Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2 éves fiam nem eszik!

almaeniko
Létrehozva: 2010. június 21. 14:40

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném, esetleg tippeket várnék, vagy olyanokat akik hasonló cipőben járnak, mert a drága 2 éves kisfiam abszolút nem akar enni.

Persze vannak kedvencek (sajt, bundáskenyér, reggelizőpehely, péksütemények, túrórudi), de a zöldséget, gyümölcsöt abszolút nem akarja még csak megkóstolni sem! Ránéz az ételre és szinte a hideg rázza tőle. Az a bánatom, hogy szeretném, ha vitamint is enne, nem csak az "üres" ételeket.

A  másik, hogy imádja a tejitalt, visít ha nem kapja meg, de nem is szívesen adom neki, ha nem evett rendesen. No meg éjjel félálomban is követeli és addig nincs nyugi, míg meg nem kapja. Próbáltam a mennyiséget lecsökkenteni, de akkor meg többször kér.

Szerintetek??? 

  1. 2010. június 22. 09:1326.

    Akkor add neki villával:) Én fiam se szereti, ha maszatos lesz a gyümitőla  keze, ezért az összekockázott körtét tálkában villával adom neki, így szereti.

     

    Amúgy sokan mondják, hogy 1 éves koráig jó evő volt, utána romlott el. Erre én azt olvastam, hogy 1 éves koráig általában sokat esznek a gyerekek, mert gyorsan nőnek, mozgásfejlődésre koncentrálnak. 1 éves koruk után a szellemi fejlődés lesz az irányadó, ehhez kevesebb táplálék elég, avgyis a ygerekek elkezdenek kevesebbet enni. Csak sokszor anyuka nem tud visszavenni, és nem érti, hogy ha eddig 1 üveg kaját megevett, most miért cask felet, és miért csak fél banánt. És elkezdni erőltetni, tömni, a gyerek nem kéri és elkezdődik egy ördögi kör.

     

    Majdnem minden gyerek bepróbálkozik egyszer a válogatással, nemevéssel, ez majdnem tuti. Nagyon észnél kell lenni. Nálunk is volt egy idő kb. 2 évesen, mikot jött a nemszeretem, ezt nem eszem meg stb. Mégcsak azt se mondtam, hogy de igenis kötelező, volt mindig választása, ha nem kellett az ebéd , ehetett vajaskenyeret. Első 1-2 nap vicces volt neki, aztán rájött, hogy az uncsi.

    Gyümölcsből is voltak időszakai, amikor nem evetet napokig-hetekig. Akkor nem evett és kész, megewttem én amit kikészítettem neki, kárba nem vész.

     

    1 dolog amiben szigorú avgyok, hogy főétkezés akkor van, amikor én szólok, ha nem jön pl ebédelni. Akkor nem jön, de fél óra múlva nincs ebéd.

    A gyereket soha nem etetem meg (3 éves), amit Ő önszántából nem vesz a szájába, azt én nem erőltetem bele, nem kell megennie ami a tányéron van, és nem számolok rá, hogy még 5 kanállal egyen.

     

    Persze lehet csak szerencsénk volt, és azért jó evő a gyerek, nem pedig a szabályaimműködnek. Meg a gyerekek sem egyformák.

    előzmény:
    almaeniko (24)
    2010-06-22  07:08
  2. 2010. június 22. 07:1725.

    Az én kisfiam 8 éves és bizony nekünk is vannak az étkezéssel problémáink! Kiskorában mindent megevett, de volt csak tejbe grízes hónapunk is, paprikás krumplis hónapunk is, meg még sorolhatnám.

     

    Én ezt úgy oldottam meg, hogy nem csináltam ügyet belőle, mindig tettem az asztalra ezt azt, és lassacskán mindegyiket megkóstolta. 

     

    Mára már legalább 10 féle ételt tudok felsorolni, amitől tudván tudom, hogy már nem fog éhen halni !

     

    Soha nem erőltetek rá semmit, hidd el idővel változni fog. 

     

    Szép napot nektek! 

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  3. 2010. június 22. 07:0824.

    Nagyon aranyosak vagytok a tippeket illetőleg. Én is próbáltam azt, hogy magamnak csináltam kaját, e el is menekül ha én eszek, nem is akarja látni.

    Viszont tegnap az apja vágott egy jó nagy szelet dinnyét és mondta neki, hogy fogadjunk, hogy nem tudsz beleharapni (szelet dinnyébe, mint a régi gyerekek). Na csodák csodájára, érdekes módon beleharapott!!! Utána meg még sokadszor is, tetszett neki, hogy nem kellett hozzáérni, mert sok kaját még csak megérinteni sem hajlandó .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. június 21. 19:1823.
    Köszönöm a tippeket, igyekszem. Előzőekben írtam, hogy én is próbálkoztam a formakivágásokkal, de többnyire ha .... potyog az égből akkor sem. Egyszerűen kirázza a hideg is tőle. Reggeli és a vacsora általában a fogára való, de gondoltam arra is, hogy a meghagyott ebédet adom vacsira... Hát nem is tudom, főtt ételt vacsira és azt amúgy sem eszi meg. Szerintem a reggelikből és a vacsorákból él.
    előzmény:
    esox (4)
    2010-06-21  14:52
  5. 2010. június 21. 19:1322.
    Mindenfélét kipróbáltam, már sütikiszúróval formákat vágtam és az sem hat. Kezdek beletörődni, hogy csak lesz valahogy. Egy éves koráig mintaevő volt, de utána mintha elvágták volna.
    előzmény:
    Télapó*** (3)
    2010-06-21  14:49
  6. 2010. június 21. 16:4021.

    Szia!

    Ilyen problémám nem volt,sőt...de nem is láttam még éhenhalni olyan gyermeket,akinek volt mit enni...Végül ő is megeszi,amire szűksége van.

    kezdetben szerintem pépesítsd a gyümölcsöt...

    Igaz,nem volt tejem,és a tejporon nőtt fiamnak pótolni kellett a kaját,de 4-5 hónapos korától kapott mindenféle gyümölcsöt,mi ahogy következett...Soha semmi baja nem volt tőle...

    Előbb házilag csavart gyümölcsleveket,majd gyümölcspépet,aztán egész gyümölcsöt is kapott.Mindent,de MINDENT!

    Elfogadta. 

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  7. 2010. június 21. 16:3720.

    Szia!

    2 gyerekem van, 11 es 9 evesek. A nagyobbikkal nincs es nem is volt soha gond a kajalassal, inkabb vissza kell fogni, mert van rajta egy kis hasi zsirparna ;-)

    A kisebbik, amiota elhagytuk a cicit (1 evesen), azota valogat es rossz evö. Csak az edesseg menne + a kedvencek: pizza, hamburger, sült krumpli es rantott hus. + CSOKI.

    Ami nalunk bevalt: nasi csak akkor van, ha rendesen evett. A "rendesen" nem jelent hatalmas mennyiseget, de 4-5 villanyi zöldsegköret vagy salata, par kanalnyi fözelek es pluszban napi 1-2 db gyümölcs (alma, barack, banan) meg nem a vilag. Sem a kajalasok között, sem elöttük vagy helyettük NINCS nasi. A tejital is nasi, semmi ertekes nincs benne!! Nasi akkor van, ha rendesen evett. Ha nem eszik rendes etelt normalis mennyisegben, nincs nasi se. Ezt mar egy 2 eves is meg fogja erteni 8elfogadni egy ideig biztos nem fogja es követelni fogja a megszokott csemegeket, de ha kitartasz, 3 het mulva garantaltan eszik zöldseget, gyümit is). Eleinte tiltakozni es hisztizni fog, de ehenhalni biztosan nem, tarts ki!

    Sok sikert!

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  8. 2010. június 21. 16:3219.

    Szia!

     

    Nekem még nincs kisbabám, de Édesanyám mindig emlegeti, hogy úgy hároméves koromtól egyáltalán nem ettem húst, semmilyen formában. Persze ő is aggódott, próbálkozott mindennel (mondjuk sajtot, tejet, tojást ettem) de aztán a doki megnyugtatta. Iskolás lettem, amikor magamtól újból elkezdtem húst enni. És én is felnőttem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. június 21. 16:3018.

    Szia!

    Minden gyerkőcnek vannak finnyás időszakai. EGyébként ha a tejitalt szereti, nem próbálkoztál még turmixokkal? Az én nagyfiam (4,5) igencsak kevés gyümölcsöt eszik meg a la natúr, de turmixban bármit. Ugyanez a helyzet a gyümölcslevekkel, úgyhogy most beruháztam egy gyümölcscentrifugába is. Érdekes, úgy bármilyen gyümölcsöt szívesen vesz....

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  10. 2010. június 21. 15:4817.

    dorem: kőbe vésem, és kirakom a konyhába a hsz-edet, úgy megörültem neki.

    A nagyfiam (4,5) iszonyú keveset eszik, mindig keveset evett, de nem válogatott. A kicsi eddig jól evett, most nemsokára 2 éves, és őrülten válogat.

    A nagy, ha az ekcémája megendegi, megy úszni nemsokára, remélem lesz étvágya utána. A kicsit meg összeeresztjük néha a nagypapával, akinek mindig eleszi a vacsoráját, így még nem hal éhen.

    előzmény:
    dorem (6)
    2010-06-21  14:53
  11. 2010. június 21. 15:4616.
    Van egy gyerekkori barátőm, aki kb. 6-8 éves koráig kizárólag tejbedarát evett. (jó, gondolom néha egy-egy falat mást is, de 90 %-ban tejbedarát.) Abból is kb. egy tányért evett egész nap. Reggel elkezdte, és kanalanként megette estig. Aztán kamasz korunkban meg csak párizsis zsemlét evett vaj nékül. Semmi baja nem lett. Ma már ő is anyuka.
    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  12. 2010. június 21. 15:3315.
    Kétéves kislánynál nálam a következő vált be. Minden nap leültem mellé valamilyen gyümölccsel (alma, banán, narancs, mandarin, kiwi) és ettem, mialatt ő játszott. Mindig megkérdeztem tőle, hogy kér-e, esetleg meg szeretné-e kóstolni. A megszokott nem kérem / nem szeretem válasz két hónap után igenre változott. :):):) Ezután nem kellett egy hét, és már magától kérte a gyümölcsöt. Ha felkockáztam picire, akkor szívesen megevett mindent. Csak sok türelem és idő kellett hozzá. :)
    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  13. 2010. június 21. 15:2114.
    Szia, ne aggodj! Nem fog ehenhalni. Sok gyerek nem akar enni, de szepen felnonek. Persze nagyon rossz nezni, en is fraszt kaptam. Nalunk a lanyunk nem evett szinte semmit, mar az orvoshoz is elvittem, de csak somolygott egyett es azt mondta, hogy az o lanya sem evett semmit es most gyerekorvosnak keszul. Kamilla a palacsintat is csak 5 evesen volt hajlando megkostolni. Egyszer meg az oviba sutott, eladasra szant choc chipsbol otthon nem evett, az oviban meg meg kellett vennem a sajat sutimet, mivel minden gyerek azt ette, igy O is.  Igazabol a tobbi gyerektol tanult meg enni. Amugy azota is hihetetlen valogatos. A fiam jobban eszik  (O most lesz 3), de pl. gyumit es zoldseget nem nagyon hajlando enni. Varok turelmesen elobb-utobb O is enni fog!
    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  14. 2010. június 21. 15:0413.

    A napokban az enyém megcsinálta a következőt is: kínálom eperrel, fuj nem kell.mondom ok.

    rá egy órára eszembe se volt, szépen felpakoltam magamnak az epret egy-két gyümi társaságában tányérra (jól nézett ki látványra is) és bevágódtam vele a tévé elé.Ő meg jön: mi az?eszem én is!!!

    azt vettem észre h a nagy tányér gyümiből jó ha 3 szemet hagyott nekem:) de ugyanezt megcsinálta már főzelékkel stb is. a másé biztos finomabb :D:D:D

    előzmény:
    esox (11)
    2010-06-21  14:58
  15. 2010. június 21. 15:0312.
    Köszi  a tippeket, jövök nemsokára, csak felébredt a drága...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. június 21. 14:5811.

    Ez egyébként nálunk is működik, ha nem akar jönni ebédelni/vacsorázni leülünk apával és egy perc múlva megjelenik, hogy ő is eszik.

    Én édességet sokszor kötöm a normális evéshez, nem vagyok erőszakos, de pl. ha csokit kér és még nem reggelizett, akkor megmondom neki, hogy előbb reggelizni kell, aztán kaphat. De beérem azzal is, hogy délelőtt eszik gyümit, nem ragaszkodom hozzá, hogy velem reggelizzen, mert ő még reggel szinte mindig kéri a tejét és azért az eltömi a hasát.

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  17. 2010. június 21. 14:5810.

    Kínálgassad  rendszeresen, többféle formában,  de ne erőltes, ne piszkáld. 

    Majd eszik, ha kell.

     

     

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  18. 2010. június 21. 14:579.
    Nekem is eddig a husilevest megette, most még azt sem, de egyszerűen kirázza a hideg ha ránéz a főtt ételre. Én is próbálkozom a csempészettel, de sajna rájön a turpisságra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (2)
    2010-06-21  14:47
  19. Torolt_felhasznalo_892604
    Torolt_felhasznalo_892604
    2010. június 21. 14:558.

    Szia!

     

    Nálunk is egyik-napról a másikra eltűnt a gyümölcsevés 2 éves kora körül. Megkóstolni sem akarta, a hideg kirázta, ha a szájába vett pl. egy almát.

    Mi nem erőltettünk semmit, de mindig rákérdeztünk, hogy kér-e, sokszor ettünk előtte, és magától visszajött a kedve

     

    Bár sok minden van, amit még mindig nem eszik...

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  20. 2010. június 21. 14:537.
    Nálunk az "átmeneti időszak" lassan 3 éve tart!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (2)
    2010-06-21  14:47
  21. 2010. június 21. 14:536.

    Az én lányom 5 éves koráig nem evett. Szerintem. Aztán beirattam táncolni, majd úszni. Már a tánc meghozta az étvágyát. A keresztfiam gabonapelyhen nőtt fel, hidd el, nem látszik rajta.:) Ma már akkora adagokat eszik, hogy ha ránézek rosszul vagyok. 2 felnőtt ember adagja 15 évesen.

     

    Szóval ne aggódj! Tudom, miről beszélsz, mert mikor a lányom adagja két kanál húsleves volt (szó szerint), én is kétségbe estem. Most 6 éves, izmos, hosszú, arányos csaj. Egyre vigyázz: ne zsarold az evéssel, ne kényszeríts rá semmit. És ne hagyd, hogy Ő is zsaroljon az evéssel. Mert azt teszi. És látszólag ne foglalkozz a témával. Ha éhes, úgyis eszik. A védőnő mondta egyszer: terített asztal mellett éhen még nem halt senki.

     

    Egyébként eszik a fiad, csak szerinted nem.:) Majd alakul még az ízlése. Volt, hogy csumástól megette a paprikát a lányom, van, hogy rá se bír nézni. Most az utóbbi fut. 

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  22. 2010. június 21. 14:525.

    Szia!

    Az én fiam 3 éves, ugyanez van most.

    Inni iszik rengeteget, enni nem nagyon, csak édességre fáj a foga, de arra se mindig.

    De ugyanezt megcsinálta 2 évesen is.

    Szerintem azért mert nyár van, meleg van, nem esik jól neki, amit meg lehet érteni.

    Én ilyenkor becsapom.Ha csak folyadékot hajlandó enni csinálok neki gyümölcsturmixokat, krémleveseket, így jut neki minden ami kell.fehérje, szénhidrát, vitamin stb.

    Na meg amikor úgy ülök le enni direkt, hogy nem szólok neki, akkor jön és "én is eszem" felkiáltással eszi amit én.De ha kínálom akkor"nem eszem" :)

    Próbálkozz trükkösen, ne görcsölj rá

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  23. 2010. június 21. 14:524.

    Szia, nekem is 2,5 éves a gyermek, lány, és kajagondok nincsenek ugyan, de olyan nála is van, főleg nyáron, hogy semmi főtt kaját nem eszik, vagy csak ímmel-ámmal, viszont ő eszik gyümit.

    Inkább az utolsó mondat miatt írok: a lányomat tavaly nyáron választottam el végleg, nehéz volt, mert ő még kérte volna, nekem elég is volt, meg tesót is akartunk, ezért döntöttem így. Lényeg, hogy tejet nem akartam még neki adni, úgyhogy a védőnő tanácsára kapt a babylove bio 3-as tápszert, be is jött neki, annyira, hogy bár az éjszakai ciciről leszoktattam 18 hósan már, megint elkezdte, hogy neki kell a tej éjszaka is, adtuk is neki, hogy meglegyen a nyugalmunk, de aztán elég lett, mondtam a férjemnek, hogy pár éjszaka szar lesz, de ez már tűrhetetlen, hogy 2 éves gyerek (szerintem már el is múlt akkor) még éjszaka "egyen". Volt sírás, de eleinte úgy csináltuk, hogy hajnal 4 előtt semmiképp, kínáltunk neki vizet, hátha szomjas, ill. lassan úgy, hogy csak és kizárólag már a reggeli felkelés után kaphat. Kemény, de ha ennyi tanácsot elfogadsz egy hasonló cipőben járó anyukától: szükséges rossz, mert ez már nem normális. A férjemet elég nehéz volt meggyőzni, hogy márpedig a gyerek nem éhes éjszaka, csak megszokta, hogy így alszik el.

    Gyümire zölségre ötlet: vágj belőle kis figurákat, mit tudom én, uborkából meg paradicsomból autó, úgy add neki tányéron. Csak ölet.. hátha, bár nem tuodm ebben a korban jó-e még, ha "játszanak" az étellel. Én mondjuk hagyom a lányom, bizonyos keretek között. Ma pl. kézzel gondolta enni a rizst, na azt nem. Meg imád segíteni meghámozni a dolgokat, a minap borsót fejtett velem elég ügyesen. Próba cseresznye, sok sikert!

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  24. 2010. június 21. 14:493.

    Két dolog miatt követeli az éjjeli evés:

    1. Megszokta.

    2. Éhes, mert nem eszik napközben eleget.

    Az, hogy csak néhány dolgot eszik szívesen, előfordul. Nálunk a nagyfiunk volt ilyen, de nem is kicsinek, mert akkor szinte nem is evett semmit, hanem már kiskamaszként. Volt, hogy egy hónapig csak müzlit evett, utána sokáig csak párizsit magában:-)))) Megmaradt, felnőtt:-)))

    Az éjszakai evésről úgy lehet leszoktatni, hogy két-három napig ordítani fog, de utána nem fog felkelni. Ki kell bírni. Két éves gyereknek már nem kell éjjel is enni.

    Amit napközben szívesen eszik, azt add neki, persze kínáld meg másféle étellel is, de ha nem kéri, akkor hiába idegeled magad, úgysem fogja megenni.

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40
  25. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. június 21. 14:472.

    Az én két évesem is hasonló dolgokkal készít ki mostanság.

     

    Nem olyan régen még imádta a zöldséget, most csak átveréssel jut a gyomrába zöldség. Levesben megeszi, ezért sokféle krémlevest csinálok, a húslevest is bírja, de a kedvelt főzelékek köre igencsak leszűkült.

     

    A gyümölcs még megy, bár ott is elkezdett válogatni, pl. az eddig imádott körtét ma nem volt hajlandó megenni.

     

    Persze, engem is idegesít, de nem erőltetem, remélem, hogy csak egy átmeneti időszakról van szó.

     

     

    előzmény:
    almaeniko (1)
    2010-06-21  14:40

Címlap

top