Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért zavar minket a burka

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. március 19. 11:36

„Nyugat-Európát mindinkább irritálja a burka" - szól az MTI aktuális tudósításának címe, amelyben arról a francia törvénytervezetről esik szó, miszerint megbüntetnék a közintézményekben és a tömegközlekedési eszközökön a hagyományos iszlám viseletben megjelenő nőket. „A rasszista buszsofőrök nem állnak meg a fiatal muszlim lányoknak, akik hidzsábban várakoznak a megállóban" - írja ezzel egy időben az angol Daily Mail napilap is. Mint a két idézett címből is kitűnik, Nyugat-Európa nem igazán tudja, mit kezdjen a bevándorló muszlim nők tradicionális öltözködési szokásaival.

 

Sziasztok,

 

a fenti idézet az eheti Nők Lapjából való, a teljes cikket ITT olvashatjátok.

 

Arra gondoltunk a szerkesztőségben, hogy ezentúl néhány témánkat megjelenítünk itt a fórumon, hátha van kedvetek továbbgondolni őket, és megosztani velünk - illetve egymással a véleményeteket. Hiszen a Fórum erre való, nemde?

 

Előre is köszönjük a kommenteiteket,

 

Kertész Gábor

újságíró

Nők Lapja

 

 

  1. 2011. január 8. 00:12651.

    Nekem is pontosan ez az érzésem, mikor itt olvasgatok.. Sokan azt hiszik, hogy mivel zsákban járnak és más lett a vallásuk, rögtön lenézhetnek minket, ők meg felemelkedtek a felhők közé..

     

    Ja, és most merészelek még egy cikket betenni, kíváncsi vagyok, miknek fognak lehordani, azok után, hogy a múltkor betett videó és cikk miatt miket kaptam.. Mintha a tényekről én tehetnék...

     

    http://www.origo.hu/nagyvilag/20110107-nem-foghatnak -kezet-egymassal-a-ferfiak-es-a-nok-szomaliaban.html

    előzmény:
    sascha-tertia (649)
    2010-12-26  09:55
  2. 2010. december 26. 13:13650.

    nem zsakolja be magat

     

    bezsakolja magat

    előzmény:
    sascha-tertia (649)
    2010-12-26  09:55
  3. 2010. december 26. 09:55649.

    Kahera, nincs baj az ertelmi kepessegeiddel!:-)))

     

    de azert leszukitem:

     

    attol hogy valaki atter, nem lesz tiszteletremeltobb, erkolcsosebb, tisztabb, nagyobb-fontosabb erteket hordozo, es meg attol sem hogy nem tart otthon kutyat (hiszen a konyv szerint az pfujj dolog, hehe), nem eszik disznohust, nem zsakolja be magat, annak ellenere, hogy folyton ezt szeretne nekunk elhinteni (nem Te)...

     

    ez csak alkalmazkodas, ami onmagaban nagyon pozitiv es ertekes, amig egeszseges szinten marad...azon tul...ehhh...

    de ha meg kardot is kovacsol a nyomorbol, itten' ejropaban...?! no' az mar sulyos...marmint szerintem...

     

    csak ennnyi...nem kell egyeterteni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-25  14:44
  4. 2010. december 26. 09:37648.

    egyetertek.

     

    előzmény:
    Lulu76 (640)
    2010-12-25  19:10
  5. 2010. december 26. 09:35647.

    korrekt velemeny.

    mindenki ugy akakitja ki a vele elo allattal az eletet, ahogy akarja...de ebbe ugye a "hazaselet" nem tartozik bele, lam, eszedbe sem jutott megemliteni, hogy azt a ferjeddel eled...mert hogy az termeszetes dolog...

    előzmény:
    Lulu76 (641)
    2010-12-25  19:16
  6. 2010. december 25. 22:55646.
    szia!tudod mire en 50 leszek a ferjem mar majdnem 60. ha ugy gondolja  ,hat csereljen le . onallo keresettel rendelkezo  dolgozo no vagyok , attol tartok tul fogom elni.ezzel a valaszommal reszemrol a veled valo ,,beszelgetest,, lezartnak tekintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-25  21:26
  7. Torolt_felhasznalo_783768
    Torolt_felhasznalo_783768
    2010. december 25. 21:20645.

    ah,....szoval  MO-n  sosem  voltal  megkeresztelve.

    Bocsanat, ---akkor  gondolom  zsido  vagy.

     

    Az  sem  rosz.

    A muslimok  es  a  zsidok  unokatestverek,  mint  az  Abrahamtol  szarmaznak.

     

    Higyjel  abban  ami  jo  neked.

     

    szia 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-25  14:24
  8. 2010. december 25. 19:50644.
    Mint mindig, ismet igazad van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-25  18:59
  9. 2010. december 25. 19:30643.

    van egy doktors című amcsi műsor, ahol a kis szőke kutyusfalkában alvó, kis drága megkérdezte a dokiktól, hogy szerintük betegséget nyalhat e be, ha a kis cukimukikkal együtt pancsizik, közös a pohár, a tányér, a villa??? Képzeld el, több millió baci, vírus, meg mittomén mi nyüzsgött a lepedőn 

    Nem tehetek róla, totál hányingerem van az ilyesmitől. Meg a smacizós kontaktus a kutyussal, az számomra is annnnnnnnnyira beteg, hogy el tudom képzelni, hogy a betegség ennél is súlyosabb. Mellesleg nekem semmi ilyen baromság nem ég a retinámra, meg a memóriámba, mert totál nem érdekel ennyire ez a blőd fórum. Ha pedig, akkor ennél sokkal súlyosabb otrombaságokat és alaptalanabb vádaskodást lehetne versenyeztetni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-24  20:37
  10. 2010. december 25. 19:21642.

    jó olvasni kedves ember hozzászólását. Sajnos én időnként itt is, meg a való világban is begurulok,- igaz okkal és ritkán,- de akkor nagyon. Sajnos csúnyán beszélni is szoktam ilyenkor, bár alapvetően utálom a csúnya, trágár beszédet. Nem is méltó normális emberhez  Igazad van.

    előzmény:
    maalema (629)
    2010-12-25  13:12
  11. 2010. december 25. 19:16641.
    nálunk a családban van kutya, de nálunk a gyerek imádat vezet toronymagasan . Ha másnál másként van, az nem megbotránkoztató, maximum a gyomrom felfordul, ha megy a smaci a szerintem baromi büdös kutyulival. Viszont ilyen sokszínű a világ és szagú is. Én nem szeretem, ha kutya, macska bejáratos a konyhába, étkezőbe. Lehetek ezért nem európai, meg bunkó, nagyon szívesen vállalom. Ha valaki szereti az állatokat, gondoskodik róluk, az különben abszolút pozitív a szememben. 
    előzmény:
    sascha-tertia (632)
    2010-12-25  16:53
  12. 2010. december 25. 19:10640.
    most billen minden visszafelé, ez igaz. Szerintem semmi nem alja munka, mert én mindenkit becsülök, aki valóban végzi az akármilyen munkáját, viszont anno az európaiaknak alja munkákat végezték javarészt a muszlim bevándorlók. Mást nem is nagyon tudtak volna, hiszen olyanokról beszélünk, akik minimál iskolai végzettséggel, zéró nyelvtudással rendelkeztek. és akkor még igenis finnyásabbak voltak a nyugat-európaiak.
    előzmény:
    sascha-tertia (633)
    2010-12-25  17:12
  13. 2010. december 25. 19:05639.
    Ezen anno én is gondolkoztam. Azóta hozzászoktam, meg kicuccoltunk a jó meleg, párás Emirátusokba és rólam dől a víz a póló, könnyű gatya összeállításomban, a beöltözött csajokról meg nem . Nem tudom hogy csinálják??? Igaz, az évek alatt már én is jobban hozzászoktam a meleghez...meg érdemes összehasonlítani az én szeplős, anyajegyes bőrömet az övékével. Nagyon meglepődtem, mikor női szalonokban, klubokban láttam milyen szép bőrük van, még az idősebb nőknek is. Igaz, azóta sem vagyok képes nagyon beöltözni és közülük azért akad, aki irigyel érte, de csak elvétve.
    előzmény:
    niloofar (635)
    2010-12-25  17:43
  14. 2010. december 25. 19:00638.
    kérlek ne említsük még véletlenül se egy napon a Próféta feleségeit, meg azt a szerencsétlen elborultat. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (637)
    2010-12-25  18:31
  15. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2010. december 25. 18:31637.
    Kérlek ne hozzuk ezt fel negativ példanak.A Proféta (béke legyen vele) feleségei is eltakartak az arcukat.Allah legyen veluk megelégedve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-25  18:13
  16. 2010. december 25. 17:55636.

    "Ez így nem életszerü."

    Életszerű, v. nem nem tudom.

    Ott álltam a buszon mellettük, Vecsés határában. Talán kikisértek valakit a reptérre nem tudom, mert csomagjuk nem volt.

    Hogy muszlim, volt, v. más vallású nem tudom, nem értekhozzá.

    előzmény:
    niloofar (635)
    2010-12-25  17:43
  17. 2010. december 25. 17:43635.

    Ez így nem életszerü.

     

    A muszlim nők nyáron könnyű anyagú ruhákat vesznek fel, ami sokszor jobban véd a hőségtől mintha kint lenne mindene 

    nem kell kabátot venni fel a melegben, dehogy, nem  élhet hogy egy hosszú újjú hosszú blúzt láttál a hölgyön? Nekem is szokták mondani hogy nem meleg a kabát? Mire többször kiderül könnyebb anyagból volt mint a kérdező testhez simuló topja.. Mert az enyém  blúz (selyem, vagy vékony pamut, krisztina anyag stb)anyagból van.

    előzmény:
    rupcsi (634)
    2010-12-25  17:32
  18. 2010. december 25. 17:32634.

    Amíg öngyilkos merénylők vannak, addig nem tudni, mit rejt a burka.

    Egyébként nem zavar.

    Meg kell mondanom, hogy elgondolkoztatott, hogy a ff. a 35 fokban egy szál szinte semmiben van, míg a kedvese talpig beöltözve, gyapjúszerű kabátban pihegett mellette.

    Na akkor gondoltam, mi lenne, ha fordítva v. ugyanúgy öltöznének.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-03-19  11:36
  19. 2010. december 25. 17:12633.

    ahhh, hol van az mar, hogy a bevandorlo muszlimok az "alja" munkat vegeztek...(holott az akkor sem volt alja munka, csak eppen tanulmanyokat nem igenylo, gyari munka volt.) 

     nincs mar "alja" munka, csak munka van...mar ha van, szerencses esetben.

    előzmény:
    Lulu76 (628)
    2010-12-25  11:23
  20. 2010. december 25. 16:53632.

    "Nekem is olyan, mintha a gyerekem lenne, na és? Mi ebben a megbotránkoztató?

    GYerekem is van, éééésss??? Őt is IMÁDOM! Lehet egyszerre a kettőt is, csak intelligencia kérdése...már akinek van belőle "

     

     

    ez volt az elozmeny a kutyas topicban...

     

    ohh, de teljesen normalis dolog egy az a levezetes, miszerint ha valaki imadja a kutyajat, es a gyereket is, ez egy szinten tortenik, es ha mar ez igy van, akkor a gyerek iranti szeretet=hazastars iranti szeretet, es gyeruuunk, mehet a szex!

    :-DD

     vastaps!:)

    előzmény:
    niloofar (630)
    2010-12-25  16:27
  21. 2010. december 25. 16:28631.
    Sok a kutya  környéken látom mit csinálnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-25  15:59
  22. 2010. december 25. 16:27630.

    Szia Lulu!

    Én emkékszem arra a topicra amiben ez volta téma. és ott arról volt szó hogy együtt alszanak a kutyával már mint egy ágyban,meg hogy egy nő áradozott hogy vannak gyerekeki meg kutyája és neki teljesen egyforma  agyereke meg a kutyája.Ilyen dolgok.

    Egyébként számomra viszont zavaró ami már igen sokszor tapasztaltam buszon villamoson metrón amikor mellém űl egy hölgy kicsi kutyájával az ölében, mindene kutya szőrős, rendesen kutya szaga van, mivel nekekm nincs kutyám ezért én érzem a kutya szagot ami számomra írtó kellemetlen, bocsánat de hányingert kapok attól a szagtól,és akkor bubujgatja és akkor látom hpogy puszilgatják a kutya száját..na ilyenkor felállok és elölök onnan.

     

    Lehet hogy másokat zavar a burka, én sem vagyok érte oda, de ilyen vizuális élményt nem nyujt az már egyszer biztos. Az meg egy másik dolog hogy aki burkát hord feltehetőleg batartja az iszlám tisztálkodási szabályait, akkor meg nem lehet szaga.

    Egyébként nem tudom minek hozta ebbe a topicba a másik topicból vett idézetet, egyszerűen nem ide való. na mindegy. Valahogy muszáj gyülölködni, nem .. 

     

    Alapvetően nem a kutyákkal van bajom, sőt kertes házam lenne biztos egy golden retriver vigyázna rá , de a konyhámba, a szobámba és a fürdőmbe tilos lenne a bement...Hogy az ágyba kutyát na az meg elviselhetelen a számomra. Passz.aki akarja vigye, de ne akarja mindenkire rá eröltetni hogy az milyen klassz mikor az egész ágynemű kutyaszőr, meg mancs nyom.

     

    És tényleg a kutya nem a legtisztább állat sőt, biztos tudod az iszlám kutya teoriát. Nem lehet mindennap fürdetni, szóval nekem ne mondja senki hogy "azénkutyámtisztamegnembüdös"persze mert nem érzi már meg, akinek nincs az érzi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-25  11:14
  23. 2010. december 25. 13:12629.
    nem tisztem  a vedougyved szerepeben tetszelegni,tudom,hogy kahera  meg tudja vedeni  magat,de ,hogy mi a keresztnevunk  ,ez a szuleink,,dolga,,az ,hogy felnott fejjel ki milyen utat valaszt na az mar a mi sajat dontesunk.megmondom oszinten en probalkoztam a muszlim  vallas felvetelevel.nekem nem sikerult,de nem azeert mert a  ferjem nem jo muszlim. a termeszetem  az egesz  neveltetesem a vilagrol alkotott velemenyem a gondolataim ezek igy egyutt ,nem ereztem jol magam gyakorlo  muszlimkent  .de szeretem es tisztelem a ferjemet igy megis benne elek a vallasban,bizonyos szinten.itt nalunk a hazi kedvencek valoban egyenranguak az emberekkel (itt canadaban az elemi iskolaaban is igy tanitjak a kicsi gyerekeknek),de nem kell ezt a dolgot felfujni vagy kitekerni,hogy ki mennyire szereti a kutyusat,cicajat .visszaterve az elso gondolatomhoz, minden vallasnak az alapja a beke a toleraancia,az elesettek segitese,a boldog eletre valo torekves.en probalok e szerint elni,epp e miatt kerulom  a tragar kifejezeseket a mocskolodo szavakat es hangnemet ,itt a topokon es  az eletben egyarant.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-24  23:25
  24. 2010. december 25. 11:23628.

    hmmmmmmmmm, a törvényeket meg sosem szabad változtatni??? Ha már látom, hogy csomó alkalmatlan, élhetetlen naplopó muszlimot ajándékoztam meg vele, hogy állampolgárom legyen és ezért a legalja munkákat végezhetik...meg eszükben sincs illeszkedni, meg minden baj forrásai, meg persze terroristák vagy ha még nem akkó' majd lesznek...és ezt sok-sok éve nem vették észre szegény okos, nyugati, értelemmel és hatalommal felszerelt vezíreink? Jahhhhhh, meg a törvény, meg a stb. 

    Itt az Emirátusokban nem ilyen szüttögősek... 

    előzmény:
    sascha-tertia (622)
    2010-12-23  16:08
  25. 2010. december 24. 21:10627.

    ebben az orszagban ahol en elek, az unnep ejfel utan kezdodik, amugy a 24.-e egy normalis munkanap. az uzletek nemreg zartak, az emberek most mennek haza a munkabol.

    23.00 ora utan kezdenek gyulekezni.

    remelem kielegitettem a butasagodbol eredo faxsagaidat...

     

    a tobbit nem kommentalom, alant kifejtettem a velemenyemet, es tartom is...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-24  21:00

Címlap

top