetve kéttannyelvű gimnáziumokkal kapcsolatos tapasztalatok.

 

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait!!

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2011. február 7. 14:16201.

    Szia!

     

    Gratula a lányhoz! :))

    Mi sajna nem kaptunk ilyen listát, pedig nagyon hasznos lenne. (Esetleg meg tudnád írni?)

    Hol tanul a lányod? Fiam a Sopron útra jár, onnan akar a JAG biológia tagozatára menni, neki is 80 pontja lett (ugyanúgy) és van 42 hozott pontja. Nagyon nagyon nagyon nagyon szeretnénk a Jóskát, remélem, összejön. :) Kisebbik fiam jövőre indul neki, és egyelőre nem jók a jegyei. Nem is tudom, hová van esélye bekerülni... :(

    Lányod is a JAGra akar menni?

    előzmény:
    bababetű (200)
    2011-02-07  14:07
  2. 2011. február 7. 14:07200.

    De nekem nincs listám. Egy tájékoztatóm van, amit a lányom iskolája adott, hogy abból az iskolából tavaly hanyas átlaggal kit hova vettek fel.

     

    Ebből lehet következtetni, hogy hova vesznek fel 4,5 feletti átlaggal, és hova 3,0-val.

     

    És ez csak az itteni pár környező 5-6 iskola. ( XI. ker.)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638770 (197)
    2011-02-07  13:46
  3. 2011. február 7. 14:02199.

    Nekem megvan, szerintem az én fiam is abba az iskolába jár :). De az leginkább a XI. kerületi és a környéki iskolákat tartalmazza és nem is igazán reális szerintem.

     

     

    Miért vagy bizonytalan?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638770 (197)
    2011-02-07  13:46
  4. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 7. 14:02198.

    Szia!

    Nem vagy egyedül! Mi majd csak 10.-én tudjuk meg az eredményt. Másnap délutánig lehet fellebbezni. Én sem értem, miért nem tudnak erre is valami egységes időpontot megadni. A legtöbb iskolában pár nap alatt kijavították a dolgozatokat, nem értem, nálunk miért ülnek rajta ennyi ideig.

    Nem te liheged túl! Mi is izgulunk rendesen, hiába láttuk a javító kulcsot és tudjuk, hogy nagyjából mire számíthatunk, akkor is ott lebeg a fejünk fölött, hogy hány pontot vonnak esetleg le olyan dolgokért, amivel nem számoltunk. 

    előzmény:
    Danita (195)
    2011-02-07  09:42
  5. 2011. február 7. 13:46197.

    Sziasztok,

     

    Ha valakinek megvan bababetű említett listája (vagy hasonló), megosztaná velem?

    A héten véglegesítenem kell a listát, és nagyon bizonytalan vagyok.

    köszönöm,

    ke65

    előzmény:
    bababetű (86)
    2010-11-09  23:53
  6. 2011. február 7. 10:00196.

    Nem te liheged túl.

     

    A gyerek jövőjéről van szó. Igaz, hogy a gyereken fog múlni, hogy hogy tanul, és tanul-e, mert ha nem akar tanulni, akkor mindegy melyik iskolába jutott be.

     

    De mégis meghatározó, mégpedig az iskola légköre, és az arculata. nagyon túl van ez bonyolítva, és rengeteg stressz ez a gyerekeknek, szülőknek egyaránt.

     

    Azt nem értem, hogy van olyan iskola, aki csak február 10-én ad eredményt, a szülőnek meg szinte semennyi ideje nincs semmire, mert az iskolák postázzák a dolgokat.

     

    Postázzák, és nem csak számítógépen küldik el. Lévén ami a számítógépben van, azt mentünk be leellenőrizni, azt nyomtatta ki a tanárnő, és ahhoz csatolta az értékelő lapokat, és amelyik iskola kért valami speciális dolgot, azt is. Úgyhogy nem csak számítógépen megy be az anyag. 

     

    A lányom osztályában is vannak gyerekek, akik csak 10-én kapnak értékelő lapot. A suli meg 15-én postázza Győrbe.

     

    Kívánom, hogy holnap nagy öröm érjen benneteket !

    előzmény:
    Danita (195)
    2011-02-07  09:42
  7. 2011. február 7. 09:42195.

    Sziasztok!

     

    Valószínű már csak én vagyok itt egyedül, aki nem tudja gyermeke eredményét.Holnap nézhetjük meg. Attol félek nem jut elég idő a fellebbezéshez (már ha szükség lesz rá) esetleg ha tovább kell lépni ez ügyben, akkor az időből végképp kicsúszunk hogy határidőre beérjen Győrbe és a választott iskolákba. Nem is értem hogy mért nincs erre egységes szabályozás országosan. Úgy igazságosabb lenne.Mindenesetre ez a hosszú  várakozás felőrli az idegeket. Itthon is csak nő a konfliktus a gyerekkel.Már én is alig alszom éjszaka.Lehet hogy csak én lihegem túl ezt az egészet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. február 6. 22:58194.

    Az Illyésben kódok alapján vannak fent a gyerekek. Pl. az első a 96 pontos az a lányom osztálytársa.

     

    De még ez a lista sem mérvadó, mert ez csak azt mutatja, hogy azok a gyerekek, akik az Illyésben írták meg a központit, nekik mennyi a pontjuk. Nem biztos, hogy aki ott felvételizett, az oda is akar menni.Persze, biztos te is tudod.

     

    Más iskolában nincs kód, és név szerint nem teszik ki a gyerekeket.

     

    Idén magasabbak lesznek a ponthatárok, mert állítólag könnyebbek voltak a feladatok. 

    előzmény:
    Darla (193)
    2011-02-06  22:14
  9. 2011. február 6. 22:14193.

    Nem, nem az ideiglenes listára gondoltam, azt tudom, hogy még nincs meg. De pld. az Ilylés honlapján is fent vannak rangsorolva a felvételizők. Tehát már lehet kalkulálni, hogy valaki mondjuk az első x ember között szerepel az írásbelije alapján vagy csak a sok századik.

    Egyébként igen, még jó sokáig izgulhatunk, mire végleges eredmény lesz.

    előzmény:
    bababetű (192)
    2011-02-06  21:11
  10. 2011. február 6. 21:11192.

    Nem, ilyen nincs. Amire te gondolsz, az majd március 8-án lesz.

     

    Ez most csak az írásbeli volt, és az ideiglenes rangsor majd csak akkor lesz, ha az iskolákban szóbeliztek a gyerekek, mert akkor tudja az iskola, hogy ki jelentkezett hozzájuk. De ez még nem a végeleges lista, mert az is szerepel benne, aki a 6. vagy a 2. helyen jelölte az adott sulit. 

     

    Az adott suliba az jut be, aki elsőnek jelölte, és megfelelt, vagy aki más sulit jelölt 1-nek, de nem jutott be...szóval a varriáció rengeteg. 

     

    Tutit április 27-e után fogunk tudni. Addig mindenki izgulhat. 

    előzmény:
    Darla (191)
    2011-02-06  21:07
  11. 2011. február 6. 21:07191.

    És nem volt valami rangsor, hogy pld az ott felvételizők között a lányod pontszám szerint hányadik a rangsorban?

     

    előzmény:
    bababetű (190)
    2011-02-06  20:54
  12. 2011. február 6. 20:54190.

    Szia !

     

    Igen, ott írta. A Józsefben a felvételi átlag: magyar 32,5, matek 32,5. Összesen 65 pont. Persze, ez semmit nem jelent, hisz aki ott írta, az nem biztos, hogy oda felvételizik, csak ez a suli volt hozzá közel.

     

    Lányomnak magyar 39, matek 41 pont lett.

     

    A te lányod hol írta, és milyen sulikat jelöltetek ? 

    előzmény:
    Darla (189)
    2011-02-06  19:39
  13. 2011. február 6. 19:39189.
    József Attilában írta végül a lányod a központit? Az ott felvételizők milyen eredményket produkáltak? Melyik mezőnyben szerepel a lányod?
    előzmény:
    bababetű (151)
    2011-02-02  16:56
  14. 2011. február 5. 10:11188.

    Sziasztok!

     

    Nem akarok ismétlésbe bocsátkozni, csak osztom bababetű véleményét.

    Az igaz, hogy vannak olyan pedagógusok is, akik tényleg minden más okból lerontják a gyerek eredményét, de ezek nem is pedagógusok, hanem "csak tanárok", és szerencsére elvétve találhatók.

    A pedagógusok legalább 95 %-a tanulmányi eredmény alapján értékel, és korrekt, nevelő célzattal teszi amit tesz, és legfőképpen törvényesen!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. február 4. 23:07187.

    Lehet, hogy rosszul emlékszem, de nem írtam ilyet, hogy az EGÉSZ TANÁRI KAR. Tanárokról írtam egy-kettőről. Remélem, hogy nem írtam egész tanári kart mert akkor hazugságba keverednék azt meg nem szeretném. Ha írtam ilyet bocsánat.Csak azért válalom a felelőséget ami megtörtént és igaz. Ha nem lenne az nem merném megtenni, hogy egy nyilvános helyen leírjam. Egyébként az igazgató nem jelenti fel a saját tanárát védelmezi. Én pedig megértettem, hogy a nyugdíja előtt ne rúgják ki ha már ledolgozott X évet. Ezért kapott fegyelmit. Egyébként nem egy alja helyről beszélek Budai iskola! Veled élmény a beszélgetés inkább átadom másnak a lehetőséget!

    Azért a többieknek, hogy felkészüljenek lelkiekben az elsős könyvek piszok drágák. Nekem most 45 000 forint volt plussz egy 10000 a másik gyereknek 1-2 könyv. A gimnáziumi 3 évvel ezelott 50000 volt. Nagyon sok könyvet meg kellett venni előre 4 évre.

    akkor ezek szerint rossz helyre írtam?:) Biztos tanári véna folyik benned mert elmondtad mit kell tennem köszönöm:)

    Mindenki akkor tanul belőle amikor bizonyos dolgokat megtapasztal ki így ki úgy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. február 4. 22:47186.

    Ha ennyit van a suliban, akkor ne csodálkozz, hogy nincs ideje tanulni !

     

    Jó éjt neked is !

    előzmény:
    boszyka77 (185)
    2011-02-04  22:43
  17. 2011. február 4. 22:43185.

    Nem minden hétvége ált vasárnap. Volt olyan hét, hogy mindennap volt fellépésük. Tanulószobák vannak egy tanár mindig van a szobában, hogy a gyerekeket segítse ha valami van meg felügyelet miatt. Gyakorlószobák. Szent Isván Király Zeneművészeti Szakközép. Délutánonként vannak a gyakorló órák(zongora-gitár)hangkultúra, stb mivel ő gitárszakos és a zenekarba nem tartozik bele ezért kórúsban van. Meg mondom őszintén nem tudtam, hogy ez ennyire sok lesz. Bizony hazaáér eszik és eldül az ágyon és és egy óra múlva meg keltem, hogy menjen fürödni. Nagyon sok, nagyon szereti 8 éve gitározik(akusztikus) egyetlen egy jó dolog, nincs ideje csavarogni még ha akarna sem lenne. Testvére ellenére úgy nézz ki az osztálya is klassz mert volt olyan hétvége, hogy együtt ment az osztály PL: korcsolyázni de maguktól mentek nem pedig tanári megbeszélés. tényleg megyek.

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. február 4. 22:38184.

    MINDEN iskolában reklámozzák az előrehozott érettségit, sőt a középfokú nyelvvizsgát is.

     

    Továbbra sem hiszem, hogy egy egész tanári kar a fiad ellen összefogott. Azt sem, hogyha egy gyerek rosszul áll egy tantárgyból, akkor az a tanár hibája csakis, egyedül. Vannak mindenhol szörnyű tanárok, de te valahogy mindenért egyedül őket hibáztatod. 

     

    Ha pedig valóban az egész tanári kar a fiad ellen van, akkor miért nem vetted ki előbb az iskolából ? 

     

    Ne haragudj, de valahogy nekem nem kerek ez a történet.

     

    ( ha valakinek a hozzászólására válaszolsz, akkor meg az ő hozzászólásánál kell a válasz opcióra böki, hogy lássuk, kivel beszélgetsz )

     

     

    előzmény:
    boszyka77 (183)
    2011-02-04  22:27
  19. 2011. február 4. 22:27183.

    Örülj, hogy nem találkoztál ilyen emberekkel! Igen egyest ad ezért 10-be tett egy különbözeti vizsgát, és év végén előrehozott érettségit. Ezáltal idén már nem kell bejárnia az informatika órára. Egyébként nem sok iskolába reklámozzák ezt a lehetőséget pedig aki valamiben PL angol, matek történelem előre le tud belőle érettségizni és így 12 végén kevesebből kell ráadásul már látta, hogy ez az egész, hogy múkődik kevesebb a drukk. Ha véletlenül nem sikerül akkor 12-be érettségizik rendesen.

    Na jó asszem visszavonulok vagy félévre mert egy lexikont írtam ide.

    Igazgatóhoz lehet menni más ügyben is amikor megbízzák egy feladattal. Legutóbb a sport napon reggel8-tól este 7-ig ő csinálta a zenét. Vagy az elsős gólyabálosokról egy héten keresztül csinálta a videofelvételt. Rá tudott bízni feladatokat, de hál istenek ez kölcsönös volt mert a gyerek is megbízhatott benne. Nagyon sokan azt hiszik az igazgatók valami nagy és különleges és hű nem mindegyik van amelyik emberből van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. február 4. 22:13182.

    Melyik iskolák ezek ?

     

    Ha a lányod este 8-ra ér haza, és hétvégén is suliban van, akkor mikor tanulna ? Ha így lenne ?

     

    Budapesten éltek ? 

     

     

    előzmény:
    boszyka77 (181)
    2011-02-04  22:03
  21. 2011. február 4. 22:03181.
    Egyébként pont a fiam igazgatója érdeklődőtt tavaly, hogy hova fog menni tovább a huga és akkor azt üzente ne csodálkozzunk, ha piszkosul leromlik az átlaga. Na de ennyire? Egyébként tény, hogy 15 évessen ennyit beválalni én nem gondoltam, hogy ez így lesz. Zenetagozatos mindennap este 7-8 mire hazaér van amikor hétvégenként is menni kell. Az iskola is úgy van kialakítva, hogy reggel 6-asszem este 10-ig van nyitva. Mindig tudjanak gyakorolni és ha van egy üres órájuk ne az utcán töltsék. Felnőtt embernek is sok lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. február 4. 21:56180.

    Rosszul fogalmahzattam. A férfi tornatanár volt nem az ofő. Konkrétan nem verte hanem ütügette őket vagy szorongatta. Nem pofon. Jópofiságnak tünt csak már fájt nekik. Az egész iskolát! Pl.: ha meglátták a folyósón, hogy jön inkább visszafordultak. Egy évig csinálta és nem hittünk a gyereknek úgy gondoltuk eltúlózza. Második osztályra készült ki most ez durván hangzik, hogy szerencsénkre, de igen sikerült úgy megfognia, hogy megmaradt a nyoma. Volt akiket melkason ütött. 4-es matekosból kettes? Úgyhogy tanárt járt hozzá és azt mondta minden stimmel hát nem tudom.Ofővel szoktunk emailezni és mondtam, hogy gáz van a matek-fizikával azt mondta mostanában nagyon sok problémája van a tanárnőnek az egézségével és otthon is és várjunk még:)

    Viszont ez egy egész más helyzet mert itt ki sem nyithatom a számat soha mert örüljönk, hogy bekerült lehet, hogy ilyen szakot már nem indítanak jövőre sem és itt nem lehet ugrálni iskolák között. Tanárok haragjaitól ments meg minket:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. február 4. 21:36179.

    Bocsi, hogy ennyit írok csak mindig jönnek az indulatok a mai napig. Igazából unatkozom mindenki későn ér haza ezt elmesélem sose lehet tudni. Az én drága kisfiam, hogy tegyen még a tűzre szerepelt egy politikai plakáton bizonyos politikus mellett. Ezért ő pénzt nem kapott ő ezzel foglalkozik szereti is amit csinál és ért már el dolgokat. Na de az a busz ami az iskolához megy érinti az említett kerületet is ezáltal mindenhol a gyerek volt látható kinagyítva.Metron, buszon:) Hihetetlen én sajnos azt sem tudom ki kicsoda és agészet gyülölöm ahogy van, de a gyerekre azért büszkék vagyunk ki ne lett volna az. Tanárokból sikerült kihozni az ördögöt. Jegyekkel büntették és olyan is volt, hogy kiabálva az órán a fejéhez végták "ez azért van mert ahoz a pártoz tartozol ott tanulod" Na de annyira elhatalmasodott a helyzett, hogy mindennapos lett és a gyerek már nagyon rosszul érezte magát mert amiről ő úgy gondolta, hogy jó és jó is volt köztük a suliba mindig kapott érte. Mivel az érettségi miatt beszélnem kellett az igazgatóval ezt is megemlítettem. Többet nem történt ilyen! Csak sajnos egy évig hallgatta. Ugyanis amit eddig nem tudtam, de már tudom! Törvény írja elő!!!!!!!!!Nem tudom pontossan, de a lényege az az, hogy valamikor jó pár éve tüntettek egyetemisták. Aztán akiket felismertek vagy megtudták, hogy ott voltak az iskolájukban különböző atrcitások érték őket a tanáraiktól, de komoly dolgok! Ezért hoztak egy törvényt, hogy az iskola falain belül a diákok szabadon véleményt nyilváníthatnak a politikáról, amíg a tanárok nem!

    Furcsa fintora a sorsnak egy ilyen idóta probléma tényleg úgy tünik, hogy minden apró-cseprő dolgot kitalálok. Na de basszus ha törvény akkor törvény! Most akkor járja mégegyszer a tavalyi osztályt, hogy ne a politikai hovatartozása miatt osztályozzák? Kezdjük elölről a gimnáziumot?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. február 4. 21:28178.

    Megírod priviben, hogy ez melyik suli??

     

    Hát nagyon elkeserítő amiket itt leírtál. Nem is tudom, hogy birtátok, bírta a fiad ki. Minden tiszteletem a Tiétek. 

    Szerintem mindenképp váltsatok iskolát, addig menj, amig nem tudod elintézni. Megkeserítik a gyerek életét. 

    Engem egyáltalán nem érdekelne, hogy mit hisznek a tanárok, higgyék ha akarják, hogy ők nyertek. Ha ezt így élik meg, hogy nyertek, az az ő szegénységi bizonyítványuk. 

    Viszont igazán Ti fogtok nyerni, mégpedig azt, hogy egy nyugodt, normális iskolába, normális tanárok közé kerülhet a gyerek. És ez szerintem mindennél többet ér. 

    előzmény:
    boszyka77 (176)
    2011-02-04  20:59
  25. 2011. február 4. 21:22177.

    Ez a sztori horror. Miért nem léptél előbb ? Én nem hiszem, hogy az egész tanári kar a fiad ellen lenne azért, mert a fiad bejár az igazgatóhoz. Mondjuk azt nem értem, minek jár be ? 

     

    Ha az ofő meg állítólag veri a gíerekeket, és van látleleted, akkor az igazgató miért nem tett hivatalosan feljelentést ? 

     

    Lányodnál is a tanárokat hibáztatod egyedül......pedig mindig kettőn áll a vásár. Ott a könyv, a füzet, meg kell tanulni. Ha a gyerek tudja a leckét, akkor nem kap 1-est. 

     

    Viszont azzal is tisztában kell lenni, hogy az első évben rontanak a gyerekek, mert nagy váltás a középiskola, sokkal nagyobb a követelmény minden téren. Többet, nagyobb anyagrészeket kell megtanulni. 

     

    Melyik iskola ez ? Erre nem válaszoltál még. 


     

     

    előzmény:
    boszyka77 (176)
    2011-02-04  20:59

Címlap

top