Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Éden kert

Timacs
Létrehozva: 2010. március 1. 12:58

Sziasztok!

 

Ide várok mindenkit aki szeret a kertben matatni.

Az első napsugarak megjelenésével én egyre többet gondolok a kertészkedésre.

Már elültettem a petúnia és az őszi rózsa magokat, és hamarosan a paprika és paradicsom is földbe kerül.

 

Ti miket csináltatok?

Miket fogtok ültetni?

  1. 2010. március 9. 11:29101.

    Akkor kitaláltam a gondolatodat előre, mert 3 féle magot vettem, az egyik a lugas, a másik a balkonstar és a biztonság kedvéért egy kisebb fajta san marzano nevű lukuluszra hasonlító parit, de az majd jó lesz apumnak a telekre, salátának.

     

    Sikerült nagyon profi szaporítótálcát is vennem, még teteje is van. Lehet, hogy ebbe a virágokat fogom tenni, mert azt kisebbnek gondolom, a parikat cserépbe. Abban tudnál segíteni, hogy az apró virágmagokból mennyit tegyek egybe, mert ez kicsi, kb. 4x4-es kockákra van osztva, nem egybe van mint amiket a neten láttam.

     

    Alig várom a hétvégét!

     

    Igen, olvastam már ilyesmiről, de nekem a hagyományos földbeültetős módszer szimpibb.

    Ráadásul, nekem a terasz elég huzatos, kell is neki a nehezék emiatt is, nehogy felboruljon.

    előzmény:
    Kertember (99)
    2010-03-09  11:18
  2. 2010. március 9. 11:21100.

    Ejnye nem szép dolog a Duna kövét elhordani.

    Egy kőbányában jobban tudnátok válogatni. Nincs a környéketeken sehol kőbánya.

    Milyen sziklakert készül a kövekből?

    előzmény:
    ysike (98)
    2010-03-09  08:46
  3. 2010. március 9. 11:1899.

    Bizonytalan lettem a Luculust illetően. Sikeresen összekevertem a Lugas-al. Igazad van a Luculus olyan, amit írtál, ezért nem is kedvelem, egyedül paradicsomlének tesszük el. A Lugas, ami az égig nő.

    Tápoldatozni Wuxal, Volldünger műtrágyákkal tudod. Gondolom van még több fajta, de ezek jók és megfizethető árúak.

    Tulajdonképpen mindegy mekkora edénybe ülteted, ha rendszeresen tudod tápoldatozni. Biztos hallottál a hidrokúltúrás termesztésről, amikor csak egy tőzeggyapot kockába, vagy újabban más egyéb mű valamibe teszik a növényt, ezt pedig egy valamilyen műanyag ponyvából kialakított vályúba helyezik. Ebbe a vályúba állandóan tápoldatos víz van, amibe a növény gyökere belenő és innen veszi fel a szükséges tápanyagokat. természetesen a növényt itt nem tartja meg semmi, ezért azt kötözik. Folytonnövő paradicsomot neked is kötöznöd kell.

    Hagyományos termesztés esetén minél nagyobb edénybe ülteted, annál jobb.

    előzmény:
    bömby (95)
    2010-03-08  16:20
  4. 2010. március 9. 08:4698.

    Jó reggelt!

     

    Ajánlottak egy-két helyet itt a Duna parton, azokat nézzük meg. Remélem sikerrel járunk és sikerül jó pár darabot összeszedni.

     

    előzmény:
    Timacs (97)
    2010-03-08  23:08
  5. 2010. március 8. 23:0897.

    Sziasztok!

     

    Nem tüntem el, csak zsúfolt volt a hétvége, de sajnos nem a kertben.

    Viszon újabb magokat szereztem be, megvannak a földek, és metszóollót is vettem.

    Tőlem már jöhet a tavasz.

     

    Szikla vadászat ránk is vár. Ysike ti hova mentek?

    előzmény:
    ysike (96)
    2010-03-08  16:21
  6. 2010. március 8. 16:2196.

    Rendicsek! Én is a 25-ei hétvégére gondoltam, akkor szeretnék majd kertészetbe is menni megvenni az új fácskáimat. Már alig várom!

    Áprilisban pedig sziklabeszerző kürútra akarok menni.  A család férfi tagjainak már mondtam, hogy erősítsenek addig

    előzmény:
    Kertember (93)
    2010-03-08  16:15
  7. 2010. március 8. 16:2095.

     Hát akkor újból üdv Kertember!

     

    Sajnos ez a hűtés fűtés nem fog menni.

    A palánta földet, azt talán írtam is már, hogy érdemes-e beszerezni, de akkor ezek szerint igen. A tápoldat az milyen legyen? Mert gondolom, az se jó, ha túlzásba viszem, ráadásul rossz fajtával.

     

    A lukulusz pari, az nem az, amelyik olyan hosszúkás és kemény húsú? Vagy abból van kicsi fajta is? Bocsi, hogy Rád zúdítom a kérdéseimet, de akkor még arra lennék kiváncsi, hogy ha teraszon van, akkor pl. olyan virágládába tehetem, amibe tuját is szoktak ültetni? Annak elég nagy a mérete nem? Mert olyanom van, abba gondoltam, mert akkor lenne súlya is, nem borulna el, meg föld is fér bőven.

    előzmény:
    Kertember (91)
    2010-03-08  16:09
  8. 2010. március 8. 16:1894.
    Eltaláltad. Kedvenc évszakom a tél. Ezek a mínusz tíz alatti fokok nagyon jólestek. Sajnos nem tudtam elég hideget begyűjteni, az elmúlt hetek melegei, már megizzasztottak. Perzse ettől várom a tavaszt és a nyarat, mert a kedvenc növénykéim viszont a meleget szeretik. Én pedig imádok pancsolni a vízben.
    előzmény:
    bömby (88)
    2010-03-08  15:41
  9. 2010. március 8. 16:1593.
    Valóban ráérsz vele. Várd meg, amég tényleg kitavaszodik. Ha igaza van az időjósoknak, akkor március közepétől jön meg a tavasz. Akkor fogj az ültetésekbe.
    előzmény:
    ysike (85)
    2010-03-08  14:05
  10. 2010. március 8. 16:1292.
    Ez nagyon tetszik. Ez is szép példa arra, hogy a növényekhez elsősorban nem az ész kell, hanem az empátia, a szeretet. De így vagyunk ezzel az emberek esetében is.
    előzmény:
    Taisha (83)
    2010-03-07  12:46
  11. 2010. március 8. 16:0991.

    A piacon vásárolt palánta azért olyan erős, üde zöld, masszív mert:

    - annyi fényt kap, amennyire szüksége van,

    - hőkezelik, ha hideg van fűtik, ha meleg van hűtik, ha túl gyorsan nő szintén hőkezelik,

    - tápoldatozzák

    - spéci palántaföldbe vetik, ültetik

    Ezeket kellene mind biztosítani otthon is, és akkor ugyanolyan szép palántánk lehetne. Ha érdekelnek a részletek szólj.

    előzmény:
    bömby (81)
    2010-03-07  06:43
  12. 2010. március 8. 16:0090.

    Szia Timacs!

     

    Fiatal Erika tövet nem kell metszeni, hacsak valami letört ága nincs a nagy hó, vagy egyéb maitt.

    Hogyhogy elvirágzott szárak? Nekem csak most nyílik.

    De azokat se vágd le, majd szépen eldobja az elszáradt virágokat és elkezd hajtani.

    előzmény:
    Timacs (78)
    2010-03-06  12:05
  13. 2010. március 8. 15:5789.

    Vesd nyugodtan magról. A paradicsom hihetetlenül jól csírázik. Egyre figyelj, a talaj hőmérséklete amibe veted sose legyen 15 fok alatt. Hidegebb talajba befülled a csíra. Kis tejfölöspoharakba már most elvetheted. bent ablakba helyezve gyorsan kikel, mire palántázni lehet már szép nagy lesz.

    Luculus fajta folytonnövő, ízletes, igénytelen. Ezt keresd.

    előzmény:
    bömby (77)
    2010-03-05  13:42
  14. 2010. március 8. 15:4188.

    Nem csak a magok hidegtűrők, hanem Te is  .

     

    Köszönöm, most már csak hétvégén tudok ilyesmit akciózni, mert sötét van mire haza érek, de addig legalább hátha sikerül olyan szaporítóládát szerezni. Már képben vagyok milyen pontosan.

    Ha mégsem, akkor maradnak a kicsi cserepek, legfeljebb bele állítom őket egy tizes rekeszbe és úgy is mobil lesz.

     

    További szép napot Neked!

    előzmény:
    Kertember (87)
    2010-03-08  15:33
  15. 2010. március 8. 15:3387.

    Szia Bömby!

     

    Függetlenül attól, hogy ilyen hideg van, szerintem elvetheted a magokat és ki is rakhatod. A hideg miatt egyenlőre úgysem kelnek ki, annyira pedig nincs hideg, hogy a magok károsodjanak. A hétvégén én veteményeztem a kertbe, igaz egyenlőre csak a hidegtűrőket.

    előzmény:
    bömby (76)
    2010-03-05  12:11
  16. 2010. március 8. 14:4886.

    Hát nagyon egyet értek! ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚtálom a hideget!

     

    Én ősszel ültettem málnát. Kiváncsi vagyok, hogy megfakad-e? De épp tegnap nézegettem az egyik újságot, hogy meg kellene próbálkozni a ribizlivel. Szerintem nem vagyunk elkésve, mert olyan fagyos a föld, hogy most hiába kéne ültetni, nem lehetne, mert megfagyna.

     

    Na de Kertembert láttam az egyik fórumon, hogy  nem csak pusztán hobbikertész, hanem nagyon komolyan műveli a dolgot. Ha erre jár, biztosan tudni fogja. Jól el is mentettem az oldalát, lesz mit bogarásznom.

    előzmény:
    ysike (85)
    2010-03-08  14:05
  17. 2010. március 8. 14:0585.

    Mit szóltok ehhez az időhöz?

    Ez a hideg már nagyon az agyamra megy!

    Mikor lesz már tavasz? Hiába énekelnek a cinkék???

    H étvégén majdnem vettem málna és szeder tövet, de a párom lebeszélt, hogy ráérek még vele... Kb mikor ültessem majd szerintetek? Március vége?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. március 8. 09:2884.

    Nem semmi ötlet!

    Szabadalmaztatnod kéne .

     

    Én is olyan kis fürtösre vágyom. Holnap reggel korán jövünk a városba, mert tánc órája lesz a manómnak, akkor megtámadom a kertészkedők boltját és okosabb leszek.

    Remélem tudnak segíteni, mert addig nyomozok a magok után, hogy mire megtalálom késő lesz elvetni.

     

    Legyen szép napotok!

    előzmény:
    Taisha (83)
    2010-03-07  12:46
  19. 2010. március 7. 12:4683.

    Az enyémek sem vmi erősek, megnyúlnak, vékony a száruk. Viszont amikor elültetem, akkor szinte az egész szárat is betakarom földdel, csak a legfelső része marad ki. Így is szépen beindul. Ráadásul úgy ültetem el, hogy műanyag flakon alját és tetejét is levágom, így egy henger lesz belőle. Ezt a hengert is beteszem a lyukba, de úgy, hogy a fele kilátszik. A közepébe megy a paradicsompalánta. Azért csinálom ezt, mert az öntözővíz mindig szétfolyik, így meg célzottan a tövéhez kerül. Kétszer teleengedem a flakont és az elég is neki. Nem tudom, hogy mennyire hasznos, ezt én találtam ki, mindenesetre kevesebb víz megy el locsolásra.

    Nálunk egyénként a fürtös koktálparadicsom a nyerő, nemcsak az íze isteni, de a kinézete is jó, a gyerekek imádják. Védőnők most ne figyeljenek: csak úgy, mosatlanul tömi a szájába a nagylányom....

    előzmény:
    bömby (81)
    2010-03-07  06:43
  20. 2010. március 7. 06:5282.

    Nálunk is szépen sütött a nap, de nagggyon hideg volt!

     

    Neki álltam  kigereblyézni a füvet, mert nincs gyepszellőztetőnk, ami nagy vágyam, de nincs akkora terület, hogy érdemes lenne beruházni rá. Vagy mindig van fontosabb. Jól el is fáradtam, pedig nem végeztem nagy területtel, hol a kutya terrorizált, hol a fiúk. Úgy voltak vele, ha ők nem dolgoznak, más se tegye.....

     

    Tényleg, Ti hogy oldjátok meg a talaj szellőztetését? A száraz szálakat kigereblyézem, de az nem elég.

     

    Erről jut eszembe! Téma volt a gyep elgezosodásának a megelőzése. A TESCO-ban most akciósak a gyeptrágyák és van olyan, ami kimondottan erre is jó!

     

    Erica virág: ha egyre gondolunk, akkor nekem van. 2. tavasza lesz, ha megéri. Én sem tudtam tavaly, hogy mit tegyek vele és már akkor vagdostam ki az elhalt szálakat, amikor kezdett szépen hajtani. De mintha lett volna olyan szál is, ahol a régin jöttek a friss rügyecskék? Nem segítettem sokat, a lényeg az, hogy nem vagy elkésve.

    előzmény:
    Timacs (78)
    2010-03-06  12:05
  21. 2010. március 7. 06:4381.

    Köszi,lehet, hogy megpróbálom, csak az a gondom az otthoni palántákkal, hogy sosem olyan erősek, mint amit a profiknál lehet kapni. A piacon olyan szép erősek szoktak lenni.Igaz, én sem próbáltam még, mióta itt lakunk.....Megpróbálom a módszeredet, az emeleten nekünk is van olyan ablak, ahova szinte egész nap oda süt a nap.

    Egyszer olvastam egy sveet 100 nevű fajtát, itt a neten, ami állítólag ilyen futós fajta. Azért szeretnék, mert a kisfiam úgy eszi, mint más az epret. Nagy sikere lenne.

    előzmény:
    Taisha (79)
    2010-03-07  06:22
  22. 2010. március 7. 06:2480.
    Nálunk is szép volt az idő, de 6 foknál nem lett melegebb. Jövő hét szombatra -13 fokot mondanak hajnalra, úgyhogy én még mindig nem állok neki semminek, csak a szobában.
    előzmény:
    Timacs (78)
    2010-03-06  12:05
  23. 2010. március 7. 06:2279.
    Én paradicsomot mindig magról ültetek. Szerintem próbáld meg! Lassan ennek is eljön az ideje, én egy korai fajtát már pohárkába tettem, tegnap ki is bújtak. Az emeleti ablakot szoktam használni, mert oda jól odasüt a nap és jó meleg van. Aztán április végén kiültetem őket a kertbe.
    előzmény:
    bömby (77)
    2010-03-05  13:42
  24. 2010. március 6. 12:0578.

    Sziasztok!

     

    Úgy látom nem jött be a meterologusoknak a késői tél. Legalábbis itt ezer ágra süt a nap, és nincs hideg sem.

     

    Tegnap megint vettem egy csomó virágmagot, ma veszünk földet, és mostmár mindent elültetek.

     

    A virágokat én még bent nevelgetem, és csak ha jó idő van kint akkor teszem ki az erkélyre, de lehet, hogy már kint is lehetnének, de én biztosra akarok menni.

     

    Van valakinek Erica virágja?

    Én ősszel ültettem, úgy látom túl élték a telet, csak nem tudom, hogy levagdossam e az elvirágzott szárakat?

     

    Jó kertészkedést!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. március 5. 13:4277.

    Látom mindenki elfoglalt!

     

    Még arra lennék kiváncsi, hogy próbáltatok-e dézsás paradicsomot nevelni?

    Tavaly többször is kerestem a piacon ilyen palántát, ami jó magasra felfut, de nem sikerült vennem. Lehet, hogy meg kéne próbálnom magról vetni? Akkor legalább biztos az, nem úgy mint sokszor a piacos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  26. 2010. március 5. 12:1176.

    Ó, köszönöm!

    Ezek szerint már akár ki is rakhatnám? Mert a zacsin márciusra még melegágyas logó van, és sajnos bent nincs olyan nagy helyem, ahol az ilyen láda elférne.

    Hétvégén bogarásztam az OBI-ban és láttam palánta földet. Érdemes beruházni a kis növénykéknek, vagy inkább keverjek valamilyet? Mondjuk nem szoktam túlbonyolítani, csak tőzeget keverek bele általában, ha átültetek.

    előzmény:
    Kertember (75)
    2010-03-05  12:04
  27. 2010. március 5. 12:0475.

    Szia Bömby!

     

    Szerintem se vidd túlzásba a dolgot. Egyik sem igényes viszont nagyon apró magvúak. Fogj egy lapos edényt, ládát (én ez utóbbit használom), aminek lukas az alja. Rakd meg földdel 2/3-ig, majd jó sűrűn szórd a földre a magokat, ezután kézzel morzsolj a magokra 0,5-1 centi földet. Ne nyomkodd le a földet, hanem locsolókannával öntözd be, majd a víz finoman megtömöríti. Az így kikelt növénykék gyorsan megerősödnek, majd innen tudod szétpalántázni őket. Erre alkalmas ládát lehet venni kertészeti árudákba néhány száz forint darabja. Egybe 3-4 féle mag is vethető. Szaporító ládának hívják. Az a jó ebben a ládás dologban, hogy tudod mozgatni. Ha netán jönne egy késői fagy, akkor be tudod őket vinni védett helyre.

    előzmény:
    bömby (73)
    2010-03-05  10:57
  28. 2010. március 5. 11:0274.

    Uhh. Az nem semmi ár!

    Köszönöm, majd megnézem.

    Olyan jók ezek a régi cuccok. Az a baj, hogy felénk valahogy nem nagyon találok. Régen a mamáéknál voltak, de az már régen volt. De most nagy ötletet adtál!!!! A szoszédbácsi már nem foglalkozik ilyenekkel, a családjában meg mindenki városi. Lehet, hogy felkuncsizom magam a padlására, legalább lomtalanítok egy kicsit.

    előzmény:
    ysike (72)
    2010-03-05  10:56
  29. 2010. március 5. 10:5773.

    Megnéztem a magokat.   Segítenél nekem melyik egyszerű eset? Akkor azokkal nem vacakolnék külön.

     

    -bohócvirág

    -fátyolvirág /ezt csak úgy a többi közé elszórtan gondoltam/

    -nyári azálea

    -lepkevirág

    -kakastaréj /az alacsonyabbik fajta /

    -bojtocska

    -gombvirág

     

    Köszönöm előre is .

     

    A varázsmogyoró minden színben csodás!

    előzmény:
    Kertember (59)
    2010-03-04  14:54
  30. 2010. március 5. 10:5672.

    Ezen az oldalon több megoldást is találsz:

    http://www.esovizgyujtes.hu/

     

    És itt vannak az árak:

    http://okokert.axiomarket.hu/

     

    30ezer volt ez a fajta, marha drága, de megéri.

    előzmény:
    bömby (70)
    2010-03-05  10:47
  31. 2010. március 5. 10:5271.

    Csak szép Ha nem félnék tőle, hogy beszakad a teteje, virágládát is lehetne tenni rá, de inkább nem kísérletezek vele.

    Egy pár régi fazék várja most, hogy ültessek bele valami szépet. És a fűszernövényeim is m ásznak már kifele a cserepükből, edeje  lenne lasan átültetni őket. Hétvégén nézek is nekik valami jó kis cserepet.

    előzmény:
    bömby (69)
    2010-03-05  10:44
  32. 2010. március 5. 10:4770.

    De jól néz ki! Ennél én még csak puccosabb megoldást láttam és az nem is illett volna a házunkhoz.

    Meg tudnád mondani, hogy kb. mennyibe kerül és, hogy hol lehet kapni?

    Én is a virágok miatt szertném, mert nálunk nagyon kemény a víz.

    előzmény:
    ysike (68)
    2010-03-05  10:43
  33. 2010. március 5. 10:4469.

    Nah!

    Kellett nekünk emlegetni a kutyák rosszalkodásait!

     

    Ezért minden képpen jár valami fájdalomdíj!!!

     

    A hodóba szoktál ültetni is valamit, vagy csak egyszerűen szép? Én is úgy szeretem az ilyen régi dolgokat.

    előzmény:
    ysike (66)
    2010-03-05  10:32
  34. 2010. március 5. 10:4368.

    Nekünk egy ilyen van a teraszon:

    http://www.esovizgyujtes.hu/images/toskana_fels zini_tartaly_nagy.jpg

    nagyon szeretem, ebbő öntöztem egész nyáron a teraszos növénykéket.

    A hátsó kertben pedig be van ásva egy nagy tartály, abból szivattyúval tudunk öntözni.

    előzmény:
    bömby (67)
    2010-03-05  10:38
  35. 2010. március 5. 10:3867.

    De jó ötlet!!!!

     

    Nekem is sokkal jobban tetszenek az ilyen vegyes kertek, mint amik túlságosan mesterségesek.

     

    Sajnos nekem nincs helyem külön virágoskertet csinálni, csak a tuják között volt tavaly is büdöske, az gyönyörű volt. Ha virágot akarok, azt csak ládába meg cserépbe tudom ültetni. Ezért is agyalok azon amit tegnap írtam, mert nagyon sokba kerül ennyi palántát megvenni. Mivel helyem az nincs, de a virágokat imádom. Még a kerítésen, meg az esőcsatornáról is azok lógtak tavaly.

     

    A másik dolog amin gondolkodom, az az, hogy mibe tudnék esővizet gyűjteni? Az a nagy amfóra tetszik, de gondolom horror ára lehet, ennyit nem szánok rá, de ott van a hátsó nagy terasz, amit sokat használunk, még se akarok egy bádog hordót oda biggyeszteni.

     

    Láttatok erre valami jópofa megoldást?

    előzmény:
    Taisha (63)
    2010-03-05  04:04
  36. 2010. március 5. 10:3266.

    Napsütéses szép reggelt mindenkinek!

    Végre gyönyörűen süt a nap, lehet reménykedni talán megérkezik a tavasz!

    Reggelre a kedves kutyám szétrágta a díszcsigámat iszonyat mérges vagyok rá! Kompenzálás képpen délután kell vennem valami szépet a kertbe

    Hordót keresek éppen, régi fa hordót, dísznek kitenni... amik voltak, abból 2 szétkorhadt, annyira régi volt, egy még tartja magát.

    Díszfüvem nekem is van, remélem megmaradtak és a tél nem nyírta ki őket. Már levágtam az elszáradt régi leveleket, most várom, hogy hajtson.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  37. 2010. március 5. 09:3565.

    Rakok fel még képeket a varázsmogyorórol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  38. 2010. március 5. 07:2564.

    Sziasztok!

     

    Szia Timacs!

     

    Még nem vagy elkésve a metszéssel. Most hétvégén amúgy is lehűlés lesz. Én már javában metszegetek, mert nekem sok van, de azokkal kezdtem, amelyeket a kisebb fagyok nem károsítanak.

    előzmény:
    Timacs (61)
    2010-03-04  21:40
  39. 2010. március 5. 04:0463.
    Tavaly adtam pár csomag virágmagot a kislányomnak. Összekevertük virágfölddel, ő meg elszórta. Olyan szép kis virágoskert lett belőle! Mindenféle színek, fajták és szinte egész nyaron virágzott. Már nem emlékszem, hogy milyenek voltak...Legényrózsa biztos, hogy volt benne, meg pillangóvirág, sarkantyú virág (nekem az is nagyon tetszik).
    előzmény:
    bömby (60)
    2010-03-04  15:35
  40. 2010. március 5. 03:5962.

    Hát épp ez az! Hogy nem lenne rá elég időm. A növényektől még csak-csak el tudnám különíteni, de foglalkozni vele már nem tudnék. Akkor meg minek? Csak azért, h enni adjak neki? Két kicsi gyerek mellett elég a háztartást meg a kertet kordinálni, nemhogy még egy kutyát is....

    Tavaly kaptunk két nyulat. Nem beszéltük meg, csak idehozták. Beköltöztettük őket a kert végébe a diófa alá. Csak azt nem értette meg, aki hozta, hogy akkor még (meg most sem) nem úgy volt, hogy na, fogom magam (csak magam), elugrok valahová lucernát szedni. Nekem ehhez a két gyereket is fel kellett öltöztetnem, a kicsinek a babakocsit előszedni, a göröngyös földuton cincálni, mindenzt 40 fokban vagy zuhogó esőben is. Úgyhogy vissza is adtuk őket. Természetesen nem várhattam el a majdnem 3 éves gyerekemtől, hogy ő egyedül gondoskodjon róla...

    előzmény:
    ysike (57)
    2010-03-04  14:48
  41. 2010. március 4. 21:4061.

    Sziasztok!

     

    Mennyien lettünk mióta nem jártam itt!

     

    Taisha: megköszönöm, ha megkérdezed, mi Dunakeszin lakunk, de az Örsre szoktunk járni az Ikeába néha.

     

    Kertember: gyönyörű a varázsmogyoró! Örülök, hogy csatlakoztál hozzánk

     

    Ysike: rángasd a tavaszt, mert ma nagyon hideg volt!

     

    Ez a törpe őszirózsa nem akar engem szeretni. Egyenlőre 1 látszik, hogy csírázni szeretne , de még hátha.

     

    Segít nekem valaki metszés ügyben? Még nem vagyok elkésve? A baj az, hogy csak jövőhéten tudunk a telekre menni. Az még jó lesz?

    előzmény:
    Taisha (39)
    2010-03-04  06:08
  42. 2010. március 4. 15:3560.

    Köszönöm!

    A büdöske az nagyon bevált tavaly, szedtem is jó sok magot, azzal el leszek. Az újakat nem tudom pontosan, hogy milyenek, mert már korábban vettük és a kisfiam válogatta inkább. A bohóc virágra emlékszem, mert az volt tavaly, de palántáról. Majd megnézem őket, mennyire magyarosak .

    előzmény:
    Kertember (59)
    2010-03-04  14:54
  43. 2010. március 4. 14:5459.

    Egyértelmű igennel, vagy nemmel nem lehet válaszolni. Megpróbálom leegyszerűsíteni a választ.

    Vannak az úgynevezett hagyományos, vagy parasztvirágok (petúnia, büdöske, kukacvirág, paprikavirág, tátika), amik ránk magyarokra és hazánkra jellemzőek. Ezeket bátran vetheted rögtön a ládába. Jól csíráznak, gyorsan fejlődnek.

    És vannak az agyon nemesített csir-viri egynyári virágok, amik nagyon érzékenyek. Ezeket inkább edénybe vesd, babusgasd őket, majd amikor megerősödtek palántázd az edénybe. Természetesen a fent említett virágoknak is vannak ilyen nemes fajtái. Ami nem magyar vetőmag az mind ilyen kategória.

    A magyar fajtákat a Kertimag Kft forgalmazza.

     

    előzmény:
    bömby (54)
    2010-03-04  14:23
  44. 2010. március 4. 14:5158.
    Tegap vettünk egy rakat futó muskátlit, de szegényeim a garázsban kuksolnak ebben a randa időben Még két hetet adok a tavasznak, hogy végre ideérjen, aztán a fülénél fogva rángatom elő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  45. 2010. március 4. 14:4857.
    Nem olyan rossz dolog án a kutya, csak ő is sok törődést igényel.... Most pedig rá jut a legkevesebb időm, első a gyerek és persze ebbe a hülye időben nincs is nagyon kimenni gyógypedezni vele.
    előzmény:
    Taisha (55)
    2010-03-04  14:28
  46. 2010. március 4. 14:4756.

    Nem tudom mért keresztelték varázsmogyoró névre. A közönséges mogyoróhoz ugyanis semmi köze, nem állnak rokoni kapcsolatban.

    A klemátisz közepesen igényes kategóriába tartozik. Fiatal korában fagyérzékeny, idős korában nagy zimában is képes visszafagyni, de nagyon gyorsan újúl. Ha jól érzi magát több méter is fejlődik egy év alatt. Tűző napot nem, de a világos helyet szereti, ebből adódóan a szárazságot sem tűri. Inkább meszes, mint savanyú talajt szereti. Személyes tapasztalatom, hogy a tápanyagszegény talajban csak szenved.

    Szerintem vágj bele bátran.

    előzmény:
    Taisha (53)
    2010-03-04  14:21
  47. 2010. március 4. 14:2855.

    Hát igen, az idő megszépít mindent. A sok bosszankodás is inkább kedves emlék lesz, csak nevetünk rajta! Az új kutyus biztos, hogy nem érezné jól magát egyedül! Jópár olyan kutya él az utcánkban, az egyik sajnos túl közel is, amik kicsit megőrültek már a magánytól. Se a gazdi nincs társaságnak, se egy másik kutya, ezért aztán őrült dolgokat csinálnak.

    Nekem egyszer volt két kanárim. imádtam őket, de külföldre mentem dolgozni és oda kellett adnom egy ismerősnek. Két hét alatt elpusztult mindkettő. nem bírták elviselni a hiányomat, a környezetváltozást. Azóta nem volt semmilyen állatom!

    Viszont lett két gyerekem . Majd egyszer biztosan ők is akarnak valamilyen állatot, csak reménykedem benne, hogy nem kutyát. Bár megoldható lenne, mert a házunk mögött van egy nagyobb telekrészünk, csak oda meg normális, beton alapzatos kerítést kellene csináltatni, hát az nem kis pénz lenne....

    előzmény:
    Kertember (52)
    2010-03-04  14:20
  48. 2010. március 4. 14:2354.

    Kicsit pironkodva adom elő az ötletemet.....

     

    Arra lennék kiváncsi, hogy ha egynyári virágokat szeretnék majd ládába ültetni, akkor vethetem-e egyből a ládába, vagy mindenképpen szerezzek kicsi cserepeket a palántázáshoz ?

    előzmény:
    Kertember (51)
    2010-03-04  14:12
  49. 2010. március 4. 14:2153.

    Ne bánkódj! Szerintem jobb, hogy egy élő növény köszönheti neked a létét, mint egy művirág. Miért varázsmogyoró?

    Nekem most nagy álmom, hogy hátul egy jó nagy rácsot befuttassak klematisszal, de nem tudom, hogy bele merjek-e vágni. Van, aki azt mondja ne, mert kényes én meg tanácstalan vagyok.

    Viszont szeretném, ha idén szép színes virágok vennének körül. Ezért aztán lesz harangvirág, mályvarózsa, gyűszűvirág + még pár új rózsa az eddigiek mellé. Mindig próbálok vmi különlegesebb színt választani.

    előzmény:
    Kertember (50)
    2010-03-04  14:09
  50. 2010. március 4. 14:2052.
    Érdekes ez a kutya kérdés. Én nem rajongok az állatokért, amit azzal szoktam magyarázni magamnak, hogy kertész vagyok. De. Volt négy németjuhászunk különböző korúak. Sok bosszúságot okoztak, nem tagadom néha erős kézzel fogtam őket, a kant muszáj is volt. Aztán családi okok miatt a ház üresen maradt a négy kutyával. Jártam minden nap hozzájuk, de nem ott éltem.Egyszer csak elkezdtek pusztulni és én tehetetlen voltam. Egy éven belül elpusztultak. Mint utóbb kiderült megmérgezték őket. Ma már csak a síruk van. Hiányoznak, és a sok bosszúság, amit okoztak szép emlék maradt. Gondolkodtam, hogy lesz újra kutyám, de csak az tart vissza, hogy egyedül lenne a háznál, ami ugye neki sem lenne jó.
    előzmény:
    Taisha (45)
    2010-03-04  13:35

Címlap

top