Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gimnáziumok vélemény

maszi
Létrehozva: 2010. június 23. 13:01

Tudom, hogy elkezdődött a nyári szünet. A lányom most fejezte be a 7. osztályt, nyáron szeretnénk infokat gyűjteni a középsulikról, és szeptemberben pedig elkezdeni a komoly keresgélést.  Hogy ősszel már csak azokat a sulikat nézzük meg a nyilt napon, amik valóban érdekelnek.

 

Kíváncsi lennék a 9. osztályt végzetteknek, vagy érettségizőknek milyen benyomásaik, illetve tapasztalataik vannak a gimnáziumokkal kapcsolatban.

 

Mennyire nehéz bekerülni, érdemes ott előkészítőzni, ahova menni akar, milyen nehéz a nyelvi felvételi. Gyakorlatilag hány iskolát érdemes megjelölni, ami nem túl kevés, de nem is sok.

 

Érdekelne a budapesti:

 

Veres Pálné gimnázium

Kölcsey Ferenc gimnázium

Weöres Sándor gimnázium

Ady Endre gimnázium 

II. Rákóczi Ferenc gimnázium 

Karinthy gimnázium

 

illetve kéttannyelvű gimnáziumokkal kapcsolatos tapasztalatok.

 

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait!!

 

 

  1. 2010. szeptember 7. 08:2376.

    Szerintem ugyanabba a suliba járnak a gyerekeink. :)) Nálunk is tegnap volt szülôi, és ugyanezt mondták.

     

    De tényleg ne aggódj ennyire, ha jó tanulô és nem szúrja el nagyon a felvételit, be fog jutni a jobb helyre. Ha meg nem sikerül jól, a Budaiba mindenképp bejut és ha nem tetszik, majd átviszed máshova.  Az elsô év után akár a József Attilába is átveszik. A lányom évfolyamából is ment át oda egy srác, elvégezte a 0. évet spanyol szakon és utána.

    előzmény:
    bababetű (75)
    2010-09-06  20:10
  2. 2010. szeptember 6. 20:1075.

    Amit nem értek. Most volt szülői, és mondták, hogy majd lesz JANUÁR 10-én egy értekezlet a szülőknek-gyerekeknek, és eljönnek a környező iskolág igazgatói, lehet tőlük kérdezni.

     

    MIT ? Január 10-én mit, amikor december 11-ig be kell adni a jelentkezést a középiskolába, és január 22-én felvételi van már ?

     

    Persze, ok. akit érdekel egy-egy iskola, elmegy a nyílt napjára, és ott kérdez. 

     

    Volt szülő, akinek van idősebb gyereke, az mondta, hogy nagyon kevés a gyerek, és az iskolák mindent megtesznek majd, hogy hozzájuk menjenek a gyerekek...szóval nem kell annyira parázni....

     

    Ez jó hír, de azért tanulni mégis kell, és lehetőleg a legjobb eredményt elérni.

     

    Azt tudjátok, hogy itt letölthetők, és gyakorolhatók az előző évek felvételi sora, megoldókulccsal ?

     

    http://www.oh.gov.hu/kozoktatas/korabbi-beiskolazasi /korabbi-beiskolazasi

     

     

    előzmény:
    Ischia (73)
    2010-09-06  14:39
  3. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2010. szeptember 6. 18:0974.

    Maszi!

    Igen, az Eötvösről én is hallottam, hogy versenyistálló, a fiam most ezt szeretné első körben, de szerintem csak azért, mert egy barátja is oda pályázik...mondtam neki, ne ez legyen már a fő szempont.

    A Veres Pálnéról azt olvastam fórumokon, hogy eléggé romlik a színvonala, de ezt persze én nem tudom megítélni, ezért lenne jó, ha írna valaki, aki közelebbről ismeri ezeket a gimiket.

    A Berzsenyiről eddig csak jókat olvastam. Madách...semmi közelebbit nem tudok róla.

    A nyílt napok meg csak november közepén vannak.

    Most előkészítőt nézegetek neki.

    előzmény:
    maszi (67)
    2010-09-06  09:46
  4. 2010. szeptember 6. 14:3973.

    Vele most várakozó állásponton vagyunk.

    Rettenetes a helyesírása, szerintem, a tanárai szerint és a nevelési tanácsadó szerint is diszlexiás, egyedül az ôt vizsgáló szakértô szerint nem. Viszont a tanulmányi eredménye általában jó. Ô a József Attilába szeretne menni, mert az apukája is oda járt. De ha rosszul sikerül a nyelvtan felvételije, akkor az kizárt. Akkor marad a Táncsics, az Öveges esetleg a Bethlen a Széchenyi vagy a Mechatronika de azt én nem igazán szeretném.

    Még azt sem tudjuk eldönteni, hogy merjünk-e egy nyelvi tagozatot bevállalni, Ô esküszik, hogy ha elôrôl kezdi az angolt, akkor menni fog. 

     

    Egyelôre a nyílt napokra várok. 

    előzmény:
    bababetű (72)
    2010-09-06  14:14
  5. 2010. szeptember 6. 14:1472.

    Ó, akkor neked közeli élményed van.

     

    Ismerősöm tanít ott, de a szakmunkásképzőben ( vagy hogy hívják most ) szaktantárgyat. Nem volt túl lelkes az iskoláért.....ő inkább a belső helyzettől van ki ( nyilván nem mindegy, hogy különálló egy iskola, vagy nem ). 

     

    Ez is fontos infó ( mint az is, hogy lerobbantak az épületek ), mert ha fusztrált a tanári kar, akkor aza tanításon is érződik. 

     

    És ti mit terveztek a fiaddal ?

    előzmény:
    Ischia (71)
    2010-09-06  10:58
  6. 2010. szeptember 6. 10:5871.

    Oda jár a lányom :)

    Angol nyelvi elôkészítôs osztályba, most 12-es, jövôre érettségizik. Igazán rosszat nem tudok mondani róla, de túl sok jót sem. Semmilyen.

    1/2 8-ra kell járni, ami jó lenne, mert délután elvileg hamar végezne és lenne ideje sportolni. De egy héten legalább kétszer nincs elsô, második óra, így semmi értelme az egésznek. Nagyon sokat hiányoznak a tanárok, és általában nincs helyettesítés.

    És bár ez nem egy extra szempont, de az épületek nagyon-nagyon csúnyák.

     

     

    előzmény:
    bababetű (70)
    2010-09-06  10:41
  7. 2010. szeptember 6. 10:4170.

    Miért, annyira rossz iskola ? Tudsz róla valamit ?

     

    XI. kerületieket néztünk. A Budairől tudom, hogy 3 iskola keveréke, ami nem túl jó.

     

    Egyik iskoláról sem hallottam se nagyon negatív, se nagyon pozitív kritikát. 

     

    Kerestem a neten, de nem találtam a felvételi ponthatárokról egy tájékoztatót, iskolai bontásban. Pedig tavaly láttam a felvételi környékén.

    Vagy középiskolákról tanulmányi átlagot. 

    előzmény:
    Ischia (69)
    2010-09-06  10:21
  8. 2010. szeptember 6. 10:2169.
    A József Attilát értem, de másodiknak miért pont a Budait gondoltátok? 
    előzmény:
    bababetű (68)
    2010-09-06  09:57
  9. 2010. szeptember 6. 09:5768.

    Szia !

     

    Az Illyés baromi erős iskola, a lányom 4/5-ös tanuló, és versenyistálót nem akarok neki. 

     

    A Budaiban is a 0. évfolyamos spanyolra menne, vagy ott is biológia-kémia szakra. Viszont ez ( a spanyol és a biosz ) a József Attilában is jobban tetszik. DE személyesen is meg kell majd erről győződni, mert tudjuk, hogy egy dolog, amit hirdetnek magukról az iskolák, és a másik, hogy ez hogy valósul meg, megvalósul-e egyáltalán. 

    előzmény:
    Ischia (66)
    2010-09-06  08:55
  10. 2010. szeptember 6. 09:4667.

    Humán, kezdő francia-haladó angol.

     

    Az én lányom kitalálta, hogy franciául szeretne tanulni. Az angol jól megy neki, a suliban az osztályához és a párhuzamos osztályokhoz képest, ő az első 5 legjobb angolosban benne van az évfolyamán (négy osztály). 

     

    Teljesen humán beállítottságú, enyhe művészi hajlamokkal. Zene osztályba jár általánosban, tíz éve jazzbalettozik, imád fotózni, rajzolni. 

    Ő is átlagban mindenből jó, töri-magyar-angol-készségtárgyak ötös, csak ötösei vannak semmilyen más osztályzat nincs ezekből. Matek-fizika-kémia-biológia-földrajz erős négyes. Év végén 4,6-4,7 volt az átlaga.

     

    Kelda! Az Eötvösről és a Madáchról azt hallottam, hogy versenyistálló. 

    A Berzsenyiről, és Veres Pálnéról, hogy erős, de jó fejek a tanárok, és kihozzák a gyerekekből amit lehet és szeretnek odajárni. 

     

     

     

    előzmény:
    bababetű (62)
    2010-09-05  13:52
  11. 2010. szeptember 6. 08:5566.

    Szia!

     

    A Budai Középiskolában milyen szakra szeretne menni a lányod?

    Ha jó tanuló, a budaôrsi Illyést nem néztétek?

     

    Nekem is nyolcadikos a fiam, ô még nem tudja pontosan, hova szeretne menni, de mindenképpen olyan sulit kell néznünk, ahol van kezdô nyelvoktatás, mert az eddigi katasztrofális volt. 

    előzmény:
    bababetű (55)
    2010-09-03  12:10
  12. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2010. szeptember 5. 16:5965.

    Az a "baj", hogy mindenből egyformán jó, de olyan nagyon egyik tárgyhoz sem vonzódik. Német nemzetiségi osztályba jár, 8. éve tanulja a németet, az angolt 4. éve (bár ebből nem igazán haladtak). Ezért arra gondoltunk, a nyelvekre kellene rámenni. Két tannyelvűt nem akar, inkább olyan osztályt, ahol emelt szintű a nyelvoktatás és a németet folytathatja haladó szintről. Ezért néztük ki ezeket a sulikat, amiket felsoroltam. Van köztük amibe tehetséggondozó felvételit kérnek, de kerestünk olyat is, ahova az egységes is elég.

     Próbáltam rákeresni fórumokra a neten, de természetesen minden suliról lehet jót is, rosszat is olvasni. Mindet nem fogjuk tudni végigjárni a nyílt napokon, jó lenne még picit szűkíteni a kört.

    előzmény:
    bababetű (64)
    2010-09-05  16:03
  13. 2010. szeptember 5. 16:0364.

    Mi érdekli, mit szeret, mihez van tehetsége, érzéke ?

     

    Esteleg olyan gimnáziumot kellene neki nézni, ahol ezek a tantárgyak emelt szinten vannak, vagy van olyan témában fakultázs. 

     

    Lányomnak a matek, biológia, kémia, rajz és nyelv, ami tetszik, és jó is bennük.Sokáig úgy volt, hogy emelt bioszra megy, de aztán váltott, hogy inkább a nyelvet tanulja kiemelten, mert nehogy belefásuljon épp abba, amit szeret.

     

    Matek tagozatos volt, és a heti 5 matek fárasztó volt, mert mindennap , hétvégén is matekozni kellett, sosem volt egy nap pihenő sem, és túl tömény volt ez így. Az agynak is szükséges némi pihenő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (63)
    2010-09-05  14:56
  14. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2010. szeptember 5. 14:5663.

    Sziasztok!

    Nálunk is aktuális a továbbtanulás, a fiam most 8. osztályos. Azt már eldöntöttük, hogy gimnázium és már picit tudtuk szűkíteni a kört ezen belül is, de még nagyon messze vagyunk attól, hogy valami sorrendet kialakítsunk. Én nem nagyon tudok neki segíteni, mert az én időmben még nagyon más volt minden, a suliban a tanároktól sem kaptunk túl sok információt, voltunk pályaválasztási tanácsadáson, de sajnos attól sem lettünk okosabbak, teljes a zűrzavar...

    Megköszönném, ha esetleg valakinek lennének információi ezekről a gimnáziumokról (akár priviben is jöhet):

    - Eötvös,

    - Veres Pálné,

    - Berzsenyi,

    - Madách,

    - Szent István,

    - Szerb Antal,

    - Ady.

     

    A gyerek végig kitűnő tanuló volt általánosban, de nem szeretném, ha versenyistállóba menne. Persze kelljen tanulni, de úgy, hogy közben jól is érezze magát...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. szeptember 5. 13:5262.

    Mire szeretne menni ott ?

     

     

    előzmény:
    maszi (60)
    2010-09-05  13:30
  16. 2010. szeptember 5. 13:4261.

    Szia !

     

    Köszi az infót, remélem a nyíltnapon lehet kérdezni, és főleg a suliban kérdezősködni. Érdekelnek a felvételi ponthatárok, abból  is látszódik, milyen erős a suli. Ide a túljelentkezés több, mint 8*-os, a Budai Középiskolába meg 6*-os. 

     

    Az iskola vezetésen, és tanári gárdán, a tanárokon személyesen nagyon sok múlik.

     

    előzmény:
    kittav (59)
    2010-09-04  17:09
  17. 2010. szeptember 5. 13:3060.
    Szia, az én lányomnak a Veres Pálné a favorit.
    előzmény:
    bababetű (58)
    2010-09-03  15:44
  18. 2010. szeptember 4. 17:0959.

    Szia!

    Barátnőm előző évben volt ebben a cipőben, együtt zongoráztuk végig a XI. kerület környéki gimiket.

     A Jóskáról lebeszélték, mondván, hogy már csak a régi hírnevéből él, valójában zuhanórepülésben van a színvonala. A suliból is csak a közepes-jó osztályzatúak jelentkeztek.

    De ez persze nem jelenti, hogy nektek nem jönne be ... csak egy vélemény :)  

     

     

    Végül a Madáchba mentek.   

    előzmény:
    bababetű (57)
    2010-09-03  15:42
  19. 2010. szeptember 3. 15:4458.

    Pitagorász Stúdió

     

    Központi felvételi előkészítőt hirdet, de amit maga az iskola szervez az elég.

     

    Ti már tudjátok, hogy melyik iskolákat célozzátok meg ?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. szeptember 3. 15:4257.

    Nem tudtam várni, és felhívtam a Józskát. A vonal másik végén nagyon udvarias volt, aki felvette, és mondta nyugodtan kérdezzek, mert már van, amire tud válaszolni.

     

    Szeptember 20-án lesz egy igazgatói tájékoztató, és aminek örülök, hogy nem szombaton, hanem hétközben van az előkészítő. Persze, kérdés melyik napokon, hogy a következő napra mit kell tanulni. Mégis jobb, mintha szombaton lenne, mert így akkor szabad a hétvége.

     

    Most dobtak be egy tájékoztatót is, egy Pitagorazs stódió, és ők már írták a felvételi dátumát: január 22-e. A tehetséggondozó iskolákba ( pl. Fazekas ) január 29-én lesz.

     

    Azt is megkérdeztem, hogy egy 4/5-ös tanuló be tud-e jutni ?

     

    Mondta, hogy bejuthat, csak aki 2-3-as, ő nem valószínű, mert eleve nem is hoz elég pontot. 

     

    Én nem emlékszem, hogy a mi időnkben lett volna felvételi.

    Persze, meg kell szűrni valahogy a színvonalat, csak akkora stressz. 

    előzmény:
    maszi (56)
    2010-09-03  15:32
  21. 2010. szeptember 3. 15:3256.

    Igen, a legtöbb iskola honlapján még nincs fent az idei tájékozta, sem pedig az előkészítők dátuma.

     

    Már most muszáj jó jegyeket szerezni és első naptól tanulni. Amúgy a lányoméknál már tegnap osztályozták az órai  munkát magyarból és angolból. 

     

    Örülök, hogy nem csak mi vagyunk így ráizgulva erre az évre!!

    előzmény:
    bababetű (55)
    2010-09-03  12:10
  22. 2010. szeptember 3. 12:1055.

    Szia !

     

    Mi is be vagyunk ám izgulva rendesen.

     

    A cél, a József Attila gimnázium, a második az a Budai Középiskola. 

     

    Sajnos, majd csak szeptember 20-a után lesz fent valami a Józska honlapján a felvételiről, addig semmit nem lehet tudni. Nyáron teljesen új honlapot csináltak, és nincs fent a tavalyi felvételi tájékoztató.

     

    A 2011-es felvételi tájékoztató könyv sem jelent meg még.....

     

    Igaz, nagyjából már tudjuk, hol mire lehet számítani, már "csak" tanulni kell, és jól megírni a felvételit, ami januárban lesz.

    előzmény:
    maszi (53)
    2010-09-03  07:46
  23. 2010. szeptember 3. 07:4754.
    Csak hogy megjelenjen újra!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. szeptember 3. 07:4653.

    Elkezdődött a suli, és ezzel elkezdődött a nyolcadikosok suli keresése is.

     

    Akit érdekel a téma az jöjjön. Nem csak a topikindítóban feldobott sulikról lehet itt beszélgetni, hanem bármelyik gimnáziumról lehet véleményt írni, kérni!! 

    Gyertek kedves szülők, gyerekek! Beszélgessünk a témáról!! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. 2010. július 6. 20:4752.

    Köszi az infókat.

     

    Sajnos egyáltalán nem ismerem a budai gimiket!

    előzmény:
    jucus8 (50)
    2010-07-06  15:36

Címlap

top