Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bio-világ

*BOSZI*
Létrehozva: 2010. május 20. 14:33

Várunk szeretettel mindenkit, akit érdekel a bio (öko, organikus)életmód, termékek!

Szívesen fogadjuk a külföldön élő magyarok tapasztalatait is!

Törekedjünk a boldog, egészséges és környezettudatos életre!

  1. 2010. május 25. 22:35151.

    Sziasztok!

     

    Tudom, hogy ez nem ötlet, de úgy megérintett ez a kis film:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=Zk4TzacO7Rk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. május 25. 15:24150.

    Ezen a linken a Tudatos Vásárló magazinokból tudjátok megnézni a cikkeket, itt az archívum részben, és mindezt az adott lapszám melletti Online cikkeknél találjátok:

     

    http://tudatosvasarlo.hu/magazin/archivum

     

    A mosásról itt találtok egy jó cikket, melyben a mosószódáról is esik szó:

     

    http://www.okoszolgalat.hu/zold_praktikak/mosos zer

     

    Ezen kívül érdemes még nézelődni ezen az oldalon a bal oldali menüben található Zöld praktikák címszó alatt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. május 25. 15:07149.

    Sziasztok! Ha megengeditek, elmondom az én tapasztalatomat mosószóda és mosódió ügyben.

    Mindkettőt használom a mosáshoz.

     Ha tarka, vagy sötét színű ruhákat mosok, csak a mosódiót használom (nekem rengeteg ideig elég, tavaly vettem utoljára 1/2 kg-osat, s még megvan a fele legalább). 

    Fehér ruháknál mosódiót + mosószódát is használok, igy - szerintem - fehérebb lesz a fehér.

     

    A mosógépet minden hónapban egyszer 2 l ecetsavval átmosatom (beleöntöm a 20%-os ecetsavat, hagyom, hogy az első adag vizet felszívja, néhányszor átpörgesse a gép és utána 1 éjszakán át benne hagyom. Utána teljes programon átmosom a gépet), amióta ezt hallottam és csinálom, nem vízkövesedik le a gépem és nem kell más adalékot adnom a mosáshoz.  Amikor elkezdtem 2 hetente ezt megcsináltam kb 2-3 hónapig, hogy vízkövetlenesítsem a gépet.

     

    A DM-ről szóló hírt köszönöm, tényleg jó, hogy bővül a készletük. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. május 25. 14:38148.

    Én már egy éve így mosok, hogy mosóporral keverem, és egyszer sem volt foltos a ruhám.:-)

     

    Ezen az oldalon keresd meg a mosószódáról szóló cikket! Nagyon alapos.

     

    http://tisztitas-takaritas.blogspot.com/2009_1 2_01_archive.html

     

    Egy kis részlet belőle:

     

    Tisztító, zsíroldó és vízlágyító hatása alkalmassá teszi az erősen szennyezett ruhák, felületek tisztítására, valamint remekül helyettesíti a foszfátos tisztítószereket. Nem veszi ki a textília színét, jól oldja a zsírt, és általános tisztítószerként, mosogatószerként is használható. Használható önállóan, gépi vagy kézi mosáshoz egyaránt vagy a mosóporhoz hozzá keverve, így azonban kevesebb kell a mosóporból.

     

    előzmény:
    wg (145)
    2010-05-25  13:33
  5. wg
    wg
    2010. május 25. 14:07147.

    Orulok neki!

     

    En is Waschsoda neven kerestem, de nem tudtam rendesen nezelodni, csak atfutottam a polcokat, elso latasra nem talaltam, ekkor a ferjem megragadta a Reine Sodat azzal a felkialtassal, hogy ez ugyanez, es mar loholt is a penztar fele....

     

    De elvileg tenyleg ugyanaz a ket dolog....

     

    Es ecetes oblitovel oblitettel mar kotott ruhakat is?

    előzmény:
    ajtoablak (146)
    2010-05-25  13:40
  6. 2010. május 25. 13:40146.

    Szia wg!

     

    En is innen! "Waschsoda" neven lattam a dm-ben, ugy emlekszem, de ha az alapanyag ua, akkor valoszinu az is jo, amit vettel. En meg csak probalkozom az ecetes oblitessel, nem vettem eszre, hogy a ruhak kemenyebbek vagy puhabbak lennenek... A mososzodara en is ugy emlekszem Valiek honlapja alapjan, hogy nem kell aztatni: mosodio a gepbe, belulre zsakban, es szoda a fakkba, ahova a mosoport tenned. (De nem probaltam meg.)

    előzmény:
    wg (143)
    2010-05-25  13:20
  7. wg
    wg
    2010. május 25. 13:33145.

    Meg ezt bemasolom, aztan igerem, leszallok a temarol. Annal is inkabb, mert ahogy olvasgatom (az antalvalin!) ezt is mindenki maskepp csinalja....

     

    Szoval utoljara (tolem) a mososzoda es az antalvalis oldalon talalt informacio:

     

    "Fontos, hogy a mosószódát mindenképpen oldd fel forró vizben, úgy öntsd a mosószeradagoló tartályba, különben foltosak maradnak a színes ruhák." 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_899497
    Torolt_felhasznalo_899497
    2010. május 25. 13:33144.
    Egy cikk hozzászólásai között olvastam. De te egész mást mondasz. Kezdek elbizonytalanodni!
    előzmény:
    wg (136)
    2010-05-25  10:34
  9. wg
    wg
    2010. május 25. 13:20143.

    Koszi!

     

    Egyebkent az en szodam csomagolasan nincs semmi, illetve nem ez van. De en Nemetorszagban elek, itt vettem a DM-ben, es nem mososzoda neven (ilyet hirtelenjeben - egy turelmetlen ferjjel voltam) nem talaltam, hanem tiszta szodakent (Reine Soda). Eleinte nem is voltam benne biztos, hogy a ketto ugyanaz, de a hatoanyag Natriumcarbonat, ami a mososzodae is (Interneten megneztem).

     

    A csomagolasan a mosassal kapcsolatban csak az aztatasrol van szo, a rendes mosasnal pedig annyi van irva, hogy a mosovizet a mosopor hozzaadasa elott szodaval lagyitani kell... No, ezt pl. nem is ertem teljesen....

    előzmény:
    frue (137)
    2010-05-25  11:19
  10. 2010. május 25. 12:33141.

    A figyelmetekbe ajánlanám a következő rádióműsort:

     

    Hallgassátok, mert érdekes dolgokról van benne szó!

     

    Biohírek, receptek

    az InfoRádióban és az interneten!

    Ha az egészséges táplálkozás és a biokultúra hírei és receptjei

    érdeklik, hallgassa az InfoRádió Tálaló című műsorát Biosarok

    rovatát minden szombaton és vasárnap 11.00-kor, vagy olvassa el

    az információkat a www.inforadio.hu hírlapról

    InfoRádió: FM 95.8

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. május 25. 11:51140.

    maessy!

     

    Nagyon köszi a linket, én borzasztóan örülök, hogy fejleszti magát a DM, és reméljük, hogy a jövőben egyre több klassz terméket fognak árulni!

     

    sihegy!

     

    Én a sövénykúti kecsketejszappant ajánlom Neked. Egy pár hozzászólással régebben be is tettem róla fotót.

    Bár még csak elég kevésszer használtam, de nagyon meg vagyok vele elégedve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. május 25. 11:32139.

    Köszönöm ezt a topicot, már most is nagyon sokat tanultam belőle. Elkezdtem bogarászni az antalvali honlapot és igen ledöbbentem, kicsit sokkoltak is a tények.

    Kecsketej szappan ügyben lenne kérdésem: Melyiket ajánljátok/használjátok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. május 25. 11:21138.

    Na, ez kezdetnek nem rossz.

     

    Hozhatnának Logonát meg Natracare-t is, meg a mosószerekben sem ártana Sonett vagy Sodasan, de hátha egyszer majd ....

     

     

    előzmény:
    maessy (135)
    2010-05-25  10:22
  14. 2010. május 25. 11:19137.

    Én is a mosóporhoz keverem a mosószódát, és kiválóan működik.

     

    Egyébként még a mosószóda csomagolásán is ez áll, hogy így használandó.

    Meleg vízben szerintem akkor kell feloldani, ha mosogatni vagy súrolni akarunk vele.

     

     

    előzmény:
    wg (136)
    2010-05-25  10:34
  15. wg
    wg
    2010. május 25. 10:34136.

    Tenyleg ezt olvastad a mososzodarol? (Hogy feloldjak vizben?) Hat, en ilyet nem olvastam, pedig en is az antalvalirol szedtem a dolgot.

    Nagyon nehezen birkozom meg ezzel a honlappal, nekem nagyon attekinthetetlen, nem is csodalkozom, hogy ebbol az infobol kimaradtam.

     

    En mindenhol csak azt lattam, hogy 1-2 Evokannal tesznek a mosoporhoz (mosopor helyett). Es en is igy csinaltam. Na, akkor megint utananezek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899497 (102)
    2010-05-22  14:29
  16. 2010. május 25. 10:22135.

    Figyelmetekbe ajánlom:

     

    A DM bővíti termékpalettáját több natúrkozmetikummal a közeljövőben. A termékek - ha jól látom- BDIH-s  jelzéssel rendelkeznek.

     

    Itt megtudjátok lesni.

     

    http://www.dm-drogeriemarkt.hu/content/szolgaltatasok /Termeszetesenszep.html

     

    előzmény:
    *BOSZI* (1)
    2010-05-20  14:33
  17. wg
    wg
    2010. május 25. 09:48134.

    No, mosodios tapasztalatom meg nincs, viszont a mososzodat mar bevetettem.

    Vasarnap a fiam hofeher kotott mellenye eperfoltos lett . Eloszor megprobaltam az epeszappannal kiszedni, de sajnos nem sikerult, csak halvanyodott a folt. Ezert ejszakara beaztattam mososzodas vizbe, es reggel alig akartam hinni a szememnek: eltunt a folt! Teljesen, egyaltalan nem latszik semmi, megint hofeher a melleny.

    (Termeszetesen a ferjem mindjart megjegyezte, hogy valoszinu normal mosopor, tisztito is elerte volna ugyanezt az eredmenyt.... )

     

     

    Szoval en egyelore meg mosoporral mosok  (de mar nem sok van belole) + neha adok hozza mososzodat is, viszont ecettel es illoolajjal oblitek. Az illoolajat en sem erzem, meg adok par bizonyitasi lehetoseget, aztan ha nem mukodik, elhagyom...

     

    Az ecetes obliteshez egy kerdes: a kotott (termeszetesen nem gyapju) cuccok is szepek, puhak lesznek oblites utan? A fent emlitett feher melleny mosas utan nagyon "kemeny", durva lett. A polokkal, rovid nadragokkal semmi ilyet nem tapasztaltam, de ez a mellenyke.... Nem tudom, miert. 

     

    Ja, nem tudom, hogy a mosogep budos-e centrifugalas kozben, mert nalunk a pinceben van, en csak akkor megyek le, ha mar vegzett a gep, de akkor nem ereztem semmit. A ruhakon sem.

    előzmény:
    fehértea (100)
    2010-05-22  13:20
  18. 2010. május 24. 20:37133.

    Szia!

     

    Ami engem nagyon zavart, hogy rettentoen izzadtam (nem szeretem, ha ram tapad a ruha), a masik a szag volt (kivetel a CD).

    Lush dezodorral pedig ugy jartam, hogy valami nem tetszett a boromnek es teljesen begyulladtam, kisebesedtem:(

    Amivel nagyon szemezgetek az a Lavera, de ha nem valik be, akkor meg kidobtam egy csomo penzt:| Sajnos ezekbol meg mintat sem nagyon lehet kerni, azert kerdeztem meg, hogy aki nagyon izzados, annak volt-e olyan, ami hasznalt.

    Ui.>voltam a Lushban, kertem mintat abbol az arcszerumbol:)

    előzmény:
    ajtoablak (129)
    2010-05-24  18:09
  19. 2010. május 24. 18:47132.

    A bébihajszálak megjelenése nem hülyeség, nekem is nőnek szépen.

     

    Nem könnyű megtalálni a megfelelő hajszínt hennás színezőkből, a profik kevergetik az árnyalatokat össze-vissza.

     

    Én megbarátkoztam a teak árnyalattal, de nyáron majd próbálkozom rézszőkével is...aztán hátha...

    előzmény:
    ajtoablak (125)
    2010-05-23  19:27
  20. 2010. május 24. 18:23131.

    Sziasztok!

     

     

    Ismeritek?

     

     www.biorganik.hu

     

    Én már párszor rendeltem tőlük és teljesen elégedet vagyok velük.

     

    Kriszta08: Egy kis türelmet kérek Tőled, rosszalkodik a levelezőrendszerem.

     

     

    előzmény:
    Kriszta08 (127)
    2010-05-24  10:44
  21. 2010. május 24. 18:12130.

    Szia!

     

    Leirod, hogy hogyan csinaltad a kenyeret?

     

    Koszi

    előzmény:
    fehértea (126)
    2010-05-24  09:15
  22. 2010. május 24. 18:09129.

    Szia!

     

    Kaptam egy kis probat az arcszerumbol (rozsaszinubol), de nekem nagyon nem jott be. Az illata nagyon fini, de bekentem vele az arcom, es egyaltalan nem szivta be a borom, fenylett, es tele lettem mitesszerrel. Az osszetevok alapjan szerintem OK (parfum nem olyan jo), es nagyon keves kell belole (vegighuztam ketszer az arcomon, es homloktol allig be tudtam kenni vele magam), ez teny. Hatha neked hasznal...

     

    A dezodorok miert nem valtak be? (Mi volt a baj? Szag, folt...stb.) Nem tudom miota hasznalsz aluminium-mentes dezodort, de eleinte az "atallaskor" pl kicsit budosebb az ember. Ez valtozo, hogy kinek meddig tart. Es a fuszeres ill. fokhagymas kajak is bezavarhatnak. 

    előzmény:
    Borostyán01 (128)
    2010-05-24  13:08
  23. 2010. május 24. 13:08128.

    "Ezelőtt is próbáltam tudatosan élni, de ennyi ismeretem nyilván nem volt, egészen más így...Olyan tiszta termék amivel nem dobálsz ki egy halom flakont? Hát, a szappanok, esetleg a házilag készített kencék..."

     

    Igen, én is a szappanra gondoltam és ekkor vetődött fel bennem a következő kérdés. Nagyon jó, hogy a szappant nem műanyagba csomagolják, de a kádra, csapra, mosdóra.. olyan hamar kiül és nem szép. Akkor viszont gyakrabban kell letakarítani (és senki ne értsen félre, nem azzal az idővel van bajom, amit rá kell fordítani) amivel elmegy víz és tisztítószer (vagyis még ha kímélő szerrel is takarítasz szennyezed az aquavilágot. Szóval, ha valaki a környezetét is szeretné kímélni, akkor felmerülhet benne ez a kérdés is.

     

    Amit szertenék kérdezni, hogy valaki próbálta esetleg a Lush arcszérumait? Szerintetek mennyire megy ez el (összetevők alapján)?

    Illipe Butter (Shorea stenoptera),
    Shea Butter (Butyrospermum parkii), Kaolin, Fresh Organic Lime
    Juice (Citrus aurantifolia), Organic Jojoba Oil (Simmondsia
    chinensis), Fresh Thyme Infusion (Thymus zygis), Talc, Perfume,
    Lime Oil (Citrus aurantifolia), Grapefruit Oil (Citrus paradisi),
    Neroli Oil (Citrus Aurantium amara), *Citral, *Geraniol, *Farnesol,
    *Limonene, *Linalool, Chlorophyllin (CI 75810)

     

    A másik kérdés, hogy valaki tudna nekem ajánlani valami  jó dezodort (eléggé izzadékony vagyok:( )? Amiket próbáltam és nemváltak be: Alverde (körömvirágos, zsályás),Lush, CD, sima Soda Bicarbona.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899497 (70)
    2010-05-21  13:52
  24. 2010. május 24. 10:44127.

    Szia!

     

    Én még teljesen új vagyok a témában.Mivel mostanában egyre több helyen olvasok a kozmetikumokban található káros anyagokról, most már nagyon érdekel a téma. Főleg, hogy van egy kisfiam is.

    A babás lista nagyon érdekelne. Bár már elmúlt 3 éves, de amit eddig elrontottunk, már nem szeretném tetézni, bár nem használtunk túl sok kozmetikumot, eddig sem.

    Előre is köszi...

    előzmény:
    maessy (89)
    2010-05-21  17:18

Címlap

top