Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigyesek

molly49
Létrehozva: 2010. június 7. 09:27

Több topik indult ebben a témában, de úgy gondolom nem árt, ha megosszuk a tapasztalatokat erről a betegségről.

 

Milyenek a tüneteitek: hízás, hajhullás, hőhullámok, levertség, fáradékonyság?

Hogyan derült ki a betegséged?

Milyen kezelést kapsz?

Tartassz-e speciális diétát, testmozgást?

Jó endokrinológus ajánlása...

 

 

Nálam ebben az évben derült ki a baj, úgy hogy több éve éreztem már a fent leírt tüneteket, orvoshoz is fordultam vele. Idén a nyakam egyik oldalán észleltem  egy kis eltérést, ezt már komolyan vette a belgyógyász.

Túl vagyok a vérvételen, várok a nyaki uh. vizsgálatra, amely eldöti a továbbiakat. Természetesen az szakorvos útmutatásait fogom követni, de mivel ez viszonylag gyakori egészségi probléma, tudom, hogy a benne szenvedők sok jó tanácsot tudnak egymásnak adni, főleg táplálkozási kérdésekben.

Gyógyszert még nem kaptam.

Várom hozzászólásaitokat, hogy tanuljak belőle.

 

 

  1. 2010. szeptember 18. 08:28201.
    Az már jó jel, hogy határértéken belül van!! 
    előzmény:
    molly49 (200)
    2010-09-16  16:55
  2. 2010. szeptember 16. 16:55200.

    A TSH-m 4,01  mlU/L   lett.    

    Ennek az értéknek 0,27 - 5, 0  között kell lenni, kedden megyek orvoshoz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. szeptember 15. 10:31199.

    Szia!

     

    De jó, hogy javul az állapotod a pm tud nagyon kacifántos lenni...

     

     

    Holnap lesz meg a véreredményem és kedden megyek vele az orvoshoz, akkor derül ki, hogy elegendő-e a napi egy szem a letrox...

     

     

    előzmény:
    beedees (197)
    2010-09-14  09:46
  4. 2010. szeptember 14. 09:47198.

    Na, akkor egy cipőben jártunk, bár nekem hányás nem volt, viszont nagyon fájt a gyomrom is egy darabig. Szerencsére nekem is múlóban van a szédülés mióta megemelték a gyógyzserem!  Juhúúúúú!!!! 

     

    Köszi a segítséget!!!  

    előzmény:
    vega44 (192)
    2010-08-18  16:42
  5. 2010. szeptember 14. 09:46197.

    Szia!

     

    Köszi szépen a választ!!!  Addig nem akartam írni amíg ki nem derül, hogy végül is mi volt. Azt hiszem most már mondhatom, hogy tényleg az alulműködés okozta, mert mióta megemelték az adagomat (kb 3 hete) kezd fokozatosan múlni a dolog. Végre!!!!!  Úgyhogy most már ezt is tudom, hogy ilyet is okozhat a pm.

     

    Azért biztos ami biztos visszamentem a régi dokimhoz, mert nála 5 évig semmi tünetem sem volt, csak most kezdődött mióta váltottam. 

     

    Még egyszer köszi mindent!!!  

    előzmény:
    molly49 (194)
    2010-08-21  17:59
  6. 2010. augusztus 21. 18:07196.

    Szia Banderasjunior!

     

    Van már eredményed? remélem megnyugodtál, nincs baj ugye?

    előzmény:
    banderasjunior (180)
    2010-08-01  10:23
  7. 2010. augusztus 21. 18:03195.

    Szia Vega!

     

    Az alacsony vérnyomástól nagyon lehet szédülni, vele jár  a hányinger is.

     

    Én is Letroxot szedek napi egyet, most lesz kontroll vérvételem, remélem tudom a diétát is tartani.

    Nagyszerű, hogy tudtál fogyni 12kg-ot, nagyon kis ügyes vagy

    előzmény:
    vega44 (192)
    2010-08-18  16:42
  8. 2010. augusztus 21. 17:59194.

    Szia Beedees!

     

    Szerintem igaza lehet a dokidnak, az alulműködéssel kapcsolatban.

    A szédülést inkább okozhatja vérnyomás probléma, nyaki geric probléma, keringési zavar, de ezt az orvosok inkább tudják, hogy a te esetedben merre vizsgálódjanak. Gyógyulást kívánok és azt, hogy mihamarabb találják meg az okát a szédülésednek. Majd gyere és meséld el, hogy hogy érzed magad, javult-e az állapotod.

    előzmény:
    beedees (191)
    2010-08-17  15:49
  9. 2010. augusztus 20. 07:34193.

    Szép hétvégét mindenkinek!

     

     

    Vasárnap jöttünk haza Zalából és nagyon nagyon betegen lázasan tettem meg az utat.

    A Zalakarosi fürdőben kaptam fertőzést, hasmenés, hasi görcsök, hányás, láz...

    Ügyeletet kellett hozzám hívni és hétfőn is volt nálam orvos. Győrbe küldék a mintámat elemzésre, jövő héten tudom meg az  eredményt, hogy mi ez a baj.

     

    Már  tudok nektek írni pár sort a hiányzásom okáráról, mert a nap nagy részében még nyomom az ágyat. Két nap  óta gyakorolom az evést, mert négy napig semmit nem tudtam enni,  kedden ettem egy szem héjában főtt krumplit, tegnap pedig már négyet le tudtam gyűrni és ettem egy kis húslevest és sárgarépát, zellert...

    De érzem, hogy a gyógyulás útjára léptem

     

     

    Később még jövök...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. augusztus 18. 16:42192.

    Szia!

    Nekem januárban derült ki, hogy alulműködésem van, a TSH nekem is 9,5 volt. Amiatt mentem el az orvoshoz, mert annyira szédültem folyamatosan, hogy járni is alig tudtam. Ehhez társult még alacsony vérnyomás, nagyon eős hányinger, néha hányás, és erős fáradtság. Én Letroxot szedek, napi egyet, azóta minden tünetem elmúlt, és diéta mellett már 12 kilót fogytam.

    előzmény:
    beedees (191)
    2010-08-17  15:49
  11. 2010. augusztus 17. 15:49191.

    Sziasztok!

     

    Remélem tudtok segíteni tapasztalatokkal, mert úgy tűnik egyedül nem boldogulok.  Lassan 5 éve van alulműködésem, Euthyroxot szedek azóta, túl vagyok két problémamentes terhességen, van két gyönyörű egészséges gyerekem (eddig tiszta álom!!! ), de sajnos 2 hete folyamatosan szédülök. Előfordult már ilyen vkinek? Most voltam laborban, 2 hónap alatt a TSH-m 1,3-ról 9,46-ra változott. Eddig is folyton ingadozott, de nem okozott tünetet.

     

    Vkinek vmi hasonló tapasztalat?? Megyek dokihoz is, sőt már telefonáltam neki, de azt mondja a pm ezt nem okozhatta. Ezt viszont nem nagyon hiszem. Nem forog velem a világ, csak "tompa vagyok meg kicsit szilveszter után aludtam 2 órát és most kómás vagyok és szédülök" érzés.

     

    Jó lenne, ha vki tudna tanácsot adni.  

    előzmény:
    molly49 (1)
    2010-06-07  09:27
  12. 2010. augusztus 7. 10:26190.

    Jól hangzik a menüd, nagyon rossz a fejfájósdi, és fiatal koromtól migrénnel kűzdök.

     

    Vasárnap elutazunk Zalába és ott leszünk egy hétig, egy kis pihenő jót fog tenni nekünk a férjemmel.

    előzmény:
    ediflor63 (188)
    2010-08-05  15:11
  13. 2010. augusztus 7. 10:23189.

    Szia Vir80!

     

    Remélem mihamarabb teljesül a kívánságod és sikerül a baba. Én Tatabányán kapok ellátást a pajzsmirigyemre és Bpesten a mellékvese problémámra. 

    Nekem is vannak göbök mindkét oldalon, egy cm-nél kisebbek és van amelyik gyulladásban van. Kb. öt hete szedem a Letrox50-et. Kontroll vizsgálat még nem volt, majd a hónap végén.

    előzmény:
    vir80 (187)
    2010-08-05  14:55
  14. 2010. augusztus 5. 15:11188.

    Üdv a "pm"-esek köreben !

    Hat nem lehet egyszerü a Te eleted sem ! De sok olyant hallottam, hogy miutan kezeltek a pajzsmirigyet hirtelen terhes lett... remenykedni mindig szabad, söt, kell is !

    Az jo, ha olyan dokit kaptal aki odafigyel rad, az ember mindjart jobban erzi magat ha "emberszamba" veszik... ki nem allhatom, aki fölenyesen elmondja a latin szakkifejezeseket, aztan kijelenti, hogy marpedig a te bajodra ez meg az a megoldas... Sokkal jobban szeretem, amikor leültet, elmagyarazza a lehetösegket, a varhato fejlemenyeket, idöt szan ram, nemcsak egy ujabb problema vagyok, akit hamar el kell intezni, aztan menjek es fizessek mar, hadd jöjjön a következö...

     

    Molly, a mai menü : reggeli egy vajas zsemle gyümölcsteaval, ebed borsoleves, tovabb nem tudom... az az igazsag hogy faj a fejem es ilyenkor nincs etvagyam...

    előzmény:
    vir80 (187)
    2010-08-05  14:55
  15. 2010. augusztus 5. 14:55187.

    Sziasztok,

     

    csatlakoznék hozzátok. Nekem is pm alulműködésem van, amire februárban kaptam l-tyroxint. Nálunk a férjem miatt csak lombikkal lehet babánk és már túl voltam 2 sikertelen beültetésen, amikor elmentem egy immunológushoz, h ezt a részt is kivizsgáljuk. Lett egy laboreredményem, amin volt eltérés, de azt mondta, h ez nem számít. Azóta volt még egy sikertelen beültetésem és akkor eldöntöttem, h keresek egy immunológust. A Budai Allergiaközpontban dolgozik prof Balázs Csaba. Nála voltam most kedden.  nem olcsó a hely, mert egy konzi a proffal 15.500 Ft volt, viszont megérte. 

     

    Megvizsgálta kézzel a pajzsmirigyem, meg is uh-zta. és az egyik lebenyben egy kicsi göb van, a másikon meg gyulladás. Adott eutiroxint és javasolta a Seleno Precise50 tablettát. 

     

    Mindenkinek szívesen ajánlom, mert tényleg rendes, türelmes és odafigyelő.

     

    Az előző dokim, a Mens mentisbe jártam a Tűű drhoz, aki szintén elismert szakember, csak nálam nem volt elég alapos, pedig másfél évig odajártam és elég sok pénzt otthagytam... 

     

    Amúgy még IR-re szedek metformint, de a prof szerint nincs IR-em. Ezek után valahogy neki jobban hiszek. 

     

    Hát röviden ennyi. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. 2010. augusztus 5. 07:41186.

    Szia Veniko!

     

    Sajnos nem tudok ebben segíteni, mert én Budapestre járok.

    előzmény:
    veniko7 (185)
    2010-08-03  15:16
  17. 2010. augusztus 3. 15:16185.

    Tud valaki jó endokrinológust Székesfehérváron?

    Azt az infot is megköszönöm, hogy esetleg kihez NE.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. augusztus 3. 13:25184.
    Szia,én is drukkolok neked.Már nagyon sok mindent kipróbáltam,de egy deka nem sok,annyi sem megy le,igaz fel sem.Nagyon el vagyok keseredve,és hát rám sem jönnek fel a nyári cuccaim,egy-kettő kivételével. A betegségeim "megjelenésével"egy időben szépen jöttek a pluszkilók,meg a rosszindulatú megjegyzések is.Nagyon nehéz ezzel megbírkózni.
    előzmény:
    ediflor63 (182)
    2010-08-03  10:24
  19. 2010. augusztus 3. 11:26183.

    Nagyon ügyes vagy, hogy nekirugaszkodtál az életmód váltásnak!

     

    Apránként kell kezdeni, hiszen van rá időd, ha kicsit odafigyelsz lemennek a kg-okpár kg csökkenés is nagy öröm és nem szabad koplalni, csak máshogyan kell étkezni

    előzmény:
    ediflor63 (182)
    2010-08-03  10:24
  20. 2010. augusztus 3. 10:24182.

    Igy van Molly, igazad van ! sokmindent kibir az ember...

     

    Probalkozok egy enyhe fogyokuraval, pl a tegnap sok gyümölcsöt ettem, mikor meg edesseget kivantam, akkor müzlit... mondjuk az ebed kaposztas-laska volt, es hat, nem tudtam megallni es ettem egy kis kenyeret hozza (de csak fel szeletet...) Reggelire piritost, tizorai-uzsi dinnye-alma-barack, vacsi egy fel natur joghurt+ müzli...szerintem eleg szep teljesitmeny ! Meg vagyok elegedve magammal ! :))))

    Ma tarkonyos levest fözök, csirkemell grillezve es egy kis zöldseget parolok vagy halat sütök, meg nem döntöttem el.

    Molly, ha egyszer mar sikerült, miert ne sikerülne megegyszer ?

    Engem nagyon bosszant, hogy a nyari cuccaim alig jönnek ram, muszaj valamit lepni ! Hiszen nök vagyunk !!!

    előzmény:
    molly49 (181)
    2010-08-01  12:02
  21. 2010. augusztus 1. 12:02181.
    Megértelek, várni a legrosszabb, az ember mindenféle rosszat képzeleg... aztán megkönnyebbülök, hogy nincs akkora bajmindent kibírunk, ami szinten tartható, azaz nem romlik tovább, együttélünk vele, mert muszály
    előzmény:
    banderasjunior (180)
    2010-08-01  10:23
  22. 2010. augusztus 1. 10:23180.
    Elvileg már másnapra/múlt hét csütörtök/megvolt az erdemény,csak a doktornő szabira ment etttől a héttől,és utána küldi el postán a szakorvosi javaslattal együtt.Én is remélem nincs semmi különös,de azért amíg nincs a kezemben az eredmény...Már nagyon sokféle vizsgálaton voltam,de ezt nem lehet megszokni,mármint,amíg az eredményekre vár az ember.
    előzmény:
    molly49 (179)
    2010-07-31  19:59
  23. 2010. július 31. 19:59179.

    Szia, drukkolok neked, hogy minden ererdményed jó legyen. Szerintem ha baj lenne, akkor rosszul lennél... Mikor várható a véreredmény?

     

    Nem lesz baj meglátod, ne nyugtalankodj

    előzmény:
    banderasjunior (177)
    2010-07-30  21:54
  24. 2010. július 30. 21:55178.
    Most látom a nagy ürességet,hát azt érzem én is ezek után...
    előzmény:
    banderasjunior (177)
    2010-07-30  21:54
  25. 2010. július 30. 21:54177.

    Sziasztok,szép estét mindenkinek,és jó hétvégét!

     

    Szerdán voltam kontrollon és ,mint kiderült már egy jó ideje dupla

     

    mennyiségű letroxot szedtem,mint kellett volna.Így írta a háziorvos

     

    szakorvosi javaslat alapján.De hát egy laikus úgy szedi a tabikat,

     

    ahogy előírják.Most nagyon félek,mert nem csak a letroxot szedem,

     

    hanem még mellette kétféle gyógyszert is.Azt mondta az endokri-

     

    nológusom,majd meglátjuk a vérkép eredményen van-e bármilyen

     

    eltérés.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  26. 2010. július 30. 17:32176.

    Természetesen tökéletesen nem lehet megoldani a 100%-os szétválasztást, de az nagyon hatékony, ha nem eszed együtt a húst a rizzsel vagy krumplival, hanem párolt zöldségeket eszel párolt vagy roston ült husokkal.

     

    http://www.nana.hu/test-es-lelek/fogyokura/jo-valaszt as-a-szetvalasztas-38194.html

     

    A teljes kiörlésű kenyér az amelynek lisztje hántolatlan gabonából van őrölve:

     

    http://kisparna.hu/egeszseg/cikkek.php?id=80

     

     

    Én próbáltam így étkezni, fogytam is de sajnos viszatértem a számomra helytelen táplálkozáshoz és visszakúsznak a kg-ok.

     

    Nagyon hatékony a 90napos változat, a lányom nagyon sokat fogyott vele, én pedig nem tudtam csinálni, mert számomra ez nagyon nehéz volt.

     

    http://www.google.hu/search?q=90+napos+di%C3%A9ta&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a

     

     

    Én is imádom a kenyeret!!!

    előzmény:
    ediflor63 (175)
    2010-07-30  11:56
  27. 2010. július 30. 11:56175.

    Na ezek azok a dolgok, amik elöttem rejtelyesek.

    - hogyan lehet szetvalasztani a feherjet a szenhidrattol ?

    - tulajdonkeppen mit takar ez a "teljes kiörlesü" kenyer ?

     

    Sokat hallok ezekröl, de nem vagyok tisztaba velük, elmagyaraznad ?

     

    Gyümölcsöt eszem eleg sokat, de nagyon kenyeres vagyok es imadom a csokit ! igy nehez lesz fogyni... :(

    előzmény:
    molly49 (173)
    2010-07-26  08:57
  28. 2010. július 29. 13:16174.

    Szia,

    én is kíváncsi lennék, mi ez a gyógyszer. nekem basedow-kórom van, és mivel gyereket szeretnék, műtétet javasol több orvos is (többen meg nem, meg lehet őrülni). de én pont ilyenek miatt ódzkodom a műtéttől. nem lehet kiszámítani, hogy sikerült.

    előzmény:
    cyclone (160)
    2010-07-19  13:16
  29. 2010. július 26. 08:57173.

    Szia!

     

    Lehet fogyókúrázni! Én is nagyon szeretnék fogyni, de még nem tudtam átadni magam teljesen az elhatározásnak! Ez teljesen az én hibám, mindig keresek kifogást, de szentigaz nálunk a nyár tele van összejövetelekkel és mindig elcsábulokvalahogyan már nem vagyok annyira hiú mérges vagyok magamra e miatt.

    Az izületeim is bánják a nagyobb súlyt, az eszem tudja hogy fogyni kellene, de nem csinálom és ez bánt is engem... Régen nem ilyen voltam.

     

    Tudom, hogy nem fogyózni kell, hanem életmódot váltani:

     

    no cukor,

    teljes kiőrlésű kenyérféle,

    szétválasztani a fehérjét a szénhidrátoktól,

    sok nyers zöldség,

    gyümölcs délelőtt,

    sok mozgás (tavaly óta sarkantyúval is megáldott a sors)gyógytorna

     

    Nagyon megy az elmélet    kevés viszont a gyakorlat

    előzmény:
    ediflor63 (172)
    2010-07-26  07:41
  30. 2010. július 26. 07:41172.

    Sziasztok !

     

    Miota szedem a bogyokat nekem is kimaradtak a heves szivdobogasok...

    A hajam mostamr kicsit kevesbe zsirosodik, hala a haziszappannak, de nem hiszem, hogy sürüsödni fog :(

     

    Szerintetek csinalhatunk valami enyhe fogyokurat ? mondjuk en csak 3-4 kilot szedtem fel, de mivel alacsony vagyok, ez is sokat szamit, vagyis jol latszik rajtam es zavar...

    előzmény:
    molly49 (171)
    2010-07-23  17:52
  31. 2010. július 23. 17:52171.

    Garma, ez az orvos nagyon felelőtlen! Nem tudsz tőle kérni beutalót endokrinológushoz, ahol mindenféle hormont vizsgálnak?

    Egy háziorvos kevés ehhez!

    Kötelessége beutalót adnia szakvizsgálatra, ne hagyd magad!

     

    Gondolom kell idő a szervezetünknek, hogy jobban működjön a gyógyitól.

     

    Én július 22-én voltam BP-en az endokrinológusnál, mert a mellékvesémen van egy jóindulatú adenóma, amit állandóan figyelnek plusz van a pajzsmirigy alulműködés, ezt is állandó ellenőrzés alatt kell tartani.

    Szerencsére egyenlőre nem kell beavatkozni a Letroxon kívül.

    Ugyanis, ha nőne az adenóma, akkor műtét nézne ki, vagy akkor is ha a göbök változnának a pajzsmirigyben.

     

    Változást olyat érzek a gyógyszer szedése óta, hogy nincsenek azok a szörnyű szívdobogások és rosszullétes hőhullámok amióta szedem a Letroxot.

    De jó lenne, ha a hajam is sűrűsödne picitszeretnék fogyni is...

    előzmény:
    garma (170)
    2010-07-22  19:29
  32. 2010. július 22. 19:29170.

    Szia!

     

     

    Én most kezdtem el szedni a Letroxot, de már nagyon régen, szedtem a Tiroxint. Nekem már 11 éves koromban megállapították,hogy nem működik rendesen a pajzsmirigyem. Időnként problémásabb volt, volt amikor tünetmentes, sajnos nem jó a házi orvosom mostis én kértem,hogy küldjőn el vérvételre.Az hitte hogy évek óta szedem a gyógyszert, kb 12 éve nem szedem, mert nem irta fel.Szóval most megelégeltem, mert azt érzem,hogy valami nincs rendben, és én is felszedtem egy pár kiló, holott semmivel sem eszem többet és mást.Szeptemberig kell egy felet szednem, utána pedig majd egyet, és mennem kell megint vérvizsgálatra.Kiváncsi vagyok ,hogy a gyógyszernek mikor lesz "hatása", biztosan keel egy kis idő mire jobb lesz! Bízzunk benne!

     

    Üdvözlettel: Zsuzsa

    előzmény:
    molly49 (169)
    2010-07-22  06:19
  33. 2010. július 22. 06:19169.

    Szia Garma!

     

    Én kb. három hete kezdtem el a Letrox50 gyógyszer szedését.

     

    Véreredményem még nincs, nekem is hullik a hajam, száraz a bőröm, fáradékony is vagyok, de szerintem még rövid az idő mióta szedem.

     

    Alulműködik a pjzsmirigyem, szeretnék fogyni is...

    előzmény:
    garma (164)
    2010-07-21  06:23
  34. 2010. július 22. 06:15168.
    még nem láttam rendesen, de most már megtaláltam a gyógyit
    előzmény:
    ediflor63 (163)
    2010-07-20  08:50
  35. 2010. július 22. 06:12167.

    Szia Ediflor!

     

    Jó lehetett a szülinap

     

    Melyik homeopátiást szeded? lehet hogy már leírtad?

    előzmény:
    ediflor63 (161)
    2010-07-19  13:39
  36. 2010. július 22. 06:10166.

    Cyclone, írjál csak nyugodtan magadról szívesen tanulunk belőle.

     

    Mi a gyógyi neve amely rendbetenne, de nálunk nem lehet kapni?

    előzmény:
    cyclone (160)
    2010-07-19  13:16
  37. 2010. július 21. 08:30165.
    Nem ismerem......mióta szeded? Mit tartalmaz? Milyen pm betegségre kaptad? Mesélj....:)
    előzmény:
    ediflor63 (163)
    2010-07-20  08:50
  38. 2010. július 21. 06:23164.

    Szeretnék tőletek kérdezni, nekem is pajzsmirigy problémáim vannak, alulműködik, a vérvizsgálat után most felírták a LETROX gyógyszert.

    Szed közületek valaki ilyen gyógyszert?Lesz hatása?Nekem ami problémát okoz az az, hogy hullik a hajam, száraz a bőröm, fáradékony vagyok. Én még csak egy hete kezdtem el a gyógyszerszedését, mennyi idő után lehet "érezni" a hatását?

    előzmény:
    ediflor63 (163)
    2010-07-20  08:50
  39. 2010. július 20. 08:50163.

    En pl TPO-t es LABO LIVE-ot szedek, Belga gyartmany, egy becsi homeopatias gyogyszertarba lehet megvenni.

     

    A hajam sokkal jobb, miota mososzappannal mosom, nem zsirosodik annyira es a tartasa is jobb lett !

    Viszont meg mindig kesik a menszeszem, ez mar idegesitö...

    előzmény:
    cyclone (162)
    2010-07-19  13:42
  40. 2010. július 19. 13:42162.

    mire gondolsz konkrétan? :)

    Vmi olyasmi irányban van amúgy a megoldás.

    előzmény:
    ediflor63 (161)
    2010-07-19  13:39
  41. 2010. július 19. 13:39161.

    Nem probalkoztal homeopatias gyogyszerekkel ?

    En azt szedek es teljesen jol erzem magam , halistennek :)

     

    Molly, a szülinap jol sikerült, kirandultunk a Hortobagyra es Tiszafüredre, ettünk fincsi tortat es ami a legfontosabb, hogy egy kicsit együtt lehettübk... :)))

    előzmény:
    cyclone (160)
    2010-07-19  13:16
  42. 2010. július 19. 13:16160.

    2 éve vagyok pm gyógyszerem, szóval van tapasztalatom :( 2 év alatt, gyógyulás helyett mindinkább csak romlottam, és persze ilyenkor az ember nem érti, miért???? :(

    Igen, ezzel egyet értek, h mindenki egyedi eset.

    Nekem elméletileg, nincs semmi baja a mellékvesémnek - fizikailag - bár UHval ez nem lett megerősítve. Egyszerűen arról van szó, h olyan sok stresszhormont kellett kibocsátania az utóbbi években, h nem bírja a gyűrődést és most már nem tud elégséges mennyiségű kortizolt termelni.

    Nagy szerencse, h ez a folyamat visszafordítható!

    És h miért volt leterhelve ennyire a mellékvese? A folyamatos hormonpótlás nagy megterhelést jelent a szervezet számára - mikor stresszről beszélünk nem csak arra kell gondolni, h lecsesz a főnököd, te meg jól felmérgeled magad. A szimpla étkezés is stresszt jelent a szervezet számára, hiszen kimozdítjuk a nyugalmi állapotból, gyomorsavat kell termelni, emésztenie kell stb.

    Akkor mekkora stresszt jelenthet egy szintetikus hormon  feldolgozása nap mint nap?

    Szóval ezért purcant ki a mellékvesém :(

    És ez a mellékvese kimerülés előbb utóbb mindenkit ulólér, aki ilyen szintetikus szarokra kényszerül. 

    Az első félévben én is nagyszerűen voltam!

    Aztán az utóbbi 1-0,5 évben rohamosan rosszabbodott az állapotom, pedig semmin nem változtattam :(

    Ennek jártam utána, h ez most akkor mi a fene?

    Még februárban volt egy szuper vv ereményem:

     

    TSH Supersens. meghat. 1.31 mIU/L   (0.35-4.94)
    T3 szabadfrakció meghat. 1.77 pg/mL  (1.71-3.71)
    T4 szabadfrakció meghat. 1.23 ng/dl   (0.70-1.80)

     

    Ha megmutatnám ezt a dokinak, azt mondaná, nagyszerű, végre! De közbe meg brutálisan szarul voltam, komolyan nincs rá szó. Elég ha annyit mondok, h a fürdőszobáig sem voltam képest kimenni egyedül.

    És nem értettem, h ha ilyen jó a lelet, akkor mi a csuda van?

    Mosmtár szerencsére tudom. Jó sok idő kellett hozzá :-S És itt nem csak a mellékveséről van szó, hane, h a szintetikus hormonpótlás is egy nagy kalap kaki.

    Az az egy bibi, h azt a gyógyszert, ami végre rendbe tenne, nem lehet kapni Mo-n :( Na vajon miért? Gyógyszeripar! ;) :(

     

    Szívesen beszélgetek még erről, ha van kedvetek, h h lehet elkerülni mindazt a megpróbáltatást, amit nekem el kellett szenvednem :( Tényleg nem kívánom senkinek.

    előzmény:
    molly49 (159)
    2010-07-19  12:40
  43. 2010. július 19. 12:40159.

    Szia Cyclone!

    Köszönjük, hogy leírtad a történetedet. Nem lehet könnyű megélni ezt az állapotot. Azért nem tudják beállítani jól a gyógyszeredet, mert a mellékveséddel is gondod van? Nyugodtan írj erről is, nekem is van bal mellékvese adenómám, amely nyugalmi állapotban van, a mellékvese kéreg is jól működik. Teljesen véletlenül vették észre egy hasi UH alkalmával.

    Én Letroxot szedek kb. három hete  a pm alulműködésre. Nem okozott gondot. Szerintem mindenki egyedi eset, hiszen szinte mindenkinek van egyéb gondja is.

    A gyógyszer hatását még nem tudom, mert nem volt még kontroll vérvétel.

     

    Szívből  kívánok neked  gyors javulást.

     

    Sajnos az ajánlott oldalt nem tudom elovasni, mert nincs nyelvismeretem.

    előzmény:
    cyclone (158)
    2010-07-17  23:31
  44. 2010. július 17. 23:31158.

    sziasztok!

     

    Ugyan nem nagyon vagyok az a fórumozós fajta, de régóta küzdök pm betegséggel.

    4 évvel ezelőtt derült ki, h pajzsmirigy golyvám van, 2 évvel ezelőtt műtöttek. Eltávolították a pm-em kb. 90%-át. Azóta hormonpótlást kapok, persze.

    Az operáció előtt sem voltam túl fényesen, azt reméltem, h utána majd minden jobb lesz, helyretesz a thyroxin...de nem így lett. 

    Egyre rosszabbul és rosszabbul lettem, vagyok.

    Az állami egészségügyet már rég otthagytam - történt ez akkor mikor 16os TSH-val a műtét után, gyógyszer nélkül elküldtek a pics@ba.

    Szóval magán dokihoz járok, aki igyekszik segíteni ott ahol tud, de mégsem javult a helyzet. 

     

    Mostanra odáig jutottunk, h Cortefet kapok. Ez egy mellékvese hormon. Ennek a miértjébe nem is szeretnék belemenni, hiszen nem ez a topik témája, mégis nagyban köze van a pm alulműködéshez.

     

    Mikor az ember sok év ilyen-olyan gyógyszerváltogatás/adagolás változtatás után sem lesz jobban, egyértelmű, h saját maga megy a dolgok után, az élete, életének a minősége függ tőle.

     

    Én 25 éves vagyok és ez almúlt 2 évben úgy éltem az életem, mióta thyroxint kapok, h vajon aznap eltalálom-e az adagolást?! Mert gyakorlatilag a gyógyszertől függött, h h voltm aznap (persze ez magától értetődő).

    Szerencsére ilyen szempontból rugalmas az orvosom. Azt vallja, h a gyógyszer dózist mindenkinek saját magának kell beállítania, hiszen te magad érzed, h jól vagy e x mikrogram thyroxintól; az orvos nem tudhatja helyetted.

     

    Ahova ki akarok lyukadni: ez év elején bukott ki, h miért is nem tért vissza a pm mizéria előtti egészségem. Sokat olvasgattam a témában. 

    Az igazi "áttörést" jelentő irományt azonban csak pár nappal ezelőtt találtam meg. De sajnálom, h nem előbb! :(

    Ha érdekel, olvassátok el. Nagyon-nagyon szemléletesen írja le, h mi is a probléma a konvencinális pm kezeléssel.

    http://personal.bellsouth.net/w/u/wurmstei/

     

    Remélem ti is hasznosnak találjátok majd. 

    Mindenki saját maga felelős az egészségéért - sokszor amúgy is rohadt hosszú a várólista :(

     

    És ne haragudjatok, h csak így iderontottam, pláne ilyen hosszú irománnya.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  45. 2010. július 16. 17:23157.

    Ediflor,  nem tudom, hogy befolyásolja-e a menzeszt a gyógyszer kihagyása?

    Ennyire komolytalanul veszik a gyógyszer megrendelést? Remélem hamarosan megkapod, meg tudod sürgetni a megrendelést?

     

    Hogyan sikerült a szülinap?

    előzmény:
    ediflor63 (156)
    2010-07-16  11:13
  46. 2010. július 16. 11:13156.

    Egy hete kesik a mensim, szerintetek lehet azert, hogy kimaradt a gyogyszer majdnem egy honapig ???

    A pajzsmirigyes gyogyomat megrendeltük, de ezek itt sza..nak ra... nagyon merges vagyok...

    előzmény:
    molly49 (155)
    2010-07-14  18:32
  47. 2010. július 14. 18:32155.
    Felhozom a topikot, hogy továbbra is osszátok meg tapasztalaitokat a témában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  48. 2010. július 10. 08:17154.

    Biztosan szép leszel

     

    Boldog szülinapot kívánok a kislányodnak, az enyém 31éves

    előzmény:
    ediflor63 (153)
    2010-07-09  10:47
  49. 2010. július 9. 10:47153.
    Almaecetes öblites lesz, remelem szep leszek töle mert hetvegen megyünk a lanyomekhoz,  szülinapja volt a heten, egyszerüen hihetetlen, hogy mar 25 eves az en draga kicsikem... :))))
    előzmény:
    molly49 (152)
    2010-07-08  18:31
  50. 2010. július 8. 18:31152.

    Így értem, drága a gyógyszer felétek.

    Nagyon meglepődtem amikor a Letroxot kiváltottam, mert a 100db 145forintba került, ez három havi mennyiség, ilyen olcsó gyógyszert még nem szedtem, örültem nagyon.

     

    Lehetséges, hogy egy kis ecetet kellene tenni a hajöblítő vízbe, akkor szép fénye lenne a hajadnak. 

     

    1liter víz, 1evőkanál ecet

    előzmény:
    ediflor63 (150)
    2010-07-08  09:44
  51. 2010. július 8. 18:25151.

    én is örülök, eddig még nem volt baj, tegnap indult a második hét.

     

     

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (149)
    2010-07-08  08:17
  52. 2010. július 8. 09:44150.

    Meg nincs eü. biztositasom, majd a hazassagkötes utan lesz...

    Az Euthyrox fillerekbe kerül, a masik kettö egy honapra 50 euro (belga gyartmany).

     

    Tegnap hajat mostam szappannal, eleg erdekes lett a hajam :)

    Egyebkent semmi valtozast nem erzek.

    előzmény:
    molly49 (148)
    2010-07-08  06:57
  53. 2010. július 8. 08:17149.
    Örülök , és irigykedem, mert birod a bogyót!
    előzmény:
    molly49 (147)
    2010-07-08  06:55
  54. 2010. július 8. 06:57148.

    Nagyon örülök a javulásodnak, de miért kell fizetned ezért? nincs ellátásod erre?

    A gyógyszer drága nálatok?

    előzmény:
    ediflor63 (146)
    2010-07-07  11:24
  55. 2010. július 8. 06:55147.
    Megbeszéltem a háziorvossal, egy hónap múlva, lesz beutalóm.
    előzmény:
    Ó LÉDY-N (144)
    2010-07-05  10:57
  56. 2010. július 7. 11:24146.

    Sziasztok !

     

    Tegnap voltam vissza kontrollba, 70 %-os javulast mutat a müszer !!! Annyira örülök !!!

    Tovabb kell szednem a LaboLive-ot es a TPO-t, csökkenteni az Euthyroxot fel szemre, szeptemberben ujabb kontroll.

    Es most csak 30 eurot kellett fizetnem !

    előzmény:
    molly49 (145)
    2010-07-05  16:20
  57. 2010. július 5. 16:20145.
    Jó ötlet, szerdán megyek a háziorvoshoz, megbeszélem vele.
    előzmény:
    Ó LÉDY-N (144)
    2010-07-05  10:57
  58. 2010. július 5. 10:57144.
    Miért csak szeptemberben?  Egy hónap mulva én már huznék a laborba! Háziorvosival is megnézik, elég a TSH!De hát én is más eset vagyok!
    előzmény:
    molly49 (143)
    2010-07-05  06:00
  59. 2010. július 5. 06:00143.
    Nagyon szeretném, ha hosszú távon a véreredményem is javulást mutatna, de ezt csak szeptemberben tudom meg.
    előzmény:
    Ó LÉDY-N (142)
    2010-07-01  19:52
  60. 2010. július 1. 19:52142.
    Szuper, maradjon is igy!
    előzmény:
    molly49 (141)
    2010-07-01  19:40
  61. 2010. július 1. 19:40141.
    Köszönöm szépen, ma sem volt még hőhullámom a nagy kánikulla ellenére, úgy örülök
    előzmény:
    Ó LÉDY-N (140)
    2010-07-01  08:55
  62. 2010. július 1. 08:55140.
    Szoritok Neked, hogy sikerüljön megbarátkozni a bogyóddal! Én már tudom micsoda csoda, ha valakinek bejön egy bogyó! 
    előzmény:
    molly49 (139)
    2010-07-01  06:48
  63. 2010. július 1. 06:48139.

    aztamindenit, ez nehéz lehetett nagyon, én ma vettem be a második adagot és eddig nem okozott semmi bajt.

    Még eddig egyetlen hőhullámom sem voltez nagy szó

    Remélem így is marad

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (138)
    2010-06-30  16:14
  64. 2010. június 30. 16:14138.
    Huhhh! Megakartam dögleni!   Szivdobogás, nehézlégzés, magasvérnyomás, izmaim begörcsöltek, hányinger , de nem hánytam,izzadás nagyon durván, ájulás érzés, remegés , gyengeség, a lábamon nem birtam megállni!  A 3. bogyónál jó nagy marha voltam, mert be vettem még a 3. napon is és annyi erőm nem volt, hogy a wcre kimenjek, A pohár vizet elejtettem , annyira legyengitett! Egy szóval káosz, dolgozni képtelen voltam bemenni. Pedig csak a felét vettem be , mint amit a doki felirt! RÁ sem merek gondolni , akkor mi van , ha beveszem az előirt adagot!  Nekem alulmüködik.   Ezek szerint neked is, mert ezt a bogyót is szedtem, 2 napig. A 3. bogyó az euthyrox volt. ami kicsinált teljesen. Pici adagban is.  Most keresnem kell egy dokit mert , ez hülye akihez járok, tegnap azt mondta, hogy 1000 emberből 1 nem birja az én vagyok. de hát valaminek csak kell lenni amit birok.!
    előzmény:
    molly49 (137)
    2010-06-30  06:01
  65. 2010. június 30. 06:01137.

    Csak reménykedem, hogy én bírni fogom a Letroxot.

    Most egy hétig fél szemet kell szedni reggel, utána két hétig reggel fél, délben fél szem tabletta, harmadik héttől reggel egy szem tabletta folyamatosan.

    Az orvoshoz szeptember 21-én kell visszamennem.

     

    Te mit éreztél a bogyóktól?

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (136)
    2010-06-29  23:15
  66. 2010. június 29. 23:15136.
    Na, kiváncsi leszek, hogy érzed magad a bogyótól?
    előzmény:
    molly49 (131)
    2010-06-28  19:18
  67. 2010. június 29. 23:12135.
    Engem egy gasztroenteorológus figyelmeztetett, hogy meg kellene nézetni! A kardiológusnak-nődokinak eszében sem jutott!Sajnos egy helyben topogok, mert ma voltam a pjzsm. dokinál és nem kapok más gyógyszert, én vagyok az aki nem birom azt a 3 gyógyszert amit irtam . Na , jó leirom . L-tyroxin-Letrox-eutirox.    Mondtam a dokinak, hogy szeretnék magyarázatot kapni, mi az oka , hogy nem birom a bogyókat?! Azt mondta, ő nem tudja, de 1000 ember birja, egy nem birja! Na én vagyok az egy!  Nem hiszem el, de egy másik doki azt mondta ne mondjam neki, hogy ezt a bogyót kaptam, mert ez nem nekem való!!!!Ez annak való akinek túlmüködik!   Azt hittem elalélok, ott a helyszinen!   És azon gondolkozom, lehet, hogy a dokinak igaza volt, nem véletlen vagyok rosszul, a rosssebb sem tudja! Most érdeklődöm több dokinál, és meglátjuk mi lesz a helyzet.  Igazából örülnék, ha homeopátiás bogyó lenne, vagy természetgyógyász segitene.  De , hogy lépek az biztos! Egyébként fél év mulva kontroll. Menne már el nyugdijba a vén dög! Mindenki utálja, és még is oda járunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_400515 (122)
    2010-06-25  15:55
  68. 2010. június 29. 19:09134.

    Nikolca, szívből gratulálok ehhez a két jó hírhez, jók a hormonszintek és jön a babucinagyon örülök neki!

     

    Majd írjál, hogy hogy érzed magad

    előzmény:
    nikolca (133)
    2010-06-29  07:29
  69. 2010. június 29. 07:29133.

    Hello ismét!

     

    Voltam a dokinál kontrolon!

    Az eredményeim tökéletesek hála istennek! ÉS!!! Érkezik a kistesó! Hú nagyon remélem hogy rendben lesz minden és nem másznak el a hormonjaim, mert az előző terhesség úgy látszik nagyon rendbe tett!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  70. 2010. június 28. 19:33132.
    Nekem nagyon korlátozottak a lehetőségeim a frizuraválasztást illetőleg, mert nagyon sok hajam kihullott, főleg a fejtetőn. Rövid a hajam és nagyon ügyelek arra, hogy ne nézzen ki ápolatlannak a fejem, gondosan kell fésülködnöm
    előzmény:
    Ó LÉDY-N (130)
    2010-06-28  09:22
  71. 2010. június 28. 19:18131.

    Ma voltam dokinál és nekem is Letrox50-et írt fel.

    Nem tudom, hogy rám milyen hatással lesz.

    Megnézte a vérvétel eredményeket és az UH eredményét, egyértelműen pajzsmirigy alulműködés és apró göbök, valamint gyulladás van.

    Megvígasztalt, hogy gyógyszerrel karbantartható lesz a problémám.

    Három hónap múlva kell visszamenni, friss vérvétel eredménnyel és akkor már látni fogja a gyógyi hatását is az eredményeimen.

    előzmény:
    arás (110)
    2010-06-23  20:49
  72. 2010. június 28. 09:22130.
    Egy mondatot hiszek el az egészből!    A megfelelő frizura csökkentheti a zsirosodást! 
    előzmény:
    molly49 (119)
    2010-06-25  06:08
  73. 2010. június 27. 21:17129.

    Nem emlékeztem rá, hogy erről volt szó.Természetgyógyász javasolta és az ismerősömnek csodálatosan bejött.Sajnálom hogy Neked nem, hát ez bosszantó.Ne haragudj nem akartalk félre vezetni.

     

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (117)
    2010-06-24  19:12
  74. 2010. június 26. 19:49128.

    Szia Bombika!

    Nagyon sok féle problémával küszködsz. Nem tudod kérni az orvosodtól, hogy küldjön el egy nagy általános kivizsgálásra?

    A nagyfokú hízás már elegendő indok erre.

    A pajzsmirigy vizsgálatát vérből nézik, elküldhetnek ultrahangos vizsgálatra is. Én most itt tartok hétfőn nézi meg a főorvos az eredményeimet  és mondja meg a következő lépést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_400515 (122)
    2010-06-25  15:55
  75. Torolt_felhasznalo_400515
    Torolt_felhasznalo_400515
    2010. június 26. 15:45127.

    Ez bizony nagy könnyebbség lenne, ha így lenne.

    Megnézem az oldalt..... 

    előzmény:
    nikolca (126)
    2010-06-26  15:38
  76. 2010. június 26. 15:38126.

    Lehet hogy akkor nem is pánikbeteg vagy hanem pajzsmirigy beteg?

    Egyébként első körben vérképet néznek a TSH-t nézik! Én javasolnám neked a saját orvosomat, Dr. Solymosi Tamás, www.konzilium.hu. Én másnapra kaptam időpontot mivel nyár van, egyébként 1 hétre előre tud adni általában!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_400515 (123)
    2010-06-25  16:22
  77. 2010. június 25. 16:33125.

    Szia!

     

    Vérvételből állapítják meg, hogy pajzsmirigyes vagy-e.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_400515 (122)
    2010-06-25  15:55
  78. Torolt_felhasznalo_400515
    Torolt_felhasznalo_400515
    2010. június 25. 16:24124.
    A hajammal nekem is gondom van, pedig korábban hetente 1x elég volt fodrászhoz mennem, de ma már 2-3 naponta muszáj mosnom :(
    előzmény:
    Ó LÉDY-N (117)
    2010-06-24  19:12
  79. Torolt_felhasznalo_400515
    Torolt_felhasznalo_400515
    2010. június 25. 16:22123.
    Én csak sejtem, hogy mi lehet a bajom és nekem bizony komoly problémát okozott az utóbbi pár napban, ha elmentem itthonról, bedobogott a szívem, nagyon hevesen vagy levert a víz ...
    előzmény:
    nikolca (62)
    2010-06-08  17:24
  80. Torolt_felhasznalo_400515
    Torolt_felhasznalo_400515
    2010. június 25. 15:55122.

    Hú, de jó, hogy megláttam ezt a topikot.

    Én is gyanakszom pajzsmirigyproblémára, a létező összes tünetem megvan, mégsem küldött eddig egyik doki sem kivizsgálásra emiatt.

    Tehát van hízás (3 év alatt 60 kg), hőhullám (36 vagyok, úgyhogy nem változókor), levertség, fáradékonyság. Ja, meg depressziós vagyok és pánikbeteg.

    Mostanában már kimennem is nehéz a lakásból, bár nem hagyom el magam, megyek, amikor kell, bár nem mindig sikerül.

    Volt időpontom a mensmentishez, mert orvos ugyan nem küldött kivizsgálásra, de keresve a bajom forrását, nekem is leesett, hogy talán pajzsmirigy, meg már egy ismerős is tippelte, hogy mi a gond.

    De milyen érdekes, hogy 2-3 hetente megyek pszichiáterhez, havonta körzetihez és felülvizsgálatra, de eddig még egyik sem gondolkodott azon, hogy mi lehet a bajom. 

    Sajna nem tudtam elmenni, a következő időpont pedig istentudja mikorra lesz meg...

    Milyen vizsgálatok kellenek ahhoz, hogy kiderüljön pajzsmirigy-e?

    előzmény:
    molly49 (1)
    2010-06-07  09:27
  81. 2010. június 25. 15:22121.

    Orulok a gyogyulasodnak.

     

    Eddig meg nem is hallottam, hogy az alagut szindroma kapcsolatban van a pajzsmirigy gonddal. Nekem a konyokomben kezdodott ugy masfel eve, es nahany honapja pedig kiderult, hogy gond van a pajzsmirigyemmel.

    Most jarok kivizsgalasra. Meg nem tudok biztosat ...de en tobb mint 2 hete eszem a turo+lenmagolaj kevereket es azota enyhultek a pajzsmirigy okozta tuneteim. Talan mire eljutok az endokrinologushoz, addigra mar nem is lesz semmi problemam:) Na jo ez vicc, de hatha meg is igy lesz.

    előzmény:
    camillavica (114)
    2010-06-24  08:46
  82. 2010. június 25. 14:43120.
    Sziasztok! Ismeri valaki Keszthelyen Dr. Nyárádi Attila endokrinológust? (Azt hiszem Kaposváron és Veszprémben is rendel). Mert nálam is felmerült a pajzsmirigybetegség gyanúja, hétfőre van időpontom hozzá, de jó lenne tudni, hogy mennyire megbízható és normális. Kicsit be vagyok parázva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  83. 2010. június 25. 06:08119.

    Ezt találtam  a zyíros haj kezelésére:

     

    http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=1138

     

    remélem be tudom linkelni, mert a múltkor nem engedte ezt a funkciót használni.

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (117)
    2010-06-24  19:12
  84. 2010. június 24. 19:18118.
    Van itt Valaki aki nem birta szedni az l-thiroxint -letroxot- basszus a harmadik nem jut eszemben?!Rosszul vagyok tőlük.   MEG VAN! Euthirox a harmadik.   Mindenki szed valamit, de hogy rosszul lett volna bogyóktól, vagy lekellettt legalább cserélni, olyat senki nem ir!  Rohadt életben én mindenben egyedi vagyok?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  85. 2010. június 24. 19:12117.
    Mosószappannal!Te irtad, és már nem emlékszel! Szóval, semmit nem ért sem a bőrömnek sem a hajamnak!    Azért volt egy pozitiv hatása, mert nem volt annyira száraz a bőröm!  egyébként áprilistól októberig kizárólag csak a mosószappant használtam!   Ráadásul akkor volt egy időszak, hogy nem lehetett kapni!  De a párom be spejzolt nekem.  A hajam ból pedig másnap már cseppeg a zsir! EZÉRT olyan frizurát kell választanom, ami mindenszempontból egyszerű, de divatos is!
    előzmény:
    banyuci (116)
    2010-06-24  15:27
  86. 2010. június 24. 15:27116.
    Mivel fürödtél???:)) Nem értem:)
    előzmény:
    Ó LÉDY-N (113)
    2010-06-23  21:32
  87. 2010. június 24. 10:12115.

    Camillavica, nagyon jó volt olvasni a gyógyulásodat és azt hogy kismama lettél!

    A hajhullásod is abbamaradt?

    előzmény:
    camillavica (114)
    2010-06-24  08:46
  88. 2010. június 24. 08:46114.

    Szia!

     

     Igen, csak úgy elmúlt, pedig elvileg életem végéig kellett volna szednem a Tiroxint.. én sem értem.. 5 évig szedtem, hullot a hajam, a vérnyomásom fel-le ingadozott, szédültem, híztam/sosem tudtam lefogyni/, kivizsgáltak egy meddőségi centrumban is, elvileg spontán nem is eshettem volna teherbe..

     

    Érdekes... most 15 hetes kismami vagyok!!

     

    És ami még fontos, emiatt a betegség miatt Carpal Tunnel szindrómát kaptam/csukló-alagút szindróma/, amit novemberben megműtöttek..

     

    Én arra tippelek, a sikeres műtét, és   a pajzsmirigy alaulműködés oda-vissza hatott és emiatt vagyok jól!!!

     

    Persze a terhesség miatt, havonta ellenőrizték a TSH szintet,de tökéletes!!!

    És mivel már a  kritikus első harmadon túl vagyok ésnem változott, így nincs is vele egyéb teendő!!!!!

     

    Nagyon örülök ennek!

     

     Remélem a lányodnak is összejön!!!

    Vagy keressetek egy jobb orvost!!!

     

     

    előzmény:
    nemszeretem (112)
    2010-06-23  21:09
  89. 2010. június 23. 21:32113.
    ÁÁÁÁÁÁH!    Sz@rt sem ért 2 hónapig még azzal is fürödtem , de semmi!
    előzmény:
    banyuci (89)
    2010-06-22  14:32
  90. 2010. június 23. 21:09112.

    Csak úgy magától elmúllt a pajzsmirigy alulműködésed?

    Lányom szenved ebben a betegségben, és hiába szedi a L-tiroxint,

    nagyon ugrál, változik le , fel az érték, és nem jön össze a baba...

     

    előzmény:
    camillavica (103)
    2010-06-23  16:00
  91. Torolt_felhasznalo_398474
    Torolt_felhasznalo_398474
    2010. június 23. 20:53111.

    Köszönöm szépen a válaszokat!

    Camillavica, gratulálok a babához! hány hetesek vagytok?

     

    még annyi kérdésem lenne, hogy elvileg ez a gyógyszer hetek alatt fejti ki a hatását, tehát  TSH szint nem változik egyik napról a másikra, így elvileg akkor mivel én két hete szedem csak a gyógyszert, nem az kavarhatott be a ciklusomba, ugye?

    Az antiTPO-val kapcsolatban valaki tud vmit? milyen értéktől számít ez autoimmun-nak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  92. 2010. június 23. 20:49110.

    Szia!

    Én Letroxot szedek és sokkal jobb mint az előzők.(L-thyroxin,Euthyrox)A mostani dokim csodálkozott is,hogy miért nem ezt irták fel nekem.Ebben nincs olyan összetevő ami hasmenést okozhat-ezt mondta.És ami a lényeg,hogy sokkal olcsóbb! :)

    Arás

    előzmény:
    tomorow (109)
    2010-06-23  20:35
  93. 2010. június 23. 20:35109.

    Sziasztok!

    Van aki Letroxot szed és bevált? Ha nem mit kapott helyette?

    Nekem nem megy le a TSH?

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  94. 2010. június 23. 18:53108.
    Szia!

    Nekem a csalános sampon és hajpakolás vált be. Patikában vettem, de már lehet kapni nagyobb szupermarketekben is.
    Egy időben daueroltattam a hajam, az is szárítja a zsíros hajat. Illetve minden hajmosás után citromlével kentem be a hajam. Nekem sokáig nagyon hosszú, festett hajam volt, csak nemrég vágattam le, így sokkal jobb.

    Mióta normális a TSH-m, nem is zsírosodik annyira a hajam.

    Remélem valami neked is beválik! sok sikert! :)
    előzmény:
    ediflor63 (88)
    2010-06-21  16:05
  95. 2010. június 23. 17:20107.
    Szívből gratulálok a picihez!!!
    előzmény:
    camillavica (103)
    2010-06-23  16:00
  96. 2010. június 23. 17:19106.

    Sajnos nem tudok tanácsot adni, de hátha valakik majd segítenek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398474 (101)
    2010-06-23  11:10
  97. 2010. június 23. 17:17105.
    Veronika, volt egy kolléganőm, aki harminc év után műttette meg a göbös pajzsmirigyét... Most 66éves.
    előzmény:
    veronika0729 (99)
    2010-06-23  09:12
  98. 2010. június 23. 17:15104.

    Banyuci, te vagy! Köszönöm szépen az odafigyelésed, alapvetően nem érzem magam elesettnek, hőhullámok jönnek mennek, inkább a gondolataimban motoszkálnak ezek a problémák. Addig nyugtalankodom most is ameddig az orvosokkal nem beszéltem.

     

    Nagyon szeretnek gyógyszert felírni, az már biztos...

    De mi meg nem nagyon szeretünk keményen diétáznipedig az sokat segít!

    előzmény:
    banyuci (100)
    2010-06-23  10:37
  99. 2010. június 23. 16:00103.
    Szia!

    nekem pajzsmirigy alul működésem van. 2005ben jöttek rá, sokáig L-tiroxint szedtem, napi felet.

    Rettentően túlsúlyos vagyok, és a baba sem akart összejönni 10 éven keresztül. Nekem soha nem okozott problémát a hormon szedése, sőt, sokkal jobb lett minden. Menstruációs ciklusom is tökéletesen beállt.
    Sajnos nekem csak minden 3-4hónapban volt peteérésem, ebből a betegségből kifolyólag.
    Aztán tavaly évvégén elfogyott a gyógyszer, nem is szedtem tovább, és láss csodát: gyermeket várok.

    Azóta 3x ellenőriztettem a TSH szintemet és tökéletes!!!

    Az én dokim Dr. Olbrich Zita a Péterfyben rendel!
    Nagyon lelkiismeretes, kedves aranyos doktornő! Tökéletesen megvagyok vele elégedve!

    Csak ajánlani tudom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398474 (101)
    2010-06-23  11:10
  100. 2010. június 23. 15:46102.

    Szia!

     

    Majd talán a többiek elmondják a lényeget ha tudják.

     

    Nem gyógyszer amit szedsz hanem "száritott"hormon.

    Nekem igy mondták.

     

    Üsd be a keresőbe dr.Solymosi és kapsz infot azaz ő irt egy könyvet amit szerintem ott megtalálsz.Na abba van minden amire kiváncsi vagy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398474 (101)
    2010-06-23  11:10

Címlap

top