Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kis esküvő?Nagy esküvő?

Torolt_felhasznalo_244738
Torolt_felhasznalo_244738
Létrehozva: 2010. június 6. 20:21

Kedves Fórumozók!

 

Egy kérdéssel fordulok felétek.A Párommal sokszor beszélgetünk arról,milyen is lesz az esküvőnk.

Eddig úgy gondoltuk legyen ameriaki típusú ( lámpások és finom jazz zene stb stb), ahol mindenki ott van,akik fontosak bármilyen szempontból az életünkben.  Nem az árkategóriával lenne gond.Csak elgondolkoztam...Mi jobb? Ha csak mi vagyunk vagy ha mindenki?

Mi jobb egy hatalmas esküvő,ahol mindenki ott van,talán egy káosz lesz és nem Rólunk fog szólni,hanem arról milyen ruhában leszünk,mi legyen a kaja,milyen zene szóljon...vagy egy kis szertartás,ahol a családtagok és szűk baráti kör van és Csak Mi ...akik elhatárotzák,hogy egybekötik az életüke és az a nap csak róluk szól ?!?

 

Szerintetek?:)

  1. Torolt_felhasznalo_919465
    Torolt_felhasznalo_919465
    2010. június 6. 22:3551.

    ha egyszer lesz esküvőm, akkor én kicsit szeretnék.. na nem 2 főset, de szűk baráti és családi kört... kis bulival... valami szépet, de nem nagy felhajtást... nekem nem is érne meg annyi pénzt, meg nem is érezném jól magam...

     

    de szerintem ez tipikusan olyan kérdés, amit nem lehet mások véleményére alapozva eldönteni.. TE milyet szeretnél?... (és nem mellesleg, mire van pénz? )...

     

    persze, nem árt ha az ember párja is úgy gondolja ahogyan ő...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_235735
    Torolt_felhasznalo_235735
    2010. június 6. 22:3350.

    Nekünk két napos volt az esküvőnk. Igaz kisfiunk akkor már pocakban volt. AZ egyik nap, a szertartásra mindenki meg volt hívva, de utána egy rokoni ebéd, uzsonna volt.

    Másnap reggeltől a nyaralónkba vártuk a barátokat, sütögtésre, főzőcskére.  Még zenekart is szerveztek, tánc is volt, mindneki nagyon-nagyon jólérezte magát. kötetlen volt.

    Nekünk nagyon bejött így :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244738 (1)
    2010-06-06  20:21
  3. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2010. június 6. 22:3349.

    "Olyan étel legyen aki mindenkinek izlik, olyan zene legyen ami mindenkinek tetszik és amire végképp nem vágyom, hogy 'szerepelni' kell meg 10 éve nem látott rokonokkal bájcsevegni grrrrrrrrrrrrrrrr "

     

    Bocs, de ez egy iszonyú nagy butaság!

    A mi esküvőnkön olyan zene, kaja, dekoráció stb volt, amit mi akartunk. az égvilágon senki nem szólt bele, ennek ellenére mindenki jól érezte magát.

     

    A férjem 84 éves nagyanyját, alig bírták hazavonszolni hajnal háromkor! :)

     

    Az esküvő a házasulandó párról szól. Ez nem a húsz éve nem látott rokonok ünnennapja, az ilyeneket nem is kell meghívni. Ha ezért felháborodnak, azt kezelni kell, felnőttként talán ez nem olyan nagy nehézség!

     

    Nekünk közel két milla volt (ez főleg a helyszín miatt, de első látásra beleszerettem), 100 fővel, már négy éve.

    Baromi emlékezetes, a videót róla egy csomóan elkérték, akik más ismerősnek, családtagnak is megmutatták.

     

    Aki nem akar pénzt áldozni rá, meg nem híve a nagy esküvőnek, az ne csináljon, de ne szólja le azokat, akik ilyenről álmodnak és jól érezték magukat és nem, NEM fognak elválni két év múlva emiatt!!!

     

    előzmény:
    Bjuszika (7)
    2010-06-06  20:37
  4. 2010. június 6. 22:2748.
    nálunk 116-an voltak A VENDÉGEK, EBBŐL 34 VOLT A ROKON, A TÖBI BARÁT. VOLT EGY HANGULATA:) MINDENT MI CSINÁLTUNK, A VIRÁGDÍSZÍTÉSTŐL KEZDVE  az ajándék elkészítéséig. a sminkemet magamnak csináltam, a ruhámat a barátnőm varrta, a vőfély az uonkatesóm volt. nem csináltunk nagyob ügyet előle, mint amilyennek egy nagy buli megszervezésének kell lennie, és nagyon jó volt, mert magunknak csináltuk, de nem szerveztük túl.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244738 (1)
    2010-06-06  20:21
  5. 2010. június 6. 22:2547.

    Mostanában ez  akét véglet van: vagy 200 fő,vagy csak ketten.

    Én megsértődnék,ha a lányaim nem hívnának meg,kb olyan,mintha a diplomaosztójukra nem hívnának meg.

    Nem hiszem,hogy az anya jelenléte leronaná egy esküvő meghittségi fokát.

    előzmény:
    Vitosa (42)
    2010-06-06  22:19
  6. 2010. június 6. 22:2546.

    Nekünk hagyományos esküvőnk volt 120 vendéggel, vőféllyel, lakodalmas zenével, sültes tállal, menyasszonytánccal stb., DE! "muszáj" vendégek nélkül, idióta játékok nélkül, ordenáré stílusban szavaló vőfély nélkül, sértődés nélkül.

    Nekünk így volt jó. Nagy a család, az én oldalamról 60 ember, akikkel kb kéthavonta összejárunk az ország különböző pontjain, sok barátunk van, akiket nem akartunk kihagyni. Szuper buli volt, azóta is emlegetik sokan és nekünk is felejthetetlen az a nap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244738 (1)
    2010-06-06  20:21
  7. 2010. június 6. 22:2545.
    Hát, én aztán nem irigylem a nagy esküvőt senkitől. Minél nagyobb, annál inkább arról szól, hogy megfeleljünk a sok vendégnek. Lehet, hogy van, akit ez nem fáraszt, engem nagyon.
    előzmény:
    nemérdekel (41)
    2010-06-06  22:15
  8. 2010. június 6. 22:2344.

    Szia!

     

    Szerintem az ünnepeknek (és egy eküvő, ahol összekötjük az életünket az nekem ünnep) meg kell adni a módját, hiszen az ember pl.: karácsonykor is felöltözik, készül, díszít...stb. Szerintem egy Szülőnek (természetesen egy nagybetűsnek) "joga" van megélni ezt a szép eseményt, látni a boldog gyerekét, hogy révbe ér, hogy szeret és viszontszeretik.Szerintem egy párnak (ha elhatározták, hogy törvényesítik a kapcsolatukat) jó érzés vendégül látni a számukra fontos embereket. Nekünk viszonylag nagy esküvőnk volt (130 fő) egy gyönyörű helyen, szép ruhában, finom kajával és a vacsi után igazi ereszd el a hajam lagzival. Mi szerveztük, rengeteget melóztunk vele de tökéletes lett (mi ilyenre vágytunk).

    Most a majdnem 4 éves kislányom (nyakig a hercegnők rózsaszín világában) szokta nézegetni az albumokat és olyan jó érzés visszaemlékezni arra az 5 évvel ezelőtti "álomszagú" júliusi napra. 

    Nálunk minden költséget mi álltunk de egy percig nem merült fel, hogy mennyi minden másra lehetett volna elkölteni azt a pénzt és nem azért mert olyan sok lenne belőle. 

    Nyilván ez az én véleményem, nem kötelező így csinálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244738 (1)
    2010-06-06  20:21
  9. 2010. június 6. 22:2143.

    Nekem ez a legszimpatikusabb esküvő! :)

    Nagyon megható!!

    Én, ha azt hallom álomesküvő, akkor ilyesmire gondolok!

    előzmény:
    hoviraeg (17)
    2010-06-06  20:45
  10. 2010. június 6. 22:1942.

    Lassan 12 éve volt az esküvőnk. Se nem kicsi, se nem túl nagy, és ez így volt jó. Ott volt a család és a barátaink, így voltunk kb. 75-en. De nem voltak ott az ezer éve nem látott rokonok. Életünk legjobb bulija volt, szívesen megismételnénk bármikor, hiszen csak azok voltak ott, akiket kedveltünk, de ahhoz elegen voltunk, hogy jó legyen a hangulat.

     

    Attól mert az esküvőn nem csak a szűk család van jelen, még szólhat rólatok. Mi nem csináltunk rongyrázást, nem is lett volna miből.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244738 (1)
    2010-06-06  20:21
  11. 2010. június 6. 22:1541.

    utsó mondat: külföldi esküvő esetén

     

     

    a  mi esküvőnk  mix:  nem volt nagy,kb 45 ember,viszont drága volt(a ruha volt a legtöbb,arra nagyon sokat adtam ki,a kaja picit luxus ) és együttjárással együtt 13 éve vagyunk együtt,ebből házasság 11 év.polgári Magyarországon,egyházi az én szülőföldemen.

    drága esküvők válással végződnek: mondják a szegény és irigy emberek:)))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244738 (37)
    2010-06-06  22:05
  12. 2010. június 6. 22:1340.

    Már bocs, de ez nem így van. Ha két magyar állampolgár külföldön a  külképviseleti hatóság (=ottani magyar konzulátus) ellenjegyzésével köt házasságot, akkor a házasságra a magyar jogszabályok vonatkoznak. Onnan tudom, mert nekünk két éve Balin volt az esküvőnk és akkor alaposan beleástam magam a témába, előástam a vonatkozó jogszabályokat és beszéltem az ottani magyar konzullal is, aki ellenjegyezte a házasságkötést. Utána persze honosítani kellett.

     

    Az meg, hogy a család hogyan veszi, az adott családtól függ. Mi nem utólag közöltük meglepetésként, hanem előre megbeszéltük a szülőkkel, hogy mi így szeretnénk és reméljük, ez nem okoz nekik problémát. Egyáltalán nem sértődtek meg, örültek a boldogságunknak.

    előzmény:
    semiramis (30)
    2010-06-06  21:24
  13. 2010. június 6. 22:1239.

    Mi nemrég házasodtunk, 140 fővel. nagy a család, sok volt a "kötelező" vendég, olyan is, akit egyikünk sem ismert. mi úgy oldottuk meg, hogy délelőtt esküvő, utána ebéd a családdal, akiket muszájból hívtunk meg, és este másik városban kötetlen, farmeros buli a fiatalokkal, akiket szeretünk, ismerünk, és akik minket ismernek. ide már csak a szülők/testvérek jöttek a rokonságból.

     

    így a nap rólunk szólt, de mi is jól éreztük magunkat, nem voltak idétlen játékok, vőfély, menyasszonytánc. nekünk így volt jó :-)

    három hónap alatt szerveztük, bőven millió alatt, pedig mindenki kapott enni-inni, csak nem volt székszoknya, köszönőajándék, meg egyéb fölösleges sallangok.

     

    egyszerű volt, elegáns, stílusos és szép

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244738 (1)
    2010-06-06  20:21
  14. 2010. június 6. 22:0538.
    Nekem eddig ez a legszimpatikusabb és legbelsőségesebbnek tűnő esküvő:)
    előzmény:
    Cipóka26 (28)
    2010-06-06  21:15
  15. Torolt_felhasznalo_244738
    Torolt_felhasznalo_244738
    2010. június 6. 22:0537.

    Nyugi tudom meddig nyújtozkodhatunk

     

    De az utobbi mondatod nem értem...

    előzmény:
    nemérdekel (36)
    2010-06-06  22:01
  16. 2010. június 6. 22:0136.

    Addig nyújtózkodj,ameddig a taakród ér-vonatkozik ez az esküvőre is.

    ÉS tényleg,ne feledd, az esküvőre a házasságkötés helyzínének joga vonatkozhat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244738 (1)
    2010-06-06  20:21
  17. Torolt_felhasznalo_863795
    Torolt_felhasznalo_863795
    2010. június 6. 21:4635.

    Sziasztok!

    Mi negyen voltunk, esküvö utan ment a parom dolgozni. De a következö heten mentünk naszutara, olaszorszag, franciaorszag, spanyolorszag. 

    Ott aludtunk ahol rank esteledett, szalloda mindenhol van. Nagyon jo volt.

     

    Egy jo ismerösömnek most lesz az esküvöje, mindent megbeszelünk, segitek ahol tudok, de nagyon sok munkaval jar egy nagy esküvö.

    En mar a menyasszonyi ruhanal elakadtam, mert olyan nagy a valasztek, olyan szepek, hogy nem tudnek valasztani. Most is ugy döntenek mint 20 evvel ezelött, 4 szemely!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244738 (1)
    2010-06-06  20:21
  18. 2010. június 6. 21:4134.

    Kedves Semiramis!

     

    Köszönöm szépen a jótanácsokat, de véleményt nem kértem.

    A topic inditó kérdésére válaszoltam.

    előzmény:
    semiramis (30)
    2010-06-06  21:24
  19. 2010. június 6. 21:3133.

    persze tudom a legbött heylen megfelezik, a rokonság a szertartásra, a haverok a zabálásra jöjjenek,vagy fordítva, de nekünk nics olyan nagy baráti társaságunk,é s igazából mindenkit szeretnék,hogy ott legyen a vacsoránál is.

    főleg, hogy minden más helyszínen lesz, igen kellemetlen lenne azt modnani,hogy hát te akkor nem jössz tovább:D

    előzmény:
    kiskicsicsiga (31)
    2010-06-06  21:29
  20. 2010. június 6. 21:2932.

    én is épp ezt akartam írni... hogy a válást/gyermekelhelyezést...stb is ott kell akkor intézni, ráadásul "honosítani" a házasságot (plusz pénz)...merthogy nem tekintik hivatalosnak Mo-n a külföldi házasságkötést...

     

    mi a szülőkkel beszéltünk előtte.megmondtuk nekik, hogy nem akarunk senkit megbántani, de nem akarunk nagy esküvőt...

    Anyósom reakciója: nem vagyunk elég érettek hozzá és különben is, nem beszéltük meg vele (ennek már ugye egy éve... most a véleménye: én vagyok a fia legjobb választása, bár engem sajnál néha a fia miatt, és az unoka kárpótolja mindenért)...

    apám reakciója: megértelek titeket... én is így csináltam volna legszívesebben

    anyám reakciója egy héttel később: nekem nem is mondtátok (dehogynem, csak nem velünk foglalkozott)

    a párom nagyszüleinek reakciója: mi is így csináltuk, hajrá

    a nagymamám és nagynéném reakciója: sok boldogságot

    a párom tágabb családja két hónappal később: miért nem álltatok fel most és közöltétek mindenkivel? egyébként sok boldogságot

     

    viszont biztos, hogy rólunk szólt az egész

    előzmény:
    semiramis (30)
    2010-06-06  21:24
  21. 2010. június 6. 21:2931.

    nekünk közepes esküvőnk lesz, most augusztusban

    nekem igazából pici korom óta arra gyúr a fél rokonság,hogy mikor megyek majd férjhez,én vagyok a nagy család legidősebb tagja, így nem is volt kérdéses,hogy részemről 30rokon jön.

    hozzá adódik még 6barát.

     

    párom családja már kisebb+ritkábban találkoznak, így részéről kb 15rokon +6barát jön... kb 60-an leszünk.

     

    én mindenképpen el akartam hívni azokat a rokonokat,akikkel legalább évente 2xtalálkozok.

     

    jövetett volna még 2x ennyi rokon is,de ez így szerintem az egészséges középút,nem fogok olyanok előtt feszengetni, akiket szökővében egyeszer látok,de nem kell senk ifontosnak lemaradni az esküvőről.

     

    tény, jóideig gyűjtöttünk rá, és mindent magam intézek,de azt hiszem, remélem, minden olyan lesz,amilyennek mi szeretnénk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. június 6. 21:2430.

    Huhh, de rossz ötlet!

     

    1. GARANTALTAN megbantjatok a szülöket, egy eletre.

     

    2. valni csak ott lehet, ahol hazasodtatok.

     

    3. gyerekelhelyezes es minden egyeb a hazassagi orszag törvenyei szerint.

     

    (nagy marhasag lenne erre azt valaszolnod, hogy "az ugysem fordul elö...)

     

    szoval: a romantikus rozsaszin felhö helyett gondolkozzatok a dolgon.

    előzmény:
    Cipóka26 (28)
    2010-06-06  21:15
  23. 2010. június 6. 21:2229.
    ... és a válóper után milyen jól jönne az a két milka!:-)
    előzmény:
    vérmatska (21)
    2010-06-06  20:50
  24. 2010. június 6. 21:1528.

    Szióka!

     

    Mi a párommal úgy gondoljuk, hogy ez egy olyan pillanata az életünknek ami csak kettönkre tartozik. Ezért már van egy tervünk, arra, hogy senki ne érezze magát megbántva és a mi vágyaink is teljesüljenek.

    Mi egy egzotikus utazás keretében szeretnénk kimondani a boldogító igent. Persze úgy, hogy az itthoniaknak csak annyit mondunk, hogy egy szimpla nyaralásra megyünk. Senkit nem szeretnénk beavatni a terveinkbe.

    Aztán mikor hazajöttünk egy kerti grillezés keretében elmesélnénk az egészet egy pár képpel mellékelve.

    Csak a szűk családot szeretnénk meghívni (szülők, testvérek, nagyszülők) + azokat a barátokat akik tényleg nagyon közel állnak hozzánk.

    És így az is elkerülhető, hogy mindenféle borítékban pénz adjanak nekünk, ami a mai esküvők szerintem egyik legízléstelenebb mozzanata. Én ezt nagyon szeretném elkerülni!!!!!!!!!!!!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244738 (1)
    2010-06-06  20:21
  25. 2010. június 6. 21:1327.
    Nem hiszem, hogy minden nagy esküvő arról szólna, hogy hogyan tudom lepipálni a másikat (persze nyilván vannak ilyenek is). Van aki egyszerűen csak meg szeretné hívni a barátait azok párjait rokonokat és ha sok a testvér akkor mindjárt minimum 80-100 fő (nekem ez már a nagy esküvő kategóriájába tartozik). Aztán azokkal akik az ember szívének kedvesek csapni egy olyan igazán ereszd el a hajam bulit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244738 (24)
    2010-06-06  21:05

Címlap

top