Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2011. augusztus 27. 18:492276.
    Ha egy kicsit figyelmesebben elolvasod, amit leírtál, akkor magad is rájöhettél volna, hogy igen is változtani kell bizonyos dolgokon.
    előzmény:
    pannacotta (2273)
    2011-08-27  17:31
  2. 2011. augusztus 27. 18:462275.

    Attól tartok, nem nagyon vagytok tisztában a kinaiakkal, a kinai nem nagyon hajlong, söt egyáltalán nem hajlong.

     

    Kinában különben hivatalosan 6 %-os a munkanélküliség, nem hivatalosan kb. annyi mint Mo-on. A kinainak iskolapénzt kell fizetnie, fizetnie kell az orvosért, a nyugdij mint olyan egy nagyon kis priviligizált rétegnek jut csak. Mindez annak ellenére, hogy ott állitólag kommunista uralom van.

     

    Az egyik lányom 400 € munkát végez (ez mindenféle adótól mentes); elméletileg 8 órát kell dolgoznia, de már elöre jelezték, hogy 10 órát kell  robizni, de csak 8-t fizetnek. Ha nem tetszik neki, akkor mehet. Persze nem ment, mert jattos meló, alkalmanként 30-40 € is összejön neki. 

     

    Ahol dolgozom, ott rugalmas munkaidö van, akkor jövök és akkor megyek amikor akarok, szabad napokat is vehetek, ha a túlórám megengedi. Félévenként van cut, amikor a plusz órákat eltörlik, 20 órát tulórában kifizetnek, 18 órát át lehet vinni a következö periódusba. A multkori cutnál hármunkan összesn 427 óránk veszett el, ami a 38 órás munkahét mellett igen szép idö.  

    előzmény:
    Catilina (2270)
    2011-08-27  16:09
  3. 2011. augusztus 27. 18:302274.

    Hogy a magyar ember mennyire képes dolgozni, abba most nem mennék bele, mert a rendkivül jól képzett magyar munkaerö legalább akkora legenda mint a "a magyar bornál nincs jobb" a világon.

     

    De szeretném egy félreértésre felhívni a figyelmet: objektiv tájákoztatás  a világon sehol sincs és illuzió azt hinni, hogy tényeg ridig tálalása valakit is érdekel.

     

    A tényeket világon mindenütt manipulálják, elhallgatnak tényeket, vagy teljesen falsul tálalják. 

     

    Erre a legkiáltóbb példa Schöpflin, aki már többször próbálta a SZ által rendszerességgel megjelentetett ökörségeket Mo-ról egyszerü tényekkel cáfolni. Nem sikerült neki, egyetlen olvasói levele sem jelenhetett meg az SZ-ban. Ez pedig mond valamit, hisz az SZ D legnagyobb napilapja. Ůgy elég komolyka, de még egy ilyen lap is megengedhet ilyen dolgokat, akkor mi van az olyan lapocskákkal mint a Népszava vagy Népszabi, amelyek nyiltan hazudhatnak.

     

    Nem hinném különben, hogy a kormány annyira idétlen lenne kommunikáció terén. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2259)
    2011-08-27  12:17
  4. 2011. augusztus 27. 17:312273.

    "Védett kor"? Magyarországon nincs védett kor miatt felmondási tilalom. 

    Bár kétségtelen, hogy az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt 5 évvel csak különösen indokolt esetben lehet felmondani a dolgozónak, de ez nem felmondási tilalom (legfeljebb némi korlát).

     

    A felmondási tilalmak az alábbiak: 

     

    90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

    a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,

    b) a beteg gyermek ápolására táppénzes állományba helyezés,

    c) a közeli hozzátartozó otthoni ápolása vagy gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság (139. §),

    d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],

    e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek hároméves koráig terjedő,

    f) a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatnak a behívóparancs, a polgári szolgálatnak a teljesítésre vonatkozó felhívás kézhezvételétől számított,

    g) a külön törvény szerinti rehabilitációs járadékban részesülő személy esetén a keresőképtelenség teljes,

    h) a külön törvény szerinti, örökbefogadás előtti kötelező gondozásba helyezés esetén az örökbe fogadni szándékozó munkavállalót - közösen örökbe fogadni szándékozó házastársak döntése alapján a gyermek nevelésében nagyobb szerepet vállaló házastársat - érintően a kötelező gondozásba helyezéstől számított hat hónap, illetve, ha a gyermek a hat hónap letelte előtt kikerül a gondozásból, a kötelező gondozás időtartama.  

     

    Amikor tehát felmondási tilalmakról van szó, akkor ezekről beszélünk. Ezek közül akarnak egy csomót megszüntetni az új Mt-ben.  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. augusztus 27. 16:532272.

    Nemtudom hogy milyen az átlag vállakozo..én csak 1 et láttam egy kis faluban...volt/van neki 20 drb teherautoja,természetesen 20 drb minimálbéren bejelentett soförrel,,söt ö maga is minimálon volt bejelentve..most mivel annyi idös és fél hogy nemfog kapni nyugdijat indult a polg-m -ért és megnyerte már 2 x is..

    Nézd az egyszerüen nem igaz hogy ezeket a vállakozokat nemlehet megfogni valahogy..nagyon kellene és ugy megbüntetni hogy a többinek is elvegyék a kedvét a csalástol.....

     

    Amit irtam 2 dolgot meg itt svédországban az a törvény és müködik...természetesen nem a sarki füszeresre irták anno mivel annak max 1 kifutofiuja van félidöben..

    Teljesen logikus is..egy termelö üzemben a gyártosoron dolgozok cserélhetök,mivel az mindig betanitott munka még akkor is ha mérnöki szakképesitést igényel...ezért van 1; akit utolsonak alkalmaznak azt küldik el elsönek ha leépités van..i

    a 2: amit irtam 1 év a felmondás után..ha van a termelésben egy visszaesés a megrendelésben elöször..akkor evidento hogy nemkell annyi ember mert kevesebbet termelnek..viszont ha 6 honap mulva kapnak egy nagyobb megrendelést akkor elöször az elözöleg  "leépitett" mebereket kell neki visszavenni...ez is logikus mert azoknak van gyakorlatuk már ott..ráadásul az elsövel meg kiküszöbölték az olyan dolgokat hogy "védett kor" itt nincs ilyen mert egyszerüen nemkell..

    előzmény:
    Catilina (2271)
    2011-08-27  16:25
  6. 2011. augusztus 27. 16:252271.

    A hazámért vállalok sokmindent. Ám azt nem, hogy saját hazámbeliek kihasználjanak, a saját jólétük érdekében. Pedig a magyar vállalkozó többségben ilyen.

     

    Ha valakitől látnám, hogy amit dolgozunk azt mind visszaforgatja a fejlődés érdekében, hogy itthon tartja a pénzét, és minőségi dolgot készít/forgalmaz, akkor hajlandó vagyok kis pénzért, nagyon sokat dolgozni azért, hogy ebből én is kivegyem a részem. Ha ezt látom, még kérnie sem kell, én kérdezem, hogy mit tehetek.

     

    De: azért támogassak ÉN az időmmel/munkaerőmmel egy pöcsfejet, aki még kérni sem hajlandó, hát már megbocsásson a világ!

     

    Az én időm nem számít? Az nem ér pénzt? Miért nem tudják felfogni a munkáltatók itt magyarországon, hogy MINDEN pénzbe kerül? Nem fizetik ki az alvállalkozót/alkalmazottat, és még el is küldik melegebb éghajlatra (na nem repülőjeggyel), ha a fizetségét kéri? Ilyen embereknek nem vagyok hajlandó két személy helyett dolgozni, mert csak azt látom, hogy a rajtam megspórolt pénzen külföldön(!) vesz kocsi, mert ott olcsóbb, nem végeztet minőségi munkát, mert „a kutya se' veszi észre”, „nem fizetnek többet, ha jobb”, „jó lesz az a parasztnak”stb.

     

    Vegye észre a vállalkozó, hogy a legnyomorultabb koldulás, ha nem fizet egy termékért (az általam végzett munka is termék, nem csak a plazmatévé!), és ha koldul, akkor hunyászkodjon meg a kutya!

    előzmény:
    unger (2267)
    2011-08-27  14:51
  7. 2011. augusztus 27. 16:092270.

    Ilyesmire gondoltam én is, amikor azt írtam, hogy nem vagyok kínai, nem fogok hajlongani. Bizony van néhány hely, ahonnan már akkor elküldenek, már azért is, ha nem nyilvánítod ki határtalan örömödet, hogy megcsinálhatod a fizetetlen túlmunkát. Megcsinálod, kifogástalanul, de a szemed közé vágják, hogy demoralizáló volt, hogy nem vidáman tetted, és rosszul esett a főnöknek, hogy felvetetted neki a fizetség kérdését. (Konkrétan előfordult ilyen, nem csak hasraütéses példa.)

     

    Rengeteg túlmunkát csináltam életemben, és ugyanennyiszer fordult elő, hogy nem fizettek (nemcsak a túlmunkáért, az rendes időben végzettért sem!), de nem hagytam cserben őket, mert MEGKÉRTEK, hogy csináljam meg. Kérés nélkül már iskoláskoromban sem maradtam/mentem tanítási időn túli foglakozásokon/ra, inkább vállaltam intőt, akármit. Ha kértek, akkor elvállaltam még például orosz tanulmányi versenyre való beugrást is, vagy osztálytakarítást(!), pedig nem személyzet voltam, hanem tanuló.

     

    A lényeg a KÉRÉS. Anyukámtól azt tanultam, hogy a KÉREM, az varázsszó. Nálam működik is. A parancs más tészta. Munkaidőben, saját munkakörömre vonatkozóan működőképes, azon kívül nem létezik számomra. Rendben van, zsoldos vagyok, készséggel elismerem. De nem szívtelen. Csak KÉRNI kell, és röpülök, örömmel. Nem megalázkodni, azt még egy főnöktől sem várom el, de KÉRNI. Sajnos, a varászszó ismeretének hiánya miatt (nem én nem ismertem, a felettesem) nemegyszer szintén röpültem – a munkahelyről. Vagy felmondtam magamtól. Nem tehetek róla, nálam itt a határ. Nem vagyok anyagias, de szeretem, ha személynek, és nem emberi erőforrásnak néznek, egy droidnak.

    előzmény:
    pannacotta (2266)
    2011-08-27  14:12
  8. 2011. augusztus 27. 15:052269.

    A felesleges túlszabályozás ugyanolyan hiba, mint pongyola jogszabályokat alkotni. Az eddigi törvény ebből a szempontból is jó volt.

    Ha átszervezésre hivatkozott a munkáltató (ez jelenti a leépítést), többet nem kellett tennie, mint ezt a valós indokot megjelölnie.

    Ha azonban az indok nem volt valós - pl. átszervezésre-leépítésre hivatkozott, de miután kirúgta az illetőt, másnap felvett valakit az ő helyére, ugyanolyan képesítéssel, ugyanabba a munkakörbe -, akkor elmeszelték a munkáltatót a bíróságon, és zömében - 90 %-ban - fizethetett, mint a katonatiszt.

     

    Ha az indokolási kötelezettség - amit a jelenlegi Mt. jól körüljár - hiányozni fog, akkor viszont semmi sem védi a munkavállalót, teljesen kiszolgáltatottá válhat. És ez nem megengedhető, és nem volt az a kormánytisztviselők (köztisztviselők) esetében sem, nem véletlenül helyezte hatályon kívül az AB ezeket a törvényeket. 

    Még mindig csodálkozom, hogy a törvényalkotó ezt hogyan is gondolta.

     

    De ezen felül mégsem kötném meg a munkáltató kezét annyiban, hogy kit küld el. Azért sem jó a példád, mert a legutóbb felvettek között lehet olyan, akinek van felmondási védettsége (ha ezek közül marad egyáltalán valami, kérdés, melyik marad és mennyiben), vagy egyszerűen valamelyik rátermettebb, ügyesebb.

    Ha átszervezés van és el kell küldeni embereket, akkor hadd legyen az a munkáltató dolga, melyiket. Ez most is így van. 

     

    "akit elküldenek annak 1 évig elsöbbsége legyen ha ujraalkalmaznak"

     

    Ezt nem értem.  

     

     

     

    előzmény:
    unger (2267)
    2011-08-27  14:51
  9. 2011. augusztus 27. 15:002268.
    Nekem az volt a legjobb amikor évekkel ezelött beszélgettem egy 80 éves bácsival akit ismertem gyerekkorom ota, egy igen rendes idös parasztember aki nagyon jol értett a gazdálkodáshoz,az állatokhoz.......nos ö mondta egyszer nekem...Tudod.......az a menedzsment a hülye nem a dolgozok....kicsoda kérdeztem...hát a vállalatvezetés..jaaaaa hát akkor miért nem azt mondja??? mert mindenki ugy hivja.....:-):-) szegény talán azt az egy szot ismerte igy de leirni helyesen biztos hogy nemtudta volna.........
    előzmény:
    Catilina (2264)
    2011-08-27  13:46
  10. 2011. augusztus 27. 14:512267.

    Nem vagyok kínai, magyar vagyok. Nem fogok hajlongani egy munkaadó előtt sem. Ha valaki azt kívánja tőlem, hogy dolgozzak minimálpénzért egész nap, hát dolgozom, de hogy ezenfelül még hűséges is legyek hozzá, meg lelkes, mint egy kutya, és még orvoshoz is küldözgessen törvény adta jogával, akkor inkább éhen halok! Bocs. 

     

    Nem is kell hajlongani senkinek sem..viszont az valoban segiti a vállalkozokat ha pl az elözö munkát 10 ember csinálta az ujat meg 5 is elvégzi akkor azt a felesleges 5-öt minden hercehurca nélkül eltudja küldeni...szerintem pontosan itt ebben a fázisban kellene a szakszervezeteknek lépni  hogy ezeket a törvényeket ugy csinálják hogy emberibb legyen...pl; leépitéskor " az utolso bemenö megy elsönek ki"   vagy akit elküldenek annak 1 évig elsöbbsége legyen ha ujraalkalmaznak....persze ehhez nem duzzogni meg fenyegetözni kellene hanem tárgyalni partnerként..

    Ugy gondolom hogy ha pl a rendvédelmisek szakszervezete azt mondta volna hogy ok..az a nyugdijdolog valoban irreáis DE adjanak pl minden 10 év szolgálati idö után 1 év korkedvezményt...igy már reálisabb nekem a dolog..ehelyett ugye azzal fenyegetöztek hogy "náluk van a fegyver"..a kormánynak a terveire meg max azt mondták hogy NEM...akkor itt kinek az érdekeit védték???

    előzmény:
    Catilina (2261)
    2011-08-27  12:45
  11. 2011. augusztus 27. 14:122266.

    Hm, el kell mondanom, hogy a jelenlegi Munka Törvénykönyvében, ha átszervezés van és ez valós indok, most is ugyanúgy el lehet bocsátani munkaerőt. Simán. 

    Hogy emiatt lenne a változás, azt csak azokkal lehet megetetni, akik nem ismerik a mostanit. Sajnálatosan sokan vannak ilyenek, pedig ez alapvető ismeretanyag kellene legyen.

     

    Nem szükséges tehát "megengedőbbnek" lenni ezzel kapcsolatban, a jelenlegi törvény is  megengedő, az egyedüli korlát a valós indok

     

    Ha viszont ez változik, az azt jelenti, hogy bármi miatt - fű, fa, virág, egyszerűen nem tetszik az illető fizimiskája, vagy vissza mert szólni, stb - is ki lehet rúgni valakit és errefelé haladunk, illetve gyakorlatilag ezt tartalmazza a leendő Mt., ha elfogadják.

     

    Nagyon hasonló a helyzet a kormány- és egyéb köztisztviselők indokolás nélküli kirúghatásáról szóló két törvénnyel, amelyek alkotmányellenesek voltak és amelyeket az AB elmeszelt. Mindkettőnek nekifutott a jelenlegi kormányzat, most a harmadik kísérletnél tartunk. 

     

    Veszélyes dolgok ezek, elsősorban a kormányra nézve, az is érzék kérdése, hogy ezt felfogják.  

    előzmény:
    Catilina (2261)
    2011-08-27  12:45
  12. 2011. augusztus 27. 13:542265.

    Mit vársz attól a „magazintól” amelyiken nap mint nap olyan „hírek” jelennek meg a főcimlapon, hogy ki mit „villantott”?

     

    Ha igazi újságírók dolgoznának itt, bottal sem piszkálnának ilyesmikhez!

     

    Ha pedig az „újságírók” ilyenek, akkor mégis milyen „hirdetőket” vonzana?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2263)
    2011-08-27  13:17
  13. 2011. augusztus 27. 13:462264.

    Nem annyira az idegen szavakat utálom, hanem azt, hogy sokan az idegen szavakat úgy használják, hogy nem tudnak helyette mást. Még csak nem is őket hibáztatom, hanem azokat, akik nem tanították meg a magyar nyelvet rendesen. Az angol jövevényszavak jelenleg olyanok, amelyeket nem is akarnak kikerülni az emberek bizonyos témakörökben. Ilyen például a munka és a gazdaság. Számomra ez azért sértő, mert feltételezi, hogy a munkát, a gazdaságot, sőt a beszélgetést is nagy angolszász (vő.: anno szovjet) tudósok találták ki, kis hazánk polgárai pedig soha nem dolgoztak, soha nem működtettek gazdasági intézményeket, sőt, még csak nem is beszéltek egymással, hanem itt éltünk mint valami primitív bennszülött törzs, és azt vártuk, hogy jön a nagy fehér angolszász gazda, és majd megtanít bennünket dolgozni, gazdálkodni és kapcsolatokat építeni.

     

    Szavak, amelyektől felfordul a gyomrom:

     

    1. coaching: felkészítés.

    2. HR controlling: személyzeti gazdálkodás, személyzeti csoport (Használják helyette az ugyan magyar (tükörfordítás) ám szerintem hihetetlenül idióta szószörnyeteg emberierőforrás-gazdálkodás kifejezést, mivel egyesek valami buta szómágia vagy inkább szóbabona miatt ódzkodnak a személyzeti szótól, mintha az valamiféle kommunista szó lenne, holott csak egy szó. Magyar szó. Mások pedig azzal vetik el, hogy az emberierőforrás-gazdálkodás kifejezés jóval többet takar, mint a személyzeti gazdálkodás. Mennyiben jelent többet az emberi erőforrás, mint a személyzet, kérdem én érdeklődve. Az emberi erőforrás nem személyekből áll?

    3. menedzser: intéző, ügyintéző, vezető és még jó néhány kifejezést tudnék írni, beosztástól függően. Bizony utálom ezt a szót, pedig már beágyazódott. Annak idején azt mondták, nincs rá jó magyar szó, mert ez annyi mindent magában foglal. Hát ja. Mert nekünk ezer és egy szavunk van, mindegyik adott munkakörre alkalmazható. Miért rosszabb az a nyelv, amelyik száz szót használ egy helyett? Rendben, én is használom. Ha szóismétlést akarok elkerülni, vagy színesíteni szeretném az írásom. Ám sosem írnám a névjegyemre (mint ahogyan a nevem sorrendjét sem fordítanám meg).

     

    Tudnék még példákat – jaj, de még mennyit! –, viszont a terjedelem nagyon kicsi hozzá. Egy szó mint száz: nem az a baj, hogy ezek a szavak léteznek. Az a baj, hogy úgy vettük át őket, hogy nekünk nincs helyette jobb. Hát van. Több is. Ha pedig tényleg nincs valamire, akkor miért nem csinálunk? Ej-ej, lusta nyelvészek! Minek hűtik a levet ott az Akadámián?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2262)
    2011-08-27  13:10
  14. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 27. 13:172263.

    Nem tudom, kinek mi az örömhír Reszka, de tegnap késő éjjel ezt az oldalt láttam hirdetni, itt, az NLC-n, ezzel a szöveggel:

     

    Ha már van kivel, de nincs hol, hívj minket bizalommal!

     

    http://buvohely.eu/

     

      Magyarul: a legnagyobb női fórum nem átall szobáztató helyeket hirdetni. Szép. Gratulálok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 27. 13:102262.

    Örülök. Tényleg nagyon jó kis könyvecskék.

     

      Néhány cím: Minek a dúla, ha ott a bába? - El-, fel-, bevállal? - Kivezető út - Globálisul vagy magyarul? -  Forráshiányom van - Gleichschaltolás meg pártirányítás - Ad egy - Beugrik a prodzsekt - Csinál - Nyelvi hullafolt - Leltárbiztosi szenvtelenség? - Az egy dolog - Felkapcsoljuk? Lekapcsoljuk? - "Nemzeti optimum" - Lúzerek lennénk? - Csúsztat - Csakugyan nem fél a "demokrata"?

     

      Bevallom töredelmesen, én is használok idegen szavakat. Mentségemre szolgáljon, hogy néha nagyon kellett vigyáznom, hogy kifejezzek valamit, de más ne értse, csak akinek mondom...

    (Milyen más az, hogy az X. nagykövet felesége éjjel került be, mindenét fájlalva, de semmi baja nincs, csak hisztizett, mint így: ... a hölgyet ismert minor pszichés problémával, igen erős, affektív szinezetű indulati kitöréseket produkálva, sürgősséggel mentő hozta az ügyeletben, panaszai hátterében organikus eltérést ismételten nem tudtunk igazolni...)

     

     

     

    előzmény:
    Catilina (2260)
    2011-08-27  12:22
  16. 2011. augusztus 27. 12:452261.

    Sok ember hajlandó rengeteget dolgozni, csak a kutyának nem kell a munkaereje. Azt is elfogadom, hogy könnyebbé kell tenni az alkalmazott kirúgását, mivelhogy bármikor beüthet valami, ami miatt el kell bocsátani néhány embert, és akkor bizony elég szerencsétlen dolog, ha erre nem képes a tulajdonos. És az is igaz, ha megengedőbbek a törvények ezzel kapcsolatban, akkor hamarabb fog alkalmazni is egy munkaadó, mivel tudja, hogy elbocsáthat, ha mégsincs szüksége rád. Addig is van munkád, ezt igenis el lehet fogadni, főleg ilyen bizonytalan időkben.

     

    De: legalább a törvényben ne legyen már hitelesítve az, hogy bárki faggathasson a magánügyeimről! Úgyis fog, de ezt legalább ne az ország vezetői írják le, hogy szabad neki. Bőven elég, ha nincs benne a törvényben, hogy tilos! Lehet, hogy ez csak szócséplés/kötekedés a részemről, de szeretem szabadnak érezni magam, és szeretem azt érezni, hogy a sokak által választott kormány megvéd a disznóktól, nem pedig eléjük lök. Ne védjen meg igazán, de ne vegye el az illúziót, hogy vannak törvények, amelyek mellettem állnak!

     

    Nem vagyok kínai, magyar vagyok. Nem fogok hajlongani egy munkaadó előtt sem. Ha valaki azt kívánja tőlem, hogy dolgozzak minimálpénzért egész nap, hát dolgozom, de hogy ezenfelül még hűséges is legyek hozzá, meg lelkes, mint egy kutya, és még orvoshoz is küldözgessen törvény adta jogával, akkor inkább éhen halok! Bocs. 

     

    Arra meg, hogy elfogadom-e ezt Orbán Viktortól meg a pártjától, egyértelmű nem a válaszom. Ugyanannyira nem, mint ahogy Gyurcsánytól sem. Orbán számomra ugyanolyan hiteltelen. Lehet, hogy nem akkora rabló (kissé hátrányból indult kapcsolatokat tekintve, ha nem lett volna ez a hendikeppje, valószínűleg ő is lopott volna már annyit), de eléggé nagy ripacsnak tartom ahhoz, hogy egy szavát ne higgyem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2254)
    2011-08-27  10:49
  17. 2011. augusztus 27. 12:222260.

     

    Köszönöm, tényleg tetszik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2257)
    2011-08-27  11:33
  18. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 27. 12:172259.

    A magyar ember képes dolgozni. Sokat és intenzíven. A cél az lenne, hogy mindezt versenyképes bérekért és főmunkaidőben végezze, nem kifulladva, felőrlődve és hatvan évesen felfordulva tegye a második, harmadik, fekete állásában.

    Aki pedig nem képes elfogadni - legyen cigány kisebbség, fiatal, reális cél nélküli diplomahalmozó, stb.  - hogy nincs ingyér semmi, bizony azzal lesz, ami lesz. Vessen magára.

     

      Én sokszor vagyok mérges a kormányra, mert ügyetlen a kommunikációja.  (Állítólag lesznek változások ebben, úgy személyi, mint egyéb téren.) Nem akarom ismételni, de főleg a a külföld felé sokkal összeszedettebb, határozottabb, naprakészebb tájékoztatás szükséges, pl. havi/kéthetenkénti sajtótájékoztató, itteni nagyövetek rendszeres összehívása -  esetenként diplomatikus módon, de számonkérése is! Bizony hogy felelnek azért, mi jelenik meg az országukban Magyarországról, milyen kép alakul ki... mi a valóság és mi a torzítás. Hiszen elsősorban ők az informátorok. Magyarázni és - ha kell - cáfolni szükséges, persze nem Deutsch-módra. Ne csodálkozzon a kormány, ha a Helsinki Bizottság, a TASZ, stb. megelőzi és úgy befolyásol, ahogy...

     

      Tudod, az kétélű dolog, hogy mi kerül a nyilvánosság elé és mi nem. Ha túlhisztériázzák - rendszerint ez történik - akkor nem biztos, hogy a valóság marad meg a legtöbb emberben. (Apró példa, de lásd a sokszor idézett "panelprolizást", vagy a "Térde imára csuhások" kitételt, ami nem akkor, nem úgy, nem attól - de mégis berögződött egy változata az egyszerű népben. És ki nem vered a fejükből az istennek sem.

    Alanti példával élve: nem hiszem, hogy terhességi tesztet fognak követelni a munkavállaló, szülőképes korú nőktől. De ez már úgy fog rögzülni: a zorbán ezt akarta!!!

    Ha viszont sokkal enyhébbek lesznek a várt intézkedések, mint a beharangozottak, akkor győzelemként is felfoghatja - pl. a munkavállalók tábora - persze, naná, hogy akkor is megindul majd az óbégatás, hogy "tessék, ezt sem tudták keresztülvinni, megbuktak..."

     

      Meg kell találni az egészséges középutat.

     

    előzmény:
    unger (2256)
    2011-08-27  11:22
  19. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 27. 11:532258.

      Most azonban úgy látszik, hogy "végleg" megrögzül egy sugallt és már széltében használt eufémizmus: a meleg. Az az előnye, hogy hölgyekre is mondható. (Sőt, pár évtizede még csak leszbikus hölgyekre mondhatták.) Az meg a hátránya, hogy elveszítünk miatta egy gyakran használt jelzőt. Nem mondom, hogy mindjárt arra gondolnak, ha szóba kerül, mihelyt föltalálja valaki a meleg vizet. De nem telik sok időbe, fölsejlik valami kínos, ha "meleg szeretettel" üdvözlünk nyilvánosan egy jeles vendéget. Ez a szó is kopásnak indul. Minél többet használjuk ebben az újabb értelmében, minél nagyobb csinnadrattával rendezik meg a meleg büszkeség fesztiváljait, és minél nagyobb körítéssel "kamingautolnak" melegségükkel (magyarul: színt vallanak, kedves Magyar Rádió!) feltűnési viszketegségben szenvedő közéleti személyiségek, annál gyorsabban kopik meleg szavunk eredeti értelme.

      Csak hát, elismerem, nagy dolog a büszkeség. Azt ugyan nem értem, mi van azon büszkélkedni való, hogy az egyik ember így, a másik meg úgy szerelmeskedik. Egy tegnapelőtti pesti sláger szerint "mindenki másképp csinálja". A heterók (a másik nemet kedvelők) azonban, tudtommal, még sosem tartottak efféle kihívó, büszke fölvonulást.

      Most én is kamingautolok: "hetero" vagyok, de sosem vonulnék föl a heterobüszkeség fesztiválján. Akkor sem, ha volna. Büszke ember sem büszke ilyesmire.

     

    Benyhe János: Új dohogó NYELV-ŐR-JÁRAT /Kortárs Kiadó 2008 318.old./

     

    Ajánlom figyelmedbe, igen jó, szellemes kis tárcákat ír, szerintem te értékelnéd, élveznéd.

     

    Az előző könyve: Dohogó /Kortárs Kiadó 2005/

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2257)
    2011-08-27  11:33
  20. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 27. 11:332257.

    Külön neked, Catilina...:

     

    Oda a történelmi országunk. Oda a történelmi tudatunk. Vele a nemzettudatunk. Törött gerincű, történelmileg megtépázott és társadalmilag kisemmizett magyar népközösségünknek kevés megtartó tudatköteléke maradt. A nyelvünk az egyik. ... Mert - az erdélyi Reményik Sándor szavával - "A nyelv ma néktek végső menedéktek".

     

    Benyhe János József Attila-díjas író-műfordító

     

      Neked, mint magyar nyelvőrnek, gondolom tetszeni fog:

     

    Meleg van

     

    "Meleg barátsággal" zártam volna egy levelemet a napokban. de gyorsan ki is javítottam: "Szívélyes barátsággal". Hálát is adtam magamban Neumann Jánosnak, hogy föltalálta a számítógépet, és kezdetleges őskomputerét is megalkotta. Gyerekjáték azóta a szövegjavítás.

      De miért is bántam meg azt a meleg barátságot? Mert már nem a régi az a "meleg" szavunk. Rátette a kezét egy társadalmi réteg, a saját nemükhöz vonzódók újabban világszerte mind harsányabb csoportja. Úgy járt ez a magyar szó, mint angolban a gay. Ez a latin-francia eredetű jövevényszó dicső középkori jelentéstörténeti múlt - az olasz gaia scienza, (az antik ars amandi és ars amatoria, vagyis szerelmi művészet örököse) - után lett afféle bizalmas, bár kissé szépítő szóvá, amely már csak azt jelenti: homoszexuális. Mint a francia homo. Olyanféle, amilyen - még nemrégiben is - a magyar homokos volt.

      Csak volt. Mert kopnak ám a szavak, különösen bizonyos - hagyományosan kényesnek tartott - szavak. Talán a mi finnyás nyelvünk jár az élen ebben a szókoptatásban. Mi eleve is meglehetősen közönséges szavakat használtunk a szokásostól eltérő ("ferde") hajlamú nemi érdeklődés meg az annak megfelelő viselkedés megnevezésére, és így rájuk is fért némi finomítás, eufémizmus. Szívesen élt s ilyesmivel a népnyelvünk. Gyerekkoromban még azt hallottam tiszántúli tájnyelvemben (férfinak férfi iránt érzett szerelme kapcsán), hogy csira. (A XIX. században még csak hermafroditát, kétnemű lényt jelentett.)

     

    (folyt.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. augusztus 27. 11:222256.

    Sokan nemképesek elfogadni hogy ha nyugati béreket akarnak akkor bizony olyan teljesitményt is kell nyujtani..azzal a "balkáni-komcsi" felfogással nemmegy a dolog hogy bemegyünk a munkahelyre mert muszáj..tengünk-lengünk és du. 4 kor meg hazaballagunk..megszünt az hogy "kispénz-kisfoci" by hofi..sok,sok emberkének lesz itt még meglepi amikor kirugják..akkor megint kezdik hogyaza rasszistazongorista fityesznácikok...mert még véletlenül sem gondol arra hogy egyszerüen szarul dolgozott......

    na ez van..

    Nekem speciel tetszik ahogy a kormány dolgozik..igen jo ötlet hogy "megszellöztetik" azt amin gondolkodnak,még akkor is ha esetleg késöbb mindenképpen keresztülviszik a rosszat,mert egy törvényt mindig ki lehet javitani..viszont ha nemhoznak törvényt akkor meg ugyanott vannak ahol a gyurcsányék..nemcsináltunk semmit..ugy tettünk mintha..hazudtunk..satb....No annál minden csak jobb lehet...!!!!!!!!!!!!!

    Érdekes hogy itt is csak a ballibsik kérik számon a kormányt hogy hol a kánaán...pont azok akik sosem szvaznának a fideszre..akkor meg mi a bánatot kérdezgetnek???logikátlanok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2254)
    2011-08-27  10:49
  22. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 27. 11:052255.
    "És/amennyiben a hazám nevét Hon-al kezdik némely helyeken..."


     Catilina írt nekem egy privit múltkoriban, hogy nem Hon-al, hanem Hon-nal.

    Igaza van, ne maradjon helytelenül, tehát javítom: Hon-nal

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 27. 10:492254.

    Azt szólom, hogy többször hangsúlyozták: a minisztérium tervezete nem a kormány hivatalos, végleges álláspontja, amit még majd a parlamenti vitában szét is fognak cincálni.

    Magyarul: készült egy anyag, amely tényleg elég szerencsétlen több ponton - de amit még alakít a kormány, teszteli, mennyit hajlandók benyelni még a szakszervezetek, érdekképviseleti szervek, alkuk folynak majd, aztán előáll egy vitára alkalmasnak tartott, hivatalos kormányanyag. És nyilván a parlamenti vitában is köttetnek majd kompromisszumok.

     

    Én mindig meglepődöm rajta, hogy mit nem lehet ezen érteni?! (Ez teljesen olyan, mint... mint mondjuk a lóvásár. Ha egy alkupozícióban nagyon rossz statuszról indulsz, csak veszíthetsz. Ezt tudja minden lókupec, így eleve magasabbra taksálja a lovat, amit el akar adni. (Persze, nagyon primitíven egyszerűsítve a dolgot, de ezért szoktam mondani, hogy a politikában érdekek vannak és ezen érdekek érvényesítése zajlik alkuk, kompromisszumok és játszmák során. Ergo: a fogadtatás, viták és kemény tárgyalások után, a két fél megegyezésén alapuló kölcsönös kompromisszumok során dől majd el, milyen lesz az új Munka Törvénykönyve. Van még addig két stáció.

     

    Biztos, hogy szigorodnak a munkavállalókra vonatkozó tételek! Nincs is kétségem felőle.

     

      Tudod, mi a lényeges különbség az előző kormányok és a mai között? 

    Egy Gyurcsánytól ezt nem fogadják el az emberek. Hiteltelenné vált, amikor azt mondta, hogy hazudtunk, hogy nem csináltunk semmit... Itt nem elsősorban erkölcsi szempontok alapján kellett volna azonnal leváltani, amikor fenti mondatai nyilvánosságra kerültek, hanem pusztán olyan gyakorlati megfontolásból is, mert ilyen politikustól már nem fogadnak el semmit, ami kicsit is csorbítaná az eddigi "jogaikat". Levitézlett, hiteltelen ember nem vezényelheti le sikeresen a nagy ellátó rendszerek igazi reformjait. 

    Márpedig a túlélésünk, ha minden jól megy, a versenyképességünk ettől függ. Igen, meg kell tanulni úgy dolgozni, mint a kínaiak - mindenkinek, el kell fogadni, hogy nincs ingyen kenyér - mindenkinek, és el kell fogadni, hogy nincsenek bebetonozott munkahelyek - senkinek.

    Az első Orbán kormány pedig bizonyított - kétszer is leírtam a számadatokat a közelmúltban - hát nagyon sokaknak bizalmuk van abban, hogy megfelelő kezekben van a gyeplő. (Tudod, az sem érdekel, ha akkor közülük meggazdagodtak. Most is tehetik, felőlem - egy feltételem van: közben húzzák ki a kátyúból az országot! De az nem megy, hogy harácsolok, pofátlanul gazdagodom - közben Magyarország a tönk szélére kerül, s csak a felvett kölcsönökkel tartják lélegeztetőgépen /bocsánat a képzavarért!/.)

     

      Tudom, van aki ezt tudomásul veszi, van, aki nem. De egyszerűen nincs más út, csak ez a kutyakemény. Vagy végünk. Ennyi.

     

    előzmény:
    Catilina (2251)
    2011-08-26  18:39
  24. 2011. augusztus 26. 19:192253.
    Marhára kiváncsi lennék kik is azok az "ellenzök"..mert azt még te sem gondolod hogy a szakszervezet ugye?? az ugyanis az elmult 60 évben sosem a dolgozokat képviselte hanem a munkaadokat..vajon most akarná elkezdeni??Nevetséges az egész igy..(bulvárhir) amit ott is kell kezelni..igen a papirkosár magasságában...
    előzmény:
    unger (2252)
    2011-08-26  19:00
  25. 2011. augusztus 26. 19:002252.

    fordulnak, ha

     

     

    Ha a föld forgása megáll akkor lehet valahol mindig sötét lesz....

    KB ekkora hir volt az is amit ideidéztél...Kiváncsian várom mikor foglalkoztok végre azzal ami MOST történiuk és nem majd ha......

    előzmény:
    Catilina (2251)
    2011-08-26  18:39

Címlap

top