Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Húsvéti receptek, ötletek

nadrika2
Létrehozva: 2010. március 20. 15:34
sziasztok! húsvéti recepteket keresek, tudom, hogy sok oldalon vannak receptek, de én most kifejezetten olyanokat szeretnék, amiket kipróbáltatok, jól sikerültek, esetleg minden évben ez a hagyományos húsvéti recept nálatok. én gondoltam valamilyen sajátával, sajttal töltött (feltekert) vékony piskótatésztára, meg valamilyen kalácsra, meg anyu régen tojás alakú tortát sütött cukormázzal. jó lenne valamilyen aprósüti is... minden ötletnek örülök. ja, nem vagyok valami nagy szakács, meg nincs nagyon sok időm két kicsi mellett, nekem a könnyen elkészíthető, nem túl pepecelős receptek jönnek be. köszi!!!
  1. 2015. Április 5. 11:1455.

    Még egy két édesség

  2. 2015. Április 5. 11:1254.

    Sziasztok!


    Kellemes húsvétolást!


    Nálunk ezek készültek.


    Holnap már csak a locsolókat kell várni

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-03-20  15:34
  3. 2015. március 25. 19:4153.

    Ez nagyon jó oldal, rákerestem a "Húsvét"-ra az oldalon.


    De sonkafőzéstől aprósütiig bármire ezer kipróbált recit is találsz ugyanott!Lépésről lépésre, és képekkel, hozzászólásokkal!

  4. 2015. március 25. 19:3552.

    A legegyszerűbb és hagyományos is, a főtt sonka, főtt tojás, torma.


    Valamilyen kevert saláta, vagy majonézes saláta összedobása se nagy gond, amit szerettek, csináld azt!


    Gyerekeknek jó ötlet kicsit kidíszíteni az asztalt vitamintállal, például: http://www.nlcafe.hu/gasztro/20150314/vitamin-zoldseg-gyu molcs-husvet/ (a tulipános nagyon egyszerű, gyorsan elkészül, de a répás is!)


    Ha kalácsot is szeretnél, az nagyon időigényes, mint minden kelttészta, azt, ha nincs ráérő időd -és 2 kicsivel bizony, nincs! :)-, azt javaslom, inkább vedd meg készen!


    Sütit csinálhatsz babapiskótából is, tojás alakúra is formázhatod, ha olyat akarsz.


    A "keretnek" hajtogass vagy 4 rétegben kb. 4 ujjnyi széles csíkot alufóliából, alakítsd tojás formájúra, és abba rétegezd a babapiskótát a krémmel. Dermeszd pl. reggeltől estig, este kend körbe maradék krémmel az oldalát, és díszítsd ki a tetejét.


    A neten iszonyú sok recept van, képpel is, keresgélj -pl.: húsvéti torta képpel, babapiskótás torta, vagy épp saláták, stb.- és válaszd, ami tetszik!


    Szép Húsvétot, jó készülődést! (gondolj ide egy nyuszit, mert olyan szmájli nincs még!

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-03-20  15:34

Címlap

top