Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gimnáziumok vélemény

maszi
Létrehozva: 2010. június 23. 13:01

Tudom, hogy elkezdődött a nyári szünet. A lányom most fejezte be a 7. osztályt, nyáron szeretnénk infokat gyűjteni a középsulikról, és szeptemberben pedig elkezdeni a komoly keresgélést.  Hogy ősszel már csak azokat a sulikat nézzük meg a nyilt napon, amik valóban érdekelnek.

 

Kíváncsi lennék a 9. osztályt végzetteknek, vagy érettségizőknek milyen benyomásaik, illetve tapasztalataik vannak a gimnáziumokkal kapcsolatban.

 

Mennyire nehéz bekerülni, érdemes ott előkészítőzni, ahova menni akar, milyen nehéz a nyelvi felvételi. Gyakorlatilag hány iskolát érdemes megjelölni, ami nem túl kevés, de nem is sok.

 

Érdekelne a budapesti:

 

Veres Pálné gimnázium

Kölcsey Ferenc gimnázium

Weöres Sándor gimnázium

Ady Endre gimnázium 

II. Rákóczi Ferenc gimnázium 

Karinthy gimnázium

 

illetve kéttannyelvű gimnáziumokkal kapcsolatos tapasztalatok.

 

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait!!

 

 

  1. 2011. február 2. 16:56151.

    Megvan az eredmény. 

     

    Matek 41 pont, magyar 39 pont. Majdnem sírtam a suliban, annyira örültem. Ma van a szülinapom, ez a legszebb ajándék, amit csak kaphattam. 

     

    Lányom is boldog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 2. 15:32150.

    Na, sehol senki?

    A tesóm lányának 28 pontos lett a matek, a magyar meg 37 p.

    Szomorú volt, hisz ötös tanuló, a tanárai is jobbat vártak tőle.

     

    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  3. 2011. január 28. 21:09149.
    Mindent jól nézzetek át, nekem még sikerült +2 pontot összekapirgálni a fiamnak annak idején magyarból!
    előzmény:
    bababetű (148)
    2011-01-28  15:13
  4. 2011. január 28. 15:13148.

    Gratulálok !

     

     

    Persze, hogy jön a para. Addig ez lesz, amíg áprilisban nem tudunk biztosat.

     

    Épp az előbb nyomtattam ki a matekot, magyart, hogy amikor megyek megnézni a javított dolgozatokat, akkor ne csak a javítókulcs legyen, hanem képben legyek. No, az egyik matek feladatnál ( ilyen még sosem volt !!!!), nem úgy van, hogyha hibás, akkor nem kap pontot...hanem, ha hibás, akkor az MÍNUSZ 1 pont ! De 0-nál kevesebbet nem kaphat !

    Ilyen egyetemen volt nálunk, informatikán, hogyha rossz volt, akkor nem 0 pont járt, hanem mínusz, és volt olyan tanuló, akinke mínusz pont lett a dolgozat eredménye. 

     

    Nade 14 éves gyerekeknél eljátszani ezt ?

     

    Izgulok én is, és ezért nem merem magam beleélni semmibe, mert nem tudom, hogy pontoznak, és ne legyen csalódás. 5 pontnál nagyobb eltérésre ( mint amit nagyjából számoltunk ) nem is gondolok. 

     

    Nekem a lányom teljesen nyugodt, de lehet, hogy csak azért, mert túl van rajta, és elege van. 

     

     

    előzmény:
    maszi (146)
    2011-01-28  13:08
  5. 2011. január 28. 13:10147.

    Ja, amugy én nem vagyok elégedetlen vele. Szerintem ez is jó teljesítmény volt, főleg ha az átlagot nézem. Most megyek haza lelket önteni és lelkesíteni!

     

     

    előzmény:
    maszi (146)
    2011-01-28  13:08
  6. 2011. január 28. 13:08146.

    Meg van a központi eredménye!

     

    Magyar 36, és matek is 36 pont! Az összesen 72.

     

    A Kölcseyben irtak átlaga: matek 30 pont, magyar 34 pont. 

     

    A gyerek padlón van, ő jobbra számított, jön a para, és idegbaj, hogy nem fogják felvenni sehova. Na, majd meglátjuk milyen lesz a felvételizők pontszáma. 

     

    Megjegyzem én azt hittem, hogy a magyar minimum 40 pont lesz neki. De hát ez  van. Pedig magyarból tényleg igazán jóóó. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. január 27. 17:27145.

    Szmk-s vagyok. Azért is segítek, mert a másik szmk-s anyuka sokkal többet csinál ( beszedi a pénzt, megveszi az ajándékokat ) az utóbbi 2 évben, és én igyekszem abban segíteni, amiben tudok. Pl. elmegyek szülőire mindig, és beszámolok neki, mert vidéken laknak, és nem jön ezért vissza, illetve dolgozik este, nem is tudna jönni.

     

    Na meg azért is segítek, mert az ofő annyira kis szerencsétlen ( ő a régi ofő, összevonták 8.-ra a két osztályt, de a régi osztályának a dolgait ő intézi, ezt a 14 gyereket ) , és végigsorolta a naptárát, hogy hány értekezleten, versenyen, konferencián, meg a fene tudja min kell lennie, és egyszerűen nem tud összehozni olyan napot, hogy fel is vigyen minden adatot, és a szülők egyenként el is jöjjenek ellenőrizni. 

     

    Ugye, ameddig meg nem egyezik az adatlap, és a gépi adat, addig nem lehet aláírásra nyomtatni. Mert ha kinoymtatja, gyerek hazaviszi, szülő aláírja, gyerek visszahozza. Talán így lesz a leggyorsabb.

     

    Persze, ha beírták volna az ellenőrzőbe, hogy X és Y napon várja a szülőket egyeztetésre ettől-meg eddig, akkor a szülőnek be kell mennie és kész.

     

    Nálunk is 21-re le kellett adni minden papírt, be is volt írva az ellenőrzőbe....és nem, és nem, nem adják le. Az ilyen szülőt felpofoznám, ha ő ennyire fegyelmezetlen, mire neveli a gyerekét ? 

     

    Örülök én is annak ( elsőre nem örültem, mert van pl. föciből meg töriből 1-1 évben 3-as, de 7-8-ban már 4-es ), hogy az összes jegyét látják majd, mert a többi tantárgyból 4-5-ös, így látható a 3,5 éves teljesíménye. 

     

    Mondjuk, azon gondolkodom, hogy én egyáltalán egyeztethetem-e más gyerek adatait ? A személyes adatokat, cím, telefonszám, a gyerek osztályzata. Ha mint szmk-s vagyok, akkor talán. Majd felhívom az ofőt, ezt kérdezze már meg, nehogy a végén baj legyen belőle.

    előzmény:
    maszi (144)
    2011-01-27  17:14
  8. 2011. január 27. 17:14144.

    Köszönöm az infokat lányok! Ez nagyon jó hr.

    Ennek nagyon örülök, hogy minden jegyet be kell irni, mert az én lányom is jól tanul, és igy legalább látják, hogy nem csak az a négy-öt tárgy a jó, hanem végig a felsőben egyenletesen tanult, és minden tárgyból hozta évről évre a normáját. Matekból végig négyes volt, töriből végig ötös, stb. 

     

    Nálunk már rég be kellett küldeni a gyerekkel a listát a sulikról, illetve tagozatokról.  De még szó sincs se szülőiről, sem pedig behivásról.

    Engem nagyon érdekel a beiskolázás, és a gyerek sorsa. Holnap reggel fel is hivom az ofőt és megkérdem tőle, hogy nem kell-e neki valamit segiteni, és megkérdem, hogy mikor irunk alá. 

     

    Amúgy a lányom megőrjit naponta ötször kérdi, nézeti meg velem és nézi meg  a suli honlapját, hogy hátha fent vannak már a pontok.

    Hiába mondom, hogy birjuk már ki hétfőig, és meg lehet nézni. 

     

    Bababetű,csak nem szmk-s vagy Te is, vagy ilyen rendes vagy alapból, hogy segitesz az ofőnek? 

     

    Néha tényleg érthetetlenek a szülők, mintha nem is az ő gyerekük sorsáról lenne szó úgy kezelik az egészet. Pedig annyira igénylik a gyerekek a támogatást, meg az odafigyelést. 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. január 27. 16:27143.

    Köszönjük! Nem igazán örülök neki, de a gyerkőc valamiért ragaszkodott ezekhez az iskolákhoz, lebeszélni meg nem volt szívem, végülis neki kell, hogy jó legyen...

     

    Nálunk a jegyeket az osztályfőnök írja be,nekünk csak az iskolákat és a személyi adatokat kellett kitölteni. A héten volt szülői, első körben az osztályfőnök leellenőrizte, hogy stimmelnek-e az iskolák adatai, kódjai a felvételi lapokon. Többeknek javítani kellett, mert a kék könyvben nem ugyanúgy szerepeltek dolgok, mint a hivatalos gyűjteményben. Ő fogja gépre vinni az összeset, aztán be kell menni a szülőknek aláírni majd. Szóval nálunk rengeteg melója van vele, nagyon lelkiismeretesen foglalkozik vele.

     

    előzmény:
    maszi (140)
    2011-01-27  14:32
  10. 2011. január 27. 15:40142.

    Igen, 5- 1/2 8-ig minden tantárgy minden jegyét beírják. Így ez jó, mert ha a gyerek jó tanuló, akkor azt is látja az adott iskola. Pláne, ha szoros a mezőny.

     

    Én kedden megyek be az ofőnek segíteni, mert ő meg nem egy technikai tálentum, és egyeztetem vele ( más szülők helyett...mert valahogy mintha egyáltalán nem érdekelné a szülőket a beiskolázás...se szülőire nem jönnek el, se azokat a nyomorult jelentkezési lapokat nem adják le időben ) az adatlapokat azzal, amit beírt a gépbe....vagy akkor írja be ? Nem tudom, mert azt mondta, hétvégén se lesz ideje....

     

    Mondjuk, jobban örülnék, ha a szülők vennék a fáradtságot, és a saját gyerekük adatlapját ők ellenőriznék le. 

     

    Szóval, kedden már többet fogok tudni. De nekünk azt mondták a tanárok, hogy azért kell beírni az összes tantárgy összes évét, mert a program így kéri, addig nem is tud tovább menni.

     

    Nálunk hétfőn volt szülői, de ő sem áll a helyzet magaslatán....

    előzmény:
    maszi (141)
    2011-01-27  14:36
  11. 2011. január 27. 14:36141.

    Lányok, lehet, hogy kérdeztem már nem tudom.

    Szóval amikor az osztályfőnök kitölti az adatokat a gyerekről, pl. az osztályzatokat, akkor az összes osztályzat bekerül ötödiktől az adatlapba? Vagy csak azok az osztályzatok amiket az adott középiskola kér? 

     

    Nem tudom, nálunk nagyon gyagya az ofő, akit amúgy  nagyon szeretünk, de a beiskolázással kapcsolatban annyira nem törődik.

    Alig mond valamit, a gyerekeknek is szinte semmit, a szülőknek meg egyáltalán. Ha van valami azt csak megüzeni a gyerekkel. 

    Nagyon jó lenne, ha most mondjuk tartana valaki egy szülőit, amiben válaszolna a kérdéseinkre. De tartok tőle, hgoy a mi ofőnk annyira sincs képben mint mi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. január 27. 14:32140.

    Húúúú, hát nem irigylem a fiadat! Egy óriási kalappal Nektek!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (139)
    2011-01-27  10:08
  13. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. január 27. 10:08139.

    Szia!

    A fiam is most írta a felvételit. Nekünk február 10.-én lehet majd megnézni.

    Ő is azt mondta, hogy könnyű volt. Mi öt gimnáziumot jelöltünk meg, de ebből az első kettőbe tehetséggondozót is kell írni, szóval még most szombaton is megyünk+szóbeli. A másik háromba a hozott pontok+a központi számítanak.

    előzmény:
    maszi (138)
    2011-01-27  09:50
  14. 2011. január 27. 09:50138.

    Mi újság? Kinek hogy sikerült a felvételi?

     

    Van már valamelyik suliban eredmény??? Tudtok már valamit??

     

    Én már teljesen ki vagyok, a gyerekről nem is beszélve!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. január 22. 22:23137.

    Sziasztok!

     

    Megkönnyebbültünk, fellélegeztünk, első körön túl vagyunk. 

     

    Én is pontosan így érzek, ahogy Te és én is ezt gondoltam végig. De most egyenlőre örülök ennek az első lépésnek. Óriási kő esett le a szívünkről. És tényleg nagyon jó volt látni a megkönnyebbült arcokat. 

     

    A Kölcsey-ben január 31-én lehet megnézni a dolgozatokat, és február elején asszem 7-én lehet átvenni az értékelést. 

     

    Hát majd meglátjuk mennyi pontot sikerült összeszedni és az mire lesz elég!

    Várom a további beszámolókat majd Tőletek! 

    előzmény:
    bababetű (136)
    2011-01-22  17:05
  16. 2011. január 22. 17:05136.

    Na, hogy s mint lányok ?

     

     

    Remélem a gyerek és ti is fellélegeztetek, túl vagyunk rajta ! Ők pláne, mi csak szétizgultuk magunkat.

     

    Azt mondták, hogy könnyű volt. Már azt jó volt látni, ahogy a felvételizők széles vigyorral az arcukon jöttek ki az iskolából.

     

    Meg is néztük itthon a feladatsort, eredményt. Már amit ebéd közben is elmondott, meg amilyen jókedve volt a lányomnak, éreztem, hogy nem lett rossz. Nagyjából látjuk, hogy mire számíthatunk, de még nem élem magam semmibe, mert lehet rosszul emlékszik valamire, vagy valami hiányos  ( nem írt fel egy szót, cm, eredményt, stb. ) és pontot nem kapott rá.

     

    Február 2-án lehet a kijavított feladatsorokat megnézni, és átvenni az értékelést, akkor majd meglátjuk.

     

    Persze, hogy azért ne legyen idegeskedés nélküli hónap....ami elgondolkodtatott, hogyha a felmérő könnyű volt ( szerintem nem könnyebb, mint az előző évek feladatsorai, kb. olyan ) akkor sok jó eredmény, magas pontszám lesz, azaz magasabbak lesznek a ponthatárok....tehát, most ez az izgalom tárgya, hogy az idén elért pontszámmal idén a határ felett van-e a bekerüléshez. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. január 20. 20:27135.

    Ja, az előbb és az egyik nap este írtam egy csomót arról, hogy milyen benyomások érték a gyereket, meg engem a három suliban a nyilt napokon. De úgy elszállt a hsz-em, mint a pinty.

     

    De már nem tudom pontosan mit írtam. Nem tudom miért szórakozik velem a nlc. 

     

    De most látom, hogy két hsz-em pedig sikerült. Na mindegy. Most már nem írom le mégegyszer.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. január 20. 20:25134.

    Köszönjük szépen!

     

     

     

     

    előzmény:
    kikitu (128)
    2011-01-17  22:38
  19. 2011. január 20. 20:24133.

    Nekünk nem mondták, hogy írjunk be szakközépiskolát, tehát nálunk három gimi van megjelölve, kettőnél több osztály is.

    A lányomnak sincs olyan szakközép ami tetszene, vagy illene hozzá. 

    Látod milyen érdekesek ezek az általános sulik, nekünk meg azt mondta az ofő, hogy olyan iskolát írjunk be, ahova nem kell a központi. 

     

    Én nagyon izgulok, a lányom .... hát nem tudom. Nem mutatja, de érzem, hogy feszült. 

     

    Csak túl lennénk már ezen az egészen. 

    előzmény:
    bababetű (132)
    2011-01-20  19:51
  20. 2011. január 20. 19:51132.

    Idáig dolgoztam minden nap jó sokat, legalább elterelte a figyelmemet. Ma volt a határidő, és már megint remeg a gyomrom.

     

    Pedig én nyugtatom a lányom, hogy ne izguljon. 

     

    Ti jelöltetek be szakközépiskolát ? Más szülők, tanárok mondták, hogy mindenki írjon be egyet a biztonság kedvéért. A lányom majdnem sírt ( nem egy pityogós fajta ), hogy neki ne írjak be. Nem írtam be. Nincs is semmilyen szakközépiskola, ami neki illene a személyiségéhez. 

     

     

    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  21. 2011. január 20. 19:44131.

    Köszi szépen az infót és a kívánságot !

     

     

    előzmény:
    kikitu (128)
    2011-01-17  22:38
  22. 2011. január 17. 22:55130.
    Igen, az nagyon sokat számít, hogy pl nyílt napon, előkészítőn hogyan érzi magát. Én pl mikor a Szent Lászlóba mentem nyílt napra, ahogy beléptem az épületbe, egyből megtetszett a légkör, tudtam, hogy "itthon" vagyok. Barátnőim máshol érezték ezt. Szóval fontos a személyes tapasztalat.
    előzmény:
    kicsisue (31)
    2010-06-23  15:11
  23. 2011. január 17. 22:51129.

    Én a Szent Lászlóba járok, idén érettségizem. Nagyon diákközpontú iskola, iskolán belüli és csereprogramok. Tanári kar: mint mindenhol, itt is vannak olyanok, akiket nem szívlel az ember, de összességében pozitív a véleményem. Az igazgató nagyon korrekt, kedves és igazságos. 

     

    Ez a bulizás-ivás-drogozás vonal, hááát. Szerintem ez nagymértékben függ a diák személyiségétől, illetve a tagozattól is. Pl az F-esek (tömegkommunikáció/informatika) között több a link alak, köszönhető ez annak is, hogy itt alig (5-6) van lány az osztályban, és így a fiúk egymást húzzák le (ha valakinek nincs elég esze). Minden tagozatra megvannak amúgy a sztereotípiák :) 

    előzmény:
    Babyjane (12)
    2010-06-23  14:41
  24. 2011. január 17. 22:38128.

    Sziasztok!

     

    Látom már nagy az izgalom, kétszer én is végig izgultam ezt az időszakot. 

    Nem kell ünneplőbe menni, de az igazolványt ne felejtsétek el. 

     

    Sok sikert kívánok a gyerekeknek!

    előzmény:
    bababetű (126)
    2011-01-17  15:17
  25. 2011. január 17. 22:25127.

    Jobbulást kívánok! Vigyázz Magadra!!

     

    Szerintem is a fehér blúz nem árt, abból baj nem lehet! 

     

    Holnap felhívom az egyik ismerősömet, akinek tavaly volt 8-os a fia és megkérdem, hogy náluk hogy volt az ünneplővel. És utána megírom! 

    előzmény:
    bababetű (126)
    2011-01-17  15:17

Címlap

top