Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2 éves fiam nem eszik!

almaeniko
Létrehozva: 2010. június 21. 14:40

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném, esetleg tippeket várnék, vagy olyanokat akik hasonló cipőben járnak, mert a drága 2 éves kisfiam abszolút nem akar enni.

Persze vannak kedvencek (sajt, bundáskenyér, reggelizőpehely, péksütemények, túrórudi), de a zöldséget, gyümölcsöt abszolút nem akarja még csak megkóstolni sem! Ránéz az ételre és szinte a hideg rázza tőle. Az a bánatom, hogy szeretném, ha vitamint is enne, nem csak az "üres" ételeket.

A  másik, hogy imádja a tejitalt, visít ha nem kapja meg, de nem is szívesen adom neki, ha nem evett rendesen. No meg éjjel félálomban is követeli és addig nincs nyugi, míg meg nem kapja. Próbáltam a mennyiséget lecsökkenteni, de akkor meg többször kér.

Szerintetek??? 

  1. 2017. Április 17. 16:2138.

    Én mindig azt mondom, hogy SPORT, MOZGÁS, SPORT! :)

  2. 2017. Április 15. 07:2437.

    Szia


     


    Hogy sikerült leszokni a tejitalrol?


    Köszönöm 

  3. 2010. június 23. 11:4636.

    Köszi aranyos vagy! Igyekszem akként gondolkodni mint Te. A mindenem a kissrácom ezért is viselem nehezen a nem evését. Apósom most is hozott volna fagyit neki, de mondtam, hogy nem, mert akkor tényleg nem lesz kaja.

    A védőnőm mondta, hogy próbáljunk a hajnali tejitalról leállni, mert se az étvágyának sem a fogainak nem tesz jót. Egész biztos üvöltés lezs, de meg kell próbálni... nem várom...

    Köszi mindent és szép napot Nektek!!!

    előzmény:
    Prücsök8 (35)
    2010-06-22  19:28
  4. 2010. június 22. 19:2835.

    Örülök, hogy legalább tanáccsal tudok szolgálni! Amint látod, vagyunk egy jó párran, akikknek hasonlók a problámáik. Én mindig azt hangoztatom, hogy IDŐ és TÜRELEM e kettő az életem!

     

     

    Játszottunk is anno, fényes papírba csomagoltam alma, és más egyéb pld. gyümölcs, sajt stb. és meg kellett találnia! 

     

    Ezzel is volt apró siker élményem. 

     

    Mond Te is, mint Mici Mackó: GONDOLKODOM, GONDOLKODOM!

     

    Szeresd, öleld és gondolkozz! 

     

    Sok sikert és soha ne add fel! Én, drukkolok nektek! 

     

     

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  5. 2010. június 22. 16:3334.
    Erről jut eszembe, hogy a védőnőnk javasolta, hogy vigyem a közeli családi napközibe a gyereket. Hátha a többi gyerektől megkívánja az ételt. Meg is beszéltem az időpontot az ottaniakkal, aztán az utolsó pillanatban visszaléptem. Nem lett volna szívem otthagyni Istit, a másik, hogy gondoltam, hogy a saját anyjánál sem hal éhen minek vigyem máshová. Ettől függetlenül bosszant az étvágytalansága. Pedig vettem a Just Nahrin-tól az áfonyaszirupot 13ezerért (egy ideig volt csak jó), most a Vitacolan-t próbálom, de 1 hét után még nem látok változást, sőt...
    előzmény:
    Wmelone (31)
    2010-06-22  15:18
  6. 2010. június 22. 15:2233.
    :) nálunk is volt ilyen próbálkozás. de nálunk a fiam szisztematikusan megetette a szomszéd kislányt. :)))
    előzmény:
    Wmelone (31)
    2010-06-22  15:18
  7. 2010. június 22. 15:1832.

    szia

     

    az én fiam 2,5 éves, és kb 10 felé dolgot eszik meg. fel van kínálva több is, de nem kell. szerintem nem szabad erőltetni, éhen nem hal, vitamint lehet máshogy is pótolni. (gyümölcsöt egyáltlán nem eszik az én gyerekem se!)

    ja. ő még mindig babatejet iszik, mert pl ebben is több a tápérték, mint a sima tejben (remélem), de igyekszem én csinálni gyümölcsfagyit, turmixot. aztán vagy bejön, vagy nem. evvan.

     

    kitartás, éhen nem maradnak.

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  8. 2010. június 22. 15:1831.
    Volt úgy, hogy átvittem a sajtot meg más ételt a szomszédba, mert ott voltak a gyerekeim és ott mindent megettek.Így sikerült rávennem öket, hogy olyat is megegyenek amit itthon nem ettek meg:-))
    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  9. 2010. június 22. 15:1330.
    Igen, gondoltam már én is a turmixra...lehet, hogy van benne valami és meg is fogom próbálni .
    előzmény:
    Sün (18)
    2010-06-21  16:30
  10. 2010. június 22. 15:1029.
    Ja, nektek is szép napot és köszi!!!
    előzmény:
    Prücsök8 (25)
    2010-06-22  07:17
  11. 2010. június 22. 15:1028.
    Próbálok átállni, hogy nem én etetem, hanem ha akar egyen. Csak az a bajom, hogy ma is rakottkrumpli volt és már ugrott is ki a székből, pedig együtt csináltuk az egészet, hátha kedvet kap rá így. Ez sem hatott. Kénytelen vagyok beletörődni, hogy ez van.
    előzmény:
    Prücsök8 (25)
    2010-06-22  07:17
  12. 2010. június 22. 09:2427.
    Az én nagyobbik fiam se szerette sosem a zöldségeket és most 15 évesen se szereti. A nyers paradicsomot utálja pl és az uborkát is a nyerset..A kisebbik gyerek pedig a sajtot nem hajlandó megenni, megfogni. Hiába hisztinek tartom sosem sikerült erröl leszoktatnom, pedig már lassan 13 éves. Imádják azonban a gyümölcsturmixokat, a gyümölcsös kelyheket, a gyümölcsös joghurtokat, a kicsi a mozarellát paradicsommal, bazsalikommal ( az is sajt!)..Még életben vannak, nem haltak meg vitamin hiányban..
    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40

Címlap

top