Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MIÉRT zárt minden topik?

divat7
Létrehozva: 2010. március 24. 23:02

Nem értem.

Miért zárt majdnem minden topik?

Miért jó ez?

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 3. 06:57251.

    Van amikor egy olyan topik indul,(friss-ropogós, és nem zárt), ami bizonyos kérést, segítséget szeretne valamivel kapcsolatban, akkor elsőre meg szoktam nézni a nick hozzászólásait. Ugyanis, annak ellenére, hogy esetleg tudnék segíteni, mégsem teszem, mert nem tetszik ahogy, vagy amit ír.

     

    A zárt topik hozzászólásokat nem engedi megnézni, tehát nem kapok igazán képet a nick-ről. Ebben az esetben semmiképpen nem segítek, akkor sem ha tudnék.

    előzmény:
    zsuzsi1975 (244)
    2010-03-29  07:17
  2. 2010. március 29. 19:54250.

    ITT ISZONYAT FÉLREÉRTÉS történt.

    Nem azért nyitottam a topikot, mert fáj, vagy rosszul esik más topikok zártsága, hanem azért, hogy mi lehet ennek az oka.

    A fórum nem erre lett kitalálva.... az a találkozóhely a vélemény kinyílvánításának a színtere a  nép részére az ókortól kezdve....

    itt mégis más a rendszer.

    Gyilkos indulatok sértegetések pedig a zárt pártiaktól sem  kellenek.

    Az ilyeneket arra kérem ne jöjjenek zugolvasni.. ahogy ők írták.......NO KOMMENT

    Mindenki nyithat egy egy zártat, ha akar, aztán gubbaszthat benne egyedül és várhatja a bejelentkezőket.

    Én elmondtam egyszer a véleményem arról, hogy ez szerintem mit eredményez...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. március 29. 13:35249.

    Úgy látom, itt valami orbitális félreértés ütötte fel a fejét.

    A zárt-pártiak személyes támadásnak vélik azt, ha valaki nem ért egyet a zárt topikok jelenlétével. Nem a zártban írók ellen folyik a hadakozás! Bár a legkönnyebb azonnal ítéletet mondani, csípőből tüzelni.

    Az lenne a megoldás, ha az amúgy is megközelíthetetlen, a kívülállók számára érdektelen zártkörű topikok nem tolulnának állandóan a fórumozók orra elé. Ahogy ezt előttem már többen nagyon jól elmondták.

    Tehát nem egyes fórumozók ellen szólt itt pár topiktárs, hanem a probléma orvoslására, a megoldáskeresésre hívták fel a figyelmet.

    Én is csak sajnálni tudom, ha ez rinyálásnak tűnik.

    A zugolvasás kategóriájának pedig egy fórumon nincsen létjogosultsága. Ezzel az erővel egy blogot is zugolvasok, ha nem kommentelek? Ugyan már...

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. március 29. 08:56248.

    Szia!

     

    Ugyanezt megirtam ma az ügyfélkapura is, hátha nátha...

     

    Nálunk érdekesen alakul a helyzet, ugyanis én támogatom a zárt topikokat, mivel a saját bőrömön tapasztaltam, hogy jó dolog. A férjem viszont utálja őket és fel van háborodva, úgyhogy a kompromisszumkészségem valószinűleg azért ilyen fejlett ebben a dologban.  

     

    Reméljük, hamarosan intézkedik ez ügyben, akinek kell...

     

    Üdv:

    Viki

    előzmény:
    a8337 (243)
    2010-03-29  05:33
  5. 2010. március 29. 08:50247.

    Ez lenne az értelmes megoldás! Ezt szorgalmaztam én is.

     

    Nem is értem, hogy miért ilyen hülyén oldották meg, hiszen a zárt topikokban elvárt dolog a "pörgés", a napi szintű írogatás, ergo, úgyis megnézik a tagok. A többieket meg minek "froclizni" ezzel?!?!

    előzmény:
    viki25 (241)
    2010-03-29  05:24
  6. 2010. március 29. 08:00246.
    csak 11 ora? Itt ejfel van kerlek. Udv a csapatban. 
    előzmény:
    a8337 (245)
    2010-03-29  07:57
  7. 2010. március 29. 07:57245.

    1. ugyanazt javasoltam, mint Viki - ebben a topikban mar harmadszor, 210-es, 214-es es a 242-es hozzaszolasom. Ha nem rinyalnal annyit, akkor visszaolvastal volna, es probaltad volna ertelmezni, amit olvasol...

    2. Nem tudod, hol elek - de legyen eleg, hogy Isten orizzen az USA-ban elo magyaroktol - egyszer ajanlotta fel itt valaki, hogy segit vmiben, en hulye, elfogadtam a felajanlast -> nnnna, az volt az utolso, hogy elfogadtam egy itteni magyar "segitseget" es "baratsagat". Kb $30ezer volt a "segitseg" es "baratsag". Jobban szeretem az altalatok olyan nagyon szapult, itt szuletett barataimat.

    3. A masodik pontbol kifolyolag sohasem foglak megkerni holmi e-bay-os ugyintezesre - nagy kislany vagyok mar, tudod...?  :-)))

    4. az nlc-n valo tagsagom csak azert van, mert a Mo-n elo emberek kozott vannak barataim - mondjuk egyikuk sem hasonlit az usaban elo magyarokra, szerencsere. Ezert is szeretem oket.

     

    Frusztralt pedig kizarolag a zart topikok nyilt topikokkal valo keveredese miatt vagyok, mert ez inkorrekt, forumhoz meltatlan - mert lenyomjak a nyilt, valoban NYILT topikokat.

    Es most megyek aludni, tudod, itt majdnem 11 ora van mar, este. Es holnap munka, meg ilyesmi

     

     

    előzmény:
    zsuzsi1975 (244)
    2010-03-29  07:17
  8. 2010. március 29. 07:17244.

    Csak nem idegesit amit irok? Mert nagyon frusztraltnak tunsz.

     

    Akkor most kepzeld el a helyzetet. Van egy x nevu nyilt topik ahol egy jol osszeszokott tarsasag van es mar nem csak az altalanos dolgokrol van szo hanem  sokminden masrol is. Talan mar a topik cime sem az amirol mostanaban megy a tema.  

    Erre jonnek az olyanok akik beszolnak, kritizalnak, vagy csak olvasnak es mashol jol kibeszelik az ott olvasottakat. Vagy jonnek azok akik eloszeretettel kipeceznek maguknak bizonyos embereket es nem tul kedvesen csesztetik oket. Ekkor eljon az az ido amikor a tarsasag mar nem szeretne ha lennenek kivulallok is akik nem aktiv tagok. Eljon az az ido amikor mar szeretnenek megbeszelni privatabb dolgokat, esetleg a nappalijukrol, vagy a hazukrol feltenni egy kepet de nem mernek mert ki tudja hany tucat olvasoja van annak az x topiknak. Akkor megy az hogy kuldenek privit x,y es z-nek. Raadasul kepet pl meg mindig nem lehet csatolni a privikhez. De attol meg kimarad tobb ember a beszelgetesbol stb stb stb. Szoval a zart topikok kellenek, pont az idiotak miatt. 

     

     

    Egyebkent nem ertem, ha te kerulod a magyarokat akkor mit keresel az NLC-n? Vagy kulfoldon elsz es a kulfoldon elo magyarokat kerulod?  Kicsit zavaros vagy te is, mar ne haragudj. Egyebkent soha ne mond hogy soha, nem ismersz valojaban igy nem tudhatod milyen kapcsolatunk lenne ha szemelyesen is ismernel. Bar tudom nem akarsz kulfoldi magyarokkal, es foleg velem megismerkedni. Ne izgulj, nem veszem zokon. 

    Nem tudhatod hogy mikor fog valamelyikunk egy olyannak segiteni aki beir valahova hogy neki ez es ez kellene az usa e-bay-rol es nem tudna e valaki segiteni. Vagy az ismeroset keresi, vagy atvertek egy netes vasarlasnal es segitseg kellene. Sose tudhatod hogy nem e en leszek veletlenul aki elkolt a neten kozel otven dollart vagy akarmennyit, azert hogy egy nlc-s ismeretlennek, akarmiket kuldjon haza. 

     

     

     

    A topik indito hozzaszolas a kovetkezo volt:

     

    Cime: "MIÉRT zárt minden topik?" 

    Hsz: "Nem értem. 
    Miért zárt majdnem minden topik?
    Miért jó ez?"
     

    Erre a fenti kerdesre probalunk valaszokat gyujteni. 

     

     

     

     

    Az hogy nehanyan megoldast kinalnak erre, mint pl a 241-es hsz is nem volt benne a kerdesben. Egyebkent a Viki hozzaszolasa nagyon jo, amivel en is egyet ertek. Talan ezt a moderatoros topikban kene eloterjeszteni.  

    előzmény:
    a8337 (242)
    2010-03-29  05:29
  9. 2010. március 29. 05:33243.

    Huuu, de egyszerre gondoltuk ugyanazt - csak en meg betettem a kepeket is :-)))

     

    előzmény:
    viki25 (241)
    2010-03-29  05:24
  10. 2010. március 29. 05:29242.

    "... irigyek azok akik nem lathatjak hogy pl a mi kis usas topikunkban hogyan is eljuk napjainkat. "

     

    Hidd el, nem vagyok irigy. A hideg kiraz az USA-ban elo magyaroktol, talan azert, mert 100-bol 99 olyan mint te, es a barataid. Es bocs, nem irigylem a dolgot, en itt elve is kerulom az itteni magyarokat - eloben is, es zommel mas nemzetisegu barataim vannak, szoval virtualisan sem, es az eletben sem vagyok kivancsi rajuk/ratok, usaban elo magyarokra. Ennyit az irigysegrol.

     

    Ami a gond a zart topikokkal - ami a tobbi weboldalon nem gond, mert kulon vannak kezelve - hogy belepek az nlc-re es mast sem latok, csak zart topikot. Es igen, legyen zart topik, annak, aki akarja, de LEGYENEK KULON KEZELVE, mint a blogok. Erted? KULON OLDALON.

    Nem, nem kiabalok, csak probalom kihangsulyozni, mert olyan nehezkesen erted meg a dolgokat...

     

    Oszinten sajnallak, hogy ennyire agressziven tudsz jol szorakozni (huhhh, de jo, hogy nem tartozom kozetek!)

     

    Szep napot kivanok Neked es minden baratodnak - minden rinyalas ellenere

    előzmény:
    zsuzsi1975 (239)
    2010-03-29  04:40
  11. 2010. március 29. 05:24241.

    Sziasztok!

     

    Aki nem tagja zárt topiknak és bántja a szemét, az érzéseit vagy bármijét a zárt topikok léte az jó megoldásnak tartja, hogy száműzzük az ilyen topikokat egy olyan részbe, ahol a többiek nem látják, mert nincs szem előtt.

     

    Én, aki több zárt topiknak is tagja vagyok/voltam, szintén jó megoldásnak tartom ezt. Csináljanak a rendszergazdik egy olyan dobozt, mint pl. Aktuális vagy Szórakozzunk csak Zárt topikok néven és a friss hsz-eknél ne legyenek láthatóak, mert mindenkit idegesitenek, bár vannak, akiknek fontosak. De azok úgy is megnézik...

     

    Talán ha eltűnnek a nyilvános palettáról, akkor végre megnyugodhatnak a kedélyek, mégis minden megmarad, ami valakinek fontos.

     

    A kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad...

     

    Üdv:

    Viki

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. március 29. 05:03240.
    1
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. március 29. 04:40239.

    Ha tenyleg ide megfelelo kifelyezest hasznaltam volna akkor valoszinuleg kitiltanak az NLC-rol. A kedvedert meg nem fogok burkoltan foglamazni, pedig mar igy is szebben fogalmaztam mint azt eloszor akartam. Ha nem tetszik at lehet ugrani amit mondtam es kesz, hiszen ez is resze a forumnak.  NEM? 

     

    Ha pedig az en hozzaszolasom annyira kiverte nalad a biztositekot akkor  talan a topikindito kedves szavairol is velemenyt nyilvanithatsz. HSZ: 237

     

    Talan pont azok akiknek most itt a legjobban b....a a csoret a "klikkeskedes", tartozott az altalanosban egy jo kis csapatba es hianyolja azt hogy most kihagyjak oket a jatekbol. Szerintem egyszeruen irigyek azok akik nem lathatjak hogy pl a mi kis usas topikunkban hogyan is eljuk napjainkat. Igen, igazat kell adjak a Tiffinnek, mert nekem sem hianyoznak azok akik neha neha jottek jol megmondtak a tutit, esetleg osszeolvastak a hozzaszolasainkat amit kesobb itt ott csepegtetve merget szortak az eletunkbe. Kell a rossebbnek az ilyen topikolo aki a hatszazadik nickel is visszajon pocskondiazni a mi magan eletunket. Egyebkent ha jol megnezitek nem en vagyok a nick valtogato itt a topikon, 2001 ota vagyok tag es nem szegyellem hogy itt vagyok. talan 9 ev utan hadd engedtessek meg hogy egy olyan topik tagja legyek ami zart. Ugy hiszem eleg embert ismerek mar itt kozelebbrol is, akikkel meg akarom osztani a privat eletemet, de nem feltetlenul az nlc teljes kozonsegevel. 

     

    Tovabba, csak az nlc-n ennyire eliteloek a velemenyek a zart topikokrol. Hany olyan masik weboldal van ahol zart es nyilt topikok is vannak, pl a babanet. Vagy azok a weboldalak ahol csak zartak vannak, pl az anyatanya. OTT IS FORUMOK ES TOPIKOK VANNAK, megsem rinyal senki. Sajnos a bekat le kell nyelni. Ez pedig ugy latszik hogy egy jo nagy varangyos.

     

    Fel kene mar noni es elfogadni azt hogy mindenkinek masok az igenyei. Ennyi.

     

     

    Egyebkent meg, en tok jol szorakozom, de ugy latom masok nem.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_967087 (235)
    2010-03-28  22:05
  14. 2010. március 29. 00:04238.

    Bár már többen leírták, a babás topikokban összeszokott társaság írogat, akik nyitott topikban nem merték felrakni a képeket...volt már pár visszaélés, biztos ti is ismertek iwiwes sztorit, mikor zaklattak valakit, levették a képeit engedély nélkül.

    Na itt is így vagyunk vele...a bemoldalra is fel lehet rakni jelszóval, de az fáradságos.

     

    Másik ok meg, hogy az NLC nagy konkurense lett az Anyatanya, ahova sokan átmentek az itteni arculatváltás után. A Sanomának sem mindegy a reklámfelület miatt, hogy hányan járnak ide.

     

    Engem meg konkrétan üldözött egy kretén, aki a személyes infókat felhasználva pocskondiázott több nicknéven, na, az ilyet is el lehet kerülni.

     

    Egyébként nem értem a problémát, a valós életben is van olyan, mikor egy baráti társaság nem beszél mások előtt privát dolgokról, nem? Mi itt a gond?

     

    A zugolvasókat meg én sem csípem, az olyan leselkedős dolog. Bár törvény nem tiltja, mások beszélgetésébe belehallgatózni mondjuk egy kávéházban szintén nem illik.

    előzmény:
    Melis (229)
    2010-03-26  23:18
  15. 2010. március 28. 23:09237.

    sajnos vbalakiknek pedig hiába írják már többen, hogy a fórum mint olyan "kitalálmány" nem a zárt közösségek helyszíne alapjáraton.

    Nem érted?

    Csak egy klikkesedő állatfaj aki fordítva próbálja magyarázni

    Mesélj már egy kicsit a szükségességről???!!!!

     

    Mi volt előbb   a tyúk vagy a tojás?

    Itt azt hiszem ez egyértelmű.

    előzmény:
    zsuzsi1975 (234)
    2010-03-28  20:21
  16. 2010. március 28. 22:13236.

    Sziasztok!

     

    Nekem csak 1 dolgot magyarázzon meg valaki. Azok a topikok, amik még épp csak meg lettek nyitva, és még szinte senki nem írt bele (pl. egy újabb babás topik) miért leszenek zártak, mikor még csak most gyűlnek a "tagok"? Ennek mi értelme van?

    előzmény:
    Eruska85 (230)
    2010-03-27  19:28
  17. Torolt_felhasznalo_967087
    Torolt_felhasznalo_967087
    2010. március 28. 22:05235.

    Már az előző hozzászólásaidból is kiderült számomra, hogy rendkívül gazdag a szókincsed és nagyon választékosan fogalmazol. Ezt a legutolsó hozzászólásodat "elzugolvastam", és nálam kiverte a biztosítékot. 

     

    "En csak azt latom, hogy megy itt a rinyalas a nem zart topikok tagjai reszeről,....illetve

     

    akik most itt rinyalnak"

     

    Azokra, akik veled ellentétes véleményüknek adnak hangot, talán nem kellene azt mondani, hogy rinyalnak, bocsánat rinyálnak. Ezt enyhén szólva is pejoratívnak tartom.

     

    A magyar nyelv gazdag és igen árnyalt kifejezőkészsége lehetővé tesz erre (a rinyálás helyett) más kifejezéseket is, így például ajánlanám figyelmedbe:

     

    - a zárt topikok ellen szólt

     

    - ellenérveket hozott fel a zárt topik ellen

     

    - nem ért egyet a zárt topikok létezésével

     

    - kétségeik vannak a zárt topikok létjogosultságával kapcsolatban,

     

    ésatöbbi, ésatöbbi, ésatöbbi...

     

    Azt, aki veled ellenkező véleményt nyilvánít, szerintem nem feltétlenül kellene ilyen becsmérlő, lekicsinylő kifejezéssel illetned.

     

    Már bocs, hogy ezért a semmiségért is képes voltam rinyálni!!!  

    előzmény:
    zsuzsi1975 (234)
    2010-03-28  20:21
  18. 2010. március 28. 20:21234.

    En csak azt latom, hogy megy itt a rinyalas a nem zart topikok tagjai reszerol, hogy milyen igazsagtalansag az hogy nehanyan zart topikokba irogatnak. Erveket amiket mi leirtunk, a zart topikok mellett, el sem olvastatok vagy nem akarjatok megerteni. 

     

    A masik meg az hogy nem az allandoan porgo topikokat kell nezni, hogy azok kozott mennyi a zart, hanem az ujonan indultakat. Tegnap egy darabot lattam ami zartkent indul. (Azt hozza kell tegyem hogy a nap nagy reszeben nem vagyok itt, tehat a delelotti dolgokrol nincs realis kepem.)

    Rengeteg olyan topik van amihez lehet csatlakozni es hozzaszolni, ujonnan indulo friss topikok ahol meg nincs osszeszokott tarsasag es mindenki nyitott az uj emberekre. Tessek az ilyeneket olvasni, es hozzajuk csatlakozni. Aztan ha van eleg kitartas es a topik eleri azt a szintet amikor zartta akarnak alakulni azok akik most itt rinyalnak is tagjai lesznek az ilyen zart klubnak. De addig nem fogjatok megerteni ennek szuksegesseget. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_780009
    Torolt_felhasznalo_780009
    2010. március 28. 15:23233.

    Szerintem is ellehetetleníti a fórumozást ez a sok "zártság". El tudom képzelni, hogy néhány ember jól egymásratalált itt a fórumon, és olyan dolgokat akarnak kibeszélni, amit más orrára nem szeretnének kötni. De akkor ők privizzenek (több címzettet is meg lehet adni).

     

    A fórum szerintem is arról szól, hogy megosztjuk véleményünket: elolvassuk másokét és mi is elmondjuk a magunkét.

     

    A zárt fórumokat pedig tessék külön kezelni!

    előzmény:
    a8337 (210)
    2010-03-25  17:37
  20. Torolt_felhasznalo_591862
    Torolt_felhasznalo_591862
    2010. március 27. 20:26232.

    Ha valaki nem tud napi szinten írni nincs kizárva, legalábbis nálunk. 

    De amikor azt látod, hogy más topikban viszont írogat naponta többször is vagy nagyobb rendszerességgel, akkor igenis ki lesz zárva.

    Eddig még senki nem sértődött meg rajta.... 

    előzmény:
    nurfür (231)
    2010-03-27  20:11
  21. 2010. március 27. 20:11231.

    Na, erről van szó. Sokunknak úgy alakul az élete, hogy nem tud napi (esetleg óránkénti rendszerességgel...) írni egy topikban, ennek következményeképpen kizárják. Milyen alapon? Itt mindenki napi 24 órában fórumozik?! Ez elvárás?!

    Egyébként bírom az olyan hozzászólókat, akik agyonsajnáltatják magukat, mert látástól vakulásig dolgoznak, egyébként meg szinte minden témához hozzászólnak a nap folyamán  

    előzmény:
    sztikécske (227)
    2010-03-26  23:01
  22. 2010. március 27. 19:28230.

    Sziasztok

     

    Engem is nagyon idegesít hogy minden topik zárt. Engem főleg a 2010 februárra babát várók topikja érdekelt volna mert gondoltam én naiv hogy biztos jó buli lesz olyanokkal beszélgetni akik szintén arra a hónapra várják a babájukat mint én. Sőt első babámat is vártam úgy hogy duplán jó lett volna megosztani az érzéseimet a sors társaimmal. Erre küldtem egy üzenetet hogy szeretnék belépni és döbbenten vettem észre hogy elhajott a topik tulajdonosa. Nagyon zokon vettem. Egyszerüen a mai napig nem értem hogy miért nem lehettem én tagja ennek a topiknak. Legszivesebben elbeszélgettem volna az illetővel de úgy döntöttem hogy le se sz--om a kedves tulajt.  Már bocsánat a csúnya kifejezésért. De sajnos nekem ez tényleg magas hogy miért vannak zárt topikok

    Én már csak azt röhögném ha ez a topik is zárt lenne :D 

    Szerintem az lenne a hab a tortán

    Puszillak titeket :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_908654 (205)
    2010-03-25  14:13
  23. 2010. március 26. 23:18229.

    Én sem értem miért kell zárttá tenni a babaváró topikokat! Mert az hogy 18 éven felülieknek szánt téma zárt az OK de hogy ki mikorra várja a babáját az miért titkos! Na mindegy! A múltkor olvastam egy babás topicot megjelent valaki és se köszönés se az hogy ki vagyok mikorra várom stb. sak ennyi"Nem lehetne zárt mert akkor többet írnék magamról!" NO COMMENT! Amúgysem hiszem hogy egy zárt fórum vadidegen tagjának leírnék magamról olyant amit egy nyitott fórumban nem! Ha valaki titkos infót akar megosztani mással akkor van e-mail!

     

    előzmény:
    divat7 (1)
    2010-03-24  23:02
  24. Torolt_felhasznalo_854529
    Torolt_felhasznalo_854529
    2010. március 26. 23:13228.

    Azért, mert a zárt topikosok eltévesztették a "házszámot".   Ha privát levelezést szeretnének folytatni , azt nem itt kell.

    Ők azt játszák, mint amikor egy idióta kolléga vagy kolléganő kirekeszti a valamelyik társát  a munkahelyen, mert ő felsőbbrendű lény. 

    Tehát , priviben levelezzetek kedves ..............! 

    előzmény:
    divat7 (1)
    2010-03-24  23:02
  25. 2010. március 26. 23:01227.
    Engem nagyon zavar, hogy egy csomó topik zárt lett, ugyanis az összes kedvenc topikom bezárult ezáltal, így alig járok már az nlc-re. Nem vagyok egy nagy írogatós, inkább olvasni szoktam, épp ezért nem csatlakozom egy topikhoz sem, mert úgysem tudnék/akarnék napi rendszerességgel írni, azt meg nem szeretik egy topikban sem. No mindegy, ha ez jó az nlc-nek, gondolom azért kisebb lett a forgalom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top