Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2011. augusztus 26. 18:392251.

    A hír: Az ellenzők az adatvédelmi biztoshoz fordulnak, ha a munka törvénykönyvébe bekerül az, ami most még csak tervek szintjén hangzott el: a munkaadónak nem tiltják meg, hogy terhességi tesztet végeztessen a munkavállalóján. Vagyis elképzelhető, hogy a vállalat „biztosra fog menni”, ha nem akar olyan nőt alkalmazni, aki babavárásra készül.

     

     

    Ehhez mit szóltok? Vajon tényleg lesz ilyen a munka törvénykönyvében? Mert ha igen, akkor én nem nagyon fogom jól érezni magam. Szerintem ilyenfajta tesztre senkit nem volna szabad felszólítani, és ha egy kormány ilyesmit megenged, akkor az a kormány mocsok. Így egyszerűen. Remélem, ez nem igaz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. augusztus 26. 14:362250.
    máskor is........sőt, le sem esik.....
    előzmény:
    Catilina (2248)
    2011-08-25  23:38
  3. 2011. augusztus 26. 11:222249.
    Most tényleg jobban éltek, vagy egyszerüen csak meleg van???
    előzmény:
    Reszka (1)
    2010-04-29  20:06
  4. 2011. augusztus 25. 23:382248.
    Ezt nem értem. Ez poén? Vagy? Sajnálom, most kicsit lassan esik le :(
    előzmény:
    Reszka (2247)
    2011-08-25  20:18
  5. 2011. augusztus 25. 20:182247.

    Ugyan már, Catilina..... ne sírj.

    Hangfalad negyedéből kijött volna a klíma. 

     

    előzmény:
    Catilina (2245)
    2011-08-25  12:17
  6. 2011. augusztus 25. 17:182246.

    Nekem nincs klímám, legfeljebb az autókban, én Sanghai-ra gondoltam.

    Ha ott elromlik a klíma, akkor ott tényleg meleg van.

     

    Nálunk ennek ellenére nincs olyan marha meleg; le kell húzni a rolókat, meg nagyokat kereszthuzatólni, igy elég elviselhetö az idö; ha szerencsém van, akkor talán még az esö is esik.  

    előzmény:
    Catilina (2245)
    2011-08-25  12:17
  7. 2011. augusztus 25. 12:172245.

    Klíma? Anyám, de jó neked, mindjárt jón a szereló, oszt megjavítja, nekem meg marad a jó kis magán-hőháztartás, bár, az meg nem romlik el olyan könnyen.

     

    előzmény:
    belgien (2244)
    2011-08-25  11:19
  8. 2011. augusztus 25. 11:192244.
    Bizonyosan elromlott a klima, és 38 °C-nál s 81 %-os páratartalomnál nehezen forog az ember agya.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2238)
    2011-08-08  11:08
  9. 2011. augusztus 25. 11:062243.

    Na visszatérve a nevekre, most voltam egy ázsiai országban, ezen ország politikusainak nevét szerinten nem is lehet helyesen irni, mivel bizonyos hangokat nem is lehet latin betükkel leképezni.

     

     

    előzmény:
    unger (2227)
    2011-08-02  19:36
  10. 2011. augusztus 11. 21:152242.
    Es talan vege lesz a "merjunk kicsik lenni" idiota szlgennek is , es fokent a talpnyalo megalazkodasnak is hol kelet, hol nyugat, hol meg akarmerre , amerrol eppen fuj a szel!
    előzmény:
    Reszka (1)
    2010-04-29  20:06
  11. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 8. 22:582241.

    Megértettem én már elsőre is a fájdalmad, nem kell állandóan példákat írnod...

    (De tudod, kicsit tele már a staniclim azzal, hogy önjelölt korrektorok állandóan másokat ostoroznak, ám ők egyetlen egy hozzászólást nem tudnak megírni hiba nélkül.)

     

      Nekem mások az elveim: elsősorban magamnak állítok magas mércét. Nincs felmentés, nincs "ökrözés". Amit elvárok magamtól, azt elvárom egy hivataltól is. Ez csak természetes. A köztársasági elnökitől pláne. És/amennyiben a hazám nevét Hon-al kezdik némely helyeken, akkor elvárom, hogy a háromszoros olimpiai bajnok magyar vízipóló válogatottról tudják, hogy nem azért, mert hondurasiak... Nos, ezt legalább olyan fontosnak tartom, mint azt, hogy a magyar elnöki hivatal internetes levelében ne legyen egyetlen egy betűcsere sem.   

    előzmény:
    Catilina (2240)
    2011-08-08  13:07
  12. 2011. augusztus 8. 13:072240.

    „(Mellesleg, a többedszer citált mondás is logikai hiba, ugyanis éppen azt magyarázod, hogy Jupiternek ez esetben pláne nem szabad...)”

     

    Nem logikai hiba. Csak azt magyaráztam, hogy a mondás fordítva is igaz, a rang ugyanis nem csüpán kiváltságokkal, hanem kötelezettségekkel is jár.

    Egy királlyal szemben sokkal nagyobbak az elvárások, mint a pórnéppel szemben.Ezt ugye te sem tagadod?

     

    ***

     

    Az, hogy mi van a FINA oklevelén, hadd ne fájjon nekem! Nem érdekel, hogy a FINA taplókból áll, közöm nincs hozzájuk, nem az én országomat járatják le azzal, hogy rosszul írták a nevét, hanem saját magukat.

     

    Persze, hogy nagy hiba, de számomra a miénk nagyobb jelentőséggel bír.

    Ugyanúgy, mint amikor én elírok valamit. Természetesen az is sokkal jobban zavar, mintha más teszi, akihez semmi közöm. Ugye téged sem érdekelne, hogy a szomszéd Petike (meg az egész családja) félhülye, az viszont annál inkább, ha a te gyereked/unokád/apád/anyád követne el akár egy kicsi olyan dolgot, ami nem iillik/butaság. Utóbbi miatt az ember szégyenkezik. Előbbin maximum szánakozik vagy mosolyog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2238)
    2011-08-08  11:08
  13. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 8. 11:232239.

    Deutsch Tamás helyett viszont Szalai Annamária elegáns választ adott:

     

    Levélben tájékoztatta a magyar médiaszabályozást érintő kérdésekről Thomas O. Melia amerikai külügyi helyettes államtitkárt Szalai Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke. Melia korábban az amerikai képviselőház külügyi bizottsága előtt ismertetett jelentésében aggodalmát fejezte ki a magyar média helyzete miatt.

    A Freedom House jogvédő szervezet volt igazgató-helyettesének írt levelében Szalai Annamária köszönetet mondott azért, hogy az amerikai külügy ilyen kiemelt érdeklődéssel tanulmányozza a magyar médiaigazgatás gyakorlatát, ugyanakkor felhívta a politikus figyelmét arra a tényre, hogy a jelentés számos téves vagy pontatlan megállapítást tartalmaz.

    Az NMHH elnöke levelében rámutat, hogy a hatóság elnökének semmiféle olyan tárgykörben nincs rendeletalkotási joga, amellyel a média szabad működését korlátozhatná. A kiegyensúlyozatlan tájékoztatás miatt a hatályos médiaszabályozás szerint pénzbírság nem szabható ki, ezért alaptalan a külügyi államtitkár aggodalma, mely szerint kiegyensúlyozatlan tájékoztatás miatt a médiaszolgáltatókra akár "950 000 dolláros" pénzbírság kivethető lenne. (Kiemelések tőlem.)

     

    Egyébként Melia lényegében megismételte azokat a bírálatokat, amelyeket főnöke, Hillary Clinton külügyminiszter intézett Orbán Viktorhoz.

    És itt álljunk már meg egy szóra.

    Az Amerikai Egyesült Államokban úgy az ötvenes évek tájékán egy járdán nem tartózkodhattak feketék fehérekkel. (Jelen bevándorlási politikájukról meg akár kár is beszélni, különösen annak tükrében, hogy amikor ők voltak a kontinens bevándorlói, milyen remekül elbántak az őslakosokkal.)

    Ehhez képest nálunk elég régen teljes jogegyenlőség van. Csak a törvényeket kell(kellene) betartani. Mert ugye, nem csak jogai vannak egy állampolgárnak, akadnak kötelességei is.

    Ja, és nálunk deklaráltan elismert külön kisebbség a cigányság, a kisebbségnek járó jogokkal. Egyedül a világon.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 8. 11:082238.

    (Mellesleg, a többedszer citált mondás is logikai hiba, ugyanis éppen azt magyarázod, hogy Jupiternek ez esetben pláne nem szabad...)

     

      De tulajdonképpen csak egy hírrel jöttem, ami rímel a történtekre - és sokkal cikibb, mint egy betű elgépelése a világhálón.

     

    A magyar vízipólósokat hondurasiként tüntették fel a szövetség oklevelein

     

    A magyar férfi vízilabda-válogatott biztató teljesítményt nyújtott a medencében, végül mégis csak a harmadik helyen zárt a sanghaji világbajnokságon. A szövetség ráadásul a nemzet nevét is eltévesztette.

     

    Ilyenkor a nemzetközi szövetség, a FINA oklevéllel ismeri el a játékosok és a stábtagok munkáját. A hivatalos okiratra viszont a Hungary szó helyett Honduras neve került fel, és így postázták a nemzetközi szövetség vezetői által is aláírt emlékplaketteket.

     

    ("Kíváncsi az oklevélre? A Hajcsatok blogon megnézheti. ")

    előzmény:
    Catilina (2231)
    2011-08-03  02:03
  15. 2011. augusztus 3. 14:022237.
    Nézd, lehet Schmid-tet, Schmidt-tet, Schmit-et és Schmitt-et irni, a kiejtésben minden egyforma. Az ember legyen rugalmas.:-)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2230)
    2011-08-02  22:47
  16. 2011. augusztus 3. 13:562236.
    Mondjunk, én az utóbbi idöben elég keveset olvasok magyarul, de feltétlenül akartam venni Szakonyi elbeszéléseket.
    előzmény:
    unger (2226)
    2011-08-02  19:33
  17. 2011. augusztus 3. 13:532235.

    Csaj annyit, hogy a nevem Mo-on nekem mindig rosszul irják, külföldön eddig még nem nagyon fordult elö, mert ott egyszerüen megnézik, mit is irnak le. 

     

    Hát a kiejtés, az igen fránya dolog. Tegnap este egy fél óráig gyakoroltam a lányommal a "helyett" helyes kiejtését. Külföldieknek borzalmasan nehéz a monoton magyar kiejtés.

     

    Más: pénteken ittam egy kávét, a hölgy pedig, akivel voltam egy latte macchiato-t. 

     

    Amikor kihozták, a pincérnö megkérdezte, ki kapja a láté-t??? Azt perszer senki, mert láte nem jelent semmit, ellenben a latte, tehát két tt-vel a tej.

     

    előzmény:
    unger (2227)
    2011-08-02  19:36
  18. 2011. augusztus 3. 11:422234.

    Off: Na látod...én is így vagyok, csak a repteret minuszold ki a történetből.

     

    Párszáz folyóméter könyv... egymás mögött hármasával.

     

    Már én is gondolkodtam, hogy elajándékozgatom, de nem vitt rá a lélek. 

     

    Viszont: hosszú idő után bementem a könyvesboltba, és 20 perc alatt  - albumok nélkül! -  100.000 Ft-ot tudtam volna otthagyni. Na, ezt már nem győzi a nyugdíjam, úgyhogy marad a könyvtár. 

    előzmény:
    unger (2226)
    2011-08-02  19:33
  19. 2011. augusztus 3. 11:372233.

    Ide figyi, öribari,

    mi itt ez az oszitali,

    oszitali, 

    örihari.

    Mata Hari,

    harakiri.

     

    S nem Ambrus Kyri. 

    előzmény:
    belgien (2225)
    2011-08-02  18:58
  20. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 3. 08:132232.

    Én nem mentegettem senkit és semmit, egyetértettem veled Deutsch magatartásának lehetetlenségével és azzal is, hogy nem kerülhetnének ki rossz helyesírással anyagok az Elnöki Palotából. (Még akkor sem, ha azt egy litván hölgy írta, nem Kontrát Károly lánya. Ezt csak azért, mert nem volt világos neked a mondanivalóm.)

     

      Hiába citálod a mondás latin tükörfordítását többedszerre; a magyar köztársasági elnök nevét egy magyarnak legalább akkor helyesen kell írnia, ha arról szövegel, hogy a hülye elnöki hivatal tévesztett a norvég király nevében egy magánhangzót.

     

    És minden egyéb csak kidumálás.

    előzmény:
    Catilina (2231)
    2011-08-03  02:03
  21. 2011. augusztus 3. 02:032231.

    Igazad van, én is elírtam, szégyellem is magam, ne tudd meg, hányszor megnéztem mindegyiket, úgy látszik, kivéve ezt az egyet. Nagyon utálok elírni valamit, ha valami fontos dolgot írnék, tuti át is nézetném valakivel, ahogyan a kimenő fontos leveleimet is át szoktam nézetni miután én magam átnézem, de oké, akkor hadd ismételjem meg:

     

    Quod licet Iovi, non licet bovi. És ez fordítva is igaz. Tehát: Én, a fórumtroll, vagyis a közmondás ökre, megtehetem, Schmitt Pál, aki jelen példában a közmondásbeli Jupiter, nem. Vagyis: rendben van, megteheti, de fogadjuk el, hogy ez rendkívül kellemetlen. Nem Schmitt Pálra nézve, hanem a kormányra nézve. És ha elfogadjuk, hogy a jelenlegi kormány az ország kormánya (márpedig el kell fogadnunk, mivelhogy az), akkor az országra nézve. A tájékozatlanság menthető, a tudatlanság menthető (nem tudhat egy ember mindent, nem is kell tudnia), a rossz gépelés vagy a rossz helyesírás szintén. De az, hogy igénytelenségből, smucigságból vagy a csoda tudja milyen megfontolásból nem ellenőrzik a leveleket és hasonlókat, az NEM. Szerintem.

     

    Nem igazán értelek. Ez a trehányság védhetetlen. Főleg, hogy nem egyszer fordult elő.

     

    Amúgy igazán aranyos vagy, bevallom, tetszik, hogy kis szurkálódásomat itt a gumiszobában egy lapon emlegeted a köztársasági elnök norvég királynak írt levelével.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2230)
    2011-08-02  22:47
  22. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 2. 22:472230.
    ... és esetleg az ember a saját köztársasági elnökének is jól írhatná le a nevét - ha kiabál éppen, ha nem - az ugyanis SCHMITT. Ha már.
    előzmény:
    unger (2229)
    2011-08-02  20:46
  23. 2011. augusztus 2. 20:462229.
    ugy hivják hogy Harald....és állitolag a levél ugy is ment el,csak az internetes változat volt harold nak irva.....szoval egy vihar a biliben az egész ügy....
    előzmény:
    Catilina (2228)
    2011-08-02  20:25
  24. 2011. augusztus 2. 20:252228.

    Egy polgári válasz: Mindenki, aki tudja, hol kell utánanézni.

     

    Megint leírom: NEM az a baj, hogy Schmitt Pál nem tudja. Az a baj, hogy ha már ő nem, MÁS SEM nézett utána, hogy amit írt, az rendben van-e. Nem ez az első baki ugyanis. MINDENKI tévedhet, és téved is. De a fontos leveleket, írásokat ELLENŐRIZNI KELL! Éppen azért, mert – még egyszer leírom – : MINDENKI TÉVED. Az viszont nem tévedés, hanem bunkóság, hogy senki nem nézi át a kimenő dolgokat. Ennyire nem lehet leszarni magunkat, már bocs a kifejezésért.

     

    Ha én írok valakinek egy levelet, többször is ellenőrzöm, hogy jól van-e leírva a neve. Ez meg udvariasság.

     

    Szóval (annak, aki még egyszer abba akar belekötni, hogy miért kellene tudnia Schmitt Pálnak a norvég király nevét, ha senki nem tudja): NEM AZ A BAJOM, HOGY SMITT PÁL NEM TUDJA A NORVÉG KIRÁLY NEVÉT (AZ AZ Ő BAJA, VAGY NEM BAJA, SZÓVAL AZ Ő DOLGA). AZ A BAJOM, HOGY ÚGY MENT KI A LEVÉL, HOGY NEM VOLT JÓL ÍRVA A CÍMZETT NEVE.

     

     

    (Oké, kiabálás abbahagyva :) )

    előzmény:
    belgien (2223)
    2011-08-02  18:47
  25. 2011. augusztus 2. 19:362227.
    Én meg amiota  ez elöjött azota azon röhögök hogy a norvég tronörökös nevét le tudná e valaki helyesen irni ÉS kiejteni...meg a feleségéét....
    előzmény:
    belgien (2223)
    2011-08-02  18:47

Címlap

top