Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Németországba kijutni

Mókulika
Létrehozva: 2010. Április 24. 11:38

Sziasztok!

Olyan véleményére/tapasztalatára lennék kíváncsi, akik szoktak Németországba utazni.

A párom kint van, és kimennék hozzá egy hétre, csak nem tudom milyen közlekedési eszközt válasszak.

Néztem már a busz és vonat menetrendeket is, hát kb. ugyanolyan áron lenne mindkettő, nem tudom melyikkel érdemesebb utazni, és főleg mennyivel előtte kell megvenni a jegyet.

Valószínűleg Münchenig mennék, és ott át kellene szállnom valamire, mert valójában Freiburgig kell eljutnom. Emiatt is aggódom egy kicsit, hogy egy kukkot sem beszélek németül, vajon hova fogok elkavarodni..

Állítólag Pestről kisebb buszok is szoktak menni, amik munkásokat szállítanak Németbe, állitólag az olcsóbb lenne, ha van hely.

 

Ha tud valaki valamilyen felvilágositást adni, nagyon megköszönném, teljesen tanácstalan vagyok! Ha közben el is tűnnék, később visszaolvasok.

 

Előre is köszi, szép napot Nektek!

  1. 2015. október 29. 13:1728.

    Vigyázzanak az "Europabusz" (Varga András ) - nevű céggel !!!


    Egy hónappal ezelőtt, bizalmat szavaztam ennek az embernek,


    és bizalmam jeleként, vettem egy úgynevezett "Bérletet", amely 5 oda-vissza utazásra jogosit(-ana) fel ,háztól-házig .... de mi történt !?


    2015.10.27.-én 21:00-ra volt megbeszélve a tervezett indulás, Ausztriából- Magyarországra..


    19:30-kor felhívott Varga András, hogy csak késve fog a busz érkezni 02:00 körül...


    Én egy 4 napos 12 órás szolgálat után voltam, nem igazán örültem ennek, de mit tudok tenni, tudomásul vettem... (jelzem Varga András exkluziv szolgáltatásokat igér a "Bérleteseknek"..)


    - Egész éjjel fent voltam... de se Busz, se Telefonhívás nem érkezett..mint később kiderült, Varga András aludt, a busz pedig állitólag defektet kapott (minőség 0 ) Mindezt 28.-án reggel 8:30-kor tudtam meg... hulla fáradt voltam már, és csak 4 NAP szabim volt !!!


    Ma 29.-e van 13:00 és se busz, sem több telefon nem érkezett !!!


    35 (harmincöt !!!!) órás várakozás után, küldtem Varga Andrásnak egy SMS-t amelyben, intelligensen, de követeltem a befizetett pénzem


    bankszámlára való visszautalását 5 munkanapon belül....különben rendőrségi, adóhivatali feljelentést teszek, Varga András és cége ellen,


    megtévesztés, csalás, és lopás miatt..


    NE VEGYE IGÉNYBE VARGA ANDRÁST !!! Hacsak nem akar valahol az utcán éjszakázni, vagy esetleg napokat eltölteni .


    VARGA ANDRÁS, az "Europabusz"-ával továbbra is bombázza a facebook-ot, a youtube-ot, a MENNYET igérve... de ez az "út" a pokolba vezet ,és nem a Mennybe.... sajnos......


    Köszönöm hogy meghallgattak !


    Tisztelettel,


    Nagy Gábor

    előzmény:
    Mókulika (1)
    2010-04-24  11:38
  2. 2010. október 13. 11:1727.
    Sziasztok!Szívemből ajánlom ezt a Müncheni kisbuszjáratot nektek!Németországba,Münchenig bárhol beszállhatsz és a sofőrrel megbeszélheted,hogy hol szeretnél kiszállni!Este indul a kisbusz Pestről,és Münchenig ez is 30euro volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     

Címlap

top