Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2011-es esküvői dátumok

sztmaja
Létrehozva: 2010. március 16. 12:15
Igaz korai még de már biztosan sokan tervezkeditek a jövő nyári lagzitokat csupán csak ha gondolatban is de várok ide mindenkit!
  1. 2010. május 10. 20:0651.
    na még párat....
    előzmény:
    Niki1206 (50)
    2010-05-10  20:04
  2. 2010. május 10. 20:0450.
    Teszek még fel pár képet
    előzmény:
    Niki1206 (49)
    2010-05-10  20:01
  3. 2010. május 10. 20:0149.

    Szia!

    Én is gondolkodtam már a táncon, én voltam 2 éve lagziban, ott menyasszonytánc volt, de szerintem nálam menyecsketánc lesz, vagy nem tudom...nálad?

    Csatolok pár képet ami most nagyon tetszik, remélem nem baj

    Én saját kézzel fogom csinálni, az ajándékokat az asztalra, organza zsákba gyertya, tudom nem nagy szám....de legalább én csinálom...Mit mondtak a kastélyban, vagyis mennyit?

    Koszorúslányoknak ti fizetitek a ruhát, vagy ők maguknak?

    puszi

    előzmény:
    schunee (45)
    2010-05-10  13:36
  4. 2010. május 10. 18:3148.

    Szia!

     

     

    En szivesen latlak, bar en is meg nagyon uj vagyok itt

     

     

    A mi eljegyzesunk (illetve eljegyzesi buli nem volt csak lanykeres) 2,5 eve volt karacsonykor.

    Nektek mikor lesz a nagy nap?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921128 (47)
    2010-05-10  18:08
  5. Torolt_felhasznalo_921128
    Torolt_felhasznalo_921128
    2010. május 10. 18:0847.

    Jaj amúgy remélem jöhetek én is fecsegni,most néztem csak hogy így berobbantam ide közétek

     

    Kinek mikor volt az eljegyzése?

     

    Mennyi idő után házasodtok össze?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921128 (46)
    2010-05-10  17:59
  6. Torolt_felhasznalo_921128
    Torolt_felhasznalo_921128
    2010. május 10. 17:5946.

    Igazad van,én is ezen a véleményen vagyok.

    Nálunk csak a család lesz ott,kb 25 fő,de a ruhám hercegnős,habos lesz,abból nem engedek és senki és semmi nem fog eltántorítani!!!

    A vőlegényem ruhája fekete öltöny csokornyakkendővel.

    A csokrom vagy lila vagy rózsaszín rózsákból áll majd vagy vegyesen,majd még meglátom.

     

    A rózsaszínnel az a bajom,hogy akkor a vőlegény öltönyébe tűzött virágnak is rózsaszínnek kell lenni,vagy rosszul tudom?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_279842 (13)
    2010-04-06  19:47
  7. 2010. május 10. 13:3645.

    Szia!

     

     

     

    Biztos meg sokat fog valtozni az elkepzelesed mire meghozod a vegleges dontest, de szerintem ez nem is baj. Minden lehetoseget meg kell nezni alaposan

     

    En is abroncsos ruhat szeretnek nyakpantost.  Regebben be voltam orulve az allogalleros ruhakert, de sehol nem latok olyat ugyhogy marad a nyakpanos.

     

    Szerintem egy szep zold menyecskeruha jo lehet. En elobb megprobalkozom a bordoval es ha nem leszek elegedett a tukorrel akkor majd torom a fejem valami masik alternativan.

    Nalatok hogy szokas, menyasszony tanc van vagy uj asszony tanc? Mert nalunk ejfelkor van uj asszony tanc, de anya ahol volt lagziba a hetvegen ott 11kor volt menyasszony tanc.

     

    Meghivo ugyben meg nezelodnom kell, ez csak az elso otlet volt.

     

    Kertem arajanlatot a godolloi kastelybol. Hat nem szivbajosak

    előzmény:
    Niki1206 (43)
    2010-05-10  10:01
  8. 2010. május 10. 10:0744.

    Szia!

    Nagy szerencséd van tényleg, mert a ruha és a dekor szinte teljes siker  

    Meghívót milyet szeretnél?

    Lehet szavadon foglak a segítség miatt

    puszi

    előzmény:
    Ibolya83 (41)
    2010-05-09  21:55
  9. 2010. május 10. 10:0143.

    Szia!

    Nálunk is ismeretlen a lámpás, a párom is mondta, hogy utána mi lesz ránk esik?

    A dekorációban lehet, hogy fogok változtatni, most épp a világos ibolya lila tetszik nagyon.... semmit nem tudok eldönteni  mi lesz még...?

    Amit küldtél színt a szoknyáról az nagyon szééép

    Tegnap nagyon sok képet lementettem amik tetszenek, majd csatolok is párat, csak most munkahelyen vagyok

    Hajakat is néztem, nekem jobban tetszik a féligfeltűzött, csak valóban meleg lesz benne

    GRATULA a fogyókúrádhoz...ügyes vagy  Én is elkezdtem pár napja, remélem sikerül nekem is....

    Oktogonnál én is találtam egy boltot (sztem egyre gondolunk) ha semmi nem megy, akkor ott tuti találok ruhát.

    Konkrét elképzelésem még nincsen, de mindenképpen abroncsosat szeretnék, és sztem valami vékony bolerot hozzá, hogy kicsit a karomat takarja. Te milyet szeretnél?

    Menyecskében is valami hasonlót, csak a színt nem tudom még, nem igazán szeretnék pirosat és bordót, mert az vastagít engem... lehet hogy zöldet mondjuk....szted az jó?

    Találtam tegnap egy nagyon szép meghívót majd megmutatom.

    Amit küldtél az nagyon széép!!!

     

     

     

    előzmény:
    schunee (40)
    2010-05-09  11:49
  10. 2010. május 9. 23:4942.

    Egy dekorceges baratno mindig jol jon a haznal, akarcsak egy menyasszonyiruhakolcsonzos unokateso Kivancsian varom a linket. Elore is koszi.

    Az en baratnomnek cukraszdaja van. Mar emlitettem Neki, hogy remelem vallaljak a sutiket meg a tortakat.

     

    A meghivokkal kapcsolatban mar teljesen konkret elkepzelesed van?

    előzmény:
    Ibolya83 (41)
    2010-05-09  21:55
  11. 2010. május 9. 21:5541.

    Húúúúúúúúúúú..nekem nagyon nagy szerencsém van..mert a barátnőmnek pont dekor cége van és esküvőkön dekorál...majd bemásolom a linket nektek ..ötletnek szupppis!Az Unokatesóm mielött kisbabája lett volna..esküvői ruha szalonban varrt ruhákat..ebben nagyon bízom !!szóval ez nekem nagy előny...legalábbis segítségben ..

    Ebben bízom..aztán kitudja..mert még senkinek sem szóltam az esküvőről..csak nektek.

    Ha tudok segíteni nektek csajszik..mondjátok..Fogyiban vagy mozgásban..Mert aerobic oktató vagyokÉn magam szeretném készíteni a meghívókat...de minden máshoz nem értek és még semmit sem tudok..nekem nem is voltak ilyen ötleteim..de nagyon jó a vendégkönyv..puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. május 9. 11:4940.

    Szia!

     

     

    Koszonom a linket Megneztem, de en nem hiszem, hogy szeretnek majd ilyet. Aranyos szokas, de mi felenk teljesen ismeretlen. Felnek, hogy felgyujtjuk vele a hazat

    A vendegkonyvon is gondolkodtam mar. Tenyleg jo lehet evekkel kesobb lapozgatni, ugyhogy ezt meg fontolgatom. Csak ezzel is az a bajom, mint a lampassal, hogy felenk egyaltalan nem ismert.

     

    8 ev hosszu ido Mi meg csak 3 eve nyuzzuk egymast

     

    Nalunk a szin a narancssarga lesz. Illetve pirosas narancs. Kerdeztem a parom mit szeretne? Egybol ravagta, hogy narancssargat. En eloszor rozsaszinben vagy bordoban gondolkodtam, de megneztem par kepet es a rozsaszintol teljesen elment a kedvem, nagyon babas. A bordo gyonyoru, de nekem a kepek alapjan inkabb egy temetes jutott rola eszembe , ugyhogy hagytam magam rabeszelni a narancsra. Mellekeltem egy kepet a kivalasztott szinrol.

     

    A viraggal en is bajban vagyok. Nekem is a kala meg a rozsa volt a gondolatom, de nem tudom. Majd nezegetek csokrokat, hatha megvilagosodom

     

    Tegnap este mar a frizuramat nagyjabol kivalasztottam. Bar erosen hezitalok a felig leengedett es a teljesen feltuzott kozott. Az tart vissza a felig leengedettol, hogy szerintem igyis melegem lesz, nem kell hogy meg a hajm is melegitsen. 

     

    A ruhatol en is felek kicsit, mert sajna en sem vagyok nadszal, de februar ota fogyozom es mar 16 kilonal tartok. Ha sikerul leadnom a meg tervezett jo par kilot, akkor mar nem lesz gondom a ruhaval

    Egyebkent vesz esetere talaltam egy nagyon jo uzletet az oktogonnal, ok kifejezetten molett ruhakat csinalnak. Ha gondolod adok linket. Nagyon szep dolgaik vannak.

    Konkret Menyasszonyi ruha elkepzelesed van mar?

     

    Menyecske ruhaban milyet szeretnel? En azt is abroncsosnak gondolom. Mar minden elkepzelesemrol fotokat gyujtogetek

     

    A meghivoval meg szinten hadilabon allok. Az egyik ismerosunknek tegnap volt az eskuvoje es nagyon szep volt a meghivo. Ok csinaltak, de ranezesre meg nem mondtam volna. (anyu ott is volt az eskuvon, de en mivel kulfoldon elek sajna nem tudtam).

    Ugy nezett ki, hogy a4es lapra volt nyomtatva, de szep papirra, amit harom egyenlo reszre hajtottak. Ha szetnyitottad kozepso reszen volt a szoveg, ket szelson meg ket vers. Es az egesz egy selyempapirral volt atfogva es drottal amin gyongy diszites volt. Majd keresek hasonlo kepet. Nagyon szep volt, de nem akarom az oveket koppintani

    Viszont mellekeltem egy kepet egy meghivorol ami nekem nagyon tetszik. De ez is meg keplekeny. Egyenlore azt kene eldonteni hogy mi csinaljuk vagy rendeljuk meg. Plusz vegig kene neznem egy csomot a neten, hatha valamelyikbe beleszeretek.

    Ti hogy alltok a meghivoval?

     

    Neztem tegnap vofelyt is. Talaltam egy pasit aki nagyon szimpi volt. Es ami kifejezetten tetszett benne, hogy szukseg eseten angolul is vallalja a dolgot. Na nem akarom, hogy angol legyen az egesz, de lesznek kulfoldi vendegeink is es miattuk orulnek, ha neha ugy is beszelne idonkent, hogy ok is ertsek.

     

    Legyen szep napod

     

     

    előzmény:
    Niki1206 (37)
    2010-05-09  00:00
  13. 2010. május 9. 10:3939.
    A reformatusoknal nem tudom hogy mukodik ez a dolog, szerintem ott nem veszik ennyire szigoruan, mindenesetre naluk volt egy pillanat mikor veszelybe kerult az eskuvo amiert nem tanultak meg az imat rendesen
    előzmény:
    Ibolya83 (36)
    2010-05-08  23:38
  14. 2010. május 9. 08:5138.
    Írtam privit!!!
    előzmény:
    Niki1206 (37)
    2010-05-09  00:00
  15. 2010. május 9. 00:0037.

    Szia!

    A kivánság lámpás, az egy valami papír lámpás, aminek a közepén kicsi mécses van, ami a levegőbe emelkedik...lehet írni rá kívánságokat, én majd a vendégeket kérem meg :)

    Itt megtudjátok nézni milyen is az:

    http:// www . repulolampas .hu/videok     Picit szétszedtem, hogy megjelenjen...

    Találtam egy helyet ahol elég olcsón tudnak, a legnagyobb szív is csak 1400 ft.

    Szigetszentmiklóson van egy nagyon jó dekor bolt, ha valakit érdekel megírom :)

    Nekünk az eljegyzésünk karácsonykor volt, már 8 éve vagyunk együtt, szóval sztem ideje volt...:D

    Nálatok mi lesz a domináns szín a dekorban? Nálunk úgy néz ki, hogy bordó-krém.

    Szeretnék vendék könyvet is írni, ahova mindenki írhat majd bele pár mondatot, és utána ragasztok bele közös képeket majd....örök emlék

    Ezen kívül szinte még semmi sincs kitalálva.... a virág sztem valami kerek-fehér rózsás csokor, vagy pedig hosszú kálás...szóval tényleg képlékeny a dolod....

    A hajamat úgy gondoltam, hogy talán felkéne a tetejét fogni és a többi meg féloldalt a vállamra esne szép göndören, csak sajnos nem eléggé hosszú a hajam hozzá... :(

    A ruha a másik gond, mivel sajnos nem vagyok a normál méret, így kicsit nehéz lesz majd találnom igazit..... 

    Nálunk a nagynap úgynéz ki, hogy június 11. 

    Nagyon izgulok....még így le írni is.....

    Meghívó fazonban gondolkodtatok már?

    Jó éjt

     

     

    előzmény:
    schunee (35)
    2010-05-08  10:21
  16. 2010. május 8. 23:3836.

    Sziasztok !!

     

    Még egy hét és minden nap leszek :) mert nagyon sok órát tartottam mostanság Éééén sem tudom hogy milyen az !!Mesélj!Kép???

    Megmutattam a páromnak amit írtál a megbukásrók ...szakadtunk a nevetéstől...elképzeltem ahogy a párom imát magol :):)

    Egyébbként Reformátusnak készül szegénykém..megkérdeztem hogy szeretné-e tényleg...és igen :)..örülök azért:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. május 8. 10:2135.

    Szia!

     

     

    Most butan nezek, mert fogalmam sincs milyen az a kivansaglampa Legyszi vilagosits fel

     

    Nekunk is karacsonykor volt az eljegyzesunk, csak nem most hanem ket eve. Akkor 4 honapja voltunk egyutt

     

    A kastely csak egy felmerulo otlet (az en fejemben, a parom pasi... o csak bologat maximum). Azert nem akarom anyagi csodbe donteni a csaladot, meg magunkat sem. Ugyhogy ha nem fer bele a keretbe, akkor majd keresek mast. Nem kell mindenaron. Majd addig nyujtozkodunk amig a takaro er.

     

    Az 50 fos lagzik jok. Unokatesome is ekkora volt. A legjobb lagzi volt amiben valaha voltam. Mindenki ismert mindenkit, csaladias volt a hangulat, nagyon jot mulattunk. Azota is emlegetjuk
    Nalunk eleg nagy a csalad. Unokatesomek anno meghuztak a vonalat, hogy eddig es ne tovabb. Mondjuk en nem banom, hogy a mienk nagyobb lesz, de ha 50 fos lenne akkor is orulnek.

     

    Nekem is vannak elkepzeleseim azert, nehany dologban egeszen konkret, masban viszont meg teljesen tanacstalan vagyok. Pl a fo szint mar kivalasztottuk ami a dominans lesz, viszont pl a csokrommal kapcsolatban abszolut semmi otletem nincs. Azt se tudom kicsi legyen e vagy lelogo. Frizurat sem neztem meg, bar ezekkel raerek, hisz van meg egy evem.

     

    A ruhamrol annyit tudok mar, hogy nem szeretnek vall nelkulit, inkabb nyakpantosra gondoltam, de ez majd ugyis ugy lesz hogy meglatni es beleszeretni. Kolcsonozni szeretnem, nem akarok varratni, mert utana egesz eletemben pakolgatnam. Sajnalnam eladni, elajandekozni, kidobni. 

     

    Nektek mikor lesz a nagy nap? Hogy haladtok az elokeszuletekkel?

     

    Nalunk sajna meglehetosen nehezito korulmeny, hogy kulfoldon elunk viszont magyarorszagon szeretnenk az eskuvot, igy mar elore latom hogy utazgathatok majd, de sebaj

    előzmény:
    Niki1206 (34)
    2010-05-08  05:55
  18. 2010. május 8. 05:5534.

    Szia!

    Gratulálok neked is, és üdv köztünk!! :)

    Biztos drága lesz a  kastély is szerintem, de ha ilyesmit szeretnétek, akkor megéri. Nekünk nem lesz ilyen nagy esküvőnk, mert nem is lesz olyan sok ember, kb. 50. Így vagy egy kertes-sátras zöld füves lagzi... Vagy egy kisebb étterem.

    Igazából jobb lenne a duna-parti sátras, csak horror árat mondanak...(150000Ft / 50fő) 

    Az biztos, hogy kívánságlámpás lesz.....az annyira megtetszett :D

    Neked már vannak elképzeléseid?

    puszi

    előzmény:
    schunee (32)
    2010-05-07  22:16
  19. 2010. május 8. 05:5033.

    Szia!

    Nekünk most karácsonykor volt az eljegyzésünk, szép volt :)

    Várom ám a beigért történetet :D:D

    Sztem jól döntöttetek, hogy vártok még 1 évet, mert így nem kell kapkodni, biztos, hogy mindenben a legeslegjobbat fogjátok így még ki :)

    Van már elképzelés, hogy melyik hónapban-napon lesz? :)

    Nekünk nem lesz egyházi, mert a párom nálunk sincs megkeresztelve, és elég sokat kell utána járni, hogy minden meglegyen hozzá.

    De így is csodás lesz.......

    Puszi

     

    előzmény:
    Ibolya83 (31)
    2010-05-06  23:33
  20. 2010. május 7. 22:1632.

    Sziasztok!

     

     

    En is csatlakoznek a csapathoz ha nem baj Meg nem 100% a nap, de egyenlore ugy nez ki 2011.majus.14

    Azt mar tudjuk maga az eskuvo hol lesz, de hogy a lakodalom... Elso korbe a Lazar lovasparkot szerettem volna, de csillagaszati arakat mondtak. Most meg titokban dedelgetem a Godolloi kastelyt. Bar attol felek az lesz a masik amitol dobok egyhatast Tobb otletem nincs egyenlore.

     

    Ibolya: a katolikus vallasnal ha templomi eskuvot akartok akkor a parodnak minden keppen meg kell keresztelkednie, de talan bermalkozni es elso aldozni is kell. Unokatesomeknal is ugy volt, hogy a volegeny nem volt megkeresztelve. Jarniuk kellett az eskuvo elott jegyesoktatasra, meg kellett tanulniuk az imakat es vizsgazni kellett belole. Majdnem megbuktak, mert nem tudtak megtanulni a Hiszek egy-et

    Nekunk nem lesz templomi eskuvonk sajnos, mert a parom nem vallasos es nem is szeretne az lenni, pedig mar elkepzeltem a Bazilikat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. május 6. 23:3331.

    De Nagyon aranyosak vagytok hogy máris írtatok .Nucko engem minden érdekelne..legszívesebben végig hallgatnám az elejétől a végéig és nagyon-nagyon megköszönném ha segítenél!!!

    Niki akkor mi aztán tervezhetünkA mi eljegyzésünk 2 éve volt (majd elmesélném mindenképpen mert nagyon szép volt, ha nem baj)és nagyon szerettük volna idén az esküvőt..így elkezdtünk kapkodni most . Nagyon boldog voltam és a párom is örült..de valahogy olyan nyugtalanító volt.Elkezdtem nézelődni és felhívtam a párom hogy mi lenne ha 2011-ben lenne az esküvő hogy mindent megtudjunk tervezni és ő is nagyon örült!Így mindenre jut időnk..de hihetetlennek tűnt nekem hogy már most elkell kezdeni szervezkedni.Pedig rengeteg dolog van még addig.

    Mi még nem tudjuk a helyszínt és elképzelésünk sincs egyenlőre.Nagyon szeretnénk egyházi esküvőt, de a párom nincs megkeresztelve, tehát mi ott kezdjük hogy ennek utána kell néznünk hogy, hogy működik.Erről esetleg tudtok valamit?Én mindent szeretnék gondosan átgondolni..jaaaj úgy izgulok Gondolom nem tudsz mindent leírni Nucko, de legalább kicsit mesélsz hogy hol volt? Milyen érzés?köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. május 6. 12:0030.

    Szia!

    Az én lagzim is 2011 júniusában lesz.... :D

    Olyan jó...pedig még van 1 év, de már most keresgélek dolgokat.

    Te már kitaláltál valamit? ruha...stb? :)

    Üdv,

    Niki

    előzmény:
    Ibolya83 (27)
    2010-05-04  23:19
  23. 2010. május 5. 16:2429.

    Csak javasolni tudom az ajándéklista összeállítását, hogy véletlenül se kapjatok ugyanabból 2-öt, ráadásul, ha még nem is tetszik, brrrr!

     

    A másik megoldás, ha azt az összeget, amit a vendég ajándékra költene, azt inkább adja oda pénzben, vagy ha ez kínos, ott vannak az ajándékutalványok, pl. IKEA-s, vagy DIEGO-s, stb... vagy bármi más jellegü. 

    Ma már ez nem ciki, söt mindenkinek ez a legkényelmesebb megoldás, Ti meg azt vesztek belöle, amit akartok, vagy amire szülségetek van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_279842 (15)
    2010-04-07  11:01
  24. 2010. május 5. 16:1628.

    Szia Ibolya!

     

    Meglätod hipp-hopp segítségedre leszünk hamarosan, jópáran! Nagyon tetszik ez az aranyos lelkesedésed, szerintem is így kell hozzáálni az esküvöi szervezkedésnek, örizd meg ezt végig a nagy napig és utána is!

     

    Jómagam már asszony vagyok, igaz nem olyan régóta, de nagyon szívesen adok tippeket, vagy mesélem el egy-egy dologgal kapcsolatban, én hogyan éltem meg, mit csinálnék ugyanúgy vagy máshogy az esküvön.

     

    Legelöször is egy füzetbe készíts jegyzeteket, ötletelj,  foglald táblázatba mit szeretnél, mit nem s ezt azoknak a családtagoknak is mond el, akik segítségetekre lesznek, ezt képviseld határozottan, így csökkenthetöek a súrlódások. Természetesen szinte mindenbe vond be a völegényedet, kivétel ugye a menyasszonyi ruha!

    előzmény:
    Ibolya83 (27)
    2010-05-04  23:19
  25. 2010. május 4. 23:1927.

    Sziiiiasztok !

     

    Csatlakoznék én is hozzátok.

    Az Mi esküvőnk is 2011 júniusában leszOlyan jó lenne ha tudnánk egymásnak segíteni, tervezni,megbeszélni mindent ..Ééééén olyan Boldog vagyok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top