Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Svájc

walbi
Létrehozva: 2002. Április 15. 08:50
Szep jo reggelt mindenkinek! Lassan vissza kell szallingozni, ahogy irod Pomat, mert aztan nagyon lemarad az ember az esemenyekkel. Fel a fejjel leany! Akkor ezek szerint szerencseje volt a batyusnak, meg jo, hogy nem rosszabbul vegzödött. Ha a baratnö ott van vele az nagyon fontos. Talan tenyleg igaza volt, hogy nem lett volna sok ertelme, ha ketten vigyazzatok az agya mellett. Persze tudom, milyen az amikor az ember tehetetlennek erzi magat, valahogy segiteni akar. Hivjal, ha nehez a lelked, dumalunk egy maratonit, tudod, mint a multkor is! Stuvi, azert ne ess am letargiaba a kilok miatt! Ami feljön, az valahogy le is megy, nem? Persze, akarni azert kell. Na, en most könnyen beszelek itten, mi? Egyebkent a Judo csalad jol van. Büszke anyuka, büszke apuka, büszke Judoanyuka es büszke Judoapuka. Asszem jot tett Judonak, hogy itt volt anyukaja, egy kicsit megnyugodott. Apukaja meg csütörtökön jött es amikor szombaton ott voltam, csak tartotta a kisleanyt es mondogatta, hogy ö ugyan nem tudja miert panaszkodtak eddig, mert miota ö itt van, bizony nem sirt egyszer sem. :) Kocsival voltam nala, pedig tudom, hogy tölünk nem jo moka. Meg meseltem is neki, hogy azert imadom a vonatot, mert azzal tuti pontosan vagyok ott, ahol akarok. Kocsival meg allandoan stau van a tunel epitkezes miatt, meg koszalsz vagy negyedorat mire parkolohelyet talalsz. Valahogy nem volt kedvem vonatra ülni, mondom igy szombat kora delutan nem hinnem, hogy stau lesz. Aha. Persze, hogy hazafele volt es nana, hogy negyedorat kerestem parkolot es nana, hogy ugy szakadt az esö, hogy minden ködlampat bekapcsolva is alig lattuk egymast a vizfelhöben. Akkor minden anyukanak kitartast mara.
  1. Torolt_felhasznalo_233368
    Torolt_felhasznalo_233368
    2002. Április 22. 23:40126.
    Szoval a tegnapi 12 oras üles -vezetes utan, mert addig tartott az utunk, ma jol esett az aerobic. Csaladi körben a Husvet kellemesen eltelt, majd apr. 11-re - a Költeszet Napjara Papan mozgositottam a barati körömet. Jo bulinak igerkezett. Sajna nem lett belöle semmi, mert a menyem korhazba került, az epeköve elzarta az epevezeteket, s en vigyaztam az unokamra, mig a fiam dolgozott. A követ eltavolitottak a gyomron keresztül, de meg egy müteteje lesz jun. közepen, vagassal, s az epeholyagbol is kitakaritjak a köveket. Mar jobban van. Ezt a szüksegallapotot kielveztem az unokammal, mert különben nem biztak volna ram a gyereket ennyi ideig. Szoval minden rosszban van valami jo is. Kerteszkedtem, takaritottam, koncerten voltam, setaltam a Duna parton, Tihanyt is megneztük. Na persze a papai rokonsag sem maradt ki. Tücsököt 2-szer probaltam elerni, nem sikerült. Stuviek ideje nagyon szükre szabott volt. Liget, Marianna, CRis hangjat a telefonbol hallottam. Hat igen. Ember tervez . . . Azert 2-szer uszodaba is eljutottam, . Hat hamar elment ez a par het. Ja es szavazni is voltunk. A kampanyrol külön tanulmanyt is lehetne irni. . . . Varom a telefonokat a csomagok idöpotjanak megbeszelesere . Udvözlöm az ujakat. , es a legujabbakat. Szepen terebelyesedik ez a mi csigahazunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. Április 22. 23:27125.
    Sziasztok! Lassan latom mindenki elokerul, sokan nagyon eltuntek mostanaban, Cicamica, Geneva, Liget, Muschli. . Talan ok is felbukkannak a kozeljovoben. :-) A hatterben keszul a weblap, Walbival egyeztetunk neha. Valoszinu az egy eves evfordulora tesszuk nyilvanossa (bar ki tudja). :-) Apropo, Walbi: nezd meg a mailjeidet. :-) e. nora: kiscsit rossz a forum, nem igazan kezeli jol ezeket a dolgokat, Ezek amiket beletett neked un. Html kodok pl. az õ = ő, az é = é, á = á, ö = ö es igy tovabb, egyszeruen hibas ez az egesz. :-) Volt mar jobb is itt. . . . nem kell megijedni. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_236494
    Torolt_felhasznalo_236494
    2002. Április 22. 22:20124.
    Na, ezt a receptet nem kellett volna másolással küldenem, mert csúnya karakterek lettek benne. Javítás: ncl=nlc (ezt én rontottam), &H8226= csak egy pötty volt ott, azaz elválasztó jel, &otilde = ő. Hogy ez az otilde hogy keletkezett? Ilyet még nem is láttam. Bocs a nyakatekert rejtjelezésért, de a számítástechnikának ördöge van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_236494
    Torolt_felhasznalo_236494
    2002. Április 22. 22:13123.
    Walbi, bizony én is a füredi Lóczyba jártam, kemény 4 évig, csak én német szakra (szerencsére). Te mikor jártál oda? Én 85-89 között. Csak örülhetsz, hogy a kollégiumba nem vettek fel, nekem még most is megjelenik rémálmaimban a nevelőtanár, a 70 éven túli Éva nyanya, aki még az apácáknál nevelkedett. Hogy mást ne említsek, párosával kellett levonulnunk reggelente a koleszból a suliba, képzelhetitek, hogy égtünk. Mozi semmi, kimenő is napi 1-2 óra max. Borzasztó, bár néha meglógtunk, az izgi volt. Így nekem sajnos nincsenek túl jó emlékeim Füredről, a gimit sem szerettem, mert túl sokat kellett (volna) gürizni. Marzipan, én is írok Neked egy lángosos receptet, bár még nem próbáltam, de helyi recept, mármint ncl-s. Van itt egy napi menü rovat, azt szoktam olvasgatni, ha nem tudom mit főzzek. Ez is innen van, de kezességet nem vállalok érte: Káposztás lángos Hozzávalók a tésztához • 250 g liszt • 15 g élesztõ • 0, 5 dl tej • só, kristálycukor Hozzávalók a töltelékhez • 400 g fejes káposzta • 4 dl étolaj • 20 g kristálycukor • só, õrölt bors Elkészítése Az élesztõt egy késhegynyi cukorral, a langyos tejjel összekeverjük és meleg helyen gyorsan felfuttatjuk, majd a lisztbe keverjük, és langyos, enyhén sós vízzel lágy tésztát készítünk belõle. Letakarva, meleg helyen pihentetjük – kelesztjük. Közben a megtisztított káposztát lereszeljük, besózzuk és rövid ideig állni hagyjuk, majd alaposan kicsavarjuk, hogy minél szárazabb legyen. 0, 5 dl olajat felhevítünk, a cukrot aranysárgára pirítjuk benne, hozzáadjuk a kicsavart káposztát. Folytonos keverés közben megpirítjuk, törött borssal fûszerezzük. A pirítást addig végezzük, amíg a káposzta el nem veszíti folyadéktartalmát. A megkelt tésztát libatojás nagyságú cipókra osztjuk, és ezeket belisztezett deszkára téve még körülbelül 10 percig pihentetjük. A megkelt cipókból kerek lapokat nyújtunk, mindegyik közepébe egy-két evõkanál párolt káposztát teszünk. A tészta széleit ráhajtjuk, hosszúkás alakúra formáljuk, majd bõ, forró olajban aranysárgára sütjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_654328
    Torolt_felhasznalo_654328
    2002. Április 22. 19:23122.
    CRIS:a papirjaidat a forditoirodaban fordittsd, azt elfogadja mindenki. A masik lehetöség, hogy te magad forditod le, lektoraltatod, és közjegyzöhöz viszed. Azt hiszem!Ezt nem ajanlom. Kérdezz nyugodtan különben. Ha van uj érvényes személyid, akkor talan mar azt is elfogadjak utlevél helyett. ID vel lehet M. O ra is utazni, ugyhogy gondolom a bizalom kölcsönös. SALI:Hat elökerültetek ti is?Jol kinyujtottatok a szabit!!TITACSKA:Még nem tudok mit mondani a szerdarol, mert lehet, hogy nem is lesz nalam a kocsi. MAjd még informallak. A Mark név nyerö, a férjem is Markus. Minden nyelvre lefordithato. A C-t pedig csak kérvényezd meg, mert 5 év utan jar. A Férjed CH?Ha nem, akkor nem tudom, akkor csak a szad jar:-))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112551 (121)
     
  6. Torolt_felhasznalo_112551
    Torolt_felhasznalo_112551
    2002. Április 22. 13:59121.
    MARZIPAN, ha elfogadsz egy abszolút szemmértékes lángos-receptet, akkor íme (többször próbáltam és bevált!). Szóval 3-4 krumplit héjában megfőzök (tipp: ha megfőtt, öntsd le róla a vizet és pár percig hagyd még a forró lábosban - persze a gázt zárd el. . )Miközben a krumpli fő, kb. 1, 5-2 dl langyos tejben felfuttatok 3 dkg élesztőt (pici cukor mehet a tejbe). A főtt krumplit hámozás után amúgy forrón összetöröm, hozzáadok sót, 1 tojást, a felfuttatott élesztőt és lisztet (itt jön a szemmérték: mindig a tészta állaga szerint adagolom a lisztet, addíg, míg a massza szépen elválik az edény falától). Mindig a robotgép dagasztójával keverem (bele is pusztulnék, ha kézzel kellene, mint ahogy a nagymamám csinálta. . . )Szóval ha szép hólyagos a tészta és gond nélkül elereszti az edényt, akkor letakarom és kelesztem kb. 1/2 órát. Utána kis darabokat tépkedek belőle, amiket nagyon szépen lángos formájúra lehet már nyújtani és forró olajban kisütöm. A reszelt sajt nálam sosem hiányozhat!! Remélem, segítettem valamit. Juj, de rákívántam!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2002. Április 22. 12:47120.
    Valaki emlitette, hogy az elet kisse unalmas Svajcban (mariaanna?), amit en is megtapasztaltam mar Svajcban, de az biztos, hogy telen jobb Svajcban, mint otthon, foleg videken, meg lehet halni az unalomtol. Nem tudom, miert, en meg itt Angliaban soha nem unatkoztam, mindig le tudom foglalni magam, es honvagyam sincs, igaz, Svajcban sem volt. En szemely szerint nem tudom magam elkepzelni Svajcban, hogy ott eljek, teljesen keptelensegnek tunik, abban a lelassult vilagban az en dinamizmusommal meg fogok orulni. . . . . A 2. vilaghaborurol jut eszembe, hogy Svajc tenyleg egy szegeny orszag volt evszazadokon at, egeszen a 2. vilaghaboruig, utana indul meg a szeker, de akkor aztan nagyon. . . . . de hogy ez meddig tart, persze nem tudni. . . . Egy biztos, en nem vagyok Svajcimado, de mint orszagot, nagyon szeretem, mert tenyleg gyonyoru, meg szebbnek is talalom, mint Magyarorszagot, meg az emberekkel sincs gondom, de valahogy en sehogy sem illek bele ebbe kepbe. Nehany honapja meg hogy orultem, hogy osszekoltozunk a Patrickkal, most meg hogy kozeledik a dolog, kezdek itt parazni, mert ugye olyan igazan jol (tehat nagyon jol, mint peldaul itt, Angliaban), soha nem ereztem magam, es attol felek, ez nem fog valtozni. Bar nalam soha nem lehet tudni, mert en eloszor Hollandiaba akartam babysitternek menni, mert en ugye "nem szimpatizaltam az angol mentalitassal es idojarassal", de ott nem talaltam csaladot, igy kenytelen-kelletlen idejottem, amit nagyon jol tettem, szerencsere. Igy aztan lehet, hogy ez a svajci dolog is jol fog elsulni, majd meglatjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_410352 (119)
     
  8. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2002. Április 22. 12:45119.
    Sziasztok lanyok! A hetvegem nekem is jol telt, persze mozgalmas volt, mint mindig. Szombaton delelott bementunk a varosba megnezni az unnepseget es a felvonulast, csinaltam egy rakat fenykepet, az elso adag mar elo is van hivatva, egesz jok lettek. Sajnos megint ra kellett jonnom, hogy csak kodak filmet erdemes vasarolni, most agfat vettem es nem olyan szepek a kepek. Probaltam mar nehany filmet, de az en gepemhez a kodak a legjobb. Az elozo gepem az agfat szerette, erdekes. Tetszett a felvonulas meg a rendezvenyek, csak hat akkora tomeg volt, hogy delben mi mar le is leptunk, elmentunk piknikelni a parkba ebed gyanant, aztan meg egy 3 oras setat tettunk itt a kozelben, Cliffordban. Meg egy olyan helyes kis falut regen lattam, persze a fotokeszitesi osztonom meg megvolt, igy ott is kattintgattam rendesen, amit a penztarcam fog leginkabb banni. Penteken menni akarunk az orosz cirkuszba, a heten erkezik a varosba a satras cirkuszuk, ezer eve nem voltam cirkuszban, talan utoljara olyan 8 eve az Otvos cirkuszban, az viszont tenyleg nagyon jo volt. Pentek este egy masik opernel lesz talalka, ugyanis a csaladja elutazik a hetvegere, igy mi meg bekoltozunk pentek este. Lesz sutes-fozes kelet-europai modra, amit itt mar nagyon hianyolok, szombaton meg felfedezzuk az o falujat, ott meg nem jartam. Lanyok, valaki kuldjon nekem egy langos receptet, teljesen ki vagyok ra ehezve, mindenkeppen csinalni akarok. De legyszi, a leheto legkisebb adagot adjatok meg, ugyanis nem igazan tudom, mit tudnek itt kezdeni 20 langossal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112551 (110)
     
  9. Torolt_felhasznalo_112551
    Torolt_felhasznalo_112551
    2002. Április 22. 11:25118.
    Szia TITÁCSKA, drága vagy!! Köszönöm a villámgyors infokat! Kérdezhetek még? Nem szeretnélek feltartani, úgyhogy intsél ám le nyugodtan! :))) Csak az a helyzet, hogy Bennetek van bizodalmam, hiszen Ti is átmentetek mindezen. Szóval a 3. pont a listán: "Pass oder Staatsangehörigkeitsnachweis, vagyis állampolgársági bizonyítvány" (magyarul is megadták). Úgy gondolom, hogy elég az érvényes útlevél (hiszen ott az "oder" is), meg ezt a papirost akkor állítják ki azt hiszem, ha az illetőnek nincs érvényes útlevele (ráadásul ahogy utánanéztem, egy elég macerás, hosszú procedúra, az önkormányzat terjeszti fel a belügyminiszterhez) . Nem emlékszel, hogy Neked anno kellett ilyesmi? Köszi a tanácsokat a suli- és munkapapírokra vonatkozóan is! Most beszéltem Andival telefonon, ő is mondta ezt. Sosem lehet tudni. . . Hosszan beszélgettünk, épp csomagol, 1/2 6-kor indul a gépük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. Április 22. 10:59117.
    Tisztara beizgultam erre a témara, és kicsit utananéztem még. Ha még nem voltal ezen az oldalon, akkor ajanlom: ott a Heirat-nal sok infot lehet lekérni. De ott is csak annyit ir, hogy a Magyar külügym. aposztilljaval ellatott bla-bla. . http://www. eda. admin. ch/budapest_emb/e/home/recent/zwst. html#0034
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. Április 22. 10:44116.
    Cris: délutan, ha alszik a pöttömpanni, utananézek, mi miket intéztünk anno. Hatha tudok még valamit segiteni, akkoriban azt hittük, nalunk nagyobb experte nincs e téren, mert azt a sok utanajarast. . . Remélem ma mar minden egyszerübben zajlik. Csao
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. Április 22. 10:40115.
    Hello Cris! Feltöltödtem!:) Na, nekem is kellett nyolvanhatezer helyre mennem ilyen-olyan okmanyokkal, fordittatni, pecsételtetni, magyarazkodni. . . Az Apostille szo szerintem hiteles pecsétet, azaz hitelesitett okmanyt jelent. Ne röhögjetek ki, ha nem, de nekem igy lenne logikus. Nalam is mindent szazszor at kellett nézni, nézetni, hogy hitelesitve van e, minden alairva, kitöltve, stb. De közben elökaptam férjem javaslatara a Fremdwörterbuch-ot, és ez all benne: 1. Randbemerkung, 2. nachschrift zu einem schriftstück. . . megjegyzem, hogy ich komme nicht druuus, de lehet hogy tovabbsegitettem. :) Sok sikert, türelmet, kitartast, és pénzt a forditasokhoz, kérelmek kitöltéséhez, etc. :)Javaslom, minden papirodat (iskolai, munka) forditass le, soha se lehet tudni, mire lesz jo! Pusz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_112551
    Torolt_felhasznalo_112551
    2002. Április 22. 10:26114.
    Drága Lányok, segítsetek!!! Itt hever előttem a zürichi Zivilstandsamt listája a notwendige Heiratspapiere für eine ledige Braut/Ungarn -ról és azt írják, hogy a hiteles fordítással ellátott okmányokat a Külügyminisztérium által "mit einer Apostille zu legalisieren" szükséges, vagy ha nem, akkor ezt a svájci követség is megteszi. Gondolom, valamiféle hitelesítő pecsétről lehet szó, de nem tudjátok, mit jelent az "Apostille" szó?? Szégyen, de fogalmam sincs. Előre is köszönöm a segítséget! TITA, szia, Neked is köszi a biztatást!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. Április 22. 10:13113.
    Sziasztok! Tita: ment privibe a telefonszam es a cim. :)) köszi, hogy elhozzátok a csomagunkat. Kata: akkor nem veszek Neked kolbaszt, ha Müchsli visz majd:))) Na most megyek, mert be kell pakolni. . . üdv Mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. Április 22. 09:53112.
    Jajj, mégegy. köszi mindenkinek a neveket, amiket ajanlottatok. Ugy néz ki, hogy még sehogy sem allunk, de nekem egyre jobban tetszik a Mark név. Szerintetek? Most tényleg elhuzok, mert lemerült a compi aksija. Csüsz zäme
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. Április 22. 09:49111.
    Sziasztok lanyok, hogy telt a hétvége? Nalunk minden okés volt, gyerek jol aludt, igy egyértelmüen mi is!! :) Ritka pillanatok, de mire belejövünk jön a masodik schreihals! :) SALI: üdv. a fedélzeten. Andi mar értesitett megérkezésetekröl, mar kértem a telcsiszamod is, ugyhogy mi is felkerekedünk nemsoka és elhozzuk a cuccost. Andiékét is, és majd itt lesz az elosztas. Mégegyszer köszönjük. :) Cris: tényleg olyan jo, hogy jössz, meg mar ugy néz ki, hogy augusztustol allando lakhelyed lesz Svajcban is. én sem jelentkeztem ki sehonnan Mo-n, személyim van, anyunal lakok elvileg, a mai napig jön a kopogtato- és a tüdöszürö cetli is. :) Nekem most oktoberben jar le az 5. évem itt, ésnem tudom mi fog jönni. A C-re a kérelem, vagy mi? Tudja valaki? Utlevelet meg csak hosszas utanajarassal lehet igényelni? Mi a magyar utlevél meghosszabitasat is itt szoktuk beadni Zürichben, a magyar konzulatus kirendeltségén, csak egy nö van ott egy kis irodaban, ö szokott mindent elintézni. Mög Jasmine magyar utlevelét is, de ne tudjatok meg, mennyit kellett varni. Nem kapkodjak el az ilyen dolgokat sehol sem. MUESLi: mi ujsag? fejlemény? Jelentkezz, ha tudsz valamit, és esetleg tudnék segiteni. okszi? STUVI: szerdan oké, én 1 oratol vagyok bennt, de még irok priviben is a nap folyaman, vagy holnap. Ha nagyobbat vesztek feltétlen gyertek, mert van 15%-om. GRACE: mi ujsag? nagyon eltüntél! Svajc történelme egyre jobban kezdd izgatni ugy mélyebben is, ezért belemélyedk egy kicsit a szakirodalomba asszem. Pusz nektek, most mennem kell, de még annyit akartam irni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112551 (110)
     
  17. Torolt_felhasznalo_112551
    Torolt_felhasznalo_112551
    2002. Április 22. 09:13110.
    Sziasztok Lányok! Mindenkinek köszönöm a házasodási infókat és a biztatást. Tényleg nagyon jó érzés, hogy lesznek kinn ismerőseim!!! STUVI, én is pontosan ezt a két lábon állást szeretném megvalósítani (nem akarok feladni itthon mindent, nem szeretném a személyimet sem elveszíteni, sőt, még az is megfordult a fejemben, hogy a TB-t sem). Kérdezhetnék Tőled esetleg majd priviben dolgokat? Kedves SALI, üdvözlet újra a fedélzeten! Nagyon örültem, hogy felhívtál szombaton, olyan jól esett! Mennyi idő alatt sikerült "lezavarni" ezt a kis távolságot? MAjd később még benézek, most muszáj mennem. Legyen szép napotok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. Április 22. 09:04109.
    Szia Sali!! Na, hogy telt a szabi? Jol vagytok? Kiunokaztad magad? Nagyon köszi a fuvart, en majd elugrom erte, jo? Hivlak. Pussz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. Április 22. 09:01108.
    Szep jo reggelt mindenkinek! Na reggelre megerkezett a hetvegere beigert napsütes is. Szundiekkal fondüztünk tegnap este, szombaton volt a feleves evfordulojuk. . . . rohan az idö, de a lenyeg a lenyeg, nagyon szerelmetesek es jol erzik egymast!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_233368
    Torolt_felhasznalo_233368
    2002. Április 21. 23:14107.
    Forro öleles mindenkinek. Ma este 8-kor erkeztünk vissza. Valbi, Titacska, a csomagjaitok is velünk utaztak. Mikor ohajtjatok atvenni? A c@fehaz mikor zöldült ki?Vagy csak nalunk a tavasz hozta? Meg nem olvastalak Benneteket, de majd kesöbb. Pusza a hasitokra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. Április 21. 22:37106.
    Gondoltam benezek meg igy a fondü emesztese közben. Zsömke, te meg ki vagy? Titkos olvasotaborunk tagja? Katalany, akkor nevezzük neven a dolgokat! :o)) Azert nincs harag, ugye? Es fossuk a szot együtt tovabb, nem?? Ezek szerint imadjuk egymast olvasni! Mi az, hogy folytatas kerlek, hat nem volt eleg? Most kiirtam magam egyelöre. Stuvi, tenyleg a sitteles fel sem tünt a sok szövegeles közepette! Ahogy en ismerem eddig Svajc törtenetet, semmifele gazdagsag nem volt a vilaghaboruk elött. Söt. Tenyleg szegenyseg volt. A vilaghaboruk hoztak meg az anyagi javakat. Erre akkor most mindenkinek joccakat kivanok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. Április 21. 17:53105.
    Szia! Füredhez annyi hozzászolásom lenne, hogy én is ott éltem amig férjhez nem mentem. Nagyon szeretem azt a helyet. Sajnos picit távolabb kerültem a településtől. De amint van szabadidőm rögtön megyünk a családommal.
    előzmény:
    walbi (100)
     
  23. Torolt_felhasznalo_654328
    Torolt_felhasznalo_654328
    2002. Április 21. 17:48104.
    Hali!Szia Tüütschök, jo hallani felöled!!Ezt a meleget én is hallottam, de itt akkor éppen befagyott a seggünk a hidegtöl, ugyhogy olyan nehezen hihetö volt. Most mi a helyzet?Svajcrol annyit, hogy a férjem szülei is tök szegények voltak, de itt zavarban vagyok. . Allitolag Svajc mindig a leggazdagabb orszagok közé tartozott, honnan ez a hihetelen szegénység?Igaz, hogy egyszerü emberek , de nekem ez szinte egy sokk volt, amikor a férjem mesélte. Mi M. O-n a körülményekhez képest jol éltünk, volt hus, stb. . . Igaz hogy akkor csak 4-en voltunk. Azt el sem tudnam kézelni, hogy ne szavazhassak, hogy a férfiak döntsenek mindenröl. Micsoda kaosz lenne. . . Remélem otthon normalisan alakul a 2 . fordulo, mindenki meg van ettöl örülve. KATALANY:mi is gyüjtjük a focistak képeit, interneten lehet utanarendelni. Fejlödött a dolog. De azért megy a csere-bere is. A biro rendes volt. 7:4 utan mar csak vigyorogtunk mint a tök. WALBI:Akkorat röhögtem az egyik kifejezésen amit irtal a sittelésröl!!!:-)))))Teljesen masképp értettem!Gondoltam, hogy O. K, ha igy nektek jo. . . :-))))A 20 fok eltolodott szerdara, azért remélem, hogy ideér, mert utalok fagyoskodni. Ma nem volt fözöcske, mert vendégek jöttek Brunchra, este esszük a maradékot. Olvastatok a Stahl Judit malac receptjét a NL-ban?Annyira jol van leirva, hogy folyik a nyalam, akarhanyszor ragondolok. Na pusszantas!
    előzmény:
    katalany (103)
     
  24. 2002. Április 21. 16:37103.
    elvonasi tünet. . . SZOFOSAS galambom!!!Mert te sem (mint én sem ) tudsz KEVESET beszélni. Imadom én is a szofofast és bizom abban, hogy majd csak leallit a hallgatosagom, ha mar nem birjak. Minden bötüdet örömmel olvasom te lyany, jöhet a folyttas. . . de akkor nem lesz Olinak vacsora. Javitani kell azonban azt, hogy itt a nök csak a 80 évektöl dolgoznak. Ez nem egészen fedi a valosagot. Az én munkam alapja a paciensek életrajza. Erre épitjük a therapiankat. Innen tudom, hogy bizony dolgoztak ezek mindig, nem naccsagosok voltak, takaritottak, cselédkedtek, egy felszolgalonö, vagy eladonö mar tanult asszonynak szamitott. A lanyok felsöfuku képzése az persze lehet, hogy a késöbbi években valt természetessé. Az életszinvonal igen szerény volt a vilaghaboruk elött, mondhatnam szegénység volt, ezért az a rengeteg kivandorlo, Amerikaba/Kanadaba/Ausztraliaba/Magyarorszagra (Helvécia) etc. Na akkor megyek én is vacsit fözni, nagyon büdös a tanulas!Pusszantas
    előzmény:
    walbi (101)
     
  25. 2002. Április 21. 16:33102.
    Hallo Lanyok! Gondoltam benézek, és meglepödve lattam, hogy milyen nagy a forgalom. A svajciakhoz annyit tennék még hozza, hogy nem lehet alltalanositani. Itt is van mindenféle ember. En tényleg elég régen élek itt, mindig dolgoztam, igy sok embert megismertem. Azt nem allithatom, hogy sok baratra tettem szert. Nem is nagyon kerestem a baratsagukat az is igaz. Nem volt soha honvagyam, szerettem itt élni. Sok minden tetszik itt, de alltalaban elég rideg embereknek ismertem meg öket. Itt mindenki maganak valo, nem avatkozik bele mas életebe, de az övébe sem enged betekintést. Igaza van Katalanynak, lehet arra adni amit mondanak, vagy igérnek, mert ha igérnek valamit akkor biztos lehetsz abba, hogy meg is tartjak a szavukat. Ez nagyon jo tulajdonsag. Mas vérmérsékletüek, mint mi, kicsit halvérüek szerintem. Talan az idöjaras is az oka, hogy az életük itt mindig a négy fal között zajlik. Egy kicsit lassunak , unalmasnak tünik itt az élet. Talan hallottatok mar azt a mondast; hogy az ember azért dolgozik, hogy éljen, a svajci azért él, hogy dolgozzon. Ebben benne van minden, pozitiv és negativ értelemben is.
    előzmény:
    walbi (101)
     

Címlap

top