Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Éden kert

Timacs
Létrehozva: 2010. március 1. 12:58

Sziasztok!

 

Ide várok mindenkit aki szeret a kertben matatni.

Az első napsugarak megjelenésével én egyre többet gondolok a kertészkedésre.

Már elültettem a petúnia és az őszi rózsa magokat, és hamarosan a paprika és paradicsom is földbe kerül.

 

Ti miket csináltatok?

Miket fogtok ültetni?

  1. 2017. július 13. 15:1015401.

    jéééé, 15400!!!

  2. 2017. július 12. 22:2115399.

    Benéztem, gyönyörűek ezek a virágok örülök, hogy láthattam.

    előzmény:
    gella20 (15396)
    2017-07-12  21:28
  3. 2017. július 12. 21:3315398.

    Erika, nekem is vannak rózsáim!

    előzmény:
    maci6609 (15393)
    2017-07-11  06:55
  4. 2017. július 12. 21:3115397.

    Etuci, nagyon szépek a virágjaid...de ez nem újdonság:)

    előzmény:
    Etuci (15383)
    2017-06-30  18:36
  5. 2017. július 12. 21:2815396.

    Pár kép, ha benéznél....

    előzmény:
    milla55 (15394)
    2017-07-12  06:52
  6. 2017. július 12. 21:2615395.

    Erika!


     


    Én nagyon örülök, hogy -ha néha is-de visszajársz hozzánk.Benned sem fogy ki a tenni vágyás...


    Merre jártál? Ami elmúlt, azt már kiírhatod...Én is csak utólag szoktam.


    Nem írtál arról, hogy vált be a lépcsőn a korlát,  a pincében a lebetonozott rész, a korlátdísz...


    Én befőzök, időnként unokázom, néha elmegyünk, jönnek a barátaink, mi is megyünk, járunk moziba, kiállításokra....nem unalmas az életem. Az összes többi szabad percemben a kertet bizergálom:)Most beültettünk pár cserépben levőt, zanót, tűzesők, gólyaorr...ez tavasz óta virágzott, egyfolytában. Mostanra elfáradt, már nem szép, de jó helyet találtunk neki.


    Lassan végeznek a festők a külső nyílászárókkal, nem is bánom.Több, mint 3 hete itt vannak. Nagy munka, de szép lesz.


    Még az emeleti korlátot kéne megcsináltatni, egy asztalostól kértem is ajánlatot.


    Remélem, még kimozdulsz a nyáron, valami jó kis fürdőhelyre mennél-e?Dokival beszéltél a szanatóriumról?


     


    Legyen szép hétvégéd is!


     


    Milli, de jó. Majd csak meggyógyul:)


     

    előzmény:
    maci6609 (15393)
    2017-07-11  06:55
  7. 2017. július 12. 06:5215394.

    Még lesznek ujabb kúrák, de most nagy az öröm mert itthon van Most sütök főzök és etetem


    A kert is feléledt az esőtől , most teljes a lelki békém.Rohanok is étel beszerzési körútra.


    Nagyon szép lehet a kerted és örülök hogy ilyen sokat írtál.


     

    előzmény:
    maci6609 (15391)
    2017-07-10  07:00
  8. 2017. július 11. 06:5515393.

    Sziasztok!


    Na nekünk most jól kijutott a sok esőből, volt akkora dörgés délután öttől tegnap, meg egész éjszaka, szakadt az eső is, lehűlt a levegő is, szóval ez bejött..a vihar itt is átvonult...nem aludtam..igaz a derekam is vacakolt de nagyon ám..úgy meg nem lehet aludni, pedig csend lett volna a lakásban, ha ez az időjárás nem kever be.


    Na most hiába esett, nem aludtam jól..ami a füvet, tavat és virágokat illeti, nekik csak jót tett az időjárás ez tény!:)


    És tegnap kicsit sikerült kimozdulnom igaz nem messze, de lazítottam végre..néha kell az!


    Ma meg meg szeretném csinálni a padlizsánkrémet, a család nagy kedvence lett idén, meg az abárolt szalonna, könnyű kis kaják, nem kell ott izzadnia gáz mellett...és szeretjük is! De menni kéne boltba is, viszont még ahhoz korán van..na majd meglátom, az első mosásom kész, megyek kiterigetek, talán megszárad és csak aztán fog esni! :)


    Szép napot Nektek!


  9. 2017. július 10. 07:0815392.

    Remélem azóta  a Fiad szobájának ablaka bírja, és annyira nem esett viharosan...A felhőszakadás a legrosszabb és a jég...ezek ne legyenek!!!


    Nekem még az is furi volt, hogy égdörgésre ébredtem..de azóta csendesen esik, végül is mára kevés esőt mondott és 32 fokot, szerintem sec-perc alatta felszárad majd ami esett..de nagyon kellett.a fű néhol kiég...ezt nem tudom locsolni, az égre van bízva az egész kert!!! :)


    Azt vettem észre egyre több virágot viszek ki, de miért is ne? Hiszen árnyékos helyen jobb helyen vannak mint bent, ott még az idő is locsolja őket ugye..lehet a Páfrányok is sorra kerülnek? Még azok vannak bent, vagy kilenc cseréppel!!! Nem ártana nekik sem, védett hely, és igazi esővíz..:) És bent kicsit felszabadulna a hely, amire most nagy szükségünk van.


    Festenénk ugye...már ha lenne aki csinálná, mert nekem nem szabad, ember meg lusti...de ha belekezd ügyesen megcsinálja..eddig egy szoba készült el!!! Tiszta lett és hófehér a legszebb szerintem, abba lehet minden színt tenni kiegészítőként, nem? :)


    Zoé meg cuki nagyon, mindig örömmel nézem, ha teszel fel Róla fotót..:) Nincs valami virágos idénről? :) -és a Banánok megvannak, magukhoz tértek végre?

    előzmény:
    Keltike (15381)
    2017-06-29  07:48
  10. 2017. július 10. 07:0015391.

    Csak remélni tudom, Párod egészségével azóta minden rendben van, mert erről most nem olvastam...pedig próbálok ám képben lenni! :)


    Na igen a permetezés, kétszer szoktam a Rózsákat évente, most idén EGYSZER SEM!!!! Mivel sok tövig visszafagyott, viszont vettem hármat amit a múlt héten végre sikeresen elültettem előre a kiskertbe..hurrá..egy narancssárga volt és kettő színváltós illatos Bohócrózsa..imádom őket.


    Aztán jönnek a többi tervek, mert hogy ugye vettem -nekünk is volt egy temetés!!! :( Apukám egyetlen lánytestvére ment el, 88 évesen sajnos, utolsó gyerekként a Családból- és vettem egy kis virágcsokrot, na akkor aztán kaptam vagy 15 INGYEN virágot, benne Petúnia, sok féle Paprikavirág, és bizony még Büdöske is és egy Harangvirág ami évelős..utóbbi kétszer volt, még GELLA20-tól is kaptam, nem maradt meg, most hová tegyem? Ez olyan nagy levelű erős tövű, ha ezt is kicsinálom lehet lemondok róla. :( Árnyékba tegyem, vagy inkább napra?


    Nagyon meleg ez a nyár, az üdülőknek kedvez!!! :)


    De most esik épp tényleg, szavam sem lehet...:) De mára átírták öt milliméter esőt írnak..és 32 fokot, fázni nem fogunk ma sem..az tuti..


    Aztán ha vidámodik a nap is, indulnom kéne valamerre..:)


    Szép napot Nektek, na ez lemaradt az első bejelentkezésemkor... bocs...


     

    előzmény:
    milla55 (15387)
    2017-07-07  06:57
  11. 2017. július 10. 06:5115390.

    A halak "pipáltak" gondolom leveled olvasása után légszomjuk volt, hát csoda? Nem..fülledt melegek, KÁNIKULA ez volt a jellemző a napokra..aztán ma..na ma furi..arra keltem valami zörög, hát az ég volt, és ESIK AZ ESŐ..nagyon kell!


    Nekem duplán, tegnap kétszer is csurgott patakokban a víz rólam, de megcsináltam..délelőtt bizony kikapáltam a sok sárga virágot ami kel mint mindig, boldog-boldogtalan..szép lett, délutánra elszáradtak...aztán a kupac ott maradt..de mivel voltak olyan 10 centi magas gazok, a fű alig nőlt, nekiláttam este, igen este!!! füvet nyírni..szép lett..mondom hátha esik..de nem mondja, csak holnapra...mégis!!!


    Most aztán ázik minden, és a SÁSOK amiket együtt rendeltünk annyira szépek ne tudd meg...


    Klívia? Már három virágzott kint, mióta kivittem őket, bent meg kettő tő volt lemaradva..most is van egy szép virágos..ha tudok hozok fotókat, csak olyan rossz, hogy kicsinyíteni kell őket, hogy nem jelzi az üzeneteimet sem a rendszer, ez szörnyű...HOL A TECHNIKAI HALADÁS???? NLC !!!!!!


    -és bár csak nekem lenne piros Klíviám egy nekem olyan pont nincs!!!! :(

    előzmény:
    gella20 (15384)
    2017-06-30  20:40
  12. 2017. július 10. 06:4615389.

    Sziasztok!


    Na ezeket a virágokat nem lehet szó nélkül hagyni..csodálatosan szépek, én nagy LILIOM -kedvelő, rögtön az utolsó két két fogott meg..isteni szépek, hol találtál rájuk? :)


    Lehet idén én is megszüntetek egy Liliomost, valahogy ott nem jó, de ha a fenyők kikerülnének amik öt méter magasak már idén!!!! és a kutyának sem kell Télen sem, szóval ott is lenne fény! De már meg van a terv...: SÁSLILIOM nincs olyan bokor ami nem virágozna!!! És hálásak, szépek változatos színűek és nem tudok velük betelni!!! :)-ja igen most virágoznak..naná álomszépek!!!! :))


    2 Leanderem van, egyik most hajt, nagyon visszavágtam, a másik bimbós már hetek óta, talán a rózsaszín az, hát majd csak kinyílik egyszer igaz?


    Szép napot Nektek és hozz még képeket, olyan szívesen nézegetem én is..:)


    Nekem is van rengeteg virág, de előbb ugye kicsinyíteni kell a fotókat, hogy ide tehessem...gáz.


    -

    előzmény:
    Etuci (15383)
    2017-06-30  18:36
  13. 2017. július 7. 21:1315388.

    Milli, de jó, h írtál. Puszi

    előzmény:
    milla55 (15387)
    2017-07-07  06:57
  14. 2017. július 7. 06:5715387.

    Szerintem azért jogos a bosszankodás amikor lenyeli.Én is mérges vagyok.


    Tavaly kaptam egy leát.A szomszédom megunta és nekem adta.Szépen virágzik és jó illata van nagyon örülök neki.


    Tegnap sajnos kétféle fenavadat is felfedeztem rajta.Egy fehér színű levéltetű, még repül is a másik is levéltetű.Vektafid nevű szerrel permeteztem és decissel is, amivel a kertben szoktam


    Most nem látom a tetveket.


    A cukini pedig lisztharmatos lett.Muszáj volt a permetezőt elő venni.Szőlőt még az idén nem kellett permetezni.A szárazság miatt nincs peronoszpóra.

    előzmény:
    gella20 (15386)
    2017-07-04  21:19
  15. 2017. július 4. 21:1915386.

    Ma is írtam, de lenyelte...hogy fulladna meg, na nem komolyan....csak viccesen inkább.


     

  16. 2017. július 1. 17:1715385.

    Etuci, gyönyörű a leád:Luteum Plenum a neve/ ha akartad volna tudni/


    A liliomok is csodásak, nekem kevés virágot hoztak, pedig sok új is van köztük.

    előzmény:
    Etuci (15383)
    2017-06-30  18:36
  17. 2017. június 30. 20:4015384.

    Marika!


     


    Nálunk is volt, 2x is, de ez nem elég, egy hónapig semmi sem volt, a java kiégett már. Az évelő sárga bokrok is!! Remélem, a töve megmarad.Mindent visz, gurigat, ezt sem bírom, de a meleget sem.


    A halak nagyon pipáltak, pedig egész nap megy a levegőztető, és feltöltöttem atavat , jó sok vízzel. Na, mára jobban vannak.Zoénak megkezdődött a nyár, vagy jár még oviba?


     


    Egyik klíviám virágozni fog...de persze, 5 éve alatt a magról vetettek jelölői hiányosak. Így most csak reménykedem, hogy a színes kezd virágozni! Majd mutatom: De ha csak a piros, az is jó.

    előzmény:
    Keltike (15381)
    2017-06-29  07:48
  18. 2017. június 30. 18:3615383.

    Virágaim.

    előzmény:
    Etuci (15382)
    2017-06-29  21:01
  19. 2017. június 29. 21:0115382.

    Sziasztok.


    Itt is volt eső,délelőtt nagyon meleg volt alig lehetett birni,temetésre készülődtem a


    sógornőm anyukája halt meg 89 éves volt,gondolkodtam hogy merjek e menni a meleg miatt


    aztán már délkörül jöttek a fellegek és olyan eső volt végig mig tartott a szertartás ,hogy még


    hallani sem nagyon lehetett,kezdett csendesedni, mire vége volt a temetésnek az eső is elállt.


     


     


     

    előzmény:
    Keltike (15381)
    2017-06-29  07:48
  20. 2017. június 29. 07:4815381.

    Sziasztok! 


    Végre megérkezett az eső. Tegnap este felé, jó nagy vihar zúdult ránk. Hatalmas szél, az eső, mintha dézsából öntötték volna. Látni sem lehetett úgy szakadt. A nyugati oldalon van a fiam szobája, onnan vert az eső, hát csukott ablakon keresztül, a réseken ömlött be a víz. Pedig rendesen szigetelve van. Nem bírta a nyomást. Volt mit törölgetni. A lényeg, hogy végre fellélegeztek a növények. Most is borús az ég, hűvös is van, de nagyon jó, mert már kibírhatatlan volt a hőség. Kaptatok ti is jó kis esőt?


     


     

    előzmény:
    gella20 (15380)
    2017-06-25  20:22
  21. 2017. június 25. 20:2215380.

    Erika, nálunk ma volt bőven eső! Ilyet sem mondtam az idén! Minden tele van.


    A mi tavunk lassan húsz éves, szépen beállt. Én gondozom, Laci a halakat eteti, az az ő dolga. Meg szól, mikor kell venni eledelt:)Veszek nekik vitaminosat is.


    A tó környékét nagyon szeretem, csak nem tudom még színben is, formában is harmonizálni...de annyi baj legyen, tetszik így is. Majd neked is lesz, tavirózsád már van, nem? Pár gaz kell bele, pl. menta, sás, irisz, tópartról, vizipálma, ez-az, Kell egy csobogóféle, amit tudasz szabályozni, áram hozzá. Nekem egy időkapcsolóra van kötve, napi 2x4 órát megy,De néha slagozom, hűtöm őket. Tegnap szórtam ki két festékesvödörnyi hínárt.....már egy hete elvittek valamennyit, de 5x anynit is vihettek volnaA..


    Neked is jó pihit estére.

    előzmény:
    maci6609 (15379)
    2017-06-25  13:18
  22. 2017. június 25. 13:1815379.

    Sziasztok!


    -mint mindig a legszebb Nálad a Tó és környéke, mennyi virág kívül-belül is...csodás...


    Na majd ha nekem is lesz, ettől jóval szerényebb igaz és víz is lesz benne elég, mert most a napocska jól kitol velem meg az időjárás is, nem esik ugyanis és egy csapat raj ide jár, kiisszák...hát majd egyszer csak nekem is szép lesz..de nem annyira, mint a Tied...ez tuti biztos, annyi pénzem sosem lesz! :(


    A Gömb Kaktusz nagyon készül nyílni, egy bimbó annyira lilásan fehér, készül nyílni, figyelgetem, szerintem estére meg lesz!


    De tíz virág lesz összesen, jó nagy bimbók, de ahogy elnézem még sem egyszerre fognak sajna nyílni..:(


    Legyen szép napotok ma is, itt pokoli meleg van kint megint...reggel kis eső volt, de már nyoma sincs..


    És óvatosan a befőzésekkel, annyit tegyél el, amennyit kényelmesen bírsz...ne többet!!!!


    előzmény:
    gella20 (15378)
    2017-06-24  21:54
  23. 2017. június 24. 21:5415378.

    még pár kép

  24. 2017. június 24. 21:4815377.

    Erika, de remélem, hasznosak a kezelések. Majd ismételni kell, kb fél évente, ezt ne felejtsd el.Én tudom, 30 éve van...Még élvezd ki, amit otthon lehetsz.


    Én sme megyek napra, szerencsére, a kisház terasza árnyékos, ott sok dolgot meg tudok csinálni.


    Kész  a fekete ribizli lekvárom, tettem el 15 kg meggyet kimagozva, pár kiló tököt is lefagyastottam. Még Vegetát akarok, esetleg csalamádét és szilvalekvárt.


    Pedig sok üvegem van még...ja, meg őszibarackot:)


     


    Etuci, nagyon szép a pirosod, egyszerrel ennyi virág rajta? Nekem csak 1-2 szokott lenni.


    Nekem is van hortenziám, 5 virággal, de én elégedett vagyok vele, szép.


    Szép hűvösben tölthető vasárnapot kívánok nektek.

    előzmény:
    maci6609 (15375)
    2017-06-24  10:02
9 10 11 12 13

Címlap

top