Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2011. július 28. 20:182176.

    De jól értesült valaki! Csak nem megint körpriviztek meg fantáziálgattok másokról összevissza, ahogy szoktátok? Nem lennék rá annyira büszke a helyedben.

     

    Ami az állítólagos kávézást illeti, élek-halok azért, hogy végre egy nálam jóval alacsonyabb intellektusú pasival kávézhassak. Alig várom. Biztos rengeteget tudnánk beszélgetni a kávézás közben.   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (2167)
    2011-07-27  08:44
  2. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 28. 13:422175.
    Bocs, persze a küldött szó két "t", de kín kivárni, mire betölt egy oldalt a gép és ez kissé idegesítő... megyek is, viszlát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2174)
    2011-07-28  13:35
  3. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 28. 13:352174.

    Múltkoriban betettem ide a topikba egy cikk linkjét - úgy vártam, hogy hápogjon a sok lánglelkű demokrata, ugyanis nem kevesebbet állított benne Kiss Viktor politológus, mint ezt:

     

    "Remélem, egyszer előáll a helyzet, amikor egy jobbikos nem tölthet be fontos közfunkciót, nem kaphat állami kitüntetést, vagy bizonyos esetekben nagydoktori címet."

     

    A nyilatkozó egyébként fiatalokat tanít. Jelenleg, ma, Magyarországon.

    (Az ELTE-n politológus, a Szegedi Egyetemen kommunikáció szakos diplomát szerzett, doktori címét 2011 szeptemberében védi meg a Corvinuson. 1995-től dolgozott újságíróként a Népszabadságnál és a Napi Magyarországnál. Jelenleg a Zsigmond Király Főiskola adjunktusa; a tanítás mellett kutat, ideológiákkal és eszmetörténettel foglalkozik.)

    Nyilván taglalja a demokrácia fogalmát, alapértékeit is. 

     

    És ilyen nyilatkozatokat enged meg magának. 

    Amire Giró-Szász - az aktuális egyik beszélgető partner is felkapja a fejét, és közli:

     

    "Ha valami a jogállam és a demokratikus közeg felrúgásának minősülne, akkor ez az lenne."

     

    A politilógus válasza erre:


    "Én mégis helyesnek tartanám."

     

      Értem én. A demokrácia "határainak szűkítése" csak akkor fontos, ha a Fideszt látják mögötte. Egy nyilvánvalóan baloldali érzelmű politológus miatt nincs hápogás, nins felháborodás, nincsenek a nagyvilágba küldöt levelek és nincs külföldre szaladgálás. És természetesen itt sincs semmi reakció. A mi rettegő demokratáink ilyenkor nem rettegnek.

     

    (Máshol azért volt utóélete ennek a kijelentésnek.

     

    Kiss Viktor kijelentése internetes vitát eredményezett. A lényegről Török Gábor itt ír a blogján. )

     

     

    http://www.fn.hu/belfold/20110718/polkerek2/

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. július 28. 13:102173.

    Reszeka,

     

    rá se ránts, emberek vagyunk, ez legyen a legnagyobb tévedésed az életben. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))

    előzmény:
    Reszka (2170)
    2011-07-28  11:27
  5. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 28. 12:522172.
    Most azt mondod, hogy az ifjúsági táborban nem volt kmb-s rendőr? Ezért a  90 perc?
    idézet:
    Reszka (2138)
    2011-07-25 13:32:03

    Én inkább azon csodálkozom, hogy nem volt négy-öt fiatalember, aki nekirohan és leteperi... Nyilván sokkot kaptak - de másfél órán keresztül? -, ám ezzel is csak az bizonyosodik be számomra, hogy a hosszabb ideje, több generáción keresztül jóléti társadalmakban élőkből lassan kihalnak az alapvető, normális védekező ösztönök. (Aki már lövöldözik hidegvérrel, azzal eleve vesztett ügy megpróbálni párbeszédet kezdeni.) Ami az alacsonyabb szinten élő, eredeti hazájukban sokszor üldözött, a napi létfenntartással megküzdő bevándorlókban például ott van. Érdekes kérdés lenne-lehetne, hogy az agyoncivilizáltság vajon elkorcsosítja-e az embert?

     

      Ungernek: biztosan szigorítani fognak sok mindent. (Nekem csak kertem van, nem birtokom, de azért jól fel tudom mérni, hogy enormis mennyiségű műtrágyát vett ez az ember.) És ha belegondolsz, hogy már a cipődet is le kell venned a reptereken... 

     

    Egyébként tévedtem abban, hogy az 1500 oldalas irománya alapján ki lehetett volna szűrni... sajnos, ahogy most olvasom, csak néhány órával a merénylet előtt tette közzé.

     

    Van Szentesi Zöldinek egy cikke, érdemes elolvasni:

     

    http://www.magyarhirlap.hu/velemeny/egy_amo kfutas_margojara.html

    előzmény:
    Reszka (2138)
    2011-07-25  13:32
  6. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 28. 11:552171.

    Az Oroszország-szakértő Gereben Ágnes szerint összefüggés lehet a MOL-INA-ügy és a magyar kémügy között. (Csak az érdekesség kedvéért idézem, mert csak a legbeavatottabbak tudhatják, mi történik valójában, mások - köztük mi is - találgatnak és elméleteket gyártanak.)

     

    " - Az energetikai és a magyar–orosz kapcsolatok politikai hátterét egy orosz portál biztosítja... ott hetente jelenik meg mocskolódó cikk Magyarországról... a szerző valószínűleg álnéven dolgozik, feltehetőleg magyar emberekkel is összejátszik, összedolgozik, és az információs forrása egészen biztosan belső körökből származik... e mögött van valami, amire a titkosszolgálatoknak figyelniük kellene.

    ... a Mol-ügy és a kémügy közötti összefüggés logikailag kikövetkeztethető. – Nyilvánvalóan az ország kőolaj- és földgázvagyonára alapozó orosz vezetés érdekeivel ellentétes, ha őket megkerülve létrejön az Adria–Közép-Európa energiafolyosó, egészen Lengyelországig. A térség országainak pedig az az érdekük, hogy ne legyenek kiszolgáltatva az oroszoknak. A 2006-os orosz–ukrán földgázháború után Európában 14 ország polgárai maradtak fűtés és meleg víz nélkül, januárban. Azóta az EU-tagállamok azon dolgoznak, hogyan lehet az oroszokat megkerülve a kőolaj- és földgázszükségletet kielégíteni. Ezt szolgálná az Adria–Közép-Európa folyosó is, és ezt akarják minden eszközzel – most éppen a Mol vezetőinek lejáratásával – megakadályozni az oroszok."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. július 28. 11:272170.

    Az enyéimtől elnézést kérek, öregszem, keverem a dolgokat

     

    Viszont ebből is látható, hogy saját gondolataimat hozom a fórumra, nem blogokból idézek és nem pártcsatornákon kapom a hírt. 

     

    Rád viszont oda se böffentek, mert te tudatosan, életvitelszerűen csinálod, hogy felkapsz egy fidesz-ellenes rámálhírt, a fórumokon jól megdagonyázzátok, és kiderül, hogy hazugság volt, azt se mondod, bakfitty.  Nálatok sajnos tényleg ilyen rossz az információs csatorna. 

    Mint legutóbb felhívtam figyelmedet belgáidnál. 

    előzmény:
    pannacotta (2164)
    2011-07-26  21:32
  8. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 28. 10:592169.

    Kicsit ámulva fedeztem fel, hogy állítólag szóba sem jött a MOL továbbértékesítése... Hát nem voltam rest, visszakerestem itt a topikban.

    Az akkor általam beidézett cikkből egy mondat:

     

     "Az MVM jó tipp, de várjuk ki a végét – mondta Herczenik Ákos arra a kérdésünkre, hogy vajon melyik állami cég kaphatja meg a Mol-pakettet."

     

    Voges hozzászólásából (06.13-án):

     

    "Várható volt - sosem titkolta a polgári kormány - hogy céljuk az orosz pakett visszaszerzése.

     

    Az is nyilvánvaló, hogy most jön csak az izgalmas rész: mi a következő lépés,  mit fog kezdeni az állam a most megszerzett részesedéssel?

     

    Itt egy hosszabb távú, nagyobb ívű folyamat egyetlen egy epizódját láthattuk, ahogy azt írták is itt egy hsz-ben korábban.

     

    Érdekes lesz pl., ha belép a történetbe az MVM!"

     

    Mondjuk, a történetben idáig csak a habituális hazudozás folyik, ami nem meglepő... De!

     

      Azon meg még inkább csodálkozom, hogy akadtak, akik már akkor tudták, hogy esni fog a MOL részvények értéke... Vajon honnan?! Én bárgyú, mostani eszemmel azt gondolnám, csak azok tudhatták előre, akik a Népszabadságnál tudatosan hazudva leközöltek egy cikket. (Ebben arról adtak hírt, hogy Horvátország kiadatási kérelemmel élt Hernádi Zsolt, a MOL elnök-vezérigazgatója iránt.

    Ennek következtében a MOL részvényei meredeken estek, 4,07 szazalékkal, a varsói tőzsdén több, mint 4,71 százalékkal.

    Ez nagyjából ezer forintot jelentett részvényenként, összességében 375 millió dolláros veszteséget, és 16 milliárdot vesztett el a magyar állam. Egyébként Hernádi Zsoltot csak meghallgatni szerették volna.)

    Igen, akik ilyen híreket közölnek az újságban, azok nyilván ki tudják számítani, milyen hatással lesz ez a tőzsdén a MOL részvényeire. Pontosabban a megbízóik...

     

      No, hát nem is gondoltam volna, hogy ilyen fontos, befolyásos emberekkel fórumozunk mi...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 28. 10:442168.
    Nem véglegesen értettem... csak sokszor elviselhetetlen a sallang.
    előzmény:
    Reszka (2161)
    2011-07-26  18:55
  10. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. július 27. 08:442167.

    Álomvilágban él, ne bánts, van neki elég baja, kárt tesz magában, utána lelkiismeret furdalásod lesz, hogy elvihetted volna kávézni, de nem tetted.

     

    előzmény:
    unger (2165)
    2011-07-26  22:11
  11. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. július 27. 08:402166.

    A madarak szétrepültek http://www.168ora.hu/itthon/a-madarak-szetrepultek-44160. html

     

    beérett a gyümölcs......mehet a ganaj banda, ahová való!

    előzmény:
    Reszka (1)
    2010-04-29  20:06
  12. 2011. július 26. 22:112165.
    Na pont TE egy szot se szolj....aki 8 éven keresztül "tévedett" az egész gyurcsányista propagandában ..meg képes voltál HAZUDNI MAGADNAK EGY DIPLOMÁT  hogy szavahihetöbb legyél na neked föleg KUSS van..ha lenne olyasmid hogy Lelkiismeret..vagy Becsületed.. akkor rég nemlennél itt,és lehet a saját gyereked beszélne veled,meg a szüleid sem nevelték volna ellened a gyerekedet..nemkellene egyedül ülnöd otthon karácsonykor..Te szerencsétlen jellemtelen idiota..ébredj már fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    pannacotta (2164)
    2011-07-26  21:32
  13. 2011. július 26. 21:322164.

    "De: mit szólsz ahhoz, hogy Norvégia nemám Eu tag, pláne nem NATO,"

     

    Újabban kezdesz nagyon sokat tévedni (lásd többek között: OTP), csak nem rosszabbul fizet a kassza?   

    előzmény:
    Reszka (2160)
    2011-07-26  18:54
  14. 2011. július 26. 20:472163.
    Nato tag..de hogy minek? az ö sem tudja..nem EU de itt volt/van egy skandi náv megállapodás ami szerint pl svedo-norv között már nagyon régota nincs határ elenörzés..most ez kiterjedt az egész eu re is..mellesleg Dánia is nato tag..a fele hadiflottáját elküldte anno a persiska háboruba..mind az 1 azaz egy hadihajot....azota is ezen röhögök...a fegyvervásárlás...nos az a gond hogy  mi a fenének engedi meg akármilyen ország hogy automata (sorozatlövö) fegyvert magánszemély tarthasson?? minek?? aki igazan vadász az elutasitja azt mivel a vadászathoz nemkell....aki meg szorakozni akar vele annak van egy javaslatom hogy mit is vegyen elö és azzal szorakozzon...
    előzmény:
    Reszka (2160)
    2011-07-26  18:54
  15. 2011. július 26. 19:382162.

    Na, megint ezek az információs gap-ek. Már hogy nem lenne Norvégia NATO-tag??? Oly annyira, hogy a NATO-kötelékében még Afganisztánban is kevernek.

     

    Söt a NATO alapitó tagja.

    előzmény:
    Reszka (2160)
    2011-07-26  18:54
  16. 2011. július 26. 18:552161.
    Ne menj el, egy idő után megunják, mint szúnyog a hideg esőt és elülnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2149)
    2011-07-25  16:01
  17. 2011. július 26. 18:542160.

    Mennyivel a vérfürdő előtt töltötte fel az 1500 ooldalas kommunikéjét?

     

    Na, ott kellett volna negfogni. POicikét figyelgetni.

     

    Csakhogy: Norvégia olyan régóta demokratikus állam, és bár vásárolhat fegyvereket az ember, mégsem lődöz össze-vissza 50 éve senki ott.....

    elkényelmesedtek.

     

    De: mit szólsz ahhoz, hogy Norvégia nemám Eu tag, pláne nem NATO, ráadásul leggazdagabb állama  a kartográfiai Euróoának, tehát  be kellett bizonyítani, hogy ott mily nagyon élő a fenyegetettség  - ezt a merénylő páholybéli kapcsolatából is valószínűsítem.

    előzmény:
    unger (2157)
    2011-07-25  22:05
  18. 2011. július 26. 18:462159.
    Állítólag az ámerókaiak létrehozták a netfigyelést, pontosan a radikális eszmék megfékezése okán; sőt, a fórumokon bele is szólnak - aktuális lózungokkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2141)
    2011-07-25  13:59
  19. 2011. július 25. 22:392158.

    Tudom, hogy az OTP a legdrágább, nem írtam, hogy a más nemzetiségúű bankok rosszabbak, sőt, én alapjában legeslegjobban azokat a magyar vállalkozókat vetem meg, akik kevesebbet fizetnek a munkatársaiknak, mint a külföldiek, és ráadásul ugyanúgy kiviszik a pénzüket az országból vagy legalábbis tojnak itt befektetni. Ennyit a magyarokról.

     

    Az áram drága európai viszonylatban is itt, főleg, ha a keresetekhez viszonyítva nézzük.

     

    Tudom, hogy a kínaiak borzasztóan rosszul keresnek, de vajon ezt akarjuk-e mi is? Én nem akarok sok szegényt látni magam körül! 

     

    Magyarországon élhető bérért szerintem igenis dolgoznak az emberek. de bocs, 70 ezerből nem lehet normálisan megélni, főleg gyerekekkel.

     

    A fővárosiak például hová utazzanak 900 kilométert? Borsodba, munkáért? Itt nincs annyira sok nagyváros. Ha pedig valaki Borsodból utazik Budapestre, akkor hol lakjon? Vagy hogy menjen haza? Naponta? Havi 75-100 nettóból nem telik napi utazásra, és szállásra sem. Lakhat a bokrok alatt, de azért ez már a XXI. század, nem a középkor.

     

    Külföldre lehet ugyan menni, de megvetett „külföldinek”?

     

    Te azt mondtad, hogy drága a munkaerő, ezért nem foglalkoztatják a vállalkozók. Én meg azt mondom, most hiába lett olcsóbb az adókönnyítés miatt, a vállalkozók maradnak annál az egy-kettőnél, akit a válság idején is megtartottak, és jól megfenyegetik, hogy dolgozzon még többet. Dehogy vesznek föl még! Minek, amikor magukra is költhetik a többletet?

     

     

     

    Más:

     

    Magyarországon hülyeség szélsőségesekről beszélni, a fajgyűlölet csak a médiában van jelen. Szerintem.

    előzmény:
    belgien (2156)
    2011-07-25  21:10
  20. 2011. július 25. 22:052157.

    Igen most bebizonyitotta hogy nemcsak muzulmánok a terroristák..érdekes kérdés hogy mi lenne most ha muzulmán lett volna..?? bombáznák már afganisztánt??az biztos hogy a politikusok nemlennének ennyire nyugodtak, egyébként a norvég biztonsági rendörség ismerte már márciusban a nevét hogy vásárolt ilyesmit, azt mondják hogy 80 másik névvel kapták az övét is,,viszont amig semmit nemcsinál addig ök sem tehetnek semmit mivel azokat a vegyszereket,mütrágyát a zöldségtermesztéshez is használják,,az hogy esetleg valaki a szomszédja bejelenti a rendörségnek hogy szélsöséges nézeteket hangoztat még mindig nem elég indok hogy a rendörség lépjen,mivel azt is akárki is mondhatja akár rám is vagy rád is....mi sem szeretnénk ha házkutatást csinálna a rendör mert bejelentést kaptak..lehet a haragosa is...na ezért nemlehet az ilyesmit megelözni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2150)
    2011-07-25  16:06
  21. 2011. július 25. 21:102156.

    Nézd, nem tudom, mennyit dolgoztál árufeltötöként (én sajna eleget), ezt a világon mindenütt nagyon gyéren fizetik, mind Angliában, mind Németországban, meg máshol.

     

    Ellenben a szalag mellett a Boschnál vagy a Daimlernél nagyokat kaszálhatsz. 

     

    Ehhez semmi köze a bankok "nemzetiségéhez"; alapjában a "magyar" bank az otp  a legdrágább. A betett összegek kamatai meg a világon  mindenütt alacsonyak. 

     

    Az áramszolgáltatás európai viszonylatban Mo-on nem is olyan drága. 

     

    Tudod mennyiért dolgoznak a kinaiak, mindenféle szociális háttér nélkül. 

    Nevetséges összegekért. Ezért olcsók a kinai áruk. 

     

    Mo-on sokan azt hiszik, hogy a jóléti társadalom abból áll, hogy hiszünk benne; dolgozni meg dolgozzanak mások. 

     

    Teljesen tévedsz, nekem nincs szükségem ellenségképre; erre a 42 éves nyugdijasoknak van. Nekem senki sem ellenségem. Söt, nekem annyira jól megy, hogy még a véleményem is megmondhatom. Ezért még ki sem rughatnak. 

     

    Ahol én élek, ott nincs minimálbér. De ott az emberkék 900 kilóméter utaznak, ha nincs munkájuk a közelben. 

     

    Jó éjszakát. 

    előzmény:
    Catilina (2136)
    2011-07-25  04:22
  22. 2011. július 25. 20:122155.

    Ez a szokásos magyar fóbia. A Jobbik annyira messze van egy igazi radikális párttól mint Makó Jeruzsálamtól.

     

    A probláma csak az, hogy Mo-on nem is tudják igazándiból mi is az hogy szélsöséges. Mert utoljára Janó bácsi alatt beszélhettümk ilyenröl, de az a nép többségénél tabu volt, ezért kellett állandóan nácizni, meg hasonló hülyeségekkel jönni, mert azt talán ismerte a nép propagandafilmekböl. 

     

    Mo-on a klasszikus bünözés sokkal nagyobb társadalmi veszély mint bármely politikai szélsöség. 

     

    Persze idövel a "köznépnek" is elege lesz az állandó hülyitésböl és melegen leszarja az ezen igéket hirdetö pártokat. Ezért is tünt el az SZDSZ meg a szocik, mert már senki sem hitte el, hogy azorbán mélyfasiszta náci, aki titkos gázkamrákat épit alcsúti palotájában. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2143)
    2011-07-25  14:30
  23. 2011. július 25. 20:032154.

    Orbánnak is küldetéstudata van - ehhez nem fér kétség, de a krapeknak van realitásérzéke is; Orbán egy alapjában véve borzalmasan pragmatikus reálpolitikus.

     

    Nekem személyes meggyözödésem, hogy ma Mo. sokkal jobban állna, ha Orbánék 1992-ben gyöztek volna. Gyurcsány egy tartós katasztrófa volt. 

     

    Ezt úgy mondom, hogy alapjában egyik politikust sem "szeretem".

    előzmény:
    Catilina (2142)
    2011-07-25  14:15
  24. 2011. július 25. 19:482153.

    Uff , akkor beszéltél. 

     

    A burkás probléma szerintem mondvacsinált, sok köze van a belga belpolitikához, de elég kevés a probléma megoldásához. Eltekintve attól, hogy a dolgot helyesnek tartom, vannak bizonyos fenntartásaim. Tui. nagyon sok muszlimot, még azokat is, akik a dolgot elutasitják, sérthet. 

     

    A dolog ténylegesen egy iszlamista megnyilvánulás, édes kevés köze van a valláshoz, a nök karámbatartását szolgálja, de a muszlim megnyilatkozás, formai megjelenés része. 

     

    Čs mint a norvég gyerek is mondta, a probléma nem nagyon érinti Mo-t, mert ott nincsenek bevándorlók, inkább elvándorlók.

     

    Különben nem tévedtem, csak a fórumok sajátossága szerint másról beszéltem. Ez nagy különbség.

    előzmény:
    Törölt felhasználó. (2135)
    2011-07-25  01:47
  25. 2011. július 25. 19:372152.

    Nézd, én annyira jól lövök, hogy négyszáz méterröl minden probléma nélkül fejbe tudok löni bárkit (Kalasnyikovval, egy KochuHecklerrel valószinüleg még messzebbröl), de én képtelen lennék bárkit lelöni.

     

    Mert ehhez valami zavarodottság kell.

     

    Ebben lehet, hogy mélyebb vallásos neveltetésem és felfogásom szerepet játszik. Hogy lehet békeidöben (a háborúban löni kell, mert ott ez divik) valakit annyira gyülölni, hogy egyszerüen lemészárolok emberek tucatját. 

    Olyanokat, akikenek semmi, de semmi közük sincs "problémaim megoldásához". 

    előzmény:
    Reszka (2139)
    2011-07-25  13:34

Címlap

top