Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gimnáziumok vélemény

maszi
Létrehozva: 2010. június 23. 13:01

Tudom, hogy elkezdődött a nyári szünet. A lányom most fejezte be a 7. osztályt, nyáron szeretnénk infokat gyűjteni a középsulikról, és szeptemberben pedig elkezdeni a komoly keresgélést.  Hogy ősszel már csak azokat a sulikat nézzük meg a nyilt napon, amik valóban érdekelnek.

 

Kíváncsi lennék a 9. osztályt végzetteknek, vagy érettségizőknek milyen benyomásaik, illetve tapasztalataik vannak a gimnáziumokkal kapcsolatban.

 

Mennyire nehéz bekerülni, érdemes ott előkészítőzni, ahova menni akar, milyen nehéz a nyelvi felvételi. Gyakorlatilag hány iskolát érdemes megjelölni, ami nem túl kevés, de nem is sok.

 

Érdekelne a budapesti:

 

Veres Pálné gimnázium

Kölcsey Ferenc gimnázium

Weöres Sándor gimnázium

Ady Endre gimnázium 

II. Rákóczi Ferenc gimnázium 

Karinthy gimnázium

 

illetve kéttannyelvű gimnáziumokkal kapcsolatos tapasztalatok.

 

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait!!

 

 

  1. 2011. február 24. 21:01276.

    Nem, nincs. Most direkt felmentem a suli honlapjára és megnéztem, de nincs fent sehol.

     

    Csak ez van fent.

     

    "Aki nem találja a nevét a listában, az  sajnos a szóbeli ponthatár alatt teljesített.  Ő átveheti az iskolánk portáján az elért pontszámairól szóló tájékoztatót. Kérünk Benneteket, hogy telefonon ne érdeklődjetek!"

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (275)
    2011-02-24  20:11
  2. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. február 24. 20:11275.

    Az iskolák honlapján nincs fenn?

    Mi hatosztályosban vagyunk érdekeltek, de minden megjelőlt suliban korrektül ki van írva a honlapra ? ponttól hívnak be és legkésőbb 3 héttel a szóbeli után felteszik a rangsorokat is. Van ahova már a jövő héten. 

    előzmény:
    maszi (270)
    2011-02-21  08:29
  3. 2011. február 24. 19:59274.

    És igen, hogy képesek ezt megtenni felelős emberek 14 éves gyerekekkel. Miért kell egy 14 éves gyereknek átélnie azt, amit egy egyetemre jelentkezőnek. Sőőőt még jobban kikészítik őket. Mert ha jól belegondolunk akkor január 22-től egészen április végéig, gyakorlatilag három hónapon keresztül tartják a gyerekeket bizonytalanságban.

     

    Ha a gyerekem nem lenne jó tanuló, és szorgalmas, akkor mondhatnám azt, hogy hát nem tanult eleget, ezért ne is álmodjon a jó suliról. De így???? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 24. 19:55273.

    Szia, köszi az együttérzést Sorstárs!

     

    Írtam, a másikon is, hogy egy tanárnővel leveleztem itt a nyáron, és azt mondta, hogy szinte lehetetlen bekerülni abba a suliba. De én marhára nem vettem komolyan. Illetve elhittem neki, de titkon reménykedtem, hogy hátha mégsem annyira forró az a kása. 

     

    Nem akarok fellebbezni. Szerintem nagyon sokan jelentkeztek. Amúgy 420 gyereket hívnak be szóbelizni. El nem tudom képzelni, hogy mennyi lehetett a ponthatár. Ha jól számoltam a gyereknek csak 106 pontja volt, a 150-ből. Szerintem az nagyon karcsúúúú. 

    Ugye volt a 72 pont szóbeli, és a hozott pont, az meg max. 50 pont mínusz minden négyesért 1 pont 5-8-ig, pontosabban a készségtárgyakon kívül az összes tárgyból. Négy év alatt a gyereknek összesen 16 négyese volt, a többi ötös. Úgy látszik, hogy az így nagyon gyenge eredmény. Az a röhej, hogy a honlapjukon azt írják, hogy a 4,0 alatti átlaggal ne jelentkezzen senki. De ezt inkább úgy kellett volna írni, hogy a 4,8 alatti átlaggal ne jelentkezzen senki. 

     

    Hát ez van. Egy suli kilőve.

     

    Csak tudnám mit fogunk csinálni, ha ez így megy a többi suliban is. És legfőképp az én kis öntudatos lányom, hogy fog romokba dőlni, ha több visszautasítást is kap.

     

    És az bosszant a legjobban az egészben, hogy az én gyerekem tényleg szorgalmas, nem tanul rosszul, rendszeresen készült végig napról napra a 8. éven keresztül.  Vajon mennyire érte ez meg???? Ha nem kerülhet be egy jó, jobb iskolába???

     

    előzmény:
    bababetű (272)
    2011-02-24  18:41
  5. 2011. február 24. 18:41272.

    Olvastam odaát is.

     

    Megkérdezném a sulit, mi az a pontszám, amivel behívnak szóbelizni ?

    Megpróbálni fellebbezni. 

     

    Mert még esélyt sem adnak a gyereknek, hogy egy szóbelin szépítsen. Hisze lehet egy leblokkolás, lehet egy feladatot elrontani, és máris rossz az eredmény. 

     

    Éppen a felvételi eljárás ilyensége miatt voltam én is kiadakdva, mert  kicsinálja idegileg, lelkileg a gyereket , szülőt.

     

    Meg kellene nézni a gyerek 4 éves eredményét, és az alapján felvenni az iskolába. Csak annak kelljen felvételiznie, aki mondjuk határeset, és be akar jutni egy erősebb iskolába. 

     

    Nem hiszem, hogy 14 éves gyerekekkel ezt kell csinálni.

    előzmény:
    maszi (271)
    2011-02-24  11:27
  6. 2011. február 24. 11:27271.

    Mi most épp padlón vagyunk, sms-ben próbálom a gyereket vigasztalni. A Veres Pálné gimibe még szóbelizni se került be. Kevés lett a pontja.

    Sejtettük, hogy ez lesz, de azért titkon reménykedtünk.

    A Veres Pálné honlapján az is ki volt írva, hogy aki komolyan gondolja, hogy oda akar jelentkezni, az ott írja meg a központit, és járjon előkészítőre is. 

     

    Van még két suli, és mindkettőben több szak megjelölve. Reménykedek, és imádkozok. 

     

    És ki vagyok kicsit bukva a rendszerre. Engem az idegesít a legjobban, hogy nem tudom, hogy milyen szinten van a gyerek. Tudom, hogy 4,9-4,6-4,5-4,7 átlagai  voltak felsőben,vagyis az 4,7. És azt is tudom, hogy 72 pontra írta az írásbelit, ami nem rossz, de nem is túl jó. De nem tudom, hogy ezzel hova felel meg.  Nem tudom, hogy ebben az évben hogy sikerült, milyen átlaggal a központik. Nem tudom, hogy a választott iskolába mi a jó. Állunk hónapokig, és fogalmunk sincs, hogy mik az esélyeink. Ez gyerek és szülőpróbáló. Rémálom. Hetek óta rosszul alszom.

     

    Csak egyet tudok, hogy mit tennék azzal az emberrel aki ezt a rendszert kitalálta. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. február 21. 08:29270.

    Sziasztok!

     

    Február 21. van, megkezdődött a szóbelik időszaka, és tart március 11-ig.

    Mi még azt sem tudjuk, hogy mikor lesznek a sulikban a szóbelik. 

    De reméljük lesz esélyünk megtudni, mert akkor az azt jelenti, hogy behívták a gyereket! 

     

    Hétvégén beszélgettünk a lányommal, és úgy tűnik, hogy ő is nagyon izgul, nagyon ki van, hogy nem tudja, mekkora esélye van melyik suliban. 

     

    Régen a bátyja idejében - 15 évvel ezelőtt -, tudtuk, hogy a gyerek iskolai eredményei alapján hova van esélye, akkor már csak egy jó írásbelit kellett írni, és akkor szinte biztos volt, hogy felveszik. 

     

    De most ez irtó bizonytalan. Persze, az mondjuk egyértelmű, hogy egy hármas tanulónak nincs esélye a Fazekasba felvételzni. 

    De az én lányom, akinek a felsős négy évi átlaga 4,7 tehát igazán jól tanul, viszont nem írt egy nagyon jó felvételit, hát így már nem tudom mik az esélyei. 

    Mivel ismerem a gyerekem képességeit, és a hibáit is, ezért tudom jól, hogy azokban a sulikban ahova jelentkezett biztosan megállná a helyét. Tudom, hogy komolyan veszi a tanulást, hogy a nyolc év alatt egyenletesen minden napra tisztességesen felkészült. Ezért lennék nagyon szomorú, hogy ha a két jobb iskola valamelyikébe nem vennék fel.  Nagyon megérdelné az esélyt arra, hogy bekerüljön a vágyott iskolába.

    Csakhogy minden a számok világában dől el. 

     

    Bocsi, hogy ennyit írtam. De már nagyon izgulok és nagyon ideges vagyok, hogy hol áll a rangsorokban. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. február 11. 10:48269.

    Egyik ismerősünk fiát most hozták el a Fazekasból és egy tejesen átlagos, középszintű gimnáziumba hozták át. A szülők szerint a gyerek szinte zombivá vált, már az sem érdekelte, hogy milyen ruha van rajta a stressz kicsit kikészítette. Most a közepes gimiben kiegyensúlyozott, felszabadult, van ideje sportolni. Egyébként a lányom is ebben a közepes gimnáziumban végzett, és a 24 fős osztályukból kb. a fele került be jó egyetemekre, Corvinus, ELTE, BME államilag finanszírozott karára. És azóta is ott vannak, nem bukott ki senki.

    A fiam (akit mint lejjebb írtam az Apáczaiba is felvettek volna) inkább a József Attila gimit választotta. Nagyon jó fejű gyerek, amikor kell becsülettel felkészül, de nem maximalista. Viszont van ideje sportolni (heti 4 edzés), imádja a kémiát és heti 4 óra fakultációra is van ideje, ebből a tárgyból,  és így veszi az akadályokat simán. 

    Vannak a suliban jó és rossz dolgok, jó és kevésbé jó tanárok, de ez gondolom mindenhol így van. 

    előzmény:
    labirintus (267)
    2011-02-11  10:00
  9. 2011. február 11. 10:30268.
    Igen, igen. Ezeket én is így gondolom!!
    előzmény:
    labirintus (267)
    2011-02-11  10:00
  10. 2011. február 11. 10:00267.

    Természetesen egy elit gimnázium nem jelent automatikus belépőt a sikeres és boldog életbe. Ha valakinek csak a lexikális tudása nagy, képes sok információt befogadni, megtanulni, szinte bármilyen szakot elvégezhet, de nem biztos, hogy képes a munka világában boldogulni. Én nagyon drukkolok az unokaöcsédnek, hogy legyen kicsit talpraesettebb, merje képviselni az érdekeit és akkor biztos hamarabb előrébb tud lépni a munkahelyén is.

    Nagyon sajnálom azt a srácot, aki öngyilkosságot követett el. :( Képtelen vagyok megérteni, mi vezethet idáig, hiszen ez csak egy iskola, ha valaki nem bírja, nem szereti, átmehet másik intézménybe. Egy kicsit hibásnak érzem a szülőket, amiért nem vették észre a fiuk vívódását, továbbá a tanároknak is (pl. osztályfőnök) fel kellett volna tűnnie a fiú labilitásnak, pszichés zavarának...Nyilván a srác döntött, de azt hiszem, kellő odafigyeléssel megakadályozható lett volna a halála.

    Aki nagyon maximalista magával szemben, az akármelyik iskolába kerül, maximalista marad. Egy kevésbé erős iskolában értelemszerűen kevesebbet követelnek, s kevesebbet kell tanulni, cserébe olyan tárgyakat tanulhat önszorgalomból, amelyek valóban érdeklik és amelyekből emelt szinten szeretne érettségizni. A plusz időben lehet sportolni, zenélni, kirándulni, barátokkal lenni, stb.

     

    előzmény:
    maszi (265)
    2011-02-10  20:08
  11. 2011. február 10. 20:39266.

    Gratulálok a kiváló eredményekhez!

    Nem lesz gond tutira a szóbelin sem, szerintem nyugodtan hátradőlhettek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (262)
    2011-02-10  19:34
  12. 2011. február 10. 20:08265.

    Az unokaöcsém járt a Fazekasba, hát jó kis versenyistálló volt mindig, az öcsém már a harmincas évei közepén jár. Az biztos, hogy aki ott érettségizik mind nagyon jó egyetemekre kerül be. Az unokatesóm is igy volt, igaz nagyon jól tanult végig, először töri szakra ment, amit két év után abbahagyott, majd átment a jogra, amit summa cum laude, külön oklevéllel el is végzett.

    Baromi okos pasi, iszonyú tudása van, de mivel nem túlságosan gyakorlatias, és nem eléggé talpraesett, ezért aztán bármennyire is évfolyamelső volt minden suliban, és bármennyire is okos nem annyira sikeres. Hiába ilyen okos a szamárlétrát neki is ki kell járnia, most épp közjegyző, de ehhez  telnie pár évnek, mert az is kihalásos alapon működik. Szóval az elit gimi sem ad az élethez varázsszőnyeget. 

    Viszont az unokaöcsém legjobb általános iskolai barátja is a Fazekasba ment, meg volt a tudása, kitűnő tanuló volt, szintén nagyon okos, értelmes srác, nagyon jó családi háttérrel. Az anyja egyetemi tanár, kimentek egy évre amerikába, és amikor visszajöttek, a srác nagyon nehezen birt beilleszkedni, a laza amerikai suliból vissza a Fazekasba, és nagyon nehezen birta a szülei és a suli részéről a magas elvárásokat, nem birta cérnával, 17 évesen öngyilkos lett. 

     

    Úgyhogy én inkább azt mondom, hogy egy jó, illetve aránylag erős gimi, mint egy elit versenyistálló.

    Tudom, hogy ha felvennék a lányom megállná a helyét egy Fazekas kaliberű suliban is, csak tönkremenne bele, mert annyira maximalista, hogy képtelen lenne lazitani, és az egész négy éve azzal menne el, hogy kihajtja a belét is, nem csak a suli, hanem ő saját magának. Hát ezt nem szeretném, nem akarom tönkretenni. 

    Ne menjen minden nap stresszelve a suliba. Inkább menjen úgy, hogy örömét leli benne. 

     

     

    előzmény:
    labirintus (260)
    2011-02-10  15:29
  13. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 10. 19:51264.
    Köszönjük!
    előzmény:
    bababetű (263)
    2011-02-10  19:44
  14. 2011. február 10. 19:44263.
    Gratulálok gyönyörű eredmény mind a kettő !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (262)
    2011-02-10  19:34
  15. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 10. 19:34262.

    Sziasztok!

    Ma végre mi is megkaptuk az eredményeket. Szerintem az országban az utolsók voltunk. De a lényeg, hogy megvan. Átnéztem, de nem volt szükség reklamációra, nagyon korrektek voltak a javításnál.

    A magyar 45 pontos, a matek 49 pontos lett.

    A tehetséggondozót is megírtuk, ott a magyar 47, a matek 38 pontos lett.

    Most izgulunk tovább a szóbelik miatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. február 10. 19:03261.

    Köszi szépen!

    Reméljük, hogy minden renben lesz!

    Dehogy titkos!

    A Madách Gimi a kiszemelt!

    előzmény:
    labirintus (255)
    2011-02-10  14:38
  17. 2011. február 10. 15:29260.

    Igen, oda jártam. :)

    Természetesen nem mindenkinek válik be, de nem is írtam, hogy menjen mindenki oda. 

    A József Attila Gimnáziumról volt szerencsém benyomásokat szerezni, ezért csak erről írtam, hogy gyenge iskola.

    előzmény:
    maszi (259)
    2011-02-10  15:20
  18. 2011. február 10. 15:20259.

    Csak nem a Fazekasba jártál?? Az van a középiskolai rangsor élén. Odajárt az unokatesóm is.

     

    Nem biztos, hogy az elitgimi mindenkinél beválik. Arról már nem is beszélve, hogy ki hogyan állja meg a helyét az életben, és milyen munkája lesz, milyen munkahelyet talál nem biztos, hogy az elitközépsulin múlik. 

     

    Tulajdonképpen ezzel most mit akartál mondani?? Hogy elitsuliba kell menni, vagy hogy az xy iskola nem jó? 

     

     

    előzmény:
    labirintus (257)
    2011-02-10  15:11
  19. 2011. február 10. 15:19258.

    Bár nem ismerem a "Jóskát", egyet kell értsek veled. Szerintem nagyon sok múlik a megfelelő középiskolán. Nem jó, ha vannak (és többségben) olyanok, akiknek ciki a tanulás, akik miatt nem tud a tanár rendesen tanítani stb. Nekem is második gyerekem fog gimibe menni, azon kívül elég sok ismerősöm van, akik meséltek már a tapasztalataikról. 

    Az is nagyon fontos, hogy a gyereknek tetsszen a suli, szeressen oda járni. A fiaméknál az iskola átlag 4.2, úgyhogy ide tényleg olyanok járnak, akik akarnak tanulni és továbbtanulni. 

    előzmény:
    labirintus (257)
    2011-02-10  15:11
  20. 2011. február 10. 15:11257.

    Hála Istennek nem ott végeztem. :)

    Ahova én jártam, azt elitgimiként tartják számon és a középiskolai rangsorok élén áll már hosszú évek óta. 

    Viszont több barátnőm választotta a Jóskát, így jól tudom, nekik mennyi tananyag volt feladva, hogyan zajlott az oktatás és a számonkérés, milyen volt a tanári hozzáállás. Rengeteg alkalommal korrepetáltam őket, a tőlük számonkért tananyag mélysége és mennyisége igencsak eltért a nekem megszokottól, a töredékét tanulták csak annak, amit nekem kellett. A lányok meg szenvedtek a nyelvvizsgákkal, a felvételivel. Alig volt olyan az osztályukból, akiket államilag finanszírozott helyre vettek fel, vagy neves intézménybe kerültek volna.

    Természetesen miden az egyénen múlik, hogy mennyire szorgalmas, milyen célokat tűz ki maga elé és van-e ereje megvalósítani azokat. Ám nem szabad megfeledkezni arról, hogy jó tanári gárdával rendelkező iskolában, és olyan osztályban, ahol  nem ciki tanulni, sokkal könnyebb rávennie magát az embernek egy kis plusz erőfeszítésre. :)

    Ne érdekeljen a véleményem, nem kértelek rá. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-02-10  14:58
  21. 2011. február 10. 14:50256.

    Ez van, gyenge suli.

    A Jóskából nem sokan jutnak be jó főiskolára / egyetemre, max a fizetős részre.

    Persze ha vki megelégszik egy OKJ-vel, vagy könnyebb fősulival, esetleg kifizeti a tandíjat, akkor tökéletes választás volt ez a gimnázium. Ja, még elmehet szakmunkásnak is az ott végzett diák, könnyebbentalál munkát, mint sok diplomás.:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-02-10  14:43
  22. 2011. február 10. 14:38255.

    Biztosan be fog jutni. :)

    Meg lehet tudni, melyik a vágyott gimi, vagy titkos?  :)

    előzmény:
    Kingerus (243)
    2011-02-09  15:00
  23. 2011. február 10. 14:32254.
    A Jóska elég gyenge gimi. :S
    előzmény:
    bababetű (250)
    2011-02-10  10:28
  24. 2011. február 10. 14:24253.
    Köszönöm szépen!!
    előzmény:
    bababetű (252)
    2011-02-10  12:49
  25. 2011. február 10. 12:49252.

    Szia !

     

    Betettem már ide amit tavaly indítottak az anyukák:

     

    http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=56011

     

    És amit én indítottam a mos felvételizőknek:

     

    http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=85100

     

     

     

    előzmény:
    maszi (251)
    2011-02-10  11:49

Címlap

top