Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gimnáziumok vélemény

maszi
Létrehozva: 2010. június 23. 13:01

Tudom, hogy elkezdődött a nyári szünet. A lányom most fejezte be a 7. osztályt, nyáron szeretnénk infokat gyűjteni a középsulikról, és szeptemberben pedig elkezdeni a komoly keresgélést.  Hogy ősszel már csak azokat a sulikat nézzük meg a nyilt napon, amik valóban érdekelnek.

 

Kíváncsi lennék a 9. osztályt végzetteknek, vagy érettségizőknek milyen benyomásaik, illetve tapasztalataik vannak a gimnáziumokkal kapcsolatban.

 

Mennyire nehéz bekerülni, érdemes ott előkészítőzni, ahova menni akar, milyen nehéz a nyelvi felvételi. Gyakorlatilag hány iskolát érdemes megjelölni, ami nem túl kevés, de nem is sok.

 

Érdekelne a budapesti:

 

Veres Pálné gimnázium

Kölcsey Ferenc gimnázium

Weöres Sándor gimnázium

Ady Endre gimnázium 

II. Rákóczi Ferenc gimnázium 

Karinthy gimnázium

 

illetve kéttannyelvű gimnáziumokkal kapcsolatos tapasztalatok.

 

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait!!

 

 

  1. 2011. február 4. 20:59176.

    Ha tőlem kérdezed! A Fiamnál nagyon jó a kapcsolat az igazgatóval valószinűleg a sok probléma miatt a gyerek is bármikor bemehet hozzá. Ez nem biztos ,de nem népszerű a tanárok között mégpedig azért mert kiállt az akkor 16 éves fiam mellett és azóta is ha valami komoly próbléma van a gyerek bármikor mehet hozzá. Ez nagyon szuper dolog mert általában diákoknak nem mindig hisznek nem veszik őket komolyan stb. Szerintem ilyen egy igazgató csak sajnos két éve került ebbe a székbe és egy borzalmas tanári kart kapott  a kezébe akiket nem ismert. Aztán szép sorba kezdtek kiderülni dolgok. Sajnos ezáltal van aki csipi a gyereket mert mai napig ott van és végigcsinált dolgokat és kiállt az igazáért viszont vannak akik utálják pont ezért mert mi az, hogy gyerek bejáratos az igazgatóhoz. Úgy tekintettek rá, mint egy besúgóra. Végül is valahol érthető, de ti el sem tudjátok képzelni mik folynak egyes falak között. Nem nagy dolog, de amikor a látleletet felvettük azért megemlíteném, hogy 15 fiú állt sorba és 13-al létesített fizikai kontatktust. Poénnak is van egy bizonyos határa. Konkrétan tudtam, hogy a gyerekek félnek elmenni mellette a folyosón. Lehet, hogy eltúloztam, de miért én voltam az egyetlen szülő aki mert tenni valamit. Én voltam az egyetlen aki a fiam elvörösödött nyakáról mertem csináltatni egy látleletet. Persze mondanom sem kell másfél éve áskálódik a gyerek ellen sőt az igazgató elárulta, hogy ellene próbálja hangolni a tanárokat és nem érti miért amikor neki köszönheti, hogy csak fegyelmit kapott.

    Előrehozott érettségi előtt is voltak gondok ugyanis az ofője nem akarta engedni.Túl volt az írásbelin és az ofő órán az osztály előtt azt mondta majd én megmutatom neki majd rájön ha nem vizsgázhat mert akkoriban sokat hiányzott . Nem értettem az egészet de azt sem, hogy lehet ezt megakadályozni viszont megtudtam, hogy ő az egyik vizsgázó. Viszont a kiíráson a vizsgázók neve között nem szerepelt.  Nem volt más választásom azonnal szóltam az igazgatónak és mondta, hogy odafigyel és vizsgázni nem érti miért nincs kint a neve.

    A Lányomnál nem tudok nyilatkozni mert befogtam a számat és hallgatok és nem megyek be szólni és elmondani a véleményemet mert nem akarom, hogy ebbe bele essen ő is. Ha jövőre sem változik akkor, de próbálom húzni amíg lehet.

    Nem kiabálom el lehet, hogy sikerül a váltás még nem biztos jövőhéten van a találkozó az osztályfönökkel (új). Tisztára olyan érzés, hogy na nesztek ti nyertetek eddig bírtam. Szerintem még pezsgőt is fognak bontani, ha eljön.

    Egyébként van olyan iskola ahol meghallják, hogy közepes és elköszönnek és ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 3. 20:32175.

    Nincs saját tapasztalatom. Csak egy ismerősünk mesélte a történetet a fiával kapcsolatban. Ott borzasztó osztálytársak voltak, és a tanárok egyáltalán nem fegyelmeztek. Rengeteg problémája volt a gyereknek a tanárokkal. 

    Ez az ismerősünk keresett egy másik középiskolát, oda bement és elmondta őszintén az igazgatónak a történetüket, és megkérdezte, hogy átvenné-e a gyereket, mert ő mint szülő nem akarja tovább kínozni abban az iskolában a gyerekét és kéri, hogy az igazgató segítsen. Sőt azt is mondta az igazgatónak, hogy ha ő nem veszi át a gyereket, akkor mit tanácsolna egy kétségbe esett szülőnek. 

    De nem volt probléma, mert az igazgató átvette a gyereket. Igaz nem év közben, hanem a következő év elején.

    Csak egyetlen dolgot tanácsolt a szülőnek, hogy jobb lenne, ha a gyerek náluk megismételné az évet. Így könnyebben hozzászokna az új iskolához, és új követelményekhez. Idén érettségizett a fiú. 

     

    A Ti sulitokban mit szól az igazgató és az igazgatóhelyettes ezekhez a dolgokhoz? 

     

    A pályaválasztási tanácsadó szerintem is jó ötlet. Mindeképp hívd fel őket, ha nem is tudnak segíteni, biztos tudnak valami tanácsot adni, hogy hova kell fordulni, vagy mi ilyenkor a teendő. 

     

    Nekem az a véleményem, hogy mindenképp el kell hozni abból a suliból a gyereket. 

     

    Melyik suli ez??? 

    előzmény:
    boszyka77 (170)
    2011-02-03  14:34
  3. 2011. február 3. 16:14174.

    Február 10-ig kell döntést hozni, és kiadni az értékelő lapot.

    Bármi fejlemény van, jelezni fogom mindjárt! 

    Ne legyél nyuszika! (biztos nem is vagy az)

    Nincs veszíteni való! Csak nyerni lehet azt az 1-2 pontot!

     

    Köszi a drukkolást! Én is szorítok Nektek!

    előzmény:
    bababetű (171)
    2011-02-03  15:06
  4. 2011. február 3. 16:10173.

    Nem! Nem a Madáchban írta, hanem az egyik saját kerületünkben lévő gimiben, ami közelebb van, és még azért, mert a jelenlegi osztályából kb. az 50 % is itt írta.

    Ha a Madáchban írta volna, akkor valószínűleg nem fellebbeztem volna!

    előzmény:
    bababetű (169)
    2011-02-03  14:34
  5. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 3. 15:33172.

    Szia!

    Nekem még nincs középiskolás gyermekem, így nem igazán tudok hozzászólni. Ha budapestiek vagytok, esetleg próbáljátok meg a Fővárosi Pályaválasztási Intézetet, nekem úgy rémlik, ilyen ügyben is tudnak segíteni. Azt elárulod, melyik gimnáziummal nyúltatok ennyire félre?

    előzmény:
    boszyka77 (170)
    2011-02-03  14:34
  6. 2011. február 3. 15:06171.

    Amiatt nem fellebbeznék, mert nyuszika vagyok, és nem mernék. 

    Viszont, aki mer, az nyer !  

     

    Sok sikert nektek !

     

    Mikorra adnak választ ?

    előzmény:
    Kingerus (162)
    2011-02-03  13:42
  7. 2011. február 3. 14:34170.

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni hátha valaki tapasztalt már....11-es a fiam gimnáziumot szeretne váltani persze ripp-ropp rögtön! Van az ő elképzelése meg az enyém próbálunk kompromisszumot kötni ami már látom, hogy nem fog menni. 2.5 év után rájött, hogy piszkosul rosszul döntött nyolcadikba és most oldjam meg én....a baj csak az, hogy nemleges válaszokat kapunk közepes tanulót nem vesznek át. Aki már váltott évközben gimnáziumot tanácsokat elfogadok. Nem akarom mentegetni a rossz bizi miatt, de egyetlen példa:infoból bukásra állt kilencedikbe a tanárral is összeveszett(pedig a mai napig ebből van zsebpénze)még abban az évben megcsinálta az ECDL vizsgát. Másodikba pedig ötösre leérettségizett belőle. Tornára nem jár mert két éve kezünkbe van egy látlelet.....nem rúgták ki az illetőt mert hát legyünk megértőek nyugdíj előtt ezért 3-as tornából, de nem tornázik. Csak azért próbáltam ezt így leírni, hogy a jegyek sajnos nem tükrőzik a valóságot.Van olyan tanárjuk akinél nem létezik ötös. Ha valaki válaszol megköszönöm.gyü

    Jó lenne értesülni ezekről még az iskolaválasztás előtt!

    Hátha érdekel valakit a lányom most kilencedikes zene tagozatos szakközép iskolában! Két éve készült a felvételire folyamatos kapcsolatban volt a tanárokkal meghallgatásokra járt. Négyes tanuló volt mindig!!!Még matekversenyen is szerepelt! Most kilencedik félév kettes matekból fizikából pedig bukott. A tanárnő  gyülöli valamiért. Hívtam hozzá matek és fizika tanárt amikor betegen itthon volt, hogy nehogy emiatt legyen lemaradva. A matekos év elejétől átvette vele az anyagot azt mondta szuperul tudja. Fizika is átvette azt mondta minden oké.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. február 3. 14:34169.

    Madáchban írta ?

     

    Nem tudom, hogy én fellebbeznék-e, ha ott írta. Épp amiatt, mert annyira szubjektív, hogy mit mond róla a tanár. Nehogy a gyerek szívja meg. A magyar dolgozattól emiatt jobban tartottam, mint a matektól, mert a matek kristálytiszta tudomány. 

     

    Az irodalom meg iszonyat szubjektív. A nyelvtan is jó, mert ott is van logika, és szabályrendszer. 

    előzmény:
    Kingerus (162)
    2011-02-03  13:42
  9. 2011. február 3. 14:30168.

    220 ezerszer elmondtam, hogy mindent írjon le, nézze át, ellenőrizze... mert épp olyan, mint én, elszámol, és az agya előbb jár, mint a keze.

     

    Hála az égnek, "csak" 2 pont veszteség volt figyelmetlenség, elírás miatt. ( kijött neki a részeredmény, hogy 192...és amikor leírta a következő sorba, akkor már 194-el számolt, így a végeredmény rossz lett.....egyébként hibátlan....de emiatt ugye nem kapott erre az eredményre pontot )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (166)
    2011-02-03  14:21
  10. 2011. február 3. 14:25167.

    A lányom is ír egy regényt !

     

    Saját készítésű ( rajzoló paddal készíti ) rajzokkal is illusztrálja. Még a kezdetekkor olvastam bele, majd alkalomadtán elkérem. 

     

    Egy farkas törzsről, nemzetségről, szereti a farkasokat. Na, meg minden állatot. 

     

    Szeret is írni, tud is. Én pl. utáltam, utálok, és nem is tudok. 

     

    Ehhez képest vacak lett az a fogalmazás. A téma jó lett volna, csak olyan összerendezetlen lett. Nem tudta kifejteni.

     

    Azt írta, hogy a jelenben élne, él a legszívesebben. Mert a múltban sokat szenvedtünk, a jövő meg kiismerhetetlen. Mert lehet, hogy lesz háromdimenziós tv és szagos mozi...de ki fog foglalkozni a természettel ? Mi lesz velünk, ha kivágják a fákat ? Itt beszélt az erdőkről, arról, hogy milyen szép volt még régen a természet...és hogy lehet, hogy akkor mégis inkább a múltban élne emiatt.  A jövőben semmi esetre, mert kinek kell a szagos mozi. 

     

     

    Csak csapongott. Én ismerem, és látom a gondolatmenetét, de egy idegennek nehezen érthető a szöveg. 

    előzmény:
    maszi (164)
    2011-02-03  14:14
  11. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 3. 14:21166.
    Köszönöm neked is, hogy leírtad! Nálunk is azt mondták, hogy aki kéri, annak lefénymásolják és másnap délutánig lehet írásban reklamálni. A gyerekkel átnézettem az összes megoldókulcsot még aznap, hogy megírta, így nagyjából emlékezett rá, milyen válaszokat írt, kb. megsaccoltuk a pontokat, remélem, nagy eltérés nem lesz. A matematika egy picit azért egyértelműbb, bár ott is vonhatnak le pontot, ha egy-egy rész számítás lemaradt. (A fiam meg hajlamos erre, mert az agya mindig előrébb jár, mint a keze)
    előzmény:
    bababetű (163)
    2011-02-03  13:43
  12. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 3. 14:15165.

    Köszi, hogy leírtad, így kicsit felkészültebb leszek

    Ami nekik "kekeckedés", azon a gyerek felvételije múlhat, úgyhogy én sem leszek szívbajos, azt biztos

    előzmény:
    Kingerus (162)
    2011-02-03  13:42
  13. 2011. február 3. 14:14164.

    Hát ez volt nálunk is. A lányom olyan jókat szokott írni, elkezdett egy regényfélét is, és már a barátnők alig várják minden alkalommal a folytatást. Mikor elolvastam - megvetendő dolog, de titokban beleolvastam - akkor először nem is gondoltam, hogy ezt a gyerekem írta, azt hittem valami regényből másolta. 

     

    Szóval ehhez képest a dolgozatban olyan xar lett a fogalmazás. Nem volt igazán kerek, a mondatai sem voltak olyanok, amiket megszoktam tőle,ennél sokkal értelmesebben, jobban ír.

     

     

     

    előzmény:
    bababetű (161)
    2011-02-03  13:39
  14. 2011. február 3. 13:43163.

    A Józsefben úgy volt, hogy névsor szerint 2 terembe osztották a gyerekek dolgozatait. Ott kiadták a dolgozatot, beültünk a padokba, voltak javítókulcsok minden padon. ( én vittem a saját, itthon megoldott feladatsorokat )

     

    Addig nézhetted, ameddig akartad. Ha valami nem tetszett valakinek, akkor 1-1 szaktanár várt másik termekben, vele át lehetett beszélni annak, akinek problémája volt. Azt mondták, ha akkor sem értenek egyet, akkor másnap 16 óráig írásban kell észrevételt tenni. 

     

    A dolgozatokat lefénymásolták mindenkinek , aki kérte. 

     

    Ha egyetértettél, akkor az igazgatóhelyettes kiadta az értékelő lapot, ott rögtön. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (160)
    2011-02-03  12:57
  15. 2011. február 3. 13:42162.

    Igen, ott helyben (hétfőn reggel), a megtekintéskor mind a 3 pontot kifogásoltuk, és a kifogásra az általam előbb leírt "indokokat" hozták fel.

    Egyébként a bevezető "rövidsége" miatt levont pontot már ott, helyben, szóban megadták, de ha a másik 2 pontért írásban fellebbeztem, akkor már ezt is beleírtam, nehogy véletlenül kimaradjon.

     

    Teljesen igazad van! Mivel nincs konkretizálva több feladatnál, hogy mire térjen ki a válasz, stb., - a fogalmazásnál meg eleve szubjektív szinte minden -, így nagyon-nagyon számít, hogy ki javítja a dolgozatot, milyen az ízlése, és nem utolsó sorban, hogy mennyire jóindulatú.

    A javítókulcsot illetően pedig a szövegértés 4/h-nál IS ott van a mondat, hogy "Minden, tartalmában helyes választ el kell fogadni!" Innentől fogva pedig nagyrészt szubjektív, hogy kinek mi a tartalmában helyes válasz.

     

     

    EGyébként lehet, hogy ha nem mindjárt reggel 7-kor vagyunk ott a gimiben, és így konkrétan az 1. voltunk, akik megnézték a dolgozatot, és mindjárt reklamáltunk is..... ott volt az igazgató és a javító tanár.

    Szerintem idegesek lettek, hogy már az 1. felvételiző "kekeckedik", ezért voltak nagyon határozottan elutasítóak a másik 2 pontot illetően.

    Délután, mikor vittem az írásbeli fellebbezést, az igazgatónak már akkora volt a feje, mint egy ház, és láttam, hogy többen reklamáltak különböző dolgok miatt szóban, a javító tanárnál és a dirinél akkor is.

    Kiváncsi leszek, hogy mi lesz a végkifejlet esetünkben.

    Az ált. iskolai magyar tanárok azt mondták, ha nem kapjuk meg a 3 pontot, akkor menjek tovább az OH-hoz!

    Remélem, erre nem lesz szükség!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (160)
    2011-02-03  12:57
  16. 2011. február 3. 13:39161.

    A lányomnál is hasonlók voltak.

     

    A fogalmazásnál vontak le 1 pontot a tagolás miatt. 1 pontot, a tartalom miatt.

    Helyesírásból is levontak 1 pontot, mert volt kettő hibája:

     

    hosszú u-val írta, hogy bujdostunk, és azt írta, hogy korba és nem korban.

     

    És a stílusra nem kapott pontot....

     

    Nála ezek jogosak voltak. 

     

    Milliószor jobb, érdekesebb, viccesebb, frappánsabb fogalmazást szokott írni, most csak odadobott valamit.  Nem fogta meg a téma, és semmi nem jutott eszébe.Csapongó volt nagyon.

     

    Viszont rólam is írt benne.

     

    előzmény:
    Kingerus (158)
    2011-02-03  12:33
  17. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 3. 12:57160.

    Szia!

    Ott helyben átnéztétek, rákérdeztetek a pontlevonásokra? Mi még nem kaptuk meg, de pont ilyenektől félek...ezért kérdezem. Százszor elmondták, mindegy a gyerek hol írja a felvételit, mert a javítókulcs alapján egyértelmű a pontozás....én nem így látom...igenis számít, hogy ki javítja és mennyire köt bele mindenbe...

     

    előzmény:
    Kingerus (158)
    2011-02-03  12:33
  18. 2011. február 3. 12:35159.

    Elefelejtettem az előbb:

     

    A Madách Imre Gimnáziumba szeretne menni a lányom, de nagyon! 

    előzmény:
    bababetű (154)
    2011-02-02  20:45
  19. 2011. február 3. 12:33158.

    Köszi!

     

    EGyszer a fogalmazásnál nem adtak meg 2 pontot:

     

    1.) A javító tanár szerint "kevés" volt a 1,5 sornyi, bővített kerek egész mondat bevezetésként. (egyébként a második bekezdést is lehetne bevezetésnek tekinteni, mert olyan az egész dolgozat tagolása - magyar tanárok szerint, továbbá nincs meghatározva, hogy milyen terjedelműnek kell lenni a bevezetésnek, csak hogy legyen egyáltalán.

     

    2.) Hiányolták, hogy nem írta le konkrétan a lányom, hogy ? században élne, viszont a teljes oldal fogalmazásában többször is egyértelműen utal arra, hogy a régi, hagyományőrző magyar korban élne. Ez spec. nehezen behatárolható konkrét századra is, továbbá nem kérte a feladat a század szerinti meghatározást, csak az ismert cím volt megadva támpontnak.

     

    A 3. pont pedig, a 4. feladat (szövegértés), h. pont: "Hogyan beszél karcsibá? Mi ennek az oka?" kérdésre a lányom válasza:

    "Hibásan ejti a betűket Karcsi bá, mert a szája sarkából kilóg egy csikk."

    Ezt azért itélték hibásnak, hogy nem a betűket ejtjük, hanem a hangokat.

    A segítségemre siető magyar tanárok az ált. iskolában egyértelműen azt mondták, hogy el kell fogadni a lányom válaszát függetlenül attól, hogy tényleg nem a betűket ejtjük, hanem a hangokat, mert nem nyelvtani fogalom meghatározás volt a kérdés, hanem szövegértési, és eszerint megfelelő a válasz is. 

    (Egy másik gimnáziumban, szinte szóról-szóra ezt a válaszmondatot csont nélkül elfogadták!)

     

    Úgyhogy emiatt a 3 pont miatt izgulunk még.

    Remélem nem fárják meg a február 10-ét a döntéssel!

    előzmény:
    bababetű (154)
    2011-02-02  20:45
  20. 2011. február 3. 10:46157.

    Köszi jól van! Most épp nyugodt! Meg nem utolsó sorban dolgozatokat írnak, úgyhogy a tanulással van elfoglalva!

    Ma megyünk a suliba aláírni a papírokat. 

     

    előzmény:
    bababetű (156)
    2011-02-02  21:35
  21. 2011. február 2. 21:35156.

    Köszönöm szépen mindkettőt !

     

    Lányod hogy van, megnyugodott már ?

    előzmény:
    maszi (155)
    2011-02-02  20:54
  22. 2011. február 2. 20:54155.

    Gratulálok! Szuper!!!

     

    Isten éltessen sokáig!

    előzmény:
    bababetű (151)
    2011-02-02  16:56
  23. 2011. február 2. 20:45154.

    Köszi szépen !

     

    Mire nem adták meg neki a pontot ?  Kívánom, hogy sikerrel járjatok !

     

    Melyik iskolába szerete menni a lányod ?

    előzmény:
    Kingerus (152)
    2011-02-02  19:48
  24. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 2. 19:53153.

    Sziasztok!

    Gratulálok azoknak, akik tudják már az eredményt, remélem, mindenkinek sikerül a vágyott suli!

    Mi még jó ideig izgulhatunk. Csak 10.-én kapjuk meg az eredményt, de akkor legalább egyszerre mindkettőt. A fiam megírta a tehetséggondozót is. Átnéztük a megoldásokat, nagyjából tudjuk, mire számíthatunk, de azért kicsit félek a pontozástól.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. február 2. 19:48152.

    Sziasztok!

    A lányom is idén felvételizik.

    A matek 41 pont lett, a magyar pedig 37 EDDIG!

    Még 3 pontért harcolok, sajnos írásbeli fellebbezés lett a vége, mert a megtekintéskor nem tudtam meggyőzni a javító tanárt.

    Lefotóztam a magyar fogalmazást, és elvittem a lányom általános iskolájába, ahol 4 (!) magyar tanár is azt mondta, hogy mindenképpen fellebbezzek, mert jogos mind a 3 pont.

    Úgyhogy most 78 pontnál tartunk, de a legjobb esetben 81 lesz! :)

     

    Mindenkinek gratulálok, és izgulhatunk tovább, amíg biztos felvételi határozatunk nem lesz! :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top