Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigyesek

molly49
Létrehozva: 2010. június 7. 09:27

Több topik indult ebben a témában, de úgy gondolom nem árt, ha megosszuk a tapasztalatokat erről a betegségről.

 

Milyenek a tüneteitek: hízás, hajhullás, hőhullámok, levertség, fáradékonyság?

Hogyan derült ki a betegséged?

Milyen kezelést kapsz?

Tartassz-e speciális diétát, testmozgást?

Jó endokrinológus ajánlása...

 

 

Nálam ebben az évben derült ki a baj, úgy hogy több éve éreztem már a fent leírt tüneteket, orvoshoz is fordultam vele. Idén a nyakam egyik oldalán észleltem  egy kis eltérést, ezt már komolyan vette a belgyógyász.

Túl vagyok a vérvételen, várok a nyaki uh. vizsgálatra, amely eldöti a továbbiakat. Természetesen az szakorvos útmutatásait fogom követni, de mivel ez viszonylag gyakori egészségi probléma, tudom, hogy a benne szenvedők sok jó tanácsot tudnak egymásnak adni, főleg táplálkozási kérdésekben.

Gyógyszert még nem kaptam.

Várom hozzászólásaitokat, hogy tanuljak belőle.

 

 

  1. 2010. június 14. 10:5676.

    Szia!

     

    feketeetekre gondolsz? Léltezik nálunk csepp és ha jól tudom por alakban is.Fogyasaztottam az epémre anno de nem tünt rossznak.

    Ja és ha használ én mindenevő ivó vagyok.

     

    Még nem hallottam erről.Mit csinál a retek, epét termel többet és arra készteti a májat, hogy jobban dolgozzon lökje ki a zsirr?

     

    Lelgközelebb veszek és kipróbálom.

     

     

    Mióta hsználod és mi a véleményed róla? Gondolom kell 3-4 hónap próbaidő.

    Köszi a segitséged:)

    előzmény:
    ediflor63 (75)
    2010-06-11  10:40
  2. 2010. június 11. 10:4075.

    Sziasztok !

     

    Nekem a magas verzsirra otthon csak hümmögtek, a becsi doktornö viszont retek-csöppeket ajanlott... de megmondta elöre hogy keserü es büdös, igy ki se vettem, inkabb retket eszem, amennyit csak birok... :)

    előzmény:
    banyuci (74)
    2010-06-09  09:12
  3. 2010. június 9. 09:1274.

    24o km.-re van hozzm az is, igy maradok a városomban és itt nézetem meg ha eljön az idő.

    Csodalötty valóban nem segit teljesen fölösleges ilyesmivel próbálkozni, de ki lehet jönni belőle annak aki akarja és nem akar élete végéig gyógyszereket szedni.

    Most megpróbálok hátha sikerül nekem is.Másnak megy akkor nekem is kell, hogy múködjön a dolog.

    A tegnapi napom már egész jó volt,lehet nekem is szerencsém úgy gonolom és nem is akarok arra gondolni, hogy nem sikerül.

    Köszönöm a segitséged nagyon kedves vagy.

    előzmény:
    Milu (71)
    2010-06-08  20:48
  4. 2010. június 9. 06:3173.
    Banyuci, most nincs több időm, de nem én vagyok cukrostöbbit majd vasárnap
    előzmény:
    banyuci (68)
    2010-06-08  19:40
  5. 2010. június 9. 06:2972.
    Sziasztok lányok, most pár napig nem leszek, mert kiköltözünk a kertünkbe és vasárnap jövünk haza, addig jó eszmecserét és egészséget mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. június 8. 20:4871.

    Budapesten is van Mensmentis rendelő, de valamilyen endokrinológus az ország többi pontján is kell, hogy legyen. Ha IR-ed van, azon semmiféle csodalötty nem segít, be kell tartani szigorúan a diétát, szedni kell a gyógyszert (egy életen át, ugyanúgy, mint a pajzsmirigy hormont) és mozgást is be kell iktatni. Más megoldás nincs sajnos.

    Egyébként a Mensmentisben, ha már kezelve vagy, sokszor elég emilben beküldeni a leleteket, amúgy nekem sincs közel, de nem szeretnék a kelleténél hamarabb elpatkolni, ha nem muszáj.

    előzmény:
    banyuci (67)
    2010-06-08  19:33
  7. 2010. június 8. 20:2670.

    Nekem még az jutott eszembe, hogy azért is lehet, mert az ismerőseim is mondták már hogy van hogy olyan hasimasijuk van hogy leveri őket a víz meg elgyengülnek,pedig nekik semmi bajuk, úgyhogy simán el tudom képzelni, hogy minket azért zavar,mert többször van és így hozzá kapcsoljuk pedig ez csak az egyik tünet "mellékterméke" és ezért mondhatják hogy nem a pm-től van...-ehhez mit szóltok mint lehetőség???

     

    előzmény:
    Erika47 (63)
    2010-06-08  17:52
  8. 2010. június 8. 20:0769.
    Akkor meg fogom nézni mégegyszer Milu, biztos valamit nem jól néztem. Vagy nem azt néztem.
    előzmény:
    Milu (66)
    2010-06-08  18:43
  9. 2010. június 8. 19:4068.

    Ebben a pillanatban esett le nálam is a tantusz:)

    Szia.Amúgy jól vagy minden rendben? Közben Te cukros lettél ugye? Sajád szakálladra hetente kétszer veszed be a tablettát és igy is normális az értéked? Ez szuper lenne.Megkérdezhetem mit szedsz és igy hányas az értéked.?

    Túl vagyok az általad emlitett gyógymodokon de mondhatnám halottnak a csók az Omega és a fokhagyma is.

    Tudod azt nem értem orvos miért nem szedi a koleszterin csökkentőket?Azt mondja nekem tönkre megy a mája azért:)

    Az enyémmel mi lesz?

    Most próbálkozom kijönni ebből az egészből, pajszmiriggyel sokat nem tudok tenni de talán a többivel igen.Megvettem Younk könyveit és abbl kisérletezem egy kicsit hátha bejön.Persze a lötyijét nem iszom meg.

    előzmény:
    molly49 (51)
    2010-06-08  13:01
  10. 2010. június 8. 19:3367.

    Egészen biztos, hogy IR.-ens  vagyok és lassan cukros is leszek.Az éhgyomrim 6,2 volt. Debrencen nekem a világ másik vége.

     

    Mivel kezelik az IR. és meddig adnak rá gyógyszert?Megszünhet ez a rezisztencia?

    előzmény:
    Milu (57)
    2010-06-08  13:38
  11. 2010. június 8. 18:4366.
    Nem értelek. Most megnéztem, a Mensmentis debreceni rendelőjében 4 különböző endokrinológus is rendel.
    előzmény:
    Erika47 (64)
    2010-06-08  17:53
  12. 2010. június 8. 17:5565.

    Nem tudom lehet-e csak felmerült bennem.... nekem ilyenkor hasmas is társul és nagyon utálom! Azért kérdezem, mert lehet más is az oka. Holnap fel is hívom a dokimat, mert még nem kértem időpontot, pedig muszály lesz!

    Sztem egy vizsgálatot megér ha a dokid oda küldött nem?

    előzmény:
    Erika47 (63)
    2010-06-08  17:52
  13. 2010. június 8. 17:5364.
    Megnéztem már ezt a honlapot amit írtál, de az egész városba csak ezt az egy dokit hozza ott is. Pedig nem hiszem, hogy egy ilyen nagy városba egyetlen egy ilyen doki van. Majd szétnézek még jobban. De köszönöm.
    előzmény:
    Milu (61)
    2010-06-08  14:03
  14. 2010. június 8. 17:5263.

    Szia Nikolca!

     

    Gondolod, hogy ezek a pánik rohamok és szédülés is annak a tünete? ÉN amikor mondtam a dokinak ezeket a tüneteket a legutóbbi kondtrolvizsgálaton az idegre küldött. Én is szédültem elég érdekesen, mintha valahol messz járnék és nem a földön lennék. Párszor el is estem és miért ne az utcán. Semmi előzmény, csak egyszerűen paff, mint a zsák előre dőltem. A kezem tiszta lila volt, ahogy ráestem. És amikor elmegyek valahova, nem is szeretek egyedül menni úgy érzem, hogy eltévedek és nem szédülés, hanem olyan fura érzésem van, de hasonló a szédüléshez. Nem tudom megmagyarázni. Ez is lehet apajzsmirigytől, akkor miért akar az ideg dokihoz küldeni. Persze nem mentem. 

     

    És nekem a hangom is elreked, ha két mondatnál többet beszélek, és krákogok, köhögök, pedig nem is cigiztem soha. És hiába mondom neki, hogy valami nincs rendben a torkomba, semmi reakció. Hát, nem tudom.

     

    Azt én is észre vettem, ha idegesebb vagyok, akkor rosszabbul vagyok, jobban érzem a pajzsmirigyemet, vagy a fene tudja mit érzek a torkomba. Lehet, hogy neked is sok stressz hozta megint elő jobban. Ne hanyagold el.

    előzmény:
    nikolca (62)
    2010-06-08  17:24
  15. 2010. június 8. 17:2462.

    Sziasztok!

     

    Nekem 2007-ben derült ki hogy túlmüködésem van! Korázba kerültem egy hétig fektettek mert azt hitték trombózisom van, de nem, mint kiderült túlmüködésem. A 3. dokit fogyasztom, mert az elsőnél min 3 órát kellett várni úgy hogy időpontom volt. A második magánorvosként a saját háziorvosi idejében rendelt szóval az is kalandos volt, sőt az utolsó alkalommal nő létére részeg volt. Végül Solymosi Tamásnál kötöttem ki, nah őt bárkinek bármikor szívesen ajánlanám.

     

    Nálam mindenféle tünet volt, de azt úgy értsétek hogy túlműködéssel az alulműködés tüneteit is produkáltam,

    Hasmenés, fáradtság, hajhullás, ingerlékenység, nem fogytam, inkább híztam, hirtelen ennyi jutott eszembe.

     

    Aztán terhes letttem és totál helyre tett az állapot, de most 15 hónapos a gyerkőc ismét érzem hogy rosszabbodik a helyzet, amit én annak tudok be, hogy kicsinált a vizsgaidőszak és szerintem abszolút ennek köszönhető hogy rosszabbodott a helyzet.

     

    Azt szeretném kérdezni, hogy nincs valakinek olyan tünete, hogy "bepánikol"? Arra gondolok, hogy ha elmegyek valahova pl lever a víz, vagy érdekesen szédül, vagy ilyesmi?

     

    Ja egyébként metothyrint szedtem a terhesség elején proplicilt aztán azt is abba lehett hagyni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. június 8. 14:0361.

    www.mensmentis.hu

    Én a budapesti rendelőjükbe járok, előtte több helyen nem is tudták kiértékelni a leleteimet, nem tudták diagnosztizálni a bajaimat.

    előzmény:
    Erika47 (59)
    2010-06-08  13:42
  17. 2010. június 8. 13:4760.
    Biztosan lehet már úgy, de valószínű függ hogy mekkora területet kell eltávolítani. Nekem az egész mellékvesémet kivették a daganattal.
    előzmény:
    molly49 (56)
    2010-06-08  13:35
  18. 2010. június 8. 13:4259.
    Milu, tudsz valami konkrétabbat arról a Db-i rendelőről? Engem érdekelne. Még nem is hallottam ilyen rendelőről.
    előzmény:
    Milu (57)
    2010-06-08  13:38
  19. 2010. június 8. 13:3858.
    Az agyalapi mirigy vezérli az anyagcserében részt vevő szerveinket. A hasnyálmirigyet, a pajzsmirigyet, a mellékveséket.
    előzmény:
    Erika47 (55)
    2010-06-08  13:31
  20. 2010. június 8. 13:3857.

    Inzulinrezisztenciát kizárták már nálad? Általában együtt jár ez a betegség is a pajzsmirigy alulműködéssel (nálam is) és az okozza a magas koleszterinszintet. Ráadásul az is hízást okoz, így ha nem ért hozzá az orvos, nem biztos, hogy észreveszik. Ha ezt nem kezelik, később cukorbetegség lesz belőle.

    Valaki keresett Debrecenben orvost. Ott is van egy Mensmentis rendelő, ők nagyon értenek ezekhez a betegségekhez.

    előzmény:
    banyuci (47)
    2010-06-08  12:30
  21. 2010. június 8. 13:3556.
    Ez nagyon komoly...  Meghallgattam az egyik orvos nyilatkozatát itt a neten, aki állítja, hogy laparoszkóposan is meg lehet már csinálni és nagyon rövid a gyógyulási idő így, kb. két hete hallottam.
    előzmény:
    Erika47 (54)
    2010-06-08  13:11
  22. 2010. június 8. 13:3155.
    De azért azt még mindig nem tudom, hogy a jobb oldali mellékvesének mi a konkrét szerepe, miről is vagyok már évek óta lemaradva. :) Annyit olvastam már róla, most is előszedtem megint a netről a dolgokat, de konkrétan nem tudom a mai napig sem, most sem találtam semmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. június 8. 13:1154.
    Molly, az én műtétem hagyományos vágás volt, azt nem lehet a másik eljárással csinálni. És altattak kb öt órás műtét volt.  30 öltés volt bennem az egész derekam ketté van szelve. De már alig látszik, szépen össze foltozták.
    előzmény:
    molly49 (52)
    2010-06-08  13:05
  24. 2010. június 8. 13:1053.
    Azt olvastam, hogy a pajzsmirigy gyógyszer teljesen megegyezik a szervezetünkben lévő anyaggal, de mindegyikünk szervezete egyedi dolog és lehet hogy neki ártott valami miatt.
    előzmény:
    Erika47 (49)
    2010-06-08  12:51
  25. 2010. június 8. 13:0552.
    Erika, mindig a fejembe van, hogy sor kerülhet a műtétre és bele is vagyok nyugodva. Ha mondja az orvos, akkor szót fogadok neki ebben a kérdésben. A műtéted hagyományos vágás, vagy laparoszkópiás volt?
    előzmény:
    Erika47 (50)
    2010-06-08  12:57

Címlap

top