Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2011. július 25. 19:302151.
    Azt hiszed hogy olyan hülye vagyok, hogy nem tudom, hogy mirül beszélsz. , Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!
    előzmény:
    Reszka (2137)
    2011-07-25  13:30
  2. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 25. 16:062150.

    Hát most sikerült bebizonyítania, hogy nem minden terrorista moszlim, akadnak köztük viking ősökkel rendelkező született norvégok is... (Nem ismerem a családfáját, csak poenból írtam. Érdekes lenne, ha találnának a felmenői között muzulmán-hitű felmenőt is...)

     

     Szia, én L...

    előzmény:
    unger (2147)
    2011-07-25  15:35
  3. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 25. 16:012149.

    Amúgy sajnálom, hogy az Unger és általam felvetett téma helyett ezzel kell foglalkozni. Pedig lehetne színesen, érdekesen, valódi, aktuális témákról is beszélgetni, vitázni. De nem, egy zárójeles mondaton kell csak lógni, azon szükséges megakadni, hogy már megint csak az Orbán-fóbiával kelljen foglalkozni.

     

      Szívetek joga. De én már mentem is. Ez dög unalmas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 25. 15:562148.

    Most jöttem rá, hogy mi a döntő különbség köztünk.

     

    Én Gyurcsányról egyes szám első személyben írtam le az elmarasztaló véleményemet, tehát így: "... kártékonyabbnak tartom..."

    Te ex katedra kijelented az abszolut igazságot, azt általános érvényűnek tekintve: "Orbán Viktor sajnos beletartozik abba az egy részbe."

    Holott csak a te véleményed. (Esetleg a társadalom egy részéé.) De nem, aki mást gondol, másként látja, az egészen biztosan téved, sőt, a szentencia-szerűen, nagy önbizalommal leírt állítás azt sugallja, hogy aki nem így gondolja, az kötöznivaló bolond, hülye, szűklátókörű, agyatlan fidesz-zombi, önálló véleményre alkalmatlan, agymosott, megvezetett, lefizetett szerencsétlen...

    Hol a szerénység, hol a saját vélemény vállalásának büszkesége, amely fenntartja azt, hogy akár tévedhetek is? Hol a gesztus, hogy ne bántsak meg másokat - akik nem értenek az én megállapításommal egyet? Hol a véleményük tisztelete? Hol vannak azok a sokat emlegetett liberális alapelvek, a tolerancia?

     

      Én javasolnám neked, hogy csak a saját véleményed közöld, nem vagy te az égiek szócsöve, a felszentelt, örök igazságot harsonázó kinyilatkoztató. Te sem, mások sem. Még én sem. (Pedig mindig igazam van... )

     

    előzmény:
    Catilina (2146)
    2011-07-25  15:12
  5. 2011. július 25. 15:352147.

    A norvég "fremskrittspartiet" tagja volt..az a magyar jobbik  nak a norvég megfelelöje..viszont azt is tudni kell hogy itt az egész skandináviában megváltozott a  "propagandájuk" ezeknek a populista-szélsöjobbos pártoknak,mert pl az egyetemes bevándorlás-ellenességet az egyszerü ember nemfogadja el ezért csak az europán kivüliekre, azok közül is a muszlimokra köpködnek egyszerüen mert a mondás is az hogy nem minden muszlim terrorista,de az összes terrorrista muszlim.....na ezt megértik az eccerübb emberkék is ehhez hozzájön hogy merazok nemdolgoznak hanem idejönnek 8 gyerekkel és csak élösködnek..stb....

     

    RESZKA..volt rendör a szigeten azt is lelötte..azt irták a tronörökös feleségének a mostohabátyja volt az..NEM  volt hivatásos vadász..és VOLT egy zöldségtermesztéssel foglalkozo bejelentett cége,azért is tudott venni annyi mütrágyát..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2143)
    2011-07-25  14:30
  6. 2011. július 25. 15:122146.
    Orbán Viktor sajnos beletartozik abba az egy részbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2144)
    2011-07-25  14:46
  7. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 25. 14:552145.

    Egy mai cikk - amely nincs összefüggésben a norvég tragédiával - de utaltam rá alant.

     

    http://www.fn.hu/belfold/20110718/polkerek2/

     

    Kiss: Jobbikos ne tölthessen be közfunkciót!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 25. 14:462144.

    Lehet. De az írásomban ott volt az "egy része" kitétel is... Csak mondom...

     

      (Azzal szoktam piszkálni a sebészeket, hogy csak intellektus, szorgalom és ambíció kérdése, hogy valaki tömeggyilkos, sorozatgyilkos, hentes vagy sebész lesz. Az ösztön bennük van. Mentségemre szóljon, hogy ezt akkor szoktam mondani, ha nagyon belemerülnek a műtétbe és feleslegesen terjesztik ki azt... van egy latin neve az ilyen tevékenységnek: furor operatívus, szó szerinti fordításban "operálási dühöt" jelent.)

     

    Lehet, hogy így van ez a politikában is... Van, aki undorral elfordul, akad, aki hallgató szintjén foglalkozik vele, más konyhaszinten űzi a piacon, neten, létezik, aki veszi a fáradtságot és hobby-szinten tanul hozzá, úgy nyilvánít véleményt és érvet, akadnak hivatásos - mondjuk finoman: drukkerek -, lobbysták, aztán kampányolók, segítők, a holdudvar, a finanszírozók, a politikusok.

    Mindenki okozhat - és okoz is - a maga szintjén kárt. 

    előzmény:
    Catilina (2142)
    2011-07-25  14:15
  9. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 25. 14:302143.

    folyt.

     

    Az ilyen mondatokat összevetve az illető - szintén interneten - közzétett tanulmányaival, amelyek egyértelműen negálják például az iszlám vallásúak nagyarányú európai bevándorlását - szinte borítékolható, hogy ez az ember valamire készül... és az feltehetőleg nem egy szakadár egyház megalapítása lesz.

    Aztán már csak figyelni kell, ellenőrizni a kapcsolatait, stb., - és amikor vásárol hat tonna műtrágyát anélkül, hogy gazdálkodna, már lehet is bevinni a terrorelhárítókhoz és kicsit elbeszélgetni vele...

     

      Tudom, ez nagy munka, hatalmas apparátus. De mint említettem, egy csomó ember lébecol munka helyett, és ha valaminek értelme van a társadalom, az emberélet, az épített értékek védelme szempontjából - az ez.

    A liberális orrhúzogatásból, hogy ez "sérti az egyéni szabadságjogokat", meg "internetrendőrség", meg a "gondolat szabadsága szárnyalásának letörése" - köszönöm, nem kérek. Igenis vallom: a társadalom mint egység, a társadalom védelme előbbre való, mint az egyén, fölérendelt szerepben van az egyén felett.

     

      Most éppen nagy viták kezdődtek ez ügyben, a sajnálatos skandináv eseményt követően a különböző európai országokban.

    (Csak megemlítem, hogy a magyar médiatörvényt kritikával fogadók nagy része is liberális szemléletű volt, s a világháló "cenzúrája" is szerepelt a "vádpontok" között. Azóta bizony Obama is kifejezetten kívánatosnak tartja a netes tartalmak szűrését, fokozott ellenőrzését.)

     

      (Amúgy kicsit vicces, hogy éppen szélsőjobb pártokat emlegetnek úgy ilyenkor, mint a mumust - van benne igazság, kétségtelen - sőt, egyes politológusok mára odáig jutottak Magyarországon, hogy a Jobbik politikusai ne viselhessenek bizonyos tisztségeket, ami azért nonszensz, mert egy demokratikus választás keretében bejutott pártról van szó, amely törvényesen működhet - tehát nem lehet pl. nácinak, nyilasnak minősíteni -, így éppen a tisztelt liberálisok mutatják megint meg, hogy csak addíg a nagy tolerancia, amíg a velük egyező véleményt hallják...

    Külön csavar, hogy a magyar Jobbik éppen muzulmán-barát.)

     

      Szóval, veled ellentétben úgy gondolom, lehet és kell tenni azért, hogy ilyesmi ne történhessen meg! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. július 25. 14:152142.

    „A "küldetés-tudatos" emberek egy része megszállott és kártékony. Legyen az Gyurcsány Ferenc - akinek elhiszem, hogy tényleg úgy gondolja, Magyarország vezetésére csak ő alkalmas, és bizonyos szempontból kártékonyabbnak tartom, mint ezt a tömeggyilkost - vagy a mostani norvég merénylő. ”

     

    Orbán Viktornak is küldetéstudata van, csak mondom … :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2141)
    2011-07-25  13:59
  11. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. július 25. 13:592141.

    A hírekben azt mondták, már az eseményeket megelőzően is kitették a páholyból... Nálatok nyilván pontosabbak az információk.

     

    "Ezek ellen meg egy társadalom sem tud védekezni vagy megelözni sajnos.."

     

    Azért talán sikerülne minimalizálni a számukat. Mivel ez égetően valós probléma, meg kellene tanulni a hárítási/megelőzési mechanizmusokat a társadalom érdekében. A potenciális áldozatok számát igenis lehetne csökkenteni.

    Arra gondolok, hogy annyi kommunikáció-szakos, pszichológus, számítástechnikus vegetál értelmes munka nélkül... Ezek a deviáns, ön-és mások elleni agresszióra hajlamos emberek általában a világhálón közzé szokták tenni a gondolataikat, terveiket. Van, amikor konkrétan leírják, mire készülnek.

    Figyelj csak, mutatom; ez részlet egy mai cikkből innen az NLC-ről: 

     

    'A mészárlás óta sorra kerülnek elő a tettes internetre feltöltött írásai: a világ próbálja megérteni azt az ideológiai hátteret, ami idáig vezetett. Egy 1500 oldalas dokumentumban Breivik többször említi Magyarországot, ahol egyébként többször is járt az elmúlt években, és úgy hírlik, legjobb barátja egy Norvégiában élő magyar származású fiú volt – ami elég abszurd ahhoz képest, ahogyan a bevándorlókról gondolkodik. A férfi leírja, hogy 2009 őszén Budapesten ünnepelték barátja, Peter harmincadik születésnapját: „Nagyon szeretem azt az országot és az embereket. A budai klubok elsőrangúak, kitűnő az elektronikus zenei szféra, a legjobbak között van a világon. A magyar lányok pokolian dögösek, kár, hogy a küldetésem miatt nem lehet tartós kapcsolatom.”  '

     

    A "küldetés-tudatos" emberek egy része megszállott és kártékony. Legyen az Gyurcsány Ferenc - akinek elhiszem, hogy tényleg úgy gondolja, Magyarország vezetésére csak ő alkalmas, és bizonyos szempontból kártékonyabbnak tartom, mint ezt a tömeggyilkost - vagy a mostani norvég merénylő. 

     

    Létre kellene hozni több olyan csoportot, akik a fent felsorolt emberekből állnának, és folyamatosan figyelni a világhálót. (Nyilván van erre technikailag több megoldás, például bizonyos kulcsszavakat - küldetés, bevándorlók, likvidálás, stb. elhelyezni programokban, így felmerülnek gyanús tartalmak, amelyeket rögtön vizsgálhatnának kriminálpszichológusok, stb. (Ezt nyilván csinálják is, de nem elég széleskörűen és rutinszerűen.) Aztán csak néhány lépés, és kiszűrhetnének potenciális elkövetőket. (Közülük meglepően sokan otthonról interneteznek, saját gépről.)

     

    előzmény:
    unger (2131)
    2011-07-24  18:19
  12. 2011. július 25. 13:392140.

    Hozzád csak ennyit:

     

    "Bárcsak ilyen könnyű lenne ellehetetleníteni  De ezek dolgoznak mint állat, éjjel-nappal, megállíthatatlanul. Jaj de jó is volt a rosszemlékezetű szoci időkben, ők csak hazudtak éjjel-nappal, de legalább nem volt munkalázuk.   "

     

     

    Forrás: Törölt felhasználó, nyílt topik. 

    előzmény:
    Törölt felhasználó. (2135)
    2011-07-25  01:47
  13. 2011. július 25. 13:342139.
    Na ne felejtsük el, hogy ő egyben hivatásos vadász is volt, állatokat már gyilkolászott. Különben a norvég zsandárok szerint nem őrült.
    előzmény:
    belgien (2132)
    2011-07-24  23:31
  14. 2011. július 25. 13:322138.
    Most azt mondod, hogy az ifjúsági táborban nem volt kmb-s rendőr? Ezért a  90 perc?
    előzmény:
    unger (2131)
    2011-07-24  18:19
  15. 2011. július 25. 13:302137.

    (Mondhatnám, hogy Te vagy a lüke, de tudok németü.

     

    Műbelgák: voltál náluk???? Érdekes, én az itteni politikai belgás topikra gondoltam. )

    előzmény:
    belgien (2126)
    2011-07-24  12:08
  16. 2011. július 25. 04:222136.

    „A magyar munkaerö ugyan is drága…”

     

    Azt hiszem. Szegény Tesco például tuti belerokkan amennyit fizet az árufeltöltőinek, és akkor még a „jól keresőkrők” beszélünk, sok magyar munkaadó ennyit sem hajlandó fizetni, túlóráztatni annál inkább.

     

     *

     

    „…nem beszélve olyan dolgokról, mint a banki szolgáltatások, ahol eszméletlen költségekkel dolgoznak.”

     

    A magyarországi (magyar és külföldi illetőségű, itt működő) bankok ne sírjanak, rohadt drágák a kölcsöneik kamatai, és nagyon alacsonyak a betett összegek kamatai. Ahogy az áramszolgáltatás is európai viszonylatokban drága itt, és egyéb más szolgáltatás is. De ez nem igazán idevágó.

     

     *

     

    „Ahogy argumentálsz, annak éppen az ellenkezöje igaz, a fogyasztó azért nem tud vásárolni, mert az áru drága; mert egyszerüen drágán termelnek, ill. nem termelnek semmit, hanem egyszerüen valahonnan importálják, mert ott olcsóbb. ”

     

    Nagyszerű, dolgozzanak lelkesen mondjuk 50 ezer forintért, akár 12 órát  különben behozzuk Kínából a cuccokat. Igaz, így is lehet. Mondd csak: gyereket is importálni fogunk majd? Mert így nemigen fog nőni a gyermekszülési kedv, sajnos, nagyon belepunnyadtunk a jólétbe, sokan úgy gondolják, hogy egy gyereknek fedél kell a feje fölé, meg ágy kell, meleg víz, meg étel. És azokról még nem is beszéltem, akik a gyerekeiket iskolába akarják majd járatni. Fene az elpuhult mindenüket!

     

     *

     

    „Minden, a munkapiachoz egy kicsit is konyitó emberke látja, hogy Mo. a kissé szerencsétlen szociális "háló" miatt nem nagyon lehet az emberkéket munkára ösztökélni. Az össztársadalmi hajlam a "nyugdijazásara" igen kiterjedt (most nem csak a 42 éves, életerös nyugdijas tüzoltókról meg zsernyákokról beszélek).”

     

    (Látom, neked nagyon nagy szükséged van az ellenségképre, a büdös rendvédelmiek az okai mindennek, meg a kulákok és a biciklisták. Sapka nélkül!)

    Akkor nem igaz, hogy az emberek nem akarnak ingyen sört? Nem én mondtam…Kit kell ösztökélni? Rengeteg ember keres munkát, de nem kell a munkaerejük. Valóban, inkább behozzák az árut. És ez jó. Majd megtanulja a magyar munkaerő, hogy nem kell neki minimálbér, egy tál levesért is lehet tizenkét órát dolgozni!

     

    ***

     

    Demagóg voltam? Az hát. Nagyon sarkítottam, hogy jobban látsszon: félő, hogy a munkamorált nem fogják visszahozni ezek az intézkedések, „ösztökélések”, a szegénységet viszont mélyíthetik. Kívánom, hogy ne legyen igazam!

     

    *

     

    Jaj, majd elfelejtettem:

     

    „Ebbe Fidesz-B-középet belevenni (gondolom te valami más alakulat nem közepe lehetsz) egyszerüen döreség.”

     

    Lehet, de kíváncsi vagyok a szavazótábor véleményére.

     

    (Nem, nem vagyok semmiféle alakulatnak sem eleje, sem vége, sem közepe; már írtam: attól, hogy nem szeretem a libafost az utcán, nem feltétlenül örülök, ha ahelyett disznószarba léphetek.)

     

    Jó reggelt!

     

    előzmény:
    belgien (2133)
    2011-07-24  23:50
  17. 2011. július 25. 01:472135.

    Most akkor miről beszélgetünk? Természetes, a diplomata státusznak mentesít a burka viselés tiltása alól.

    Egyebekben sosem fogom megérteni, hogy valaki miért nem annyit ír vissza ilyen esetben (amikor nyilvánvalóan tévedett), hogy ja, bocsi, ha Belgiumról van szó, akkor az más, akkor értem. Esetleg hozzáteszi, ha diplomatáról van szó, akkor meg ez és ez van.  Ehelyett megpróbálja az eredeti hozzászólót hülyének nézni, és azt bebizonyítani, hogy az tévedett. Vajon micsoda önértékelési zavar kell ahhoz, hogy egy nyilvános és névtelen fórumon se legyen képes valaki belátni, ha valamit félreértett, vagy félreértelmezett.  Én nem vagyok itt senkinek a botcsinálta pszichológusa, valamint se alkalmi, se állandó parnere emberi játszámáiban (bizonyára olvastad a könyvet).  Ez ügyben fordulj olyanhoz, aki erre alkalmas.

    A további vitákban is ezt az álláspontot képviselem. 

    Így tehát az érdemi részre válaszolva: egyezik az álláspontunk, ezért írtam amit írtam, hogy nem érzem úgy, hogy a választ sürgősen meg kellenne keresnünk erre a problémára. Mert, hogy idézzelek, magam sem tartom valószínűnek, hogy burkát viselő asszonyok a belga parlamantbe akarnának vonulni, legyenek akár képviselők, akár nem. 

    Ugyanakkor, ha már itt tartunk kifejtem azt a véleményemet, hogy a burka viselésének betiltását helyeslem, az érte kiszabott büntetést keveslem. Én ugyanis kiutasítanám európai országból (talán Szerbia, Montenegró, Albánia kivételt képezhetnek a sajátosságaik miatt) , ha valaki burkában jár, azaz nem látszik az arca. Ha állampolgár, akkor szankcionálnám pénzzel és elzárással. Úgy gondolom, ha én képes vagyok a helyi szokásokhoz alkalmazkodni, úgy mástól is elvárható ez a figyelmesség visszafele. Őket irritálja a meztelen arc, kar, láb, stb. Engem irritál az arc elfedése, mert egyrészt a nők elnyomását látom benne kifejeződni, másrészt pedig bizalmatlanságot kelt, mivel mi a nyílt és barátságos szándékainkat többek között az arc felfedésével is jelezzük mások felé. Akkor takarjuk el az arcunkat az európai kultúrkörben általában, ha valami "rossz"-ra készülünk. 

     

     

    előzmény:
    belgien (2134)
    2011-07-25  00:07
  18. 2011. július 25. 00:072134.

    Az lehet, hogy én ilyen-olyan hiányos vagyok,neked azonban a megértéssel lehetnek alapvetö problémáid.

     

    A belga parlamentbe is minden további beengednének mindenféle öltözetben emberket, akiket oda meghívnak. 

     

    A burka nem viselése nem vonatkozik diplomáciai státusszal rendelkezökre, ök azt viselnek, ami nekik tetszik, még a belga parlamentben is, ha ott megjelennek.

     

    Ennek ellenére sem tartom valószinünek, hogy egy afgán képviselönö (Afganisztánban ui. igen elterjedt a burka viselése) burkában akaródzna éppen a belga parlamentbe menni.

    előzmény:
    Törölt felhasználó. (2130)
    2011-07-24  14:52
  19. 2011. július 24. 23:502133.

    Nem akarom ismételni magam, mert számtalanszor megirtam már, persze lehet, hogy a HVG vagy Heti Válasz hozzászólásaimban.

     

    Az általad kritizált és ábrázolt gazdasági szerkezet a tipikus keresleti modell, ahol is nem a termelés hatékonysága a lényeg, hanem az egyik termelési tényezö, nevezetesen a munkaerö dijazása áll az elötérben. 

    Mindig az elosztás a lényeg, nevezetesen a munkaerönek történö preferálta elosztás. 

     

    Ez a szemlélet ill. mentalitás vezetett a görög, a spanyol, a portugál szituációhoz, amikor is az ország többet fogyaszt mint amennyit termel. 

     

    A magyar munkaerö ugyan is drága, már ami  termelékenységet illeti. Részben még  a tiszta szolgáltaságok terén is, nem beszélve olyan dolgokról, mint a banki szolgáltatások, ahol eszméletlen költségekkel dolgoznak.

     

    Minden, a munkapiachoz egy kicsit is konyitó emberke látja, hogy Mo. a kissé szerencsétlen szociális "háló" miatt nem nagyon lehet az emberkéket munkára ösztökélni. Az össztársadalmi hajlam a "nyugdijazásara" igen kiterjedt (most nem csak a 42 éves, életerös nyugdijas tüzoltókról meg zsernyákokról beszélek).

     

    Ahogy argumentálsz, annak éppen az ellenkezöje igaz, a fogyasztó azért nem tud vásárolni, mert az áru drága; mert egyszerüen drágán termelnek, ill. nem termelnek semmit, hanem egyszerüen valahonnan importálják, mert ott olcsóbb. 

     

    Ebbe Fidesz-B-középet belevenni (gondolom te valami más alakulat nem közepe lehetsz) egyszerüen döreség.  

     

    előzmény:
    Catilina (2129)
    2011-07-24  13:05
  20. 2011. július 24. 23:312132.

    Meggyözödésem, hogy a krapek örült, mert ilyet normális ember képtelen megtenni. Ehhez teljesen elborult agy kell, mert hogy a fenébe lehet védtelen embereket egyszerüen fejbe löni, két lépésröl, nem egyszer, nem kétszer, nem háromszor.

     

    Ebbe mindenféle ideológiát belemagyarázni teljesen nevetséges. Ez hülye szöveg, hogy iszlámellenes, meg marxisták igy meg úgy.  Ilyen még nem fordult elö a történelemben békés körülmények között. Lehet, hogy voltak a krapeknak zavaros elképzelései, de ehhez a lövöldözésnek semmi köze.

     

    Más felrobbantani egy vonatot, buszt, épületet, mit "kézzel" embereket lelöni.

    előzmény:
    unger (2131)
    2011-07-24  18:19
  21. 2011. július 24. 18:192131.

    Most rugták ki a szbadlömüvesektöl amikor (szinte azonnal) ismerté vált a neve..annyit mondtak eddig hogy 9 éve készült erre bérelt egy tanyát,vett 6 tonna mütrágyát amiböl csak 3 tonnát talált meg a rendörség..lehet van még máshol is bomba.....az áldozatok száma 93 jelenleg és még keresnek 5 fiatalt akiket eddig nemtaláltak..egyébként 90 percig (másfél ora) ig lövöldözött a szigeten mielött a rendörök mentek akkor azonnal letette a fegyvert és megadta magát,mert szerinte most kezdödik a "propaganda" háboru..az ügyvéde szerint tudta hogy rossz amit csinál ,de a fejében meg kellet tennie...magyarul valami kényszerképzet...van/volt..

    Ezek ellen meg egy társadalom sem tud védekezni vagy megelözni sajnos..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2125)
    2011-07-24  11:10
  22. 2011. július 24. 14:522130.
    Te kis figyelemhiányos, Belgiumról volt szó. 
    előzmény:
    belgien (2127)
    2011-07-24  12:13
  23. 2011. július 24. 13:052129.
    Azt hiszik, ez (munkaidőnövelés, munkáltatói költségek csökkenése, kedvezőbb adók) majd növeli a foglalkoztatói kedvet. Ez így is volna, ha az ország nagy része nem lenne hihetetlen mértékben elszegényedve, és ne várna erre a szegény rétegre még nagyobb elszegényedés, ráadásul ez a réteg várhatóan még szélesedik a jövőben. Ez a szegény réteg ugyanis nem fog vásárolni, így a vállalkozások nemigen fognak bővülni itthon. Márpedig a vállalkozó akkor fejleszt, ha látja a lehetőséget a nagyobb bevételre. Most erre nemigen van kilátása. A már meglévő alkalmazott pedig annyira félti a helyét, hogy napi húsz órát is dolgozik neki minimálbérért, csak ne rúgják ki. Akkor pedig miért venne fel még egy embert? Az adóból megmaradó pénzt inkább megtartja, jó lesz az még ínségesebb időkre.
    előzmény:
    Catilina (2128)
    2011-07-24  12:40
  24. 2011. július 24. 12:402128.

    Mi közünk a burkához?

    Inkább örüljünk annak, hogy a túlórapénz már csak adható, és nincs műszakpótlék. Bizonyára ezt gondolkodás nélkül üdvözli a Fidesz-B-közép, amelyik ugye azt is büszkén hajtogatja, hogya magyar dolgos nép, és nem kell neki az ingyen sör! De jó, annyira szeret dolgozni a magyar, hogy már a munkabére sem kell neki!

    előzmény:
    Reszka (2122)
    2011-07-23  13:25
  25. 2011. július 24. 12:132127.
    Na gondolom, ez megint egy kis információhiány, mert még a legvadabb muszlim országok parlamentjeiben is ülnek nök, és nem burkában.
    előzmény:
    Törölt felhasználó. (2124)
    2011-07-23  15:31

Címlap

top