Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bio-világ

*BOSZI*
Létrehozva: 2010. május 20. 14:33

Várunk szeretettel mindenkit, akit érdekel a bio (öko, organikus)életmód, termékek!

Szívesen fogadjuk a külföldön élő magyarok tapasztalatait is!

Törekedjünk a boldog, egészséges és környezettudatos életre!

  1. Torolt_felhasznalo_198481
    Torolt_felhasznalo_198481
    2010. május 21. 14:3376.
    De igen, viszont én eddig csak webáruházban láttam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899497 (75)
    2010-05-21  14:19
  2. Torolt_felhasznalo_899497
    Torolt_felhasznalo_899497
    2010. május 21. 14:1975.
    Nálunk nem lehet kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198481 (74)
    2010-05-21  14:10
  3. Torolt_felhasznalo_198481
    Torolt_felhasznalo_198481
    2010. május 21. 14:1074.
    Fogkrémből jó  lenne, ha lenne végre valahol, a Logona daily care borsmentása
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899497 (70)
    2010-05-21  13:52
  4. Torolt_felhasznalo_198481
    Torolt_felhasznalo_198481
    2010. május 21. 14:0973.
     Megnyitottátok az új topicot! Kicsit melengetheti ez az én keblemet is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_899497
    Torolt_felhasznalo_899497
    2010. május 21. 14:0772.

    Hát, akkor tényleg nincs értelme főzni vele. Marad a sima étolaj?

    Mi erre az egészséges megoldás? A Floriol vegyese???

    előzmény:
    frue (71)
    2010-05-21  14:03
  6. 2010. május 21. 14:0371.

    Állítólag a hidegen sajtolt olajban a sok telítetlen zsírsav a melegítés hatására elkezd bomlani, majd teljesen eltűnik belőle – vagyis ugyanott vagyunk, mintha hagyományos étolajat használnánk.

     

    Ráadásul elég erős a zamatuk, és hőre ez még dominánsabb lesz, szóval átjárja az ételet egy elég erős, fanyar íz...nekem nem tetszik.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899497 (70)
    2010-05-21  13:52
  7. Torolt_felhasznalo_899497
    Torolt_felhasznalo_899497
    2010. május 21. 13:5270.

    maessy szappanokat én is keresgélek, bár még nem próbáltam a Babylove-ot, (őszintén nem is láttam) a Weledát, meg a Sodasan-t sem. A sövénykúti kecsketejesről hallottam, hogy nagyon jó, de amúgy a többi szappanjuk nem tiszta.

     

    Cultiva Valiék ezek szerint az "elmegy" kategóriába sorolták az Elmex-et? wg azt írja, annyira még sem jó. A Weleda fogzselére viszont tényleg áldásukat adták. Valamelyik tanácsadónő összeírt egy listát baba-cuccokról, amiben benne volt. Na, ettől akadok ki....Szóval még mindig nincs fogkrém tippem.

     

    Borostyán nekem a szomszédom küldte át Valiék oldalának linkjét. Elsősorban az döbbentett meg, hogy a legalapvetőbb kozmetikumok is tele vannak méreggel. Ez indított el alapvetően. Ezelőtt is próbáltam tudatosan élni, de ennyi ismeretem nyilván nem volt, egészen más így...

    Olyan tiszta termék amivel nem dobálsz ki egy halom flakont? Hát, a szappanok, esetleg a házilag készített kencék...egyébként nem képesek hozzánk tenni szelektív kukákat, a közös képviselőnek beszélhet az ember (a legfőbb dolga, hogy az asszonyt verje) ...Pedig olyat is láttam valahol, hogy a kozmetikai cuccok flakonjai is beledobálhatók...

     

    Boszi tengeri só, olívaolaj nálunk is megy.

     

    frue én főzök olívával, sütni nem sütöttem benne, max. tükörtojást. Miért, elvileg csak hidegen lehetne fogyasztani???

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. május 21. 12:2969.

    Hidegen sajtolt oljakat állítólag nem  is szabad sütéshez / főzéshez használni.

     

    Én olivaolajjal főzök. A Floriolnak van egy olyan olivaolaja, ami vegyes (szűz meg finomított olivaolaj keveréke), viszont pont főzéshez ajánlják.

     

    Amúgy összehasonlítottam a címkéjét a drágább Bertollival, és nem  láttam nagy különbséget...

     

    A tengeri sótól picit félek, mert nem igazán értem a tisztításukat...

     

    A gyógyszertári sóról olvastam, hogy az tiszta nagyon, de a patikában totál hülyének néztek, amikor elmondtam, mire kellene.

     

    Nem hallottatok erről valamit esetleg?

    előzmény:
    *BOSZI* (68)
    2010-05-21  12:24
  9. 2010. május 21. 12:2468.

    Mi Himalája sót, vagy tengeri sót használunk ételízesítésre, már ha használunk, mert próbálunk minél kevesebb sót enni.

     

    Az extra szűz olívaolajat, és különböző, hidegen sajtolt olajakat is nagyon kedveljük, de főzni, meg sütni nem igazán szoktunk velük, hanem inkább a nyers salátákra, vagy a párolt dolgokhoz szoktuk adni. 

     

    Ha már az olívaolajokról írtam, akkor azt is meg kell említsem, hogy napozáshoz is remekül használható, mindenféle naptej helyett, illetve a kakaóvajról is elmondható ugyanez.

     

    Ti mit használtok ezek közül a főzéshez, stb.?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. május 21. 12:0767.

    Szerinted aki napi 1.5 liter kólát iszik?..és nem veti meg a mekit és egyéb műkaját?..jajjj még leírni is szörnyű.

    Reménytelen.

    előzmény:
    *BOSZI* (66)
    2010-05-21  11:59
  11. 2010. május 21. 11:5966.

    Ő tényleg nagyon fogékony, sőt meg merem kockáztatni, hogy Ő vezetett rá erre az egészre.

    Próbáld meg Te is finoman, szép apró lépésekben a Te párodnál!

    előzmény:
    maessy (65)
    2010-05-21  11:49
  12. 2010. május 21. 11:4965.
    Irigyellek kicsit, hogy a párod ennyire fogékony. Sajnos az enyém nem.
    előzmény:
    *BOSZI* (63)
    2010-05-21  11:39
  13. 2010. május 21. 11:4064.

    Hmmm..érdekes ez a kérdés.

    A minap pont bennem is hasonló fogant meg :)

     Nálam egyértelműen a saját védettség miatt (saját bőr és egészség védelme). Persze fontos volt addig is a környezet. 

    Lehet, hogy önzőnek találjátok emiatt. Olyan 20 évesen elkezdett foglalkoztatni ez a kérdés.  Nem a kozmetikumok ihlették, inkább egy példakép. Az általa megteremtett világ, ahogyan ezt gondolta és élte.   Ő gördítette a szálat tovább nálam, tőle kaptam a kezdeti lökést. Aztán jött a  környezet. Hiszen ha bio/organikus/környezet tudatos akkor bizony egy húron pendülnek. Ez pedig így kerek lett.

     

    Szóval nálam a voks: saját magam miatt

     

    előzmény:
    Borostyán01 (61)
    2010-05-21  10:21
  14. 2010. május 21. 11:3963.

    Én pedig azért váltok, mert kb. egy éve voltam a barátommal egy előadássorozaton, ahol biokertészkedéssel, biogazdálkodással foglalkoztak, és nagyon megtetszett mindkettőnknek ez a bio téma, és azóta beleástuk magunkat ebbe az egészbe, és próbálunk eszerint élni, étkezni, bio testápolási szereket használni, egyszóval környezettudatosabban, egészségesebben létezni ebben az "elmérgesedett" világban.

    Én nagyon bízom benne, hogy egyre több ember fog áttérni a bio-öko-organikus életmódra, hiszen ezzel mindannyian a jó irányba fejlődhetnénk: 

     

    "Kis lépés egy embernek, de nagy ugrás az emberiségnek".  

     

    "A földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön".

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. május 21. 10:5262.

    Sziasztok!

     

     

    Én azért váltok, mert hormonálisan kicsináltam magam fogigátlóval.

     

    A ciklusom katasztrófa, vetélés, barnázás, egyebek.

     

    A hajam ritkulni kezdett, és a bőröm is zsiros.

     

    Valamit eddig nem jól csináltam, ezért muszáj váltanom, az elsődleges szempont ez, a második a környezet tudatosság.

     

    Most mostam hajat, almaecetes vizzel öblitettem le balzsam helyett.:-)

    előzmény:
    Borostyán01 (61)
    2010-05-21  10:21
  16. 2010. május 21. 10:2161.

    Sziasztok!

     

    Én akkor most feldobnék egy "költői kérdést".

    Már az alverde topikban is írtam, hogy sok emberben merülnek fel kérdések (bennem is). 

    Első dolog, hogy ki miért vált?

    Nagyon sokan környezetvédelmi okok miatt, aztán rájövünk, hogy hát magunkat is károsítjuk... Legalábbis én először azért kezdtem el áttérni, hogy, ha lehet, ne szennyezzem annyira a környezetem (nagyon orülök, mert elég sok mindenben át tudtam térni kivétel: domestost néha használok, illetve öblítőt).

    Majd később kezdtem el rájönni, hogy hát jó lenne olyan kencéket is használni, amik tiszták.

    Na itt jön a költői kérdésem (nem háborút akarok szítani.).

    Ugye bár a Lush: nem tiszták a termékei (bár tisztábbak, mint egy L'....l), de nagyon odafigyelnek arra, hogy minél kevesebb csomagolást használjanak. Nekem nagyon tetszettek a szilárd samponok, visszavihető krémes dobozok.

    A másik: Alverde és társai. Tiszták, DE nem viheted vissza a dobozokat. Az arclemosó is olyan csomagolásban van, amit majd ki kell dobni (ez csak egy pl. volt). 

    Itt merült fel bennem (lehet, hogy emiatt sokan majd h*ly*nek néznek) a kérdés: nem olyan tiszta termék (amivel persze a vizet, magamat jobban szennyezem, de nem kell üres falkonokat kidobni), vagy egy tiszta termék (amivel magam, környezetem kevésbé szennyezem, mint az előbbivel, de flakonokat dobálok ki)?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. május 21. 09:5760.

    Figyelmetekbe ajánlanék két újabb, hasznos linket.

    Az elsőn az Ökokereskedelem alatt megtaláljátok a biopiacokat, bioboltokat, feldolgozókat, és sok más érdekes dolgot:

     

    http://www.biokultura.org/

     

    A másodikon a magyarországi tanúsító szervezet oldalán is remek cikkek olvashatóak:

     

    http://www.biokontroll.hu/cms/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. május 21. 09:3659.

    Örülök, hogy Neked is bejön a Natracare.

    A tisztasági betétekben több betét van, 22, 30 db-osak, és ultravékonyak.

    Szerintem a 14-es rendes egészségügyi betét, csak talán vékonyabb, mint a 12 db-os.

    Bár én 12 db-osat eddig még nem próbáltam, de engem nem zavar, ha nem olyan vastag a betét. (Talán jobban is szellőzik).

    De ki fogom próbálni az általad említett 12 db-osat is legközelebb.

    előzmény:
    frue (57)
    2010-05-21  08:36
  19. 2010. május 21. 08:4058.

    Fogkrém nekem egyelőre a LOGONA sensitiv vált be, mert előtte Sensodyne-t használtam, érzékenyek a fogaim.

     

    De a Hauschka-fogkrémek is nagyon jók!

     

    A Laverának is van  van fluoridmentes fogkréme.

     

     

    előzmény:
    wg (56)
    2010-05-21  08:23
  20. 2010. május 21. 08:3657.

    A 14 db-os Natracare inkább tisztasági betét, szerintem...Kisebb sokkal, mint egy normál betét, bár van szárnya. Most rendeltem, de nem az igazi.

    Ami igazán jó, az a 12 db-os!

    előzmény:
    *BOSZI* (50)
    2010-05-20  21:49
  21. wg
    wg
    2010. május 21. 08:2356.

    Sziasztok!

     

    Belebonyolodtam a fogkrem-temaba. Azt hiszem Csigusz emlitette meg a masik topicban, hogy ki kellett dobnia a N....dent (gyerek)fogkremet, mert van benne Propylene Glycol. Hm, mi is ezt hasznaljuk, ugyhogy en is kidobasra iteltem.

     

    Ugyancsak Csigusz emlitette a Weleda (gyerek)fogzselet. De amikor a frue altal bellinkelt codecheck oldalan utananeztem, akkor kidobta az osszetevok kozott a silicia-t, ami szintem nem tul jo dolog. 

     

    Probalkoztam Antalvalieknal utana nezni a temanak, de oszinten szolva annyira atlathatlan nekem az oldal, hogy igazan, valamire valo, hasznalhato otletet, iranymutatast nem talaltam. Csak annyit, hogy a fluoridot kerulni kell... 

     

    Emlitettetek az Elmex fogkremet is. Pont most, par perce olvastam az antalvali oldalon, hogy megsem annyira oke. (Valaki megjegyezte, hogy ugy emlekszik Vali ezt elmegy kategoriaba sorolta, bar ugye van benne fluorid. Erre jott a valasz egy tanacsadotol (legalabbis gondolom, hogy az), miszerint a szamara nem megy el......).

     

    Szoval itt vagyok meglove. Par ora mulva elindulok vasarolni, feltett szandekom, hogy jo, tiszta fogkremet vegyek, de nem tudom, mit nezzek. Fluorid nem lesz benne, megijedtem a rola olvasottaktol, foleg ugy, hogy a kisebbik fiam meg nem tud obliteni, lenyeli a fogkremet.... (Meg ugy, hogy itt Nemetorszagban a kisgyerekek, babyk fluorid tablettat kapnak, meg a par napos kortol adando D vitamin is fluoriddal van kombinalva....)

     

    Ha lenne nehany tanacsotok, szivesen vennem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. május 21. 01:1255.
    Ilcsi paradicsomos napteje kiválló. Sajnos elég drága, de tényleg véd. Nekem egy flakon két évig is kitartott. Nyáron a hűtőben tároltam,amikor meg hidegebb lett akkor meg szimplán a szobában, és nem ment tönkre.Szerintem érdemes kiprobálni. Kevés kell belőle, szóval szerintem megéri megvenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899497 (48)
    2010-05-20  21:15
  23. 2010. május 21. 00:4754.

    Sziasztok!

     

    Látom ma indult a topic, de már jó sok hozzászólás született..Ez tök jó:)

     

    Maessy: olvastam, hogy szappanokat "keresel", hogy szeretnél kipróbálni újakat,általad még nem ismerteket. Nekem az egyik kedvencem a Sövénykúti háziszappan. Budapesten már több bioboltban, nagykerben is láttam. Most vannak új szappanok is, zölségesek, a sárgarépást most tesztelem. Eddig ez is bevált csak,úgy,mint a régi joghurtos - körömvirágos. Másik szappan amit még használok az egy thai termékcsalád szappanjai, azt is az egyik nagykerben fedeztem fel.

     

    Csigusz: az alverde topicban kérdezted, hogy komolyan jó-e az elmex? Én már két éve azt használom, anno Valiék elsőként bolintottak rá erre. a Dentomin fogport én is ismerem,néha használom, de azt annyira nem szeretem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. május 20. 22:5853.

    Sziasztok!

     

     

    Tudnátok nekem szappanokat modani? Most ez a vesszőparipám...

    (sodasan, babylove, weleda..etc ok) valami olcsóra gondoltam és könnyen beszerezhetőre.Általános használatra kellene csak,

    Azt hiszem kezdek szappanmániás lenni.

     

     Montánia: Kíváncsi leszek az eredményre:)

    számolj ám be mindenképpen:):)

     

     Fiordiluna betétet én is próbáltam...hát nem voltam elragadtatva....nekem beleragadt az alsónemümbe..és szó szerint úgy vakartam ki.....Mások?

     

    Natracare tuti!

     

     

     

    előzmény:
    *BOSZI* (1)
    2010-05-20  14:33
  25. Torolt_felhasznalo_899497
    Torolt_felhasznalo_899497
    2010. május 20. 22:2252.
    14 db és 1000 Ft alatt...ez már jobban hangzik!
    előzmény:
    *BOSZI* (50)
    2010-05-20  21:49

Címlap

top