Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A női vezető (sőför)

eking
Létrehozva: 2004. március 20. 18:41
Miért gondolják a nők, hogy rosszabul vezetnek mint a férfiak, miért van csak jogosítványuk, de autóba nem mernek ülni?
  1. Torolt_felhasznalo_182169
    Torolt_felhasznalo_182169
    2004. szeptember 16. 14:18162.
    Egy asszony rántottát készít reggelire a férjének. A férj hirtelen beront a konyhába.
    "Óvatosan! VIGYÁZZ! Egy kicsivel több vajat tegyél bele. JAJJ! Túl sokat sütsz egyszerre.
    TÚL SOKAT! Fordítsd meg! FORDÍTST MEG AZONNAL! Több vaj kell! Jajj! JAJJ, mi lesz most?! TÖBB VAJAT! ODAÉG! Óvatosan. . . VIGYÁZZ! Azt mondtam, ÓVATOSAN! SOHA nem hallgatsz rám, ha főzöl. Soha! Fordítsd meg! Gyerünk! Normális vagy? ELMENT AZ ESZED? Ne felejtst el megsózni. Mindig elfelejted megsózni! Sózd! SÓZD MEG! SÓZD MÁR!"
    Az asszony értetlenül bámul rá. "Mi a franc van veled? Azt hiszed nem vagyok képes megsütni egy rántottát?"
    A férj nyugodtan válaszol: "Csak meg akartam mutatni, milyen érzés, amikor vezetek. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_512660 (161)
     
  2. Torolt_felhasznalo_512660
    Torolt_felhasznalo_512660
    2004. március 28. 13:17161.
    Most olvastam:-))

    http://index. hu/velvet/ciki/nokvolan0326/
    Biztonságosabb, ha az asszony vezet
    Egy tanulmány szerint a nők kevesebb balesetet okoznak
    előzmény:
    acelia (160)
     
  3. 2004. március 28. 12:59160.
    Sztem mi nem fogunk egymásnak ellentmondani, ezekben sajnos igazad van.
    A "vagány", határokat nem ismerő sofőrők többsége férfi.
    előzmény:
    stühmer (159)
     
  4. 2004. március 28. 12:49159.
    A halálos közúti baleseteket a legritkábban követik el a hivatásosok.
    Inkább a 200 lóerő fölötti járgányokban ülő, kissé túlzottan "önmegvalósító" fiatalemberek, akik remekül manővereznek, csak nem biztos hogy emlékeznek a fizika egyik fontos tételére: a féktávolság és a sebesség igen durván összefügg :-(((
    előzmény:
    acelia (158)
     
  5. 2004. március 28. 12:43158.
    Nem néztem meg, azokat nem figyelem.
    ha azt mondod, így van, elhiszem hogy több halálos balesetet okoznak, de sokkal több ff a hivatásos vezető, ezért automatikusan is több balesetben érintettek.
    előzmény:
    stühmer (157)
     
  6. 2004. március 28. 12:40157.
    Minden kétoldalú.
    Általánosságban tényleg jobban érzik a gépet, de nézd meg a halálos közlekedési baleseteket : nők követik el ??
    előzmény:
    acelia (156)
     
  7. 2004. március 28. 12:23156.
    Most vessetek rám követ, nőtársaim, de elmondom a véleményem a női vezetőkről.
    Természetesen ez általánosítás, van alóla kivétel!!
    De, a női vezető általában túl óvatos, és evvel azt is mondhatnám , bizonytalan.
    Lassú reagálásával ugyanúgy tudja veszélyeztetni a többieket, mint a kapkodó másik.
    Különbséget tennék a megfontolt, dinamikus vezetők , és az erőszakosok között.
    Az én tapasztalatom, ha valaki "akadályozza" a forgalmat, az általában nő, vagy idős , túl "öreg" ember. . . .
    Én nő vagyok, több éves vezetői gyakorlattal napi szinten vezetek, de sztem a ffiak többsége egyszerűen jobban vezet, mint a nők, vagyis biztosabban, határozotabban. Jobban "érzik" az autót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_985569
    Torolt_felhasznalo_985569
    2004. március 28. 12:04155.
    Soha nem bántottam a NŐKET! Lehet, hogy a vadhajtásokat kritizáltam, de a NŐKET nem. Ha egy kicsit jobban figyelne az a sok nő, aki felkapja a vizet, ha valami nőneműt kritika ér, akkor már észrevette volna. Ha a nő NŐ. akkor soha nem bántottam őket. Csak sokan közülük elfeledkeznek arról. . .
    előzmény:
    bezomi (151)
     
  9. 2004. március 28. 11:51154.
    Kedves lillee!
    A topik azért Női vezető, mert ezt az egész nemi kérdést a vezetésben én személy szerint nem szeretem, és a nők ugranak minden hasonlóra. Én is okatok (autóvezetést) és azt gondolom, hogy nem a nemi külömbség a lényeg, hanem a hozzáállás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354936 (79)
     
  10. 2004. március 28. 08:55153.
    Az olyan nő, aki belenyugszik abba, hogy nem engedi a férje vezetni, az magára vessen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (152)
     
  11. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2004. március 27. 23:31152.
    Valóban nagyon sok nő megszerzi a jogosítványt, de az autót a férj nem adja oda, kivétel ez alól persze amikor buliból mennek haza, és apuci egy kicsit iszogatott. Az alkalomszerű vezetésekből pedig nem lehet gyorsan rutint szerezni. Amíg Magyarországon éltünk mindig a párom vezetett, hisz neki van nagyobb gyakorlata. Ha esetenként én kerültem a kormánykerékhez csak a veszekedés lett belőle, így nem is nagyon tolongtam a későbbiekben. 3 évvel ezelőtt elkerültünk külföldre ahol autó nélkül mozdulni sem lehet, így megvettem életem első autóját annak minden örömével és bosszúságával. Jelenleg külön autónk van, ha az övével megyünk ő vezet, ha az enyémmel akkor én. Ez alól kivételt képez New York City, mert a párom tájékozódási képessége pocsék, viszont engem mindig riasztott az ottani forgalom, pláne a taxisok ahogy közlekednek. Bátorságomra legyen írva, tavaly én vezettem be amikor a hugomat vittük a JFK-re - amire nagyon büszke vagyok, hogy igenis meg tudtam csinálni.

    Még annyi, hogy szerintem Magyarországon a férfiak megalázónak tartják az anyósülésen ülni és ez is szerepet játszik abban, hogy a nőket nem engedik vezetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top