Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2011. augusztus 28. 18:022301.

    Ha jól értem, akkor arról beszélsz, hogy Mo-on a munkaerö a jelenlegi viszonyok között igen drága (a minimálbéresek igen nagy része jattos, tehát ök sem fizetnek tisztességesen adót), ezt szeretnék megváltoztatni.

     

    De ha ezt meg is változtatják, akkor sem füzöl semmi reményt a változtatók inditékaival kapcsolatban. 

     

    Ma reggel egy órán keresztül azon vitatkoztam a húgommal (aki munkavállaló és munkaadó is), hogy adott rendszerek müködéséhez alapvetö feltétel a rendszerkonformitásu viselkedés, tehát a rendszerben müködök alapvetöen akceptálják a rendszer kodifikált müködési mechanizmusát.

     

    Ha ez nincs meg, akkor elfelejtheted az egészet. Sajna Mo-on ez van.  

    előzmény:
    Catilina (2296)
    2011-08-28  16:33
  2. 2011. augusztus 28. 17:492300.

    Meg az, hogy úgy ejtjük, ahogy írjuk, és hogy nem affektálós és/vagy rágógumizós hangzású. - akkor bizonyosan nem tudsz németül.

     

    Čn nem drukkolok senkinek, csak igyekszem európaian nézni a dolgokat. 

     

    Mo-on az európait akkor emlegetik elösorban, amikor valamilyen ingyen pénzröl van szó.

    előzmény:
    Catilina (2294)
    2011-08-28  14:35
  3. 2011. augusztus 28. 17:462299.

    Lehet hogy elég hülye vagyok, de szerintem egy ország törvényei úgy mindenkire vonatkoznak.

     

    Az MT pedig a gazdasági élet egyik - legfontosabb területét - a munkaeröpiacot szabályozza, s mint olyan, meghatározó szerepet játszik a munkaerö árában, a foglalkoztatás kialakitásában. 

     

    Ha egy országban azonban a rendelkezések egy része kifejezetten gátolja a foglalkoztatást, mert a munkaeröt eleve olyan drágává teszi, hogy a foglalkoztatás adott körülmények között ellehetetlenül, akkor valami bibi van ezekkel a törvényekkel. 

     

    Különben mosolyognom kell, hogy milyen marha komoly dolgokon lihegnek az emberek (terhességi vizsgálat????).

     

     

     

     

    előzmény:
    pannacotta (2291)
    2011-08-28  13:36
  4. 2011. augusztus 28. 17:302298.

    "Kinában különben hivatalosan 6 %-os a munkanélküliség, nem hivatalosan kb. annyi mint Mo-on."

     

    Čn úgy félig-meddig megtanultam irni, most már csak olvasni kell tudnia annak, aki néha olvas..

    előzmény:
    Catilina (2292)
    2011-08-28  14:15
  5. 2011. augusztus 28. 16:482297.
    A Munka Törvénykönyve nem a munkáltatók jogaiért született, hanem a munkavállalókéért. Ez volt a célja mindig is. Úgy látszik, sokan fordítva ülnek a lovon, igaz, rajongással imádott kormányuk intézkedéseit muszájnak érzik megmagyarázni, még ha erőltetett és izzadós is az az indoklás.  
    előzmény:
    Catilina (2296)
    2011-08-28  16:33
  6. 2011. augusztus 28. 16:332296.

    „És azért azt se felejtsük el, hogy munkátatók is vannak szép számmal az országban, nemcsak munkavállalók.”

     

     

    Ez így igaz, de a többségük nem adózik becsületesen, és ahogy 40%-ot nem volt kedve kifizetni adóra, úgy 16-ot sem lesz, azt is el lehet csalni.

    Az ilyenek a munkavállalóikat sem hagyták rendesen adózni, és megvonták tőlük a rendes nyugdíjnak még a lehetőségét is. (Lehet azt mondani, hogy nem kell elfogadni a minimálbért, de ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy aki a családja megélhetéséért kell dolgozzon, az undorral utasítja el, és keres addig, amíg nem talál egy olyan mesebeli királyfiból lett vállalkozót, aki hajlandó teljes fizetéssel bejelenteni. Hja, barátom, a kényszer nagy úr. Itt azért azt is meg kell említenem, aki tényleg nem tud többet fizetni, mégis szeretne vállalkozni, és amikor gyarapodik, azt a munkavállalói is megérzik, csak sajnos olyan is van, aki tudna, de minek fizessen, ha semmi baja nem lesz akkor, ha nem fizet. Én ez utóbbiról beszélek.) Ahelyett, hogy ezeket a sertéseket levágnák, inkább támogatják, pedig ezek nem fognak felvenni semmilyen feltételekkel új munkaerőt, helyette hétvégén, északa, hajnalban stb. is dolgoztatják a már meglevőket, és legfeljebb akkor alkalmaznak újat, ha az előzőt már kifacsarták. Még nem nagyon hallottam, hogy tömegével vonták volna meg a vállalkozói lehetőségeket örökre és halmazati büntetésként küldték volna börtönbe ezeket.

     

    Szerintem is jobb, ha rugalmasabb a törvény, akkor könnyebben felvesznek embereket, ha azokat ki is rúghatják, ez teljesen igaz, mert így talán többen juthatnak munkához, még ha csak ideig-óráig is. És egy tisztességes társadalomban még működhetne is. De ez itt az adócsalók, a mutyizók és a bunkók társadalma. Elég kevés elegáns, udvarias és igényes munkaadóval találkoztam, aki még adózott is.

     

    Hát ezért zavar, hogy bárkiben felmerült még a gondolat is Magyarország kormányában, hogy ezeknek a vérbunkóknak börtön helyett törvény által biztosítanak jogokat, hogy emberi lények magánügyeiben vájkáljanak.

     

     

     

    előzmény:
    voges (2295)
    2011-08-28  15:28
  7. 2011. augusztus 28. 15:282295.

    Lehántolva a polgári kormánynak kijáró azonnali, zsigeri, eszetlen és indulatvezérelt kritikátlan kritikákat, tényleg érdemes foglalkozni a munkajogi kérdésekkel, várható változásokkal. A hisztérikus, hangulatkeltő és üres támadásokat természetesen hagyjuk meg az ebből élőknek.

     

    Tegnap olvastam egy munkajogi területre szakosodott ügyvédnő írását, melyet Az új munkajogi szabályozás védelmében címmel közölt.

    Nem tudom linkelni, így csak egy-egy gondolatát hozom ide:

     

    Szerinte a munkavállalók túlzott védelme kontraproduktív is lehet: pl. eleve nem alkalmaznak olyan személyt, aki az életszerűtlenül kiterjesztett védelem alá esik, így ők máris hátránnyal indultak eddig. Ha a munkáltató számára kiszámíthatóbb, tervezhetőbb, és kezelhetőbb lesz  a környezet, az jobb a munkavállalóknak is. 

    Támogatja, hogy több, a munkáltatói oldal számára hosszú ideje komoly terhet, kockázatot jelentő, visszaélésekre alkalmat adó szabályozást módosítanának. 

    A felmondási védelem sem szűnne meg, csupán módosulna. A nehezen értelmezhető esetkörök számát igyekeznek csökkenteni.

    Fontos újítás, hogy a munkavállalói kárfelelősségen is változtatna a tervezet.

    Elősegítenék a gyermeknevelésből visszatérők részmunkaidős foglalkoztatását (ez szerintem egy jó lehetőség kipróbálni mindkét félnek, milyen is az).

    Summa summarum valóban próbálják a munkáltatói terheket és kockázatokat ésszerűen és elfogadhatóan csökkenteni.

     

     

    És azért azt se felejtsük el, hogy munkátatók is vannak szép számmal az országban, nemcsak munkavállalók.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2287)
    2011-08-28  11:27
  8. 2011. augusztus 28. 14:352294.

    (Jaj! A német nyelvet szeretem, nagy előnye például, hogy nem angol. :P

    Meg az, hogy úgy ejtjük, ahogy írjuk, és hogy nem affektálós és/vagy rágógumizós hangzású.)

     

    Messziről tényleg könnyű drukkolni bármilyen hülye kormánynak, meg utálni is könnyű bermilyen hülye másik kormányt anélkül, hogy az intézkedéseit a nyakunkon éreznénk.

     

    Mondjuk ez nem azt jelenti, hogy messziről nem lehet kritizálni, elemezni semmit, mert sokszor igenis jót tesz a távolság az objektivitásnak.

    előzmény:
    pannacotta (2293)
    2011-08-28  14:26
  9. 2011. augusztus 28. 14:262293.
    Belgien Németországban él, ott lehet, hogy annyi. 
    előzmény:
    Catilina (2292)
    2011-08-28  14:15
  10. 2011. augusztus 28. 14:152292.
    Én is csodálkoztam azon a 6%-on, de mivel én nálad (meg bevallom, sok embernél, még az itt írogatók közül is) sokkal de sokkal felületesebb vagyok adatokat illetően (ezért is írok inkább szubjektív dolgokat, mert nem akarok félrevezető lenni), ezért nem kötöttem bele a számba, de igen rémlik, hogy 11% itt a munkanélküliség.
    előzmény:
    pannacotta (2291)
    2011-08-28  13:36
  11. 2011. augusztus 28. 13:362291.

    "A MT semmi másról nem szól mint munkáról; munkáról, mint áruról beszélnek, mert ti. az. Semmi másról."

     

    A Munka Törvénykönyvének semmi köze semmiféle közgazdaságtanhoz, elg szomorú, hogy ezt akarod ráfogni, látni, hogy hiányosak az ismereteid.

    A munkavállalók jogait, garanciáit tartalmazza, mégpedig az évszázad-évtizedek alatt kialakult alkuk eredményeképpen létrejött normákat, amelyeket az ENSZ illetékes szervezete dolgozott ki és amelyet a tagországok ratifikáltak. Magyarország is ilyen. Épp ezért veszélyes ettől eltérni, de fájjon emiatt a kormány feje.

     

    Ha közgazdasági szempontból akarjuk nézni (nézd úgy, ha akarod, de messze nem erről van szó), akkor a munkaerő árában benne van a munkaerő reprodukálásának folyamata és annak költsége is. Illetve benne kell legyen. Ezért van fizetett szabadság pl. Szó volt arról is, hogy ezt meg akarják nyirbálni, de úgy tudom, ebből már visszaléptek, helyesen (de a megnyirbálási ötlet szintén tanulságos).

     

    Ha az ILO alapelveit áthágják, baj lesz, és legfeljebb megint hatályon kívül vágják a törvényüket, mint tették azt a köztisztviselőkkel. Nyilván az is alaptalan volt, szerinted, gondolom.

     

    Arról már nem is beszélek, hogy Magyarországon nem 6 % a munkanélküliség, ahogy írod, hanem 11 % felett van, ennyit a hitelességedről.  

     

    "De Mo-on elsösorban nem a munkavállalok jogiért meg a lihegés, hanem minden agyon van politizálva; azon emberkék a korábban azt sem tudták, mi is a munkavállaló most megtáltosodva védik ezen emberkék jogait."

     

    Te mindig sokkal jobban véled tudni, hogy itt miért megy a "lihegés", na meg azt is, hogy ki mit miért ír, mint ők maguk. Jó lehet neked, ott, a tévedhetetlenség és mindentudás fellegvárában. Kár, hogy kevesen értékelik.   

    előzmény:
    belgien (2289)
    2011-08-28  12:20
  12. 2011. augusztus 28. 13:152290.

    Igen, tudom, a kínaiak, szegények, nem hajlonganak, csak robotolnak. Látástól vakulásig. Azért ezt sem szeretném.

     

    Nagyon szeretném én is, ha olyan törvény születne, amelyik az ország élhetőségét szolgálná, de ha olyanokon, hogy egy fiatal nőt kényszerítsenek terhességi vizsgálatra, még csak elgondolkodni is olyan dolog, amely egyáltalán nem vetít előre semmi jót.

     

    Más: 

     Arról beszéltem, hogy túlmunkára, dobozhajtogatásra/vécétakarításra, és fizetés nélküli feladat elvégzésére kérés nélkül nem vagyok hajlandó. Ez nem szubjektív, te is így gondolod, majd meglátod, miért.

     

    Példa:

     

    Odajön hozzád egy koldus, és azt mondja: adj pénzt! Adsz neki? Dehogy adsz. Ha kér, talán igen.

    Ha megzsarol, hogy megöl, ha nem adsz, akkor lehet, hogy adsz, de mész a rendőrségre, és feljelented. Jogosan.

     

    Szerinted mi a különbség a koldus és a munkaadó között, aki túlmunkát vár el tőled ellenszolgáltatás nélkül? A munkaerőd terméket, hasznot állít elő, tehát: pénz. A munkáltatód pénzt követel tőled.

     

    Természetesen a követeléskot egyben meg is zsarol, azzal a különbséggel, hogy őt hiába jelentenéd fel.

     

    De tényleg van különbség: a koldust a szükség teszi esetleg bunkóvá, míg egy munkaadót az, hogy úgy érzi, a tulajdona vagy, és ő tsz neked szívességet. Ez sokkal nagyobb tahóság, mint a műveletlen koldus faragatlansága.

     

    Szerinted tehát szubjektív dolog az, hogy ha valaki pénzt koldul tőled, attól elvárod, hogy kérjen?

     

    Ne feledd: a munkaerő = termék, a termékért meg fizetni kell, tehát:

    munkaerő = pénz.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2287)
    2011-08-28  11:27
  13. 2011. augusztus 28. 12:202289.

    Elöször is nagyon meglepett, mennyire hiányosak közgadasági ismereteid.

     

    A MT semmi másról nem szól mint munkáról; munkáról, mint áruról beszélnek, mert ti. az. Semmi másról.

     

    Már többször elmondtam, hogy nekem csak az ország keresletorientált szemléletével van bajom. Ezt nem sikerült az elmúlt 20 évben kigyalulni az agyakból. A magyar elöször fogyaszt, utána kezd el gondolkozni, hogy teremelni is kéne.

     

    Veled ellentétben én keményen harcolok a munkavállalok jogaiért. 8 évig voltam Betriebsrat és olyan dolgokat sikerült igen nagy fifikával kiharcolnom, ami ellen a már évek óta nem sikerült a manegementnek semmit sem tennie. 

     

    De Mo-on elsösorban nem a munkavállalok jogiért meg a lihegés, hanem minden agyon van politizálva; azon emberkék a korábban azt sem tudták, mi is a munkavállaló most megtáltosodva védik ezen emberkék jogait.

     

    Mondjuk a te esetedben meg teljesen röhej. 

     

    Figyusz, ökör megjegyzéseid nem nagyon tudnak izgatni. 

     

     

    előzmény:
    pannacotta (2286)
    2011-08-28  09:06
  14. 2011. augusztus 28. 11:552288.
    Párbeszédet folytatni egy sükettel nehéz....ahogy elnézem catilina feldobott egy témát a többit meg számold ki.magad....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2287)
    2011-08-28  11:27
  15. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 28. 11:272287.

    (A japánok hajlonganak, de ha Kínában is bevezetik a rutinszerű törzsdöntögetést, s ők nem csak a gazdasági vezető szerepet, hanem a politikait is át akarják majd venni - hát szerintem a Föld döntő részén hajlongani fognak.)

     

      Megértettem, amit írtál, de hogy te akkor teljesítesz szívesen és szinte erődön felül, ha  kérnek szépen és nem utasítanak, parancsolnak - nos, ez szubjektív és nincs sok köze a készülő Mt-hez.

    (Ismétlem: előre ostorozni a szándékot, hogy esetleg megalázó vizsgálatokra kényszerítsenek fiatal nőket, nincs sok értelme, talán várjunk a hivatalos tervezetre és a végleges törvényre.)

     

      Én nagyon remélem, hogy előnyére változik a törvénykönyv, s talán megszűnik a sok kibújási-kijátszási lehetőség. Elnézést, de nekem jelenleg nem az egyes egyének valós vagy vélt sérelme a fontos, hanem az, hogy létrejöjjön egy gyakorlatban is következetes, az országot versenyképesebbé tevő törvényegyüttes. Amely összeségében talán a munkavállalóknak sem lesz előnytelen. 

    előzmény:
    Catilina (2278)
    2011-08-27  22:01
  16. 2011. augusztus 28. 09:062286.

    Egyáltalán nem a munkáról van szó a Munka Törvénykönyve tervezetében, hanem a munkavállalói jogokról. Ezt - látom -megint felhasználod arra, hogy igyekezzél ekézni a magyar dolgozókat, már ezerszer olvastam tőled. Ja, elfelejtettem, csak a húgod dolgozik Magyarországon egyedül.

     

    Nem vagy igazán autentikus ebben a témában, mert elfogult és szemellenzős vagy, ráadásul nem is erről beszéltünk korábban.  

    előzmény:
    belgien (2282)
    2011-08-27  23:13
  17. 2011. augusztus 28. 08:272285.

    Különben az is mese, hogy mindent kivisznek, mert hatalmas összegeket beruháztak, aminek a nagyrésze még nem térült meg.

     

    Mert ugyi a termelö beruházás nem csak abból áll, hogy odaadom a pénzem, hanem, abból is, hogy nyereségem is van. 

     

    Tegnap elött láttam egy osztrák hiradóban, hogy a Raiffeisen-Szövetség megint nagyon jól keres, csak azért panaszkodtak, hogy a mo-i részleg veszteséges. Ellenben Ru-ban és más keleti országban igen jól keresnek. 

     

     

    előzmény:
    Catilina (2283)
    2011-08-27  23:43
  18. 2011. augusztus 27. 23:442284.

    „ le fogja vonni,”*

     

    *le fogja csalni.

    előzmény:
    Catilina (2283)
    2011-08-27  23:43
  19. 2011. augusztus 27. 23:432283.

    Az energetikai üzletág itt Magyarországon virul! Nagyon magasak a díjak, és mindegyik szolgáltató külföldi (amennyire én tudom), tehát kiviszik az összes pénzt.

     

    Igaz, a bankok is kiviszik a pénzt. Szerintem egy magyar bank sincs, talán az OTP, de az sem jobb a többinél, sőt, rosszabb feltételekkel dolgozik.

     

    A gabonatermelőkről meg csak ezt találtam:

    http://www.vg.hu/vallalatok/mezogazdasag/oriasi-bajban-a -magyar-gabonatermelok-321435

     

    Magyar kereskedelmi lánc alig van, az sem túl jelentős.

     

    A vállalkozók jó része nem fizet adót (szerintem a 16%-ot ugyanúgy le fogja vonni, ahogyan a 40%-ot, több marad nekik. Itt ez a felfogás.

     

    Tehát tényleg csak mi maradunk, mezei munkavállalók, akiknek vagy nem adnak munkát, vagy nem adnak (normális) fizetést.

     

    előzmény:
    belgien (2281)
    2011-08-27  22:24
  20. 2011. augusztus 27. 23:132282.
    Nem tudom, hogy milyen nagy a forradalom, minden esetre nyolc évi korrupt semmittevés után már a mindennapi rendszeres munka is egy forradalmi tett, legalábbis azok szemében, akik eddig a "szelvényvagdosók" voltak.
    előzmény:
    pannacotta (2280)
    2011-08-27  22:09
  21. 2011. augusztus 27. 22:242281.

    Na, nem igazándiból akarok kötözködni, de ez a bankkokkal kapcsolatos "hu de sokat keresnek" egyszerüen ökörködés.

     

    A bankok egy része hatalmas veszteségeket könyvel el, attól függöen milyen a követeléseik szerkezete.

     

    Meg kell nézni, a többi ágazat nyerességességét, vannak területek, ahol sokkal többet keresnek, de arról a kutya sem beszél. Mi van az energetikával, mennyit keresnek az olajvállalatok?? Vagy mennyit keres egy EU által agyonszubvencionált gabonatermelö MO-on???

     

    A kereskedelemben, ahol a nagy pénzügyi válság idején egyetlen nagy kereskedelmi lánc sem volt veszteséges, most is hatalmas pénzeket akasztanak le.

     

    A BMW történetének legnagyobb nyereségét mutatta az elmúlt félévben: 11 %-os forgalom szerinti nyereséget, ez örület. De nem hallottam még eddig senkitöl, hogy a büdös BMW de drága!!

    előzmény:
    Catilina (2277)
    2011-08-27  21:22
  22. 2011. augusztus 27. 22:092280.
    Változtatni. De nem fenekestől felforgatni. Igaz, most forradalom van, itt kő kövön nem marad. 
    előzmény:
    belgien (2276)
    2011-08-27  18:49
  23. 2011. augusztus 27. 22:072279.

    Csak egy kis észrevétel: Európában Mo-on és Dániában a legolcsóbbak az autók, nettóban, de az esztelenül magas adók miatt itt legdrágábban, bruttóban. Tehát, ha valaki normálisan gondolkozik, akkor Mo-on vesz autót, és az kivisz.

     

    Nem azok az emberek a rosszak, akik üzemgazdaságilag gondolkodnak, hanem azok, akik ilyen esztelenül adóztatnak.

    előzmény:
    Catilina (2271)
    2011-08-27  16:25
  24. 2011. augusztus 27. 22:012278.
    Jó, jó, tudom miért ránk hárul a haza kiláboltatása: mert mi vagyunk a gerinc. Akár büszke is lehetnék, hogy ilyen fontos ember vagyok, hogy ekkora terhet raknak rám, hogy számítanak rám, ilyenkor úgy érzem hegyeket tudnék mozgatni, és akkor szemen köpnek egy törvénnyel.
    előzmény:
    Catilina (2277)
    2011-08-27  21:22
  25. 2011. augusztus 27. 21:222277.

    Igazad van (mármint a kínaiakkal kapcsolatban).

     

    Amúgy én sajnálom őket, és tudom, hogy miért kell annyit dolgozniuk, szerintem elég szörnyű. Én azonban nem szeretném átélni ugyanazt.

     

    Azért elég érdekes, hogy a válságról meg a hazánkról az jut mindenkinek az eszébe, hogy mi dolgozzuk ki az országot a pácból, miközben az országban jelen lévő bankok megint nyereséggel zártak.

     

    http://www.piacesprofit.hu/cegblog/penz/bankok _magyarorszagon_szazmilliardos_nyereseg.html

     

    Nem én hirdettem kölcsönöket boldog-boldogtalannak, én a válság előtt is csak dolgoztam. Miért is nekem meg a hozzám hasonlóknak kell kicibálni az országot bajból?  Az országot nem én kevertem bajba, még a bajt keverő kormányokat sem én választottam, miért az én hazafiasságomra számítanak? Talán azért, mert a kormányoknak és a bankvezéreknek (nemcsak a külföldieknek, az magyaroknak – vagy már az OTP sem magyar tulajdon?) olyan nincs? 

    előzmény:
    belgien (2275)
    2011-08-27  18:46

Címlap

top