Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Grafológia-önismeret

Torolt_felhasznalo_476856
Torolt_felhasznalo_476856
Létrehozva: 2004. március 21. 16:39
Arra lennék kiváncsi, hogy kinek milyen tapasztalata van a grafológiával kapcsolatban; illetve milyen fogalma van egyáltalán róla.

Kért-e már valaki kézíráselemzést?

És kit érdekel tanulás szintjén is?
  1. 2006. Április 24. 08:22126.

    Szia!

    Szerencsésen túl vagyok a vizsgán, szombati napon jól működött a felidéző tehetségem és ált.lélektanból 4-t, írásfiziológiából 5-t kaptam. Írásbeli volt egyébként és nem valami könnyű, csoportosítsa..., hasonlítsa össze....., fejtse ki A/4 oldalon...., készült a tanárnő..

    A biológia részen az izomzat, vázrendszer, sejtek, szinapszist értem. Fél életem úgy telt, hogy ilyenekkel nem volt dolgom (szerencsére)  

    Miért volt, hogy a számodra kedvezőtlen tételt húztad? Nagyon koncentráltál?

    Te tudsz valami jó könyvet ajánlani?

     

    előzmény:
    meely (125)
    2006-04-21  21:23
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. Április 21. 21:23125.
    Szia!
    Mire gondolsz konkrétan a biológiai résznél? Az érzékelések és annak a fiziológiája?
    Ha vizsgázol ne koncentrálj egy tételre sem, hogy jaj, ki ne húzzam,mert akkor tuti azt fogod bevonzani
    Én már ezt többször megjártam, de ma már tudom miért volt így

    Csak lazán......!!!!
    előzmény:
    Lara1 (124)
    2006-04-20  11:22
  3. 2006. Április 20. 11:22124.

    Szia!

    Abban bízom, ha nagyobb rálátásom, és gyarkorlati tapasztalatom is lesz, jobban eltudok majd igazodni. Kialakul majd a saját stílusom, mind munkamódszer, mind a szelektálást illetően is, persze betartva a szabályokat.

    A tanulással nem állok valami fényesen, különösen a biológiai részt nem érzem sajátomnak. Remélem 22-re még alakulnak a dolgok. Mindenesetre alig várom, hogy túl legyek rajta.

     

    előzmény:
    meely (122)
    2006-04-19  18:44
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. Április 19. 18:44123.
    Szia Lara!
    Kösz,hogy érdeklődtél!
    Nem vesztem el csak a lánykám szakdolit ír és iwiwezik, na gondolod ez mivel jár...

    A jövő héten már remélem több időt tölthetek a gépnél.

    Most látom,hogy az egri központú írásszakértői iskolába jársz.
    Én is ott végeztem. Ribárszki Vali osztályában voltam. Úgy tudom, van ott más ilyen jellegű intézet is.

    Egyébként úgy veszem észre megy a harc itt is, ki a jobb meg minden..

    Szkeptikus ne légy! ez egy tapasztalati tudomány,ami nem jelenti azt hogy nem kell használnod az intuíciódat.
    Valahol olvastam,hogy az első lépés mindig az legyen:"Hagyd,hogy megszólítson az írás", ez így igaz, számomra biztosan.

    Mikor vizsgázol pontosan?
    Egy kalappal....!!
    Meli
    előzmény:
    Lara1 (119)
    2006-04-14  08:09
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. Április 19. 18:44122.
    Szia Lara!
    Kösz,hogy érdeklődtél!
    Nem vesztem el csak a lánykám szakdolit ír és iwiwezik, na gondolod ez mivel jár...

    A jövő héten már remélem több időt tölthetek a gépnél.

    Most látom,hogy az egri központú írásszakértői iskolába jársz.
    Én is ott végeztem. Ribárszki Vali osztályában voltam. Úgy tudom, van ott más ilyen jellegű intézet is.

    Egyébként úgy veszem észre megy a harc itt is, ki a jobb meg minden..

    Szkeptikus ne légy! ez egy tapasztalati tudomány,ami nem jelenti azt hogy nem kell használnod az intuíciódat.
    Valahol olvastam,hogy az első lépés mindig az legyen:"Hagyd,hogy megszólítson az írás", ez így igaz, számomra biztosan.

    Mikor vizsgázol pontosan?
    Egy kalappal....!!
    Meli
    előzmény:
    Lara1 (119)
    2006-04-14  08:09
  6. 2006. Április 19. 15:18121.

    Szia!

    Ez igazán jól hangzik, mármint a szakdoga. Az írásmintát honnan szerzed be? Nem gondoltál rá, hogy megkeress egy céget és a mintákért cserébe elvégzed a graf. vizsgálatot? Általában egy nagyobb vállalkozás, multi már rendelkezik a munkakör elemzésével, tehát tudják milyen kézséggel, képességgel kell rendelkeznie egy leendő munkavállalónak. Ja, és a munkaerőközvetítők! Ez igazán életszagú lenne!

    A grafológia alaptankönyve 2. mennyiben más, mint a Soóky-féle? Néha megzavar mikor egyik grafológus azt mondja nem ért egyet a másikkal stb. Ezért néha elfog a szkepticizmus, bevallom.

    A grafikont excel-ben csinálod vagy van valami spec?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_582352 (120)
    2006-04-18  23:28
  7. Torolt_felhasznalo_582352
    Torolt_felhasznalo_582352
    2006. Április 18. 23:28120.

    Szia!

    Bocs a megkésett válaszért, de elég kevés időm van. Azért néha benézek, és ha van még kérdésed szívesen válaszolok!

    Jól látod A kézírás hangjai segítségével egész jó kis személyiségképet lehet összeállítani, bár mi A grafológia alaptankönyve 2. alapján csinálunk személyiségképeket.

    Igazán mi a második év végére jutottunk el odáig, hogy el tudtunk készíteni egy analízist. A személyiségkép készítést már harmadikban tanultuk.

    Az ötféle elemzés témáját természetesen én választottam, de el kellett küldeni a suli központjába jóváhagyásra. Most úgy látom, hogy elég nehezen fogok beleférni a 100 oldalba, de ennyiben maximálták a terjedelmet. Kb olyan 1,5-2 hónapja csinálom, de munka mellett elég nehezen haladok vele sajna.  

    A vezető kiválasztásnál is meg kell csinálni a személyiségképet, aztán kiválasztom azokat a jellemző tulajdonságokat amelyek az adott szakmához elengedhetetlenül szükségesek (sokat segít a tulajdonságok kiválasztásánál a Munkahelyi grafológia könyv, és A grafológia alaptankönyve 2. c. könyv). Ezután megnézem, hogy milyen százalékban felel meg az írás az adott tulajdonságnak (Pl. megbízhatóság, pontosság, stb.) grafikonon ábrázolom az egészet, ezután pedig vizsgálok még irányítási és vezetői kompetenciát. Tehát nem egy sétagalopp a dolog.

    Sok sikert a vizsgádhoz!  

     

    előzmény:
    Lara1 (118)
    2006-04-14  08:04
  8. 2006. Április 14. 08:09119.

    Ha az interneten böngészel és olvasgatsz, neked is kiderül majd mely iskolákban tanítanak, vagy vezetik elismert grafológusok. A szelektálás után talán egyszerűbb lesz dönteni. Nem tudok konkrétat ajánlani, talán mások, én az egri központú Írásszakértő Intézet sulijába járok.

    http://www.irasszak.hu/hu/index.php

     

    előzmény:
    dory28 (116)
    2006-04-13  08:56
  9. 2006. Április 14. 08:04118.

    Szia!

    Ezeket a könyveket én is ismerem , az alapokat az általad említett könyvből tanultam, a Soóky A.-féle kézírás hangjait nem rég vettem meg. Ez azért tetszett meg, mert nagyon gyarkorlatiasnak tűnik. Jól látom,hogy egy elemzést ebből alaposan össze lehet állítani? Tudod, a második félévben/után még alig-alig jut el az oktatás a gyakorlat irányába, ezért számunkra még egy kissé távolinak tűnik az, hogy hogyan lehet elkészíteni egy személyiségképet.

    Az ötféle elemzés témáját te választottad, ugye? Hány oldalt fogsz írni? 100? Mennyi ideje dolgozol rajta?

    Amikor pl. a vezető kiválasztást boncolgatod hány szempont szerint vizsgálod meg az írást? Ezeket a szempontokat honnan, hogyan állítod össze?

    Jó munkát! A munkahelyi graf. könyvet igyekszem beszerezni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_582352 (117)
    2006-04-13  23:13
  10. Torolt_felhasznalo_582352
    Torolt_felhasznalo_582352
    2006. Április 13. 23:13117.

    Szia!

    Nekem nagyon bejött Frits Cohen-Daniel Wander: Munkahelyi grafológiája, nagyon jól leírja az alapokat Katona Ágnes-Urbán Gabriella: Grafológiai alapismeretek c. könyve, és most vettem meg Soóky Andrea: A kézírás hangjai c. könyvét, amiben szintén elég sok érdekes dolgot találtam.

    A szakdolimban ötféle elemzést kell csinálnom, max. 100 oldalban. Lesz benne párkapcsolati megfeleltetés, pályaalkalmasság, személyiségérettség vizsgálat, sima személyiségkép és egy vezető kiválasztás.

    Sok sikert a vizsgádhoz!  

    előzmény:
    Lara1 (114)
    2006-04-13  08:22
  11. 2006. Április 13. 08:56116.
    Szia meely,

    érdekel engem is a grafológia, nagyon szeretném az alapoktól kezdve nagyon alaposan beleásni magam a témába. Melyik sulit ajánlod, vagy ajánljátok? /persze más véleménye is érdekel/
    előzmény:
    meely (113)
    2006-04-12  21:35
  12. 2006. Április 13. 08:40115.

    Szia Meely!

    Személyiségtípusoknál még nem tartunk, de az valóban sokkal izgalmasabb lesz!

    Engem is ez a két terület érdekel a legjobban, de a favorit a munkahelyi graf.! Diplomamunkámat is a humánerőforrás gazdálkodás részterületéből a kiválasztás, toborzásból írtam, ebbe remekül belevágna a graf. ha ilyen jellegű lenne a munkaterületem!  

    No de ez majd később! Most gondolataim az érzelmekre, figyelemre, képzeletre irányítom!  Ezekből vizsgázom, emlékszel? Ált.lélektan.

    Te hogyan tartod frissen a tudásod? Olvasol valamilyen szaklapot?

     

    előzmény:
    meely (113)
    2006-04-12  21:35
  13. 2006. Április 13. 08:22114.

    Szia!

    Bevallom őszintén, annyira nem merülnék el a kézírás anatómiájában  , az előadás jegyzetét használom ill. amit itt az interneten fellelek, 22-én kiderül elég lesz-e. De azért köszi a könyvajánlót. Sőt, szivesen veszem további hasznos könyvek címét is, persze a közismerteket ismerem. Leginkább a tematikusak érdekelnének, munkagrafológiával foglalkozóval  találkoztam még csak.

    Mi a témája a szakdolgozatodnak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_582352 (112)
    2006-04-12  18:16
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. Április 12. 21:35113.
    Szia Lara!

    Hát nekem sem tartozott a kedvenceim közé az általános lélektan, sem az írásfiziólógia. A személyiségtipusok viszont igen.

    Hogy érdemes e elmélyülni egy- egy támában?Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni:én próbáltam beleásni magam a párkapcsolati grafológiában, pontosabban az összeillőség vizsgálatba. Szakdolgozatomat is abból írtam.
    - Ki is van hegyezve a szemem az alsózónákra )) -
    Úgy hozta a sors mégis,hogy a munkahelyi grafológiát kellett többet készítenem és általános személyiségképet.
    Tehát nekem abszolút a kereslet határozta meg,hogy épp melyik területbe ássam be magam.

    Inkább úgy gondolom egy egy területben való elmélyülés mindenképp hasznos,de hogy melyikbe és mennyire érdemes azt a megrendelői kör fogja eldönteni,ha majd dolgozol.
    Persze a kutatás izgalma is magával ragadhat,mert ez a grafológia örök tanulást és vizsgálódást igényel.

    (Majd előkeresem az írásfiziológiai jegyzetemet, úgy emlékszem vizsga volt belőle,de nem sok óraszámban tanultuk)
    előzmény:
    Lara1 (111)
    2006-04-10  15:15
  15. Torolt_felhasznalo_582352
    Torolt_felhasznalo_582352
    2006. Április 12. 18:16112.

    Ajánlom figyelmedbe Galambos Katalin: A kézírás anatómiája és pszichofiziológiája c. könyvét, itt szerintem megtalálsz mindent írásfiziológiával kapcsolatban.

    Én most vagyok harmadikos grafológus, éppen a szakdolgozatomat írom.

    előzmény:
    Lara1 (111)
    2006-04-10  15:15
  16. 2006. Április 10. 15:15111.

    szia!

    A koris példád alapján, megtanultunk írni, de nem használjuk rendszeresen, nem felejtjük el, de nincs benne rutinunk. Egy kicsit ügyetlenül formázzuk a betűket. Így lehetséges a kézírás elemzése? pontosabban helytálló az elemzés? Azóta olvastam az írásrutinról, hogy az elemzés előtt a grafológusnak tudnia kell a duktor rutinjáról.  Mit gondolsz?

    Továbbra is várom a válaszod a grafológia-munka-magánélet témakörről.

    Egyébként most küzdök a lélektan + írásfiziológiával. Mit mondjak, nem a kedvenc tárgyam (akárcsak másoknak), ráadásul írásfiziológiáról nem sokmindent találtam a neten.

     

     

    előzmény:
    meely (110)
    2006-04-09  20:14
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. Április 9. 20:14110.
    Szia Lara!

    Az írásrutin az írómozgás kordinációja,összerendezése
    Biztosan tanultad,hogy az írás létrejöttét, a fiziológiás szakaszt megelőzi a pszichikai szakasz. ez a folyamat mindenki agyában egyformán megy végbe,de mégis ha valaki kiskorban megtanulta,de nem gyakorolja eleget nehézséget okoz.
    én ezt leginkább a korcsolyázáshoz hasonlítanám,ha valaki kiskorában megtanult korizni, és később csak felnőtt korban került a lábára,tud vele menni de nem annyira mint akinek folyamatosan voltak lehetőségei korizni.
    Nemtom érthető voltam-é

    Mindjárt folytatom,csak egy picit politizálok
    előzmény:
    Lara1 (109)
    2006-04-07  15:31
  18. 2006. Április 7. 15:31109.

    Szia!

    Említetted korábbi hozzászólásodban az írásrutint. Van néhány könyvem, de sajnos nem találtam erre a kifejezésre semmit, vagy nem néztem át alaposan.? Írnál róla pár gondolatot?

    Alapvetően tisztában vagyok azzal kapcsoltaban amit írtál, többek között azzal is, hogy írásunkat az agyunk irányítja. A grafoterápiáról, -kontrollról is hallottam, de pontosan nem tudom mit is takar. Igyekszem tájékozódni A grafológia már évek óta érdekel, ezért is kezdem el a tanulását (most vagyok 2. féléves), de néha azért még szkeptikus vagyok, ezért keresem a válaszokat, hogy teljes bizonyossággal legyek.

    Ha jól emlékszem az előzményekből, te grafológus vagy? A mindennapi életben, esetleg munkában hogyan tudod hasznosítani a grafológiát? Van-e értelme egy-egy területre összpontosítani, gondolok itt pl. munkagraf, párkapcsolati graf. stb.?

    előzmény:
    meely (108)
    2006-04-02  15:33
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. Április 2. 15:33108.
    Természetesen az életünk folyamán folyamatosan változunk, az írásunk is változik.
    ha visszanézed régebbi írásaidat ezt láthatod.
    ha történt figyelemre méltó változás az írásodban,gondolj vissza mi okozhatta? Milyen életesemények történtek azóta.

    hogy mennyire kifejeződik a személyíségünk az írás által,arra egy nagyon egyszerű dolgok javaslok.
    próbálj lemásolni egy olyan kézírást,amit nem Te írtál,esetleg teljesen más
    sokat tudnék erről írni és beszélgetni,de, hogy a kérdésedre válaszoljak:
    Igen! írásunk szándékos változtatása visszahat a személyiségünkre.
    van egy könyv a cime Grafokontroll, (Öngrafolterápia)erről szól.

    nagyon sok terápia létezik,mind az célból, hogy életünk minél teljesebb legyen. persze ehhez fel kell ismerni azt,hogy az első lépés MI MAGUNK megismerése.
    Ha rávilágít egy szakember ok-okozati összefüggésre a személyíségünkkel kapcsolatban és szeretnénk esetleg változtatni rajra,segítségül hívhatjuk többek között a grafokontollt.


    előzmény:
    Lara1 (107)
    2006-03-31  11:30
  20. 2006. március 31. 11:30107.

    Természetesen minden megnyilvánulásunkba benne van jellemünk, személyiségünk. De, gyakorlással szinte mindent lehet csiszolni, módosítani, korrigálni. A gyakorlás is elhatározott szándék, az agyból indul.  Tehát ha gyakorlunk lehet szebben is ívelni pl. a betűket de ettől még nem változtunk meg. Vagy igen?

    Azt is tudjuk, ha valaki sokat ír (pl egyetemen jegyzetelni, nem kis feladat) akkor az írása némiképp másabb, és nem azért mert megváltozott a személyisége hanem csak rá lett kényszerítve, hogy gyorsabban írjon.

    Mi a véleményed?

    előzmény:
    meely (106)
    2006-03-30  20:43
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. március 30. 20:43106.
    Talán akkor veszíti el létjogosultságát,ha nem is tanulnának a gyerekek kézírást.
    egyébként minden megnyilvánulásunkban benne van a személyiségünk, még abban is hogy egy egy magánlevelet hogyan szerkesztünk meg a gépen,milyen betütipust használunk....

    a konkrét írásra visszatérve,a kezünk, újjaink csak eszköz az íráshoz az agy ír
    az írások vizsgálata- legyen az egy plakáton,szórólapon... bárhol, kézi vagy gépelt- az egyik legizgalmasabb és legérdekesebb dolog, amivel találkoztam.

    szÍvesen megnézem az ismerősöd írását, milyen írásrutinnal rendelkezik
    Üdv Meli
    előzmény:
    Lara1 (105)
    2006-03-30  09:57
  22. 2006. március 30. 09:57105.

    Sziasztok!

    Jár még valaki erre? Az egyik ismerősöm kételkedik a grafológia létjogosultságában, mert az emberek többsége manapság már alig-alig ír kézzel, ehelyett mindent szám.géppel írunk.

    Mi a véleményetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_609689
    Torolt_felhasznalo_609689
    2006. március 16. 23:16104.

    Nekem, ha itt kattintok rá, akkor is bejön. 

    Üdv, Zody 

    előzmény:
    meely (103)
    2006-03-16  20:11
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. március 16. 20:11103.
    Szia Zody!

    Köszi,hogy gondoltál rám
    Sajnos nem tudom megnyitni ezt a helyet,lehet a régi gépem miatt
    vagy nemtom
    mindenestere majd még megpróbálom
    Üdv:Meli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609689 (102)
    2006-03-16  17:16
  25. Torolt_felhasznalo_609689
    Torolt_felhasznalo_609689
    2006. március 16. 17:16102.

    Szia meely!

    Ezt neked találtam! 

    http://www.biegelbauerpal.hu/

    Üdv, Zody 

    előzmény:
    meely (99)
    2006-01-28  08:30

Címlap

top