Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nászajándék - sokadszor

Gombi
Létrehozva: 2010. május 4. 09:28

Sok ilyen témájú topik volt már, de talán most egy kicsit jobban behatárolnám a kérdést, nem csak úgy "mit vegyek nászajándékba?".

 

Meghívást kaptunk esküvőre, ahol a meghívóban ott áll feketén-fehéren (talán csak hogy elvegyék az élét, kis versbe foglalva), hogy ajándékot ne vigyünk, hanem az árát kérik. Ha valamitől hányingerem támad, az az ajándékba adott pénz, ez esetben ajándékba kért pénz (ez talán még rosszabb). Mivel közeli rokon ráadásul, és együtt nőttünk fel (no és az elveim miatt), eszemben sincs pénzt adni nekik. A használati tárgyak kiestek, mert elvileg mindenünk megvan már, ezért ötletet szeretnék kapni valami eredeti ajándékhoz. Tudom, hogy Ikea meg Kika utalványokat vehetnék (autós nyereménybetétkönyvet nem, mert névre kell írni), de valami eredetibbet szeretnék 20.000 Ft-ig. Remélem vagytok itt páran, akik már adtak valami igazán frappáns ajándékot, és megosztják velem az ötleteket :)

 

  1. 2010. május 4. 09:5826.

    Még ha rokon lenne! A férjem gyerekkori barátjáról van szó, akit évekig nem is láttunk...Nem is értem, hogy jutottunk eszébe, szerintem kevés rokona van, vagy nem tudom...De a férjem ragaszkodik hozzá, hogy elmenjünk, ott lesz az egész régi csapat. Még jól is elsülhet, csak ez a pénzadós része ne lenne.

    Mivel ennyit tudunk adni, nem fog érdekelni az sem, ha ezzel gyújtják be a kandallót.

    előzmény:
    sisolya (18)
    2010-05-04  09:53
  2. 2010. május 4. 09:5725.

    Figyelj, ha ennyi ellenérzésed van az üggyel kapcsolatban, akkor még egyszerűbb, ha küldesz egy táviratot, vagy képeslapot vagy valamit, amiben ugyan megköszönöd a meghívást, de közlöd, hogy nem mentek el.

     

    Ja, amúgy gondolom azért hívtak meg, mert nem akartak sértődést. Ami csak azért vicces, mert ti meg azért mennétek el, hogy ne legyen sértődés? Legalábbis nekem ez így jön le a hozzászólásaidból, persze lehet, hogy rosszul látom, akkor bocs.

     

    Nem volt célom a kioktatás, csak én úgy vagyok vele, ha már ennyi pénzt elköltesz valamire, akkor az legyen hasznos. És ebben az esetben a párnak legyen hasznos. Persze adhattok neki vlaami mást is, de akkor számolj azzal, hogy pár év múlva hasonló topikokban ő fog rólad megemlékezni, hogy milyen bunkó voltál :)

     

    előzmény:
    Gombi (13)
    2010-05-04  09:48
  3. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2010. május 4. 09:5624.
    Mondjuk, ha én ennyire rühelleném az egész szituációt, akkor inkább kimenteném magam és nem mennék el!
    előzmény:
    Gombi (6)
    2010-05-04  09:43
  4. Torolt_felhasznalo_486670
    Torolt_felhasznalo_486670
    2010. május 4. 09:5523.

    nem leszel népszerű.

    majd ha neked lesz esküvőd, te is megtudod, hogy mennyire nincs szükséged egy 5. mikrohullámú sütőre, vagy egy hatodik teáskannára.

    előzmény:
    Gombi (13)
    2010-05-04  09:48
  5. 2010. május 4. 09:5422.

    Másik fórumban olvastam, hogy a szertartásokon készített képekből egy jól sikerültet gyorsan előhívattak valamelyik nagyobb bevásárló központban, felragasztották egy karonlap közepére, és a kartont körbe aláíratták a násznéppel az este folyamán. Így ez lett a pár első képe az esküvőről. Emléknek is jó lehet.

     

    Hasonló ötlet, lehet kapni kifejezetten erre a célra emlékkönyvet. 

     

    Esetleg egy nagyon igényes fotóalbum? 

    előzmény:
    Gombi (13)
    2010-05-04  09:48
  6. 2010. május 4. 09:5421.

    szia

     

    szerintem ha pénzt kérnek akkor pénzt kell adni, mert tök gáz h odaállítasz mással. kb semmibe veszed a kérésüket, és ez az ő napjuk, nem a tiéd.

     

    vegyél erőt magadon, mert ez az ő esküvőjük, nem a tiéd. itt az van, amit ők akarnak. ne rontsd el.

    előzmény:
    Gombi (1)
    2010-05-04  09:28
  7. 2010. május 4. 09:5420.

    Hát... köszönet az ötletekért.

    Sziasztok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2010. május 4. 09:5319.

    Ha feketén fehéren ott állt, hogy pénzt kérnek, akkor miért akarsz már csak azért is venni valamit?

     

    Nekem ilyenkor mindig olyan érzésem van, hogy azért vesz valamit az illető, mert maga a tárgy talán drágábbnak látszik (szerinte) mint amennyibe valójában került, és így nem derül ki, hogy smucig volt.

     

    Ha 20ezer Ft-ot tudtok adni, akkor adjatok annyit.

    Biztosan jobban fogank örülni neki, mint egy számukra haszontalan tárgynak.

    előzmény:
    Gombi (1)
    2010-05-04  09:28
  9. 2010. május 4. 09:5318.
    Mágika, szerintem adj annyit, amennyit megtehetsz, a nászajándék összege nehogymár az legyen, hogy mit várhatna el egy kőgazdag rokon...
    előzmény:
    Mágika79 (4)
    2010-05-04  09:42
  10. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. május 4. 09:5317.

    Ha ennyire nem fűlik a fogad az egész lagzihoz, akkor miért akarsz ott lenni?Ha az ifjú pár nem hívott meg személyesen -és ez téged ennyire zavar- akkor te is küld nekik egy szép képeslapot, amiben "sok boldogságot kívánsz, de sajnos nem tudsz jelen lenni a nagy napjukon" Slussz.

    Ha nincs kedved hozzá, ne menj. Azért, hogy a Te fancsali képed elrontsa a napjukat, inkább maradj otthon. (már bocsi, h ezt írom, de ezt veszem ki a szavaidból)

     

     

    előzmény:
    Gombi (13)
    2010-05-04  09:48
  11. Ree
    Ree
    2010. május 4. 09:5216.

    Nem akarsz pénzt adni kifejezett kérésükre, de itt kérsz ötletet ajándékra? Szép Tőled...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. május 4. 09:5115.
    Értem, de ez nem a nevelés ideje..Ha meg ilyen bunkók, hát nem kell elmenni...
    előzmény:
    Gombi (6)
    2010-05-04  09:43
  13. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2010. május 4. 09:5114.

    Mi is gyertyatartót kaptunk ajándékba az egyik vendégtől! Most eszembe juttattad!

     

    Köztudott volt, hogy egy 27m2-es garzonban élünk és lakásra gyűjtünk, de hát szokás szerint mindig van valaki, akit nem izgat a másik kérése, csak meg a saját feje után!

     

    Alig fért be a kocsinkba, férjem azt mondta, hogy még egyszer megpróbálja betuszkolni, ha nem  megy, akkor ott hagyjuk az étteremben!

    előzmény:
    korix (5)
    2010-05-04  09:43
  14. 2010. május 4. 09:4813.
    Azt hiszem, hogy kicsit elmentünk a kioktatás irányába. Tanácsokat és ötleteket várok, nem pedig okosítást. Nyilván megvan a maga oka annak, hogy miért nem vagyok hajlandó pénzt adjándékozni nekik, de ehhez ismerni kell a családi történeteket is, aminek nem itt van a helye. Inkább egy kis segítségre lett volna szükségem.
    előzmény:
    Wiharvész (9)
    2010-05-04  09:44
  15. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2010. május 4. 09:4612.

    Szerintem meg az a gáz, ha meghívnak egy esküvőre, a pár kér tőled valamit, de meg direkt nem azt adod.

     

    Mivel te is írtad, hogy mindenük meg van, nyilván ezért kérnek pénzt, mert adott esetben elnyaralják, nagyobb lakást vesznek akármi.

     

    Egyébként nem értem miért jobb egy ikea utalvány, mint kp-t adni??

     

    A mi esküvőnkön vettek egy malacperselyt (kb tíz centi magas volt) és abba dobálták bele a pénzt. Ötletes is volt és mégis azt adták, amit kértünk!

    előzmény:
    Gombi (1)
    2010-05-04  09:28
  16. Torolt_felhasznalo_800048
    Torolt_felhasznalo_800048
    2010. május 4. 09:4611.

    Szerintem tedd félre az elveidet,  mert itt most nem rólad van szó, hanem róluk. Hidd el, biztos lesz hova elkölteni azt a pénzt, nem hiába kérik hogy ajándék helyett pénzt adjon a násznép.

    Mind magadat, mind őket kellemetlen helyzetbe hoznád.

    előzmény:
    Gombi (1)
    2010-05-04  09:28
  17. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. május 4. 09:4510.

    Kedves Gombi! Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Én épp a másik oldalról szemlélem a kérdést, ugyanis nekünk is nemsokára kimennek a meghívók és szintén kis versikét írtunk, h ajándékot nem kérünk.

    Nem túl nyerő, ha a meghívott mégis beállít vmi frappáns ajándékkal.

    Mondjuk nálunk annyiban eltér a helyzet, hogy 2 féle meghívót nyomtattunk, a barátainknak nincs versike, tőlünk nem kérünk semmit, csak hogy ott legyenek. Az idősebb barátoktól, rokonoktól viszont pénzt kérünk, mert amúgy használatitárgyakból megvan minden.

     

     

    (talán a kaparós sorsjegy egy ötletes meglepetés, és abból "jöhet vissza" is) 

     

    előzmény:
    Gombi (1)
    2010-05-04  09:28
  18. 2010. május 4. 09:449.

    Ha pénzt szeretnének, akkor adj nekik pénzt. Esetleg vegyél valami szép dobozt, amit használhatnak is valamire és abban add át.

     

    Nem értem, hogy ha ez a kifejezett kérése, akkor miért nem lehet ezt teljesíteni, nyilván nem véletlenül kérték ezt, nem szeretnének sok remek, ötletes, ízléses és felesleges dologgal gazdagodni. (Én pl utálom a dísztárgyakat, főleg a nászajándékba adandó szokásos gyönyörűségeket, bár ha egyszer oda jutok, akkor azt tervezem, hogy nem elsz ilyen, hogy nászajándékozás, mert én azokat akarom az esküvőmön látni, akiket szeretek...)

    Nekik ezzel tudnál örömet okozni. LEhet, hogy gyűjtenek valamire? Persze lehet személyessé tenni ezt is, én a helyedben tiszteletben tartanám a kérésüket.

     

     

     

    előzmény:
    Gombi (1)
    2010-05-04  09:28
  19. 2010. május 4. 09:448.

    Szia!

     

    Én a menyasszony oldaláról nézem most ugyanezt a dolgot. Megmondom őszintén, én is mindig igy voltam, hogy én pénzt senkinek. És most tessék, teljes a háztartásunk, van autónk, mindenünk. Csak éppen pénzünk nincs, és szükségünk lenne pár dolgot felújitani.Szóval szerintem azzal segitesz nekik a legtöbbet, ha pénzt adsz. Vagy ha ezzel mondjuk hozzájárulsz a nászutukhoz, az is szép ajándék

    előzmény:
    Gombi (1)
    2010-05-04  09:28
  20. Torolt_felhasznalo_908654
    Torolt_felhasznalo_908654
    2010. május 4. 09:437.

    Az esküvő és a nászajándék sem rólad szól és arról sem, hogy te megmutasd, mit gondolsz a dologról.

    Tedd be az összeget egy ízléses borítékbe és kész, ez nem az az alkalom, amikor majd te megmutatod, hogy miről, mit gondolsz, mert jelen esetben ez senkit sem érdekel.

    előzmény:
    Gombi (1)
    2010-05-04  09:28
  21. 2010. május 4. 09:436.

    A baj az, hogy olyan stílusban kérték ezt, hogy a bicska kinyílt a zsebünkben, ráadásul a meghívót nem is személyesen adták át, hanem a szüleimnél hagyták. Ez tavaly volt, azóta nem láttam még őket, a párom még nem is találkozott velük. Azt hiszem, hogy itt megdőlt a tisztelet...  

    És mivel túl sok időt töltöttünk együtt gyerekként,  nyilván az ember máshogy vár egy esküvői meghívást. Ha pedig pénzre van szükség, akkor az ember nem költ hatalmas bulira.

    Remélem érthető a magyarázat, hogy miért nem óhajtok pénzt adni.

    előzmény:
    sisolya (2)
    2010-05-04  09:37
  22. 2010. május 4. 09:435.

    Mi 13 évvel ezelőtt mindenkit külön kértünk, hogy majd a menyasszonytáncba tegyék be amit ajándékra szánnának. Így is volt aki csakazértis odaállított a ronda kávéskészlettel (egyikőnk sem kávézik!!!) meg olyan gyertyatrtóval amit még az ellenségemnek sem ajándékoznék. Szóval volt aki megértette, hogy mit kérünk volt aki nem.

    Ha a fiatalok pénzt kértek miért kell csakazértis ellenkezni?

    Megjegyzem mi is kaptunk utalványt is és annak nagyon örültünk. A mai napig használjuk az abból vásárolt takarót.

    előzmény:
    Gombi (1)
    2010-05-04  09:28
  23. 2010. május 4. 09:424.

    Szia!

     

    Átérzem a helyzetedet, mi is hivatalosak vagyunk egy esküvőre, a pár pénzt kér. A legszebb az, hogy meglehetősen gazdagok, mindenük megvan, bármit megvehetnek. Mi max. 30.000-et tudunk/akarunk erre a dologra szánni. Pontosan tudom, hogy ez nekik aprópénz... Kicst kellemetlen, de ez van. 

     

    Nem  agyalok azon, hogy mit adjunk pénz helyett, inkább valami jópofa, vagy érdekes fomáját keresem a pénz átadásának.  Egyszer egy másik párnak ingeket hajtogattam papírpénzekből, ezt beakasztottam egy kis babaszekrénybe. Valami hasonlót fogok most is megvalósítani.

     

    Egyébként én is gyűlölök ajándékba pénzt adni, és bármily meglepő, kapni is. Aki nem veszi a fáradtságot, hogy kicsit foglalkozzon az ajándékkal, inkább tartsa meg magának az árát. Mivel nem szeretném megsérteni őket, hogy semmibe veszem a kérésüket, erőt veszek magamon, és pénzt kapnak. 

     

    előzmény:
    Gombi (1)
    2010-05-04  09:28
  24. Torolt_felhasznalo_486670
    Torolt_felhasznalo_486670
    2010. május 4. 09:383.
    Szerintem ha pénzt kérnek, (ami esküvő esetén nem ciki, hiszen elég nagy költségei vannak, és teljesen megszokott), akkor nem illik mást vinni, mert ebben az esetben az tud nagyon kellemetlen lenni.
    előzmény:
    Gombi (1)
    2010-05-04  09:28
  25. 2010. május 4. 09:372.
    Nézd, ha a házasulandók ezt kérték, akkor szerintem ezt tiszteletben kell tartani, mégha ellenérzésed is van. Lehet, hogy a nászútra, lakásra, vagy autóra gyűjtik, akkor utalvánnyal nem mennek semmire.
    előzmény:
    Gombi (1)
    2010-05-04  09:28

Címlap

top