Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Svájc

walbi
Létrehozva: 2002. Április 15. 08:50
Szep jo reggelt mindenkinek! Lassan vissza kell szallingozni, ahogy irod Pomat, mert aztan nagyon lemarad az ember az esemenyekkel. Fel a fejjel leany! Akkor ezek szerint szerencseje volt a batyusnak, meg jo, hogy nem rosszabbul vegzödött. Ha a baratnö ott van vele az nagyon fontos. Talan tenyleg igaza volt, hogy nem lett volna sok ertelme, ha ketten vigyazzatok az agya mellett. Persze tudom, milyen az amikor az ember tehetetlennek erzi magat, valahogy segiteni akar. Hivjal, ha nehez a lelked, dumalunk egy maratonit, tudod, mint a multkor is! Stuvi, azert ne ess am letargiaba a kilok miatt! Ami feljön, az valahogy le is megy, nem? Persze, akarni azert kell. Na, en most könnyen beszelek itten, mi? Egyebkent a Judo csalad jol van. Büszke anyuka, büszke apuka, büszke Judoanyuka es büszke Judoapuka. Asszem jot tett Judonak, hogy itt volt anyukaja, egy kicsit megnyugodott. Apukaja meg csütörtökön jött es amikor szombaton ott voltam, csak tartotta a kisleanyt es mondogatta, hogy ö ugyan nem tudja miert panaszkodtak eddig, mert miota ö itt van, bizony nem sirt egyszer sem. :) Kocsival voltam nala, pedig tudom, hogy tölünk nem jo moka. Meg meseltem is neki, hogy azert imadom a vonatot, mert azzal tuti pontosan vagyok ott, ahol akarok. Kocsival meg allandoan stau van a tunel epitkezes miatt, meg koszalsz vagy negyedorat mire parkolohelyet talalsz. Valahogy nem volt kedvem vonatra ülni, mondom igy szombat kora delutan nem hinnem, hogy stau lesz. Aha. Persze, hogy hazafele volt es nana, hogy negyedorat kerestem parkolot es nana, hogy ugy szakadt az esö, hogy minden ködlampat bekapcsolva is alig lattuk egymast a vizfelhöben. Akkor minden anyukanak kitartast mara.
  1. 2002. Április 21. 15:42101.
    Huuuu! Ne szidjatok am nagyon, amiert teleirtam itten az etert! Ez biztos a kethetes elvonasi tünet eredmenye! :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. Április 21. 15:41100.
    Anyukam ott vegezte az apolonökepzöt, a szivkorhazban volt gyakorlaton. Annyira megszerette Füredet, hogy odacsalta az aput is. Akkor meg csak együtt jartak. Aztan alberletbe költöztek es összehazasodtak. Lovason nezegettek telket, apu is ott melozott. Aztan a nagyi nem engedte eladni az otthoni hazat, igy megint visszaköltöztek. Par heten mult, hogy nem a veszpremi korhazban lattam meg a vilagot. Mindig visszahuz a szivem! Söt az elsö ferjem is Füredi volt, ott laktunk 2 evig, a vörös templomban mondtam elöször az igent. . . . A mai napig ugy van, hogy ha hazamegyek, mindig Füreden is töltök par napot. A nyari balatoni nyaralasra nalam csak Füred es környeke jöhet szoba. Jesszus! Itt verem a billentyüket mar idötlen idök ota! Schluss, megyek a dolgomra. Mindenkinek meg jo vasarnapot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. Április 21. 15:4099.
    Mert baromira becsülik, hogy megtanultam külfödi reven, ugy hogy nem is irott nyelv, nincs hozza könyv. (Most mar lattam ilyesmit!) Nehogy azt higgyük am, hogy ez otthon forditva nem igy van! Dehogynem! Ez az angol srac egy nagy cegnel dolgozik otthon, ahol abszolut az angol a tarsalgasi nyelv, minden dolgozo beszel angolul. Az elejen ugy volt vele, hogy hat ez neki szuper helyzet, hal' istennek soha nem kell megtanulja ezt az eszmeletlen nehez magyar nyelvet. Duma. Idövel ra kellett jönnie, hogy megiscsak akkor ervenyesül igazan, ha megtanulja annak az orszagnak a nyelvet, ahol elni akar. Miota ezt beprogramozta maganak, egesz maskepp forognak a kerekek! Es hat gondoljunk csak bele, hogy micsoda balzsam büszke magyar lelkünknek, ha egy külföldi a mi kis egyedülalloan nyakatekert anyanyelvünket folyekonyan beszeli! Egyebkent a magyar büszkeseg, a magyartudat vilaghirü! Minden nehezseg es feketepont ellenere minden magyar a lelke melyen igenis büszken viseli, hogy magyar. Ez a baratnöm is mielött hosszabb idöt töltöt volna Angliaban a baratjanal, nem igazan ertette, hogy miröl regelek neki, mikor ide kijöttem. A ferjem a mai napig racsodalkozik rendszeresen arra, hogy micsoda hazatudat van bennem. Itt bizony nincs ilyen. Na, ezt most mind jol kiveseztem. Azert tök jo, hogy van kivel mindezt vesezni! Nora, el is hiszem, hogy ha az ember igy gyermekestöl itt mindig csak otthon van, nehez egy idö utan emberi tarsasag nelkül. Te magad is igenyled es hat ahogy Andi es Tita mondjak, idövel a gyerköcöknek is hianyoznak a jatszotarsak. Na tessek, milyen kicsi a vilag mi? Te is Füreden jartal a Loczy-ba? Mik vannak? En is. Ott kezdtem az orosz tagozaton. Az altalanos iskolai orosz tanarom felfedezett nyelvtehetsegnek, szavaltatta velem az Anyegint es feltetlen nyelvi gimibe terelgetett. Nem akartam a hozzank legközelebbe levöbe menni, mert az unalmas, inkabb a Balcsi parton kerestem magamnak. Nem vettek fel a koleszba, mondvan nem vagyok megyebeli, azoknak van elsöbbsegük. Az alberlethez marhara nem lehetett odakötni es vagy hat het utan rajöttem, hogy ez egy remalom! En nem birok negy even at heti 8 (!) oraban oroszt magolni. Ugy ereztem mas sem all az orarendemben csak orosz! Uccu neki, hazamentem es az otthoni gimiben erettsegiztem le, semmilyen szakon. Azert erettsegi utan csak elöjött a nyelverzekes vermersekletem es kimentem egy evre Nemetorszagba tanulni es vizsgazni a Goethe egyetem nyelvtanfolyaman. . . . aztan jött az angol vizsga itt Svajcban es a svajcinemet. . . . lehte megiscsak igaza volt az altalanos iskolai tanarneninek, amikor felfedezett. :o))) Es meg majdnem Lovasra költöztünk a szüleimmel! :o))) Tücsök, te meg mit csinalsz a vilag masik vegen? Mit dolgozol ottan? Ja, kepzeld csak el, Füred bizony nagyon is a szivem csücske!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. Április 21. 15:3798.
    Atya gatya! Nem mondom, megint beindult mindenkinek a mondokaja, akarcsak a rokka! Szuper. Olyan jo kis dunnyogos idö van. Allitolag lett volna napsütes es vagy 20 fok, csak nem tudom Svajcnak melyik reszen. . . . Tita, Andi a bebitemat tovabb szöve. Ismerem a buktatokat en is, föleg, hogy most mar lassan minden baratosnem es ismerösöm gyerekkel lesz megaldva. Legalabbis ez a 2002. -ik ev ezt jol megoldotta. Abban a kiveteles helyzetben vagyok, hogy a ferjemmel felvaltva tudjuk majd megoldani a sittelest. Ezert is mehetek 50%-ban dolgozni. Ha öt nem lehetne bevonni, akkor mas koncepcio kellenne. Bar meg kell mondjam, hogy ebböl a szempontbol megvan az elönye, hogy egy ilyen kis faluban lakunk, mert összetartanak az anyukak. Megoldjak ugy, hogy felvaltva vigyaznak egymas gyerekeire, hogy dolgozhassanak. Ket kolleganöm is igy dolgozik. Katalany, ez a nöi feltöres a melo miatt nem lesz jobban megengedve. Kepzeld csak el, egy csomo uj munkahely kellene a sok nönek, ha hirtelen az iskola- es ovodarendszer megengedhetne a munkabirast! Nalunk ugye nagy apparatus van: bölcsöde, ovoda, iskola, napközi. A bölcsi es a napközi itt nem letezö intezmeny, amihez szakkepzett szemelyzet, hely es organizacio kellenne. Gondoljunk csak arra az apro reszletre, hogy nalunk minden intezmenyben megoldva a kajaltatas is. Itt ez szinte elkepzelhetetlen. Ezt azert nem lehet csak ugy hamarjaban 10-20 ev alatt elöteremteni. Mert bizony itt kb. a 80-as evektöl ebred a nöknek munka iranti vagya. Bar a nagyobb varosokban kezdödik azert valami. Van egy ismerösöm, aki ugynevezett Kleinkindererzieherin. Total nem elterjedt szakma, meg neki is Zürichbe kellett költöznie, hogy egyaltalan melohelye legyen, mert annyira nem ismerik meg. Hogy tovabb vesezzem a temat Svajccal kapcsolatban, ugyan nem elek meg olyan regota itt, mint mondjuk Maria es Katalany, - csak 4, 5 eve - de egyetertek Katalannyal. Igenis, hogy en is szeretek itt lenni, bar a kezdeti nehezsegeket baromi nehezen vettem es parszor legszivesebben megvettem volna a retourjegyet! Egy kicsit azonosulni is kell azzal a mentalitassal es atmoszferaval, amiben el az ember. Ettöl eltekintve, a mai napig honvagyam van. Mivel 100%-ban dolgozom evi 20 nap szabival es elegge kötött a munkaidöm, sajnos nincs sok lehetösegem otthon lenni. Persze, attol is függ, hogy milyen tipusu az ember. Marzipan, van egy baratnöm, akinek angol a baratja, ö peldaul köp es fuj az angolokra, nem birna ott elni. At is tettek a rezidanciat Magyarorszagra, a srac total jol erzi magat. A svajcinemet beszelökepesseghez meg annyit, hogy igenis vagy megszokik vagy megszökik. En is vedekeztem ellene az elejen kezzel-labbal. Hogy akkor majd szep nemet nyelvtudasom total elveszik. Igenis beszeljenek velem nemetül. Viselni kellett a következmenyeit! Nem is fogadtak el mindenhol ugy, ahogy most, mert megtanultam. Es tudod mit? Annal jobban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_236494
    Torolt_felhasznalo_236494
    2002. Április 20. 23:1197.
    A badacsonyos történetről jutott eszembe nekem is egy hasonló. Amikor még Füreden (!) jártam gimnáziumba, megálltak mellettünk kocsival németek és azt kérdezték, hogy lofasz felé jó irányba mennek-e. Többször rákérdeztünk, mire -jó németesek lévén- rájöttünk, hogy Lovasra akarnak menni, csak így ejtették. ;) A 10 fr lehet, hogy sok bébiszitternek, de ennyit kért, én meg nemigen tudok alkudni. Egyébként a helyi Frauenvereintól küldtek egy címlistát, onnan van ő is, és ott min. 8 Fr-ot javasoltak. Gondoltam, az a 2 frank óránként már mindegy, fő, hogy rendes legyen a gyerekhez és megbízható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. Április 20. 22:3196.
    Na, te is posztolsz, mint én?Jövö héten lesz egy vizsgam, utana 2 hét szünet, majd ismét 4 honap gyakorlat. Summa summarum oktober közepén leszek kész!Te meddig hegyezed még magad Amerikaban?A melot most elfogadtad, vagy még gondolkozol?puszi
    előzmény:
    tuutschok (95)
     
  7. 2002. Április 20. 22:1595.
    Szia Kata!Rendes vagy, hogy ugyeletet tartasz. Tenyleg tok jo itt, de hamarosan lejar a gyorsvizit. Lassan a munkara is kell gondolnom, de nem szeretnem elkapkodni. Mi van a vizsgaddal?Sokat olvastam rolatok, de a tokeletesseg igenye nelkul, igy nem tudom, keszen vagy-e. Mikorra tervezitek a bulit es kb. hol?
    előzmény:
    katalany (94)
     
  8. 2002. Április 20. 21:5894.
    hallo Tücsök, örülök, hogy jol érzed magad!Nem vagyok bigamista, szép sorban haladnak a férjek, egyik a masik utan!STUVI, oh yeah, mind a kettö CH. Magyar parom hivatalosan még nem volt. (de még lehet. . . )Tücsök, nem elkenödni, hat persze, hogy kapos vagy te!50 év mi az?Mi legalabb mar tudjuk mitöl döglik a légy, ugy hogy a selejtek elhaladhatnak hosszu tömött sorokban!Ird csak a mondokadat, minket minden érdekel!Stuvi, a trehany gyermekem elveszitette öcséd cimét. Most meg sir, hogy nincs neki. . . mondtam jo, szolok neked, csak ne rijjon. Akkor te ma ott örjöngtél a palya szélén és lehülyézted a birot?De irigyellek!!!!!Mi egy örült focirajongo csalad vagyunk/voltunk. Alig varom a WB-t, bar most igy nem annyira dögös, hogy Svajc nem lesz ott. DE 94-ben volt a nagy durranas!Majd erröl is mesélek részletesen, egyik legszebb élményeim közé tartozik. (a lanyimmal az ovoda/alsoiskola udvaran olalkodtunk tizorai szünetben és alkudoztunk a focistak képecskéire a pici gyerekekkel. . . mert gyüjtöttük és ragasztottuk csaladilag a füzetbe. . . )A majusi összeröffenést valahol a szabadban kellene tartani, nem?Pusszantas
    előzmény:
    tuutschok (93)
     
  9. 2002. Április 20. 20:4693.
    Hi girls! How are you doing???Na mit szoltok, hogy megy az angol?Ezer eve nem hallottam feloletek, de most tuzkozelbe jutottam, s mindjart orommel konstatalhattam , hogy meg vagytok. Hala Katalany emlekezetenek, Ti is tudhatjatok, hogy nem lustasagbol nem jelentkezem, hanem uton-utfelen vagyok, ahol nem mindig van lehetoseg a jelentkezesre. Jelenleg vendiakkent az American University compitermeben ulok Washingtonban. Innen szorom a puszikat feletek. Hogy micsoda ujdonsagokat lehet hallani feloletek. . . ??? Walbi, Te Fureden eltel???Mikor es hol?En ott szulettem. Te Kata, hat mar majdnem megevett a sarga irigyseg korbacsos naszutad miatt. Igazan aktualis lenne reszemre is, mert magam is 50-es jubileumot kell, hogy unnepeljek. Attol felek, en elaproztam a lehetosegeket, de talan nem keso???Te jol hallom, Neked ket svajci ferjed van???Ezt hogy csinalod?Hogy mi minden van itt Washingtonban!!!Tegnap elmentunk a lanyommal es egy masik leannyal egy zenes helyre, ahol fantasztikus jo latinamerikai zene volt. A barpultnal ultunk, Pisco Sour-t ittunk. Ket sotetboru ill. korom fekete hapsi megallt a hatunk mogott es odaszolt magyarul, egeszsegedre, s el kezdtek meselni, hogy ok magyarok. Lanyommal majdnem lefordultunk a szekrol a rohogestol, az urgek persze nem tudtak, hogy mi magyarok vagyunk. Kesobb aztan elmeseltek, hogy voltak egy magyar partyn itt Washingtonban levo Kossuth-hazban es ott tanultak nehany szot, s valoszinu, ezzel a kulonlegesseggel akartak eladni magukat. Olyan iszonyu rekord meleg volt mikor megerkeztem. Tuti, hogy 40 fok felett arnyekban. Az en poggyaszomban pedig harom sal es kesztyu is talalhato. Masnap strandpapucsot kellett vennem, de mar abban sem megy a gyaloglas, s most amerikaiasra vettem a figurat es mindenhez treningcipot hordok. Kulonben nagyon szimpatikus a ez a varos. Soha nincs olyan elveszettsegi erzesem mint videki lanynak Budapesten. Tagas es egyertelmu utvonalak, egymast figyelo soforok, rengeteg fa, kedves, figyelmes emberek. Kerdeztem is a lanyomat miert vigyorognak ugy ram. A valasz: hat ezek ilyenek. . . megiscsak jobb erzes, mintha boszmen jarkalnanak le-fel. Annyi mindent irnek, de gondolom mindannyian elvezitek a nyugodalmas hetveget, s futyultok a szomenesemre. En is igy tenem. Majd meg jelentkezem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. Április 20. 18:2392.
    Stuvi! Ezer koszonet, ez az!!!!! :-) Orakig keresgeltem mi a fene lehet a virag neve, kepet kerestem rola a neten. Megegyszer koszi! ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654328 (91)
     
  11. Torolt_felhasznalo_654328
    Torolt_felhasznalo_654328
    2002. Április 20. 18:1591.
    Sziasztok!POMAT:Edelweiss az, amire gondolsz?az itt nagy nemzeti virag. (HAvasi gyopar??)Botanikusok help!:-)))KATALANY:svajci mindkét férjed?Sok mindenben igazad van, amit az itteniekröl irtal. Nekem is volt sokaig kisebbségi érzésem volt, de mar elmult. Nekem is van 2-3 jo baratném, akiknek szinte mindent elmondhatok. Az egyik azzal tisztelt meg, hogy elsönek a férje utan nekem mondta el, hogy gyereket var. . Ö a szomszédom, de a 3 lépés megvan. Nekem sem hianyozna, ha este 10-ig itt ülne valaki, vagy reggel 7-kor mar jönne kavézni. Otthon hajalamosak az emberek a legintimebb dolgaikat egy vadidegennek elarulni, itt olyan nemigen van. De ha arra kerülne a sor, hogy M. O-n kellene megint laknom, akkor hat mennék. Sokszor gondolkodtam, hogyha mondjuk a férjemmel történne valami(ne adj Isten), akkor hazamennék. Na, elég az elmélkedésböl. E-Nora. Nem sok az a 10 Fr oranként?Megkérdezheted a Mutterberatungnal, hogy mi a tarifa. Igaz, hogy mi idéknek szamitunk, de ez nekem soknak tünik. JAJ!Voltam ma a kisfiam meccsén, 9:4-re elkalapaltak az ellenfelet. Olyan jo volt nézni:-))))Nemsokara jön a WM-akkor nem lehet majd a hapsikhoz szolni. VAn mar valakinek ötlete, hogy hol lehetne, és mikor a következö bulit csinalni?Most mar elhozom a gyerköcöket is, ezért jo lenne valami nagyobb helység. Sokan vagyunk:-))Tsok mindenkinek, elrablom a férjemet, és elviszem moziba. hatha ragad ra egy kis romantika!!
    előzmény:
    Pomat (90)
     
  12. 2002. Április 20. 17:3190.
    Sziasztok! Most csak egy kerdes erejeig ugrottam be. Lanyok, meg tudnatok mondani mi annak a viragnak a neve, aminek feher szirmai vannak, es sarga a belseje, gyakran fordul elo Svajccal kapcsolatban, amolyan nepmotivum szeru, sok esetben a feher (neha sarga vagy arany) szirmok kozott a belsejet a svajci piros alapon feher kereszt adja. erdekelne a virag neve is, meg ha esetleg van a motivumnak kulon neve, akkor az is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. Április 20. 16:1989.
    Ma azutan nincs nagy forgalom!ANDIBABA, Muschli telefonalt, hogy ma repül ö is haza és hoz nekem hazait!(Szerdan jön vissza)Akkor ne rohangalj az én cuccaim utan is!(amennyiben elkerüli figyelmedet az iromanyom, természetesen mindent atveszek duplan is!)NORA, a Svjciak (elsö pillantasra)valoban tartozkodobbak, mint a Magyarok. De azt hiszem 25 év tapasztalata untan mondhatom, hogy megvan ennek a jo oldala is!Mindig tudod, hogy mire szamithatsz. Itt az igen az igen, anem pedig nem. Mi Magyarok szerintem sokszor felületesebbek vagyunk, sokszor mondunk dolgokat, amit nem ugy gondolunk. Hintjük a pudert és mindenki tudja, hogy ez csak puder, semmi mas. Ha jobban megismered ezt a népet, rajössz arra, hogy mindig ugy van ahogy mondja, nem kell leforditani a dolgok értelmét. A 2. Vilaghaboru egy külön téma, erröl irtam tavaly a szakdolimat, ha érdekel majd mesélek erröl részletesebben is. Nekem tetszik, hogy békében hagyjak az embert, nincs csöngetés, kivancsiskodas, elvarasok amik tulzottak. Ha vendéget hivsz, vagy téged hiv valaki, mindig hozzateszik, hogy mire. (vacsorara, kavéra, reggelire, egy pohar borra stb)Nincs az a feneketlen felhajtas, ami a masikat szinte guzsbaköti, hogy akkor majd nekem ist ezt kell nyujtanom. . . Véleményem szerint szerényebbek, öszintébbek, valahogy igazabbak. (Tisztelet mindig a kivételnek!)Es hüségesebbek. Ha mint barat el vagy fogadva, akkor ez megmarad egy életen at. Nincs olyan, hogy egyszerüen csak eltünik valaki, mert lusta irni, vagy telefonalni. En nagyon szeretem és becsülöm az itt élö embereket. Stilusuk van. Persze, hogy mas mint otthon, de énhozzam közel all ez a mentalitas. Jaj, lanyok, ma fodrasznal voltam, de ugy elizélte a hajam, hogy most ki sem merek menni az utcara. SATIR helyett, szinte tiszta szökére festett!Rém hülyén nézek ki, csak itthon lattam, hogy mennyire. Most mehetek vissza jövö héten, hogy fessen mar bele néhany barna csikot is, mert igy ugy nézek ki, mint egy moszkvai piaci kofa!Na akkor mindenkinek szép hétvégét, lassan enyhül az idö, lehet a földet turni a kertben!Pusszantas
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236494 (88)
     
  14. Torolt_felhasznalo_236494
    Torolt_felhasznalo_236494
    2002. Április 19. 23:3588.
    Pont a napokban olvastam, hogy meg akarják duplázni a krippés férőhelyek számát. Erre meg is szavaztak egy csomó pénzt, de ez nem lesz elég, mert dolgozók is kellenének oda, abból meg most is hiány van. Én egyébként 10 Frankot fizetek a bébiszitternek óránként. Pedig ő is fiatal. De ha beválik, megéri. Ez a Svájc meg tényleg elég fura hely, én másra számítottam. Igaz, hogy barátságosak az emberek, de igen felületesen, közeledni a világért sem akarnának. Egy helyi humoristától olvastam, hogy Svájc szép ország, csak a lakóit kellene lecserélni. A férjem szerint ez már folyamatban van, hiszen 30 % már idegen. Hogy mennyire gyerekesek ("babaagyúak", ahogy Katalány mondta), azt a férjem kollégája bizonyítja, aki azt mesélte, hogy a második világháború után még évekig az a legenda járta, hogy azért nem támadták meg a németek Svájcot, mert olyan erős a hadserege. Ez teljesen jellemző rájuk, nem? Mindenben ők a legjobbak, de a szomszédig sem látnak el. De nem akarom szapulni őket, azért mégiscsak jó itt náluk. Szerencsére nekem nem kell dolgoznom, csak itthon, ami szerintem full time job, főleg egy egyéves gyermekkel. Remélem nemsokára tesó is lesz. Korábban sosem tudtam volna elképzelni magamat, mint háziasszonyt, most meg egyáltalán nem vágynék vissza dolgozni. Csak az emberi társaság hiányzik, még szerencse, hogy van ez a fórum, így olyan, mintha kedves ismerősökkel beszélgetnék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2002. Április 19. 21:4787.
    Sziasztok lanyok, a babazos temahoz en meg nem igen tudok hozzaszolni, ez meg nem az en vilagom. CRIS, orulok neki, hogy mar ilyen szepen rendezgetitek a tennivalokat, legalabb lesz aki segit nekem, hogy mit es hol kell inteznem, ha nalunk sor kerul kezfogora, bar en nem surgetem a dolgot. Idonk van temerdek, meg fiatalok vagyunk, eloszor letesztelem a fiut egyuttlakas teren, mert ugye lakva ismerhetjuk meg egymast igazan, aztan meglatjuk. Nalunk egyebkent ugy lenne az eskuvo (mar ha lesz), hogy a polgari Svajcban az egyhazi meg Magyarorszagon, de csak 1-2 evre a polgarira. Ugyanis ez nem lesz egy olcso mulatsag, de erdemes ra aldozni, nem szeretnek tobbszor ferjhez menni. Tenyleg, mi van CICAMICAval? Nagyon nagy a csend, tancsak nem az eskuvore keszulnek? KATALANY & MUESLI, en szeretek es mindig is szerettem Magyarorszagon elni, ott legalabb mindig egyenertekunek ereztem magam a tobbi emberrel es nem kellett allandoan bizonyitanom, hogy mar pedig vagyok olyan jo vagy jobb, mint ok. Svajcban nincsenek jogaim, nem tudok dolgozni, ha lenne munkavallalasim, azis csak korlatozva, minden svajci ismerosom ragja a fulemet, hogy miert nem beszelek switzerduutschul, mintha ez egy akkora vilagnyelv lenne. Az iskolai rendszer a leheto legrosszabb, en ott biztos nem fogok gyereket nevelni, volt mar szerencsem babysitterkent atelni a rendszer kellemetlensegeit, es rajottem, hogy mindenhol jobb, mint Svajcban. Az emberekkel altalaban nem volt gondom, mindenki kedves volt hozzam, csak nem birjak megemeszteni, hogy nem beszelem az o nemzeti kincskent tisztelt nyelvuket. Itt Angliaban sokkal jobban erzem magam, pedig egyedul vagyok, idegen kornyezetben, de sokkal, de sokkal jobb, mint Svajc, es szerintem van meg egy kismillio hely a vilagon, ami tizszer kellemesebb hely, mint Svajc. Egyebkent Patrick sincs elajulva Svajctol, sot, azt mondta, hogy o szivesen elne Magyarorszagon, ugyanis nem igazan szereti a svajci mentalitast es ugy altalaban az embereket, es o mindig csodalta, hogy en milyen buszke vagyok a nemzetisegemre, o ugyanis nem az, azt is mondta, hogy svajcinak lenni unalmas.
    előzmény:
    katalany (86)
     
  16. 2002. Április 19. 20:1186.
    Stuvi, szivesen elszorakoztatlak a storyval, latod Schlagwortokban mar el is meséltem!Két év kellett mig a JOGAIMAT érvényesiteni tudtam!Az is igaz, hogy én nem birtam mar tovabb az exel, azt montam, hogy kar minden napért, kiszivja az elniakarast belölem, lesz ami lesz. . . eben. . nem markoltam görcsösen, sejtettem, hogy frustacio lenne a vége, ahhoz meg soha sem leszek elég öreg, hogy elviseljem az ilyesmit. Es azota érzem magam igazan jol. Kapalodzott az öreg, meg szemétkedett, ugy ahogy azt a férfiak szoktak, ha elhagyjak öket. . . hat kapja be, gondoltam én. Nem volt könnyü, de ennek ellenére ugy éreztem magam, mint akinek a lidérc elkuszott a lelkéröl és TUDTAM, hogy csak jobb lehet. (pedig felületesen nézve mintacsalad voltunk, "jomoduak", rengeteg FONTOS barattal, hazzal, nyaraloval, kacsalabbal)Legyen neki!!!!Semmit sem hianyolok érdekes modon!Öcskös jelentkezett mar a leanynal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654328 (83)
     
  17. 2002. Április 19. 19:4985.
    Joestét széplanyok/fokhagymaillatban lengö szépasszonyok!Mit mondjak, én sem vagyok a fokhagyma ellensége és ugy tudom, a fogyasztasa még nem elegendö vallook!!MUESLIKEMNEK, most sik ideg vagy, de azért elmondom, csak ugy összehasonlitas végett, mert hogy direkt kérdezted. En alkkor mar majd 20 éve éltem itt, és ott volt még mellesleg két gyerek akiket nem lehet csak ugy csomagba tenni 16-18 évesen, hogy akkor indulni Mo. -ra. Lehetett volna persze itthagyni öket, de ki tudja miért ez egy anyanak elég nehezére esik. Mire levaltak rolam a csajok addigra "pechemre" befutott egy ujabb férjjelölt. . . tja ez van. Most mar negyedszazada élek itt, de ha ugy adodna miért ne mennék vissza?Habar tudod, 1-2 év, vagy 20-25 év nagy különbség mindenben!Csalad, baratok, munka. . . Enek ellenére inkabb élnék MO-on jol, mint itt megtürtként rosszul. De ez én vagyok, én csak a magam fejével/szivével gondolkodom, mindenkinek mas az értékitélete, nem kell ezt rossznéven venni. Remélem sikerül a vagyidat elérni, itt maradni és jol érezni magad, boldogulni ugy, ahogy azt elképzelted! ANDIBABA még minden aktualis, de csak ha tényleg nem terhellek a dologgal!CRIS egyszer mar mentem itt férjhez!(Egyszer itt, egyszer ott)De csak polgarilag. Mit szeretnél tudni ezzel kapcsolatban?Ne idegeskedj, minden jo lesz majd!Most egy fontos fejezet kezdödik az életedben (és izgalmas!)nem egy tavolsag otthonhoz sem és anyukad is biztos gyakran latogat majd téged és az UNOKAT!Meg itt vagyunk mi is erösitésnek. Nem idegen helyre jössz!TITA, sajnos nem veszik még figyelembe itt, hogy ma mar nem az a vilag van, mint akar 20-30 éve, mikor még természetes volt, hogy az asszonyok otthon nevelik a pulyakat. . . mert elég volt egy fizetés megélni, mert a nök képzése sem volt akkor olyan természetes mint ma (pl. 1971 töl van csak szavazati joguk a nöknek!)talan ennyi valas sem volt mint manapsag, tehat akarva vagy akaratlanul sokkal több nö végez hazonkivüli munkat mint anno. Erre sem az oktatasirendszer, sem pedig a szozialis halozat nincs felkészülve. En sem értem, hogy miért?Talan azért, mert sokba kerülne???? Mar az is nagy könnyebség lenne ha legalabb a gyerekek egy idöben jarnanak az iskolaba, de ahanyan vannak, annyiféleképp mennek. 8-12 ig allando a jövés-menés, cifrazva a minden nap maskénttel. Rengeteg a jo oldala is, mert pl. ismersz olyan orszagot, ahol 1-8, 9- osztalyig valoban ingyenes minden?Könyv, irka, filctoll, vonalzo és körzö stb. ?Itt észre sem veszik a szülök, az iskolakezdést. elmegy a gyerek üres taskaval és annyi. Amire majd szüksége lesz megkapja helyben. Na most csak ennyit. Jövöhéten szerdan vizsga. 8 ORAN KERESZTÜL!!!!!!!!!!Köpködjetek meg, olvassatok ram, minden vajakossagért halas leszek. pusszantas
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112551 (82)
     
  18. Torolt_felhasznalo_654328
    Torolt_felhasznalo_654328
    2002. Április 19. 19:2484.
    CRIS:NEkem itt volt mindkét esküvöm. A papirokat gyorsan megcsinaltak. Otthon is be kellett jelentenem az anyakönyvvezetönek, mert a névvaltoztatast kellett bejegyeznie, meg az esküvö datumat. Én nem vandoroltam ki, hanem van otthon is allando lakhelyem, személyim, stb. A kivandorlas akkor jo, ha van valami értékes butorod, vagy cuccod, amit vammentesen ki akarsz hozni. Akkor a személyidet is ha jol tudom le kell adnod. Lehet, hogy mar nem igy van, javitsatok ki. Most végülis egyik labbal itt, a masikkal otthon allok. Az elején azért, mert a fene sem tudta, hogy hogyan fog alakulni a jövö, meg az olcso jegyekröl sem akartam lemondani:-)))Itt kapsz az esküvö utan egy nemzetközi Auszug aus dem Heiratseintragot, meg egy Familienbüchlein. t. , meg egy Ehescheint. A legelsöre otthon kiallitjak a hazassagi kivonatot. Szoval ez volt 8. 5 éve. Jesszusom, majusban ismét évfordulo:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654328 (83)
     
  19. Torolt_felhasznalo_654328
    Torolt_felhasznalo_654328
    2002. Április 19. 19:1483.
    Hello lanyok!JUDO:Köszi a képet, nagyon aranyos a kislanyod!!!Vigyazz ra nagyon!TITACSKA:A babysitternek a tarifa altalaban 5 Fr. Ha 2 gyerek van akkor 7Fr. De ezek a fiatal lanyok. Ha egy felnöttet akarsz, az bizony draga. Szerdan délelött vagy délutan dolgozol?Nekünk a du. jo, mert 12. -ig van suli, utana szabad . Mégsem mentem haza, mert tul bonyolult volt a gyerekfelügyelet. 3 különféle felvigyazo lett volna 1 napra, az azért egy kicsit sok. Ugyhogy marad a majus vége. Voltam Luzernban egy kicsit maszkalni, ettem egy Vegi Mac-t, erre olyan fa"a epegörcsöm lett, hogy csak ugy tamolyogtam utana. :-((KATALaNY:az ittmaradasod történetét szivesen meghallgatnam, ha hajlando vagy elmesélni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112551 (82)
     
  20. Torolt_felhasznalo_112551
    Torolt_felhasznalo_112551
    2002. Április 19. 16:3382.
    Gyorsan jelentkezem, mielőtt szétszéled a csapat így péntek du. Sziasztok Mindenkinek, megjöttünk a rendkívül épületes, eredményes és izgalmas tréningről. Ezt most nem részletezem tovább. Látom, mindnyájan próbáltuk vígasztalni MUESLIT, remélem, eredménnyel. Persze azért nagyon szurkolok, hogy úgy legyen, ahogy szeretnéd MUESLI, csak ne keseredj neki!!! Egyébként nem egészen úgy van, ahogy írod, hogy én rózsaszínben látom a világot (szerintem Marzipán sem). Mindnyájunknak megvan a maga problémája, nekem is millió álmatlan éjszakát okoz, hogy az egész eddigi életemen változtatnom kell, ha azzal szeretnék élni, akit szeretek. Ez persze nem panasz, csak abszolút nem könnyű. Mindenkinek megvan a maga harca, kinek nagyobb, kinek kisebb. KATALÁNY, nagyon tetszett mindkét mondásod, annyira frappánsan és velősen össze tudod mindig foglalni a lényeget, és át tudsz adni valamit nekünk az élettapasztalatodból. Köszönjük! TITA, üdvözlöm az új családtagot!! Jól debütált? Elneveztétek már? Mi csak az autónkat szoktuk keresztelni, a jelenlegit Józsinak hívják. ANDIBABA, tartsd nyitva a szemed Zoltánkával kapcsolatban, tudod, a lányok rögvest lerohanják a jóképű fiúkat!!! :))) MARZIPAN, ezek szerint nemsokára egy cipőben (konkrétan egy fehér és magas sarkúra gondolok. . . ) járunk??? WALBI, még nem tűztük ki a napot, jelenleg úgy áll a dolog, hogy kitöltvén az Eheschliessung-ról szóló nyilatkozatot, kaptunk 1-1 listát a beszerzendő papírokról (tök precíz, az enyémen magyarul is rajta van a dokumentumok megnevezése), ezeket kell beszereznünk és hiteles fordítással egyetemben személyesen benyújtanunk a Zivilstandamtnál (ezt tervezzük májusban, amikor kinn leszek). Ha minden OK, akkor 10 napon (!!!) és 3 hónapon belül köthetjük az Ehe-t. Terveink szerint augusztus táján kerülne sor az eseményre (polgárilag). Vannak olyan elképzelések, miszerint az egyházit Mo-n tartanánk. Hát, egyelőre ennyit tudok. Egyébként házasodott valamelyikőtök Svájcban? STUVI, azt hiszem, Te kérdezted, hogy a betűt választani lehet-é: ezen a nyilatkozaton volt kb. 6-8 kategória, és be kellett jelölnöm a hovatartozásomat, ennek alapján kaptam meg a státuszomnak megfelelő listát a beszerzendő papírokról. Na, most már lassan befejezem kisregényemet, mindenkinek nagyon jó hét végét, MARZIPÁN, Shakespeare-nak kívánok boldog szülinapot!! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. Április 19. 15:3681.
    Igen ugy nez ki, "megijedtek" a lanyok:)))) na persze pentek van, gondolom mindenki igyekszik hamarabb befejezni a dolgait mert hat itt a hetvege:)))) es ugy nez ki szep ido lesz:))) Tita: megy majd az sms:))) Kisfiammal kozelharcot vivtunk most du-n, mert nem akart elaludni, pedig nagyon faradt, de vegre elaludt:)) Maria: nem leszunk otthon sokaig, mar hetfon este jovunk vissza. Majd nyaron tervezunk egy nagyobb szabit, akkor lehet en otthon is maradok a kisfiuval es ha sikerul lemegyunk a baratnommel meg a kislanyaval a Balatonhoz, csak meg kell keresni vmi elfogadhato hazat. Majd meglatjuk.
    előzmény:
    Titacska (80)
     
  22. 2002. Április 19. 15:2180.
    Sziasztok, azt hiszem, Andi, sikerült elijesztenünk a többieket a babas témainkkal. . . :)) Csak marianna "mert" közbeszolni. . . Ja, amugy ne haragudj ha nem valaszoltam a multkor neked, de akkor lehet, hogy elkerülte a figyelmemet a kérdésed, szoval mégegyszer ne haragudj. Andi, neked is igazad van, vannak ilyenek is, mar én is hallottam rola. Mpndjuk itt 4 éves kortol kezdödik az ovi (hivatalos), addig meg megy a verseny a Spielgruppe-kba, és a Krippe-kbe. Ki hova tud bejutni, és mennyiért. Mar meséltem, hogy egy sima jatszocsoportba is nehéz bejutni, mert 3 éves kor alatt szoba sem allnak veled. és itt nalunk a "faluba" van vagy 14 ilyen csoport. Az a röhej az egészbe, hogy az ember fizet azért, hogy a gyereke jatsszon mas gyerekekkel. Ezért jo a nyar, mert akkor a standon, usziba jol eljatszanak majdnem ingyen. :) Nalunk meg olyan kevés gyerek van a jatszon, vagy csak minket kerülnek, nemtom. . . Noras talcsiiba benne vagyok, majd megbeszéljük, ha hazajöttetek. Addig is irjal majd SMS-t, oké! Mindenkinek jo hétvégét!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. Április 19. 12:5679.
    Sziasztok! Latom babaztok egész nap. De szép idök is voltak azok amikor még babaztam. Most mar unokaznék, ha lenne. Izgaz a férjemnek van két unokaja, rém aranyosak. A nagyobbik 5 éves koraba mar tudott olvasni, pedig nem tanitotta senki. Irni és sz?molni is tud. Nem tudom mit fog csinalni az iskolaba. En is tudtam olvasni, amikor iskolaba mentem. Nem volt velem könnyü dolga a tanitonéninek. Rendszeresen össze pakoltam a taskamat, és haza akartam menni. Titacska én is kérdeztem mar, hogy mit csinalsz, de nem valaszoltal. Most mar tudom. Andika ez nem ér, hogy megint haza mentek. Azért nagyon jo szabit nektek. Szép idö van otthon. Walbikam nem jo a hétvége, jövöhéten megbeszélünk valamit. Katalany ha nem sürgös akkor majd veled is megbeszélek egy talakozot. Mindenkinek kellemes hétvégét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. Április 19. 10:4578.
    Titacska, az otthoni helyzet sem mindig konnyu: egy baratnomnek amikor a kislanya 3 eves korol volt, akkor szuletett meg a masodik kislanya. Oviba szerette volna beadni a nagyobb leanyzot, mert mar tarsasgra, kozossegre vagyott, meg kell is a gyerekeknek. Mikor intezte meg pocakos volt es hat az ovikban nem voltak annyira leleksek, hogy beadja a gyereket. Azt mondtak neki, hoyg a kicsivel ugy is otthon van, akkor maradjon otthon a nagyobb is. Nagy nehezen rengeteg korbe udvarlassal tudta elintezni az ovit.
    előzmény:
    Titacska (77)
     
  25. 2002. Április 19. 10:3577.
    Walbi:hat ez az! a 4 honap fizetett születési szabi. Ez nekem is fura volt eleinte, de mostmar tudom, hogy mar terhesen intézkedni kell a gyerek elhelyezéséröl. Anyosomék tudtak 1 napot vigyazni a Jasmine-ra, aztan most meg költöznek haza juniusban végleg, igy nemtom mi lesz majd 2 gyerköccel. Mar jelentettem, hogy szeretnék januartol dolgozni ujra, de csak 1-1 1/2 napot, aztan még gondban vagyok, hogy hogy s mint a gyerekekkel. és akkor a masik még csak 6 honapos lenne. . . Krippe 88Fr/Tag/Kind, Tagesmutter kicsit olcsobb, de még egy magyar babysitter-en gondolokodunk majd, aki hazhoz jön. Mennyit kérnek egy napra a sitterek? Fogalmam sincs, aki tud egy kb. arat irja mar meg, legyszi! Mondjuk én nem csak a pénz miatt mennék vissza (gondolom te sem), hanem szeretem is a munkamat, meg nem nagyon tudok itthon lenni. Bar 50%, kicsit sok lenne, nem? Magyarorszagon meg van 3 év, vagy hogy, és még bölcsi-ovi sem okoz gondot, hogy beadd! Nem kell évekkel elötte bejelentkezni. Ezt azért néha meg szoktam mondani, amikor a fejemhez vagjak, hogy mennyire jo nekem itt Svajcban. Mondjuk, tényleg jo. . . :)) na, kielmélkedtem magamat, varom hozzaszolasaitokat, mindenkinek van 3perce. :-)
    előzmény:
    walbi (74)
     

Címlap

top