Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gimnáziumok vélemény

maszi
Létrehozva: 2010. június 23. 13:01

Tudom, hogy elkezdődött a nyári szünet. A lányom most fejezte be a 7. osztályt, nyáron szeretnénk infokat gyűjteni a középsulikról, és szeptemberben pedig elkezdeni a komoly keresgélést.  Hogy ősszel már csak azokat a sulikat nézzük meg a nyilt napon, amik valóban érdekelnek.

 

Kíváncsi lennék a 9. osztályt végzetteknek, vagy érettségizőknek milyen benyomásaik, illetve tapasztalataik vannak a gimnáziumokkal kapcsolatban.

 

Mennyire nehéz bekerülni, érdemes ott előkészítőzni, ahova menni akar, milyen nehéz a nyelvi felvételi. Gyakorlatilag hány iskolát érdemes megjelölni, ami nem túl kevés, de nem is sok.

 

Érdekelne a budapesti:

 

Veres Pálné gimnázium

Kölcsey Ferenc gimnázium

Weöres Sándor gimnázium

Ady Endre gimnázium 

II. Rákóczi Ferenc gimnázium 

Karinthy gimnázium

 

illetve kéttannyelvű gimnáziumokkal kapcsolatos tapasztalatok.

 

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait!!

 

 

  1. 2010. november 20. 11:59101.

    Ez így tényleg kemény ! Mert a Józsefben, vagy pl. az Illyésben , HA akar, akkor tehet középfokú vizsgát, ha nem akar, akkor nem kötelező. A 4 év során bármikor leteheti a vizsgát ( természetesen vannak konkrét időpontok a vizsgára ).

     

    Így van, az is fontos szempont, hogy ne kelljen sokat utaznia, mert az gyilkos, főleg télen, sötétben, hóban. Mikor tanul ? Mikor pihen ?


    Azért is jó, ha az iskola közel van a lakóhelyéhez, mert hogy fog barátnőzni ? Csak átszaladni egymáshoz ? Vagy suli után együtt lógni, akkor mikor ér haza, pláne sötétben, stb....
    előzmény:
    maszi (98)
    2010-11-20  08:42
  2. 2010. november 20. 09:00100.

    Szia!

    Újpesten a Kanizsaiba nem kérnek, de nem egy erős középsuli. Tavalyelőtt elég volt 3,5-ös átlag.

    Eredetileg egészségügyi, de van informatika tagozat is. Nyelvi előkészítő évfolyam is indul.

    Üdv.:M.

    előzmény:
    maszi (95)
    2010-11-19  07:56
  3. 2010. november 20. 08:4799.

    A Karinthyról is sok jót hallottunk, oda is jár a táncoslányok közül, ő is nagyon szereti. Azt mondja, hogy nagyon kemény, de nagyon jó.

     

    Mi Üllőn lakunk, tehát nekünk délpest is jó, meg a nyugati környéke. Egy a lényeg, hogy ne sokat kelljen utaznia a gyereknek. 

    előzmény:
    maszi (98)
    2010-11-20  08:42
  4. 2010. november 20. 08:4298.

    Szia!

    A Károlyiról elsőkézből való infoink vannak. A lányom egyik táncostársnője odajár. Meg még egy másik ismerős lány is. 

    A Károlyiban is sokat kell tanulni. 9. év végén vizsgát kell tenni spanyolból. Ahogy a Kölcseyben is a franciából és a Karinthyban is az angolból. És ha nem éri el azt a szintet, akkor átteszik más osztályba. Viszont a Károlyinak az a hátránya, hogy nincs általános osztálya, tehát akkor 9. év végén kell keresnie egy másik iskolát. 

     

    Szóval elég kemény. 

     

    A Kölcseyben beszélgettünk a 9-es franciásokkal és ők azt mondják, hogy naponta 2-3 órát kell még a franciát tanulniuk, és minden nap 4 francia órájuk van három tanárral, akiből az egyik anyanyelvi. De ugyanez van a Károlyiban is. 

    előzmény:
    bababetű (97)
    2010-11-19  08:46
  5. 2010. november 19. 08:4697.

    Nem tudom, hol laktok, ha kéttannyelv iskola érdekel. Van Kispesten a Károlyi Mihály Gimnázium, spanyol kéttannyelvű.

     

    Jót hallottam róla. Közepesen erős iskola. Olyannak tippelem, ahova 4,5-ös átlag körül lehet bejutni. 29-én lesz 15-kor nyílt nap ( ezt nem értem, hogy miért ekkor, mármint 15-kor ? ). Hozzánk nagyon messze van, de lehet, hogy elmegyünk megnézzük. 

     

    Nem tudom, hol van kiírva, melyik iskolába nem kell felvételi, nem találtam én sem ilyen listát. 

    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  6. 2010. november 19. 08:3996.

    Elfelejtettem írni.

     

    Mi a Józsefben voltunk szerdán.

     

    Nagyon tetszett ! Az órák ( spanyol és fizika ) érdekesek voltak, sok a fiatal férfi tanár ( 30 körüliek ). A spanyol órán nem volt olyan nagy fegyelem, viszont jó volt a hangulat. A fizikán a tanár nemcsak érdekes órát tartott ( én nagyon élveztem, szinte tátott szájjal néztem ), hanem fegyelmet is tudott tartani, mert amikor kicsit lazult a fegyelem ( egyszer ), elég volt csak odanéznie, csönd lett újra.

     

    A gyerekek teljesen normálisan öltözködtek, semmi kihívó és a hajuk is hasonlóan rendben volt. A szünetben a folyosókon sem hallottam káromkodást repkedni. A mosdók is tiszták, és a falon hatalmas tükör van, egész falat beborító. Ez is tetszik, a lányok piperészkedhetnek. 

     

    Maszi, az ne ijesszen meg, hogy rengetegen vannak ! Hiszen mindenki elmegy mindegyik bemutató napra, és azt nem tudod, hogy ki hanyadiknak jelölte az iskolát.  Pl. mi is találkoztunk ismerőssel, és nem a József náluk az első.

     

    A fórumban, amit belinkeltem ott mesélte egy anyuka, hogy az ideiglenes listán a fia a 44. volt, és amikor kialakult a végleges lista, akkor már a 18.

     

    Olyat is írt, hogy ők nem mertek bejelölni egy erős gimnáziumot, más, aki meg rosszabb tanulmányi eredményű volt, mint a fia, bejelölte, és  felvették, mert épp amiatt, hogy akik félősebbek voltak, de jobbak, és nem vették fel az iskolát, így épp azok jutottak be, akik "gyengébbek". Szóval millió és millió variáció létezik.

     

    Csak lennénk már rajta túl. 

     

    Jövő héten megyünk a Budaiba. 

    előzmény:
    maszi (94)
    2010-11-19  07:55
  7. 2010. november 19. 07:5695.

    Meg tudná valaki mondani, hogy pesten melyik középsulikba, gimikbe nem kérnek központi felvételit, vagy hogy hol lehet megnézni.

    Beirtam a keresőbe, de nem adta ki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  8. 2010. november 19. 07:5594.

    Tegnap voltunk a Kölcseyben, nagyon tetszett, szimpatikus suli.

     

    És beszélgettünk az egyik lánnyal, aki azt mondja, hogy amióta odajár, öt éve, azóta semmilyen balhé nem volt a suliban. Tetszett, hogy nem volt szélsőséges öltözet, frizura, plázamacskák, stb. Igazi mai tinik. És ez is nagyon szimpi. Nem vagyok konzervatív, a fiam kőkemény rokker volt. :-) 

    Tetszett, hogy a tanárok lazák, aránylag fiatalok, viszont terhelik a bandát.

     

    Egyébként rengetegen voltak a nyilt napon, ahogy eddig minden suliban. Az érdeklődő nyolcadikos létszámok alapján  mindenütt túljelentkezés lesz.

     

    Szóval fel van nekünk adva a lecke, így elsőre úgy tűnik, hogy jól jelöltük meg a három sulit. Mind a három nagyon tetszett. Az már más kérdés, hogy a központi és hozott pontok mire lesz elég, illetve mennyi lesz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  9. 2010. november 16. 22:0493.

    Az Ady kellően konzervatív??????????????,,

     

    Rossz helyre irattad a gyermekedA liberalitása minden határon túlmegy. 5 évet jártam oda. Ha a gyerek kellő törekvése és otthoni rugdalása megvan akkor akármi lehet belőle onnan. Amúgy már akkor, az évfolyam 40%-a LSD, hasis, marihuána mámorában élt. Jó színvonalú oktatók, sok jó tantárgy és mellette nagyon sok negatívummal járt. Rengeteg színvonalon aluli proli jár oda. Az is igaz, hogy az ott végzettek nagy része bekerül felsőoktatásba, csak nem mindegy, hogy a kommunikációs főiskola, fizetős, levelezős szakára vagy az orvosi egyetemre kerülnek be. Az Ady esetében az előbbi jellemző. Mindenesetre én szerettem. Renegteg különböző társadalmi rétegből származó gyerekkel találkoztam. Sajnos a mostani eredményeim elérésében nem sokat köszönhetem ennek a gimnáziumnak. 

    Szépen szólva a továbbtanulási statisztikáik gyönyörűek, viszont az igaszság elképesztően szar. 

    A gimnázium korántsem számít annyit, mint az otthon kapott nevelés. Akárhonnan, akármi lehet a gyerekből, csak azt ne várjátok el, hogy 13 évesen tudja, hogy mi akar lenni. Hagyjátok kibontakozni, legyen érdeklődési köre. Az érettségi előtt se fogja tudni, hogy mi érdekli igazán. 

    előzmény:
    Judy_M (40)
    2010-06-23  17:02
  10. 2010. november 16. 21:3992.

    Szia!

    Ha még aktuális a téma...Ady Endre Gimnáziumba jártam, 4 éve végeztem ott. Ha érdekelne vélemény, írj privit!Szívesen segítek!

    Amúgy érdekes, mert amikor nekem kellett gimnáziumot választani, épp ezt a sorrendet állítottam fel és végén az Adyban kötöttem ki. 

    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  11. 2010. november 16. 21:3191.

    Igen, ezen kell "izgulni", hogy milyen az idei termés.

     

    Mi holnap megyünk a József Attilába, eddig is tetszett a hozzáállásuk, kíváncsi vagyok a holnapi benyomásokra is.

     

    Itt van egy fórum, olvasni is lehet, kérdezni is. Talán konkrétan iskoláról is, hátha valaki gyereke oda felvétlizett. Tavalyi felvételis szülők fóruma.

     

     

    előzmény:
    maszi (90)
    2010-11-16  21:22
  12. 2010. november 16. 21:2290.

    Azt mondják a tanárok, hogy nagyon függ az adott évi gyerekanyagtól.

    Kik és hányan jelentkeztek abban az évben az adott suliban, milyen erős volt a felvételi, meg ilyenek. 

     

    Mi ma voltunk a Weöres Sándor gimiben nyilt napon. Nagyon tetszett, szimpatikus, családias, kellemes, az igazgató beszámolójából az tűnt ki, hogy gondoskodó, odafigyelő iskola, aki azért megnézi, hogy kit vesz fel. 

     

    előzmény:
    bababetű (88)
    2010-11-15  13:06
  13. 2010. november 15. 13:1389.

    Közben ezt most találtam.

     

    A matek tényleg nehezebb sokkal, mint a magyar. A lányommal sorban oldatom meg az előző évi felvételi sorokat, suliban is foglalkoznak ezzel, és ő jó matekos, mégis nehezebb a matek, és többet hibázik benne, mint a magyarban.

     

    A magyarban a legtöbb feladat nyelvtan, az szuper, és ami fogalmazás, szövegértés, az sem rossz. Ami "rossz", ha a régi szavakról kell megmondani, hogy mi a jelentése, vagy olyan a szöveg, ami tele van ilyennel, akkor ezt nem érti.

     

    Vagy olyan szólást kell értelmezni, amit még sosem hallott. 

     

    De összességében mégis könnyebb a magyar.

     

     

    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  14. 2010. november 15. 13:0688.

    Nálunk ma lesz a szülői a továbbtanulásról. Remélem, nem csak a papírok kitöltéséről lesz szó, némely szülőnek még a feladatok értelmezése is nehézséget okoz.  A múltkorin is olyan értetlen volt némelyik.

     

    Remélem, hogy hasznos információkat adnak a tanárok ( ofő, és talán az igazgatónő ) a környező iskolákról. Erősségéről, színvonaláról, stb.

     

    Ti tudtok olyat, hogy egy-egy iskolába kb. mennyi pontszámmal lehet bejutni ? Az ok. hogy ez minden évben más, függ az az évi eredményektől. Felvételi után kint is szokott lenni az iskolák honlapján, hogy kit vettek fel, és mennyi pontszámmal, de eddig nem figyeltem. Most, viszont jó lenne tudni.

     

    Tudtok ilyen oldalt ? 

     

    ( én már halálra izgulom magam )

    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  15. 2010. november 10. 07:5087.

    Köszi szépen, ezt még nem ismertem!!

     

    előzmény:
    bababetű (86)
    2010-11-09  23:53
  16. 2010. november 9. 23:5386.

    Ezt az oldalt ismeritek ?

     

    Ma a lányom hazaállított egy csomó felvételi információs lappal, amit az iskola adott. Pl. felsorolva azt, hogy melyik iskolába hanyas átlaggal lehet bejutni, ez alapján melyik a jeles, jó, közepes, közepes alatti átlaggal rendelkezőknek ajánlott iskola. 

     

    Meglepődtem pár kimutatáson. 

     

    November 15-én lesz végre a szülői a továbbtanulásról. 

    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  17. 2010. november 7. 17:1285.

    Ez a tanár egy.....

     

    Szemét dolog amit csinál. Nem hiszem, hogy olyan megátalkodottak lennének a gyerekek, hogy erre kell vetemednie. Direkt lerontani a jegyüket. 

     

    Nálunk épp az ellenkezője van, és ez meg is lepett. Nálunk 7.-ben voltak gyilkosok, és adtak rossz jegyeket. Szapulták folyamatosan az osztályt, hogy nincs osztályközösség, meg nem szorgalmasak, nem aktívak, szinte minden órán, minden tanár slágere ez volt. Lehet, most azért kezelik őket finomabban, lévén az a és a b egybe került, és tanárnak, diáknak szokni kell.

     

    Izgulok én is nagyon. A szülői, és az igazgatókkal a szülői még nálunk nem volt. Természetes, hogy megyek. Nem értem azt, aki nem megy. Akár nagyon erős a gyereke, akár gyenge, mert az életéről van szó.

     

    Második helyre a József biosz tagozatát írjuk be, harmadiknak nem tudjuk még mit. A suliban rém rosszakat hallott a Budai suliról, mereven elzárkózik tőle. Valahogy én is. 

     

    Köszönöm szépen a drukkolást, drukkolok én is nektek, hogy az sikerüljön a lányodnak, ami a szíve vágya !

     

     

    előzmény:
    maszi (84)
    2010-11-07  16:20
  18. 2010. november 7. 16:2084.

    folyt. köv.

     

    Szóval nem tudom ennek mi lesz a vége. A szünet előtt bementünk a suliba páran beszélni a matek tanárral, hogy találjunk valami megoldást. Nem tudom mi lesz a dologból, mert nagyon nem volt segítőkész, és nagyon lerázta magáról problémákat. 

    Úgyhogy most a férjem nap mint nap matekozik a gyerekkel. 

     

    Mi november közepén megyünk két suliba is nyilt napra. A Weöres Sándor gimit is megnézzük. 

     

    Megbezséltük a gyerekkel, hogy ha a kiválasztott három gimi közül bármelyikbe bekerül, annak örülni fogunk. 

     

    Amúgy le vagyok döbbenve, mert nem egy olyan szülő van, aki nem jött el a sima szülőire, sem pedig a pályaválasztási szülőire nem volt kíváncsi, ahova az igazgató 20 középiskolát hívott meg.  És ráadásul ezeknek a szülőknek a gyerekei a problémásak.

    Én meg szét izgulom magam, és állandóan agyalok, hogy mi lenne a legjobb a gyereknek. 

    előzmény:
    maszi (83)
    2010-11-07  16:13
  19. 2010. november 7. 16:1383.

    Gratula a lányodnak! Látszik, hogy nagyon akar, és nagyon akarja azt az iskolát! Nagyon nagyon drukkolok Nektek, hogy sikerüljön.

    De mindenképp nézzetek még másik sulit is, ami majdnem ilyen szimpi! Mert nem szabad egy lapra feltenni mindent.

    Persze van olyan ismerős anyuka, aki úgy beszél a választott gimiről, mintha már felvették volna a gyereket. persze, lehet, hogy ez a pozitív szemlélet segít.

     

    Na, hát én is szét izgulom az agyam. És amilyen marha vagyok stresszelem szegény gyereket.

    Az én lányom is jár a Kölcsey előkészítőbe. Ő is nagyon bírja mindkét tanárt, főleg a matekosat, mert egyrészt nagyon jól magyaráz, és rögtön mindent megért nála, másrészt nagyon szimpatikus nő, aki ugyan szigorú, de jó fej. És az már csak hab a tortán, hogy a legjobb barátnőmre hasonlit külsőleg, meg stílusban is.

    A magyar tanár is szimpatikus és ő is nagyon jó. 

    Igaz nálunk az általánosban nagyon jó a magyar tanárnő, a lányommal az idén nagyon "egymásra" hangolódtak. A gyerek minden plusz feladatot megold, és ha verset, vagy bármit meg kell tanulni, már másnap felmondja. 

    Nálunk van egy kis gond az általánosban, úgy tűnik, hogy a tanárok pont most sokalltak be a kamaszkori marhaságoktól. Elkezdték büntetni az osztályt, holott nem is a lányom osztálya a legrosszabb a négy közül, sőt ők a legjobb magatartásúak, de valahogy most mindenki rájuk szállt. Az osztályfőnöknő harcol értük, mint valami anyatigris. A matek tanáruk teljesen meghülyült, anélkül, hogy egy régi 6-os anyagot átismételt volna velük dolgozatot iratott, aminek az lett az eredménye, hogy a 26 gyerekből 11 db 1-es lett, 2 ötös, 2 négyes, a többi kettes. A lányom barátnője, aki amúgy egy jó erős négyes volt, az elmúlt hét évben, jelenleg 2,4-re áll matekből, az egyik srác szintén erős négyes, négy egyessel vezeti a xar matekos listát. 

     

    előzmény:
    bababetű (82)
    2010-11-07  13:15
  20. 2010. november 7. 13:1582.

    Sziasztok !

     

    Na, ki hol tart az iskola választásban ?

     

    Lányom jár előkészítőre a Józsefbe. Mindkét tanárért oda van, de főleg a magyar tanárért, mert eddig még nem találkozott jó magyartanárral. El van tőle ájulva, és áradozik róla. 

     

    Tanul szépen, jó jegyei vannak, de amíg nem lesz meg a felvételi, és szétizgulom magam.

     

    Nincs második iskolánk. Egyszerűen nincs, csak a József, és csak ez a szak. Az iskola, a tanárok, a hangulat, a szemlélet miatt. 

     

    Ami iatt izgulok, hogy a nyelvi 0. osztályba csak 16 főt !!! vesznek fel, mert a másik 16 fő az másik nylevből jön össze. Ha sok a jelentkező, akkor nagyon sok pontszám kell ahhoz, hogy bent legyen az első 16-ban.  

     

    Az általános iskolában a tanárok pedig nagyon rendesek, adnak sok külön feladatot, versenyeket, hogy aki ott jól szerepel, megoldja, akkor kap érte 5-öst. Önkéntes az egész, akinek szüksége van javításra, vagy erősítésre, annak nagyon jó. Lányom eddig SOHA nem jelentkezett semmire a 8 év alatt, most igen, és jó helyezéseket is ér el. 

     

    Igaz, olyan tantárgyakból hozott 5-öst, amiből egyébként is jól áll, vagy nem kell a felvételihez: rajz, földrajz. Viszont az akarása, az aktivitása az most szárnyaló. Pl. az iskolai rajzversenyre csak ő jelentkezett az osztályból, és iskolai 2. helyezést ért el. Nagyon jól rajzol, de eddig soha nem tudtam révenni, hogy induljon.

     

    Biztos a tanárok mondták nekik, hogy minden aktivitás számít a felvételinél, nem csak a jegyek.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  21. 2010. szeptember 8. 07:4181.

    Sziasztok! Nálunk tegnap volt szülői értekezlet, és az iskolai szintű pályaválasztási tájékoztató október közepén lesz.

    A szülők a vége felé csak erről tudtak beszélni!!

    Volt bent nálunk egy pályaválasztási tanácsadó csajszi is. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. szeptember 7. 14:1880.
    Felkerült a Budai is :)
    előzmény:
    bababetű (79)
    2010-09-07  09:59
  23. 2010. szeptember 7. 09:5979.
    Köszi ! Talán írtam is, felhívtam még évkezdés után őket, és már telefonon mondták. Elmegyek feltétlen, hátha mondanak valamit, meg a suli hangulatát is leveszem.
    előzmény:
    Ischia (77)
    2010-09-07  08:27
  24. 2010. szeptember 7. 09:0278.

    Szerintem az a rossz, hogy először vannak az előkészítők és utána van a nyílt nap. Mert ugy gondolnám, hogy abba a suliba menjen a gyerek előkészítőbe ami tetszik neki. De pl. van egy kolléganőm, akinek a fia a Xantusba akart menni, aztán elmentek megnézni a sulit és valamiért a gyereknek nagyon nem volt szimpi, és közölte az anyjával, hogy mégsem akar odamenni. Pedig amig nem látta belülről a sulit, addig az volt az álmai netovábbja.

     

    Mi tavaly novemberben voltunk a Veres Pálnéban nyilt napon. Nekem nagyon szimpi volt. A gyereknek is nagyon tetszett, nekik volt két rövidített órájuk. A jelentkezéskor be kellett írni, hogy humán vagy reál érdeklődésű a gyerek, így osztották be őket. A humánosoknak, vagyis a lányoméknak magyar és töri órájuk volt. 

     

    Az iskola belülről is nagyon tetszett. És a kötetlen beszélgetés is. 

    Az aulában voltak fehér abroszos asztalok, kosárka pogácsával, ott ültek a tanárok, akiket körbe lehetett ülni. 

    Az igazgatónő tartott egy pár perces ismertetőt, bemutatta a tanárokat és akkor megindulhatott a tömeg, kivel akartunk beszélni, amig a gyerek órán volt, illetve a felsőbb évfolyamosok körbe vitték őket és bemutatták nekik a sulit.

    Én  beültem a magyar, angol, francia tanárnőhöz, és az igazgatónőhöz.

    Körbeültük az asztalokat, és akinek eszébe jutott valami kérdezett, ez azért volt jó, mert ha nekem épp nem jutott eszembe valami, akkor azt esetleg más megkérdezte helyettem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (74)
    2010-09-06  18:09
  25. 2010. szeptember 7. 08:2777.
    József Attilában szeptember 20-án lesz tájékoztató.
    előzmény:
    bababetű (75)
    2010-09-06  20:10

Címlap

top