Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gimnáziumok vélemény

maszi
Létrehozva: 2010. június 23. 13:01

Tudom, hogy elkezdődött a nyári szünet. A lányom most fejezte be a 7. osztályt, nyáron szeretnénk infokat gyűjteni a középsulikról, és szeptemberben pedig elkezdeni a komoly keresgélést.  Hogy ősszel már csak azokat a sulikat nézzük meg a nyilt napon, amik valóban érdekelnek.

 

Kíváncsi lennék a 9. osztályt végzetteknek, vagy érettségizőknek milyen benyomásaik, illetve tapasztalataik vannak a gimnáziumokkal kapcsolatban.

 

Mennyire nehéz bekerülni, érdemes ott előkészítőzni, ahova menni akar, milyen nehéz a nyelvi felvételi. Gyakorlatilag hány iskolát érdemes megjelölni, ami nem túl kevés, de nem is sok.

 

Érdekelne a budapesti:

 

Veres Pálné gimnázium

Kölcsey Ferenc gimnázium

Weöres Sándor gimnázium

Ady Endre gimnázium 

II. Rákóczi Ferenc gimnázium 

Karinthy gimnázium

 

illetve kéttannyelvű gimnáziumokkal kapcsolatos tapasztalatok.

 

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait!!

 

 

  1. 2011. január 17. 15:17126.

    Képzeld, nekem meg most van a legtöbb munkám, 20-i határidővel igyekeztem hajtani, hogy a felvételi előtt több energiám legyen búzdítani, erre lebetegedtem. Most arra kell vigyáznom, nehogy leessek a lábamról teljesen.

     

    Nem hülyeség, amit kérdezel, ezt kérdeztem én is, és nem tudták rá a választ. Az iskolák honlapján csak azt írják, hogy diákihazolványt, személyit, vagy útlevelet vigyen magával a gyerek, amivel igazolja magát. 

     

    Így nem tudom. Fehér blúz nem árt.

     

    Izgulok én is, ha csak rá gondolok a hétvégére, pedig nem kellene. Nyugiban kellene lenni. 

     

     

    előzmény:
    maszi (125)
    2011-01-17  14:51
  2. 2011. január 17. 14:51125.

    Egy hülye kérdés:

     

    szerintetek a központira ünneplőben kell menni? 

     

    Én úgy gondolom, hogy igen, de a férjem szerint hülyeség. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. január 17. 11:37124.

    A héten központi! Én már ma éjjel is rosszul aludtam. Mi lesz később???

     

    Egyre nehezebben viselem a nyomást, közben meg próbálom a gyereket buzdítani, meg rávenni, hogy legyen laza, és ne izguljon egyáltalán, mert úgyis fel fogják venni valahova. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. január 12. 15:28123.

    Ha van kedvetek, ide is jöhettek, nyitottam egy topikot:

     

    http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=85100

     

    Hátha oda is jön több szülő, és több szem jobban izgul együtt.

     

    Nálunk 14-én zárják a félévi jegyeket, a múlt héten végig dolgozatokat írtak, a lányom már fáradt, és félek nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna. Még nem tudjuk az ereményeket, a föcit talán ma.

     

    Én is sík ideg vagyok már.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. január 12. 08:32122.

    Sziasztok!

     

    Tegnap kitöltöttük a felvételi jelentkezési lapot, vagyis az iskolai rangsor listát. Az osztályfőnök kérte, hogy küldjük be, mert elkezdi felvinni.

     

    Hát hogy Ti miket tudtok, stasztikai adatokról, meg létszámról! Nekem ez eszembe se jutott, hogy megnézzem. 

    Persze ezekkel a statisztikákkal az a baj, hogy ebből azért az nem derül ki, hogy milyen arányok vannak a különböző középiskolai felvételeknél. Vagyis hogy egyes iskolákba három-négyszeres a túljelentkezés, míg más iskolák szinte lasszóval fogják a gyerekeket. 

     

    Egy biztos, én már most szét izgulom az agyamat.

     

    Nálunk az általánosban ma lesz az osztályozó értekezlet. Nagyon remélem, hogy minden a tervek szerinti lesz. 

     

    Az nem tudom, hogy statisztikailag mit mutat, hogy az első helyen megjelölt iskolában 163-an írják a felvételit és 6 osztályt indítanak, osztályonként kb. 30-32 gyerekkel, vagyis 180-190 gyerek indul szeptemberben. 

    De ez már csak az én agyalgásom!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. január 11. 10:00121.
    Egyébként hihetetlen, hogy mennyivel előrébb vagytok minden felvilágosításban. Nálunk iylenről még szó sem volt, meg valószínű a héten nem is lesz. Ugyanis az osztályfőnökünk sítáborban van pár gyerekkel.Én nem mertem elengedni a felvételi előtt az enyémet.
    előzmény:
    bababetű (119)
    2011-01-10  21:57
  7. 2011. január 11. 09:51120.

    Most néztem az Oktatási Hivatal honlapján a következő adatokat:

    Tavaly: 98559 gyerekből  58803 gyerek írt központit.

    Előtte évben :98282 gyerekből 59596 gyerek írt központit.

    Az ezt megelőző években pedig kevesebben voltak.

    Hogy most mennyien leszünk majd, azt nem tudom , de nagyon érdekelne.De 190000 tanuló mikor volt, azt elképzelni sem tudom.Szerintem azért ez túlzás. Ezt csak érdekességként írtam. Az tény, hogy a 3-4 évvel alattunk járók, már nagyon kevesen vannak. Nekik biztos sokkal egyszerűbb lesz.Ez persze minket nem vígasztal, úgyhogy HAJRÁ!!

    előzmény:
    bababetű (119)
    2011-01-10  21:57
  8. 2011. január 10. 21:57119.

    Igen, olyan január 20 körülig le kell adni majd az ofőnek a kitöltött lapot. Ő felviszi kézzel a gépre, és mielőtt elküldik Győrbe, előtte összeegyeztetjük az adatokat.

     

    5-8 1/2 minden év minden tantárgyának érdemjegyét kitölti. 

     

    Az iskoláktól már újat nem tudtam meg, lévén már mindennek utánajártunk.

     

    DE !! Amit az Illyés igazgatója mondott: 128.000 fő  8.-os gyerek van, amíg pár éve még 190.000 volt....azaz kevés a gyerek, és merjünk nagyokat álmodni.  Azt mondta, hogy szeptemberben 97.000 gyerek kezdte az iskolát. ( azt nem tudom, hogy csak Bp, vagy országos adat )

     

    Ez azért elképesztő, el fogunk fogyni !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. január 10. 14:24118.

    A jegyeket nem mi töltjük ki, hanem a tanárok a bizonyítványból. Nekünk azt mondták, hogy csak az adatainkat kell megadni, a jegyeket ők írják be.

     

    Majd ma többet megtudok biztosan, majd megírom.

     

    Lányomnak meg az összes reál tárgy a nyerő.

     

    Gondolom te is egyre jobban izgulsz, én már KO vagyok. 

     

    Tudod, hogy miért. Nem azért, mert rossz a gyerek eredménye, hanem, mert jó, de egyetlen egy felvételi dolgozatban megmérni a tudását...

     

    Csak legyünk már túl rajta. 

     

    előzmény:
    maszi (117)
    2011-01-10  12:08
  10. 2011. január 10. 12:08117.

    Szia, nálunk még nincs ilyen lap, a héten kapja meg a lányom.

     

    Én csak azt nem tudom, hogy mi alapján fogom kiállítani az adatlapot, mikor a bizonyítvány a suliban van. 

     

    Hát nálunk is a nem beszámítható tárgyakból mind ötös, a beszámítandó tárgyaknak a jó része négyes. A lányzónak a töri, magyar a kedvenc. 

     

    Nálunk még teljes a csend! 

     

    előzmény:
    bababetű (116)
    2011-01-10  11:24
  11. 2011. január 10. 11:24116.

    Nálunk ma lesz a középiskolák igazgatóival szülői értekezlet.

     

    Pénteken hazahozta a lányom a jelentkezési lapot, és a tanulói adatlapot. 

     

    A jelentkezési lapon a 7. pontban minden tantárgy 5-8. évfolyamig bezárólag szerepel, hogy meg kell adni az év végi jegyeket. 

     

    Amikor volt nálunk szülői novemberben, erre azt mondták a tanárok, hogy MINDEN rovatot, minden évre ki kell tölteniük ( ők töltik ugye a számítógépes programjukkal ), mert a program kéri, és ha üresen hagynak egy mezőt, nem tudnak tovább haladni....

     

    Nektek mit mondtak ?

     

    Ugyanis meg van csillagozva, és azt írja, hogy csak azt kell kitölteni, amit a középiskola kér. 

     

    Az evidens, hogy csak a meghirdetett tantárgyakat veszik bele a pontozásba....a többi jegy meg valószinűleg tájékoztató jellegű, hogy mégis milyen tanuló a gyerek. 

     

    Nálunk épp amik nem számítanak bele az 50 pontba, azokból volt 5-ös. 

    Kivéve a föcit, de abból most félévkor 4/5-re áll, előző években 3-as volt.  ( ez az utált tantárgy, a törivel karöltve )

     

    Rá fogok erre kérdezni.

     

    Nálatok mi újság van ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2010. december 21. 12:30115.

    Szia! Bocs, hogy csak most írok.

    A Telekiben voltak a lányom barátnői megnézni. Nem mondtak semmit, se jót, se rosszat. 

    A Színyeiről nem tudok semmit. 

     

    A Kölcseyről szerintem írtam már ide, mert nekünk az az egyik választott suli. 

     

    Kölcsey: nagyon tetszett, szimpatikus suli.

     

    Beszélgettünk az egyik lánnyal, aki azt mondja, hogy amióta odajár, öt éve, azóta semmilyen balhé nem volt a suliban. Tetszett, hogy nem volt szélsőséges öltözet, frizura, plázamacskák, stb. Igazi mai tinik. És ez is nagyon szimpi. Nem vagyok konzervatív, a fiam kőkemény rokker volt. :-) 

    Tetszett, hogy a tanárok lazák, aránylag fiatalok, viszont terhelik a bandát.

     

    Egyébként rengetegen voltak a nyilt napon, ahogy eddig minden suliban. Az érdeklődő nyolcadikos létszámok alapján  mindenütt túljelentkezés lesz.

     

    Francia kéttannyelvű osztály:

    Sokat kell tanulni. 9. év végén vizsgát kell tenni franciából. És ha nem éri el azt a szintet, akkor átteszik más osztályba. 

     

    Szóval elég kemény. 

     

    A Kölcseyben beszélgettünk a 9-es franciásokkal és ők azt mondják, hogy naponta 2-3 órát kell még a franciát tanulniuk, és minden nap 4 francia órájuk van három tanárral, akiből az egyik anyanyelvi.

     

    A többi osztály egy kicsit lazább, mert ott nincs kéttannyelvű érettségi 5. év végén. 

    Szóval a kommunikációs, öko és sport osztályok ennél könnyebbek. 

    előzmény:
    Danita (110)
    2010-12-17  17:47
  13. 2010. december 19. 21:31114.

    Szia !

     

    Én írtam a Hoxán is.Most néztem hogy azóta semmi mozgás nem volt. De itt sem volt rajtad kívül senki. Remélem a későbbiekben azért, majd valakitől kapok pár hasznos infót. Lehet hogy most mindenki futkos még az ajándékok után. Már csak két nap és vége a sulinak. Megérdemlik már a pihenést a gyerekek.

    előzmény:
    bababetű (111)
    2010-12-17  19:48
  14. 2010. december 17. 19:53113.

    Tipikus a kérdés: elsők között legyen az utolsó, vagy az autolsók között az első.

     

    Mit válasszunk, megszakadjon a tanulásba, és állandó stressz legyen, vagy olyan fegyelmezetlen és ki tudja még milyen gyerekek közé járjon, akik kinézik, kicsinálják, ha tanulni szeretne, ahol a tanár nem tud órát tartani, ahol nem lehet figyelni....

     

    Vagy, csak mi aggódjuk túl ?

     

    Valahogy annyira jellemző ez az egész a társadalomra. Vagy kínai gagyit tudsz az üzletben venni, vagy méregdrága olasz, spanyol, stb. temréket 10-szeres áron. Középen nincs semmi választék. 

     

    Ami nagyon jó, hogy itt a téli SZÜNET !!! és végre lehet egy kicsit pihenni a nagy megmérettetés előtt. 

    előzmény:
    maszi (108)
    2010-12-16  15:27
  15. 2010. december 17. 19:49112.

    Most olvasom, ( nem tudom, elsőre miért nem megy )hogy nem volt bemutató, a másik kettőben meg voltatok.

     

     

    előzmény:
    Danita (110)
    2010-12-17  17:47
  16. 2010. december 17. 19:48111.

    Szia !

     

    Te kérdeztál a hoxa-n is ?

     

    Ott sem válaszolt senki, pedig azért naponta egyszer valaki ír. 

     

    Nem ismerem ezeket az iskolákat, remélem jön, aki tud segíteni.

     

    Bemutató órűkon nem voltatok ?  Semmilyen infótok nincs róla?

    előzmény:
    Danita (110)
    2010-12-17  17:47
  17. 2010. december 17. 17:47110.

    Sziasztok!

     

    Pár hét múlva meg kell jelölnünk a választott iskolákat. Mi még kissé bizonytalanok vagyunk. A lányom a Madáchot választaná elsőnek, de ott még nyílt nap sem volt.

    Voltunk a Szinyeiben , és a Telekiben. Két ellentétes képet kaptunk a két iskoláról.Nem derült ki, hogy melyik is az erősebb.Még a Kölcsey is szóba jöhet.Ha tudnátok valamilyen infót , esetleg valakinek valamilyen tapasztalata van-volt ?- azt megköszönném.(bármelyik suliról)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2010. december 17. 17:46109.
    S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2010. december 16. 15:27108.

    Ezen a dolgon már én is sokat gondolkoztam. A kollégáim közül kettőnek középsulis a gyereke és ők mesélik a rémtörténeteket.

     

    Egyszerűen nem értem mit várnak a sulik a gyerekektől, meg a tanárok. 

    Ma magyarországon két véglet van, az első, ahol óriási a követelmény, és a másik ahol elvegetálnak a kölykök, borzalmas magatartással.

     

    Egyik ismerősöm a fiát vette ki első év végén a középsuliból, mert valami kegyetlen volt a gyerekanyag. Aki tanult azt kiutálták, mindennapos volt a bunyó, verekedés, az órákon alig tudtak tanítani a tanárok. Most érettségizett a fiú, egy szakközépben, erős közepesre. Az anyukája szerint, ha nem veszi ki a gyereket időben, és nem iratja át pont ebbe a suliba, akkor sose érettségizett volna le. 

     

    Szóval nem tudom mi folyik itt,  de már előre félek és féltem a gyerekem. Vagy beleszakad a tanulásba, vagy halálra szenvedi magát a hülyegyerekek között.

    előzmény:
    bababetű (106)
    2010-12-12  12:41
  20. 2010. december 12. 12:46107.

    Van 2 anyuka azon a fórumon, akiknek a gyerekeik kéttannyelvűbe jár.

     

    Az egyik gyerekénél 4 német tanár van, és mindegyik irat dolgozatot. Anyanyelvi is van közöttük. A másiknál 2 angoltanár, ebből 1 anyanyelvi. Ott is mindennap dolgozat.

     

     

    előzmény:
    maszi (98)
    2010-11-20  08:42
  21. 2010. december 12. 12:41106.

    Szia !

     

    Voltunk látogatni, a két megpályázott suliba. A JAG-ot már írtam. A másik az a Budai Középiskola volt. Vegyesek az érzelmek. A bemutató óra jó volt, ( spanyol ) a tanár is, és a 10.-es gyerekek JÓL tudtak. Érződött, hogy nem kizárólag erre az órára készültek fel, hanem tartalmas a tudásuk. Ez tetszett. 

     

    A JAG-ban írja a gyerek a felvételit. 

     

    Viszont....most izgulunk a bejutás miatt...de azon is kell gondolkodni, hogy jó-e az az iskola a gyereknek, ami a cél ? 

     

    Olvasok egy fórumot, ahol a tavaly felvételiző gyerekek anyukái írnak. 65 oldal, és visszamenőlegesen végigolvastam.

     

    Ők is szétizgulták magukat. Bejutottak a gyerekek az 1-2 helyen megjelölt iskolákba...és KÖNYÖRTELEN a tempó, a követelmény. A gyerekek széttanulják magukat, és remegnek azért, hogy csak 2-es legyen. A tanárok borzalmasan szigorúak.

     

    Ez országos körkép, nem csak Bp.

     

    Olyan gyerekekről van szó, akik 4-es felettiek, 4,2-4,8.

     

    Akinek a  tanulmányi átlaga 3-as ( most, így első félév előtt !!! ) annak a tanárok mondogatják, hogy gondolkozzon más iskolában.

     

    Már most félévkor lemorzsolódnak gyerekek, és azt is tudják már, hogy év végén is lesznek, akik elmennek.

     

    ÉN EZT NEM ÉRTEM.

     

    Ha egy gyerek 4 egész valamennyi, akkor hogy létezik az, hogy nem képes egy gimnáziumot ( nem Fazekas, sima gimnázium ) TÖBB tanulással, de nem ennyire kifngatósan végezni ?

     

    Ha csak 1 szülő benyomása lenne ez, akkor mondhatjuk, hogy az ő gyerekével, vagy azzal a sulival van a gond.

     

    Igaz, akik ott vannak, az ő gyerekeik nem állnak bukásra, nem fognak kimaradni, ők csak arról számoltak be, hogy kuva kemény.

     

    Ti értitek ezt ?? Én semmi különbséget nem éreztem az általános és középiskolai váltás között, csak annyit, hogy sokkal többet kellett tanulni ( mennyiségre ) , de maradtam a 4-es szinten.

     

    Pl. a nyelvi tagozatosoknál minden nap röpdolgozat van. Más tanárok is előszeretettel iratnak sűrűn dolgozatokat.

     

    Értem én, hogy szűrni kell. De ezeknek a gyerekeknek előbb be kell illeszkedni, a suliba, az osztályba, a rendszerbe, abba, hogy mennyiségre sokkal többet kell tanulni....és akkor már októberben kinyírják őket a borzalmas magas követelménnyel ???!!!

     

    Én ezt nem értem.

     

    Egyik szülő írta, hogy az első szülőin !!!!! az ofő arról panaszkodott, hogy nincs osztályközösség, és mennyire nem igyekeznek ezen a gyerekek.

     

    Könyörgöm, hát kinek a dolga az osztályt összekovácsolni ? Kinek a feladata olyan közös programok szervezése, ahol az osztály megismerheti egymást ???!!!! És mondja ezt az a "tanár " októberben !!!

     

    Szóval....

     

     

     

    előzmény:
    maszi (104)
    2010-12-12  12:22
  22. 2010. december 12. 12:40105.
    Szerintem ez minden kéttannyelvű iskolában így van. A fiam is ilyenbe járt (a csepeli Kossuthba), ott minden évben volt vizsga. Aki nem felelt meg, az ment a másik osztályba. Tulajdonképpen érthető, hiszen 6 tantárgyat tanulnak idegen nyelven. Ha nincs akkora nyelvi ismerete, amekkora kell, ezek a tantárgyak is buknak.
    előzmény:
    maszi (98)
    2010-11-20  08:42
  23. 2010. december 12. 12:22104.

    Sziasztok!

     

    Pénteken volt a határidő az írásbelire való jelentkezésnek!

     

    Ki hol fog írásbelizni?

     

    Voltatok már suli látogatáson? Vélemények? Beváltották a hozzá fűzött reményeket a sulik, amikor bementetek körülnézni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2010. november 20. 17:16103.
    Köszi szépen az infot!!
    előzmény:
    Makrancos (100)
    2010-11-20  09:00
  25. 2010. november 20. 17:15102.

    Azért délután, mert nem akarják zavarni a diákjaik tanóráit. Ez van a Veres Pálnéban is, ott is délután van a nyilt nap.

    A szülőknek van tájékoztató az aulában, az igazgatónő tart egy rövid beszédet, majd a tanároktól lehet kérdezni. Addig a gyerekek csoportokra osztva mennek rövidített órára az érdeklődésének megfelelően reál, vagy humán tárgyakra. És utána még körbevezetik a nagyobb gyerekeket őket a suliban. 

     

    Ez a változat is szimpi volt.

    előzmény:
    bababetű (97)
    2010-11-19  08:46

Címlap

top