Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gimnáziumok vélemény

maszi
Létrehozva: 2010. június 23. 13:01

Tudom, hogy elkezdődött a nyári szünet. A lányom most fejezte be a 7. osztályt, nyáron szeretnénk infokat gyűjteni a középsulikról, és szeptemberben pedig elkezdeni a komoly keresgélést.  Hogy ősszel már csak azokat a sulikat nézzük meg a nyilt napon, amik valóban érdekelnek.

 

Kíváncsi lennék a 9. osztályt végzetteknek, vagy érettségizőknek milyen benyomásaik, illetve tapasztalataik vannak a gimnáziumokkal kapcsolatban.

 

Mennyire nehéz bekerülni, érdemes ott előkészítőzni, ahova menni akar, milyen nehéz a nyelvi felvételi. Gyakorlatilag hány iskolát érdemes megjelölni, ami nem túl kevés, de nem is sok.

 

Érdekelne a budapesti:

 

Veres Pálné gimnázium

Kölcsey Ferenc gimnázium

Weöres Sándor gimnázium

Ady Endre gimnázium 

II. Rákóczi Ferenc gimnázium 

Karinthy gimnázium

 

illetve kéttannyelvű gimnáziumokkal kapcsolatos tapasztalatok.

 

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait!!

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 28. 15:22301.

    Sziasztok!

    Végre nálunk is megvannak a szóbelikre az időpontok, legalábbis a négyből három. Holnap megyünk az elsőre. A másik kettőt persze ugyanarra a napra tették. Holnap odatelefonálok, hogy hívják be másik napra.

    Mi is úgy jelöltük a sulikat, hogy az első kettő erősebb, a másik hárommal inkább biztosra mentünk. Aztán majd meglátjuk. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 28. 14:30300.

    Annyira igazad van!!!!

    Mindenki azt mondja, h ugye nem lehet ponthatárokat mondani mint a felsőoktatásban, de azért azt ki lehetne írni a honlapokon, h mondjuk az elmúlt 2-3 évben milyen pontokkal vettek fel.

     

    Bár mi pont abba a rétegbe tartozunk akinek szerinted könnyű, de ez nem igaz. :))) Már ezt úgy értem, h 90 pont lett a lányom központija, és maximum a hozott pontja. De mi sem tudjuk, h melyik az a suli amelyik biztos megvan, tehát szóbelikre rohangál közben mindenki azt mondja, h ne izguljon meglesz, és ha nem?

    + Most könnyű volt a matek (a lányomnak az az erőssége) így bőven azok is a nyakában vannak akikkel egy átlagos matekkal nem kéne számolnia.

    Tehát nézőpont kérdése a "kinek könnyű".

    Bár hozzáteszem, h a rendszert jónak találom.

     

    Nekünk is sok ismerősünk van aki nem kitünő, 70-80 pont körül írta meg a központit, és fogalmuk nincs, h melyik iskola venné fel őket.

     

    Én a jövöre felvételiző bartátnőimnek (anyukák) azt javasoltam, h ne honlapokat nézegessenek, hanem telefonon érdeklődjenek a bekerülési esélyekről.

     

    Nálunk azt mondta az ofő, h bármennyit jelöljünk meg. Van aki 5-6 iskolát is beírt.

     

    Bár olyan is van akinek messze nem olyan jól tanul a gyereke mint a tied, és mégis bejelöltek olyan iskolákat, ahova szerintem esélyük sincs.

     

     

    előzmény:
    maszi (298)
    2011-02-28  10:49
  3. 2011. február 28. 13:12299.

    ssajnálom. mi anno úgy csináltuk, hogy 2 nehezebb sulit meg 2 könnyebbet írtunk be. aztán módosítottuk a sorrendet :)

    remélem, sikerül azért bekerülni az egyik suliba.

    előzmény:
    maszi (298)
    2011-02-28  10:49
  4. 2011. február 28. 10:49298.

    Én vagyok annyira kibukva. Most jöttem rá, hogy mennyire nem azokat az iskolákat kellett volna jelölni, amiket jelöltük. És nem kellett volna a gyerek ofőjére hallgatnunk, hogy csak három iskolát jelöljünk, mert többnek úgy sincs értelme.

    Szóval ha én most újra kezdhetném az egészet, nem így csinálnám, nagyon nem így!!!

    előzmény:
    Kristine (294)
    2011-02-27  12:01
  5. 2011. február 27. 20:31297.

    Köszi, de én nem vagyok kibukva.

     

    Jövő héten lesznek a szóbelik, utána majd meglátjuk a továbbiakat.

     

     

    előzmény:
    Kristine (294)
    2011-02-27  12:01
  6. 2011. február 27. 20:27296.
    Bizony !! Lesz még itt meglepetés, a lóistálókban ! Néztem én is a tavalyi listákat, valaki betette ide. Idén is várható hasonló.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (290)
    2011-02-27  09:04
  7. 2011. február 27. 12:08295.
    ha ott írja a központit, meg felvi előkészítőre is jár, attól még nem veszik fel, viszont az előkészítővel kihúznak egy kalap pénzt a szülők zsebéből. undorító :(
    előzmény:
    maszi (271)
    2011-02-24  11:27
  8. 2011. február 27. 12:01294.

    csajok, kérlek, ne bukjatok így ki, mert a gyerekek is emiatt stresszelnek. én is végigcsináltam ezt, és még fogom is. szerintem nem muszáj minden jó képességű gyereket "versenyistállóba" küldeni...az én fiamnál is reális volt a VP, a JAG is, az ofője szerint is, a JAG-ban írta a központit, ami elég jól sikerült neki.

    de mégsem ezekbe a sulikba ment, részben, mert versenyistállónak tartottam, részben meg a közben hallott infók miatt. én gonosz mód kifaggattam a sulikba járó gyerekeket is, csak úgy, mint ha ideges lennék, amíg a gyerek felvételizik, szépen elkezdtem beszélgetni velük. háááát....

     

    a fiam egy gimnázium-szakközépiskolába jár, amitől eleinte kissé többet vártam, aztán a 9.(0.) év után volt egy kis csalódás, de most, a 11.-ben már azt mondom, hálistennek, hogy ide került, a helyén van, tervei vannak, és előrehozott érettségire készül...

     

    nem minden egy "jó" középiskola, átlagos suliba járókból is lesznek sikeres emberek. ne idegeskedjetek!

     

    előzmény:
    bababetű (272)
    2011-02-24  18:41
  9. 2011. február 27. 11:43293.
    bocs a beleszólásért, de a VP-t ne sajnáld. a barátnőm lánya oda já, MESSZE nem az, amit vártak!!!! a másik lánya a JAG-ba jár(szintén BP), és szintén nem hozta a suli azt, amit ígért. a Jóskáról nem ő az egyetlen, aki panaszkodik, itt a fórumon is vannak emberek, akikkel anno az én nagyom felvételijén jöttünk össze, és sokan mentek oda, nem ezt várták ők se. az én fiam nyelvi előkészítősbe járt, én sem erre gondoltam, de nem bánom már. ha érdekel, priviben megírom, hova.
    előzmény:
    maszi (282)
    2011-02-26  14:13
  10. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 27. 11:28292.

    Bocsánat, ha félreérthető volt, én nem a Veres Pálnéról beszéltem, mi oda nem adtuk be. Ez egy másik suli, amiről írtam (illetve másik kettő).

    Nem is gondoltam, hogy a Veres Pálné ilyen népszerű...A fiam is gondolkodott rajta, de aztán valamiért nem jött be neki.

    Amiket mi jelöltünk, ott kettőnél volt ez a pontszám alapján behívósdi, egy nem kér szóbelit, kettőnél pedig mindenkit behívnak szóbelizni, aki jelentkezett hozzájuk. Én ezt tartom a legkorrektebb eljárásnak. Legalább adják meg az esélyt a gyereknek. Azt könnyebb feldolgozni, ha a vége az lesz, hogy nincs meg annyi pont, amennyi kell, mint azt, hogy lehetőséget sem adnak...

    előzmény:
    maszi (291)
    2011-02-27  11:10
  11. 2011. február 27. 11:10291.

    "Akinek nincs internet hozzáférése, beszerezheti iskolánk portájáról. A központi felvételi írásbelit  bármelyik iskolában megírhatják a tanulók, ahol az általános központi felvételi vizsgát íratják. Javasoljuk, hogy akik elsősorban minket szeretnének választani, nálunk írják meg a központi felvételit."

     

    Ezt az iskola honlapjáról másoltam, ahol a külözböző osztályokba jelentkezőknek adnak tájékoztatást az adott osztályról. 

     

    És ezt is:

     

    "A jelentkezők közül a 60 legjobbat hívjuk be, és szóbeli felvételi vizsgán hallgatjuk meg őket. Tapasztalatunk szerint, azoknak a diákoknak, akiknek általános iskolai átlaguk 4,0 alatt van, kicsi az esélyük arra, hogy szóbelire kerüljenek." 

     

    De arról még véletlenül sem volt szó a nyilt napon, hogy a 4,8 alatti átlaggal se jelentkezzenek, vagy x pont alatt. 

     

    Amúgy az idén szerintem baromi sokan jelentkeztek hozzájuk, mert 84 helyre 400 gyereket hivtak be szóbelizni. 

    Na ezért borultunk ki igazán,mert még a négyszázban sem vagyunk benn. 

    Kérdem én, hogy akkor az a négyszáz mind kitűnő tanuló, és hány pontos központit irtak??? 

    Ja, és semmi ponthatár nincs kiirva a honlapra, hogy legalább tudja a gyerke magát hová tenni. 

    De most már mindegy. A gyerek nem akarja, hogy bemenjek és hogy szóvá tegyem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (290)
    2011-02-27  09:04
  12. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 27. 09:04290.

    Szia!

    Mi is sok helyen jártunk nyílt napon és mindenhol azt hangoztatták, hogy teljesen mindegy, hol írod az írásbelit, lehetőleg a lakóhelyedhez legközelebb lévő suliba, nincs jelentősége. Ehhez képest döbbenten olvasom, amit írsz, hogy van,ahol ezt is nézték.

    Az előkészítőről pedig annyit, hogy az iskola, ahova a fiam szeretne bekerülni, szintén hirdetett előkészítőt. A beirakozás első napján odamentem, igaz, nem reggel 8-ra, hanem csak kora délután, mert dolgoztam és már nem volt egy darab hely sem! Újabb csoportot pedig nem indítottak...No comment...Felkészült egyedül.

    Ami még furcsa, hogy a behívási listákat nézegetem és több sulinál is azt látom, hogy csak bizonyos pontszám felett hívnak be szóbelire. Ott voltunk a nyílt napon és erről szó nem volt akkor...Minket ugyan nem érint, de nem tudom, ezt miért nem lehet időben közölni...Ráadásul az iskolák nem tudják, hányadik helyen jelölte meg a gyerek, nézegettem a tavalyi listát, hogy hol maradtak üres helyek és döbbenetes volt, hogy még versenyistállónak kikiáltott suliba is volt szabad hely, mert kissé elszámították magukat...

     

     

     

    előzmény:
    maszi (282)
    2011-02-26  14:13
  13. 2011. február 26. 20:54289.

    Ja, még annyi. Hogy a lányomnak az egyik legjobb matekos osztálytársa is 70 pontos felvételije lett, ebből 36 a matek. Majd utána megírta a tehetséggondozós dolgozatot is, az 76 pontos lett, és ott a matekja 44 pontos lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (285)
    2011-02-26  19:46
  14. 2011. február 26. 20:50288.

    Bementünk megnézni a dolgozatokat, és Jól javították. Tényleg annyit teljesített a gyerekem, amennyi pontja volt. 

    Az a baj szerintem, hogy az általános iskolák és a középiskolák is óriási jelentőséget tulajdonítanak ennek a központi dolgozatnak. Ezért érzik úgy a gyerekek, hogy az életük függ tőle. És valamilyen szinten jól is érzik.

     

    Óriási volt a nyomás rajtuk mire vizsgázni kerültek. Nem tudom miért így sikerült a gyerekemnek a vizsga, de ez van. Azt mondom, és mondtam, hogy a magyaron marhára meglepődött a gyerek is, hogy ilyen rosszul sikerült, csak 36 pontra. Ha bármelyik feladatot megkapta volna a sulijában dolgozatban, vagy házifeladatnak szerintem a kisujjából kirázza maximális ponttal.  

     

    A lányom többször is részt vett a zrinyis matek versenyen a sulijában, mivel nem annyira jó matekos, ezért a sulinál tovább sosem jutott.

     

    Ezen kívül az egész megyét érintő (500 gyerek) történelem vetélkedőn harmadik lett, illetve idén még nem zárult le a verseny, mert oda úgy lehet bekerülni, hogy előtte több lépcsőben megmérettetnek a saját sulijukban. Volt megyei angol szavaló versenyen kétszer harmadik helyezett, és a József Attila versenyen, amit Pest megyében a monori JAG-ban rendeznek minden évben.

    De az nem ugyanaz. Azt hiszem az én gyerekem igencsak sok pluszt csinált a suliban, és elég sok tanulmányi versenyen vett részt. 

    Egy vetélkedő, vagy bármilyen verseny nem ugyanaz, mint egy írásbeli felvételi vizsga. Amig egy verseny, vetélkedő tétje nem megy vérre, és csak egy plussz teljesítmény a gyerekek életében, ezért az nem is tartja őket akkora nyomás alatt. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (285)
    2011-02-26  19:46
  15. 2011. február 26. 20:31287.
    Ezt nem is tudtam, hogy a suliból vihetünk ajánlást! Köszi az infokat.
    előzmény:
    bababetű (284)
    2011-02-26  15:29
  16. Torolt_felhasznalo_279091
    Torolt_felhasznalo_279091
    2011. február 26. 19:52286.
    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  17. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. február 26. 19:46285.

    Igen ez így van.

    Ha a pontszámmal nem ért egyet valaki betekint a dolgozatba megadott napokon. Sajnos nem lehet fellebezni, ha nem éri el az iskola által meghatározott pontaszámot a felvételi dolgozat. Sajnos ez van. Igen pillanatnyi állapotot és teljesítményt mér. Épp az a gond, hogy a gyerekek nagy százaléka először a felvételin kerül ilyen helyzetbe. 

     

    Annak idején én egy egyszerű szakiskolába jártam még a szocializmusban.

    Minden év végén volt olyan tárgy amiből vizsgát kellett tenni. Azt mondták, azért, mire elérünk a képesítő vizsgához  legyen benne gyakorlatunk. 

    Egy kitünő gyereket nem ártana legalább egy két Zrinyi, Bolyai versenyre elküldeni a 8 év alatt.  Szülői engedély kell hozzá. A Zrinyinek a feladatait évekre visszamenőleg meg lehet venni könyv formájában. Gyakorlat szerzésének nem rossz. Egy kitünő, de egy 4.5 átlag feletti gyerektől is elvárható lenne, hogy valami kis pluszt teljesítsen.Annak ellenére a felvételi vizsga még stressz marad és pillanatnyi teljesítmény. De nemmindegy, hogy első ilyen helyzet, vagy többedik.

    előzmény:
    bababetű (283)
    2011-02-26  15:25
  18. 2011. február 26. 15:29284.

    Szerintem mindenféleképpen menj be e VP-be, még a szóbeli időpont előtt, és fellebbez, hogy behívják a lányod szóbelizni ! Ott van az iskolában a jelentkezési lapja, abból látják a 4 évének a jegyeit, lévén a 4 év MINDEN tantárgyának kellett közölni az év végi jegyét.

     

    Nem létezhet, hogy azért, mert valainek a kp írásbeli valamiért rosszabb lesz, annak ne adhassák meg az esélyt !! Egyetlen dolgozat miatt. 

     

    Azért kell mindenféleképpen a szóbeli előtt, mert utána már  nem foglalkoznak ezzel szerintem, mert csak azokkal fognak, akik szóbeliztek.

    Akár, még az általános iskolától is kérhetsz ajánlást.

     

     

    előzmény:
    maszi (282)
    2011-02-26  14:13
  19. 2011. február 26. 15:25283.

    Megnéztem pár iskolát találomra, és mindenhol teljesen más az értékelés, és a szóbeliztetési szisztéme. Ilyen előfordulások vannak:

     

    - nincs szóbeli egyáltalán

    - van szóbeli, és mindenkit behívnak szóbelizni

    - csak azt hívják be szóbelizni, aki az általuk megítélt ponthatárt elérte a hozott+kp pontjaiból, a többeiknek esélyük sincs, ha ez alatt maradtak

    - aki eléri a kívánt ponthatárt, annak nem kell szóbeliznie, mert úgy veszik, hogy a szóbelije maximális pontszámú lett. Van egy minimális ponthatár, aki ezt elérte, azt behívják szóbelizni. Aki a minimális alatt maradt, azt nem hívják be.

     

     

    Ennyiféle varriációt találtam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (281)
    2011-02-26  10:52
  20. 2011. február 26. 14:13282.

    Igen, nekem is az korrektebbnek tűnik, a 6 és 8. osztályosban valahogy egyszerűbb is.

     

    De az is biztos, hogy a 8. osztályosok többen vannak. Sokat gondolkodtam én is, hogy hogy lehetne ezt jobban, praktikusabban és korrektebben megoldani. De nem tudom.

    Csak azt, hogy én halálra stresszelem magam. És lelkiismeret furdalásom van, hogy nem jelöltünk több sulit, nem jelöltünk gyengébb sulikat is. De azt hittem, hogy egy igazából jól tanuló, de nem kitűnő gyereknek jó esélyei vannak. Senki sem mondta ezt el korrektül, hogy mikor mik az esélyek. Minden suli, az általános és a középsulik is mind azt szajkózzák, hogy minden az adott évi gyerekanyagtól függ.

     

    Voltunk a Veres Pálnéban is nyilt napon, de érdekes módon egy csomó olyan infot nem mondtak, ami csak menet közben derült ki. Pl. hogy leginkább csak a nagyon jó irásbelivel rendelkezőket fogadják szivesen, és még ennél is fontosabb, hogy oda járj előkészitőre, és ott ird a dolgozatot. 

    Sok suli azt mondja, hogy nem érdekes, hogy ott ird náluk a központit, és hogy odajárj előkészitőre, mindenki azt mondja, hogy bárhova járhat a gyerek, és bárhol irhatja is. De pl. a kolléganőm gyerekét tavaly nem vették fel az egyik gimibe, holott neki jobb átlaga és jobb központija volt, mint annak az osztálytársának aki szintén oda jelentkezett, de ő odajárt előkészitőre, és ott is irta az irásbelit és ezt az osztálytárst simán felvették.

     

    Áhhhh nem tom mi lenne a legjobb. Illetve az, ha már túl lennénk rajta.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (281)
    2011-02-26  10:52
  21. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. február 26. 10:52281.

    Hatosztályosban az egyik általunk jónak tartott iskola szerint nem csak a kitünő bizivel lehet bekerülni. Pont a beállítottság miatt. Relative alacsony pontszámmal be is hívtak gyerekeket. 68.

    Kifejezetten reál suliba most éppen csak magyarból felvételizik a fiam, mert az gyengébb lett neki. 60 helyre volt 380 jelentkező. 138 lett behívva. Nem biztos befutó, de behívták. Ezek szerint a 6 osztályos felvételi korrektebb. Kevesebben mennek, de a hely is kevesebb.

    Sok sikert mindenesetre. Nem tudom én sem mi lenne a jobb.

    előzmény:
    maszi (280)
    2011-02-26  10:35
  22. 2011. február 26. 10:35280.

    Tekintettel arra, hogy az iskolák mind másképp számolják a felvételi eredményeket, mindenütt más a metódus, más évből, az érettségi tárgyakon kivül más tárgyak eredményeit kérik, ezért ez az egész máris hamis. Pontosabban, egyedül és kizárólag a jó iskolák a kitűnő tanulók között tudnak szelektálni.

     

    Viszont arra már rájöttem, hogy ez a felvételi módszer nagy vesztesei a lányom kategóriája. 

    A 4,5-4,8 közötti átlaggal rendelkező gyerekek, akik nem mindenből ötösök, viszont 70-80 pont között irta meg a központit, na nekik már csak a másod és harmad osztályú gimnáziumok, szki-k maradnak. 

    Vagyis nekik gyakorlatilag a legkevesebb az esélyük arra, hogy egy jóóó középsuliba bekerüljenek. 

    Ez azért felháboritó és szemét dolog, mert a kitűnő tanulók között sok olyan van, aki azért kapja meg mindenből az ötöst, hogy ne rontsák le a bizonyitványát. És az a kitűnő bizonyitvány ugye nem egyforma kitűnőt jelent. 

    De egy olyan gyerek, aki van amiből nem kitűnő, vagyis pl. a lányom kategóriájában lehet észrevenni igazán, hogy milyen beállitottságú a gyerek, real vagy humán, szóval van olyan gyerek aki monduk kémiából, fizikából sosem lesz ötös, ezért neki ez a bizonyitványában meglátszik. De ettől ő még ugyanolyan tisztességesen, és becsületesen dolgozhatott az elmúlt 8 év alatt, ugyanúgy készülhetett tisztességesen napról napra, aktivan részt vehetett az iskola életben, de ez most mind nem számit. És dobhatja a gyerek a szemétbe, mert neki esélye se lesz egy jó iskolába bekerülni. Azért mert izgult, stresszelt, rossz napja volt, menstruálni kezdett épp az irásbeli vizsganapján, stb. 

     

    A közepes, vagy annál kicsit jobb tanulóknál megint csak nem annyira vészes az irásbeli, mert ők eleve már csak a másod, vagy harmadrangú középiskolákba jelentkeznek, ők eleve tudják, hogy egy jó középiskolában elvéreznének. Tehát ők már eleve úgy is gondolkodnak a középiskolákkal kapcsolatban. 

    Nekem az a véleményem a rendszerről, hogy egy réteget kizár a lehetőségekből. 

     

    Régen 15-20 évvel ezelőtt, ha valaki tudta, hogy milyen tanuló, olyan helyet nézett ki magának, ami a képességeinek megfellelő volt. Most hiába nézed ki a képességének megfelelő helyet,ha kicsit szarabbul irja meg a központit, máris ugrott a lehetőség, és vissza lesz minősitve a gyerek. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (279)
    2011-02-25  14:16
  23. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. február 25. 14:16279.

    A szóbeli listán? Az fent van már?

    3 suliba küldtünk jelentkezést. Mindhárom listája fennt van már és az is mikor kerül fel azoknak listája akiket fel is vennének. Még a sorrend módosítás előtt.  Szerintem így lenne korrekt mindenütt. Amikor a nagyfiam jelentkezett, mire kiküldték a papírt a felvételről a suli honlapjáról már régen tudtuk. 

     

    Kérdezted miért kell kitenni a 14 évest  a felvételi megpróbáltatásnak? 

    A vizsgákban valóban nem túl jó, hogy az aktuális eredményt mérik.  Ez minden vizsgán így van, sajnos, vagy szerencsére az alternativ módszereken kívül nincs még jobb megoldás.  A kitünő, vagy jeles bizonyítvány azonban  nem jelent egyforma tudást. Általános sulik között is vannak óriási különbségek szintben. Mit tehetnének az iskolák a rengeteg kitünő, vagy jeles gyerekkel?  Hogy döntenék el, kt vesznek fel a helyekre? 

    előzmény:
    maszi (276)
    2011-02-24  21:01
  24. 2011. február 25. 12:48278.
    Köszi az ötletet!!
    előzmény:
    Danita (277)
    2011-02-25  10:57
  25. 2011. február 25. 10:57277.

    Egy ismerősöm mesélte, hogy az igazgató azt tanácsolta, hogy amennyiben nincs rajta ezen a listán, küldjön egy fellebbezési levelet hozzájuk, és talán ezután behívják.Persze semmi sem biztos , de egy próbát megér.

    előzmény:
    maszi (276)
    2011-02-24  21:01

Címlap

top